Somogyi Néplap, 1957. október (14. évfolyam, 229-255. szám)

1957-10-22 / 247. szám

SOMOGYI NÉPLAP Kodd, 1957. október 23. — —W»*——P——1m — mmwmmmmewmmmsxmamammmmmmmgmmmmmsuK. 4 Vasárnapi labdarúgó-mérleg Gyengén szerepeltek ismét NB-s lab­darúgó csapataink. Az NB il-es KMTE a mezőny eqyik leggyengébb csapatával szemben maradt alul Zalaegerszegen. Ebben a vereségben különösen az a fá­jó, hogy ismét lélfk nélküli volt a KMTE játéka. Gyengélked ek az NB lll-asok is. A K. Dózsa súlyos vereség­gel tért haza Dombóvárról. A K. Texti­les— Csurgó mérkőzés színvonala sem mutatta azt, hogy a Nemzeti Bajnoksá­gért folyik a küzdelem, mert bizony egy jó megyei mérkőzés is mozog ezen a szinten, mint ez a találkozó. Némi vi­gasz, hogy a megyei bajnokságban mindenütt szép és sportszerű küzdel­Zalaegerszegi tudósítónk távbeszélő meket láttunk. Külön ki kell emelni a Tab—Siófok rangadót, amelyre Tabon 1000 ember volt kíváncsi. Ez a szám nézőcsúcsot jelent Tabon. Nem hiány­zott a meglepetés sem. Ennek számít a balatonlelleiek értékes győzelme Len­gyeltótiban. A K. Hunyadi Vasutas is­mét magára talált, s nagy fölénnyel győzött. Jelenleg a vasutasok kerültek a bajnoki táblázat második helyére. Még nem volt arra példa mostanában, hogy a vasutas csapat a megyei baj­nokság derekán ilyen előkelő helyezést ért volna el. Tudósítóink az egyes mérkőzésekről az alábbiakat jelentették: jelentése: MEGYEI /. OSZTÁLY TAB —SIÓFOK 2:1 (2:1) Tab, 1000 néző!!! V.: Temesi. Tab: Molnár — Györke I., Fritz, Kru- tek — Györke II., Szabó — Gerbely, Puha, Kuti, Czabula II., Czabula I. Sió­fok: Varga — Vörös, Farkas, Gróf — Csepeli, őri — Pálfi, Mirákovics, Buj- tor, Szilágyi, Horváth. Érthetően nagy érdeklődés várta a bajnoki táblázat első és második helye­zettjének tabi összecsapását. Mindkét csapatnál arra hivatkoztak, hogy az influenza jónéhány Játékost hétkozben levert a lábáról. Végül azonban min­denki vállalta a Játékot és a legjobbnak vélt együttesek léptek kellemes, szép, őszi vasárnap délután pályára. Kezdet­ben különösen a siófokiak vetették nagy akarással magukat a küzdelembe, de kitüht, hogy támadósoruk túl körülmé­nyes, s emiatt a befejezés bizony nem sikerült egy ízben sem. A tabíak ez időben többet és ötletesebben támadtak. Változatos mezőnyjáték után a 15. perc­ben Czabula II. pompás lövésével a tabi csapat szerzett vezetést. A gól szárnya­kat adott a tabi együttesnek, amely a 25. percben Czabula I. révén már 2:0- ra vezetett. Nem adták fel a siófokiak sem, s a 44. percben egy húszméteres szabadrúgásból Csepeli 2:1-re szépített. Hogy az edzők valóban igazat állítot­tak, amikor a mérkőzés előtt a járvá­nyos influenzára hivatkoztak, azt bizo­nyította a második félidő. Ebben az idő­szakban mindkét csapat visszaesett, s különösen a tabi játékosokon mutatkoz­tak a fáradság jelei. Ez abban nyilvá­nult meg, hogy hiába szőtték támadá­saikat a tabi csatárok, a befejezésre nem futotta már erejükből. A mérkőzés utolsó negyedórájában a siófoki csapat többet támadott, de a siófoki támadó­sorban sem volt kellő átütőerő. A' mérkőzés tehát a tabi csapat mini­mális győzelmét hozta, de tegyük hozzá, hogy teljesen megérdemelt volt ez a győ­zelem azért, mert a tabi együttes nem­csak lelkesebb volt, mint jóképességű ellenfele, hanem valamivel tervszerűb­ben és ötletesebben is játszott. Ez ele­gendő volt a győzelemhez. Jók voltak: Györke I., Fritz, Szabó, Gerbely, ill. Cse­peli, Pálfi, Szilágyi. Dietzl Ede BARCS —BÖHÖNYE 3:3 (3:1) Böhönye, 300 néző. V.: Kiss. Barcs: Gál — Otártics. Papp, Kiss — Pandur, Semsi — Rózsavölgyi, Mayer. Kimpf, Barakenyi, Szili. Böhönye: Szabó — Saalai, Borsfái, Pokorni — Tóth, Répási — Papp, Vörös, Tánczos, Fülöp, Szita. G.: Szili, Kimpf, Rózsavölgyi, ill. Szita 3. Jók: Papp, Pandur, Mayer, ill. Szabó, Pokorni, Vörös, Szita. Erős iramú mér­kőzés. Félidőnként az a csapat játszott fölényben, amelyiket a szél támogatott. A böhönyei együttes a második félidő­ben csak tfz emberrel játszott, mert Tánczos sérülése kiújult. Ennek ellenére a lelkes csapat teljesen megérdemelten szerezte meg az egyik bajnoki pontot. Baksa Sándor MARCALI —BALATONBOGLAR 2:1 (2:0) Marcali. 300 néző. V.: Reichardt. Mar­cali: Bódis — Grujber, Hajdú, Bognár — Király, Jakab — Bánfalvi, Scheffer, Bősz, Szabó, Bene. Balatonboglár: Sza­bó — Biró, Gerei, Juhász — Fodros, Varga — Nagy, Somogyi, Samu, Bakó, Laborfalvi. G.: Bősz, Szabó, ill. Bakó. Jók: Hajdú, Bognál’, Bánfalvi, ill. Gerei, Juhász, Varga. Az első félidő igen élénk és jó játékot hozott. Ebben az időszak­ban, mint az eredmény is mutatja, a marcali csapat játszott jobban. Szünet utón felülkerekedtek a vendégek, de erejükből csak szépítésre futotta. 2:l-es marcali vezetésnél Szabó egy 11-est a batatonboglári kapus kezébe lőtt. Kálmán Sándor SOMOGYSZOB —FONYÓD 4:0 (3:0J Soraogyszob, 400 néző. V.: Nyári Jó­zsef. Somogyszob: Barbina — Pálfi, Hosszú, Szekeres — Kovács, Németh — Gőbölös I., Angyal, Gőbölös II , Bálint, Papp. Fonyód: Hajas — Liszkai, Oláh, Vitális — Horváth I., Molnár — Gadá- nyl, Farkas, Ingár, Horváth II., Hajba. G.: Bálint, Angyal, Gőbölös II. 2. Jók: Barbina. Hosszú, Kovács, Angyal, Bá­lint, 111. Vitális. Molnár, Gadányi, Far­kas. Meglepetésre a magára talált so- mogyszobi csapat játszi könnyedséggel fektette kétvállra a lélek nélkül játszó, széteső fonyódiakat. Az eredmény eb­ben az arányban is igazságos. Németh Vendel TASZÁRI HONVÉD-GYÉKÉNYES 3:0 (1:0) Taszár, 300 néző. V.: Vörös. Taszár: H'arogó — Stündl, Cseh, Kemény — Csuzi, Remzső — Klusz, Horváth, Ker­tész, Pámel, Sinke. Gyékényes: Hadi — Baróti, Máté, Tábori — Herbán, Mi- ezók — Oletics, Kisiván, Both, Aradi, Kocsmár. G.: Kertész, Pámel, Klusz. Jók: Csuzi, Remzső, Klusz, ill. Máté, Mi- ezók. Gyenge iramú mérkőzés, mindkét csapat fáradt együttes benyomását kel­tette. A mutatott játék alapján a Ta- szári Honvéd akár nagyobb arányban is győzhetett volna. Terebes Sándor KH VASUTAS—NAGYBAJOM 6:1 (2:0) Kaposvár, Cseri-pálya, 200 néző. V.: Kígyóst Kaposvár: Illés — Wéber, Nagy II., Nagy I. — Molnár, Tóth II. — Háncs, Laki, Tóth I., Németh. Jónás. Nagybajom: Vajda — Zsobrák. Giesz, Durkó — Sáringer, Léránt — Simon, Bunovácz, Matyók, Fehér, Tibol. G.: Tóth I. 5 (egyet ll-esböl). Nagy I. (11- esből), ill. Léránt. Jók: Wéber, Nagy II., Tóth I., ill. Fehér, Tibol. Az első félidő­ben változatos és jó játék folyt. Szünet után nagyon visszaesett a tartalékos nagybajomi csapat, amely ellen tetszés szerint érte el góljait az elemében lévő Tóth I. Muráth József ZAMÄRDI —K. KINIZSI II. 6:2 (2:1) Zamárdi, 500 néző. V.: Böröcz. 2a- márdi: Matyiké — Horváth, Lörinczi, Gulyás — Vörös, Czebei — Kriszbai, Török, Papp, Kertész, Szili. Kinizsi II.: Tóth — Győré, Szatyin, Borda — Kosi- csár. Hideg — Bíró, Szentgróti, Havril- lai, Gergely, Farkas. G.: Kertész 3, Kriszbai 2, Papp, ill. Bíró, Szentgróti (ll-esből). Jók: Gulyás, Czebei, Kriszbai, Török, Kertész, ill. Szatyin, Szentgróti, Havrillai. Mindkét csapat nehezen me­legedett játékba. A Kinizsi fiataljai a mezőnyben tetszetősen játszottak, kapu előtt azonban tehetetlenek voltak. A za- raárdiak lelkesedése pótolta a Kinizsi nagyobb technikai tudását, s akár na­gyobb arányban is győzhetett volna a hazai csapat. Kocsis Ferenc Két gyenge csapat közül a lelkesebb győzött Zalaegerszegi Dózsa—KMTE 2:1 (1:1) ialaegerszeg, 1206 néző. Vezette: La­katos II. Zalaegerszeg: Hamp — Dávid, Pá- kozdi. Lőrincz — Tímár. Varga — Ba­rabás. Nagy. Hegyi, Tepid», Godó. Edző: Somlyai Rezső. KMTE: Kovács — Ta­kács. Egres, Darvas — Parnmer, Mor­vát — Jutási. Tiszagáti, Zsoldos, Papp, Vajda. Ed«ő: Radnai István. Kezdés után hamarosan kitűnt, hogy a zalaegerszegi salakos pálya aem na­gyon » fekszik« a kaposvári játékosok­nak. Az első meleg helyzet az 5. percben adódott a zalaegerszegi kapu előtt, ami­kor Papp az alapvonalról próbálta há­lóba juttatni a labdát, Hamp azonban szögletre mentett. A másik oldalon a 7. percben teremtődött az első veszélyes helyzet, amikor Négy 25 méteres, hatal­mas lövését Kovács alig-elig tudta szög­letre tolni. Kiegyenlített játék folyt a pályán. Az iram sem volt valami nagy. A 14. perc hozott némi élénkséget, ami­kor a zalaegerszegi csapat váratlanul megszerezte á vezetést. Egy kapu elé iveit labdára Hegyi és Darvas egyszerre ugrottak fel. Lé­nyegében nem történt semmi, de mégis megszólalt a játékvezetői sípszó és a kaposvári játékosok megrökönyödésére Lakatos 11-est ítélt. A kaposváriak reklamáltak, de hiába, s Nagy a 11-est a Jobb sa­rokba lőtte. 1:0. A gól felpaprikázta a kaposvári csapa­tot, amely néhány veszélyes támadással válaszolt a bekapott gólra. A 26. perc­ben Parnmer húsz méteres szabadrúgá­sa keltett1 izgalmat, Hamp azonban ügy­f yel-bajjal védeni tudta a ravasz lövést. gy perccel később a kaposvári kapu előtt keletkezett kavarodás, mert Ko­vács bennragadt a kapujában. Hegyi azonban megijedt a helyzettől, s így felszabadult a kaposvári kapu. A 30. percben sorozatos baloldali kaposvári támadások befejezése­ként született meg a kaposváriak egyenlítő gólja. Tiszagáti vitte fel a labdát, kiugratta Zsoldost, akinek a labdája megtalálta az utat a há­lóba. 1:1. Két perc múlva majdnem megismétlő­dött az előbbi eset, most azonban a ka­posvári középcsatár tíz méterről kapu mellé lőtt. Ebben az időszakiján határozottan jobb volt a KMTE. Az utolsó percekben sorozatos támadá­sok jelezték a kaposváriak fölényét, de előbb Jutási, majd pedig Zsoldos lövé­seit Hamp biztos kézzel védte. Szünet után sem változott a játék ké­pe, annak ellenére, hogy az első per­cekben mindkét kapu előtt meleg hely­zet adódott. A 3. percben Godó a mér­kőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki­használatlanul, amikor gyatrán a kapus kezébe lőtt. A 9. percben a zalaegersze­gi kapu előtt keletkezett »agy tömegje­lenet. Hamp kétszer i9 rosszul vetődött és elveszítette a labdát. A helyzetet vé­giül is Papp »tisztázta«, aki három lé­pésről kapu mellé küldte a labdát. Az­tán mintha ellőtték volna puskaporukat a csatárok, eléggé unalmas, lagymatag Ex történt még ax 1SB H-ben Székesfehérvári Vasas— Pécsbányate­lep 2 0. A jobb támedósor döntött. Győri Vasas ETO —Fécsi VSK 2:8. A lelkesen küzdő pécsi vasutasok csak­nem meglepetést okoztak, az ETO csak küzdelem árán, némi szerencsével győ­zött. Oroszlány —Zalaegerszegi TE 3:2. A ZTE elszenvedte első vereségét. Az oroszlányiak lelkesedése ellensúlyozta a zalaegerszegiek nagyobb tudását. Sopron —Szekszárd 4:1. A soproni csapat mindjobban magára talál. Sztálinváros—Láng Gépgyár 4:1. A Láng Gépgyár jól védekezett. Budafok—Délbudai Spartacus 2:0. A budafoki rangadón az újonc Spartacus többet támadott. A Budafok viszont job­bat) kihasználta helyzeteit, Á KINIZSI 13., A KMTE 14. A TÁBLÁZATON A bajnoki táblázat híven tükrözi azt az összovisszaságot, amely jellemzi ma­napság az NB li-t. Vannak csapatok, amelyek már tizenegy mérkőzést ját­szottak, ugyanakkor a K. Kinizsi eddig mindössze hét ízben szerepelt. Az él­mezőny eléggé megugrott. A Győri Va­1. Győr 2. Sztálinváros 10 7 2 1 3. Sz.-fehérvár 9 7—2 4. Láng Gépgyár 9 6 12 5. Zalaeg. TB 9 4 4 1 6. Pécsi VSK ö 6 — 3 7. Magyaróvár 10 6 — 4 8. Délbud. Spart. 10 3 3 4 9. .Budafok 9 4 1 4 10. Sopron 9 3 2 4 11. Oroszlány 8 4 — 4 12. Veszprém 9 3 1 S 13. K. Ki lizsi 7 3 — 4 14. KMTE 9 3 —i 6 15. Nagykanizsa 8 1 4 3 16. Pécsbányat. 10 1 4 5 17. Zalaeg. D. 11 2 1 8 18. Szombathely 8 1 2 5 19. Szekszárd 16 1 2 7 AZ MTK YAN AZ ÉLEN AZ NB I-BEN A hatodi* fordulóra került sor az NB l-ben. Az MTK, amely biztos 4:1 arányú győzelmet aratott a Ferencváros ellen, a bainoki táblázat élére került. További eredmények: Vasas—Bp. Honved 2:1, Tatabánya — Komló 3:0, Dorog — Újpesti Dózsa 1:1. Csepel —Diósgyőr 2:0, Szom­bathely-Szeged 1:1. A Pécs—Salgótar­ján mí 'közcs elmaradt. Az MTK után a sorrend a következő: 2. Csepel, 3. Tatabánya. 4. Salgótarján, 5. Ferencváros 8—8 ponttal, 6. Diós­győr 7 pont, 7. Újpesti Dózsa 6 pont, 8. Szombathely, 9. Vasas, 10. Pécs 5 — 5 pont, 11. Bp. Honvéd 4 pont, 12. Sze­ged, 13 — 14. Komló és Dorog 2 — 2 pont­tal. — A totó 12 taiáiatos szelvénye; 1 1 törölve x x 1 x 2 2 1 törölve x 1 x. A beérkezett szelvények száma meghalad­ta az egy milliót. 12 találatot e héten két pályázó ért el. Ezek nyereménye egyenként 236 870 forint. 79 pályázó­nak volt 11 találata. Ezek 5996 forintot nyertek. A 10 taiáiatos szelvény 655 fo­rintot fizet. mezőnyjáték következett. Mindkét csa­pat csak a 16-osig játszogatott, azon be­lül a támadók szinte meg sem kísérel­ték bevenni az ellenfél kapuját. Vala­mivel többet a KMTE támadhatott. Előbb biztató helyzetben Zsoldos futott túl az alapvonalon, majd pedig Jutási küldte gyámoltalanul a labdát egyenesen Hamp kezébe. Még egy kínálkozó alkalma volt a vezetés megszerzésére a KMTE- nek, amikor a 28. percben Zsoldos el­futott a balszélen, s beadását Jutási 8 méterről kapu mellé küldte. A 34. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Á kitörő Teplán elől Kovács már-már felszedte a labdát, amikor Egres érthetetlenül kézzel vissza­rántotta a kitörő csatárt. Ez vitán felül 11-es volt, a játékvezető is így látta. A büntetőnek ismét Nagy állt neki, aki ez alkalommal is a jobb­sarokba vágta vádhetetlenül a lab­dát. 2:1. A gól láthatóan letörte a kaposvári csa­patot. amely érthetetlenül feladta a mérkőzést. Az utolsó percekben inkább a Zalaegerszegi Dózsa támadott. Előbb Godónak, majd Teplárinak volt alkalma a gólszerzésre, a lövések azonban célt tévesztettek. A két gyenge formában lévő csapat küzdelme a várakozásnak megfelelően alacsony színvonalú játékot hozott. Az a megállapítás volt találó, amelyet az egyik nézőtől hallottunk, aki úgy mon­dotta, hogy ezen a mérkőzése» egyik csapat sem érdemelte volna meg a győzelmet. Valóban, a muta­tott játék alapján a döntetlen lett volna igazságos, mert a mezőnyben nem volt lényeges különbség a két csapat között. Azért is csalóka a játék képét illetően az ered­mény, mert valamivel inkább a kapos­vári csapat támadott többet. A kapos­váriaknak azonban igen gyengén mű­ködött a támadósora, s a kaposvári csapat érthetetlenül mindvégig védekezésre rendezke­dett be, nem látva aut, hegy a zalaegerszegiek ölösfogata is igen gyenge. A véd etembe vonult KMTE-vel szemben aztán rend­szerint két szabad embere volt a zala­egerszegi csapatnak, a két fedezet, akik nem egy ízben teljesen szabadon, sen­kitől sem zavarva hozhatták fel a lab­dát a KMTE 16-osáig. Talán még annyit, hogy a Zalaegerszegi Dózsa fiatal játé­kosokból álló csapata valamivel lelke­sebb volt. Ez a körülmény, valamint a Játékvezetőnek az a hibája, amelyet az első 11-es megítélésénél elkövetett, el is döntötte a mérkőzés sorsát. Egyénileg a zalaegerszegi csapatlvm Hamp, Lőrinc és Barabás játszott jól. A KMTE-nél Kovács nem vétett különösebb hibát, a hátvédhármas eléggé könnyen zavarba jött, még aránylag Darvas volt a hátvédek közül a legjobb. A két fede­zet közül Parnmer játszott jobban. A támadósorban csak Zsoldos játékát le­het diesérai. Bánhidi Tibor sas ETO vezet, a Sztálinváros előtt. Nagy meglepetés a Székesfehérvári Va­sas pompás szereplése. A kaposvári csapatok igen gyengén állnak. A Kini­zsi a 13.. a KMTE pedig a 14. helyen tanyázik. Bizony mindkettőnek jó lesz hozzálátni a pontgyűjtéshez, ha él akar kerülni a veszélyes zónából, mert mint ismeretes, ez évben négy csapat esik ki az NB II-ből. A táblázat állása: 23:7 17 33:9 16 19:9 14 16:14 13 17:10 12 13:12 12 15:12 12 13:17 9 13:20 9 21:19 8 1213 8 21:18 r 11:16 6 19:25 6 6:14 6 7:17 6 14:24 5 5:14 4 6:19 4 A K. KINIZSI —ZALAEGERSZEGI TE vasárnapi, 27-i mérkőzésre utazó Ki­nizsi társasgépkocsiján néhány szurkoló számára van még hely. A busz vasár­nap reggel indul és este érkezik vissza. Vitejdij 60 forint. Jelentkezni lehet a Magyar Hirdetőben, Kossuth L. u. 4. BALATONLELLE —LENGYELTÓTI 3:1 (1:0) Lengyeltóti, 600 néző. V.: Gadányi, Balatonleile: Markovics — Gréczi, Sze­keres, Kriska — Kollár, Szűcs I. — Petrus, Papp, Szűcs i!Cser, Horváth. Lengyeltóti: Árkus — Renczes, Parrag, Nagy — Németh, Bódis — Barcsanics, Suri, Kiss, Jónás, Harsányi. G.: Horváth, Szűcs l„ Papp, ill. Barcsanics. A bala- tonleilei csapat korszerűbben és szeb­ben játszott. Erővel is végig bírták a vendégek. Nem így a lengyeltóti együt­tes, amelyen meglátszott az edzéshiány. A lélektelen iátikot nyújtó lengyeltóti csapat valós körülmények között szen­vedte el első hazai vereségét. Magyar Ernő Nß Ill-as mérkőzések Dombóvári VSE—Kaposvári Dózsa 4:0 (2:0) Dombóvár, 600 néző. V.: Darázsi. Dombóvár: Egyed — Kaposi, Halmo- si I.. Halmos! II. — Tóth, Kalmár — Ge­lencsér, G. Kiss, Gebhardt, Horváth, Magyar. Dózsa: Molnár II. — Németh, Deák, Illés — Kutas!, Csima — Veve- rán II., Kiss II., Güth. Veverán I., Mol­nár III. Az erősen megfiatalított támadósorraji felálló Dózsa csapata elfogadotton kez­dett. Ennek ellenére néhány formás tá­madást vezettek a dózsások — ered­mény nélkül. Nem így a dombóváriak, akiknek az első veszélyes lefutása, egy szép, baloldali, helycserés támadás gól­lal végződött. Horváth vágta a hálóba a labdát. 1:0. Hat perccel később Dará­zsi játékvezető túl szigorúan 11-est Ítélt a Dózsa ellen, pedig csupán «gy rálőtt labda pattant Deák kezére. A Büntetőt Halmosi I. értékesítette. 2:0. A széltől támogatott dombóvári csapat ebben az időbe» többet és veszélyesebben táma­dott. Szünet után « szél a Dózsát támogat­ta. Keidetben szépen gördültek a Dózsa fiatal csatárainak támadásai, de rend­szerint csak a 16-osig, mert ott bizony a kemény dembórári védők valósággal szétspriccelték a könnyűsúlyú kapos­vári csatárokat. A Dózsa r támadóknak alkalmak nyílt volna a szépítésre és az egyenlítésre is. de előbb Veverá» H.. majd Kiss II. hagyták ki a helyzeteiket. Az utolsó negyedórában egy vesaélyte- lennek látszó támadást fejeztek be gól­lal a dombóvári csatárok. Úgy látszott, hogy a labda már el­hagyta az alapvonalat, a Dózsa-vé- dők leálltak, nem így G. Kiss, aki visszaguríott Gelencsérhez, s a jobbszélső védhetetlenül vágta a hálóba a labdát. 3:0, Változatos mezőnyjáték után a 40. percben a dombóváriak Kal­már révén újabb gólt szereztek, így született meg a 4:0-ás végered­mény. A dombóvári csapat, ahol a belső ba­jok elülőben vannak, erőteljesebb játé­kával rá is szolgált a győzelemre, ás­nák Uenére, hogy a gólarány túlzott. A Dózsa csapatában túl sok a fiatlal ée tapasztalatlan játékos. Ezért rapszodikus a csapat teljesítménye. Jók' G. Kiss. Gebhardt, Horváth, ill. Kutasi, Veve­rán II. K. Textiles—Csurgó 1:1 (0:0) Kaposvár, Dóasa-pálya, 600 néző. V.: Kovács. K. Textiles: Kovács — Susen ka, Má­té, Szilvás! — Lofkó, Műdig — Nagy, Pereeztegi, Palkovics, Földi, Nagyréti. Csurgó: Kepler — Németh, Jakoda, Hottó II. — Szanyi, Olvasó — Horváth, Vörös. Nagy I., Nagy II. Hottó I. Lanyha iramban, csapkodó játékkal kezdődött a mérkőzés. A két tehetetlen csatársor hosszú ideig nem volt képes összehozni egy épkézláb támadást. A 11. percben Nagy II. lesről Indult, de még így sem tudta jó helyzetét kihasználni. Ellenfélhez kerülő átadások, unalmas mezőnyjáték jellemezte az első félórát. A két kapus közül először a 36. perc­ben akadt Keplernek komolyabb védeni valója, amikor Földi lövését Pere9ztegi közelről megtoldotta, de a csurgói ka­pus jó érzékkel vetődött a labdára. Há­rom perc múlva Peresztegi hagyott ki jó helyzetet, amikor 10 méterről fölé lőtt. A második félidő valamivel élénkebb iramban kezdődött, fölényt a Textiles harcolt ki. Nagy oldalról küldött, veszé­lyes lövését védte szépen Kepler. A 16. percben Nagyréti egy csel után a kapu elé ívelt, Nagy helye­zett, de gyenge fejesére Kepler ké­sőn vetődött és a labda a kapufáról a hálóba pattant. 1:0. Gól után Csurgó kapcsolt rá és táma­dott többet. Ennek eredményeként a 20. percben kis Is egyenlített. Egy távoli lövést a Textiles-védők kifejeltek a kapus elől, Hottó I. el­csípte a labdát ós mintegy hét mé­terről a sarokba lőtt. 1:1. Az egy-egy gól elég is volt a csatárok­nak, újra kezdődött a mezőnyben való csapkodás. A Textiles mégis megszerez­hette volna a győzelmet. A 34. percben ugyanis az egyik csurgói játékos tiszte­letlen beszéde miatt közvetett szabadrú­gást ítélt a játékvezető a csurgói 16- oson belül. A lövés kipattant a gólvona­lon felsorakozó csurgói játékosokról. Az ezt követő tömegjelenetben Jakoda kéz­zel ért a labdához, amiért a játékvezető 11-est ítélt. Földi jól helyezett büntető­jét azonban Kepler ragyogó vetődéssel kiütötte és a kapu közelében álló Ja­koda felszabadított. Az utolsó percekben újra Csurgó támadott és Vörös hatal­mas lövését Kovács csak neheze» tolta szögletre. Az eléggé alacsony színvonalú mér­kőzésen igazságos eredmény született. A »bajai hősök« és a jóképességű csur­góiak összecsapásától többet várt a kö­zönség. A Textiles csapatából Nagy, Su- senka. Műdig és Szilvás!, míg a csurgói együttesből Jakoda, Kepler, Hottó I. és Szanyi játéka érdemel dicséretet. Kovács játékvezető ítéleteivel nem mindig értettünk ’egyet, többször ítélke­zett fordítva, mindkét csapat terhére. Mayer Géza Kilenc közül nyolc K. Dóxsa öklöző jutott az országos bajnokság négyes döntőjébe Az ökölvívás Somogy megyei hívei nagy érdeklődéssel tekintettek szombat óta Budapest felé. Itt folynak ugyanis az országos Ifjúsági egyéni és csapat- bajnokság ökölvívó küzdelmei a MÁ- VAG kolónia kultúrtermében. Remény­kedve, de mégis telve aggódással bo­csátottuk útnak öklözőinket. Remény­kedtünk azért, mert tudtuk, hogy Szegfi László fiai lelkiismeretes is odaadó munkával készültek az idei év legna­gyobb ifjúsági ökölvívó eseményére. Féltettük fiainkat azért, mert az ázsiai nátha megtizedelte a Dózsa öklözőit is, akiknek a számára bizony valóban rosz- szul kezdődött a verseny. Illést, a lég­súlyú versenyzőt nem engedte az orvos indulni, mert belázasodott. A másik ki­lenc fiú azonban ragyogó teljesítményt nyújtva, sikert sikerre halmozva küz­dött és közülük nyolc verekedte be ma­gát a döntő négyes mezőnyébe szomba­ton és vasárnap. Olyan tény ez, amely felett érdemes elgondolkozni. Mutatja ez a döntő, hogy mit is nyom a latban valójában a ka­posvári ökölvívás. Szegfi László edző hétfőn az alábbi telefonjelentóst küldte lapunknak: 136 öklöző lépett kötelek közé az if­júsági egyéni és csapatverseny kereté­ben. A fiúk minden tőlük telhetőt meg­tettek az eredményes szereplés érdeké­ben. Papírsúlyban Makk Károly leayőzte Rudányit (Győr), Bogdánt (Bp. MÁVAG) és bejutott a négyes döntőbe. Harmatsúlyban Horváth legyőzte Pampukot (Győr) és Parányit (Salgótar­ján), de kikapott a Bp. Vasas Vargájától és ezzel kiesett. Pehelysúlyban Tamásovics legyőzte Szombort (Magyar Pamut), Szatmárit (Salgótarján) ós bejutott a négyes dön­tőbe. Könnyűsúlyban Papp előbb erőnyerő volt, majd legyőzte az FTC Győrijét és bejutott a négyes döntőbe. Kisváltósúlyban Dunajecz legyőzte Szabót (Bp. Építők), Moldoványit, a Va­sas ifjúsági bajnokát és bejutott a né­gyes elöntőbe. Váltósúlyban Bereczki legyőzte az EMAG Kutiját és bejutott a négyes dön­tőbe. Középsúlyban Bednanics legyőzte Ső- dánt, a Magyar Pamut versenyzőjét és bejutott a négyes döntőbe. A félnehézsúlyban Karádin kívül még két induló van. Karádi első mérkőzéséi kikapott Bittértől (Bp. Építők), de log rosszabb esetben is harmadik lesz. Nehézsúlyban mindössze ketten in­dulnak, Kalmár ma este csak a döntő­ben jut szóhoz. A pontversenyben ezideig 22 pontot szereztünk. Ugyancsak 22 pontja van a Bp. Iparitanuló SK-nak Is. Nekünk azon­ban több versenyzőnk van a döntőben, s most már azt reméljük, hogy a fiúk megnyerik az országos csapatversenyt. Ezúton közöljük kedves olvasóinkkal, hogy a K. Dózsa ifjúsági öklözöinek hétfő esti, valamint a ma esti döntőjé­ről kiküldött munkatársunk számol majd be lapunk holnapi, illetve holnap- utáni számában. Két nőnek elsejére bútorozott szoba kiadó Május 1 u. 60. _____________(1771) T elket vagy gyümölcsöst keresek azonnali megvételre Balatonszemes kör­nyékén. Ajánlatokat: Magyar Hirdető, Kaposvár.___________________________Q.T72) M ező u. 4. számú ház eladó, mely áll 4 szoba, 3 konyha és 1 előszobából. A ház megosztva is megvehető.______(961) F onyódon, a parthoz közel 140 négy­szögöl villatelek eladó. Cím a Kiadóban. __________________________________(965) E ladó ház: Rózsa Ferenc u. 5. sz. Ebből 1 szobás lakás elfoglalható. Ér­deklődni: a háznál Várvizi János, és Bédai Ferenc. Marcali Gimnázium. (966) Zetka 150-es. 10 400-at futott, príma állapotban eladó. Május 1 u. Húsbolt. ___________________________________(967) 1 620 négyszögöl príma szántóföld sürgősen eladó. Nyár u. 4._________(1759) K isméretű, világos kombináltszekrény eladó. Cim a Hirdetőben._________(1764) S ürgősen eladó másféléves, nehéz kancacsikó. özv. Nagy Lajosné, Ma« gyaregres._____________ (1765) G yalugép eladó. Április 4 u. 1. sízám, . emelet, balról. (1767) Kétszobás, kis családi házat, beköltöz- hetőt, megvételre keresek. Cím a Hirde­tőbem_______________________________<1766) Kühne motori’al, üzemképes szalag- fűrész sürgősen eladó. Kaposvár. Szi­getvári u. 23.____________________ (1770) P erfekt gyors- és géplrónöt magas fi­zetéssel, t'tkári teendők ellátására is felvesz a Kaposvári Sertéstenyésztő V. Jelentkezés a sántosi hizlaldában. (17551 Magánjáró fafűrészelő eladó Vart Imrénél. Otvöskónyi._______________(175y V arrógépek javítását vállalja garan« ciáva! Szabó müszerészmester. Kapos­vár. Berzsenyi u. 30.________________(844) Szölőoltványok! Gyökeres Oihellók. delevárik, őszi szállításra rendelhetők: Kiss Bertalannál. Abasár.___________(948) S omogyi Néplap Szerkeszti a szerkesztőbizottság. Felelős kiadó: Az MSZMP Megyei Végrehajtó Bizottsága Szerkesztőség: Kaposvár. Sztálin e. 14. sz. Telefon 15-10, 15-11. Kiadóhivatal: Latlnka Sándor u. 4. Telefon: 15-16. Somogy megyei Nyemdalpar! Vállal»! nyomdáért felel: László Tiber.