Somogyi Néplap, 1958. május (15. évfolyam, 102-127. szám)

1958-05-06 / 105. szám

I A vasárnap sportja VASÁRNAPI LABDARÚGÓ MÉRLEG Egy vártnál nagyobb arányú gyötrelem és egy Igen tisztesnek mondható vereség jelzi NB n-es csapataink vasárnapi szereplé­sét. A 4:1 arányú Kinizsi-gyöze- leg látszólag biztos és könnyű győzelmet sejtet. Ez korántsem igy volt. A Kinizsinek meg kel­lett küzdenie ezért a két értékes bajnoki pontért. Dicséretére szol­gáljon a csapatnak, hogy küzde­ni tudásban felette állt a buda­fokiaknak. A KMTE-t majdnem mindenki elparentálta már előre Sztálin- városbsn. Nos, kis híja, hogy itt nem született vaskos meglepetés. A kiesés elkerüléséért küzdő KM TE bátor játékmodora néhány percre megcsillantotta a pont­szerzés, sőt a győzelem reményét zö volt kíváncsi (közöttük vagy is. Végül is azonban kidorabo- liáromszáz böiiönyei). Ez a szám- rodott a sztáiinvárosiak nagyobb adat is azt bizonyítja, hogy nem Beszámolónk az J\B III-bóL K. Textile»—K. Dózsa 2:1 (1:1) tudása. Az NB Ill-ban a vártnál ne­hezebben győzött a Nagyatádi Kinizsi. A kiesési rangadón a két gyenge kaposvári csapat közül a kevésbé rossz nyert. Ez azonban vajmi keveset változtatott mind­kettőjük helyzetén. Továbbra is igen gyengén szerepel a tavaszi idényben a Csurgói Petőfi. Még egy érdekes számadat a vasárnapi labdarúgó mérlegből: Kaposvárott a két NB Ill-as csa­pat találkozóján alig valamivel több mint száz néző volt jelen. Ugyanakkor a Nagybajom-Bö- hönyé mérkőzésre 1200 fizető né­elég csak átfesteni a cégtáblát, s azt mondani egy bajnokságra, hogy NB. Ha a közönség nem kap jó sportot, akkor bárminek is nevezhetik azt a bajnoki rend­szert, nem érdeklődik iránta. Még annyit a megyei bajnokság I. osztályából, hogy ismét kika­pott a Tabi SK csapata, s ezzel megerősítette vezető helyét a táblázaton a Barcsi HVSC. Munkatársaink, tudósítóink az | alábbiakat jelentették a vasárna- » pi bajnoki labdarúgó mérkőzé- J sekről: f ►♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦«♦«►♦♦♦♦■♦•♦♦♦♦♦fr* Kemény küzdelem, jó hajrá H. Hinizsi­MfE Kinizsi 4:1 (2:0) Kaposvár, 2000 néző. Vezette: Bontási (Budapest). K. Kinizsi: Kapp - Szigeti, Szili, Pálfalvai — Várvizi, Márkus - Tóth, Szentgróti, Mózsi, Ács, Hor­váth. Edző: Záborszkv Jenő. Bu­dafok: Németh - Fetőcz, Schnei­der, Dobes -- Pécsi, Szabó íí. - Melega, Schwelt ez, Haász, Hetlin­ger, Varga~ Edző: Szollár Lajos. Szélcsendes, napsütéses időben kezdődött a játék és már a 3. perc­ben Mózsi sarokra tartó fejesét védte ragyogóan Németh. Pár per­ces Kinizsi-fölény után kiegyenlí­tetté vált a játék. Melega ment el Pál falvai mellett, de közelről fölé Kitt. Azután előbb Szili, majd a budafoki 16-oson belül Dobes ke­zére pattant a labda, de a játék­vezető egyiket sem minősítette szándékosnak. Elég csapkodó, ide­ges játék folyt a pályán, egyre több durva belemenéssel, taloalás- sal, amit Borzási nem minden eset­ben torolt meg. Ez persze kiváltot­ta a közönség tüntetését, ami még jobban fokozta az amúgy is túlfű­tött hangulatot. Csak a 30. perc­ben nyugodtak meg kissé a kedé­lyek, amikor jobboldali támadás után Tóth kiugratta ? le-oson álló Mó- zsrt. aki mellel maga elé tet­te a labdát és a jobb alsó sa­rokba lőtt. 1 :ö. Válaszul Melega futott el. közelről nagy lövést küldött a felső sarok­ra, de Rapp szögletre öklözött. A másik oldalon Tóth, Ács lövése szállt fölé, majd Acs újabb lövése a kapufa tövénél csúszott el. Sok Kinizsi-támadás akadt el Szentgróti rossz leadásain. A budafokiak fő- 2eg gyors jobbszélsőjük révén ve­zettek támadásokat, de Szili min­dig időben közbelépett, ha Pálfai- vai már verve volt. Mózsi labdá­jával Horváth nyargalt el, már a 16-oson belül járt, csak a kapus s’zemben, amikor csúnyán fölé lőtt. A 43. percben a negyedik Kinizsi-szögletet Szentgróti ívelte be. Tóth ka­parintotta meg a labdát, közeli lövése a lábakban elakadt. A kavarodásban az előrehúzódott Várvízi jutott lövéshez, nagy- eréjű, az ötösről lőtt bombája a felső lécről védhetetlenül vá­gódott a hálóba. 2:0. Szünetben a Kinizsi öltözőjében Záborszky edző a várható budafoki rohamokra figyelmeztette a játé­kosokat, erre az időre az összekö­tőket a védelem segítésére rendel­te. Három csatár maradjon a les­határon. Az edző óvatossága indokolt volt. Nagy lendülettel támadtak a vendégek és a 2. percben a tisz­tán álló Varga gólhelyzetben a ki­futó Rappba lőtte a labdát. A Ki­nizsi-csatárok próbálkozásai már a budafoki lG-os előtt elhaltak, Acs jutott csak lövéshez, de az elcsú­szott a felső sarok melelt. A fel­támadt szél is segítette Budafokot, a Kinizsi egyre jobban beszorult. Azután egy váratlan támadással a Kinizsi szerzett újabb gólt. Tóth lövése először emberbe akadt, a pattogó labdát másodszorra már a hálóba lőtték a hazai csatárok, de mivel az elesett Szentgróti a kapu előtt a földön feküdt, a já­tékvezető les címén nem adta meg a gólt. Szerintünk ez tétlen les volt, hisz Szentgróti a földön fe­küdt. meg sem próbát beavatkozni a gyors akcióba. Á játék továbbra is a Iünizsi. térfelén folyt, még a Budafok hátvédei is a felezővona­lon álltak. Haász a 16-oson rálépett a labdára, elesett, a játékvezető tévesen szabadrúgást ítélt a Kinizsi ellen. A kaposvári védelem hősie­sen harcolt, a budafoki akciókba az utolsó pillanatban mindig bele­nyúlt cgy-egy védő, sőt egy ízben Szigeti, majd Márkus mentett a gólvonalról. A levegőben lógott a gól és a 32. percben el is érte Bu­dafok. A lesen álló Haász kapta a lab­dát, a Kinizsi védelem leállt, de Haász a 11-es pontról «-jó csatérszokás« szerint mégis lőtt és a labda a kapufa élé­ről pattant a hálóba. Mindenki kirúgáshoz készülődött és a meglepett budafoki játékosok is csak akkor ölelkeztek össze, amikor a játékvezető középre mutatott. 2:1. Könnyen kritikussá válhatott vol­na a helyzet, de a gól után 20—30 másodperccel már el is dőlt a mér­kőzés sorsa a Kinizsi javára. Kezdés után Horváth kapott hosszú labdát, az alavonal kö­zeléből beadott és a befutó Ács közelről megszerezte a harmadik gólt. 3:1. A gól felhozta a Kinizsit, egymás után vezette támadásait és most Bud-aföfe szorult be. A 36. percben Tóth—Szentgróti—Mózsi adoga­tás után Mózsi baloldalról gu­rított középre. A kivetődő Né­meth kezéből kicsúszott a lab­da és Horváth a sok láb között is a hálóba talált. 4:1. A 40. percben újabb gólt ért el a Kinizsi, de a játékvezető les cí­mén ezt sem adta meg. Az utolsó percek a budafoki kapu előtt tel­tek el, de csak egy szöglet jelezte a kaposvári fölényt. Ideges, feszült légkörben, ke­mény, sőt sokszor durva mérkőzé­sen született meg a Kinizsi nem várt arányú győzelme. Jó iram, nagy küzdelem, kevésbé szép já­ték — ez a jellemzője a találkoző- ?iak. Az elért gólok ellenére a csa­társor nem játszott olyan jól, mint például Székesfehérvár ellen, ezzel szemben majdnem minden alkal­mat sikerült kihasználni gólszer­zésre. Ezúttal a védelem volt a jobb csapatrész, amely a jól rom­boló fedezetpárral együtt szilár­dan védte kapuját a nehéz fél óra alatt is. A döntő pillanat a nagy budafoki nyomás után, 2:l-es ál­lásnál volt, ekkor a Kinizsinek jól jött ki a lépés és a másodperce­ken belül megszerzett harmadik góllal bebiztosította győzelmét. Egyénileg Rapp jól végezte dol­gát. most tartózkodott a kétes ki­menetelű megoldásoktól is. A hát­védhármas két tagja. Szigeti és Szili szinte nem vétett hibát, Pál­falvainak húzódása miatt már nem ment ilyen jól a játék, gyakran nem bírt a gyors Melegával, ilyen­kor okosan váltottak Szilivel, aki rendre jól keresztezte a szélsőt. Kitűnően játszott a két fedezet, Várvizi és Márkus, akik jól kivet­ték részüket, a védekezésből és tá­madásból egyaránt. A csatársor, és a fedezetekkel együtt a mezőny egyik legjobbja az örvendetesen feljavult Ács volt, bár a második félidő elején rajta is meglátszott a fáradtság. Tóth bátran küzdött, nagy területen mozgott, két gól­ban is benne volt. Horváth ezúttal csak időnként érte el legutóbbi jó formáját, ugyanígy Mózsi is. Szent- grótinak nem ment, sokat dolgo­zott ugyan, de leadásai a legjobb helyzetekben is rendre ellenfélhez szálltak. Budafok védelme a mérkőzés vé­gén összeropoant. Végig kitűnőt nyújtott a fedezet Pécsi. A csatár­sorból főleg FJelcga és a kemény Helünge.r jelentett veszélyt. Borzási játékvezető őszi kapos­vári szereplésével nem a legjobb benyomásokat hagyta a közönség­ben. Ezen most sem sikerült vál­toztatnia. Főleg a mérkőzés elején sorozatosan elnézte a budafokiak túl kemény belernenéseit és nem minden ítéletével értettünk egyet, melyek a hazai csapatot sújtották és a pestieket segítették. Mayer Géza Kaposvár, 150 néző. V: Majoros. Textiles: Kovács — Perreg, Máté, Szilvási - Simon, Műdig - Peresz- tegi, Radnai, Jusils, Végh, Nagy­réti. Dózsa: Molnár H. — Csima, Deák, Jankovits — Kutasi, Tacsi — Veverän II., Nagy A., Németh dr., Kecskeméti, Veverán I. Bizony igen gyér érdeklődés előzte meg a kaposvári NB IH-as csapatok »kiesési rangadóját-«, me­lyet a Textiles támadásai vezettek be. Gólt mégis a Dózsa szerzett. A 8. percben Németh dr. jól elta­lált lövése védhetetlenül vágódott a hálóba. 0:1. A gól után változa­tosabb lett a játék. Mindkét kapu előtt akadt néhány helyzet. A tá­madók azonban rendszerint késle­kedtek, körülményesek voltak. Fö­lénybe került a Textiles és a 33. percben egyenlített. Ez alkalom­mal Simon fejese jutott Molnár II. hálójába. 1:1. Szünet után eléggé unalmassá vált a játék, a Textiles támadga- fcofct. Az első izgalmasabb ese­mény Nagyréti kapufája volt. Az­tán egy csúnya jelenetnek voltunk szemtanúi, amikor az egyénieske­dő Kecskeméti megsértette saját játékostársát, Tacsit, s emiatt af­férja támadt a szurkolókkal. A 33. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Ez alkalommal Nagy réti juttatta a hálóba a labdát. 2:1. A Dózsa a gól után magára talált, s néhány veszélyes támadást vezetett, de Mátéék szinte csírájában fojtottak el minden lila-fehér támadást. így az eredmény már nem változott. A közepes színvonalú mérkőzé­sen a Textilesek azzal győztek, hogy lelkesebben játszottak és töb­bet is támadtak. Egyébként döntő volt a két támadósor közötti kü­lönbség is. A Dózsa-csatárok a kapu előtt szinte teljesen veszély­telenek. Egyébként a mérkőzést a gyenge csatársorok és jó védelmek harca jellemezte. Egyénileg mindkét csapatban a közvetlen védelem tagjai tűntek ki, élükön a középhátvédekkel. A Kovács, Perreg, Máté, Szilvási vé­delemből Máté, a Molnár II., Csi­ma, Deák, Jankovits sorból pedig Deák külön is kiemelhető. A íöb~ bjekrői nem sok jót lehetne mon­dani. Muráth József Nagyatád —Mohnes 2:0 (1:0) Nagyatád, 800 néző. V: Horváth (Dombóvár). Nagyatád: Horváth — Sánta, Dé­nes. Vucskics - Tálas, Tamás II.- Szabó Hl., Selmeczi, Kanizsai, Szabó Ií., Posta. Mohács: Soproni- Bárány, Párúcz, Tóiéi - Kővári, Mrenka - Csanda I., Bérces, Heim, Politics, Kispál. A hazaiak lendületes támadásai vezették be a mérkőzést. A 10. percben Kanizsai Í8 méterről kül­dött szabadrúgása a kapufán csat­tant, majd a labda Posta elé ke­rült, s a balszélső nem hibázott. 1:0. A vezető gól birtokában nyu- godíabban játszó hazaiak irányí­tották az egyébként változatos já­tékot. Fokozatosan azonban elszín- telenedett a küzdelem, amelyben egy sajnálatos sérülés jelentett csupán eseményt. A 45. percben Soproni, a vendégek fiatal kapu- védője védés közben rosszul esett, csuklósérülést szenvedett és kiáll­ni kényszerült. Pontics lett a kapuvédő a máso­dik félidőben, s mindenki azt vár­ta, hogy á 10 főre olvadt vendégel: ellen megindul majd az atádi gól­gyártás. A várt »gólszüret« azon­ban elmaradt, mert a vendégek szívósan védekeztek. Es az atádi csatárok csak a 35. percben talál­ták meg a szükségkapus kapujába vezető rést. Ekkor Selmeczi lőtt a hálóba. 2:0. A közepesnél alacsonyabb szín­vonalú, eléggé unalmas mérkőzé­sen mindkét csapat igen sok hi­bával játszott. A közönség érthe­tően bosszankodott a hazaiak terv­szerűtlen játéka miatt — joggal. Az atádi csapatban feltétlenül több van, mint amennyit vasárna ni játéka sejtetni engedett. Kitűntek az atádi együttesből: Horváth és Dénes, a vendégektől Soproni és Bárány. Horváth Miklós Tolna-Csurgó 3:0 (1:0) Tolna, (Pécs). Tolna: 1500 néző. V: Molnár Ezer - Scheffer, Kláb, Csaknem meglepetés született Sztálinvárcsi Vasas­sá (2:1) Sztálinváros, 3000 néző. Vezette: Gere. Nem a legjobb előjelek között vágott neki a KMTE külön autó­busza a sztálinyárosi útnak. Szom­baton éjszaka Takácsot vakbéllel megoperálták. Nem jött rendbe egészségileg Zsoldos sem. így az eléggé tartalékos KMTE a követ­kező összeállításban lépett pályá­ra: Kovács — Szvath, Darvas, Szili - Morvái, Torok - Jutási, Egres, Pammer, Tiszagáti, Papp. Edző: Zádori László dr. Sztálinváros csa­patát a következő tizenegy alkot­ta: Zugéber — Ladányi, Ullmann, Schédl — Ligeti, Krasznai — Kőhal­mi, Fejes, Lovász, Bédi, Hegedűs. Edző: Ember József. Az erős széltől támogatott KMTE idegesen kezdett, s hamarosan fel­jött a Sztálinváros, amely különö­sen a balszárny révén veszélyez­tetett. Szvath két ízben is csak szöglet árán tudott menteni. Tíz nerc után azonban megváltozott a iáték képe, s ekkor Papp előtt nyílt alkalom a gól­szerzésre. A szélső ügyesen át is emelte a kifutó kapus fölött a labdát, de az a kapufáról az alapvonalon kívülre perdült. Támadott az MTE, de mégis a sztáiinvárosiak értek el gólt. A 20. percben Bédi a halszélen kicselezte Szvathot és Morváit. Amikor Kovács kiindult eléje kapujából, mellette elgurított, a befutó Torok már csak a gólvonalon túl érte el a lab­dát. 1:0. Percekre megzavarodott és be­szorult a KMTE. A 22. percben Bédi vagy három méteres lesről indult el. A ráfutó védők felett átívelt Kőhalmi elé, aki az alap­vonalnál kicselezte előbb Szilit, majd Torokét. Amikor Pammer becsúszó sze­reléssel elvette Kőhalmitól a labdát, megszólalt a játékveze­tői sípszó, s nem kis megle­petésre Gare játékvezető a 11-es pontra mutatott. A KMTE reklamált, de a bíró hajthatat­lan maradt. Hesredüs a bünte­tőt védhetetlenül vágta a há­lóba. 2:0. Heves KMTE rohamok következ­tek válaszként a gyorsan bekapott gólra. Pappnak a 25. percben lőtt nagy lövését Zugéber csak nagy üggyel-bajjal tudta menteni. Két perc múlva pedig a kitörő Pappot a 16-oson belül felvág­ták, de most a játékvezetői síp néma maradt. A szárnyakat kapott KMTE-táma- dókat a sztátinvárosi védők nem egy ízben szabálytalanul tartóztat­ták fel. így volt ez a 33. percben is, amikor 18 méterre a kaputól Tiszagátit váoták lel Ullmannék. A megítélt szabadrúgást Pammei* a sorfal fölött a felső sarokba irá­nyította, de Zugéber jó ütemben vetődött és kiütötte a labdát. A 43. percben megismétlődött ez a jelenet. Ismét Pammer rúgta a szaba­dot, most a labdát Egres fejére irányította, s Egres fejese véd- heíctlenül vágódott a hálóba. 2:1. Szünet után nem kis meglepe­tésre a laposan játszó KMTE ke­rekedett felül. Pedig a szél most a sztálinvdrosíakat segítette. A 12. percben egyenlített is a kaposvári csapat. Az elemében lévő Morvái hosszan vitte fel a labdát, aztán a jó helyzetben lévő Pappot ugratta ki. Papp Egreshez játszott, akinek a lö­vésébe Zugéber belevetette magát, a labda Papp elé ke­rüli, s a szélső védhetetlenül lőtt a bal felső sarokba. 2:2. A megcsillant pontszerzés reménye szárnyakat adott az MTE-nek. A 14. percben Papp elől Ullmann szög­letre mentett. A Papp által beívelt szögletet Egres kapta, ő Jutásihoz to­vábbított, s a jobbszélső lövése a lábak között utat talált a hálóba. 2:3. Meglőtt .a maroknyi kaposvári szurkolótábor hangja, sőt még a sztáiinvárosiak is »hajrá, Kapos­vár« biztatásba kezdtek. Viszont a gyorsan bekapott két gól láttán a sztáiinvárosiak is rájöttek, hogy ennek ^ele se tréfa, s nagyon rá­kapcsolt a Vasas. Beszorult a KMTE és ennek eredményeként a 23. percben megszületett az egyen­lítés. Ártatlan támadás gördült a KMTE-kanu felé és a kaoutól mintegy 28—30 méterre álló Lo­vász nagyere.iü lövést küldött Kovács kapujára. A jól eltalált labda a szél segítségével íránvt is változtatott, fi a kapufa élé­ről védhetetlenül vágódott a hálóba. 3:3. A KMTE most már legalább az egyik pontot szerette volna meg­menteni. A 35. porcben azonban szertefoszlottak ezek a reménvek. A sztálinvárosi rohamot ez alka­lommal Bédi ve?.#»**«, alii á^’káz.ott a védők között. Fejes elé játszott, aki három méterről védbetet- lenül lőtt. a hálóba. 4:3. Az MTE még ekkor sem adta fel. sőt Jutási lövése megcsillantotta a kiegyenlítés reményét is. A labda azonban hai szállal fölé szállt. Már-már úgy látszott, hogy ma­rad a 4:3, amikor a 43. percben a KMTE-vé'lelem hibájából újabb gólt értek el a sztáiinvárosiak. Kovács Mor­váihoz gurította ki a labdát. Az mintegy húsz méterre saját kaouiáfói cselezni r*rőbált. Si­kertelenül, mert Béfli megza­varta Morváit, s a sztálinvárosi csatár lábáról a leeen áüó F'1- o-^ripc’wlz serdült a do. aki Kovács felett a há’óba juttat­ta azt. 5:3. Miután a lesen álló Hegedűs sa­ját játékostársától kapta a labdát, nyilvánvaló volt a szabálytalan­ság. A KMTE játékosok azonban hiába reklamáltak, a játékvezető hajthatatlan maradt. Bírálat: Nem született tehát meglepetés, de a vártnál nehezeb­ben győzött a Sztálinvárosi Vasas. A mutatott játék alapján ugyanis az eredmény inkább a sztálinváro- siakra hízelgő. A KMTE-szurko- lók, de a hazai közönség nem kis meglepetésére ugyanis a játékidő nagyobbik szakaszában az MTE egyenrangú ellenfele volt a sztá­linváros iaknak. Ézt mutatta az eredmény alakulása is. Miként az ősszel, úgy most is a balszerencse játszott közre abban, hogy a já­tékidő utolsó szakaszában kicsúsz- szék a KMTE kezéből a győzelem, illetve legalább egyik bajnoki pont. A lelkesen játszó KMTE két­ségkívül az egyik bajnoki pontra rászolgált volna. Csak hát — mint ez a mérkőzés is bizonyítja — a labdarúgáshoz szerencse is kell. A szerencse a sztálinvárosiakat se­gítette. Gondolunk itt Lovásznak az egyenlítő góljára, no meg arra a balszerencsére, amellyel Mór- vaiék összehozták a sztáiinváro­siak ötödik gólját. Egyénileg a sztálinvárosi csa­patból Fejes, Bédi és Lovász tűn­tek ki. A KMTE legjobbjait az Ö1 gól ellenére is a védelemben ta­láljuk. Kovács kitűnően védett. A hátvédsorban Szvath és Darvas iátázott iól. A fedezetek közül Morvái játéka emelhető ki. a tá- madósorben Papp, Jutási és Egres játéka die térhető. A játékvezető mindkét fél ré­szére többször követett el hibát. A KMTE-t sújtó ítéletei sorsdön- tőek voltak. ___ Traubinger - Pruzsina, Jagica - Vass, Kappéíer, Széles, Elekes, Főfeji. Csurgó: Kepler - Németh, Szanyi, Nagy I. - Molnár, Olvasó — Horváth, Raffa, N&gyvizeíi, Ba­ta, Ilottó II. A széllel szemben kezdő csurgói csapat jól kapott lábra. Már r\? első percekben néhány .veszélyes támadást vezettek, de eredménv nélkül. A 15. percben Hcrváthne’- alkaJma nyílt volna a vezetés megszerzésére, de sokat kivárt ó közbeléptek a tolnai védők. A 23. pereben Szanyi összecsapott Szé­lessel. Mindkét játékos elesett, a játékvezető 12-est ítélt. ameiv-V Elekes értékesített. 1:0. Még ebben az ^ időszakban ismét Horváthnn1' nyílt volna alkalma a gólszerzésre, de ismét késlekedett. Szünet után már az 5. percben újabb gólt értek el a hazaiak. E*e- kcs jól eltalált labdáját Kepler csak kiütni tudta, megszerezte az* Kann éter. akinek a labdáját c"ak a gólvonalon túlról tudta kivágni a befutó Nagy vizeli. 2:0. A 10 nem­ben végleg eldőlt a mérkőzés só­sa. Szabadrúgáshoz jutott a tolna: csanat és a rosszul felállt csűrő-a- sorra] mehett Széles védhetetlenül vüÍ.Tfa a hálóba a labdát. -í:0. A iá télcidő hátralévő időszaT-íban Hor. váthnak rs nqténair n-'fl‘ unina ai- fcalma a de a c«ur«?ós fiúk a lesíobb helyzeteket is el- ide^eskeóték. A mérkőzés sorsát az dönt««» el, hogy a hazai csapat támadóso­ra és a csurgói ötösfogat között lé­nyeges különbség volt a tolnaiak javára. Amíg a tolnai együttes ke­vés^ helyzetéből is rendre érte e' góljait, addig a csurgói csatárok a számos helyzetüket is kihagv- ták. Ezért érdemelte meg a vere­séget a csurgói csapat, amely e vereségével bizony súlyos helysei­be került, s most már ott lebe» feje felett a kiesés réme. Egyéni­leg Tolna együtteséből Pruzsina Jagica és Elekes játéka dicsérhető A csurgóiak közül Németh, Szanyi és Molnár érdemel említést. Vörös István Sikerük volt a német labdarúgóknak Zamárdiban SCHWERIN! TRAKTOR (NDK)— ZAMÁRDI TRAKTOR 3:0 (1:0) Zatnárfli, 800 néző. V: Dobszai. Schwerin: Frey er - Hase, König. Wrobel — Naumtschuk, Heyduek - Weise, Rothlender, Karins I., Karins II., Schulz. Zamárdi: Má- nyc.ki - Horváth. Lörinczi. _ Gu- lyás — Papp, Vörös — Török, Friesz, Kertész, Varjú. Kriszbai. Az NDK IH. osztályában szoren- lö vendég német csapat mindvégig kitűnően játszott, s az eredménv teljesert megfelel a játék képének. A zamárűiak mindvégig gátlással küzdöttek és nem tudtak kibonta­kozni. A vendégcsapat minden részében jobbnak bizonyult. A za­márdi támadósomak két alkalma Wilt volna a gólszerzésre, de e biztos helyzetek is kimaradtak. A német csanatból a johbfedezet, va­lamint a belsőhármas tűnt ki. A zomárdisk közül T.örin'-zi és Ker­té“- iátéka érdemel dicséretet. Dobszai jól vezette a mérkőzést. Kocsis Ferenc AZ NB III. TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Dombóvár-NVTE 3:1 Szigetvái^Nk. Építők 2:1 Pécsi Vasas—Simontornya 2:1 Pécsi J3TC—Pécsújhegy 2:1 Bajai Bácska-Bonyhád 3:0 A MEGYEI I. OSZTÁLY EREDMÉNYEI: Barcs—Balatonboglár 4:1 Fonyód—Tab 2:1 Balatonleüe—Marcali 0:1 Somogyszob-Taszári Honvéd 0:1 Nagybajom—Böhönye 1:0 KH Vasutas-Siófok 1:0 K. Kinizsi II.—Gyékényes 5:0 A Lengyeltóti—Zamárdi mérkő­zést a zamárűiak nemzetközi ta­lálkozója miatt későbbi időpont­ban bonyolítják majd le. — A totó 12 találatos szelvénye: 2111x112x211. A 12 tala- latos szelvény 62 131 forintot, a H találatos 2840 forintot, míg a 10 találatos szelvény 345 forintot fizet. I. Cyőr 27 21 5 1 2. Szíálinváros 23 19 5 4 3. Pécsi VSK 26 13 8 5 4. Láng Gépgy. 27 12 10 5 5. Budafok 27 15 3 9 6. Magyaróvár 23 14 4 10 7. Zalaeg. TE 28 9 14 5 5. Sz.-fehérv.ir 28 13 5 10 9. K. Kinizsi 23 13 4 11 10. Délbudai Sp. 29 8 12 9 11. Oroszlány 27 12 3 12 12. Pécsbányat. 28 7 9 12 13. KMTE 27 10 2 15 14. Szombathely 27 8 6 13 15. Veszprém 27 8 5 14 16, Nagykanizsa 28 7 7 14 17. Sopron 27 8 3 16 18. Z. Dózsa 27 4 5 18 19. Szekszárd 28 4 2 22 Ez történi még az NB Il-ben Szombathelyi Pamut-Szekszárdi SC 3:1 (2:1). A szombathelyiek Szekszárdon is győzni tudtak az alacsony színvonalú mérkőzésen. Zalaegerszegi TE-Láng Gépgyár 0:0, Mindkét csapat támadósora te­hetetlen volt. Pécsbanyatelep—Veszprém 3:1 (0:1). Két ellentétes félidő után a valamivel többet támadó hazaiak megérdemelten nyertek. Mosonmagyaróvár-Sopron 5:9 (!:0). Teljesen széteső volt a sop­roniak játéka. Délbudai Spartacus-Zalaegersze­ELDÓ:ísa 0:n- Rossz csatársorok jó védelmek harca. Nagykanizsai Eányász-Székesíe­hervar 3:2 (2:0). Nagykanizsán már 3.0-ra vezetett a hazai csapat. a Kiaüsi 9., a HMJE13. a thjooki táblázatod a'\.pS- fordulót bonyolították ie £ ^ n'b,en- a™ely után a Kini- kL •• S Jen ali a táblázaton. A rüá é^t. 'íÍOk tágyőzésével fel­iaSoz 1 sa ko^epmezöny legjobb­1,0Tnttal áIInak a Kinizsi előtt. ** lovabbra is folyik az öldöklés a lecsó jelöltek között. A KMTO kétségbeesetten kapaszkodik ^ enleg a n. heIyen á„ S^sd^ rakerüíő ™VÜVÖ vasárnap sor- rakerúló mérkőzésé. Ha az MTE an r,tU?Sa“or m°Äe<özheti a két kfél«a íPIeket ls- Ax utolsó már aava van. A z. Dó­im v- a-S2ekszáröi sc- A harma- üih kieső hely elkerüléséért dúl a harc. Kieshet a 17. helyezett Sod­tcl”'pdLsa a' h®,vczett Bécsbánya- tcicp Is. Az Oroszlánytól fölfelé ,saoatí>kat már aligha fenve- kúvás yc" u eS*-ély ~ ha a bajnoki tábtózatot vizsgáljuk . A táblázat állása: 3*3:21 47 86:31 43 41:23 34 43:29 34 40:40 33 43:32 32 39:30 32 42:33 31 55:45 30 36:41 23 40:45 27 ?9:43 23 52:65 22 29:41 22 41:46 21 2R:61 21 52:62 39 22:58 23 30:90 10 KINIZSI SZURKOLÓK, FIGYELEM! Vasárnap, május 11-én a Kinizsi Baráti Kör külön autóbuszokat tn- üít Pécsre a Pécsi VSK-K. Kinizsi NB II-cs labdarúgó mérkőzésre. Részvételi díj: ülőhely 40 forint, állóhely 20 forint. Az autóbusz reszel indul és este visszaérkezik Kaposvárra. RÖVID SPORTHÍREK Nagyszabású ökölvívó viadal színhelyé lesz május 11-én, azaz a jövő vasárnap Kaposvár. E napon a K. Dózsa ökölvívói ellen lép szorítóba Kaposvárott a magyar ökölvívó válogatott, amely majd színeinket Londonban képviselni fogja. Néhány érdekes összecsa­pásra van kilátás e találkozón. Ilyennek számít a Tóbi—Vona. a Kellner—Füzesi, a Szakáts—Dőri mérkőzés. E találkozóra még majd visszatérünk. * * * Ismét csak a »vörös lámpát 16­báiják« a magyar kerékpárosok a Varsó—Berlin—Prága kerékpáros békeversenyen, ahol az első há­rom nap után a Szovjetunió ver­senyzői állnak az élen. A magyar kerékpárosok erősen hátuL a vert mezőnyben kerekeznek. Kis-Dala és Szabó már fel is adták a ver­senyt. A még álló Török Győző. Aranyi, Kaiser és László a sereg­hajtók között foglal helyet. * * * Korszerűsítik a kaposvári sport­telepeket. A tervek szerint még ez évben füvesítik a Kinizsi labdarúgó pályáját. Még ennél is nagyobb szabású terv készül a Cseri sport­telepen, ahol a Magyar Honvédel­mi Sportszövetség és a pályatulaj- donos K. Hunyadi Vasutas között igen előrehaladott tárgyalások folynak egy motoros salakpálya építésére. Ezek a munkálatok is állítólag még ez évben megkezdőd­nek. Ez a salakpálya nagy távla­tokat nyitna meg nemcsak moto­ros, hanem kerékpáros sportunk előtt is. * * * Az NDK B-válogatottja 3:1 arány­ban győzte le a magyar B-váloga- tottat Berlinben. A magyar csapat csalódást okozott. * * * Jól hajráztak a magyar vívók, akik a francia—olasz—magyar vívó viadal utolsó napján kiharcolták a csapatgyőzelmet. A végső sor­rend a hármas vívó viadalon a kö­vetkező: 1. Magyarország. 2. Fran­ciaország, 3. Olaszország. * * * Az időnként tetszetősen játszó magyar utánpótlás válogatott a Népstadionban 6000 néző előtt 2:0 arányban legyőzte az NDK után­pótlás válogatottját. * * * Szép játékkal mutatkozott be Brüsszelben a magyar vízilabda válogatott, amely 30:1 arányban bi­zonyult jobbnak Belgium ifjúsági válogatottjánál.