Somogyi Néplap, 1959. augusztus (16. évfolyam, 179-203. szám)

1959-08-18 / 193. szám

A VASARNAP SPORTJA >«• VASÁRNAPI labdarűgó-mérleg NB-s csapataink játéka e héten sem ered­ményezett pon tokat. A két csapat közül — mi­vel a K. Kinizsi szabadnapos ttolt — ezúttal is a K. Dózsa szerepelt jobban. Az egyetlen pont megszerzése az <5 nevéhez fűződik. A szomorú mérleg — egv döntetlen, egy vereség — azon­ban nem annyira a csapatok rossz játékának, inkább a balszerencsének és a játékvezetői té­vedéseknek a következménye. Ez nem szere- csenmosdatás és helyi sovinizmus, hanem kel­lemetlen tény. A játékvezető is ember, tehát tévedhet elv alapján NB-s csapataink most talán pontokkal lettek szegényebbek. A KMTE fehérvári mérkőzése meglepetés­nek indult. A kaposvári csapat már 2:0-ra ve­zetett, amikor az első félidő utolsó másodper­ceiben — a KMTE vezetők órája szerint a 47. percben — egy vitatható 11-essel szépített a fehérvári csapat. Az egyenlítő gólnál a part­jelző szerint a kapufa külső lapjáról és nem a belső éléről pattant ki a labda. Karádi játék­vezető azonban nem volt hajlandó meghall­gatni a partjelzőt, hanem gólt ítélt. Az emiatt, majd a Tiszagáti kiállítása körül folyt huza­vona természetesen rányomta bélyegét a to­vábbi játékra. A játékidő 10 perces hosszabbí­tásában kapott balszerencsés gól, majd egy ön­gól végképp eldöntötte a mérkőzés sorsát, pe­dig sokáig úgy látszott, hogy a KMTE nem tér haza pont nélkül. A Dózsa csapatának szereplése kellemes meglepetés. A megyei bajnokcsapatot sokan csak »pofozógépnek« szánták az NB lll-ban. Az első mérkőzések nem ezt mutatják; a Dó­zsa szorgalmasan gyűjtögeti pontjait. A Pécsi BTC annak köszönheti egy pontját, hogy csa­tára megpróbálta a sokszor bevált trükköt: kézzel tette maga elé a labdát. A játékvezető nem vette észre, és máris megszületett az egyenlítés. A megyei bajnokságban több meglepetés is akadt. Ilyen elsősorban a siófokiak súlyos ve­resége Marcaliban. A 7:1 azt mutatja, hogy a múlt vasárnapi otthoni vereség túlságosan felborította a siófoki csapat egyensúlyát. Nem várt eredmény a kitűnően védekező újonc gyé- kényesiek pontszerzése Csurgón. Meglepetés még — bár egyre kevésbé lesz az — a K. Hon­véd fölényes győzelme. Ezúttal a K. V. Lobo­gó volt a szenvedő fél. Izgalmas küzdelem, döntő játékvezetői tévedések Székesfehérvári Vasas—KMTE 4:2 (1:2) Székesfehérvár, 4000 néző. V: Karádi (Budapest). Székesfehérvári V»sas: Varga - Szürs, Bognár, Horváth II. - Dér- falvi* Németh - Kiss, Szőke, Szen­tes, Balogh, Horváth I. Edző: Gá­bor Sándor. KMTE: Kovács - Ta­kács, Egres, Darvas - Pados, Pam- mer — Jutási, Laki, Gál, Zsoldos, Tiszagáti. Edző: Zádori László dr. Viharos, szeles idő fogadta pályára kifutó csapatokat. A sor­solás a KMTE-nek kc-dvezett és a szél támogatásával játszott az I. félidőben. Székesfehérvári roha­mokkal kezdődött a mérkőzés, az első percekben meleg helyzetek adódtak a kaposvári kapu előtt. Két ízben is a gólvonalon gurult végig a labda, de Darvas, illetve Takács az utolsó pillanatban men­tett. Lassan kiegyenlített lett a já­ték és az MTE is veszélyes táma­dásokat vezetett. Zsoldos jó lab­dával ugratta ki Lakit, a kifutó kapus azonban előbb érte el a labdát, de Lakiba vágta, akiről az üres kapu mellé pattant. Pár perc múlva megismétlődött az akció és Laki a kifutó kapus mellett alig gurított az üres kapu mellé. Is­mét a fehérvári csapat rohamo­zott, Kovács két ízben is nagy bra­vúrral védte Szente, majd Németh közeli, éles lövését. Már-már úgy látszott, hogy' döntetlenül végződik a félidő, mikor a 41. percben Laki kitűnően ug­ratta ki Jutásit, aki elfutott az alapvonalig és jól sikerült be­adását Zsoldos szép fejessel küldte a kapu bal sarkába, 0:1. Kezdés után Pa mmer szerelte a fehérvári támadást, majd Jutási, Laki volt a labda útja, akinek beadását Zsoldos Ismét kapura fe­jelte. Varga csak kiütni tudta a lab­dát és Tiszagáti szorongatott helyzetben is biztosan lőtt a hálóba, 0:2. A nagy kaposvári örömet azon­ban hamarosan bosszúság váltotta fel. Már a 47.(!) percben járt az óra mutatója, amikor Németh éles lövése a 16-oson belül álló Gál karjára vágódott. Bár rcilött labda volt és nem szándékos érintés, a játékvezető ll-est ítélt. A büntető rúgás előtt bejelentette, hogy az idő lejárt és csak úgy lesz érvé­nyes a gól, ha egyből berúgják. A nagy csendben Németh sza­ladt a labdának és laposan a hálóba küldte, 1:2. Félidőben a KMTE öltözőjében nagyon ideges volt a hangulat a szerintük túl szigorúan elbírált és a játékidőn túl megadott ll-es miatt. A második félidő erős fehérvári rohamokkal kezdődött, de az MTE védelme kitünően állt a lábán. A 15. percben sarokrúgáshoz jutot­tak a hazaiak. Kiss ívelte be a lab­dát. Szentes mintegy 12 méterről kapura fejelt, Darvas felugorva fejjel akart menteni, fejéről a labda a kapufára pattant, majd Pados ollózva a mezőnybe vág­ta. Legnagyobb csodálkozásra a játékvezető gólt ítélt, 2:2. Az MTE játékosok tiltakoztak. A partjelző határozottan azt állí­totta, hogy nem volt benn a lab­da, de a játékvezető nem volt haj­landó a partjelzőt meghallgatni. Körülbelül 6 percig állt a játék. Kezdés után Zsoldos Tiszagátinak adta a labdát, aki messze elrúgta az oldalvonalon kívülre. Erre Ka­rádi játékvezető kiállította Tisza-1 gátit. Ismét 3 percig állt a játék,l de hiába reklamáltak a játékosok, a játékvezető hajthatatlan ma­radt. A két játékmegszakitás miatt a játékvezető 10 perccel hosszabbí­tott. Hét perccel a befejezés előtt Kiss 20 méterről kapura lőtt. A labda mellé ment volna, de a háttal álló Szentesen irányt változtatva, Kovácsot becsapva az ellenkező sarokban kötött ki, 3:2. Az utolsó percben Horváth futott el a jobbszélen, gyenge lövése már-már Kovács zsákmánya lett, amikor Gál belelépett a lövésbe és Kovács újra csak verve volt, 4:2. Drámai küzdelemben vesztett a KMTE. A játék alapján az egyik pontra feltétlenül rászolgált vol- na* de a téves játékvezetői ítéletek előtt neki állt a győzelem is. A KMTE játékosai nagy akarással küzdöttek és a »mumus« Székes- fehérvár ellen majdnem meg­lepetéssel szolgáltak. A tárgyila­gos fehérvári szurkolók is beis­merték, hogy csapatuk győzelmé­ig11 Ía!6?*?8 része van a tóves bi- roi ítéleteknek. Egyénileg a fehérvári csapatból Bognár, Szőke és Balogh tűnt ki. A KMTE-ből Kovács kitűnően vé­dett. A hátvédhármas volt a csa­pat legjobb része. Pammer a tá­madások elindításában, Pados pe­dig a védekezésben jeleskedett. A csatársor legjobbja Zsoldos volt, utána Tiszagáti, Laki, Jutási, Gál a sorrend. Karádi játékvezető sok hibával vezette a mérkőzést, amelyek erő­sen befolyásolták az eredmény kialakulását. A. L Nemzetközi röplabda-mérkőzés Kaposvárott Koreai NDK—Magyarország 3:0 (lä,8,8) KAposvár, Dózsa-pálya, 400 néző. V: Szalay-Nagy. Szép számú közönség érdeklődé­se előzte meg a két ország női válogatott röplabda-csapatának mérkőzését a Dózsa szépen feldí­szített és előkészített pályáján. A két nemzet himnuszának el­hangzása után a városi pártbizott­ság részéről Bódis István elvtárs köszöntötte a koreai és a magyar válogatott csapat tagjait. A két csapat a következő össze­állításban kezdett: Korea: Kim Csun En, Kim Te Szun, Li Men Za, Li Bök Szun, Li Szén Hl, Kim Cen Szir. Csere: Li Min Luk, Pák In Szén, Li Csun Szír. Magyarország: Kátai, Bor­bély, Rakaczkyné, Gödör, Kovács, Lázár. Csere: Juhászné, Baranyai­né, Káposztás. 2:0-ás vezetés után Korea ki­egyenlített, majd 3:2-re vezetett. Ezután szoros küzdelem jellemezte a játékot, majd Kátai nagy erejű nyitásai után a magyar csapat l3:7-re elhúzott, de a jobban össz­pontosító koreai csapat I7:l5-re nyerte az első játszmát. A második és harmadik játsz­mában egyre jobban kiütközött a magyar csapat, fáradtsága, s nem tudott ellenállni a hatalmas erejű támadó nyitásoknak és helycserés támadó játékot alkalmazó koreai csapatnak. A közönség ízelítőt kapott a röp­labda minden szépségéből, habár a magyar csapat nem nyújtotta a várt teljesítményt. Kitűntek: Kim Csun En (8), a mezőny legjobbia, ejtéseivel és kétkezi! ütéseivel, Li Men Za (7) támadó nyitásaival. Kim Te Szun nyugodt játékával, ill. Rakaczky­né (6), Gödör (7). Borbély (3). A kaposvári közönség tapsvi­harral köszöntötte a győztes ko­reai csapatot. A nemzetközi mérkőzés előtt a K. Honvéd válogatott férfi röplab­da-csapata 2x20 perces mérkőzésen 36:35-re győzte le a kaposvári üze­mi válogatott röplabda-csapatot. A mérkőzés megrendezéséért di­cséret illeti a Somogy megyei Röp­labda Szövetséget. Tóth-Jezeri Ma kezdődnek a falusi spartakiád országos döntői A falusi dolgozók idei sparta- kiádjának községi, járási és me­gyei döntői befejeződtek. Az idei országos döntő küzdelmeit a fő­városban, a Népstadion létesítmé­nyein rendezik augusztus 18-án, 19-én és 20-án. A tekeverseny küz­delmeit a Sportcsarnokban bonyo­lítják le, a kerékpáros döntő rajt­ja pedig az Osztapenko-emlékmű­nél lesz. Atlétikában, röplabdában, kézilabdában és tekében a küzdel­mek három napig tartanak, tor­nában két napig (augusztus 18—19), a kerékpáros küzdelmek pedig augusztus 19-én reggel 7 órakor kezdődnek. A megnyitó ünnepséget a Nép­stadion edzőpályáján ma délelőtt 9 órakor tartják, A záróünnepélyt a Népstadionban alkotmányunk ünnepén, augusztus 20-én délután 1« órakor tartják meg. Ekkor ad­ják at ünnepélyesen a győztes megyének a KISZ Központi Bi­zottság vándorzászlaját. A vándorzászlót - immár három éve - Szolnok megye védi. 52 főnyi csapattal indul Somogy megye az országos döntőn Győzelmet érdemelt volna a Dózsa K. Dózsa—Pécsi BTC 1:1 (1:0) Kaposvári, Dózsa-pálya, 1500 né­ző. V: Lovas. K. Dózsa: Molnár II. - Güth, Deák, Csima — Nagy A., Kutasi - Veverán II., Nagy T., Gerbely, Kecskeméti, Nagyréti. Edző: Fé­nyes István. PBTC: Sarbak — Berta, Danyi, Keidl — Katies, Hor­váth — Szigeti, Szalai, Dara, Ho* fecker, Oskó. Edző: Krivanek Vil­mos. Jó iramban kezdődött a mérkő­zés, mindkét csapat nagy becs­vággyal vetette magát a küzdelem­be. A sok meddő támadás ellené­re is helyenként szép, ötletes, la­pos játékot láthatott a közönség. A támadások a 16-osnál elhaltak, a kapuk nemigen forogtak ve­szélyben. A 25. percben adódott az első gólhelyzet, de Veverán kap­kodva az üres kapu fölé lőtt. A kialakult Dózsa-fölény a 30. perc­ben érett góllá. Sarbak védés közben megsérült, kiejtette a labdát és Kecske­méti közelről megszerezte a vezetést, 1:0. Továbbra is a Dózsa diktálta az iramot, de félidőig újabb esemény nem történt. Szünet után sem változott a kép. A Bőrgyár egyre jobban beszorult, de a Dózsa-csatárok a legjobb helyzeteket sem tudták kihasznál­ni. A játékvezető néhány téves és fordított ítéletével váltotta ki a közönség felháborodását. A PBTC ellentámadásokkal kísérletezett és a 25. percben szabálytalan körül­mények között egyenlített is. Szalai kézzel igazította maga elé a labdát és átadásából Dara lapos lövéssel szerzett gólt, 1:1. Reklamálás, tiltakozás, de hiába, a játékvezető megadta a gólt. Ez­után még nagyobb küzdelem ala­kult ki a győzelemért. A nagy al­kalmat a Dózsa szalasztotta el, amikor Csima elfutott a balszélen és a kapu előtt elsuhanó beadásá­ról lemaradtak a csatárok. A mutatott játék alapján a Dó­zsa rászolgált volna a győzelemre. Sokkal többet támadott ellenfelé­nél és helyzete is több volt, a so­kat tologató, lövésre alig vállal­kozó csatárok azonban ezeket sor­ra elügyetlenkedték. Egyénileg Csima, Deák és Nagy­réti, a pécsiektől pedig Sarbak, Horváth és Dara játszott átlagon felüL Lovas játékvezető sorozatos té­vedéseivel inkább a Dózsát súj­totta. Az egyerűítő gól előtt nagy hibát vétett, de ebben hibás a partjelzője is, aki nem jelzett. Muráth József A Somogy megyei Testnevelési és Sport Tanács az Ifjúsági Sport Tanáccsal karöltve készítette el a nevezést. Az alábbi versenyzők képviselik megyénk színeit az or­szágos spartakiád döntőn: Férfiak: Hutter Sándor, Kőrös­hegy; /Király János, Lengyeltóti; Papp János, Kadarkút; Schauta Endre öreglak; Kovács Béla, Bö- hönye; Tóth János, Nagyatád; Ka­rai Pál, Kisbárapáti; Verhás László, Igái; Horváth József, Somogygesz- ti; Kovács József, Balatonkiliti; Kucsera Dezső, Vörös József, Nagy Pál, Berzence; Hosszú János, So- mogyszentpál; Fekete József, Gyé­kényes; Gyurina Géza, Sinkovits László, Péter István, Csutorós László, Nagy István, Zsirai József, Bálint Lehel, Szabó Lajos, Fo­nyód; Hubai Sándor, Gál István, Fényes Attila. Sebestyén János, Böröndi László, Csurgó. Nők: Kocsis Zsuzsa, Somogyjád; Magyar Mária, Lengyeltóti; Hor­váth Rózsa, Patalom; Baráth Ju­dit, Attala; Baumann Teréz, Mik­lósi; Bagó Margit, Böhönye; Bog­dán Mária, Kadarkút; Szigeti Éva, Bonnya; Antal Franciska, öreg­lak; Nemes Piroska, Horvátkút; Csizi Éva, Vércse Eta, Horváth Klára, Béres György, Szabó Teréz, Bencsik Éva, Gavallér Enikő, Kiss Katalin, Ormai Éva, Gáspár Éva, Nagyatád; Sajtos Margit, Bíró Má­ria, Bertalan Anna, Lengyel Má­ria, Lendvai Mária, Bartók Erzsé­bet, Sápi Mária, Szöllőskislak. Magyar győzelem az evezős Európa-bainokságon A maconi női evezős Európa- bainokságon magyar győzelem is született. Papp Jenöné, a tavalyi Furópa-bajnok idén is megvédte elsőségét. Női egyesben a szovjet Muhina előtt fölényesen nyerte a versenyt. Kormányosnégyesben harmadik, négypárevezősben negyedik, nyol­casban szintén negyedik helyezést ért el a magyar csapat. — Az 1959. évi országúti kerékpá­ros világbajnokságot Schur (NDK) nyerte. A két magyar versenyző, Török Gy. és Horváth a győztestől mindössze 6 mp-cel lemaradva a 17., illetve 20. helyet szerezte meg a 94 főnyi mezőnyben. MEGYEI BAJNOKSÁG Bálint, Kovács II. - Pálfi II., Kis- gyura - Kiss, Kovács I., Csiszár, Szalai, Kertész. Edző: Kolozsvári István. Közepes színvonalú mér­je H. VASUTAS-LENGYELTÓTI 3:1 (3:1) Lengyeltóti, 1000 néző. V: Lévák. K. H. Vasutas: Illés - Tihanyi, kőzésen a tartalékos vendégcsapat Nagy I., Kúti — Molnár, Németh - szerezte meg a vezetést. Szünet Bánküti, Tóth, Vörös, Benedek, után Tab nagyobb iramot diktált. Oh. Edző: Tőke János. Lengyel- és végig irányította a játékot. Csa- tóti: Benkő — Renczes, Horváth, j tárai sok gólhelyzetet kihagytak, Suri — Jónás, Polgárdi — Parrag, de Angyal kitűnő védése is meg- Csordás, Miletics, Németh, Nyers, j akadályozta a nagyobb arányú Edző: Bodor József. Lengyeltóti győzelmet. G: Puha, Szabó II., kezdett jobban, de az első percek Györke II., Czabula I., ill. Ko­vács II. Jók: Györke II., Szabó I., Czabula I., ilL Angyal, Bálint, Ko­vács n. Dietzel Ede után egyre inkább felülkerekedett a vasuta« csapat, és a 6., majd a 9. percben két gólt ért el. Ezután a kapkodó lengyeltóti védelmet átcsoportosították, de ez sem NAGVATA.-KM» Ä'Sff.tSM « UsnawsÄÄ riP.ir-m már ir»i áiif a íáHá« József. i\agyataa. Morvám iá delem már jól állt a lábán, tehe­tetlen csatársoruk azonban nem Ez történt az NB ll-ben I NB lll-as eredmények [ II. eredményei I 1. K.-haLasi D( Zalaegerszegi TE-Komlói Bá- Szekszárd-Bajai Bácska 1:1 (0:0). nyász 0:0. Zalaegerszeg, 350ü néző. Szekszárd, 1500 néző. Győri Vasas ETO-Erzsébeti VTK Pécsi Vasas-Kiskunhalasi Kini- 3:0 (2:0). Győr. 5C00 néző. zsi 4:2 (2:2). Pécs, 300 néző. Szállítók—Oroszlányi Bányász 1:0 Kiskunhalasi Oózsa-Székesfehér- (1:0). Fóti út, 12C0 néző. , vári MÁV 6:2 (3:0). Kiskunhalas, Pécsi VSK—Budafok 1:1 (0:0). 1500 néző. Budafok. 1500 néző. > Pécsi Bányász-Komlói Béta 1:0 Mosonmagyaróvári TE-Budai (0:0). Kcrrló, 500 néző. Spartacus 1:1 (1:1). Mosonmagyar- Bácsalmás—Csepel Autó 4:1 (2:0). Az NB in. állása a Pécsi Dózsa nélkül: K.-halasi Dózsa 3 3 - - 13:3 6 óvár, 2000 néző. Bácsalmás. 1200 néző. Láng gyár-váci Petőfi 2:1 (1:0).' Bajai Építők-Dombóvár 2:1 (1:0). Vác. 2000 néző. Baja, 2500 néző. Pápai Textiles—Sztálinváros 2:1 Pécsi Dózsa II.—Bonyhád 2:2 (0:1). Pápa, 4000 néző. (1:0). Pécs, 600 néző. Az NB II. állása forduló után: harmadik I 1. Szállítók 3 3 . . 6:1 6 2. Láng 3 2 1­4:1 5 3. Budafok 3 2 1­4:2 5 4. E. Spartacus 3 2 1­7:4 5 5. Győr 3 2­1 8:2 4 6. Székesfehérvár 3 2­1 9:4 4 7. Magyaróvár 3 1 1 1 5:3 3 8-9. Komló 3 1 1 1 3:3 3 8—9. Pápa 3 1 1 1 3:3 3 10. ZTE 3 1 1 1 2:3 3 11. Vác 3 1­2 4:5 2 12. Oroszlány 3 1­2 3:6 2 13. EVTK 3 1 « 2 2:8 2 14. PVSK 3­1 2 2:5 1 15. Sztálinváros 3­­3 3:10 _ M. KMTE 3­­3 2:7­NB l es eredmények Vasas—Ferencváros 2:2 Tatabánya-Salgótarján 0:0 Újpesti Dózsa-Bp. Honvéd 2:1 Dorog-Pécs 1:1 Diósgyőr-Csepel 2:1 MIK-Szombathely 5:2 BVSC—Szeged 4:1 — A totó 12 találatos szelvénye: x2lxxlxlllxl. A12 talá­latos szelvény 179 355 forintot, a 11 találatos 3775 forintot, a 10 ta lálatos 442 forintot fizet 2. Szekszárd 3 2 1­4:2 5 3 Bajai Építők 3 2-1 7:4 4 4. Csepel Autó 3 2-1 10:7 4 5. Bajai Bácska 3 12­6:5 4 6. Pécsi Vasas 3 2-1 7:8 4 7. K. Dózsa 3 111 4:3 3 8. Bácsalmás 2 1-1 4:3 9-10. K. Kinizsi 2 - 2 ­3:3 2 9-10. Pécsi BTC 2 - 2 ­1:1 2 11. Székesfehérvár 3 1-2 7:8 2 S 12. Pécsi Bányász 3 1-2 2:4 2 1 13. Bonyhád 2 1-1 1:3 2 14 Dombóvár 2 - - 2 2:6­15. K.-halasi Kinizsi 2 - - 2 2:7­16. Komlói Béta 3 - - 3 1:7­Az NB III. állása II. eredményeivel: a Pécsi Dózsa 1 1. K.-halasi Dózsa 3 3 - - 13:3 6 2. Szekszárd 3 2 1­4:2 5 3. Bajai Építők 3 2-1 7:4 4 4. Csepel Autó 3 2 - 1 10:7 4 5. Bajai Bácska 3 12­6:5 4 6. Pécsi Vasas 3 2-1 7:8 4 7. Pécsi Dózsa H. 3 1 1 1 12:5 3 8. K. Dózsa 3 111 4:3 3 9. Bonyhád 3 111 3:5 3 10. Bácsalmás 2 1-1 4:3 2 11-12. K. Kinizsi 2 - 2 ­3:3 2 11-12. Pécsi BTC 2 - 2 ­1:1 2 13. Székesfehérvár 3 1-2 7:8 2 14. Dombóvár 3 1-2 5:7 2 15. Pécsi Bányász 3 1-2 2:4 2 Komlói Péta 3 - - 3 1:7­K.-halasi Kinizsi 3 - - 9 2^ las, Vucskics II., Vojkovics — Sza- ZZaTA bó II., Simon - Sárdi II., Selmeczi, tudott eredményt elérni. G. Vörös Bicsaki Posia Balla. Edző: Kősze­gi BánkuTm ÄÄ , Imre' “• = ls*'’ándi " *«■­wagy L, Bankuti, Ul. Polgárdi, Su- csevics> Papp> Pintér _ Németh, Maevar Ernő Földi ~ Ivál'fi, Bucsek, Boldog, magyar arno Martlnkó Lakí u Edz8. Radnai MARCALI—SIÓFOK 7:1 (5:0) István. Mindkét csapat sok gól­helyzetet hagyott ki. Azután az Marcali, 600 néző. V: Horváth Z. at4dl c/atór°k megemberelték ma- Marcali: Szántó - Bácsics, Besse- gAukat ,ts 5:1‘re elhúzott a csapat, „vei Király - cs<ma ihá.r _ Az atadl vedelem két megingása Takács; Bene II., Bene' I. Kisbor-| ^e‘kez.tében szépítettek a ven- só, Farkas. Edző: Abonyi Károly. 5^f®k' Az_ eIedPle,}y „r<‘aks- Jf ■ Siófok: Kiss - Vörös II., Balogh, 2’ F° ta_ *• Blc.sakl; .,ul Kádár - Nagy, Vörös I. - Kovács, 5®ld05*‘ J?,k:T fem,ecZ1' Volku' Tóth, Búza, Deák, őri. Edző: Ha- ®alla' llu Istvandi, a mezőny rag Tibor. A lelkesen támadó ha-1 leSJ°hbja, Papp, Boldog, zai csapat már az 5. percben meg- Horváth Miklós szerezte a vezetést. Ezután Siófok' is próbálkozott, de a marcali vé- TASZAR—BARCS 2:1 (1:1) delem mindent hárított, a lendü-i letes csatársor viszont még négy-1 Taszár, 400 néző. V: Csizi. Ta- szer bevette a siófoki kaput. Szü- szár: Madácsics - Kalló, Balogh, net után a vendégek védelme les- Vad — Gimesi, Dargai — Borók, taktikát alkalmazott, de a fölényes Zilahi, Temesi, Mika, Kerékgyártó, marcali győzelmet ezzel sem tud- Edző: Eizler Lajos. Barcs: Gaál - ták megakadályozni. G: Bene II. András, Papp, Hamarics - Zsib- —. Kisborsó 3, Farkas, ill. Tőth. rek, Otártics II. - Rózsavölgyi, Jók: az egész marcali csapat, köz- Göncz, Otártics I., Mayer, Szili. ?“k „Bene 1- a mezőny legjobbja, Edző: Szővári György. Jó iramú ill. Búza, Nagy, Kádár. [ mérkőzés. Barcs szerezte meg a Fábos Ferenc vezetést, Taszár csak a félidő vé­gén egyenlített. Szünet után meg­mutatkozott a hazai csapat fölé­nye, és ha a csatárok kihasznál­jak helyzeteiket, nagyobb gól­aránnyal is győzhetett volna Ta­szár. G: Dargai, Kerékgyártó, ill. K. HONVED-K. V. LOBOGO 1 6:1 (3:0) Kaposvár, Dózsa-pálya, 600 néző. V: Dobszal. K. Honvéd: Tóth - Bíró, Lencsés, Ungvári - Hering, Szabó - Paksi, Tamás, Fehér, Barta, Agfalvi. Edző: Gadányi Fe­renc. K. V. Lobogó: Kovács - Su- senka, Perreg, Simon — Zimonyi, Lábas — Lukács, Végh, Marton, Szilvási, Jusits. Edző: Horváth La­jos. Az első télóra kiegyensúlyo­zott játéka után az ötletesen és korszerűen játszó Honvéd-csatár­sor felőrölte a Lobogó védelmét. A második félidőben is a Honvéd uralta a mezőnyt, s példásan sportszerű küzdelemben biztosan győzött. G: Tamás 4. Fehér 2, ill. Végh. Jók: Tamás. Agfalvi, Ung­vári, Ul. Perreg, Végh. Sz. S, Zamárdi, 400 néző. V: Páldi. Za­A megyei ifjúsági bajnokság eredményei K. Dózsa-Barcs 1:1 Tab-Sonvgyszob 18:0 Zamárdi—Balatonlelle 2:2 K. Kinizsi—K. V. Lobogó 7:1 Marcali—Siófok 1:1 Csurgó—Gyékényes 2:0 K. H. Vasutas—Lengyeltóti 2:0 KMTE II.—Nagyatád 4:3 Az első forduló sportszerű küz­delmei után a második fordulóban már mutatkozott rendellenesség. Scmcgyszob csak kilenc játékossal állt ki Tabon, és a végig egy ka­pura történő, komolytalan játék eredménye lett a 18:0. Igazolási zavarok miatt ugyancsak 9 játé­kossal szerepelt Nagyatád ifi csa­pata. Ezek közül az 5. percben ki­állítottak egyet, így nyolc főre csökkent az együttes. Ennek elle­nére félidőben még 3:l-re vezet­tek, és a kaposvári ifik csak szü­net után tudták megfordítani az eredményt. . I Balatonlelle: Zufall Béla Kindler, Szabó után a lelleiek kaptak jobban” láb­ra, és a vezetést is megszerezték. A második félidőben a magára ta­lált lelkes zamárdi csapat megér­demelten fordította a maga javára a mérkőzést. G: Kertész 2, ill. Papp. Jók: Mányoki, Lőrinczi, Bó- na. ill. Markovics, Szűcs II., Hor­váth. Dr. Fazekas Mihály TAB-SOMOGYSZOB 4:1 (0:1) Tab, 500 néző. V: Horváth G. Tab: Molnár - Györke I., Szűcs, Krutek - Györke II., Fritz - Sza­bó, Puha, Czabula I., Szabó II., Czabula II. Edző: Barna Ferenc. Somogyszob: Angyal - Pálfi L. Somogy/ Néplap Az MSZMP Somogy megyei Bizottsága és a Somogy megyei Tanács lapja. Felelős szerkesztő: KISDEAK JÓZSEF. Szerkesztöseg: Kaposvár, Csurgó, 500 néző. Csurgó: Kep­ler - Olvasó, Hottó II., Németh - Hottó I., Szanyi - Sebestyén, Hor­váth, Szabó, Nagy II., Rostás. Ed­ző: Pápa Imre. Gyékényes: Mé- I __ s záros - Zámbó, Baróti, Aradi -j iztál^ lE lL reiéfon:^ L5-10,’15-1L Szolnoki, Kocsis — Sebestyén, Ri- ; Kiadja: a Somogyi Néplap tecz, Iváncsics, Tóth, Oletics. Ed- j Lapkiadó vállalat, Kaposvár, ző: Míczok János. Csurgó mind-: Katinka S. u. 2. Telefon: 15-18. végig többet támadott, de csatárai! felelős kiadó: WIKTH LAJOS, nem boldogultak a hét-nyolc em- .készült a Somogy megyei Nyomda* beirel védekező lelkes vendégcsa- í^ari Vállalat kr-nos-vári üzemében, pattal szemben. A gyékényesíek- Kaposvár, Latínka S. u. 6. - 2731 nek két helyzetük akadt, abbeli NvomoáPn r*»iPi egyet kihasználtak. G: Szabó, ill. yomaaert reiei. Oletics. Jók: Kepler, Hottó I., Sza­LASZLO TIBOR igazgató. Oletics. Jók: Kepler, Hottó I. Sza- rc szti; a Magyaf Posta Elő­llL a g.íékényesi k6*- izethető a helv) postahivataloknál vétlen vedelem es Toth. es . . , kczhert.öknói knél Olvasó Ferenc. Előfizetési űij egy hónapra li,- ]