Somogyi Néplap, 1957. október (14. évfolyam, 229-255. szám)

1957-10-15 / 241. szám

4 SOMOGYI NÉPLAP Kedd, 1957. október 15. Hát még ha a pontozók nem segítettek volna Vidék—Budapest 10:10 (ökölvívás) Vasárnap este Csepelen mérte össze erejét Vidék és Budapest ökölvívó vá­logatottja. A nagy érdeklődéssel kísért mérkőzés a vidék nagy sikerét hozta, s az 10:10 arányban, döntetlenül végző­dött. De hozzátehetjük azt, hogy ebben szerepük volt a pontozóbíráknak is, mert például a váltósúlyúak versenyében Dóri biztos győzelmet aratott a váloga­tott Sebők II. ellen. Ennek ellenére a pontozók döntetlent hirdettek. Dórin kí­vül sikerrel szerepelt a másik két ka­posvári öklöző: Papp Béla és Füzesi is. Az ifjúsági bajnok Papp ez alkalommal Bortlikkal került össze és a nap leg­szebb mérkőzésén óriási közönségsikert aratott. A közvélemény Pappot látta a mérkőzés győztesének, a pontozók azon­ban itt is döntetlent hoztak ki. Füzesi győzelmét nem tudták elvitatni Hevesi ellen. A versenyen az alábbiak szerez­tek pontokat: Jó mérkőzés volt Csonka (V) győz Fodor (Bp) ellen, Jaczkó (Bp) győz Görög (V) ellen, Du- bovszki (Bp) győz Szerémi (V) ellen, Papp (Vj — Bortlik (Bp) döntetlen. Papp tv la lendületesebben öklözött, mint fel­nőtt ellenfele. Füzesi (V) győz Hevesi (Bp) ellen. Füzesi a harmadik menetben roggyantra verte ellenfelét. Dőri (V) — Sebők II. (Bp) döntetlen. Az első menet­ben mindkét versenyző tapogatózott csak és nem volt különbség a két ök­löző között. A második menetben Dőri nagy fölénybe került, a harmadik me­netben Sebők a végén erősíteni tudott, de véleményünk szerint nem tudta be­hozni Dóri előnyét. A pontozók dön­tetlent láttak. Dobos (V) győz Süveges (Bp) ellen, Marosi (Bp) győz Argyelán (V) ellen, Sipőcz (Bp) győz Kelemen (V) ellen. Szabó (V) győz Fazekas (Bp) el­len. Végeredmény tehát 10:10, eldöntet­len. Kaposvári Kinizsi—Kaposvári MTE 2:0 (0:0) Kaposvár, 1800 néző. Vezette: Sutyor. NB II-e9 csapataink ellenfelei lemond­ták a vasárnapi bajnoki mérkőzéseket, így a szabadnapossá vált két kaposvári együttes vezetősége az utolsó percben létrehozta a két' csapat barátságos ta­lálkozóját. A mérkőzésnek az adott Ízt, hogy hét közben már összemérte erejét a két csapat egy edzőmérkőzés kereté­ben. Ekkor a KMTE bizonyult jobbnak 2:1 aránvban. A visszavágó jellegű ta­lálkozóra' nagy becsvággyal készültek mindkét öltözőben, s a pécsi Sutycxr já­tékvezető sípjelére az alábbi összeállí­tásban léptek pályára a csapatok: Kinizsi: Rapp — Gergely. Szigeti, Pálfalvai — Barna. Márkus — Horváth. Szentgróti, Szili, Ács, Stadler. KMTE: Kovács — Takács. Egres, Darvas — Vajda, Pommer — Jutási, Tiszagát'i, Zsoldos, Vigh, Papp. Tapogatózó első percek után a 10. perc körül vált élénkebbé a játék. Az első veszélyes helyzetet Márkus lövése jelentette, akinek labdája a felső sarok mellett süvített1 el. Nem sakkal később az ellentámadások során a KMTE-nek nyílt két ízben is alkalma a gólszerzés­re Zsoldos jól irányzott lövését azon­ban Rapp kivédte. Majd pedig Pappot állította meg lesen e játékvezetői síp­szó. így a csatár hiába juttatta hálóba h labdát. Változatos volt a küzdelem, s a közönségnek tetszett1 a játék. Valóban, az első negyedórában kemény, férfias, de nem sportszerűtlen játékot láttunk a pályán. A 20. percben Egres a kapufá­nak nyomta a felugró Rappot. A kapus egy darabig hagyta, hogy ápolják, az­tán tovább védett. Inkább mezőnyjáték folyt az ezt követő húsz percben, amely­nek egyetlen eseménye volt Szili ki­ugrása. a késlekedő középcsatár elöl azonban Kovács felszedte a labdát. A 42. percben Horváth nagyerejü lövését szögletre védte Kovács. Szünet' után csere történt a KMTS-nél. Pnpo helyett Szili lett a balszélső, Ti- szagáti helyett pedig Morvái az össze­kötő. A csere azonban nem használt, mert a Kinizsi kapott jobban lábra, s' Szilinek az első öt percben három íz­ben is alkalma kínálkozott’ a gólszerzés­re, a helyzeteik azonban kimaradtak. Fölénybe került a Kinizsi és szinte ál­landóan a KMTE térfelén folyt a játék. Gól azonban csak a 17. percben, ka­pushibából esett. Szentgróti futott el a szélen, beadása ló! sikerült, Kovács a labda alá futott, így azt akadálytalanul kezelhette le Stad­ler, aki Horváthhoz gurított s Hor­váth lövése védhetetlenül vágódott a hálóba. 1:0. A másik oldalon a KMTE Szilije viszont a kapu helyett az eget célozta meg. Is­mét hullámzóvá vált a játék. Aztán ójiabb csere következett. Morvái helyett Tiszagáti tért vissza, így jobban is ment a KMTB csatársornak, amely Jutási ré­vén vezetett veszélyes támadást. A szél­ső beadását' Zsoldos fejjel továbbítom a kapu fölé. Az utol9Ó tíz percben már erősen sötétedett, s esett a játék szín­vonala is. Az eredmény már nem vál­tozott. A közönség, amely mindvégig helyén maradt, tapssal köszöntötte a két vetélytársat, a helyi rangadó levo­nuló csapatait. A csapatok rá is szolgáltak a tapsra_, mert a hirtelen összehozott mérkőzés jó sportot, -szép játékot, kemény, férfias küzdelmet eredményezett. Bebizonyoso­dott, hogy nincs igazuk az aggályos- kodóknak, akik azt hajtogatták, hogy a december 15-i bajnoki mérkőzés előtt nem szabad összeereszteni a két csa­patot. Igaz, hogy a 20. perc körül volt néhány pillanat, amely nem éppen a legbarátságosabb képet mutatta, de az­tán Sutyor játékvezető mégiscsak_ ren­det teremtett a pályán, s a későbbiek sor-^n már nem is volt semmi baj. A mérkőzés megmutatta, hogy mit nyom a latban jelen pillanatban a két kapos­vári NB li-es csapat. Kitűnt, hogy mind­két együttesnek a támadósora gyengél­kedik, s a vVamivel jobb, főként a szü­net után ötletesebben játszó Kinizsi- csatársor eldöntötte a mérkőzés sorsát a Kinizsi javára. A mutatott játék alap- ián az eredmény való«, bár a KMTE, különösen az első félidőben, szintén szerezhetett volna gólt. vagy esetleg gólokat is. Egyénileg a Kinizsiben Rapp kévés dolgát a tőle már megszokott nagy je­leneteik közbeiktatásával látta el. A hát­védek mindvégig jól álltok lábukon. Meglepetés volt Gergely jó szereplése e poszton. A két fedezet volt a csapat leg­jobbja, Barna az első félidőben. Márkus szünet után játszott kitünően. A tá- madősorban Stadler volt a legrobbané­konyabb, Szili idegenül érezte magát a középcsatár poszton. Ács játéka javult, de ugyanez mondható el Szentgrótiról és Horváthról is. A KMTE-nél Kovács az glső gólt elnézte. A hátvédhármas legjobbja Darvas volt. A fedezetek kö­zül Vajda szürkén, de hasznosan, Pam- mer tetszetősen játszott A támadösor- ban Zsoldos volt mindvégig a legjobb. Jutási félénk. Tiszagáti jobb volt, mint Morvái, Papp viszont Szilinél volt jobb. Vigh lelkesen harcolt, de nem csatár. Kovács Sándor EZ TÖRTÉNT MÉG AZ NB ll-BEN: Szép támadás, szép gól volt. A gól után meleg percek adódtak a KMTE kapuja előtt. Aztán Egres hazoadása keltett iz­galmat a 20. percben. Lassan magukra találtak a KMTE csatárok is, s Zsoldos égy ízben szépen tört kapura, a pattogó labdát azonban rosszul találta el és Márkus menteni tudott. A 29. percben újból tűzijáték következett a KMTE- kapu előtt, gól azonban ekkor nem es^tt. ©gy percpej később viszont á tétovázó hátvédek mellett Szili nyugodtan, senkitől sem zavarva rúghatott kapura, c vágta védhe­tetlenül a labdát a léc alá. 2:0. Székesfehérvári Vasas—Sztálinvárosj Vasas 2:1 (1:0). Fehérváron 6500 néző előtt került sor a Fejér megyei rang­adóra. A sportszerűtlenségekkel tarkí­tott mérkőzésen a közönség is benyo­mult a pálvára, s meg akarta verni a játékvezetőt. A mezőny legjobbja Dér- falvi volt. Győri Vasas ETO—Budafok 1:1. A feudaf&ki csapat az utolsó percben lőtt góllal egyenlített. Nagykanizsa — Pccsbányatelep 0:0 Láng Gépgyár — Délbudaí Spart. 0:0 Zalaeg. TE—Mosonmagyaróvár 3:2 Veszprém — Zalaegerszegi Dózsa 3:1 K. Dózsa— Bonyhád 3:0 (3:0) Kaposvár, 400 néző. V.: Sutyor. K. Dózsa: Molnár II. — Németh. Deák, Illés — Kutasd. Csima — Veverán II.. Kecskeméti, Nagy, Veverán L. Mol­nár III. Bonyhád: Krommer — Pálos, Hegedűs, Major — Borsodi. Péter — Váradi, Szabó, Losonczi, Réder, End- rödi. Lendületes Dózsa-támadásoikkal kez­dődött a mérkőzés és meglepetésre az eddig eléggé gyengén működő Dőzsa-tá- madösor formás akciókkal közelítette meg a bonyhádi kaput. Az első gól a 17. percben esett, amikor Nagy a 16-oson jói ugratta ki Ve­verán l-et, aki az eléje vetődő ka­pus felett a hálóba lőtt. 1:0. Nem szűnt a hazai nyomás és ez két perc múlva újabb gólt eredményezett. A fedezet Csima majdnem a félpá­lyáról indult el a labdával. A té­továzó védők mellett villámgyorsan az alapvonalnál termett, beadása Veverán II. lábára szállt, aki véd­hetetlenül vágta hálóba a labdát. 2:0. Továbbra is a Dózsa uralta a mezőnyt, a bonyhádiak erőtlen próbálkozásait pedig biztosan verte vissza a hazai vé­delem. élén Deákkal. A harmadik gól a 27. percben született. Veverán I. baloldalon átjátszotta a védőket, jól szálló beadására Krom­mer r.em Jött ki kapujából, így Nagy zavartalanul felelhette sa­rokba a labdát. 3:0. Az utolsó percben még Molnár III. ha­gyott ki egy óriási helyzetet. Szépen ugrott ki a védők között, már egyedül a kapussal állt szemben, miikor osúnyán mellé • lőtt. A második félidő elején is a Dózsa diktálta az iramot és a 4. percben újabb gólt értek el, de közben lökték a bony­hádi kapust, így a játékvezető szabad­rúgást ítélt. Még egy negyedóráig tar­tott a lila-fehérek fölénye, ekkor a fe­dezetek egymás után dobták támadásba a csatárokat, de a góllövés már nem sikerült. Aztán fokozatosan csökkent az inam és most már Bonyhád is vezetett egy-két támadást, de gólhelyzetet össze­hozni nem tudták. Az előrevágott lab­dákat és magas beadásokat Molnár II. biztos kézzel hárította. A játékidő vége felé mindjobban ellaposodott a játék. A Dózsa megelégelte az eredményt. Bony­hád pedig úgy látszott, beletörődött a vereségbe. A 35. percben még Veve­rán II. került jó helyzetbe, de a felső kapufát találta el. Ezután már nem tör­tént érdemleges esemény. A K. Dózsa 70 perces jó játékával rá­szolgált a győzelemre amely — ha nem csökkentették volna az iramot —. még nagyobb arányú is lehetett volna. Végre jól mozgott a kaposvári ötősfogat is. A Dózsából Deák, Veverán I.. Kutasi, Nagy és Molnár II.. a oonyhádi csapat­ból Pálos, Hegedűs és Losonczi emel­kedett ki. Ma ver Géza A totón mindössze 130-an nyertek e héten A sok váratlan eredmény alaposan megtráfálta e héten a totózás híveit. A 12 találatos szelvény a következő: x x 2 1 x 1 x x 1 2 2 x. A beérkezett szel­vények száma megközelíti az egy mil­liót. 12 találatos szelvény egy akadt, nyereménye 438 396 forint. 11 találatot is mindössze négy tippelő ért el. ezek egyenként 109 599 fornfot nyertek. 10 találata 125 pályázónak volt, e szelvé­nyek tulajdonosai 4676 forintot nyertek. Somogy vasárnapi Egy győzelem, két döntetlen. 9 egy vereség. Ez NB IÍI-as csapataink vasár­napi mérlege. A legnagyobb sikert két­ségkívül a K. Textilesek érték el, akik megszakították az eddig pontveszteség nélkül álló Baijai Bácska győzelmi so­rozatát. Ez a körülmény i9 mutatja, hogy a Textilesek csapatában sokkal több van mint amenyit eddigi eredmé­nyei sejtetni engednének. Javulgat a K. Dózsa iis, amely ugyan most sem volt két félidős. Viszont az első félidőben a dózsások bebiztosították győzelmüket. Örvendetes a nagyatádiak további jó labdarúgó mérlege szereplése, Slmontornyán kis híja. hogy nem győzött’ az ifjúságiakkal teletűzdelt atádi csapat. Nincs szégyenkezni valójuk a csurgóiaknak sem. A megyei bajnokságban a legnagyobb meglepetést a zamárdiak szolgáltatták, akik Balatonlellén is győzni tudtak. Sok volt a 4:0 és a 3:0 eredmény. Miután Balatonboglár ismét vereséget szenve­dett, így a tiabiak alaposon megugrottak az élen. A vasárnapi mérkőzésekről tudósí­tóink az alábbiakat jelentették: K. Textiles—Bajai Posztó Bácska 2:2 (2:1) Baja, 1800 néző. K. Textiles: Kovács — Susenka, Szil- vasi, Véqh *— Lofkó, Műdig — Nagy, Peresztegi, Palkovics, Földi, Nagyréti. Baja: Körmendi — Bchner, !hos I., Brisz- tovics — Ihos II., Horváth — Albert, Bartha, Petresevics, Dujmov, Weillig. Szép, napsütéses időben játszott a két csapat. Baja kezdte a játékot és gyors szélsői révén egymás után vezette a tá­madásokat, de a Textiles-védelem nagy­szerűen állta a rohamokat, sőt három előretolt csatárával a kaposváriak te­remtették meg az első nagy gólhelyze­tet. A 6. percben Nagy elszaladt, beadása átszállt a bajai kapu előtt tömörülő vé­dők fölött, Földi 6 méterre a kaputól tisztán kapta a labdát, lövés helyett azonban még igazgatott és oda lett a jó helyzet. Mindkét részről szebbnél szebb támadások futottak, melyeket a közön­ség nagy tapssal jutalmazott. A 16. percben nagy bírói hibából vezetéshez jutott Baja. Albert beadását Dujmov kézzel tette maga elé, a védeelm, de maga a csatár is egy pillanatra leállt, majd amikor a bíró sípja néma maradt, mintegy 7 méterről véctfietetlenül vágta hálóba a ^labdát. 0:1. A Textilesek tiltakoztak, de a játékve­zető nem változtatta meg ítéletét. Nem sokáig őrülhettek azonban a baiaiak a vezetésnek. Az elkeseredett Textiles tá­madások két perc múlva meghozták kiegyenlítést. Nagy két védőt is átjátszott, beadá­sát a védők röviden fejelik ki, ép­pen Palkovics lábára, aki az előtte tömörülő védők mellett okosan Födlihez játszik lövés helyett és Földi biztosan bombáz a hálóba. 1:1. A gól után ellenállhatatlanul rohamozott a Textiles. Teljesen a kaposvári csapat iránytíotta ekkor a játékot és a 21. percben megszerezte a vezetést is. Ismét Nagy indított támadást, be­adását Palkovics fejjel Nagyréti elé tette, aki sarokkal átemelte a labdát az őt támadó közéohátvéd felett és mielőtt a labda földet ért volna, kapásból, 18 méterről a bal felső sarokba lőtt. Ritkán látott, szép csatárteljesítmény, gyönyörű gól volt. 2:1. Hiába harcol most már elkeseredetten a bajai támadósor is, a Textiles védők Szilvási vezérletével mindent rombolnak. A második félidőben a Textiles véde­kezésre rendezkedett be, csak Nagy és Palkovics maradt elöl. Hiába támadott Baja, a csatárok nem jutottak lövéshez, a távoli próbálkozások nem okoztak gondot Kovácsnak. A meddő fölény után az utolsó percben sikerült a bajái csapatnak egyenlítenie — majdnem bot­rányt és verekedést előidéző bírói se­gédlet révén. Az egyik bajai csatár a labdát fogó Kovácsba talpalt, a kapus elterült, de estében a csatár felé rúgott. Erre odafutott még három bajai já­tékos és rugdalni kezdték a földön fekvő kapust. A játékvezetőnek csak nehezen sikerült szétválasztania a társuk segítségére siető kaposvári és bajai játékosokat, s véget vetnie a már-már verekedéssé fajuló du­lakodásnak. Azután szabadrúgást ítélt a kapus leíalpalásáért. Ekkor jelentkezett az egyik hazai partjel­ző, aki mintegy 35 méterre állt az esettől és bemondása alapján a já­tékvezető megváltoztatta ítéletét, 11-est adott a Textiles ellen. A ka­posvári csapat 11 játékosa felsora­kozott a 11-es ponton és csak edző­jük utasítására voltak hajlandók a 16-oson kívülre menni. A büntetőt Weillig értékesítette. 2:2. Mérkőzés végén a tárgyilagos bajai közönség melegen ünnepelte az önfel- áldozóan küzdő kaposvári fiúkat, akik áz idényben elsőnek szereztek pontot a kitűnő bajai együttestől, méghozzá an­nak otthonában. A K. Textiles kivívta azt a tapsot, amellyel a múltkoriban a kaposvári közönség jutalmazta a bajai csapatot. A Textiles minden játékosa dicséretet érdemel, de még így is ki­emelkedett Szilvási, Peresztegi, Műdig, Nagyróti és Palkovics. A bajai csapatból kitűnt Albert, Petresevics, Weillig, Hor­váth. A játékvezető gyengén működött, hagyta magát befolyásolni a hazai part­jelzők által. Nagyatád — Simontornya 0:0 Simontornya, 400 néző. V.: Endrödi. Nagyatád: Horváth — Szabó, Dé­nes II., Bujtás — Vucskles, Tamás II. — Koszi, Dénes L, Bicsáki, Tátrai, Posta. Simontornya: Ft-renczi — Kara. Domb- rádi, Závodi — Sebestyén III., Pados — Barócsai, Kondor, Lukács, Pénzes, Baum. Váltakozó játék jellemezte az első fél­órát. A csapatok inkább csak a 16_os vonalak között játszogattak, kapura nemigen voltak veszélyesek egyik csa­pat támadói sem. Az első, igazi helyzet a 34. perc­ben adódott, amikor Keszi labdáját Posta az ötösről mellé fejelte. Igaz, hogy az ellentámadásból is kis híja. hogy gól nem született. Kondor labdájával ugyanis Barócsai ugrott ki, de az ötösről nehéz szögből ő is kapu mellé küldte a labdát. Szünet után- a simontornyai csapat vette át a játék irányítását. A 47. perc­ben Kondor, az 50. percben Lukács, majd egy perccel később Barócsaá te­remtett meleg helyzetet Horváth kapu­ja előtt. A nagyatádi kapuvédő azonban helyén volt épp úgy, mint az atádi köz­vetlen védelem, amelynek 'tagjai Dé­nes Il-vel az élen, sikerrel álltáit a sd- montornyai rohamokat. A 75. percben Barócsai szögletét Pados küldte kapura, Horváth már verve volt, de a kapufa mentett. Az utolsó tíz percben viszont feljött az atádi csapat. A 35. percben teljesen szabályos körülmények között gólt értek el az atádiak. Bicsáki ugrott ki, aki Pos­tához játszott, Posta két védőt ki­cselezett és az ötösről a kimozduló kapus mellett a hálóba lőtt. A játékvezető azonban érthetetlenül le9t ítélt, pedig szó seim lehetett les­ről, mert Poster mögött még két simon­tornyai védő állt, akiket a nagyatádi csatár kicselezett. Az utolsó percekben már mindkét csapat csak arra ügyelt, hogy gólt ne kapjon. A mutatott játék alapján az eredmény igazságos, a nagyatádiak tartalékos gyüttese teljesen valós körülmények özött szerezte meg az értékes simon­tornyai egy pontot1, s ha egy kis szeren­cséje van a csapatnak, akkor akár győztesként is hazatérhetett volna Si- montornyáról. A sikerben fő részes az atádi közvetlen védelem, amelynek min­den egyes tagját dicséret illeti. Dénes II. a mezőny legjobbja volt. A simontor­nyai együttesből Pados, Kondor és Baum játéka dicsérhető. Horváth Miklós Pécsi BTC—Csurgó 3:1 (0:0) Pécs, 600 néző. V.: Mecseki. PBTC: Gergely — Berta, Serdán, Doór — Szomor, Horváth — Máté, Hausehli. Katies, Szálai, Lapis. Csurgó: Nagyvizoli — Németh, Jakoda, Hottó I. —■ Molnár, Nagy I. —■ Horváth, Vörös. Hottó II.. Szabó, Nagy II. Kepler sérülése miatt mezőnyjátékos került a csurgói csapat kapujába. En­nek ellenére a csurgóiak az első fél­időben jól tartották magukat. Az első helyzet a 23. percben adódott, amikor Hausehli labdája került kapu fölé. A csurgóiaknak a 43. percben nyílt al­kalmuk arra, hogy esetleg gólt érjenek el. Vörös fejesét azonban a pécsi kapus biztos kézzel védte. Az eddigi kiegyen­lített játékot pécsi fölény váltotta fel. Az 57. percben Hausehli kilépett a védők között, megszerezte csapatá­nak a vezetést. 1:0. A gól idegessé tiette a csurgói védőket, akik kapkodni kezdtek, s három perc múlva a lesen álló Szalai a leállt csurgói védelem mel­lett újabb gólt szerzett. 2:0. A csurgóiak ennek ellenére sem adták fel, s a 64. percben egy ellentámadás befejezéseként Nagy il. egyéni Já­ték után hálóba juttatta a labdát. 2:1. Már-már úgy látszott, nem változik az eredmény, amikor ' öt perccel a befejezés előtt Katies újabb gólt szerzett csapatának, így született meg a 3:1-es végeredmény. A csurgói csapat ezen a találkozón Igen jól játszott. A tartalékos együttes mindvégig nagy küzdelemre késztette a Pécsi Bőrgyár csapatát, amely csak az utolsó percekben tudta bebiztosítani győzelmét. A mezőnyben egyenrangú volt a két csapat, s a mutatott' játék alapján a döntetlen igazságosabb lett volna*. Ehhez azonban egy kis szeren­cse is kellett volna, amely azonban ez alkalommal elpártolt a csurgóiaktól. Jó: Serdán. Máté, Szalai, Lapis, ill. Németh, Hottó I., Molnár, Nagy II. NB l-ES EREDMÉNYEK: Csepel—Honvéd 2:1. Diósgyőr—Szom­bathely 2:2, Komló—Dorog 1:1, Pécs— Szeged 3:2, Salgótarján—Tatabánya 2:0, MTK—Újpest 2:1, Ferencváros—Vasas 3:2. A bajnoki táblázat élén a Ferenc­város áll 8 ponttal. A második helyezett MTK-nak és Salgótarjánnak ugyancsak 8—8 pontja van. Igen gyengén szere­pel továbbra is a Komlói Bányász, mely eddig két pontot szerzett és a 12. he­lyen áll, a 13. helyezett Szegednek és a 14. helyen álló Dorognak egyaránt 1 — 1 pontja van. TÁRSAS SPORTKIRÁNDULÁS ZALAEGERSZEGRE A KMTE NB ll-es labdarúgó csapata a jövő vasárnap különjáratú társas gép­kocsival utazik Zalaegerszegre a Zala­egerszegi Dózsa elleni mérkőzésre. A társas gépkocsira korlátozott számban utasokat is felvesznek. A gépkocsi va­sárnap reggel 7 órakor indul Kaposvár­ról cs kb. este 10 órakor érkezik visz- sza. Részvételi díj 60 forint. Jelentkezni lehet a pénz egyidejű befizetése mellett a KMTE sportirodában (Városi Tanács) és a totóirodában. * * * — Nagy fölénnyel, 32 ponttal győzték le a nyugatnémet atléták a magyar at­léta válogatottat, amelynek sorait meg- ritkitofta a fővárosban dúló influenza. Az NB II. nyugati csoportjának állása: 1. Győr 9 7 1 i 21:7 15 2. Sztálinváros 9 6 2 i 29:8 1-1 3. Láng-gépgyár 8 6 1 i 15:10 13 4. Zalaeg. TE 8 6 — o 15:7 12 5. Székesfehérvár 8 6 —' 2 17:9 12 6. Pécsi VSK 8 6 — 2 18:10 12 7. Magyaróvár 10 6 ■— 4 15:12 12 8. Délbud. Spart. 9 3 3 3 13:15 9 9. Veszprém 9 3 1 5 21:18 7 10. Budafok 8 3 1 4 11:20 7 11. Sopron 8 2 2 4 17:18 6 12. Oroszlány 7 3 — 4 9:11 6 13. KMTE 8 3 — 5 18:23 6 14. K. Kinizsi 7 3 — 4 11:16 6 15. Pécsbányat. 9 1 4 4 7:15 6 16. Nagykanizsa 8 1 4 3 6:14 6 17. Szombathely 8 1 2 5 5:14 4 18. Szekszárd 9 1 2 6 5:15 4 19. Zalaeg. Dózsa 10 1 1 8 12:23 3 MEGYEI BAJNOKSÁG I. OSZTÁLY FONYÓD —KH VASUTAS 3:0 (2:0) Fonyód, 300 néző. V.: Kosár as. Fo­nyód: Hajas — Liszkai, Oláh, Molnár — Szabó, Horváth I. — Farkas, Vida, In­gái’, Horváth II., Héjba. KH Vasutas: Illés — Wéber, Nagy II., Nagy I ■— Mólnál’. Tóth II. — Miseta, Németh. Tóth I., Jónás, Laki. G.: Hajba 2, Far­kas. Inkább küzdelem folyt a pályán, mint játék. Az a körülmény döntött, hogy a szemfüles fonyódi csatárok jól használták ki. a meg-megingó kaposvári védők hibáit. A mérkőzés utolsó ne­gyedórájában helyenként tül keménnyé vált a játék, s a 85. percben a játék­vezető Molnárt utánrűgásért kiállította. Jó: Hajas. Liszkai, Hajba, ill. Molnár, Jónás, Laki. Gimesi László TAB —GYÉKÉNYES 4:0 (2:0) Gyékényes, 250 néző. V.: Végvári. Tab- Molnár — Györke II.. Fritz. Krutek — Györke I., Szabó — Gerbely, Kuti, Pu­ha, Czabula II., Czabula I. Gyékényes: Hadi — Baróti, Máté, Csabai — Kisiván. Miczók — Oletics, Herbán, Rácz Jáno­sa, Aradi. G.: Gerbely, Kuti. Puha. Cza­bula I. A tabi csapat mindvégig techni­kai fölényben volt. A gyékényes! együt­tes támadósora szétesően játszott. A gyékényest védők hősiesen állták a ta­bi rohamokat és az ő jó játékukon múlt. hogy nem szenvedett nagyobb arányú vereséget a hazai csapat. Jó: Fritz, Szabó, Czabula I., ill. Hadi, Ba­róti, Máté. Hegyi Tivadar BARCS—S0M0GYSZ0B 4:0 (3:0) Barcs, 400 néző. V.: Mohácsi. Barcs: Gál — Otártics, Köves!, Papp — Kapó­nál, Pandúr — Rózsavölgyi, Mayer. Kimpf, Banakonyi, Szili. Somogyszob: Barbina — Pálffy, Bálint, Kovács — Németh, Szekeres — Papp, Hosszú, Fu­tó, Angyal, Kisgyura. G.: Kimpf 2,’ Ma­yer, Kovács öngól. Jóiramú mérkőzés volt. A minden csapatrészében jobb ha­zai együttes akár nagyobb arányban is győzhetett volna. Jellemző a barcsi csa­pat fölényére, hogy a somogyszobiok mindössze egy ízben tudtak veszélyes helyzetet teremteni a barcsi kapu előtt. Jó: Kövesi, Pandúr. Kimpf, Banakonyi. ill. Pálffy, Bálint!, Kovács. Kitűnő játék- vezetés, Göndöcs Jenő NAGYBAJOM —LENGYELTÓTI 4:1 (2:1) Nagybajom. 6Qfl néző. V.: Pozvai. Nagybajom: Vajda — Zsobrák, Giesz. Horváth — Sáringer. Léránt — Gvur- kó, Bunovász, Matyók, Fehér, TiboL Lengyeltóti: Bódis — Rences. Parrag, Nagy — Németh, Harsányi — Suri, Csor­dás. Károly, Jónás, Kiss. G.: Gyurkó, Léránt, Bunovácz, Fehér, ill. Károly. Végig a nagybajomi csapat irányította a játékot és különösen szünef után Ját­szottak nagy fölényben a hazaiak. A 32. percben a játékvezető az össze­akaszkodó Hcrváthot és Károlyt kiállí­totta. Jó: Sáringer, a mezőny legjobb­ja, Gyurkó. Fehér, Tibol, ill. Bódis, Ren­ces, Nagy. Vida László ZAMARDI-BALATON LELLE 5:3 (1:2) Balatonlelle, 350 néző. V.: Bognár. 2la- márdi: Matyiké — Horváth, Lőrinczi, Gulyás — Czebei, Vörös — Kriszbal, Török, Varjú, Kertész, Papp. Balaton­lelle: Markovics — Gréczi, Vörös, Kris- ka — Kingler, Kovács — Petrus, Szűcs. Nádasdi, Cser, Horváth. G.: Török 2, Kertész 2, Kriszbal, ill. Petrus, Nádasdi, Horváth. Két ellentétes félidőt hozott a két csapat találkozója. Szünet előtt a hazaiak, szünet után a vendégek ját­szottak és voltak fölényben. A mérkő­zés sorsát nagyjából az döntötte el, hogy 2:2-es állásnál a szabálytalankodó Vörös a kiállítás sorsára jutott (60. p). A tíz főre olvadt Lellével szemben az­tán a hajrában felülkerekedett a za- márdi csapat. Jó: Matyiké, Török, Ker­tész, ill. Markovics, Kingler, Kovács. Bükki János SIÓFOK —BÖHÖNYE 4:0 (2:0) Siófok, 400 néző. V.: Dobszai. Siófok: Varga — Vörös, Farkas. Gróf — Cse­peli, őri — Pálfi. Mirákovics, Horváth, Németh. Heró. Böhönye: Szabó — Szá­lai, Borsfái, Pakorni — Vörös, Papp — Kiss, Szita. Tóth. Fülöp, Répási. G.: Hor­váth 2. Púifi, Mirákovics. A tervszerűb­ben játszó hazai csapat különösen az I. félidőben játszott meggyőzően. A ven­dégek mindvégig lelkesen küzdöttek, ez azonban kevés volt a nagyobb tu­dás ellen. Jó: Gróf. Őri, Pálfi, Mirálío- vics, ill. Borsfái, Vörös. Répási. Dr. Újvári István TÁSZÁR — BALATONBOGLÁR 3:0 (0:0) Balatonboglár, 300 néző. V.: Csizi. Ta- szár: Hnragó — Stündl. Cseh, Kemény — Csuzi, Remzső — Klusz, Horváth. Kertész, Pámel, Sinka. Balatonboglár: Czár — Bíró, Gerei, Erőd! — Szabó. Fodros — Somogyi, Bakói Herczeg, Sa­mu Laborfalvi. G.: Horváth. Kertész, Sinka. Az I. félidőben a balatonboglá- rip.ik irányították a játékot, de -a táma­dók minden kínálkozó helyzetet kihasz­nálatlanul hagytak. Szünet után a ven­dégek kerekedtek felüj, 9 a kapkodó ba- latonboglári védők mellett szép gólokat rúgtak. A taszári csapat megérdemel­ten győzött a lé-lek nélkül játszó és fel­tűnően erőtlenül küzdő bogiári együt­tessel szemben. Jó: Cseh. Kemény, Rem­zső, ill. Czár, Gerei, Fodros. Molnár József K. KINIZSI II.-MARCALI 2:2 (1:0) Kaposvár. 800 néző. V.: Réczei. Kini­zsi II.: Tóth — Szerecz, Szatyin, Csen­ge — H-artai, Kosicsár — Sütő. Ston- dor Bíró. Farkas, Harsányi. Marcalt: jdis — Grujber, Hajdú, Bognár — Ki- ly Jakab — Bánfalvi. Scheifer, Berte, ébó Farkas. G.: Stander, Bíró. 111. Be- ■ 2 ’ Az 1 félidőben az ifjúságiakkal íetűzdelt Kinizsi lartalókcsnpat' ját- ott jobban. Szünet után feljöttek a arcaiiak is és két gyors góllal a ve­tést is megszerezték, melyet mérko- ,s vége felé egyenlítettek csak lel a izaiak. Az eredmény igazságos. Jo. asicsár, Sta-ndor, Szatyin. ill. ®ruj- :r, Hajdú. Perut ________________________ S omogyi Néplap Szerkeszti a szerkesztöbtr.nttsi1* Fe'elös kiadó: Az MSZMP Megyei Végrehajtó Bizottsága Szerkesztőség: ICTíposvár RzJóP’- u. 14 sz. Telefon 15-10, 15-11. KI adóhivatal: Latlnka Sáudar tt. 4. Telefon: 15-16 ouoív megyei Nyomdaipar! vall*.«-- Nyomdáért felel: László Tibor.