Somogyi Néplap, 1957. október (14. évfolyam, 229-255. szám)

1957-10-01 / 229. szám

4 SOMOGYI NÉPLAP Kedd, 1957. október 1. VASÁRNAPI LABDARÜQÓ-MÉRLEQ Megtorpantak a somogyi NB-s labda­rúgócsapatok. Igaz, örvendetes és szép győzelmet aratott a Kaposvári MTE a Veszprémi Haladás ellen. De annál szo­morúbb a Kinizsi válsága, amely vál­tozatlanul tovább tart. A Kinizsi vere­séggel tért haza Magyaróvárról, s bi­zony ez a vereség annál fájóbb, mert egy mérsékelt képességű csapat, egy újonc NB ll-es együttes fektette két- vállra a kaposváriakat. Változatlanul gyengélkednek a so­mogyi NB lll-as csapatok is. Most a két kaposvári csapat, a K. Textiles és a Kaposvári Dózsa szerzett csupán egy-egy pontot. Igaz, hogy a Textile­sek idegenben. A vártnál súlyosabb vereséget szenvedett Szigetváron a Csurgói Petőfi, de megingott a Nagy­atádi Kinizsi is. Szép és sportszerű mérkőzések vol­tak a megyei labdarúgó bajnokság I. osztályában, ahol ez évben először, a fordulóban nem történt egyetlen ki­állítás sem. Meglepetés viszont akadt; Balaton lel le legyőzte a Taszári Honvé­dőt. A vasárnapi fordulóról tudósítóink az alábbiakat jelentették: Biztos és megérdemelt győzelem KMTE—Veszprémi Haladás 4:1 (2:0) Kaposvár. 2000 néző. Vezette: Bács- ván. KMTE: Kovács — Takács, Egres, Darvas — Papp, Pammer — Jutási, Morvái, Zsoldos, Vigh. Vajda. Edző: Radnai István. Veszprém: Tardi — Far­kas, Böröcz, Wilverger — Tóth, Hő- gyészi — Heil, Magasházi, Korcsog, Pa­lotás, Schlőgi. Edző: Kalocsai Aba dr. Már a 30. másodpercben megszerez­te a vezetést a nagy játékkedvvel küz­dő KMTE csapata. Morvái 25 méteres szabadrúgását Zsoldos kapásból vágta a hálóba. 1:0. A gól érthetően megzavarta a vendége­ket, s szárnyakat adott a hazai csa­patnak. Nagy KMTE nyomás követke­zett. s 8. percben akár újabb gólt is elérhettek volna a kaposvári csatárak. Zsoldos — Jutlasi osszjátéli után .a labda Vajda elé került, a szükségbalszélső azonban meglepődött. Állandósult a KMTE fölénye. A veszprémi védelem azonban egyelőre jól állt a lábán. A vendégek a 25. percben Jöttek fel elő­ször és veszélyeztettek. Heil lövését azonban, ha nehezen is, de védte Ko­vács. A 26. percben viszont újabb KMTE gólnak tapsolhatott a közönség. Jutási futott el a szélen, kicselezte a ráfutó védőket, sőt a kapust is és a hálóba lőtt. 2:0. Most jött meg igazán a közönség hang­ja. Olyan biztatásba kezdett a szurkoló- tábor, amire ez évben Kaposvárott lab­darúgó mérkőzésen még nem volt pél­da. Támadott is az MTE, de a befejezés most már nem sikerült, sőt a félidő utolsó perceiben a veszprémiek is veszélyeztettek, csakhogy az ő táma­dásaik tervszerűtlenebbek voltak. A második félidőt ismét heves KMTF, rohamok vezették be. Már az el­ső percben Zsoldos elől Tardi csak vetődve tudta felszedni a labdát. Aztán Zsildos fejese alig valamivel szállt el a kapu felett, éppúgy, mint Morvái ha­talmas lövése. A vendégek beszorultak és csak szórványos támadásokkal kí­sérleteztek. Ezeket azonban a KMTE- védők soKszor túl könnyelműen hárí­tották. A 16. percben viszont csak üggyel-bajjal tudtak menteni Darvasék. A 20. perc újabb gólt hozott, amelyet Jutási lőtt, a játékvezető azonban elő­zőleg szabálytalanságot látott. A 25. percben viszont Papp egyé­ni játék után a halóba talált, s ez a gól már jogos volt, 3:0. Nyomasztóvá vált a KMTE fölénye, mégis a vendégek értele el gólt. A 31. percben Darvas hazaadással tisztázhatott volna, ő azonban fe­leslegesen az alapvonalon túlra vágta a labdát. A jobboldalról be­ívelt szögletet Palotás befejelte. 3:1. Ez a gól felrázta a vendégeket, akik azután néhány támadást Is vezettek. Most viszont a változatosság kedvéért a veszprémi támadásokat követte ka­posvári gól. A 40. percben Morvái futott el a jobbszélen. Beadása mintaszerű volt, a labda Zsoldos elé szállt, aki biztosan vágta azt a hálóba. 4:1. A késői kezdés miatt bizony már ugyancsak sötétedett, mikorra a játék befejeződött. Az egyre javuló formát mutató KMTE csapata meglepő biztos és fölé­nyes győzelmet aratott, az idén már néhány figyelemre méltó eredményt el­ért Veszprémi Haladással szemben. (A Budafoki ÉMTE csapatát ez a veszpré­mi csapat 8:1 arányban győzte le.) Az újonc kaposvári NB II-es csapat ezen a mérkőzésen mindvégig jobb is volt ellenfelénél, amelyet ugyan megzavart az első bekapott gól, de végeredmény­ben a- veszprémi csapat később sem tudott kibontakozni a korszerűbben játszó KMTE ellenében. A KMTE rászolgált a közönség lelkes buzdítására és tlapsaira. S ha a csapat tovább ezen az úton halad, akkor meg­szilárdíthatja helyét az Ml It-ben. A kaposvári csapatban különösen a fsriezetpár tüntette ki magát. .amely­nek Jó játéka döntően befolyásolta a mérkőzés eredményének alakulását. De jobban állt a lábán (a hibák ellenére is) >a kaposváriak védelme, mint a köz­vetlen veszprémi védelem, a támadó­sor pedig sokkal gólnatöröbben, ötle­tesebben és korszerűbben futballozott, mint a veszprémiek hasonló sora. Egyénileg a KMTE csapatában Pam- mer, Jutási és Zsoldos emelkedett ki a csapatból. A veszprémiek közül Bö­röcz, Tóth, Korcsog és Schlőgi játéka dicsérhető. A játékvezető vegyes be­nyomást keltett. Több hibát követett el, mindkét fél terhére. Muráth József. Csatársor nélkül nem lehet győzni Mosonmagyaróvári TE—Kaposvári Kinizsi 1:0 (0:0) Mosonmagyaróvár. 2000 néző. ^ Ve­zette: Valkár. Mosonmagyaróvár: Horváth II — Rúzsa, Becze, Tóth II. — Trapli, Gnám — Zömbik, Nagy, Németh II, Szivák, Szita. Edző: Mácsai András. Kinizsi: Rapp — Szili, Szigeti, Pálfalvai — Barna, Márkus — Tóth, Szentgróti, Mózsi. Horváth, Stadler. Edző: Zá- borszky Jenő. Az igen hepe-hupás talajú pályán laseon me'egedtek bele á csapatok. A 7. percig a kapusok nem is avatkoztak például á játékba. Az első eseményt a 8. percben Horváth gyenge lövése je­lentette. Aztán Gnám szánta rá magát lövésre, de ez is mellé szállt. A 10. percben ismét egy fe.dezet, ez alkalom­mal Trapli lőtt most már kapura. Rapp azonban a helyén volt. A védekezésre berendezkedett Kinizsi enyhe fölényt harcolt ki. s a 13. .percben szögletet ért el. Horváth azonban Ismét Kapu fölé küldte a labdát. A 17. percben Pálfalvai—Horváth—Stadler adogatás után a szélső elhamarkodottan futtából kapu mellé lőtt.. Aztán a hazaiak jöt­tek fel, főként távoli lövésekkel kísérle­teztek. Szita nagyerejü lövését azonban Rapp biztos kézzel hárította. A 26. percben Rapp kilépett a 16-oson kí­vülre, emiatt szabadrúgáshoz jutott a magyiaróvári csapat. Nagy tömörülés keletkezett a kaposvári kapu előtt, míg végül sikerült felszabadítani. Váltakozó játék alakult ki. A 40. percben veszé­lyesen pattogott a labda a kaposváriak kapuja előtt. A már-már gólba tartó labdát az utolsó pillanatban Pálfalvai gólvo­nalról vágta szögletre. A játékidő eme szakaszának utolsó perceiben mindkét1 csapat támadói előtt alkalom nyílt a gólszerzésre. Előbb azonban a 43. percben Nagy jó helyzet­ben rosszul találta el a labdát, 9 az leperdült s odalett a helyzet. A 44. percben Stadler pattogó lövését ejtette ki a magyaróvár! kapus. De nem akadt csatár, aki kihasználta volna a kínál­kozó alkalmat. Szünet után a 2. perc­be a Mózsi — Studier—Tóth támadás gördült a pályán. Tóth nehéz szögből azonban a ki­futó kapusba lőtte a labdát. Az ellentámadások sórán Rappnak kel­lett két ízben nehéz helyzetet tisztáznia. A játék 1 olyaténképn festett, mintha mindegyik csapat megelégelte volna a döntetlent. Valóban a mezőnyben nem volt különbség a két csapat kö­zött. S helyes volt az é vélemény, hogy amelyik csapat egy gólt rúg ezen e mérkőzésen, az nyerni fog. A qclszerzcsi alkalom először a Kinizsi elett nyílt mag. A 11. perc­ben Stadler kilépett védői között, egyedül volt mér a kapussal szem­ben. azonban ahelyett, hogy kicse­lezte volna a kifutó kapust, a ka­pusba vágta a labdái. Ezután negyedórás hazai fölény kö­vetkezett. A Kinizsi védelmére nagy munka hárult, de a védők egyelőre hiba nélkül látták el feladatukat. A 27. percben potyagóllal eldőlt a mérkőzés sorsa. A kaputól mintegy ötven méterre(ü) szabadrúgáshoz Iütött r. hazái csapat. Pecze állt ne­ki a büntetőnek. A 16-osra akart ívelni, az iv azonban hosszúra si­került. A labda kapura szállt, s a kifutó Kapp, akit Németh II. sza­bálytalanul akadályozott a védés­ben, a labda mellé ütött. S az a hálóba hullt. 1:0. A Kinizsi reklamált, de eredmény nél­kül. Csere történt a kaposváriaknál. Hor­váth lett a jobbhátvéd, Szili a közép­csatár. A csere sem használt1 azonban, bár ettől az időtől kezdve erőteljesebb volt valamivel a Kinizsi támadó játéka. A 35. percben Szita beadását Németh II. a Hálóba lőtte, a játékvezető azonban les címén nem {tiélte meg a gólt. Aztán a 27. percben egy Kinizsi támadás során Becze kézzel ütötte le a lab­dát a 16-oscn belül. A Játékvezető maga is megtorpant, de aztán to- vábbot intett, a 11-es helyett. Bizony már szürkült, amikor a játék­vezető a mérkőzés végét jelezte, ame­lyet nagy szerencsével nyert meg a magyaróvári csapat. A mérkőzésen ugyanis nehéz lett volna különbséget tenni a két együttes között. Az első félidőben három. a második félidőben négy csatárral ját­szó és védekezésre berendezkedett Ki­nizsi ugyanis mezőnyben (a szünet utáni 15 percet kivéve) egyenrangú el­lenfele volt a lelkes hazaiaknak, finnek alapján a valós e-eaménv is a döntetlen lett volna. Sőt, a Kinizsinek több íz­ben alkalma nyílt volna arra. hogy megnyerje a mérkőzést. A kiábrán­dítóan játszó Kinizsi csatársor azonban képtelen volt egy gólt összehozni. A védelem, amely nagy munkát vég­zett ós mindvégig Jól oldotta meg fel­adatát. egy percre megingott, s ez elég volt ahhoz, hogy egy gólt kapjon a csapat s elveszítse a mérkőzést. Bizony Záborszky edzőnek főhet a feje, hogy miként javítsa meg a támedósor mun­káját, mert amíg itt nem. mutatkozik Javulás, aliigha várhatunk jobb sze­replést a Kinizsi csapatától. A magyaróvári Játék alapján a vé­dőket nem érheti vád. A közvetlen vé­delem minden egyes tagja, Szili, Szigeti, Pálfalvai, Rapp, a góltól eltekintve, jól megállttá helyét. Igen sokat javult a fedezetpár játéka, ahol Márkus és Bar­na, valamint a harmadik fedezetet ját­szó Szentgróti játszottak kifogástala­nul. A csatársorban azonban nem fca- láífuálk egyetlen épkézláb embert sem. A magyiaróvári együttes nem olyan jó, mint eredményei sejtetni engedték. Lelkes, küzdőszellemű csapat, amely­nek legjobbja Becze középhátvéd volt. rajta kívül Horváth II, Trapli és főként Gnám játéka dicsérhető. Valkár játékvezető sok hibát vétett. Véleményünk szerint az első gól hibá­zott akkor is. amikor Becze kezelésé­nél nem ítélt 11-est. A mezőnyben is volt jónéhány fordított Ítélet». Kovács Sándor. K. Dózsa—Nagykanizsai Építők 3:3 (2:2) Kaposvár. 1000 néző. Vezette: Orbán. Dózsa: Molnár II — Csima, Deák, Németh — Kutas!, Illés — Güth, Hor- nyák, Kecskeméti, Nagy, Molnár III. Nagykanizsa: Németh — Kovács II!., Fe­kete. Czotter — Endrei, Király — Kovács 1!.. Beck, Kovács I.. Horváth, Vo no vies. Eléggé lagymatag Iramban kezdődött a játék. Ar első eseményt a 10. percben Hornyák, majd Molnár III. lövése jelentette. Fölénybe került a Dózsa, mégi9 a 23. percben a vendégek szerezték meg a vezetést. Németh elvétette a labdát. Kovács II. kiugrott és biztosan lőtt a háló­ba. 0:1. Az eavenlítés azonban nem sokáig váratott magára, mert a kö­vetkező percben a kitörő Hornyá- kot a 16-oson buktatták, a megítélt szabadrúgásnak Hornyák állt neki és labdája utat talált a hálóba, 1:1. Támadott a Dózsa. Ujahb szabadrúgás­hoz jutott a csapat, de Hornyák má­sodszorra már nem találta meg a rést. A 30. percben a tömörült kanizsai védelem egyik tagja kézzel ért a labdához. A játékvezető 11-est ítélt, melyet Nagy Tibor értékesített. 2:1. Tíz perc múlva újabb védelmi hibából azonban ismét egyenlítettek a kanizsai­ak. ez alkalommal Horváth volt ered­ményes, 2:2. Szünet után kezdetben heves kani­zsai támadások következtek, majd fo­kozatosan a Dózsa vette át a játék irányítását. Hiába harcolt azonban ki fölényt a Dózsa csapata, támadósora főként Kecskeméti túl körülményes volt- Ebből a sorból jóformán csak Molnár III. jelentett veszélyt a kani­zsaiak kapujára, akinek az" egyik lab­dáját előbb a gólvonalról vágták ki a védők, majd a 32. percben az aprótermetű csatár lövése utat talált a hálóba, 3:2. A gól után 0 játékvezető a feleselő Kovács III-at kiállította. Mindenki azt várta, hogy a tíz főre olvadt kanizsai csapattal szemben a Dózsa tovább nö­veli góljainak számát. Ehelyett azonban váratlanul a kanizsai csapat vette át a játék irányítását és tíz emberrel is sikerült a 35. percben Beck révén egyenlítenie. 3:3. A vártnál gyengébb színvonalú mér­kőzésen nagyjából igazságos eredmény született. A vendégek lelkesebben ját­szottak, mirtt a K. Dózsa, amelynek tá- madusora túl körülményes vott, s vé­delme is bizony nem egy ízben megin­gott. A Dózsa csapatában Deák, Nagy, Molnár III., a kanizsai együttesből Fe­kete. Beck és Kovács játéka dicsér­hető. M. J. Simontornyai BTC— K. Textiles 1:1 (1:0) Simoatornya: Ferenczi — Kara, Pa­dos. Smigura — Sebestyén, Pénzes — Barocsat. Kondor, Lukács. Galló, Rcth. Textiles: Kovács — Susenka, Máté, Végh — Szilvási, Műdig — Nagy. Pe- resztegi. Földi, Palkovics, Nagyrétl. Széllel hátban kezd Simontornya és mezőnyfölényt harcol ki, azonban ko­moly gólhelyzet1 a jól romboló Textiles ellen nem alakul ki Ezzel szemben az elől tanyázó három kaposvári csatár lefutásai mindig komoly veszélyt je­lentenek a hazai csapat kapujára. Úgy nézett ki, hogy az első félidő gól nél­kül végződik, amikor a 41. percben Barocsai elhúz a késlekedő Textiles vé­dők mellett és a keresztezni igyekvő Máté elöl Kondorhoz játszik, akire már hiába fut ki Kovács, a kapus mellett az üres kapuba gurít. 1:0. A második félidőben a Textiles a többet támadó, de a lövések elkerülik a simontornyai kaput. Qsak a 23. perc hoz izgalmat a simontornyai nézők számára. Peresztegi hosszan a kapu elé ívelt labdáját Pados fejelni akarja, de a szél által erősen csavart labdát elvéti, a két méterrel távolabb álló Földi rajtol a labdára és azt a hálóba vágja. Azonban a partjelző jó szeme lest látott s fgy szabadrúgás a Textiles ellen. A 31. percben Szilvási passzol Földihez, ez egy csel után továbbit Pal- kovicshoz, aki rövid labdavezetés után mintegy 20 méterről hatalmas gólt ra­gaszt e bal alsó sarokba. A hátralévő időben a Textiles irányítja a játékot, de a góllövés nem megy', sőt a 53. perc­ben egy simontornyai támadást csak nehezen tisztáz a Textiles védelem. Sportszerű, szép mérkőzést játszott a két! csapat Igazságos eredménnyel, bár a Textiles közelebb állt a két pont megszerzéséhez Jók: Ferenczi, Sebes­tyén, Barocsai, Kondor, illetve Máté, Kovács. Peresztegi. Szilvási. A totő 12 találatos szelvénye: 2, 2. 2, 2. 1. x. 2. 2. 1. 1. 1, x. A 12 találatos szelvény, amelyből mindössze egy akadt. 421 295 forintot fizet. A 11 találatotok nyereménye 8260 forint, míg a 10 találatosoké 649 forint. EZ TÖRTÉNT MÉG AZ NB M-BEM: Sztálinváros—Nagykanizsa 4:0, Pécs- bányatelep—Zalaegerszegi TE 0:0. Oroszlány'—Szombathely 2:0, Budafok— Szekszárd 1:0, Győri ETO—Láng Gép­gyár 5‘2, Székesfehérvár—Délbudai Szpartakusz 3:0, Zalaezerszegi Dózsa— Soproni VSE 2:2. Meglpetós a kard egyéni világbajnok­ságban: 1. Pawlowski (Lengyelország), 2. Kárpáti, 3. Mendelényi. A döntőben a négy magyar »összeverte« egymást, a lengyel fiúval viszont nem bírt, csak egyedül Kárpáti. Ez azonban elég volt Pawlowski győzelméhez. Szigetvári Zrínyi—Csurgói Petőfi 5:1 (3:0) Szigetvár, 500 néző. Vezette: Völ­gy esi. Szigetvár: Héjjas — Boronkai II., Soós, Boronkai I. — Horváth, Homnola I. , — Hompota II, Szomor, Tolnai, Győrfi, Sós. Csurgó: Kepler — Nagy I., Jakoda, Hottó II. — Molnár, Szanyi — Horváth, Vörös, Hottó I., Szabó, Nagy II. Rögtön kezdés után a szigetvári csapat vette át a játék irányítását és időnként a csurgói védelemre nagy nyomás nehezedett. A 15. percben esett a mérkőzés első gólja, amikor Tolnai —Győrfi csszjáték után a balösszekötő lőtt a hálóba, 1:0. A szórványos csiurgói támadások nem jelentettek veszélyt. Annál inkább ve­szélyeztettek a hazaiak, s a 21. percben Horváth hatalmas lövését Kepler csak üggyel-bajjal tudta védeni. A 32. perc­ben Sós lőtt jő helyzetben mellé. Két perccel később azonban Győrfi beívelt labdáját Sós a hálóba vágta, 2:0. A sorozatos szigtevári táma­dások a 42. percben újabb gólt ered­ményeztek. Ez alkalommal Sós futott el a szilen, beadása Hompota I, elé szállt, a fedezet jól irányzott lövését Kepler csak kiütni tudta, a labda Hompola II. ele került, aki aztán nem hibázott, 3:0. Szünet után esett a játék irama, s né­hány kemény belemenés következett. A 22. percben a játékvezető Sza- nyit utánrúgásért kiállította. A tíz főre olvadt Csurgó azonban nem adta fel, s néhány formás támadást is vezetett a csapat. A 26. percben Szabó jutott jó hely­zetbe, a 11-es táiékáról nagy lö­vést küldött kapura, amely Hottó II. fején irányt változtatva, védhe- letlenül vágódott a hálóba, 3:1. A folytatás azonban elmaradt, sőt ismét a szigetváriak vették át a játék irá­nyítását1 és előbb a lesen álló Sós a leálló vé­delem mellett 4:1-re alakítja a mérkőzés állását, maid pedig a 35. percben Győrfi hosszú labdáját Sós a meglepett védelem mellett ismét a hálóba küldte, 5:1. A szigetvári csapat fölényének jegyé­ben ért véget a mérkőzés, amely tel­jesen valós eredményt hozott. A Szi­getvári Zrínyi csapata ennyivel jobb volt. A Csurgói Petőfi széfesően ját­szott é9 különösen a védelme volt igen gyenge. Egyénileg a szigetvári csapat­ból Boronkai II., továbbá Tolnai, Györ- fi, Sós balszárny játéka emelhető ki. A mélyen formája alatt szereplő csur­gói együttesből csupán Nagy I. és Mol­nár lelkesedése dicsérhető. Halmai Emil. Dombóvári VSE—Nagyatádi Kinizsi 3:1 (2:0) Dombóvár, 60Ó néző. Vezette: Kul­csár. Dombóvár: Egyed — Kaposi, Halmosi II., Kalmár — Tóth, Arató — Gelen­csér, Halmosi l„ Gebhardt, Horváth, Moravek. Nagyatád: Horváth — Papp, Dénes, Tátrai — Tálos, Tamás I!., — Frényó, Makkos, Selmeczi, Bicsáki, Posta. A hazaiak nagy becsvággyal vetették magukat a küzdelembe, s már az első percekben előrevettette árnyé­kát. hogy a hazai közönség előtt " a dombóvári csapat ki akarja köszörül­ni a múlt heti csorbát. Az ötödik és 6. percben Gebhardt, majd Moravek hi­bázott. A nagyatádiak csak védekeztek. A 14. percben megszületett a mér­kőzés első gólja, amikor egy 16-os- ról beívelt labdát Halmosi I. védhe- tetlenül vágott hálóba. 1:0. Továbbra is Dombóvár irányította a já­tékot, s a 25. percben az elfutó Gelencsér Horváthoz játszott, aki nehéz szögből fejjel juttatta a labdát a hálóba, 2:0. A nagyatádi csapat első kínálkozó al­kalma a gólszerzésre a 44. percben volt. amikor Bicsáki már csak a kapusa sál állt szemben, labdája azonban ka­pu mellé szállt. Szünet után némileg változott a játék képe. Helyenként ve­szélyeztettek az atádtak is. de nem Igen tudott kibontakozni valóban ve­szélyes helyzet, mert a csatárok min­dent túlkombináltak. Az utolsó negyed­órában állandósult a dombóváriak fö­lénye. A 30. percben Gebhardt elfutott és egyéni iátik után megszerezte a dombóváriak harmadik gól lát, 3:0. Majd a 34. percben szépített a nagyatádi csapat. Bicsáki— Selmeczi összjáték után az utóbbi lövése utat talált a hálóba, 3:1. A mutatott játék alapján a dombóvári csapat rászolgált a győzelemre, mert hisz egységesebbel-, játszott, mint a felforgatott összeállítású Nagyatádi Ki­nizsi, Egyénileg Kaposi, Halmosi I. ée Gebhardt, illetve Tamás II., Dénes és Selmeczi játéka dicsérhető. Horváth Miklós. DUKLA PRÁGA-BP. HONVÉD 1:0 A Kispesten lejátszott nemzetkö­zi mérkőzésen a magyar csapat lé­nyegesen többet támadott, de hely­zeteit nem tudta kihasználni, s így a prágai csapat Novak góljával l:0-ra megnyerte a mérkőzést. KÉZILABDA: Románia—Magyarország 13:10 (6:3) A végig nagyiramú mérkőzésen, a magyar csapat hosszú ideig egyen­rangú ellenfele volt a román kézi- labdásofcnak, de a románok az utol­só percekben dobott góljaikkal megnyerték a végig nagyiramú mér­kőzést. Megyei I. osztály BARCS —K. H. VASUTAS 2:1 (1 *» Barcs. 350 néző. Vezette: Varga. Barcs: Gál — Otartics, Kövesi, Kiss — Kaponai. Pandur — Gulyás. Zsib- rek, Mayer, Barakonyi, Szili. Kapos­vár: Illés — Wéber, Nagy II, Nagy I. — Molnár. Tóth II, — Németh, Laki, Tóth I., Jónás, Hársházi. G: Szilt. Ba­rakonyi, ill. Jónás. Jóiramú mérkőzés, bár inkább küzdelem volt, mint játék. A hazai pálya előnye döntött. Jók: Gál. Pandúr, Barakonyi, illetve Illés. Nagy II. Jónás. Göndöcs Jenő. TAB —K. KINIZSI II. 6:0 (1:0) Tab, 600 néző. Vezette: Récse». Tab: Csonka — Györke, Fritz, Krutek — Györke II, Kúti — Gerbely, Puha, Fábián. Czabula II. Czabulia 1. Kinizsi: Tóth — Hetesi, Szatyin, Csön- ge — Hideg, Koslcsár — Harsányi. Bí­ró, Hanzli, Ács, Kovács. G: Kuti 3. Gerbely 2, Puha. Óvatos kezdés után az első félidőben váltakozó mezőny­játék alakult ki. Szünet után felülkere­kedett a tabi csapat, s kis szerencsé­vel akár nagyobb arányban is meg­szerezhette volna a győzelmet. Jók: Györke I, Kuti a mezőny legjobbja, Gerbely, Puha, illetve Kosácsár. Biró. Dietzl Ede. BALATONLELLE —TASZÁR 5:3 (1:1) Balatonlelle, 450 néző. Vezette: Kiss. Balatonlelle: Morkovics — Gróczi, Vörös, Kriska — Kingler. Kovács — Petrus, Szűcs, Nádasdi, Cser, Horváth. Taszár: Haragó — Kemény, Csoh, Pongrácz, — Stündl, Remzső — Keszi. Sallai, Horváth, Pátnel, Sinka. G: Ná­dasdi 2, Cser, Kovács, Horváth, illetve Horváth 2 és Kertész. A taszári csapat elbizakodottan lépett pályára, s ez bi­zony, mint oly sokszor, most is meg­bosszulta magát. A lelkes balatonlellei- ek nemcsak kiegyenlítettek az első fél­időben, a taszári vezetés után, hanem szünet után hatalmas küzdelemben fe­lülkerekedtek és teljesen megérdemelt győzelmet arattak. Jók: Vörös, Kovács. Nádasdi, Illetve Haragó, Horváth, Sín- ka. Bükki János. SOMOGYSZOB —LENGYELTÓTI 1:0 (0:0). Somogyszob, J300 néző. Vezette: Feny­vesi. Somogyszob: Barbina — Pálfl, Bálint. Kisgyuna — Szekeres, Kovács — Gő- bölös I, Hosszú. Gőbölős II, Angyal. Papp. Lengyeltóti: Arkus — Renczes. Nagy, Németh — Bódis I, Károly — Su- ri. Bódis II. Jónás. Kiss, Porrag. G: Hosszú. Jóiramú mérkőzés volt, ame­lyet a védelmek harca jellemzett. A támnldósorok mindkét oldölon tehetet­lenek voltak. A győztes gól közvetlen ci befejezés előtt a 89. percben esett. Jók: Bálint1. Szekeres. Hosszú, Illetve Renczes, Nagy, Németh. NAGYBAJOM —MARCALI 2:2 (0:1) Nagybajom, 400 néző. Vezette: Reic- hardt. Nagybajom: Vajda — Giesz, Fehér. Horváth — Vida, Kovács — Zsobrák. Léránt. Matyó, Sáringer, Tibol. Mar­cali: Bódis — Grujber, Hajdú, Bognár — Jakab. Bácsics — Szakács, Besenyő!, Bősz. Bene, Farkas. G. Fehér, Matyó, 111. Bene 2. Változatos mérkőzés volt. A játék csak az első félidőben volt szép. Szünet után sok volt a kemény belemenés. A marcali csapat az utolsó pillanatban egyenlített. Jók: Fehér. Horváth, Tibol, ill. Grujber, Jakab, Be­ne. Vida László BALATONBOGLÁR —BÖHÖNYE 2:1 (1:0) Bailatonboglár, 400 néző. Vezette: Matyó. Dalatonboglár: Czár — Biró. Gerel, Kadlicskó — Szabó, Fodros, — Varga, Bakó, Herczeg, Samu, Laborfalvi. Bö- hönye: Szabó — Szálai, Borsfái, Papp — Pokorni, Répása. — Kiss, Tölti, Vö­rös, Fiilöp, Szita. G: Bakó, Gerel 11-ee- ből, ill. Biró öngól. Változatos mérkő­zés. Az első félidőben a bogiári csa­pat játszott nagy fölényben. Szünet után Kadlicskó sérülése miatt tíz főre olvadlak a hazaiak. Fölénybe kerültek a vendégek. De csak szépíteni tudtak. Jók: Czár, Szabó, Fodros, Bakó. illet­ve Borsfái, Répáéi, Fülöp, Szita. Molnár József. FONYÓD—2AMARDI 4:2 (2:1) Fonyód, 300 néző, vezette: Temesi. Fonyód: Hajas — Liszkai, Oláh, Vitá­lis — Szabó, Molnár II — Farkas, Vi­da, Horváth II. Horváth I, Hajba. Za- márdi: Matyikó — Horváth, Lőrinczl, Gulyás — Vörös, Czebei — Kriszbai. Török, Varjú, Kertész, Bétái. G.: Hor­váth II. 2, Vörös öngól. Horváth I. ill. Varjú, Kertész. Hetvenöt percen át a fonyódiak támadtak, az utolsó negyed­órában azonban a vendégek jöttek fel. Nagy küzdelem után a korszerűbben játszó hazai csapat megérdemelten győzött. Gimesi László GYÉKÉNYES-SIÓFOK 1:1 (1:0) Gyékényes, 200 néző. Vezette: Isztl. Gyékényes: Hadi — Baróti, Máté, Csabai, — Kisiván, Miczók, , — Oletics. Horváth, Aradi, Herbán, Tálas. Siófok: Varga — Vörös. Farkas, Gróf — Cse­peli, Őri — Pálfi, Mirákovics. Tóth, ■Németh. Keszthelyi1. G: Horváth. 111. Tóth. A Siófok technikai fölényét nem tudta gólokra váltani. A hazaiak lelke­sedésüknek köszönhetik az egy pon­tot. Jók: Hadi, Miczók, Horváth, illet­ve Gróf, Varga, Tóth. Hegyi Tivadar. NB l-ES EREDMÉNYEK: Újpesti Dózsa— Vasas 2:1. Ferenc­város—Csepel 2:0, MTK—Komló 5:1. Diósgyőr’—Pécs 1:0. Tatabánya—Dorog 1:0, Salgótarján—Szeged 2:1. Somogyi Néplap Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: Az MSZMP Megy«! Végrehajtó Bizottsága Szerkesztőség: IfSposvár. Sztálin u. 14. sz. Telefon 15-10, 15-11. Kiadóhivatal: Latinka Sándor u. 4. Telefon: 15-18. Somogy megyei Nyamdatparl Vállal«!