Somogyi Néplap, 1961. szeptember (18. évfolyam, 206-231. szám)

1961-09-26 / 227. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1961. szeptember 2®. SPORT Elszenvedte első vereségét a X. Kinizsi Nagy érdeklődéssel kisért talál­kozóra került sor Kaposvárott. Az NB I. felé törő Szombathelyi Ha­ladás csapata és a K. Kinizsi mér­te össze erejét a cukorgyári »-gö­dörben«. A kaposváriak elszenved­ték első vereségüket. Az NB II- ben tovább tart a Székesfehérvári Vasas, a Szombathely és a BVSC versenyfutása az elsőségért. A Szé­kesfehérvár most is az első számú őszi bajnokesélyes. A hátsó so­rokban a Pénzügyőrök csapata egyre inkább leszakad. Figyelmet érdemel, hogy a Zalaegerszeg ide­genben is pontot tudott szerezni. A K. Kinizsi a 4. helyből a 6. hely­re került a táblázaton, ahol rend a következő: a sor­1. Sz.-fehérvár 7 6 1­17:2 13 2. Szombathely 8 6 1 1 20:5 13 3. BVSC 8 5 3­13:6 13 4. Oroszlány 8 4 2 2 11:9 10 5. Sztálin városi 7 4 1 2 22:13 9 6. K. Kinizsi 8 2 5 1 9:7 9 7. Traktorgyár 8 3 3 2 11:9 9 8. Szállítók 8 2 4 Z 11:10 8 9. EVTK 8 3 2 3 9:10 8 10. Sopron 8 2 3 3 13:13 7 11. Budafok 8 2 3 3 7:8 7 12. Budai Spart. 8 2 3 3 11:14 7 13. M.-magyaróvár 8 2 1 5 7:21 5 14. K. Lombik 8 1 1 6 7:16 3 15. Zalaegerszeg 8 ­3 5 8:20 3 16. Pénzügyőrök 8 1­7 8:26 2 Szombathelyi Haladás — K. Kinizsi 3:1 (1:0) Kaposvár, 7000 néző., V: Hernádi. Haladás: Tormási — Ekler, Mol­nár I., Mester — Czigony, Győri- Kiss — Molnár II., Pál, Varga, Iszak, Tóth. Edző: Tölgyesi Jó­zsef. K. Kinizsi: őri — Tóth, Szili, Gergely — Szigeti, Márkus — Acs, Szentgróti, Horváth, Herbei, Lie­ber. Edző: dr. Zádori László. Három perc alatt két helyzetet hagytak ki a kaposvári csatárok. A 9. percben Márkus 25 méterről küldött hatalmas lövése nyomán a labda a kapufán csattant. A szom­bathelyi csapat az első negyed­órában jóformán alig jutott szóhoz. Igaz, hogy amikor a 14. percben Varga elfutott, labdája alig csú­szott el a kapu mellett. Továbbra is a kaposv'ári csapat támadott. A 25. percben Acs beadásszerű lövése után a labda éppen csak elkerülte a szombathelyi kaput. Igen élénk volt a játék, s tetszett a közön­ségnek. Legfeljebb azon bosszan­kodtak a szurkolók, hogy a ka­posvári csatárok a kapu előtt rendre tehetetlennek bizonyultak. Fél óra elteltével jutott igazában szóhoz a szombathelyi csapat. Tóth nagyszerűen futott el a bal szélen, Őri kifutott a kapujából, de Tóth lövése mellé szállt. Azután Varga adott gondot őrinek, majd az igen erőteljesen játszó kö­zépcsatár a 33. percben a ve­zetést is megszerezte csapatá­nak. Varga Iszaktól kapott lab­dát, leadás helyett egyéni kitö­résre vállalkozott, s két csel után védhetetlenüi lőtt a há­lóba. 1:0. A 41. percben Äbs előtt egyenlí­tési alkalom nyílt, de a fekvő ka­pusba lőtt. Azután Herbei lövését védte Tormási. A MÁSODIK FÉLIDŐ szombathelyi támadásokkal kezdő­dött. A kaposvári védelem egy kis^ sé megzavarodott, s bizony a 7. percben csak a kapufa há­rította a szombathelyi közép­csatár lövését. Ebben az időben őri gyakran volt munkában. Tíz perc után kiegyen­lítettebbé vált a játék, s ismét Ács előtt nyílt alkalom az egyen­lítésre, de az idegeskedő csatár most is hibázott. A 33. percben született ismét góL Herbei a balszélső helyén tört ki, már-már elvesztette a labdát, de visszaszerezte. Aztán majdnem az alapvonalig futott, középre adott, s Horváth szép fejessel juttatta Tormási háló­jába a labdát. l:L Most vált igazán érdekessé a küz­delem! A kaposvári csapat to­vábbra Is támadásban maradt, s erre rá is fizetett. A 36. percben ugyanis Varga elindult a félpályáról (kihasz­nálva, hogy a fedezetek elöl kalandozlak), ismét két cselt csinált, mint az első gólnál, s a későn kimozduló őri mel- 1 lett most is a hálóba lőtt. 2:1. A Kinizsi feladta a küzdelmet, A közönség hazaindult, pedig a 41. percben újabb gól szüle­tett. Varga mintegy 25 mé­terre a kaposvári kaputól hir­telen lövésre szánta magát, s máris megvolt a mesterhármas. 3:1. őri későn vetődött a bal alsó sa­rokba tartó labdára. Érdekes, változatos, a közepes­nél magasabb szinten mozgó mér­kőzést hozott a két csapat találko­zója. A mezőnyben a K. Kinizsi talán valamivel többet támadott, mint a szombathelyi együttes: hogy mégis biztos szombathelyi győzelem született, annak a két tá­madósor közti tudáskülönbség az ‘oka. A kaposváriak sok helyze­tükből mindössze egyet tudtak ér­tékesíteni. A szombathelyi táma­dók viszonylag kevés gólszerzési alkalmukból is három góllal tud­ták megterhelni őri hálóját. Tük­rözte a mérkőzés a volt NB I-es együttes nagyobb tapasztalatát is. A kaposváriak futottak, a vendé­gek inkább tették a labdát. Mind­ezek ellenére a 3:1 hízelgő a szom­bathelyi csapatra nézve. Vélemé­nyünk szerint, ha a Kinizsi az 1:1 után nem akar mindenáron győz­ni, könnyen döntetlen lehetett vol­na. A szombathelyi csapatnál Tor­mási hibátlanul védett, a szélső hátvédek meg-meginogtak, Molnár Sándor azonban »-úr« volt középen. A két fedezet közül Győri-Kiss já­téka volt színesebb. A támadósor­ban a gólerős Varga és Tóth je­leskedett. A Kinizsinél őri a har­madik gólnál hibázott, s talán a másodikat is menthette volna. A hátvédek közül Szili emelkedett ki, Tóth jól őrizte névrokonát, Gergely is hasznosan játszott. A két fedezet, Márkus és Szigeti több gondot fordított a támadásra, mint a védekezésre. Elöl csak Horváth játszott végig jól. Szent­gróti az első félidőben jeleskedett. Hernádi játékvezető jól kézben tartotta a játékvezetői szempont­ból nem nehéz mérkőzést. Kovács Sándor NB ll-es eredmények BVSC—Budafok 1:0 (1:0), Sztálin- város—Pénzügyőrök 7:1 (4:0), Szé­kesfehérvár—B. Spartacus 4:1 (1:0), Szállítók—K. Lombik 3:1 (1:11. Za­laegerszeg—Sopron 1:1 (1:0), EVTK —Mosonmagyaróvár 0:0, Traktor- * gyár—Oroszlány 1:L Csak a Siófok győzött NB III-as csapataink közül Gyengén ment ezen a héten a kaposvári NB-s csapatoknak. Nem­csak az NB ll-es Kinizsi, hanem az NB III-as KMTE és K. Dózsa is vereséget szenvedett. A Nemzeti Bajnokságban szereplő együttesek közül csak a siófokiak tettek ki magukért: újabb imponáló győzel­met arattak, s ismét feljebb tör­tek a bajnoki táblázaton. Siófok—P. Bányász 4:0 (2:0) Siófok, 1300 néző. V: Kazár. Siófok: Istvándi — Vörös, Ba­logh, Farkas — Szabó, Győrfi — Peresztegi, Tóth, Fehér, Sier, Bú­za. Edző: Radnai György. P. Bá­nyász: Kovács — Ulrich, Sárközi, Baczur — Farkas, Kresz — Ká^a, Lombosi, Gyurkó, Selj'mes, Györ- kő II. Edző: Krivanek Vilmos. Már az első percben gólt ért el a siófoki csapat. Búza be­adását Fehér nagyszerű kapás- lövéssal juttatta a hálo'oa. 1:0. A gól után viszont a Bányász vet­te át az irányítást, de előbb Sely­mes, majd Györkő II. hibázott biz­tos gólhelyzetben. A 37. percben a szórványosan támadó siófoki csatárok közül Peresztegi futott el, a 16-oson belül felvágták, a büntetőt Fe­hér értékesítette. 2:0. Tóth megsérült és kiállt, az első félidőben már nem is tért vissza. A 40. percben Szabót utánrú’ásért a játékvezető kiállította, így a ha­zai csapat kilenc főre olvadt. SZÜNET UTÁN Tóth visszajött a pályára. A siófo­kiak csonka csapattal is tovább tudták növelni előnyüket. Az 54. percben a Siertöl ka­pott labdát Tóth a hálóba fe­jelte. 3:0. Ismét a pécsi; csapat támadott, de eredmény nélkül. Viszont a 79. percben a kiugró Feliért a 16-oson belül ismét felvág­ták, újabb ll-es, s azt most is Fehér értékesítette. 4:0. Közepes iramú és színvonalú mérkőzés. A mezőnyben a vendég­csapat játszott enyhe fölényben, viszont a hazaiak lelkesedésükkel és azzal, hogy kevesebb helyzetü­ket is jól használták ki, megérde­melten szerezték meg a győzelmet. Jók: Balogh, Farkas, Fehér, ilL Kresz, Kása, Selymes. Dr. Üjvári István Szekszárdi Mi KMTE 1:0 (1:0) Szekszárd, 1000 néző. V: Hegyes. Szekszárd: Greilich — Cser, Gel­lert, Prokli — Simon, Bosnyák — Hómann, Zörényi, Garamvölgví, Taliga, RostásL Edző: Túra Emil. KMTE: Kovács — Sütő, Darvas, Vajda — Németh, Vigh — Laki I., Magyar, Pammer, Zsoldos, Laki II. Edző: Biczó István. A KMTE kezdte a játékot, de az irányítást fokozatosan a szekszár­di csapat vette át. Kovács nem egy ízben mentette meg az MTE ka­puját a már-már biztos góltól. A KMTE egy szabadrúgás révén ve­szélyeztetett, majd egy újabb Pammer-szabadrúgás után Greilich ki ej tette a labdát, de Magyar kés­lekedett. A 35. percben Rostási elfutott Sütő mellett, s védhetetlenüi lőtt a hálóba. 1:0. Négy perccel később Zörényi lab­dája is a hálóba jutott, a gólt azonban a játékvezető les címén nem ítélte meg. A MÁSODIK FÉLIDŐ szekszárdi támadásokkal kezdő­dött, Zörényi elől azonban Kovács fölszedte a labdát. A másik olda­lon Laki II. lőtt jó helyzetből ka­pu fölé. Fokozatosan feljött az MTE, a hazai csapat visszaesett, azonban hiába játszottak most már végig fölényben a kaposvá­riak, Zsoldosék elöl mindent túl­kombináltak, s a szekszárdi vé­dőknek mindenkor volt idejü^ közbeavatkozni. Két ellentétes félidőt hozott a két csapat találkozója. A látottak alapján is inkább a döntetlen fe­lelt volna meg a játék képének. Jobb támadósorával a hazai csapat rászolgált a győzelemre. Jók: Gellert, Bosnyák. Taliga, ill. Kovács a mez£>ny_ legjobbja, Darvas, Laki II, Frimm Géza Mohácsi TE—K. Dózsa 2:1 (1:0) Kaposvár, 300 néző. V: Majoros. Mohács: Varga — Schreifl, Te- mesi, Tófej — Kővári, Heim — Gyávái, Pleck, Rózsafi, Kispál, Hargitani. Edző: Ruff Ferenc. Dó­zsa: Molnár II. — Szerecz, Csima, Illés — Molnár IV., Hartmann — Veverán I., Kecskeméti, Veverán II., Nagy réti, Molnár IIL Edző: Záborszky Jenő, A mohácsi csapat első lefutása szögletet eredményezett. Amikor a sarokrúgás után ka­varodás keletkeze .t Molnár II. kapuja előtt, Heim megtalálta az utat a felső sarokba. 1:0. Meddő Dózsa-támadások következ­tek válaszként, a 20. és 40. perc­ben Veverán I. a kapufát találta el. A szórványos mohácsi támadá­sok mindig gólveszélyt jelentettek. SZÜNET UTÁN nem kis meglepetésre a mohácsi csapat vette át a játék irányítását. Az 58. percben keresztlabda szállt a Dózsa-kapu előtt, Har­gitani kapta a labdát, $ a ki­futó Molnár I. mellett a háló­ba lőtt. 2:0. A Dózsa átcsoportosított, Csima előrement a támadósorba, ez húsz perc múlva jelentett gólt. A 78. percben ugyanis Csima szépített. 2;L Még néhány eredménytelen kapos­vári támadás következett, aztán a Dózsa beletörődött a vereségbe.t Az eredmény csak annak meg­lepetés, aki nem látta a mérkő­zést. Amíg a vendégek lelkesen és tervszerűen futballoztak, addig a Dózsa lélektelenül, unottan és csapkodóan játszott. A mohácsi csapat rászolgált a győzelemre. Jók: Varga, Temesi, Pleck, Ró­zsafi, ill. Csima és Kecskeméti. Németh Lajos Az NB III. további eredményei: Pécsi BTC—Ercsi 5:2, Kiskunha­las-Szekszárdi Dózsa 2:0, Bajai Bácska—Dombóvár 2:0. Székesfe­hérvár—Bajai Építők 2:2, Pécsi VSK —Pécsi Vasas 2:0. A3 NB ín. állása: 1. PVSK 6 5 1­16:4 11 2. PBTC 6 5­1 17:10 10 3. Sz.-fehérvár 6 4 1 1 20:9 9 4. Kiskunhalas 6 3 2 1 9:3 8 5. Bajai Építők 6 2 3 1 8:6 7 6. KMTE 6 3 1 2 10:11 7 7. Sz. Dózsa 6 S 2 2 8:10 6 8. Sz. Petőfi 6 2 2 2 6:9 6 9. Siófok 6 2 1 3 14:11 5 10. Dombóvár 6 2 1 3 7:8 5 11. Bajai Bácska 6 2 1 3 8:12 5 12. Mohács 6 13 2 6:12 5 13. P. Vasas 6 12 3 3:9 4 14. P. Bányász 6 11 4 8:12 3 15. Ercsi 6 11 4 7:14 3 ü. K. Dózsa • I ­5 8:1a 2 — HÍREK — Csaknem 200 ezer forin­tot jövedelmezett a kertészet az idén a somogyudvarhelyi Március 15. Tsz-nek. — MÁSODSZOR ÉRLELT TERMÉST a földieper a he- resznyei kertekben. — Harmadiknak akart előz­ni motorkerékpárjával Karg Lajos kaposvári kiskereskedő. Az útmenti kerékvetőnek üt­között, és súlyos sérüléseket szenvedett — EGYÉVES SZAKMAI TANFOLYAMON vett részt az Állat forgalmi Vállalat 67 dol­gozója. A hallgatók pénteken és szombaton adtak számot a tanultakról. — Közlekedést veszélyeztető bűntett miatt hathónapi bör­tönbüntetésre ítélte jogerősen a megyei bíróság Velner Jó­zsef siófoki lakost. — »TÉVEDÉSBŐL« ZENÉS ÁRAT SZÁMÍTOTT FEL dél­után 3 órakor Csákányos János, a MÁV Utasellátó ba'atmszár- szói éttermének fizetőpincérc. Az ÁKF 200 forintra, bírságol­ta. — 1500 köbméter silókuko­ricát tettek el a télire a ré­páspusztai Első ötéves Terv Termelőszövetkezetben. A 70 hold napraforgót most silóz- zák a közös gazdaság tagjai. — A KÜL- ÉS BELPOLI­TIKAI HELYZETRŐL, a nö- tanácsok előtt álló feladatok­ról és a Nemzetközi Demokra­tikus Nőszövetség üléséről tá­jékoztatták a nőtanácsoh me­gyei, városi és járási vezetősé­geinek tagjait tegnap délelőtt a Kilián György Ifjúsági Ház­ban megtartott tanácskozáson. — 12 MHS alapszervezet mű­ködik a csurgói járásban. A járási tanács végrehajtó bi­zottsága a közelmúltban fog­lalkozott az MHS alapszervs- zetek munkájával. Megállapí­tották, hogy az összetett hon­védelmi sportversenyeken az idén több mint 410-en vettek részt a járásból. — EMBER A VILÁGŰR­BEN címmel filmvetítéssel egybekötött előadást rendez a Hazafias Népfront cseri kör­zete szeptember 29-én este 7 órai kezdettel a Gárdonyi Gé­za Általános Iskola nagyter­mében. — Befejeződött Somogy, Tolna és Baranya megye ké­pesítés nélküli pedagógusainak balatonboglári és balatommá- riai tanfolyama. A 120 képesí­tés nélküli tanító egy hónapig ismerkedett a pedagógiai alap­fogalmakkal. — A MÚLT HÉTEN MIN­DEN JÁRÁSBAN aktívaértz- kezletehet tartott a MÉSZÖV a szövetkezeti mozgalomban dol­gozó leommunisták részére. Az aktívaértekezleteken részt vet­tek a járási pártbizottságok titkárai is. — 18 ezer forintos költség­gel bekerítették a Nagytoldi- puszrtai Általános Iskola ud­varát. A lakosság 5000 forint értékű társadalmi munkát vég­zett. — VASÁRNAP FEJEZŐ­DÖTT BE a somogyi orvosok siófoki találkozója. A szeptem­— A városfejlesztésről, a társadalmi munkaakciók állá­sáról és a városban meginduló tbc-szűrésről tárgyaltak tegnap este a Hazafias Népfront vá­rosi bizottságának tagjai. bér 21-én kezdődött orvosnapo­kon 200 megyei körzeti és kór­házi orvos vett részt. — Országos állat- is kirakodó- vásár lösz szeptember 27-én Tabon. (3868) J^íűvel ődés cVzóiakozás VÖRÖS CSILLAG FILMSZÍNHÁZ VIGYÁZZ, NAGYMAMA! (korhatár nélkül.) Előadások kezdete 5, 7, 9 órakor. SZABAD IFJÜSÄG FILMSZÍNHÁZ JÖVŐ TAVASZIG (14 éven alul nem ajánlott). Előadások kezdete 6, 8 óra- kor. NAGYATÁDI KULTÜRHÄZ AZ ÉLET TITKA (amerikai film). Előadás kezdete 6, 8 órakor^ RIPPL-RÓNAI MÜZEUM Vörös Géza festőművész ki­állítása. Nyitva 15—19 óráig. MEGYEI KÖNYVTÁR Konyvkölcsönzés 9—11-ig, olvasótermi szolgálat 9—11 óráig. IFJÜSAGI KÖNYVTÁR Könyvkölcsönzés 9—11-ig. Időjárásjelentés Várható időjárás kedd es­tig: derült idő, kisebb felhoát- vonulasok, legföljebb egy-két helyen kisebb esővel, zivatar­ral. Helyenként reggeli köd; Mérsékelt délnyugati, nyugati szél. Az éjszakai lehűlés mér­séklődik, a talajmenti fagyok megszűnnek. Várható legma­gasabb nappali hőmérséklet 20—24 fok között. — Az Űrrepülés Kolumbusza cím­mel 1 órás film készült Galarm­ról, az első űrrepülőről. Az érde­kes film Kaposvárott 25—27-ig a Szabad Ifjúság í'ilmrzlnházban du. 4 és 5 órai kezdettel nézhető meg 1,50 és 2,— Ft-os heiyárakkal. (3912) A FOnyődi Petőfi a megyei bajnokság második helyén Lassan kikristályosodik a kép. A Kaposvári Honvéd változatlanul az élen halad, s nyomában — meglepetésre a Fonyódi Petőfi csa­patát találjuk. A fonyódiak tavaly majdnem kiestek a megyei J-ből. Most, a hetedik forduló után még bajnokesélyesnek számítanak. El­ső győzelmét aratta a Lábodi ME- DOSZ. Sajnos, a K. Kinizsi II. el­leni mérkőzés pontjait nem jegy­zik a bajnoki táblázaton. TASZAR—MARCALI HONVÉD 7:0 (1:0) Taszár, 300 néző. V: Temesi. Taszár: Beiszer — Rácz, Rigó, Fekete II. — Dobos, Kruzslik — Erdélyi, Farkas, Uberherr, Faludi, Vellai. Edző: Jobban Ferenc. Mar­cali: Apjok — Földes, öbert, Visz- meg — Katona, Gál — Horváth, Varga, Bulik, Petrina, Jóré. Edző: Bősz Ádám. Végig nagy fölényben játszott a hazai csapat, az első fél­időben azonban Apjok sorozatosan megakadályozta a taszári csatáro­kat a gólszerzésben. 5:0-ás állásnál Viszmeget és Katonát tiszteletlen­ség miatt a játékvezető kiállította. G: Vellai 4, Faludi 2, Farkas. Jók: Kruzslik, Uberherr, Vellai, a me­zőny legjobbja, ill. Apjok. Vadas Tibor K. V. LOBOGÓ— K. H. VASUTAS 4:1 (0:0) Kaposvár, Textiles-pálya, 100 né­ző. V: Horváth Z. Lobogó: Mészáros — Susenka: Kovács, Borda — Novák, Perreg — Jezemicki, Végh, Molnár, Lábas, Zaccomer. Edző: Horváth Béla. K. H. Vasutas: Illés — Wéber, Nagy, Kovács — Horváth I., Karlovics — Tihanyi, Németh, Karai, Kúti, Hor­váth II. Edző: Tőke János. A job­ban hajrázó Vörös Lobogó a vé­gén könnyen bebiztosította győ­zelmét. G: Molnár, Végh, Zacco­mer, Lábas ll-esből, ill. Horváth II. Jók: Susenka, Borda, Végn, Zaccomer, ill. Nagy, Németh, Ka­rai. Tolnai László K. ÉPÍTŐK—BABOCSA 1:1 (1:0) Babócsa, 500 néző. V: Kiss L. Építők: Szabó — Csekk, László, Bévárdi — Várvízi, Zaccomer — Nincsevics, ,i Delineseff, Balogh, Rab, Deák. Edző: Várvlzi Károly. Babócsa: Vörös — Gyurán, Ha- rasztia, Boda — Kovács, Bóla — Karosi, Bukovics, Paksicza, Bútor, Milánkovics. Edző: Spievla Ká­roly. Jó iramú, de gyenge szín­vonalú mérkőzés. Végig ideges, csapkodó játék folyt. G: Harasztia, öngól, ill. Milánkovics. Jók: Vár­vízi, Rab, Deák, ill. Gyurán, Bo­da, Bóla. Fekete Károly MARCALI MEDOSZ— CSURGÓ 1:0 (1:0) Marcali, 500 néző. V: Kosaras. Marcali: Szántó — Hosszú, Sett­ler, Király — Ihász, Jakab — Ta­kács, Kisborsó, Kósi, Bene, Far­kas. Edző: Abonyi Károly. Csurgó: Kepler — Lőrincz, Sótonyl, Né­meth — Karsai, Péczeli — Nagy, Gelencsér, dr. Rostás, Hottó, Se­bők. Edző: Nagy József. Élvezetes jó játék folyt, amely a hazai fö­lény jegyében telt el. A vendégek Péczeli sérülése miatt 35 percig tíz emberrel játszottak, az ember­előnyt azonban a hazai csapat nem tudta kihasználni. G: Bene. Jók: Settler, Jakab, Kósi, ill. Kepler, Sótonyi, Sebők. Kálmán Sándor BALATONLELLE—TAB 2:1 (1:1) Balatonlelle, 300 néző. V: Nárai. Balatoni eile: Kriska — Gréczl, Szabó II., Szekeres — Szabó I., Kindler — Petrus, Cser, Szűcs, Horváth, Baluka. Edző: Pesti Já­nos. Tab: Weisz — Gyürke I., Fritz, Krutek — Darabon, Czapula — Pu­ha II., Puha I., Gyürke II., Né­meth, Tilt. Edző: Kapcsándi Ist­ván. A végig jó iramú, változatos, izgalmakban bővelkedő mérkőzé­sen a hazai csapat többet támadott. A 75. percben Baluka megsérült, kiállt, de a tíz főre olvadt csapat is ki tudta harcolni a győzelmet. G: Horváth, Szűcs, ill. Puha II. ll-esből. Jók: Gréczi, Szabó II., a mezőny legjobbja, Petrus, ill. Fritz, Krutek, Gyürke II. Hajas Gyula FONYÖD—NAGYATÁD 4:2 (2:2) Fonyód, 300 néző. V: Réczei. Fonyód: JárCás — Farkas II., Liszkai, Molnár — Szabó, Gyurina — Papp, Vida, Bakó, Bogdán, Far­kas I. Edző: Hajba József. Nagy­atád: Kurucz — Tátrai, Izsák, Voj- kovics — Sasvári, Simon — Tálas, Selmeczi, Bicsáki, Makkos, Posta. Edző: Selmeczi István. Pompás mérkőzés volt. A hazai csapat vé­delme mindvégig, támadósora szü­net után játszott kitűnően. Az eredmény igazságos. A 75. percben Makkost feleselés miatt a játékve­zető kiállította. G: Vida 2, Bakó 2, ill. Bicsáki, Makkos. Jók: Liszkai, Molnár, Bakó, ill. Selmeczi, Bicsá­ki, Posta. Magyar László SOMOGYSZOB—BARCS 3:2 (2:2) Somogyszob, 300 néző. V: Hor­váth II. L. Barcs: Gál — Tuba, Filiszár, Papp — Hegelsberger, Marót! — András, Mayer, Sinke, Csór, Marton. Edző: Juhász Vilmos. Élénk mérkőzés, megérdemelt győzelem. Mindhá­rom somogyszobi gól 25 méteres szabadrúgásból esett. Mindegyiket Bálint szerezte. A barcsi gólokat Sihkó és Marton rúgta. Jók: Bar- bina, Németh, Nagy, Bálint, Fu­tó, ül. Papp, Mayer, Csór. Rózsavölgyi István K. HONVÉD—ZAMÄRDI 2:1 (1:1) Zamárdi, 200 néző. V: Domb- rovszki. Honvéd: Vakli — Zsámbók, Vi­rág, Gerőházi — Várnagy, Vörö:> — Bartulov, Gál, Simon, Turáni, Paczai. Edző: Horváth Géza. Za­márdi: Mányoki — Hegyi, Török, Kovács — Kertész, Papo II. — Krlszbai, Friesz, Horváth, Nagy Bóna. Edző: Fodor Pál. Jó iramú, sportszerű mérkőzés. Némi szeren­csével szerezte meg az utolsó per­cekben a győzelmet a Honvéd. G: Túrán», Simon, ill. KriszbM. Jók: Virágh, Várnagy, Bartulov, ill. Török, Kertész. Dr. Fazekas Mihály LÄBOD—K. KINIZSI II. 4:2 (0:1) Lábod, 400 néző. V: Csizi. Lábod: Hornal — Balogh, Kissj Jakoda — Vámosi, Kisgál — Prok­li, Keszi, Hordósi, Koczka. Ko­vács. Edző: Kanizsai Gyula. K. Ki­nizsi: Mohácsi — Markovics, Tá­las, Csönge — Talpas, Pálfalvai — Bognár, Bíró, Stadler, Laczkovics, Simon. Edző: Gyenes Antal. A vendégek technikai fölényét a nagy becsvággyal és lelkesen játszó hazaiak kiegyenlítették, sőt a haj­rában a győzelmet is kicsikarták. G: Keszi 2, Kisgál, Prokli, ill. Laczkovics 2. Jók: Pornál, Balogh, Keszi, ill. Pálfalvai, Laczkovics. Bokor Antal A megyei bajnokság állása: 1. K. Honvéd 6 5 1­25:4 n 2. Fonyód 7 4 2 1 16:8 10 3. Csurgó 7 4 1 2 17:10 9 4. K. Építők 7 2 5­14:11 9 5. Nagyatád 6 4­2 25:9 8 6. Somogyszob 7 3 2 2 16:15 8 7. Taszár 6 3 1 2 18:10 7 8. M. MEDOSZ 7 3 1 3 12:10 7 9. Tab 7 3 1 3 14:13 7 10. Balatonlelle 7 3 1 3 14:15 7 11. K. V. Lobogó 6 2 2 2 11:12 6 12. Barcs 7 3­4 13:16 6 13. Zamárdi 7 2 1 4 13:23 5 14. M. Honvéd 6 2 1 3 10:22 5 15. Babócsa 7 1 2 4 9:17 4 16. K. H. Vasutas 6 1 1 4 5:16 3 17. Lábod 6­­6 8:30_ ­K. Kinizsi II. 7 4­3 29:24 8 — A totó 12 találatos szelvényei 12X1X1121X2 2. A 12 találatos szelvényre 77 530 Ft, a 11 találatosra 2606,25 Ft, a 10 ta- lálatosra 237,50 Ft nyeremény jut. Vigaszdíjban a 39. hét 9 találatos Somogyszob: Barbina — Nemeth, Hosszú, Nagy — Kovács II., Si­mon — Dombi, Gőbölös, Bálint, Futó, Taltács. rnzö: Hosszú László. 1 46,25 Ft. (MTI) szelvényei részesülnek. öss&eRl