Somogyi Néplap, 1959. június (16. évfolyam, 127-151. szám)

1959-06-02 / 127. szám

/ A VASÁRNAP SPORTJA A VASÁRNAPI LABDARŰGÓ-MÉRLEG Hatvanhat százalékos siker. Ezen a héten csak a Kinizsi és a KM TE tudta folytatni sikersorozatát, Nagyatád nem. Két győzelem és egy vereség — számszerűen nem rossz eredmény. Ha azonban figye­lembe vesszük, hogy a nagyatá­diak veresége egyúttal a kiesést is jelenti, akkor mégsem lehetünk elégedettek. Fájó a nagyatádi bal­siker. hisz egv lelkes, jó csapat búcsúzik e vereség nyomán az NB III-tól. (Csak papíron képzelhető el, hogy az atádiak megmenekül­nek, mert a kiesés elkerülését je­lentő 12. helyen álló Simontomyá- nak már 23 pontja van. A hátrale­vő négy fordulóban e hatpontos előnyt behozni — csak papíron le­het, a valóságban nem.) Persze, áll a tétel: A megyei bajnokság­ban is kerek a bőrlabda, s a nagy­atádiaknak most a hátralevő idő­ben máris készülniük kell a jövő esztendő nagy küzdelmeire .., A K. Kinizsi győzelmére a Cse­pel Autó ellenében csak titokban bíztunk. Ha nehezen is, de sike­rűit győznie 4 Kinizsinek. Ez az 1;( azt jelenti, hogy a csapat alig­ha eshet ki az NB II-ből. Leg­alábbis a táblázat azt mutatja, hogy mindennek nagyon rosszul Kellene összevágnia ahhoz, hogy a Kinizsi bajba jusson. Még annyit a Csepel Autó elleni 1:0-ról: ez a mérkőzés is bizonyította, hogy a Kinizsi nemcsak otthonában, ha­nem idegenben is tud. A csapat­ban rejlő képességek alapján az együttes jóval előkelőbb h 'vet is elfoglalhatna a bajnoki iá’-*’' ~‘-ni, mint jelenleg. Nem a mi f-*1.ada­tunk megtalálni a módot, ho;y ez így legyen. A KMTE újabb győzelmével megőrizte előnyét_a két bajai és a pécsi vetélytárs előtt. Van valami biztató a KMTE játékában. Az el- s > 4') percre gondolunk, amikor a magabiztosan játszó Lajnokje- lölt bebiztosította győzelmét. Egye­sek elégedetlenkedtek, hogy szünet után a csapat kiengedte kezéből a kezdeményezést. Kétségkívül, van ebben valami, de az is igaz» ha az MTE olyan biztosan nyeri a hátralevő mérkőzéseit — akár csak hármat is a négy közül, akkor megérhet a gyümölcs. A megyei bajnokságban néhány érdekes, de jó pár érdektelen mér­kőzés is akadt. A K. Dózsa bizto­san nyert, míg a siófok úöntellen- nel tért haza Marcaliból. Ez is mutatja, hogy a megyei bajnokság­ban ma legjobban a Dózsa van együtt. Az az érzésünk, nem is igen lehet a Dózsától elvenni már a bajnokságot. A harmadik baj­nokesélyes lemorzsolódott. A ta- biak ugyanis kikaptak a K. H. Vasutastól. Akadt szomorú jelenség is. A K. Kinizsi II. csak tíz em­berrel játsszott Csurgón. Hasonló­képp tíz fővel »-küzdött« Nagyba­jom csapata is Barcson. A csonka csapatok súlyos vereséget szen­vedtek, éz érthető. A K. Kinizsi tartalékcsapatának tízes létszáma azonban érthetetlen. Ezt nem i mentheti semmi. Budapesti tudósítónk távbeszélőjelentése: Szerencsés, de megérdemelt győzelem K. Kinizsi— C*epei Autó 1:0 (0:0) Budapest, Népliget, Petőfi-pálya, 400 néző. V: Ternóczky. Kinizsi: Rapp — Szigeti, Szili, Gergely — Kelemen, Márkus — Acs, Szentgróti, Várvizi, Farkas, Horváth. Edző: Király Tivadar. Csepel Autó: Kiss — Hochrein, Kriisz, Boda - Hauscher, Táj ti - Kalász, Handó, Pásztor, Kerekes, Vígh. Edző: Szabó Géza. A mérkőzés megkezdését várat­lan esemény zavarta rült, hogy a kaposváriaknál Pál- falvainak hiányzik az orvosi iga­zolása. Emiatt aztán több mint ne­gyed órát késett a kezdés. A cse­pelieknél is akadt gond a kezdés előtt. Végül is mezőnyjátékos ke­rült a Cs. Autó kapujába. Már az első percben izgalmas je­lenet adódott a csepeli kapu előtt. A szükségkapus kifutott, Acs azon­ban 25 méterről nem talált az üres kapuba. Fokozatosan fölénybe került a széltől támogatott Kinizsi, ve­szélyes helyzetet azonban nem tudtak teremteni a kaposvári csatárok, játékukba nagyon sok átadási hiba csúszott. A kaposváriaknak nemigen ízlett a vizes, füves talaj sem. A 13. perc­ben egy partdobással Horváth fu­tott el, hátragurítás helyett azon­ban nehéz szögből a kapusba lőtt. &z első csepeli támadás Kerekes talpalása miatt akadt el. A 28. percben már 5:0 volt a szöglet- arány a Kinizsi javára. Még ebben v* percben Márkus .únta még a csa­tárok tehetetlenségét, s 25 méter­ről nagy lövést küldött valamivel mellé. Az ellenkező oldalon egy csepeli támadás csak úgy hiúsult meg, hogy Rapp jó ütemben futott ki kapujából. Gyorsabb lett a játék, most már elég sokat lőttek a Kini­zsi-csatárok. A 25. percben Szentgróti labdája a kapufa felső sarkán csattant. A 39. percben Acs éles, lapos lövé­se jutott a kapufa éléről ki az alapvonalon. Szünet után felgyorsult a játék. Az 51. percben Kerekés az ötösön Szigetitől és Szilitől zavarva lőtt alig mellé. Tíz perc után alábbha­gyott a lendület, s ettől kezdve még több hibát vétettek a játéko­sok. Általában a két 16-os között hullámzott a játék. A 73. percben született a mér­kőzés egyetlen gólja. Szent­gróti egy hátulról kapott lab­dát ügyesen vitt fel, kiugratta Horváthot, aki védőjét kicse­lezve tíz méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1:0. A kapus nem védhette a jól eltalált labdát. A gólra heves csepeli rohamok következtek válaszként. A kapos­vári védelem azonban Szilivel az élen hyugodtan verte vissza eze­ket a támadásokat, s az eredmény már nem változott. Közepes iramú mérkőzést vívett a két csapat. A színvonal sok eset­ben a közepes alatt mozgott. Mind­két csapat tagjai sok hibával ját­szottak. Feltűnően sok volt az el­------- , adott labda és a rossz irányzékú m eg. Kidé- 1 lövés. Kitűnt, hogy a mérkőzésen a csepeliek játszottak nyugodtab- ban, hisz az ő számukra az ered­mény már mindegy volt. A Kinizsi viszont idegeskedett. Ez Idegeske­dés számlájára írandó, hogy az el­ső félidő aránylag nagy fölényét sem tudta a csapat gólokra válta­ni. Végeredményben az a körül­mény, hogy a Kinizsi valamivel többet támadott, s a kaposvári csa­tárok több helyzetet is teremtet­tek, mint a csepeli ötösfogat, el­döntötte a mérkőzés sorsát. Sze­rencsével ugyan, de éppen az el­mondottak alapján nem érdemte­lenül jutott a Kinizsi a két értékes bajnoki pont birtokába. Egyénileg Rappnak egy komoly labdája akadt, akkor remek kifu-* tással biztos góltól mentette meg kapuját. A Kinizsi, de a mezőny legjobbjának is Szili bizonyult. A középhátvéd kissé darabosnak tű­nik. de mint ezen a mérkőzésén is bebizonyosodott, nagyon hasznos. Gergely időnként Szilihez hason­lóan jól játszott, de neki könnyebb dolga volt, mint hátvédtársainak. Szigetit az elég jó csepeli bal­szárny többször zavarba hozta. A fedezetek közül Kelemen az első félidőben jól játszott, szünet után elhalványult. Márkus szürkébb volt Fáradt csapat benyomását keltette Nagyatád Pécsi Hányász—Nagyatádi Kinissi 4:0 (2:0) Réósújhegy, 40« néző. V: Soly- l&ÍOS. Pécs: Szabó - Sértő, Vámos, Hu- deéz - Mező, Varga - Kása, Pin­tér, Dévai, Keszler, Gyurkó. Edző: Vető Károly dr. Nagyatád: Hor­váth - Bogdán, Dénes, Vucskics II. - Szabd V., Simon - Füll, Orosz, Bicsáki, Selméczl, Posta. Edző: Dombóvári András. Nagyatádi támadások vezették be a mérkőzést, s a nagy játékkedv­vel játszó atádiak teremtették meg az első veszélyes helyzetet is. Az 5. percben Selmeczi—Bicsá­ki összjáték után a középcsa­tár lövése a kapufán csattant. De ezzel aztán mintha el Is lőtték volna puskaporukat az atádiak. Fokozatosan fölénybe került a ha­zái csapat, s Horváth egymásután három ízben is csak bravúr árán mentett. A 10. percben már ez sem segített. Dévai Kapta ugyanis a labdát, s a pécsi középcsatár megta­lálta az utat a hálóba, 1:0. Nagyatád beszorult. Csak úgy zá­poroztak a lövések Horváth kapu­jára. A kapus azonban helyén volt, a 20. percben mégis gólhoz jutott a Bányász csapat. Vucskics II. a 16-oson belül kézzel ütötte le a labdát, vitat­hatatlan 11-es, Kása állt neki a büntetőnek, s a hálóba vág­ta a labdát, 2:0. A második gól után valamivel vál­tozatosabb lett a játék, s ez a kép nem is változott a 60- percig. Eb­ben az időszakban komoly gól­helyzet egyik kapu előtt sem ala­kult ki. Az utolsó húsz percben labdát, a megítélt szabadrúgást Vámos értékesítette, 3:0. Ettől kezdve Nagyatád már telje­sen feladta, öt perccel a befejezés előtt Pintér megszerezte csapatának a negyedik gólt, 1:0. A Nagyatád szempontjából döntő fontosságú mérkőzésen az atádíi csapat csak percekig tudott egyen­rangú ellenfele lenni a még min­dig bajnokságra törő Pécsi Bá­nyásznak. Ezen a találkozón egyéb­ként nagy technikai és taktikai fölényben játszott a Bányász együttes. A nagyatádiak megköze­lítően sem tudták azt nyújtani, amit legutóbb a Bácska ellen. A csapaton kiütközött a fáradtság. Ez többé-kevésbé érthető is; azt az iramot, melyet a tavaszi idény­ben diktált a nagyatádi csapat, hosszú időn át tartani szinte le­hetetlen. Egyénileg a pécsi csapatból Vá­mos, Kása, Pintér és Dévai, a Nagyatádi Kinizsiből Horváth, Bogdán és Dénes játszott jóL Az NB HL további eredményeit Bajai Báctka-Bácsalmás 3:2 (2:1)­Bácsalmás, 1200 néző. pécsi BTC-Nagykanizsai Bá­nyász 3:2 (1:1). Pécs, 300 néző. Pécsi Vásas-Székesfehérvár 2:1 (2:1). Székesfehérvár, 1200 néző. Simontornya—Balinka 3:1 (2:1). Balinka, 700 néző. Bázakerettye—Bonyhád 5:0 (3:0). Bázakerettye, 300 néző. Bajai Építők—Dombóvár 5:1 (3:1). Baja, 3000 néző. A bajnoki táblázat állása: 1. KMTE 26 17 5 4 64:26 39 mását keltő atádi együttes össze­roppant. A 70. percben Dénes a 16-os vonalánál kézzel érintette a 3 szokottnál, dicséretére szolgál, [ azonban a fáradt csapat benyo­hogy többet lőtt kapura, mint né- - . - ... ............... h ány csatár. A támadósorból egye­dül Szentgróti játéka emelkedett az átlag fölé. Ez a nagy munkabí­rású fiatal labdarúgó hol a jobb, hol a bal oldalon tűnt fel, épített és lőtt is. Kár, hogy a lövésekkel nem volt szerencséje. Horváthot csak gólja dicséri. Acs bátortalan, Várvízi hátravontan, inkább a vé­dőknek segített. Farkas lelkileg nem volt felkészülve a mérkőzésre, megilletődötten játszott. A Csepel Autó csapatában Kreisz. Pásztor és Kerekes Játszott átlagon felül. Ternóczky játékvezető mindkét fél terhére több hibát vétett. 2. Bajai Építők 26 17 3 6 60:29 37 3. Bajai Bácska 26 17 3 6 52:27 37 4. Pécsi Bányász 26 16 4 6 69:29 36 3. Pécsi Vasas 26 14 3 9 45:33 31 6. Bázakerettye 26 12 4 10 53:44 28 7. Pécsi BTC 26 10 8 8 37:32 28 8. Szekszárd 26 11 4 14 43:42 26 9. Nagykanizsa 26 10 5 11 49:48 25 10. Bonyhád 26 9 7 10 29:45 25 11. Sz.-féhérvár 26 8 7 ii 44:37 23 12. Simontornya 26 8 7 11 32:45 23 13. Bácsalmás 26 9 2 15 46:69 20 14. Nagyatád 26 7 3 16 21:40 17 15. Dombóvár 26 4 3 19 22:70 11 16. Bállnka 26 4 2 20 23:72 10 Megjegyzés- Az első vonal fe­letti négy csapat verseng még a bajnoki cím elnyeréséért. A má­sodik vonal feletti csapatok már valós számítás szerint biztosították a bennmaradást, a harmadik vonal feletti esapatók közül egy még ki­esik. A vónal alattiak már kiestek. Ez van még hátra: Június 7: Dombóvár-PBTC, Siínontomya- Bajai Építők, Szekszárd-Balinka, Bonyhád—KMTE, Nagyatád-Báza- kerettye. Bajai Bácska—Pécsi Bá­nyász, P. Vasas-Bácsalmás, Nagy- kanlzsa-Székesfehérvár. Június 14: P. Bányász-P. Vasas, Bázakerettye—Bajai Bácska, KMTE -Nagyatád, Balinka—Bonyhád, Ba­jai Építők—Szekszárd, PBTC—Si­montornya. Nagykanizsa-Dombó- vár, Bácsalmás—Székesfehérvár. Június 21: Székesfehérvár—Bajai Bácska, P. Vasas—Nagyatád, Bács­almás—Bonyhád, P. Bányász—Szek­szárd, Bázakerettye-Simontomya, KMTE—Dombóvár, Balinka-Nagy- kanlzsa, Bajai Építők-PBTC. Június 28: Bajai Bácska-rP. Va­sas, Nagykanizsa—Bajai Építők, Dombóvár—Balinka, Simontornya— KMTE, Szekszárd—Bázakerettye, Bonyhád—P. Bányász, Nagyatád- Bácsalmás, PBTC—Székesfehérvár. — A totó 12 találatos szelvénye! 2 x I x X 1 1 1 1 K 1 x. A 1! la- lálatos szelvény 104 795 forintot, a 11 találatos szelvény 3917 forintot, míg a 10 találatos 455 forintot fizet. MEQYEI BAJNOKSÁG Ez történt még az NB II-ben Ismét pontot vesztett a Pécsi Dózsa A múlt héten Kaposvárott szere­pelt Pécsi Dózsa ez alkalommal Mosonmagyaróvárra látogatott el. A pécsiek, kis híja, hogy. újabb, ve­reséget nem szenvedtek. Hosszú időn át az MTE vezetett, s a Dó­zsának csak egyenlítésre futotta erejéből. Ismét kikapott — ez al­kalommal Oroszlányban — a 2TE. Az NB II. állása: 1. Komló 27 18 4 5 51:26 40 2. Pécsi Dózsa 27 16 7 4 54:22 39 3. ZTE 27 12 8 7 41:22 32 4. B. Spartacus 27 11 9 7 43:30 31 5. Vác 27 11 8 8 38:29 30 6. Sztálinváros 27 11 7 9 39:28 29 7. Szállítók 27 8 11 8 26:35 27 8. Magyaróvár 27 9 8 10 31:34 26 9. Sz.-fehérvár 27 8 10 9 33:37 26 10. K. Kinizsi 27 10 6 11 30:36 26 11. Oroszlány 27 9 7 11 39:36 25 12. Pécsi VSK 27 7 10 10 29:44 24 13. Láng 27 7 9 11 30:38 23 14. Budafok 27 9 5 13 30:40 23 13. Kistext 27 5 10 12 28:39 20 IK. Csepel Autó 27 4 3 20 25:71 11 1:1 A forduló eredményei: Komló—Budafok 6:1 (3:0) Komló, 3000 néző. V: Foór. Mosonmagyaróvár—P. Dózsa (1:1) Mosonmagyaróvár, 2500 néző. V: Bánkúti. Pécsi VSK—Székesfehérvár 3:1 (2:1) Pécs, 3500 néző. Vác—Szállítók 0:0 Vác, 2000 néző. B. Spartacus—Sztálin város 3:0 (1:0) Mező u. 2500 néző. Oroszlány—ZTE 2:0 (1:0) Oroszlány, 1200 néző. Láng—Kistext 1:1 (1:0) Rozsnyai u. 2000 néző. Megjegyzés: Az első vonal feletti két csapat külön versenyt fut a bajnoki címért. Az első—második vonal között levő csapatok már va­lós számítás szerint ki nem eshet­nek. A második—harmadik vonal közötti öt csapatból kettő még ki­esik. A harmadik vonal alatti Cs. Autó már kiesett. Ez van még hátra. Jún. 7: Szál­lítók— PVSK. Sztólinváros—Vác, Zalaegerszeg—B. Spartacus, K. Ki­nizsi-Oroszlány, Budafok—Cs. Au­tó, Kistext—Komló, P. Dózsa— Láng, Székesfehérvár—Mosonma­gyaróvár. Június 14: Komló—P. Dó­zsa, Cs. Autó—Kistext. Oroszlány— Budafok, B. Spartacus—K, Kinizsi, Vác—Zalaegerszeg, PVSK—Sztálin TASZAR-BALATONBOGLÄÄ 6:1 (4:1) Taszár, 400 néző. V: Bíró. Taszár: Madácsics - Balogh, Temesi, Vad -p Dargai, Pika — Stündl, Zilahi, Szakály, B. Nagy, Kerékgyártó. Edző: Juhász József. Balatonbog­BARCS-NAGYBAJOM 9:0 (4:0) Barcs, 700 néző. V: Bognár. Barcs: Gál — András, Maróti, Papp - Zsibrek, Otartics II. — Rózsavöl­gyi I., Rózsavölgyi II., Göncz, Ma­yer, Szili. Edző: Szóvári György. Nagybajom: Györkös — Bállá, lár: Lázok — Varsa, Balogh, Ko- | Giesz, Gyurkó — Léránt, Richter - vács — Varga I., Galambos — Ha- Csere, Bunovácz, Sós, Horváth. A rangozó, Varga II., Nagy, Vanya, nagybajomiak közölték, hogy Laborfalvi. Edző: Dombrovszky Henrik. Jó iramú mérkőzés. A ki­esés elkerüléséért küzdő taszári csapat jó játékot nyújtva már az első félidőben bebiztosította győ­zelmét. A bogiáriak egyetlen gól­jukat 11-esből érték el. G: Szakály 2, B. Nagy 2, Kerékgyártó, Zilahi, ill. Laborfalvi ll-esből. Jók: Ba­logh, Zilahi, B. Nagy, ill. Varga I-, Galambos, Nagy. Zufall Béla ZAMÄRDI-FONYÖD 2:1 (1:1) Siófok, 400 néző. V: Horváth G. Zamárdi: Mányoki — Hegyi, Lő- rinczi, Abonyi — Bértay. Czebei — Kri<;zbai. Kertész. Tőrök, Györey, Vörös. Edző: Béday Ferenc. Fo- I nyód: Horváth — Kovács, Oláh, Molnár II. — Nagy, Bognár - Ga­csapatnak nincs edzője! Ez hihető is, hisz a bajomi csapat tíz fővel érkezett meg. s lépett pályára Barcson (ifi csapatuk nyolc fővel játszott!!!). Ez a körülmény eleve eldöntötte a mérkőzés sorsát. A bajomi csapat a lestaktikát eről­tette, s körömszakadtáig védeke­zett. A barcsi kapura egyetlen lö­vés sem szállt. G: Szili 3, Mayer, Otartics II., Rózsavölgyi II., Ró­zsavölgyi I. ll-esből és Giesz, majd Bállá öngól. Jók: Maróti, Rózsa­völgyi I., Mayer, Szili, ill. Györ­kös a kilenc gól ellenére is, Giesz, Gyurkó. Göndöcs Jenő K. H. VASÚTAS-TAB 2:0 (2:0) Kaposvár, Cseri-pálya, 400 néző. V: Bárdos. K. H. Vasutas: Illés - Wéber, Nagy U., Tihanyi - Zsebe, tó. Edző: Oláh János. Csak küz­delem folyt a pályán, nagyon sok szabálytalansággal tarkítva. Mind­két csaoat sok helyzetet teremtett, város. Sz.-fehérvár—Szállítók, 1 de a támadók szinte mindent ki­Láng—Mosonmagyaróvár. Június 21: Mosonmagyaróvár—Kistext, P. Dózsa—Budafok, Láng—K. Kinizsi, Komló—Zalaegerszeg, Cs. Autó— Sztálinváros, Oroszlány—Szállítók, B. Spartacus—Székesfehérvár, Vác —PVSK. Alacsony színvonalú mérkőzés Kaposvári MTE—Szekszárdi Petőfi 4:1 (3:0) Moinar II. - iwv. B^nar - Y*" i Németh - Oh, Tallián, Kuti, Tóth, dányi, Vida. Ltszkai, Csanó. Szán- ( vörös> Edző: B?.ksa Imre. Tab: Molnár - Györke I-, Fritz, Kru- tek - Györke II., Szabó - Ger- bely, Garabon, Czabula I., Lő- rincz, Czabula II. Edző: Barna Fe­renc. Bár a kaposvári csapat kez­dett széllel szemben, már ebben 1 az időben bebiztosították győzel­müket a vasutasok. A tabi csapat fáradt együttes benyomását kel­tette. Az igen lelkes vasút rászol­gált a győzelemre. G: Tallián 2. Jók: Wéber, Nagy II. Zsebe, Né­meth, ill. Molnár, Györke I., Cza­bula L hagytak. A valamivel többet tá­madó zamárdiak némi szerencsé­vel győztek. G: Kertész 2, ill. Ltsz­kai. .Trtk; Lőrinczi, Abonvi, György, iü. Oláh, Gadánvi. Liszkai. Dr. Fazekas Mihály B ALATONLELLE—S OMO G YSZOB 3:1 (1:0) Kaposvár, Dózsa sporttelep, 2500 néző. V: Benkő. KMTE: Kovács — Takács, Egres, Darvas — Gál, Vajda — Jutási, Ti- szagáti, Zsoldos, Pammer, Szili. Edző: Zádori László dr. Szekszárd: Greiüch — Kiss, Cser, Szloszák — Zörényi, Baka — Szigeti, Bosnyák, Benács, Majnai, Török. Edző: Sá­ros! Antal. A sok eső ellenére aránylag jó talajú pályán került sor a mérkő­zésre. Az első tíz percben úgy­szólván semmi említésre méltó nem történt: mindkét együttes kényel­mesen, lassan kezdett, nehezen melegedtek bele a játékba. A 10. perc után a hazaiak kissé felgyorsították a játék ütemét, és ez a 12. percben eredményre is vezetett. Zsoldos egy előrevágott labdá­val elegánsan kilépett a védők sorfala közül, és pontosan a kapu bal sarkába gurított. 1:0. Továbbra is az MTE irányított, a szekszárdiak csak itt-ott jutottak szóhoz, komoly veszélyt nem je­lentettek. A 24. percben Tiszagáti egy helycseréi támadás során el­futott a jobb szélen, kicsele­zett két védőjátékost, és a ka­pu elé ívelt. Kissé hosszúra si­került beadását a bal szélen ta­nyázó SzUi elcsípte, és mint­egy 18 méterről kapásból a ka­pu bal sarkába vágta. 2:0. #eép gól volt. A 31. percben újabb pzép Zsoldos-gólt láthatott a kö- atinség. A szemfüles középcsatár egy húsz méterről gyengén haza­adott labdára rárajtolt, elcsípte azt, és könnyedén a vetődő ka­pus hasa alatt a kapu baJ sar­kába pöccintette. 3:0. Majd a szekszárdiak támadtak, de gyengén és eredménytelenül. A szünet után megváltozott a já­ték képe. A szekszárdiak határo­zottabban. lendületesebben ját­szottak, s ezzel ellensúlyozták a hazaiak technikai és tudásbeli fö­lényét. A játékidő e szakaszában már a kaposvári kapu is gyakran forgott veszélyben. A 10. percben Majnai elől Kovács éppenhogy menteni tudott. Nagy helyzet volt. Majd négy perccel később Benács közvetlen közelről elhamarkodot­tan kapu fölé lőtt. A vendégek erőteljesen támadtak, a 24. perc­ben mégis a hazai együttes szer­zett újabb gólt. Jutási húsz méterről beadás he­lyett lövésre szánta el magát, és váratlan labdája a megder­medt kapus mellett utat talált a hálóba. 4:0. A 39. percben Jutási újabb gólt lőtt, de a játékvezető a partjelző megkérdezése után les címén visz- szavonta. A 41. percben egy szép szek­szárdi támáTdás után Benács a késlekedő védők közül kilépve hét méterről megszerezte csapa­ta egyetlen gólját. 4:1. A hátralevő időszakban különö­sebb esemény nem történt, mind­két csapat belenyugodott az elért Balatonlelle. 300 néző. V: Feny­vesi. Balatonlelle: Markovics — Szekeres, Gréczi I., Petrus - Hor­váth n., Gréczi II. — Gergve, Papn, Nádasdi. Cser. Horváth I. Edző: eredménybe. Az utolsó percekben nuivawi x. -------—--------------,-------,--------­f áradtan, erőtlenül mozogtak a Pesti János. Somogvszob: Angyal H* Edző: Pápa Imre. Kinizsi II.: CSURGÖ-K. KINIZSI II. 5:0 (3:0) Csurgó, 300 néző. V: Cslzi. Csur­gó: Kepler — Nagy vizeli, Hottó L, Németh — Molnár, Olvasó — Se­bestyén, Herber, Bata, Szabó, Nagy tékosok. Bírálat. A KMTE az első félidő­ben elfogadhatóan játszott: csatá­rai több formás támadást vezettek, de adósak maradtak a tőlük meg­szokott szemet gyönyörködtető, igazi csatárjátékkal. Valahogy azt lehetett érezni játékukon, mozgá­sukon, hogy azt tartották: Szek­szárd ellen »-ennyi« erőbedobás is elég a győzelem megszerzéséhez. Ezért nem nagyon hajtottak, nem erőltették a játékot. A szekszárdiak a vereség tudatá- i ban léptek pályára, legalábbis ezt­mutatta játékfelfogásuk és erőt- MARCALI—SIÖFOK 1:1 (0:0) len próbálkozásaik. Már előre el- I könyvelték, hogy nekik nincs ke­resnivalójuk, és ezen a mérkőzé­sen vesztenivalójuk sincs. Éppen ezért az első félidőben szívtelenül, unalmasan, tervszerűen játszottak. A második félidőben azonban mintha kicserélték volna a csapa­tot. Látták az első féUdő alapján, hogy van keresnivalójuk, s ettől kezdve minden labdán rajta vol­ta*- ELS£*1„ei1Ü« npm^dík’ix“ kísért találkozóra. A széllel hátban rÄ *** hazaiak harcoltak ki eló­- Pálfi, Németh, Kovács n. — Kovács I., Kisgyura — Dombi, Fu­tó, Bálint, Szecsődi, Kertész. Edző: Kolozsvári István. Szünet utáni lelkesebb Játékával megérdemel­ten győzött a több helyzetet össze­hozó hazai csapat. G: Horváth I.. Paop, Nádasdi ll-esből, ill. Dombi. Jók: Markovics, Gréczi I.. Petrus, Horváth II., ill. Kovács EL, Kis­gyura, Dombi, Bálint. Molnár József I Marcali, lOOO néző. V: Széki. Marcali: Szántó — Grujber, Hajdú, Lajos - Király, Ihász - Takács, Bácsícs, Bene, Kisborsó, Farkas. Edző: Abonyi Károly. Siófok: Var­ga - Vörös, Balogh, Kádár - Nagy, Egyed - Mirákovics, Búza, Tóth, Németh, Keszthelyi. Edző: Harag Tibor. Aránylag jó talajon került sor az óriási érdeklődéssel Gáspár - Decsí, Szatyín, Borda - Bíró, Kutas — Hegedűs, Havrillai, Kiss, Cser. Edző: Gyenes Antal. A K. Kinizsi II. csapata csak tíz emberrel lépett pályára és vé­gig alárendelt szerepet játszott a mérkőzésen. A hazai csapat az öt gól mellett kilenc kapufát rúgott. A győzelem akár nagyobb arányú is lehetett volna. G: Sebestyén 2, Herber, Bata ll-esből, Kepler ll-es­ből. Jók: Olvasó, Herber, Szabó, iü. Gáspár, Szatyin. Halmai Emii K. DÓZSA—K. V. LOBOGÓ 3:1 (1:1) Kaposvár, Dózsa sporttelep, 1000 néző. V: Lévák. K. Dózsa: Molnár - Güth, Deák, Ülés - Nagy A., Kutas! - Veverán,^ Kecskeméti, Csima, Nagy T., Molnár HL J. Edző: Fényes István. K. V. Lo­bogó: Kovács — Susenka, Perreg, Marton - Simon, Szilvási - Lu­kács, Végh, Szabó, Lábos, Gerő. Edző: Radnai István. A Vörös Lo­bogó csapata igen nehéz ellenfél­nek bizonyult a bajnokjelölt Dó­zsával szemben. A helyzetek és a mutatott játék alapján a döntet­len igazságosabb lett volna. A Lobogó-csatárok szinte -egy sze­zonra« való helyzetet hagytak ki­használatlanul. G: Csima, Molnár IIL J., Nagy T., ÜL Szilvási. Jók: Csima, Molnár IH. J., Güth, ill. Perreg, Szilvás!, Szabó. A játék­vezető több hibát vétett. W. L, Csepel került az élre az KB l-ben Minthogy a Ferencváros csapata legyőzte az MTK-t, az NB I-ben sok évi szünet után először került Csepel csapata az élre. Az NB L szombat-vasárnapi fordulójának eredményei: Salgótarján-BVSC 1:0 Csepel-Dorog 2:0 Újpesti Dózsa—Vasas 2:0 Diósgyőr-Tatabánya 0:0 Szombathely—Miskolc 3:1 Bp. Honvéd—Győr 3:1 Ferencváros—MTK 1:0. A bajnoki sorrend az NB I-ben: 1. Csepel 31 p, 2. MTK 30 p, 3. Va­sas 29 p, 4. Bp. Honvéd 27 p, 5. Tatabánya 27 p, 6. Ferencváros 27 p, 7. U. Dózsa 25 p, 8. Salgótarján 24 p, 9. Szombathely 21 p, 10. Do­rog 19 p, 11. Diósgyőr 17 p, 12. BVSC 15 p, 13. Miskolc 15 P, 14, Győr 13 pont. Véget ért az ökölvívó Európa-bajnokság ideig 3 játék irányításához jutni. Az eredmény azonban végső so­ron ilyen arányban is igazságos. A hazai együttesből Takács, Eg­res, Zsoldos és Vajda voltak a leg­jobbak, míg a szekszárdi csapat­ból Cser, Zörényi és Benács nyúj­tottak átlagon felüli teljesítményt. A játékvezető jól vezette a mér­kőzést, partjelzői azonban több hi­bát vétettek, de ezeket legtöbb esetben helyesen bírálta felül. Wírtb Lajos szőr fölényt, de gólhelyzet nem adódott. Szünet után a szél a sió­fokiakat támogatta. A 12. percben Búza r ivén vezetést is szerzett a vendégcsapat. A hajrá azonban a marcaliaknak sikerült jobban. Tíz perccel a befejezés előtt Takács­Egyhetes küzdelemsorozat után Luzernben véget ért az idei ököl­vívó Európa bajnokság. A konti­nens legjobb ökölvívóinak össze­csapásán a szovjet és lengyel ök­lözök 3-3, a Német Szövetségi Köztársaság ökölvívói 2, Finnor­szág . és Olaszország 1—1 győzelmet szereztek. Mint Ismeretes, a ma­gyarok közül Török szerepelt leg­jobban, aki bejutott a döntőbe, de ott, Igaz, hogy minimális különb­séggel, vereséget szenvedett az NSZK-beli Hombergtől. Általában még ennyit sem vártak a magya­roktól, hisz Kellner és Juhász is eljutottak az elődöntőig. Az egyes súlycsoportok bajnokai; nak sikerült az egyenlítő gólt Légsúly: Homberg (NSZK). megszereznie. Jó iramú, sportszerű mérkőzésen a látottak alapján Igazságos eredmény született. Jók: Szántó, Ihász. Bene, Kisborsó, UI. Varga, Balogh, Búza. Kálmán Sándor Harmatsúly: Rascher (NSZK). Pehelysúly: Adamski (Lengyelor­Könnyűsúly: Maki (Finnország) . . . 3. Kellner (Magyarország). Klsváltósúly: Jengibarjam (Szov­jetunió) ... 3. Juhász (Magyar- ország). Váltósúly: Drogosz (Lengyelor­szág). Nagy váltósúly: Benvenuti (Olasz­ország). Középsúly: Satkov (Szovjetunió). Félnehézsúly: Pletrzykowskl (Len­gyelország). Nehézsúly: Abramov (Szovjetunió). LEGÚJABB! Újabb meghívást kapott a K. Dózsa ökölvívó csapata Romániá­ba. Az újabb meghívás Craiovából érkezett, ahol utolsó mérkőzését játszotta a Dózsa. A javaslat sze­rint 1960 januárjában újra Romá­niába várják a Dózsát. A Craiovai Dinamó a jövő tavasszal jön m Kaposvárra.