Somogyi Néplap, 1959. november (16. évfolyam, 257-281. szám)

1959-11-24 / 276. szám

A VASÁRNAP SPORTJA Újabh kaposvári ökölvívó-siker fémjelzi ezt a derűs novemberi vasárnapot. A K. Dózsa öklözői ismét bebizonyították, bogy képe­sek helytállni a legjobbak ellené­ben is. A szív és a lelkesedés dia­dala ez a 8:8. Pedig milyen rosz- szul indult... Először bosszankodtak a szur­kolók, hogy nem jött létre a lég­súlyban a Dorogi—Török összecsa­pás. Az sem tetszett, bogy az ökölvívó CsB négy mérkőzése kö­zül végeredményben csak egy fe­jeződött be. így Kaposvárott is 8:8-nál abbamaradt a küzdelem, hogy a későbbiek során a légsú­lyú Dorogi-Babils, valamint a kö­zépsúlyú Dunajetz—Szénási mér­kőzésekkel majd - ki tudja, mi­kor — folytatódjék a küzdelem. A vasárnapi K. Dózsa—MTK mérkő­zés nyolc találkozója azonban kár­pótolta az ökölvívás híveit. Régen láttunk olyan szép, színvonalas összecsapásokat, mint ezen a mér­kőzésen. A Sülé—Fekete P., a Döri —Valyon, a Elba-Marosi mérkő­zés sokáig emlékezetes marad. A 8:8 híven tükrözi az erőviszo­nyokat. Azt, hogy mennyire egyen­lő volt a két csapat, bizonyítja, hogy c upán a Vona—Tamásovits mérkőzés nem tartott bárom me­neten át. Az erők kiegyensúlyo­zottságára vall az is, bogy mind­össze egy versenyző, Miklai ellen­fele roggyant meg egy ízben nyolcig. Elégedettek is voltak a 8:8-e?.I általában a csapatvezetők. Cgy hírlik, az MTK szívesen foly­tatta volna asztalnál a mérkőzést úgy, hogy Babits feladja Dorogi ellen a mérkőzését, ha Dunajetz hasonlóképp cselekszik a váloga­tott Szénás! ellenében. A Dózsa ve­zetői azonban — helyesen — a ver­senyzőkre bízták a döntést. A kaposvári ökölvívásnak ez az újabb sikere jelentős lépés előre. A Dózsa hívei most már egyre in­kább bizakodással tekinthetnek a jövő elé. Kaposvári Dézse-MTK 8:8 Kaposvár. Csiky Gergely Szín­ház. 1200 néző. Vezette: Grossz- wirtli és Zádori. Pontoztak: Bá­nyai, Békés, Marek és a pihenő vezető bíró. Eredmények (elül a kaposvári versenyzők): Harmatsúly: illés pv. Török el­len. Izgalmas volt a kezdés. Török belefejelt Illésbe, és fejbőre fel­repedt. Félbeszakadt a küzdelem. Grosszwirth mérkőzésvezető előbb megnézte a sérülést, majd a jelen­lévő sportorvossal leragasztatta a setoet(!?), aztán folytatódott a küz­delem, amelyben a válogatott Tö­rök bizonyult jobbnak. 0:2. (A mérkőzés után a K. Dózsa óvást jelentett be bírói műhiba cí­mén. A mérkőzésvezetőnek ti. nem lett volna joea ápolni és ápol­tatni a sérült MTK-vérsenyzőt.) Pehelysúly: Sülé pv. Fekete P. ellen. Á.z első két menetben Sülé nem boldogult az elemében lé^ő Fekete Pállal. A harmadik menet­ben Sülé ízelítőt adott igazi tu­dásából. Ezt a menetet mind a négy pontozóbíró szerint a kapos­vári versenyző nyerte, csakhát ez kevésnek bizonyult. 0:4. Könnyűsúly: Tamásovitsot Vona ellen leléptették. Tamásovits meg­lepő bátran kezdett, de aztán Vo­na egyre inkább felül kerekedéit. Kétszer meg is intették fejelésért a bátran öklöző Tamásovitsot. majd a második menet végén a mérkőzésvezető megállapította a döntő fölényt. 0:6. Es ezután követkézért a kapos­váriak győzelmi sorozata. lüs váltó súly: Jakab pgv. Hevesi ellen. Az első menet tapogatózás­sal telt el. de éppúgy, mint a ké­sőbbiek során, végig Jakab irá­nyított. Hevesit két ízben fogásért meg is intették, egyszer Jakabot is — indokolatlanul. Egyhangú volt a pontozók véleménye: győz Ja­kab. 2:6. Váltósúly: Miklai pgy. Batsányi ellen. Eseménytelen első menet után (a vezető bíró is akciót kért) megkezdődött a hatalmas ütésvál­tás. Miklai bizonyult keményebb­nek, Bacsanyi nyolcig szédelgett, sőt csak kilencnél foglalt el ököl­vívó-állást! A folytatásban kétszer megintették Bacsányit, s nem le-* hetett vitás Miklai győzelme. 4:6. * N'agyváltósűly: Dőri pgy. Valyon* ellen. Dőri igen magabiztosan kéz-* rlett. A második menetben mérj tapsolt a közönség a .szép akciók-J nak, Dőri elhajlásai, balagyene-J sei mind pontosak voltak. A bár-* madlk menet után a közönség he-* Ivéről felállva kórusban éltette Dő-* séért meg is intették, de a na­gyobb tapasztalatú válogatott ök­löző így is biztosan győzött. 8:8. Kovács Sándor AZ ÖKÖLVÍVÓ NB I. TOVÁBBI EREDMÉNYEI: U. Dózsa—Gyöngyösi Honvéd 14:6 V. Dinamó—Beloiannisz 9:9 Bp. Honvéd—Csepel 8:6 Győri tudósítónk távbeszélő-jelentése: Alacsony színvonalú mérkőzés Győri V. ETO—Kaposvári MTE 2:0 (2:0) Győr. 3000 néző. V: Almási. ETO: Pesti - Kalmár II., Orbán, Tamás — Morvái, Raffai — Kúti, Orosz, Pió, Palotai, Pálfi. Edző: Orczifalvi István. KMTE: István ­di - Takács, Egres, Darvas - Gál, Pados - Jutasí, Pammer, Vajda, Tiszagáti, Papp. Edző: Zádori László dr. Az első helyzet a győri kapu előtt keletkezett. Jutási vezetett tá­madást, lágyan beívelt labdáját Tiszagáti gyenge fejessel továbbí­totta kapura, és Pesti hárított. Fö­lénybe került a győri csapat, a kaposváriak rendre hét emberrel védekeztek. Istvándit azonban egyelőre nem tették próbára a győri csatárok. A 15. percben gólt ért el az ETO. Pió lerázta Egrest, baloldalra kikanyarodott, István di nem ismerte fel a helyzetet, és a csatár a késlekedő kapus basa alatt nehéz szögből a jobb sarokba küldte a labdát, 1:0. A gól után sem változott a játék képe: unalmas, egyhangú volt a mérkőzés, a kaposváriak szívósan védekeztek, majd néhány rajtaütés­VASÁRNAPI LABDARÚGÓ-MÉRLEG Pozitívként értékelhetjük a so- labdarúgás szempontjából " * **•' .iSÄÄ Félnehézsúly: Fiba pgy. Marosi* 2:0-ás veresége Győrben tisztes ellen. Nagy ütésekkel mutatkoz-* eredmény. tak be a félnehézsúlyúak. De* Az MTE pedig elég mostoha kö- mind Hiba. mind Marosi nemcsak* rülmények között állt fel Győrött. adták, állták is az ütéseket. A* Kovács, Zsoldos és Szili hiányzott második menetben féltettük Ribát:^ a csapatból, mégis jól harcolt az nem egyszer »feküdt-, kereste aj együttes, és ha egy kis szerencsé- belharcot, hogy Marosi messziről* je van az MTE-nek, talán megle­lte tudjon ütni. A harmadik me-* petés is születhetett tolna Győr­nél nem várt meglepetést hozott., ben. Hiba lerohanta ellenfelét, és há-„ A e_ Kinizsi a várakozásnak rom percen át űzte, kergette., megfelelően nagyarányú győzelmet Nemcsak ledolgozta hátrányát, ha-, arat<,tt. Nem a hat gól kevés, ha­nem meg is nyerte a mérkőzést, l nem a két bekapott gól fáj első- Megérezte ezt a közönség is. s* Sorban a Kinizsi-szurkolóknak, s mar az eredményhirdetés előtt üte-* joggal, mert bizony mindkét gólt mes éljenzésbe kezdett. A bírák is* ej lehetett volna kerülni. Nem volt úgy -átták. mint a szurkolótábor., meggyőző a Kinizsi játéka, de a H?.r51m rente zó Ribát egy Marosit ^ balszerencse is közrejátszott, ab- 3elölte meg g:/őztesnek. 8:5. * ban, hogy az; öt kapufa közül egy Nehézsúly: Gerber pv. Fazekas * s* ment be. A Kinizsi e győzelmé- ellen. Csúnya dulakodással tarki-J vel tovább nyomult felfelé a tab- tott mérkőzés. Különösen Fazekast lázaten. Ha sikerülne folytatni a szabálytalankodott sokat. Tenyere­győzelmi sort, egy-kettőre ott le­hetne a. csapat a ba jnokesélyesek sorában, hisz az ellenlábas ik kö­zül a Bajai Bácska kikapott, a Csepel Autó pontot vesztett. A K. Dózsa támadósora ugyan most is gyengélkedett, mégis megnyerte ezt a nagy fontosságú mérkőzést. Igaz, hogy jelenleg még kiesőhelyen áll. de a kapos­vári lila-fehérek mégsem szakad­tak le az előttük állóktól. Még nyitva ál! előttük az út... A megyei bajnokságban elszen­vedte első vereségét a Kaposvári Honvéd. A KMTE tartalékcsapata iobbnak bizonyult, mint a több helyen toldozott, foltozott Honvéd- együttes. Még egy vaskos megle­petés született a megvet bajnok­ságban. A balatoniéneiek két váll­ra fektették otthonukban Barcsot. Az ifi rangadón a K. Kinizsi biztos győzelmet aratott az eddig veretlen KMTE felett, így újra nyílt az ifjúsági bajnokság. szerű támadást is vezettek. Vajda elől pl. Pesti csak nehezen men­tett. A 40. percben újabb győri gól született. Kaposvári támadás után felszabadítottak a győri vé­dők. Palotás meredek labdával ug­ratta ki Kútit, az lefutotta Dar­vast, majd középre adott, és Pió tártából véd' ’’ tájéit a há­lóba, 2:0. Még e félidőben Falotai lövését Islvándi a kapufa segít­ségével bántotta. II. félidő: Nem változott a kép. Nyomasztó volt a győri fölény, két győri les­gól és két kínálkozó alkalom ve­zette be a játékidő második ré­szét. A 62. percben viszont a ka­posváriak szépíthettek volna, Papp azonban jó helyzetből gyatrán mel­lé lőtt. A szögletek sora követke­zett. Egymásután nyolc sarokrú­gást íveltek be a győri csatárok, de a KMTE-védelem önféláldozóan játszva mindent mentett. A 90. percben Pió a jobb kapufát találta el. s aztán vége lett a mérkőzés­nek. Bírálat: Az idei esztendő leg­alacsonyabb színvonalú NR lí-es Jgyőri mérkőzését látták azok, akik kíváncsiak voltak a bajnokjelölt győri csapat és a, sereghajtó ka­posvári együttes találkozójára. A várakozásnak megfelelően mind­végig az ETO irányított, a kapos­váriak csak védekeztek. A győri irányítás nem volt meg­győző. Igaz, hogy helyenként nyo­masztó volt a fölény, de a híres ’vöri ötöst orrát nagyon tehetetlen­nek bizonvult. Csunán Pió tudta feltörni két ízben is — nem kis szerencsével — a kaposváriak jól záró reteszét. A KMTE-t lelkese­dése dicséri. Küzdeni tudásból ki­tűnőre vizsgázott, a jobb sorsra ér­demes kaposvári csapat, védelme mindvégig nagyszerűen állt a lá­bán. a támadók, ha üarvesebbek, még jobban zavarba hozhatták vol- 16. KMTE na a fölényeskedő győri védelmet. A kaposvári csatársorban azonban nem volt átütő erő, s a helyzete­ket .sem ismerték fel. Egyénileg a győri csapatban csak a közvetlen védelem és elöl Pió érdemel említést. A kaposvá­riaknál Istvándi az első gólnál hi­bázott, egyébként kifogástalanul védett. A védelem legjobbja Eg­res volt. Higgadtságával sok nehéz helyzetet tisztázott, de Takács és Darvas is mindvégig átlagon felü­lit nyújtottak. A fedezet Pados volt a KMTE legjobbja. Mindvégig fá­radhatatlanul küzdött. Gál egysze­rűen, de hasznosan játszott. A tá­madósorból Vajda és Tiszagáti ve­tette magát észre, mint védő. A többiek nem sok vizet zavartak. A játékvezető mindkét fél ter­hére elég sok hibát vétett. Havasréti Béla EZ TÖRTÉNT MÉG AZ NB IJ-BEN: Szállítók—Székesfehérvár 8:1 Komló—Pápai Textiles 2:0 B. Spartacus—Láng SK 1:0 Váci Petőfi—PVSK 1:0 Mosonmagyaróvár—Oroszlány 1:9 Zalaegerszeg—Budafok 1:0 EVTK—-Sztálinváros 2:1 A bajnokság állása: 1. Szállítók 13 10 2 1 27:9 23 2. Győri ETO 13 10 1 2 28:4 21 3. B. Spartacus 13 7 2 4 24:21 16 4. Budafok 14 6 4 4 13:13 16 ■ 5. Székesfehérvár 13 7 1 5 52:21 15 G. Komló 12 6 2 4 21:11 14 7. Vác 14 6 2 8 17:19 14 8. Magyaróvár 14 4 5 5 18:20 13 9. Erzsébeti VTK 14 6 1 7 18:26 13 10. Láng SK 14 4 4 6 14:19 12 11. Zalaegerszeg 14 4 4 6 12:21 12 12. Sztálinváros 14 5 t 8 28:25 11 13. Pécsi VSK 14 4 3 7 19:20 11 14-. Oroszlány 14 4 3 7 20:28 11 tő. Pápai Textiles 14 4 3 7 11:24 11 16. KMTE 14 ’S 2 10 13:34 6 MEGYEI I. OSZTÁLY A hat gól ellenére sem volt kielégítő a Kinizsi játéka K. Kinizsi-Dombóvári Spartacus 6:2 (3:2) Kaposvár, 1000 néző. V: Kápol­nái. Kinizsi: őri — Szigeti, Szili, Ger­gely — Tóth, Márkus — Acs, Szentgrótí, Mózsi, Herbe!, Horváth. Edző: Avar István. Dombóvár: Cső­törés — Tamás, Korpádi, Halász — Gálosi, Kardos — Mérei, Fazekas, Táltost, Horváth, Koller. Edző: Albrecht József. A dombóvári játékosok közül csak Fazekas és Halász viselte sa­ját számát. A középhátvéd Kor­pádi ll-es, a középcsatár Tallosi pl. 7-es számú mezt húzott magá­ra. Kezdés után rögtön »felbillent a pályái. Hét percig a dombóvá­riak a felezővonalon sem jutottak túl. Ekkor azonban a baloldalon dombóvári támadás futott. Szigeti cselezgetni próbált, és Mérei meg­találta az utat a hálóba. 0:1. Továbbra is a Kinizsi támadott, az egyenlítés azonban csak a 15. percben sikerült. Fazekas kézzel ütötte le a labdát a 16-oson belül, a büntetőt Horváth értékesítette. 1:1. Majdnem egy kapura folyt a játék, mégis csak a 26. percben született meg a vezető gól. Hor­váth előre ívelt szabadrúgását Csu­a labda a hálóba perdült. 2:1. A várt folytatás azonban elmaradt, sőt a 37. percben egyenlített Dom­bóvár. Ismét Szigeti adott díszkí­séretet, őri is rosszul mozdult ki kapujából. Gergely nem érte el a pergő labdát, és Horváth a hálóba pöccintett, 2:2. A 44. percben újabb ll-es következett, Horváth ezt is a jobb sarokba vágta. 3:2. Szünet után belelendült a Kini­zsi. Olykor már formásabbak vol­tak a támadások. Dombóvár azon­ban szívósan védekezett. Balsze­rencséjük is volt a kaposváriak­nak. Szentgróti például a 8. perc­ben már harmadszor találta el a kapufát. A visszaperdülő labda Horváth elé került, és Horváth nem hibázott. 4:2. Hosszú időn át szü­netelt a góllövés, de láttunk két újabb kapufát. A 30. percben Csu­tora.« labdahordozása miatt közve­tett szabadrúgáshoz jutott a Kini­zsi. Bár felsorakozott a sorfal, a Mózsi által megpöccintett labdát Horváth a hálóba rúgta. 5:2. A 35. percben Mózsi futott el, s nagy lövéssel a hálóba küldte a labdát. 6:2. A várakozásnak megfelelően torás Szentgrótinak ütötte, s róla egyoldalú játékot hozott a K. Kini­zsi— D. Spartacus összecsapás. Két­ségkívül a Kinizsi futballozott. Dombóvár azonban hosszú időn át, noha egyoldalú volt a játék, nyílt­tá tudta tenni a mérkőzést. Az ok: a kaposvári támadósor »döcög«. Ebben az ötösfogatban Herbei je­lent lendületet és Horváth gólve­szélyt. Emiatt volt kétes, hogy a Kinizsi nyomasztó fölényét gólok­ra tudja-e a végén váltani. Színvonalat azért nem nyújtha­tott ez á találkozó, mert a dombó­váriak eleve védekezésre rendez­kedtek be. Még akkor sem jöttek ki a szoros védekezésből, ha a Ki­nizsi megpróbálta kicsalni a védő­ket. A látottak alapján a Kinizsi győzelméhe^^ni fér kétség. Ha a sorozatos kapufák becsúsznak, még nagyo' b arányú lett volna a győzelém. f Egyénileg a Kinizsiből Tóth, Márkus, Szili, Herbei és Hórváth játéka volt átlagon felüli. A dom­bóvári együttesből Csutorás, Kor­pád! és Tallosi játéka dicsérhető. Kápolnás játékvezető olykor za­varba jött, akadt néhány vitatható ítélete. K. S. Nagyobb arányú is lehetett volna a győzelem K. Dózsa—Kiskunhalasi Kinizsi 1:0 (0:0) Kaposvár. 300 néző. V: Stadler. Molnár I. Aztán a szórványosan Dózsa: Molnár I. — Güth, Csima, írthoz jutó vendégek veszélyez- r»„t, , . TI1, .. , tettek. Kutasi és Deák hagyták el­Deák - Kutasi, Illés - Vevevan, j futni Hlrlhet, a JobbszélIá nehéz Nagy T., Nagyréti, Kecskeméti, Molnár III. Edző: Záborszki Jenő. K.-halasi Kinizsi: Bakos — Tóth I., Várhegyi, Tóth II. — Nagy, Iior­nyák — Kiríh, Fenyvesi, Bodor, Jáger, Mester. Edző: Virág István. A kiesés szempontjából nagy fon­tosságú mérkőzésen nagy lendület­tel kezdett a kaposvári csapat. Már a 6. percben gólszerzési alka­lom kínálkozott Veverán előtt, de 7 méterről laposan kapu mellé lőtt. Nemsokkal később biztató helyzet­ből ismét Veverán pörgette meg a kapu előtt a labdát úgy, hogy az az oldalvonalon hagyta el a játék­teret! Közepes volt az iram, válto­zatos és helyenként jó a játék. Inkább a Dózsa irányított. A 20. percben Molnár III. már egyedül állt a kapussal szemben, de hosz- szan szöktette magát, és a halasi kapus felszedte a labdát. A másik szögből alig valamivel fölé lőtt. II. félidő: Várhegyi sérülése miatt a kis­kunhalasi csapat átcsoportosított. Bődör lett a középhátvéd. Várhe­gyi a támadósorban játszott. Na­gyobb részt a Dózsa támadott, de gól csak a 21. percben született. Ekkor Nagy T. kapta a labdát, átvágta Kecskemétihez, ö a hatosra begurífott Molnár III. elé, a szélső rosszul találta el a labdát, lövése mellé szállt volna, de ott termett Veverán, s három méterről a, há­lóba lőtt. 1:0. A halasiak . megpróbáltak egyen­líteni, de lendületük hamarosan alábbhagyott, sőt a 42. percben Molnár III. kettőre növelhette vol­na a kaposvári gólok számát, de az ötösről gyámoltalanul a kapus­ba rúgta a labdát. Bírálat: Közepes iramú és szin­kozója. Éppen a kiesés veszélye tette idegessé mindkét együttes já­tékosait. Főként a csatárok nem tudták levetkőzni ezt az izgatott­ságot. Ennek következtében a hely­zetek mindkét oldalon kihasználat­lanok maradtak. Különösen a Dó­zsa támadói hibáztak sokat, négy­öt biztos gólnak látszó labdát vé­tettek el, s lőttek a kapusba vagy kapu mellé, fölé. A látottak alap­ján a kaposvári csapat győzelmé­hez nem férhet kétség. Megérde­melt győzelem, sőt egy kis szeren­csével akár két-három gólos győ­zelemnek is szemtanúi lehettünk volna. Egyénileg a Dózsa csapatában Csima, Ülés és Nagy T., mindvé­gig, Güth és Kutasi szünet után játszottak jól. A lelkesen küzdő kiskunhalasi csapatban Bődör bi­zonyult a legjobbnak. Rajta kívül Bakos kapuvédő, Tóth I. és Tóth II. játszott mindvégig hibátlanul. Stadler játékvezetőnek nem volt különösebben nehéz dolga, nem is oldalon a 24. percben Bődör ravasz i vonalú mérkőzést hozott a kiesés követett el említésre méltó téve­csavart lövését .védte nehezen elkerüléséért küzdő csapatok talál- dést. Ez a helyzet az JNB Ill-ban Szekszárd--Csepel Autó 2:2 (2:1). Székesfehérvár—Bajai Bácska 3:0 (2:0), Kiskunhalasi Dózsa—Pécsi Vasas 2:1 (0:0), Pécsi BTC—Bony­hádi Vasas 2:1 (0:1), Bajai Építők— P. Dózsa II. 1:0 (0:0). Az NB III. állása: 1. Pécsi BTC 13 8 4 1 38:19 20 2. Csepel Autó 13 9 1 3 39:22 19 3. Bajai Bácska 14 8 3 3 21:14 19 4. Bajai Építők 14 8 2 4 25:17 18 5. K.-halasi Dózsa 13 8 1 4 34:22 17 6. K. Kinizsi 13 7 2 4 28:14 16 7. P. Dózsa H. 14 7 2 5 36:24 16 8. Szekszárd 13 6 3 4 20:21 15 9. Bonyhád 13 7 1 5 15:16 15 10. Pécsi Vasas 15 5 4 6 23:28 14 11. Pécsi Bányász 13 5 1 7 23:22 11 12. Bácsalmás 13 4 3 6 19:24 11 13. Sz.-fehérvár 13 5­8 23:27 10 14. K. Dózsa 13 3 3 7 18:28 9 15. K.-halasi Kinizsi 13 3 1 9 21:34 7 16. Komlói Béta 13 1 3 9 11:31 5 17. Dombóvár 13 1 2 9 12:43 4 MAGYAR OF S % A G— AUS ZTRIA 2:1 (1:1) Népstadion, 40 000 néző. V: Sta- thatos (görög). A hűvösre fordult időjárásban csak lassan gyülekeztek a nézők Olimpiai csapatunk bemutatkozá­sára. Az Alberttel és Göröccsel megerősített tulajdonképpeni B- csapat már az első percben gólt ért el Albert révén. A várt foly­tatás azonban elmaradt, sőt a 10. percben az osztrákok Kolhauser góljával, egyenlítettek. Szünet után lí-esből Várhidi szerezte meg a magyar csapat győzelmét jelentő gólt. Az olimpiai válogatott ve­gyes benyomást keltett. Nincs még kellőképp összeszokva a csapat. Az egyéni teljesítmények is elég gyengék, összegezve azonban a magyar együttes rászolgált a győ­zelemre.- A totó 12 találatos szelvénye: 1 1 1 X 2 1 x x 1 1 x 2. A 12 talá­latos szelvény (ilyen 70 db akadt) 5257 forintot, a 11 találatos 3t2 fo­rintot, míg a 10 találatos 54 forin­tot fizet. Vigaszdíjra a 46. játék­hét szelvényei jogosultak. * 1 11 A megyei I. osztály állása: 1. K. Honvéd 2. Tab 3. Taszár 4. Csurgó 5. Nagyhtád 6. Marcali 7. KMTE II. 8. Lengyeltóti 9. Barcs 10. Balatonlelle 11. Siófok 12. Zamárdi 13. K. V. Lobogó 14. K. H. Vasutas 15. Gyékényes 16. Somogyszob 13 11 1 1 51:11 23 13 9 - 4 41:15 18 13 7 3 3 29:18 17 13 6 3 4 28:19 15 13 616 35:27 13 13 616 29:Z5 13 13 616 35:31 13 13 6 l 6 23:39 13 13 445 19:18 12 13 4 3 6 26:33 11 13 4 3 6 20:26 11 <3 517 22:34 11 Í3 4 3 6 21:30 11 13 5 - 8 20:28 10 13 337 16:30 9 13 2 4 7 21:38 3 KMTE II.—K. HONVÉD 2:1 (2:1) Kaposvár, 300 néző. V: Görög KMTE II.: Kovács - Földi, Zsol­dos, Szili - Vigh, Németh — La­ki II., Boldog, Laki I., Laki III., Níncsevies. Edző: Radnai István. K. Honvéd: Tóth — Bíró, Fehér, Bédity — Szalai, Szabó — Orlai, Mészáros, Majzik, Barta, Agfalvi. Edző: Gadányi Ferenc. A találfco zóra a listavezető Honvéd megle hetesen tartalékosán, a KMTE II. pedig az NB lí-es csapatban rend­szeresen szereplő Kováccsal, Zsol­dossal és Szilivel megerősítve állt fel. Az igen erőteljesen játszó KMTE n. megérdemelten nverte a mérkőzést, bár hosszú időn át csak tíz emberrel játszott, ugyanis a. feleselő Boldogot a játékvezető kiállította. G: Boldog, Níncsevies, ül. Majáik. Jók: Kovács, Szili, Zsoldos, ill. Fehér, Szabó, Barta. SOMOGYSZOB—K, V. LOBOGÓ 0:0 Somogyszcb, 100 néző. V: Ju hász. Somogyszob: Angyal - Si­mon. Hosszú, Németh — Kisgyura, Kovács II. — Dombi. Kovács I., Gőbölös, Bálint, Csiszár. Edző: Ko­lozsvári István. K. V. Lobogó: Ko­vács — Lukács, Pereg, Ungár — Simon, Jusits — Susenka, Végh. Marton, Zimonyi, Lábas-. Edző: Horváth Lajos. Mindvégig a ha­zaiak voltak fölényben, bár időn­ként a K. V. Lobogó igen tetsze­tősen játszott. A támadósorok mindkét oldalon tehetetlennek bi­zonyultak. különösen a hazai csa­tárok vétettek sokszor biztos hely­zetben. Jók: Hosszú. Bálint. Dom­bi, Németh, a mezőny legjobbja, ill. Kovács. Ungár, Susenka, Lá­bas. Jó játékvezetés. K. K. ZAMARDI—K* H. VASUTAS 1:0 (1:0) Zamárdi, 200 néző. V: Isztl. Za­márdi: Mányokí — Lőrinczi II., Török I., Lőrinczi I. — Papp, Vö­rös — Kriszbai, Friesz, Kertész, György, Török II. Edző: Győri Já­nos. K. H. Vasutas: Illés — Wéber, Nagy I., Kúti — Jónás, Németh — Horváth, Tóth, Tihanyi, Nagy II., Benedek. Edző: Tőke János. Az­zal kezdődött a mérkőzés, hogy Török I. tizenegyesét az 5. perc­ben Illés kivédte. Majdnem mind­végig a bazai csapat játszott fö­lényben, de a kaposvári védelem rendre jól avatkozott közbe, s csupán Kertésznek sikerült egy íz­ben bevenni Illés hálóját. Igen él­vezetes, jó iramú, szép mérkőzés volt. Kitűntek: Török Friesz, Kertész, ill. illés, Kúti, Németh. Jó játékvezetés. Dr. Fazekas Mihály TASZ A Rí HONVÉD-SIÓFOK 4:0 (3:0) Taszár, 500 néző. V: Dobszai. Taszár: Apostol — Kemény, Kalló, Vad — Zilahi, Gimesi — Borók, Stündl, Temesi, Pámel, Molnár. Edző: Eizler Lajos. Siófok: Maya — Vörös, Farkas, Egyed — Nagy, Győrfi — Pálfi, Kiss, Búza, Sier, Bauer. Edző: Harag Tibor. Jó ira­mú mérkőzés, a jó formában lévő bazai csapat már az első félidőben bebiztosította győzelmét, amely ilyen arányban is megérdemelt. G: Temesi 2, Borók ll-esböl, Pa- mel. Jók: Kalló, Temesi, Pámel, ill. Ee.yed, Nagy, Győrfi. Jó játék- vezetés. Zufall Béla MARCALI-NAGYATÁD 2:0 (9:0) Marcali, 300 néző. V: Dombrov* szki. Marcali: Szántó - Bácsics, Berták, Bognár — Ihász, Király — Varga, Takács, Jakab, Kisborsó* Farkas. Edző: Abonyí Károly. Nagyatád: Lóki — Krivarícs, Voj- kovics, Szűcs' — Sasvari, Simon — Tálas, Selmeczi, Izsák, Postai Makkos. Edző: Szűcs Béla. Nagy hazai fölény ellenére sem tudtak az első félidőben gólt rúgni a mar­cali. csatárok. A félidő eseménye* hogy Ppsta előbb király 11-esét védte, ki úgy, hogy elmozdult, má­sodkor viszont Farkas 11-esét is hárította az alkalmi kapuvédő. Szünet, után kiegyenlítettebb volt a játék, ennek ellenére a hazaiak bebiztosították győzelmüket. G: Jakab 2. Jók: Bácsics, Berták, Ja­kab, ül. Sasvári, Selmeczi, Posta. Kálmán Sándor BALATONLELLE—BARCS 4:3 (2;3) Barcs, 100 néző. V: Magyar P. Balatonlelle: Takács - Szabó, Kris- ka, Gréczi — Kindler. Kovács — Papp. Szűcs, Nádasd!, Horváth, Petrus. Edző: Pesti János. Barcs: Jobbágy — András, Papp, Bed- nyák - Marót!. Otartics II. - Otartics I., Göncz, Hamarics, Ma­yer, Szili. Edző: Szóvári György. A nagy becsvággyal és lelkesen ját­szó balatonlelleiek rászolgáltak a győzelemre, pedig ötven percen át tíz emberrel játszottak. Kovácsot ugyanis tiszteletlenségért kiállította a játékvezető. Szünet után tucatnyi helyzetét hagyta kihasználatlanul a barcsi támadósor. Ennek kö­szönhető, hogy a vendégek nyerték a mérkőzést. G: Papp, Horváth Szűcs, Nádasdi ll-csből. ill. otar- ♦l^s I. 3. e/rvet ll-esb*l. Jók: Sza­bó, Gréczi, Nádasdi, ill. Otartics I., Göndöcs Jenő TAB—GYÉKÉNYES 3:0 (1:0) Tab, 300 néző. V: Horváth Zol­tán. Tab: Weisz - Györke L, Fritz, Krutek - Simon I., Garabon - Si­mon II., Puha I., Györke II., Pú­ba II., C zab ula II. Edző: Barna Ferenc. Gyékényes: Mándi - Zám- Dó. Baróti, Bállá - Máté, Szalai - Oletics, Sebestyén, Báli. Iváncsi, Kisiván. Edző: Miczók János. Kö­zepes iramú, mindvégig sportsze­rű mérkőzés. A meggyőző format mutató tabiak ellen Gyékényes mindvégig csak védekezett. Az eredmény hízelgő a vendégcsapat számára. G: Puha I. 2, Györke II. Jók: Györke L, Fritz, Puha I., ÜL Szalai, Kisiván. .Jó játékvezetés. Dietzel Ede CSURGÓ-LENGYELTÓTI 6:1 (2:0) Csurgó. 400 néző. V: Horváth G. Csurgó: Kepler — Németh, Olvasó, Hottó II. — Szokol, Bata — Kolá- rovics, Sótonyi, Hottó I., Szabó, Nagy II. Edző: Pápa Imre. Len­gyeltóti: Bódis — Jónás, Suri, Ko­vács — Polgárdi, Németh — So- mogyvári, Csordás, Parrag, Nyers, Porcz. Edző: Bodor József. Végig sportszerű mérkőzés. Az első fél­időben aránylag kiegyenlített já­ték folyt. Szünet után nagy haj­rába kezdtek a csurgóiak, s ál­landóan a vendégek kapuja for­gott veszélyben. Lengyeltóti mind­végig nagy lelkesedéssel küzdött. G: Hottó T. 2, Bata, Kolárovics* Sótonyi. Szabó, ill. Suri. Jók: Ol­vasó. a mezőny legjobbja, Hottó II., Szokol, Szabó, ill. Jónás, Ko­vács, Somogyvári, Porcz. Halmai Emil IS25 ci F0É03 CSILLAG Filmszínházban