Somogyi Néplap, 1960. augusztus (17. évfolyam, 181-205. szám)

1960-08-30 / 204. szám

Redd, 1960. augusztus 30. 4 SOMOGYI NÉPLAP , SPORT „ K. Kinizsi—Pécsi Vosos 2:1 (2:0) Kaposvár, Kinizsi-pálya, 3500 néző. V: Ligeti (Tolna). K. Kinizsi: Mezőfi — Tóth, Szigeti, Gergely — Ács, Már­kus — Horváth, Laczkovics, Szentgróti, Herbei, Lieber. Ed­ző: Kiss István. — P. Vasas: Szedeli — Stelzamer, Becsei, Berki — Szommer, Ángyai — Orosz, Kőhalmi, Szopka, So­mogy vári, Danajka. Edző: Bár- dosi László. A Kinizsi fölényével kezdő­dött a mérkőzés, de a jobbol­dalon erőltetett támadások egyelőre nem jártak ered­ménnyel, csupán Ács távoli lö­vései jelentettek veszélyt a pé­csi kapura. A 13. percben Ács labdáját Laczkovics sarokkal Szentgróti elé tette, s ő 18 m- ről laposan a sarokba lőtt, 1:0. Egy perc múlva Danajka les­ről futott el, de közelről fölé lőtt. A Vasas hosszú labdák­kal indított támadásai, sokat mozgó csatárai gyakran zavar­ba hozták a Kinizsi védőit, akik ezúttal sem őrizték szo­rosan ellenfelüket. A 23. perc­ben Szentgróti óriási helyze­tet hagyott ki, már csak a ka­pussal állt szemben, de elkap­kodva Szedelinek lőtte a lab­dát. Ezután a Vasas egyenlít­hetett volna: Danajka az ötö­sön tisztán álló Szopkához ját­szott, a csatár egy pillanatig lei várt, és Tóth belelépett a lö­vésbe. A kihagyott helyzetek sorát isrriét a Kinizsi folytatta. A 35. percben szögletet rúgott Szentgróti,- a pécsi védők hi­báztak, de a meglepett Horváth szinte a gólvonalról kapu fölé vágta a labdát! Két perc múl­va Lieber élesen lőtt beadását Szedeli a befutó Laczkovics elé ütötte, aki a hálóba lőtt, 2:0. Kezdés után ugyanez az akció megismétlődött, de Lie­ber labdáját három Kinizsi­csatár is elhibázta. A hazai csa­pat jó játékkal a félidő vé­géig irányított, de Márkus és Herbei lövése elkerülte a felső sarkot. SZÜNET UTÁN kényelmesen kezdett a Kinizsi, s erre az első percben rá is fi­zetett. A Vasas támadott, Kő­halmi távoli lövésére Mezőfi rosszul vetődött, s a labda fö­lötte a hálóba pattant, 2:1. Ettől kezdve fordult a kocka, a Kinizsi kapkodott, a Vasas játszott jobban. A nagy me­legben esett a játék színvona­la, sok volt a csapkodás. Gól­helyzete Laczkovicsnak akadt, de 8 m-ről fölé lőtt. Mintegy húsz perces játék után jött fel ismét a Kinizsi. Szöglet után Szentgróti erősen adott be a kapu elé, Horváth 3—i m-ről kapásból mellé bombázott. A 30. percben a pécsi védőkről Laczkovics. elé pattant a lab­da, de a csatár nem találta el az üres kaput. Egyre több dur­vaság tarkította a most már alacsony színvonalú játékot. A 33. percben egy összecsapásnál Angyal megsérült és kiállt. A Vasas hét emberrel védekezett, mégis majdnem a Kinizsi ka­pujánál történt baj. Négy perc­cel a befejezés előtt Gergely könnyelműen cselezgetett a tizenhatoson belül, Szopka el­vette tőle a labdát, de nehéz szögből közelről a kapufát ta­lálta el. A 42., percben a Szent­gróti után rúgó Berkit a já­tékvezető kiállította. Jól kezdett a Kinizsi, s az első félidőben megismételte a múlt va­sárnapi játékát. A P. Vasas jóval nehezebb ellenfélnek, jobb csapat­nak bizonyult, mint az akkori Cs. Autó, ennek ellenére a helyzetek és a játék alapján a Kinizsi több gólos előnnyel is fordulhatott vol­na. A második félidőben — külö­nösen az elején — rá sem lehetett ismerni a hazai csapatra. Lagy­matag játékukkal kétségessé tet­ték a biztosnak induló győzelmet, s izgalmassá a különben ellapo­sodó játékot. Különösen kirívó volt a csatársor visszaesése; a támadók 3—4 nagy gólhelyzetet hagytak ki. Mindent összegezve, a hazai győ­zelem, ha nehéz is, de megérde­melt volt. A Kinizsi csapatában ezúttal is Márkus és fedezettársa, Ács játszott kitünően. A védők kö­zül Szigeti volt a jobb, a csa­társorban pedig csak Szentgróti nyújtott jó teljesítményt. A pécsi együttesből Becsei, Stel­zamer, Angyal és Danajka já­tékát illeti dicséret. Ligeti játékvezető kitűnő kezdés után kiengedte kezéből a mérkőzést. Csepel Autó-K. Honvéd 5:2 (1:1) Dunaharaszti, 600 néző. V: Boronkai (Kecskemét). Cs. Autó: Palotai — Boros, Kreisz, Kőszegi — Kiss, Tajti — Bogdán, Jóss, Hauser, Ke­rekes, Bakó. Edző: Pálya László. — K. Honvéd: Tóth — Gerőházi, Vörös, Bédity — Moharos, Szabó — Bartulov, Tamás, Fehér, Vidákovics, Molnár. Edző: Gyenes Antal. Kaposvári támadásokkal kezdődött a nagy hőség ellené­re is jó iramú mérkőzés. A 9. percben vezették a hazaiak el­ső támadásukat. Kerekes, majd Bakó lövése azonban el­suhant a kapu mellett. Egy újabb lövésnél Tóth kiejtette a labdát, s Kerekes közelről megszerezte a vezetést, 1:0. A játékidő további részében ki­egyensúlyozott volt a küzde­lem, különösen a két védelem állt jól a lábán. A 45. percben Bartulov révén egyenlített a kaposvári csapat. SZÜNET UTÁN Tamás, később Vörös sérülése keltett izgalmat a Honvéd csa­patában. Amíg a sérülteket ápolták, kapushibából ismét Kerekes, majd Hauser talált a hálóba, 3:1. A két gól után a Honvéd nagy iramot diktál­va támadott, és a 70. percben Tamás 3:2-re szépített. A 78. percben egy szép Vidákovics— Bartulov adogatás után a szél­ső még a csepeli kapust is ki­cselezte, de az üres kapu he­lyett a kapufát találta el. A kaposváriak korszerű támadá­sokat vezettek, mégis a ha­zaiak értek el újabb gólokat. A 86. percben Kiss 13 méterről fejelt kapura, Tóth meg sem mozdult, 4:2. Az utolsó percben Bakó 20 méteres lapos szabad­rúgása a vetődő kapus hasa alatt csúszott a hálóba, 5:2. A gól után már nem is volt idő a kezdésre. A javuló játékot mutató Csepel Autó ellen jó játékkal rukkolt ki a K. Honvéd. A játékidő nagy ré­szében többet támadott, s szoros lehetett volna az eredmény, ha a Honvéd-kapus nem fog ki igen rossz napot. Jók: Kiss, Tajti, Kerekes, Bakó, ill. Bartulov, Vörös, Bé­dity, Moharos. Boronkai játékvezető jól ve­zette a mérkőzést. Az NB III. állása: 1. K. Kinizsi 4 3 1 _ 17:3 7 2. Bajai Bácska 4 2 2­10:6 6 3. P. Vasas 4 3 _ 1 6:4 6 4. P. Bányász 4 2 1 1 11:8 5 5. Szekszárd 4 1 3 _ 12:11 5 6. PVSK 4 1 2 1 6:4 4 7­8. KMTE 4 1 2 1 5:5 4 7­8. Sz.-fehérvár 4 1 2 1 4:4 4 9. K. Honvéd 4 1 2 1 5:7 4 10. Csepel Autó 4 2 _ 2 8:12 4 11. FEAC 4 _ 3 1 9:10 3 12. K. Dózsa 4 1 1 2 8:11 3 13. Bonyhád 4­3 1 7:11 3 14. Kiskunh. Dózsa 4 1 1 2 2:6 3 15. Bajai Építők 4 1­3 4:7 2 16. Máza 4­1 3 5:10 1 NEM ISMERNEK AKADÁLYT Beszámoló az MHS megyei versenyéről A szarkavári rét hűs fái alatt színes mezek sokasága tarkál- lott. A versenyre készülődő fiúk és lányok keresték az ár­nyékot, mert tudták, hogy né­hány perc múlva úgyis dacol­niuk kell majd nemcsak a megyei honvédelmi sportver­seny hét elég nehéz akadályá­val, hanem a perzselő napsü­téssel is. Pontban 10 órakor hangosbeszélő szólította a ver­senyzőket. Elindult a Faipari Vállalat ifjúsági csapata. Ezt követően 5 percenként fel­hangzott: Rajta! Hol fiúk, hol pedig hármas lánycsapatok vágtak neki az 1500, illetve a 3000 méteres versenypályának. Márton János elvtárssal, az MHS Somogy megyei elnöké­vel beszélgettünk a versenyről. Márton elvtárs elmondotta, hogy a járási versenyek több száz versenyzőt mozgósítottak, s ezek legjobbjai jogosultak indulni a megyei versenyen, amelyre a résztvevők közül egyedül a fonyódi járás ver­senyzői hiányoztak. Nem tudni miért. A résztvevő 19 csapat tagjai viszont nagyon kitettek magú kért. A különböző ellenőrző állomások bírái egyöntetűen azt jelentették, hogy semmi rendellenesség nem fordult elő. Igaz, a gázálarccal némelyik női versenyző nehezen boldo­gult, de .végül is mindenki megbirkózott a feladattal. Sok szép tanújelét láttuk a bajtár- siasságnak. A tűző napon 3 ki­lométert futni nem kis dolog. Volt is, akinek nehéz Volt a te­her. Ilyenkor a legjobb erő­ben lévő csapattag átvette a versenyzőtárs felszerelését. Olyan eset is volt, hogy a har­madik embert a másik kettő szinte úgy húzta be a célba. Az időeredmények a nagy hőséget, s a nehéz terepet fi- gyelembevéve igen jók. Külö­nösen a Nagyatádi Fonalgyár fiú ifi csapatáé. De jónak mondható a 30 éven felüliek versényében az ugyancsak győztes atádi »veteránok« ered­ménye is. Az egyes kategóriák győztesei jogosultak indulni az országos döntőn, amelyet majd a főváros határában ren­deznek meg. Eredmények: Női ifjúsági (táv: 1500 m): 1. Kaposvári járás (Nagyba­jom). Csapatvezető: Pinczési Teréz. 8:52.0 p. 2. Nagyatád. Csapatvezető: Vércse-Etelka. 9:15.0 p. 3. Nagyatád II. Csapatvezető: Hadi Aranka. Férfiak Ifjúságiak (táv: 1500 m): 1. Nagyatád (Péter Tömör) 7:16 p. 2. Kaposvár (Schwind János) 8:12.5 p. 3. Kaposvári járás (Piszwa- rum Ferenc) 9:24.9 p. Felnőttek 18—30 év (táv 3000 m): 1. Kaposvár (Gemer György) 14:34 p. 2. Kaposvári járás (Kovács János) 14:48.5 p. 3. Kaposvári járás II. (Ács György) 14:54 p. Felnőttek 30 év felett (táv: 3000 m): 1. Nagyatád (Kiss Mihály) 15:10 p. 2. Kaposvár (Sipőcz Árpád) 15:50 p. 3. Kaposvári járás (Zomi Já­nos) 17:15 p. — HÍREK­— Vittorio de Sica rövidesen megkezdi Az asszony meg a lánya című Moravia-regény filmváltozatának forgatását. A film főszerepére Sophia Loremt, Jean Paul Belmondot és Raf Vallonét szerződtették. — A KAPOSVÁRI FÜTÖ- HÁZ ifjúsági brigádja újabb sikert ért el a takarékossági versenyben. A legutóbbi becs­lések szerint a fiatalok 240 ezer forintot takarítottak meg. — Kaposvár ipari üzemeiben 30 brigád küzd a szocialista cím elnyeréséért. — Somogyi képzőművészek — Ruisz György, Wegenast Ró­bert, Szirmai Béláné és Soós István — is részt vettek a kép­ző- és iparművészek kéthetes soproni találkozóján. — ELSÜLLYEDT VÁROS NYOMAIRA BUKKANTAK a régészek Kirgizföldön, az Isz- szik-Kul-tó fenekén. Az elsüly- lyedt város neve Cstcsugen, valaha az ősrégi azszan és iszun törzs székhelye volt. Földrengés következtében a város elsüllyedt, és tó keletke­zett a helyén. A régészek rö­videsen megkezdik az ásatáso­kat. — 671 ezer forint értékű társadalmi munkát végeztek Kaposvár lakói ebben az év­ben. eipőjavitó részlege Május I u sz. alól Május I. u. 23. sz. alá kö tozott. Gyorsjavító 'részlege me kezdte működését. (205 — Kitüntettek egy életmentő ifjúmunkást. A KISZ Központi Bizottsága Németh Györgynek, a Kaposvári Húsüzem dolgozó­jának »Ságvári Endre« érmet ajándékozott, mert június 17- én élete kockáztatásával ki­mentett a Balatonból két ful­dokló fiatalt. — MOSZKVA LEGNA­GYOBB MOZIJA épül az Ok­tóber téren. A 4000 személyes termet a legkorszerűbb felsze­reléssel látja el, a hőmérsékle­tet például különleges beren­dezés szabályozza. A mozi homlokzata műépítészek tervei alapján alumíniumból és üveg­ből készült. — Öntözőautót vásárolt a községfejlesztésből a balaton- földvári tanács. — ERRE TÁNCOL A VI­LÁG címmel táncdal-est volt a Kilián György Ifjúsági Ház­ban szombaton. A nagysikerű esten fővárosi művészek is fel- lépteik. — öt ven népközépiskolát szerveznek a megyében az I960—61-es népművelési idő­szakban. A népközépiskolák tananyaga hasonló a mezőgaz­dasági technikumok anyagához. — A NÉMET DEMOKRATI­KUS KÖZTÁRSASÁG az épí­tőgép-gyártmányok exportja terén az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és Nyugat-Né- metország után a negyedik he­lyen áll. — Országos állat- és kirakodóvá­sár lesz szeptember 1-én Igái és Mike községben. (2972) Kaposvár testvérvárosa: Kalinyin A Kaposvári Városi Tanács VB már régebben elhatározta, hogy szorosabb kapcsolatot te­remt valamelyik szovjet város­sal. A VB felkérte a szovjet nagykövetséget, hogy javasol-' jón, illetve jelöljön ki egy vá­rost. A múlt héten hozta meg a választ a szovjet nagykövet­ség első titkára, eszerint Kapos­vár testvérvárosa Kalinyin lesz. A városi tanács ezen a héten Veszi fel a kalinyini szov­jettel a kapcsolatot. ^y/tűveiődés Szórakozás Vörös Csillag. 5, .7, 9 órakor: Hálátlanság. (Korhatár nélkül). Szabad Ifjúság. 4, 6, 8 óra­kor: A Sas tengeralattjáró. (Korhatár nélkül.) Dózsa Kertmozi. 8 órakor: Törvény az törvény. (10 éven alul nem ajánlott.) Rippl-Róna! Múzeum: Kínai népi és iparművészeti kiállí­tás. BALATONI MÜSORKALAUZ Filmszínházak műsora: BALATONBOGLAB Hüvelyk Matyi. BALATONFÖLDVÁR Fedett kertmozi: Hely a tettfn. BALATONLELLE Kertmozi: Montparnasse 19. Szélesvásznú kertmozi: Rangon alul. BALATONSZABSZÖ Szélesvásznú kertmozi: Nagy kék országút. BALATONSZEMES Kertmozi: Fatima. BALATONFENYVES Kertmozi: A nap mindenkinek világít. FONYÓD Teremmozi: Háború és béke H II. Kertmozi: Ilyen nagy szerelem. SIÖFOK Május 1. Filmszínház: Emberek és farkasok. Kertmozi: A fehér rénszarvas. ZAMÄRDI Kertmozi: Ingo vány. Időjárásjelentés Várható időjárás ma estigi Kevesebb helyen záporeső, zi­vatar. További felhőátvonulá­sok. A szél mérséklődik és nyugati-délnyugatira fordul. A nappali felmelegedés keleten csökken, nyugaton alig válto­zik. Várható legmagasabb nappa­li hőmérséklet kedden 24—27 fok között. Távolabbi kilátá­sok: a hét közepén nyugati széllel változékony idő. Megyei bajnokság BALATONÚJHELY—CSURGÓ 1:1 (0:0) Balaton új hely, 200 néző. V: Tokai (szükségjátékvezető). Balatonúj­hely: Martzy — Dénes, Hári Du. T. Kálecz — Hári I., Kovács — Hencz, Bölcsik, Kasza, Kele, Kiss. Edző: Molnár József. Csurgó: Kepler — Olvasó, Hottó I., Szirják — Varga, Szabó — "Sebestyén, Sótonyi, Szo- kol, Hottó H., Nagy II. Edző: Pá­pa Imre. Jó iramban kezdett mind­két csapat. A hazaiak sok helyze­tet kihagytak. Szünet után Csur­gó szerezte meg a vezetést Sótonyi révén. Balatonújhely Hári II. 20 méteres szabadrúgásából egyenlí­tett. A helyzetek alapján a hazai csapat közelebb állt a győzelem­hez. Jók: Dénes, Hári II., a me­zőny legjobbja, T. Kálecz, Hári I., ill. Kepler, Hottó I., Varga, Nagy II. Molnár József BARCS-ZAMARDI 4:1 (3:0) Barcs, 500 néző. V: Fenyvesi. Barcs: Jobbágy — Otartics I., Bed- nyák, Filiszár — Zsibrek, Otartics II. — Rózsavölgyi, Göncz, András, Mayer, Marton. Edző: Szóvári György. Zamárdi: Mányoki - Já­nosi, Lőrinczi I., Abonyi — Papp 1., György, — Kriszbai, Friesz, Tö­rök I., Kertész, Török II. Edző: Béday Ferenc. A nagy hőség elle­nére jó iramú mérkőzést vívott a két csapat. A zamárdiak végig lel­kesebben, a barcsiak kulturáltab­ban játszottak. A vendégek játéka csak a mezőnyben érvényesült, a vasutasok a teremtett gólhelyzetei­ket jól kihasználták. Az eredmény valós. G: András 3, Rózsavölgyi, ill. György. Jók: Bednyák, a me­zőny legjobbja, Otartics II., Göncz, András, ill. György, Mányoki, Kriszbai, Török I. Göndöcs Jenő TAB—NAGYATÁD 1:0 (0:0) Tab, 500 néző. V: Nárai. Tab: Weisz - Györke I., Fritz, Krutek — Györke II., Simon I. — Rácz, Si­mon II., Puha I., Czabula II., Pu­ha II. Edző: Fritz János. Nagy­atád: Horváth - Izsák, Bogdán, Vojkovics — Krafcsik, Sas vári — Tálas, Selmeczi, Simon, Makkos, Posta. Edző: Selmeczi István. Ala­csony színvonalú, helyenként dur­va mérkőzés volt. A vendégek vé­dekezésre és időhúzásra rendez­kedtek be. Az I. félidőt hazai fö­lény jellemezte, de a góllövéssel nem volt szerencséjük a csatárok­nak. Szünet után Rácz révén sze­rezték meg a győzelmet jelentő gólt. A játékvezető a 60. percben Györke Il-t utánrúgásért kiállí­totta. Jók: Simon I., Rácz, Puha 1., ill. Horváth, Izsák, Posta. Dietzel Ede SIÖFOK-K. VASUTAS 5:1 (1:0) Kaposvár, Cseri-pálya. 300 néző. V: Lévák. Siófok; Varga — Vörös, Balogh, Farkas — Horváth, Egyed- Németh, Sier, Tóth, Szabó, Keszthelyi. Edző: Haragh Tibor. K. Vasutas: illés - Wéber, Nagy, Kovács — Miseta, Karai - Horváth, Németh, Kúti, Mike, Jónás. Edző: Tőke János. A jó iramú első fél­időben egyenlő erők küzdelme folyt. Fordulás után ellaposodott a játék. A gólhelyzeteket jobban ki­használó siófokiak győzelme meg­érdemelt, de a gólarány túlzott. G: Tóth 2, Keszthelyi, Egyed, Németh, ül. Kúti. Posgai Miklós MARCALI—FONYÓD 5:4 (2:2) Fonyód, 300 néző. V: Temesi. Marcali: Szántó — Vörös, Hajdú, Király — Grujber, Ihász — Takács, Bene, Jakab, Kisborsó, Farkas. Ed­ző: Molnár Lajos. Fonyód: Csapó I. — Gelencsér, Liszkai, Molnár II. — Horváth. Csapó II. — Farkas, Vi­da, Molnár I., Nagy, Csapó III. Ed­ző: Hajba József. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a hazai csapat meg nem érdemelt, balsze­rencsés vereséget szenvedett. Két lesgyanús és egy kapushibából ka­pott potyagól segítette Marcalit a győzelemhez. Mindkét csapat sok hibával játszott. G: Bene 2, Kis­borsó 2, Jakab, ill. Molnár I. 2, egyet 11-esből, Vida, Csapó n. Gimesi László K. V. LOBOGÖ—MERNYE 5:2 (3:0) Memye, 400 néző. V: Nyári. K. V. Lobogó: Kisgyura — Lukács,- Perreg, Borda — Szüvási, Műdig — Végh, Simon, Jusits, Lábas, Mol­nár. Edző: Horváth Lajos. Mer- nye: Katona — Ronga, Kovács, Fáncsi — Biczó, Rácz — Várnagy, Jankó, Juhász, Szűcs, Strébli. Ed­ző: Töröcsik Ferenc. A jobb tech­nikai felkészültséggel rendelkező Lobogó az első félidőben végig irányított. Szünet után kiegyensú­lyozottabbá vált a küzdelem. A 20. perctől Memye erős iramot diktálva felülkerekedett, de az 5:0-ás eredményen már csak szépí­teni tudott. G: Lábas 2, Végh, Ju­sits, Molnár, ill. Juhász, Biczó. Jók: Végh, Jusits, Lábas, ill. Ko­vács, Ronga, Biczó. Öerencser András KAPOLYI HONVÉD- BAL ATONLELLE 0:0 Kapoly, 200 néző. V: Horváth G. Kapoly: Ohács - Elek, Herr, Dió­szegi — Héri, Flavis — Kunya, Bár­fai, óberszt, Rab, Kálmán. Edző: Radnai György. Balatonlelle: Ta­kács — Kunya, Szabó L., Kriska — Szabó J., Szekeres — Somogyi, Papp, Boluka, Kiinger. Horváth. Edző: Pesti János. Végig izgal­mas, nagy iramú, időnként ke­mény mérkőzés volt. A Honvéd sokkal többet támadott, a helyze­tek alapján közelebb állt a győze­lemhez. A csatároknak azonban nem volt szerencséjük, háromszor is a kapufát találták el. Jók: Herr, Flavis, Kunya, Öberszt, ilL Szabó L., Szabó J. Luliák Istmn SOMOGYSZOB—TASZ ARI HONVÉD 4:3 (2:1) Somogyszob, 400 néző. V: Bog­nár. Somogyszob: Barbina - Ma­yer, Hosszú, Németh — Kovács H., Kovács I. — Dombi, Szalai, Futó, Bálint, Takács. Edző: Hosszú László. Taszár; Fekete — Temesi, Kalló, Kemény — Gyimesi, Dobos — Uberherr, Rózsavölgyi, Faludi, Vellai, Paczur. Edző: Eizler Lajos. Az első félidő iram nélküli játék­kal telt el. Szünet után a hazaiak lendültek előbb játékba, s a 65. percben már 4:l-es vezetéshez ju­tottak. A taszáriak még ekkor sem adták fel, és lelkes játékukkal majdnem meglepetést okoztak a könnyelműsködő hazai védelem mellett. Az eredmény reális. G: Szalai 2, Takács, Bálint 11-esből, ill. Faludi, Kemény, Rózsavölgyi. Jók: Barbina, Hosszú, Szalai, Bá­lint, ill. Teán esi, Rózsavölgyi, Fa­ludi. Kisgyura Károly A megyei bajnokság állása; 1. •Siófok 4 4­­17:1 8 2. K. V. Dobogó 4 4­­17:4 8 3. Tab 4 3­1 13:4 6 4. Barcs 4 3­1 10:5 6 5. Nagyatad 4 2 1 1 9:4 5 6. Csurgó 4 2 1 1 8:4 5 7. Somogyszob 4 2 1 1 10:10 5 8. Balatonlelle 4 1 2 1 10:7 4 9. Marcali 4 2­2 9:8 4 10. Balatonújhely 4 1 2 1 8:9 4 11. Taszári Honvéd 4 1 1 2 11:14 3 12. K. Vasutas 4 1 1 2 6:12 3 13. Zamárdi 4­1 3 3:12 1 14. Kapolyi Honvéd 4­1 3 2:14 1 15. Fonyód 4­4 5:16 e 16. Memye 4­4 3:20 • A megyei ifi labdarúgó bajnokság eredményei: KMTE—Balatonlelle 10 :Z. K. Kinizsi—Somogyszob 4:3. Tab—Nagyatád 6:1. Siófok-K. Vasutas 8:4. Marcali—Fonyód 10:2. Csurgó—Balatonújhely 1:0. Barcs—Zamárdi 10:0. K. Dózsa—K. V. Lobogó 5J.