Somogyi Néplap, 1960. november (17. évfolyam, 258-282. szám)

1960-11-09 / 264. szám

( SOMOGYI NÉPLAP I SbmiJ«, I960, nmem tor fc SPORT Hat hajnokesélyes van az NB lll-ban Tovább tart a vezetők ver­senyjutása. A feljövőben levő szekszárdi csapat felsorakozott az élenjárókhoz, s vele együtt most hatra nőtt a bajnokesé­lyesek száma. A K. Kinizsi őszi elsőségét azonban csak a Bajai Bácska és a Székesfehér­vári MÁV Elörje veszélyezteti. Alul továbbra iá nagy a tömö­rülés. A 9. helyen állő Pécsi Vasas és a 15. Mázai Bányász között mindössze 4 pont a kü­lönbség. A kaposvári csapatok közül a 14. fordulóban rank 0 K. Honvéd szenvedett veresé­get. Jó játékkal győzött a Ki­nizsi Kaposvárott, a K. Dózsa Pécsről hozott kit bajnoki pontot, a KM TE pedig Kis­kunhalason szerzett egyet. Részletes beszámolónk a 14. bajnoki fordulóról. K. Kinizsi—Bajai Építek 4:0 (2:0) Kaposvár, 3000 néző. V:' Nagy K. Kinizsi: Rlezőfi — Tóth, Szigeti, Gergely - Acs, Márkus — Szili, Laczkövics, Bene, Herbei, Lieber. Edző: dr. Zádori László. Bajai Disztl — Varga, Páncsics, Töket - llerínger, Poszlancsek - Kreisz, Ceglédi, Rizsányi, Boros, Ezsi. Ed­ző: Ónodi Béla. Kezdés után rögtön kitűnt, hogy a vendégcsapat védekezésre ren­dezkedett be. A .támadásba len­dült hazaiak fiatál csatársora sok szép helyzetet dolgozott ki, a be­fejezés azonban nem sikerült, mert az első 20 percben bizony nagyon pontatlanul lőttek a Kinizsi-csa­tárok. Amikor pedig jó volt az irányzók, akkor ott volt Disztl, s Laczkövics és Bene labdáját is a léc alól tólta szögletre. Ebben az időben Mezőn jóformán nem is kapott labdát. A 27. percben érett góllá a kaposváriak fölénye. A kitörő Márkust mintegy 28 méterre a bajai kaputól felvágták, a megítélt szabadrúgást ugyanő ívelte kapura, a védők elmé­láztak, és á labda a bal felső sarokba hullt. 1*0 a Kinizsi ja­vára. A gól után kellemetlen epizód következett. A 30. percben a ki­törő Acs ugyanis megsérült, hosz- szú ápolás után tért csak vissza, s ettől kezdve a jobb szélen sta­tisztált. Szili lett a jobbhátvéd, Tóth a jobbferezet. Belelendült a Kinizsi. Bene á 31. percben ügye­sen tört ki, a kapust is kicselezte, nehéz szögből küldött labdája azonban elgurult az üres , kapu előtt. A 40. percben újabb gólt ér­tek el a kaposváriak. Tóth ívelte kapu elé a labdát, Lie­ber remek. Csúsztatott fejessel megtoldotta azt, és máris a ba­jai hálóban táncolt a labda, 2:0. Beszorult a hazai csapat, a kitörő Beliét szabálytalanul akasztottak a 16-o.son belül, a játékvezető azonban továbbut intett. Azt$n a Kinizsi fiatal csatárának pompás egyéni alakítását tapsolták meg a nézők, ugyanis öt védőn (I) vitte keresztül a labdát. leadásáról azonban Laczkövics lekésett. SZÜNET UTÁN két gyors szögletet rúgtak a ba- jaiak, de tíz perc után.ismét a Ki­nizsi vette át a játék; irányítását. A 60. percben Laczkovicsnak felső sarokba tartó labdáját Disztl is­mét kiütötte. Újabb, elég erőtlen bajai támadások után ismét Ki­nizsi-percek következtek. ' A 70. percben remek gól szü­letett. Bene két csel után ki­kanyarodott a iobbszélre, »az alapvonalról visszaadott az ötösre, és Herbei védhetetlenü! vágta a hálóba a labdát, 3:0. Mintaszerű támadás, szép gól volt: A 72. percben a kitörő Ceglédi elől Szili ugyan elrúgta a labdát az ötösön, a játékvezető azonban f eltar­tásnak minősítette az esetet, és 11-est ítélt. A büntetőnek Ceg­lédi állt neki, a jobb oldalra félmagasan tartó labdát azon­ban Mezófl remek vetődéssel kiütötte. Még egy egyszerű szabadrúgás ré­vén veszélyeztettek a vendégek, aztán újabb Kinizsi-gól követke­zett. § A 82. percben Lieber átívelt labdája már-már túljutott az alapvonalon, de Bene megka­parintotta azt, visszaadott a kapu elé, és Laczkövics for­dulásból nagy gólt lőtt, 4:0. Még egy Márkus-lövést védett Disztl a kapufa segítségével, aztán Páncsics Bonét buktatta az ötös sarkán, de-a U-es elmaradt, és vé­get ért a mérkőzés. Biztos kaposvári győzelem szü­letett a nagy érdeklődéssel kísért találkozón elsősorban azért, mert a Kinizsi az idény legjobb játéká­val rukkolt ki. Ezen a találkozón a kaposváriaknak szinte n«m volt yenge pontjuk. Szíklaszilárdan llfc a védelem, jól épített a fede­zetsor, s igen elemében volt á fia­tal csatársor. A vendégcsapat vé­dekező taktikája nem eredmé­nyezhetett mást, mint vereséget, ! amely nagyobb arányú is lehetftt volna, külítoösen akkor, ha Acs meg nem sérül. A Kinizsiben Mezöfi a 11-est , bravúrosan hárította. A hátvéd- lsorban Szili és Szigeti jeleskedett, Í Gergely is hibátlanul játszott- fedezet Márkus fáradhatatlanul i reolt, elöl Bene játéka emelke­lt ki, aki egyre inkább kezdi va­ra váltani azt, amit tőle vártak Kinizsi-vezetők. Acs még sérül- n is hasznos tagja volt e soi> ik, Laczkövics nagy munkabírá- jöl .érvényesült a nehéz tala- n. A bajai csapat legjobbja Hiszti -volt. Rajta kívül Páncsics, Tekét, 'Ceglédi és Heringcr játszott átla­gon felül. Nagy K. játékvezető az összecsa­pásokat nem minden esetbon ítél­te meg helyesen. Még nagyobb hi­bája volt, hogy a közönséggel szemben cinikusan viselkedett. Kovács Sándor Kiskunhalasi Dézsa-KMTE 1:1 (1:0) Kiskunhalas, 1500 néző. V: Gom­bás. K.-hal&sí Dózsa: Szusza - Ré­pást, Molnár. Szebeni — Kucsera, Csőt! — Rostás, Szekeres, Nádas!, Ungi, Puskás. Edző: Köves Ká­roly. KÄITE: Istvándi — Gál, Dar­vas, Takács — Egres, Pammer — Jutási, Horváth, Laid, Fapp, Szili. Edző: Radnai István. Vizes, csúszós, de nem túlságo­san mély talajú pályán került sor a mérkőzésre. Az 5. percben Laki a mérkő­zés legnagyobb helyzetét hagy­ta ki. A kitörő csatár egyedül állt a kapussal szemben, de a kifutó Szuszéba vágta a lab- * dát. A hazaiak is vezettek néhány ve­szélyes támadást, de Istvándi a helyén volt. A 20. percben Szili teremtett jó helyzetet, ö kicselezte a ka­pust, gyengén kapura lőtt, s a befutó védők a gólvonalról ki tudták vágni a labdát. Aztán Istvándi bizonyította be, hogy jó kapuvédó. A 35. és a 37. percben két ízben is kiugrott y a lesen álló Nádasi, Istvándi azon­ban mindkét esetben kifutott a középcsatár elé, és lábravetődés­sel biztosan hárította a veszélyes helyzeteket. A 43. percben egy partdobás után érte el gólját a hazai csapat. Puskás dobta be a labdát égé­szen az ötösre, Gál, Egres és Darvas egymásra vártak, s csak nézték, hogy Szekeres há­rom méterről miként lő a háló­ba. 1:0 a Kiskunhalasi Dózsa javára. A MÁSODIK FÉLIDŐT heves kaposvári rohamok vezet­ték be, ezek azonban nem hoztak eredményt. Radnai edző átrendez­te az egyes esapa'trészeket. Szili hátvéd, Takács fedezet lett, a tá­madósor balszárrya pedig így ala­kult: Pammer. Papp. Laki. Fö­lényt harcolt ki a KMTE, de csak egy kapufára futotta csatárai ere­jéből. Papp lövése nyomán csattant a léc. A 75. percben mégis majdnem a hazaiak értek el gólt. A kitörő Puskás elől Darvas az utolsó pil­lanatban mentett becsúszó szere- , léssel. A kiskunhalasiak az időt húzták. Egymás után több szöglet kö­vetkezett az utolsó percekben, s a 85. percben az egyik sarok­rúgásból megszületett a ki­egyenlítő gól. Horváth ívelte be a labdát, és Pammer szép fejese nyomán védhetetlenü! vágódott a hálóba a labda, 1:1. Izgalmas jelenetek következtek az utolsó öt percben, de az eredmény már nem változott. Közepes iramú és színvonalú mérkőzést hozott a két csapat ta­lálkozója. Szinte mindvégig a KMTE játszott enyhe fölényben.. Szünet után akadt olyan időszak,’ amikor nagy volt a kaposvári íiL lény, mégis be kellett érnie az MTE-nek döntetlennel azért, mert a hazaiak kevés helyzetüket is ki­használták, viszont a KMTE sok helyzetéből csak üggyel-bajjal ér­tékesített egyet. Egyénileg a halast csapatban Szusza és Molnár játéka emelke­dett lei. Elöl Szekeres jeleskedett. A KMTE-nél Istvándi mindvégig megbízhatóan védett, a hátvéd­hármas légi óbb ja Darvas volt. Jól játszott a két fedezet: Egres és Pammer, elöl Papp jeleskedett. Gombás játékvezető kitünően bíráskodott. R. I. Kaposvári Dózsa—Pécsi EAG 2:1 (2:0) Pécs, Tüzér u., 1200 néző. V: Sza­bó I. Dózsa: Molnár II. - Güth, Illés, Deák - Szvath, Csima — Bene, Veverán, Kecskeméti, Kütasi, Mol­nár ni. Edző: Záborszky Jenő. PEAC: Gáspár — Szabó, Balló, Schiszler — Eklics, Milovai — Koz­ma, Györkő. Vajda, Mérei, Koller. Edző: Bolla Ferenc. A pécsi csapat lendült bele, még­is va 6. percben már a kaposvári Bene veszélyeztetett. A 10. perc­ben viszont Molnár II. kapuja előtt keletkezett meleg helyzet, s a kaposvári kapuvédő némi sze­rencsével, mentett Györkő elől. A 15. percben a pécsi csapatban Sza­bó megsérült és kiállt, Eklics hú­zódott hátra. A Dózsa jól kihasz-' nálta az emberelőnyt. A 14. percben Veverán állva hagyta a védőket, lövése nyo­mán a labda Gáspár hasa alatt jutott a hálóba. 1:0 a K. Dózsa javára. Továbbra is a kaposváriak szo­rongattak, egyelőre azonban ered­mény nélkül. Sőt a másik oldalon Györkő egy ízben az oldalhálóba lőtt. A 37. percben kiegészült a pécsi csapat, Szabó a jobbszélre állt statisztálni. A 40. percben újabb gólt ért el a Dó$sa, Molnár III. jól el­talált lövésébe Mérei beletette a lábát, s az ellenkező sarok­ba vágódott a labda, 2:0. SZÜNET UTÁN a pécsi csapat nagy lelkesedéssel vetette magát játékba. A Dózsa csapata beszorult, védelme azon­ban Illéssel az élen mindent tisz­tázott. Csak két kaposvári csatár tartózkodott elöl, Veverán és Mol­nár in. Az 59. percben Veverán kis híja, hogy gólt nem lőtt. A 60. percben a játékvezető Güth közbeavatkozását sza­bálytalannak minősítette, s túl szigorúan 11-est ítélt a kapos­váriak ellen. A büntetőt Balló értékesítette, 2:1. Elénkebb lett a" játék, hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. Molnár UI. labdáját egy ízben, amikor a kapus már verve volt, a léc hárította. A 89. perc­ben viszont Kollár lövése nyo­mán szállt a labda túl Mol­nár ll-n, de a gólvonalról a Dézsa-védők mentettek. Inkább küzdelem, mint játék folyt a kétszer 45 percen át. A nagy lelkesedéssel játszó kapos­vári csapat meglepte az egyete-. AZ NB in. TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Bajai Bácska—Máza 1:0. Csepel Autó—PVSK 2:1. Székes fehérvár—Bonyh ád 4:1. Pécsi Bányász—Pécsi Vasas 2:0. A bajnoki táblázat állása a 14. forduló után: 1. K. Kinizsi 14 8 3 3 41:16 19 2. Bajaj Bácska 14 7 5 2 26:14 19 3. Székesfehérvár 14 6 5 3 24:19 17 4. PVSK 14 6 4 4 29:18 16 5. KMTE 14 6 4 4 25:19 16 6. Szekszárd 14 6 4 4 28:30 16 7. Pécsi Bányász 14 'e 3 5 22:19 15 8. K. Dózsa „ H 'ö 4 5 24:25 14 9. Pécsi Vasas 13 6 2 5 19:20 14 10. Csepel Autó 13*7­6 24:27 14 11. Bajai Építők 14 6 1 7 14:21 1? 12. K.-halasi DÓ7C -. 14 4 3 7 17:26 11 13. PEAC 14 3 4 7 27:27 10 14. K. Honvéd 14 3 4 7 20:29 10 15. Máza 14 4 2 8 21 :S1 10 16. Bonyhad 14 3 4« nas 8 ? listákat, s az első félidőben el- rt két gólja elégségesnek bizo­nyult a mérkőzés megnyeréséhez. Szünet után a többet támadó ha­zaiak csaknem egyenlítettek. Igaz, a kaposváriaknak is volt helyze­tük. A döntetlen inkább megfelelt volna a játék képének. A Dózsában Molnár ií. és Illés volt a védelem fő erőssége. A fe­dezetek végig a védőket segítet­ték. elöl Veverán és Molnár HL jeleskedett, a pécsi csapatból csak Schiszler és Vajda játékát lehet dicsérni. Szabó játékvezető mindkét csa­pat terhére elég sok hibát vétett. Hegyi István A megyei bajnokság állása a 14. forduló után: 1. Siófok 14 11 2 1 48:15 24 2. K. V. Lobogó 1.4 8 1 5 35:15 17 3. Barcs 14 8 1 5 48:25 17 4. Taszá r 14 8 1 5 45:32 17 5. Marcali 14 8 1 5 31:24 17 6. Tab 14 7 2 5 35:19 16 7. Nagyatád 14 7 2 5 30:30 16 8. K. Vasutas 14 7 2 5 24:27 16 9. Balatonlelle 14 5 5 4 30:29 15 10. Zamárdi 14 7 1 6 21:31 15 11. Csurgó. 14 G 2 5 34:28 14 12. Somogyszob 14 6 2 6 24:33 14 13. Balatonújhely 14 3 3 8 28:38 9 14. Kapoly 13 3 1 9 22:32 5 15. Fonyód 13 1 2 10 15:46 4 16. Mernye 14 1 2 11 16:62 4 — A totó 12 találatos szelvénye: 2lx2xxxll2x2. 12 talá­latot négy pályázó ért el. Ezek nyereménye egyenként 82 478 fo­rint, a 11. taláíatos szelvény 2726 forintot, a 10 találatos 262 forintot fizet. HÍREK — MegUrtoítAk a KISZ já­rási küldötté rtekejúetét Bar­cson. A KISZ megalakulása óta végzett munkáról Takács Ist­ván, a járási KISZ-bizottsig titkára mondott beszámolót, majd a jövő feladatairól szóit. A vita után megválasztották a járási KlSZ-bizottsáíí tagjait és a megyei küldöttértekezlet részvevőit­— ÓRIÁSI PAVILON építé­se kezdődött meg a moszkvai Szókolnyilí parkban. Az üvegből és alumíniumból ter­vezett, 230 ezer köbméter be­fogadó képességű épület har­monikusan illeszkedik a festői környezetbe. Az új pavilont 1951 májusiban nyitják meg az angol kereskedelmi és ipari kiállítás alkalmából. — A megyei felvásárlási operatív bizottság tegnapi ülé­sem megtárgyalták a termény-, az állat- és á]latiterrnek-felvá­sárt ás helyzetét. A vita tanul­ságai alapján javasolták: a szakirányítók és a felvásárló szerveik tegyenek az eddiginél nagyobb erőfeszítést az áru­termelés fokozására a háztáji és egyéni gazdaságokban is. — ELSŐ JÁTÉKFILMJÉT FORGATJA a nemrég létreho­zott kubai filmvállalat. A film címe: Történetek a forradalom­ról. — Bekapcsolták az elektro­mos hálózatba szombatom este Csákány községet is. Ez a 169. község a megyében, amelyet a felszabadulás után vüUmiosi- tdttak. — ÖT SZOVJET TUDÓS UTAZOTT AZ EGYESÜLT ALLAMOKQA, hogy a rákos megbetegedéseket- tanulmányo­zó első szovjet—amerikai kon­ferencián részt vegyen. ■ — Az Ihar.-sberénvi falusi ifjúsági szövetkezet ebben az évben kukorica- és gyümölcs­termesztéssel, valamint selyem, hemyótenyésztésset foglalko­zott. Eddigi bevételül; selyem- hernyóból és hullóalmából 1300 forint. A mintegy száz mázsa kukoricát és húsz mázsa almát később értékesítik. — Országos állat- és. kirakodó­vásár lesz november 10-én Körös­hegy«!. (3188) —\ __________________________________ — Hetényi József dombóvári lakost, az attalai vegyeaáru- bolt vezetőjét csalás és sik­kasztás büntette miatt egyévi börtönbüntetésre és három é»;i jogvesztésre ítélte a Kaposvá­ri Járásbíróság. — HATVANNÉGY KÜL­FÖLDI ÍRÓ munkája jelenik meg az idén 5 millió példány­ban a szovjet idegen nyelvű kiadó gondozásában. — Utasvárót építenek a buszmegállóhoz társadalmi pénzen és társadalmi munkával a kaposszerda helyiek. A fel­oszlott erdőbirtokossági társu­lat tagjai a közös alapban levő 7000 forintot átadták e célra a tanácsnak. — MIHAIL VERETYENYI- KOV szovjet vitorlázó repülő A—15-ös vitorlázó gépével két Új vihígrekordot állított fel. 111,38$ kilomét er/ór ával a száz- kilométeres útvonal gyorsasági világrekordját döntötte meg, s új világcsúcsot ért el a cél- repülésben is. — Megjutalmazták Obiián Tivadar és Szalontai János dolgozókat Barcson, mert meg­szakítás mélkül huszonöt éve dolgoznak a Dél-magyarországi Fűrészek Barcsi telepén. — SAUAP1N-MŰZEUMOT RENDEZTEK BE Moszkvában abban a házban, amelyben a nagy énekes 1910 és 1922 kö­zött lakott. — önkiszolgáló élelmiszer­boltot és büfé-falatozót nyi­tottak L átranybaiu. a föl dm ű- vesszóvetkezeti egység létesí­tésére 230 ezer forintos támo­gatást adott a MÉSZÖV. — ÜJ KÖNYVEK: Ajtma­tov: Dzsamila szerelme, Sza­mos Rudolf: Barakkváros, Jankovich Ferenc: Napravárók, Bárdosi Német Janos: Car­mina Hungarica, Alföldi László: A szomjazó sivatag, Lukács Tamásné—Tarján Rezsőnél Matematikai játékok, Dickens: Nehéz idők, Boleslav Prus: A fáraó, Anatole France: Színé.sz- törienet, Vera Fonom: Kisüt a nap. — Fejleszti sertésállományát a csokonyavisontai Petőfi Tsz. E célból bővítik a férőhelyeket. Jelenleg 250 férőhelyes ólat építenek. ^^űvelődés c^zcrcrkozás Csiky Gergely Színház: 9-én este 7 óraikor: A szó­kimondó asszonyság. (Bérlet­szünet,) v— m SZARVAST, 95 őzet, 69 vaddisznót, $40 nyulat és 2259 kártékony ragadozót ej­tettek el a vadászok egy év alatt a Közép-somogyi Állami Erdő- gazdaság erdeiben. — Munkatermet avattak a közelmúltban a Dél-balatoni Háziipari Termelőszövetkezet fonyódi kosárfonó-részlegének dolgozói. Az építkezést a szö­vetkezet saját erőből végezte. — Országos állat- és kirakodó­vá,ár lesz november 11-en Kadar­omon. (3186) B g laton bog 1 ár on: Különleges világnap. 10- éai este 7 órakor: A szó­kimondó asszonyság. Balatonszárszón: Különleges világnap. 11- én este 7 órakor: A sóé- kimondó asszonyság. Nagyatádon: Különleges vi­lágnap. 12- án este 7 órákor; A szó­kimondó asszonyság. Tab: Különleges világnap. 13- án délután 3 órakor: Kü­lönleges világnap. Este 7 órakor: A szókimondó asszonyság. Vörös Csillag. 9-ig 5, 7, 9 órakor; Légy jó mindhalálig. (Szélesvásznú.) Szabad Ifjúság. 9-ig 4. 6, ' 3 órakor: Apák és fiúk. (14 évért alul nem ajánlott.) F.ippl-Rónai Múzeum: Őszi tárlat. Megyei Könyvtár: Könyv­kölesönzé* 9—19 óráig, olvasó­termi szolgálat 13—19 óráig. Ifjúsági Könyvtár: Könyv- kölcsönzés 9—11-ig és 13—16 óráig. Időjárésjelentés Várható időjárás szerda esz tig: Változó felhőzet, párás idői sok helyen reggeli, délelőtti köd. Néhány helyenködszltálás, kisebb eső. Mérsékelt szél. Haj­nali fagyok*, Várható legmaga­sabb nappali hőmérséklet hol­nap 9—10 fok között. Ismét hét pont a siófokiak előnye a megyei bajnokságban 47 gól esett a megyei labda­rúgó-bajnokság 14. fordulójá­ban. Ennyi gólt még egy alka­lommal sem rúgtak az idén a megyei csatárok. Meglepetés e héten legfeljebb az egyes mér­kőzések számszerűségében akadt. Jellemző, hogy vala­mennyi otthon játszó csapat győzött. Tudósítóink az aláb­biakat jelentették a mérkőzé­sekről: K. VASUTAS—KAPOLYI HONVÉD 1:0 (1:0) Kaposvár, 400 néző. V: Juhász. K. Vasutas: Mohácsi — Wéber, Nagy, Kovács - Horváth HL, Mi­sefa — Bencs.. Németh, Tihanyi, Jónás, Horváth II. Edző: Tőke Já­nos, Kapoly: /Mohácsi - Elek, Herr, Diószegi - Rab, Kálmán — Kunya, óberszt, Ohács, Dezsényi, Kovács. Edző: Radnai György. A csúszós, mély talajú pályán mind­végig inkább küzdelem folyt. A helyzetek alapján a kaposváriak nagyobb arányban is győzhettek _v£lna. G: Bencs 11-esből. Jók: Mo­hácsi, Wéber, Nagy, a mezőny legjobbja, ill. Mohácsi, Dezsényi, Kovács. T. «L BALATONLEIXE-CSURGO 4:2 (4:2) Balatonlelle, 300 néző. V: Nárai. Balatonlelle: Kriska — G’réczi, Sza­bó II., Petrus — Szabó I.' Kin gier — Somogyi, Baluka, Szűcs, Cser, Horváth. Edző: Pesti János. Csur­gó: Kepler — Gyaczkó, Hottó II., Olvasó — Szokol, Varga — Sebes­tyén, Bata, Hottó I., Sótonyi, Nagy. Edző: Pápa Imre. A, lentíü- letsen kezdő hazaiak az első fél­időben bebiztosították győzelmü­ket. G: Szűcs, Baluka 2—2, ill. Se­bestyén, Nagy. Jók: Kingler, Balu­ka, Szűcs, ill. Sebestyén, Hottó I., Nagy. Hajas Gyula TAB-FONYOD 11:1 (6:0) Tab, 300 néző. V: Dobszai. Tab: Kovács — Györke I., Fritz, Simon I. — Garabon, Czabula IT. — Gyür­ke II., Puha I., Simon II., Szabó II. , jCrutek.- Edző: Fritz János. Fo­nyód: Borbély - Gelencsér, Lisz­kaj, Farkas - Nagy. Csapó I. — G-adanyi. Vida. Hajba, Horváth. Molnár II.' F.d^ö: Hajba Józreí. A magára talalt tabi támadósor pil­lanatok alatt eldöntötte a mérkő­zés sorsát. A vendégcsapat a sok gól ellenére is mindvégig lelkesen éS' sportszerűen küzdött. G: Szabó II. 5, Puha I., Simon II. 2-2. Györ­ke II.. Czabula II., ill. Liszkai. Jók: Czabula II., Györke II., Pu­ha I., Szabó II., ill. Liszkai, Csapó. Dietzel Ede BAHCS-MERNYE 7:0 (3:0) Barcs, 300 néző. V: Nyári József. Barcs: Jobbágy — András, Bed- nyák, Papp — Fvliszár, Csór — Ró­zsavölgyi, Göncz, Otartics I.. Zsib- rek. Otartics IT. Edző: Szóvári György. Mennye: Kiss — Ronga, Tóth, Jankó — Biczó, Szaöó — Perjést, Gelencsér, Juhász, Szűcs. Várnagy. Edző: Török Karoly. Egyoldalú játék folyt mindvégig, s ha a hazai csatárok nem* pepe­cselnek annyit, még nagyobb ará­nyú is lehetett volna a barcsi győ­zelem.; G: Otartics I. 4. Bednyák 2. Zsibrek. Jók: Papp, Csór, Ró­zsavölgyi, Otartics I., ill. Tóth, Jankó. Göndöcs Jenő NAGYATAD-SOMOGYSZOB 3:1 (2:0) Nagyatád, 80Ó néző.' V: Lendvai. Nagyatád: Lóki - Izsák. Bogdán, Tátrai - Tálas I., Sasvóri - Mak­kos, Selmeczi I., Selmeczi H., Si­mon, Posta. Edző: Selmeczi Ist­ván. Somogyszob; Barbina — Ma­yer, Hqsszú. Németh - Simon, Ko­vács II. - Dombi, Kovács I., Bá­lint, Futó, S zalai. Edző: Hosszú László. A két szomszédvár talál­kozójára Somogyszobról is mint­egy 200-an rár.dultnk át Nagyatád­ra. Végig jó iramú, változatos já­ték folyt, melyet a hazaiak irá­nyítottak. Somogyszob a 90. perc­ben lőtt góllal szépített. G: Sel­meczi I., Selmeczi II., Posta, ill. Dombi. Jók: Bogdán, Sasvári. a mezőny legjobbja, Selmeczi I., ill. Hosszú, Bálint. Horváth Miklósné MARC ALI—TASZARI HON VED 2:1 (1:1) Marcali, 500 néző. V: Szabó II. Marcali: Szántó — Vörös, Jakab, Hajdú - ihász, Pimpauer — Var­ga, Takács, Király, Kisborsó, Far­kas. Edző: Molnár' Lajos. Taszár: Fekete — Tomesi, Pámel, Pochner - Gyimesi, Dobos - ubc-vkerr, Paczai, Faludí, RózsavtH !, Vei- lai. Edző: FJsler Lajos. A sáros, mély talajon sokat csúszkál.ak a csapatok. A jól játszó vendégek szereztek vezetést. A hazaiak azonban egyenlítettek, sőt némi szerencsével r. győzelmet »s ki­harcolták. Sok helyzete volt a fca- szári csapatnak is. G: L.-.rkas Pimpauer, ill. Faludi. Jók: Jakhb, Hajdú, Takács, ill. Pámel, Gyime­si, ’Rózsavölgyi. Kálmán Sándor K. V. LOBDGÖ-ZAMAKBI 6:0 (i:0) Kaposvár. Textiles-palya, 130 né­ző. V: Dombrovszki. Vörös c.obo- gd: Kovács I. — Lukács, erreg, Tirier — Simon. Zimonyi — Mol­nár, Végh, Jusíts, Labas Kovács II. E Iző: Horváth II. L'jos. Za~ márcü: papp II. — Jánosi, Lőrinczi I., Abonyi — Lőrinczi II., Papp í. — Török I.. Kertész, Kiiszbui, György, Török II. Edző: Béday Ferenc. Az újból formába Fndült kaposváriak végig támadták a két­szer 45 percet, s akár nagyobb aranyban is győzhettek volna a lelkesen játszó vendégek ellen. G: Kovács II. 3, Molnár, Jusils, Lo- rinczi I. öngól. Jók: Lukács, Ti­rier, Simon, Kovács II., ill. Kér-? tész, György. Szilv ási József SlOFOK—BAL ATONÜ JHELY 6:1 (4:1) Balatpnújhc-ly, 500 néző. V: Fenyvesi. Siófok; V&'ga — Vörös 11., Balogh, Horv.'úk - Nagy, Egyed — Néniéih, Eier, Tóth; Sza­bó, Keszthelyi. Edző: i.aragh Ti­bor. Balatonú.lhely: DömÖTör — Dénes, Hári II., Kocsis - Hári L* Kovács — T. Kálecz, Kasza, Lázár, Kele, Kiss. Edző: Molnár József. A siófoki rangadó két gyors gól­lal kezdődött. Hári II. már az első percben vezetést szerzett' az újhe­lyi csapatnak, de Keszthelyi a 3. percben . kiegyenlített. Húsz per­cen át az újhelyiek irányítottak, aztán feljött Siófok, s a későbbiek során már nem volt vitás az őszi bajnok nagyarányú győzelme sem. G: Tóth, Keszthelyi 2-2, Sza­bó, Nagy ll-esből, ill. Hári II. Jók: Tóth, Szabó, Keszthelyi, ill. Hári 11., Hári I., Kovács I., Kele. • Dr. Cjvári istváji i