Somogyi Néplap, 1957. augusztus (14. évfolyam, 178-203. szám)

1957-08-27 / 199. szám

4 SOMOOY1 NfPLAP Kedd, 1957. augusztus 27. Keserves győzelem K. Kinizsi—Zalaegerszegi Dózsa 3:2 (1:2) Kaposvár, 3500 néző. Vezette: Völ- gyeei. K. Kinizsi: Rapp — Szili, Szigeti, Pcüfalvai — Beírna, Várvizi — Gergely, Szentgrótí, Mózsi, Horváth, Stadler. Ed­ző: Avar István. Zalaegerszeg: Trasiszer — Hemző, Pákoedi, Lőrinczi — Barabás. Dávid — Gelecsák, Teplán, Neller, Nagy, Kendi. Edző: Somlai Rezső. Mint az összeállításokból kitűnik, a zalaegerszegi együttes a múlt' évihez képest alaposain megváltozott. A tavaly nagy sikerrel szerepelt zalaegerszegi csapatból mindössze a balösszekötő Nagy maradt meg hírmondóként, a töb­biek mind új, főként fiatal játékosok. A Kinizsi kezdte a játékot, s rögtön több meleg helyzet adódett Trasszer ka­puja előtt. Az első percben Szentgróti— Horváth ossz játék után a zalaegerszegi ksapuvédö csak üggyel-bajjal mentett szögletre. Egy perccel később megis­métlődött ez a jelenet. Gyors és ötletes Kinizsi támadások jellemezték a játék kezdeti időszakát, 9 a zalaegerszegi csa­pat csak szórványosan jött fel. A 7. percben azonban Nagy is veszélyes helyzetet teremtett. Lövését azonban vé­deni tudta Rapp. Egy perccel később NeRer fordulásból küldött lövése jelen, tett veszélyt a Kinizsi kapusának, bár a labda fölé szállt, A 10. percben a kitörő Horváthot Pákozdi csak szabálytalanság árán tudta az ötösön szerelni. A játék­vezető 11-est ítélt. Mintegy másfél­perces tanakodás után Szigeti fu­tott neki a Kinizsi 16-osáról(!) a büntetőnek, s gyengén helyezett lövését Trasszer kivédte. A kihagyott 11-es megzavarta a Kini­zsit, s szárnyakat adott a zalaegersze­gieknek. A 13. percben veszélyes bal­oldali támadás gördült a Kinizsi kapu­ja ellen. A fürge Kendi lerázta őrzőjét, Szilit'. Nagy elé .látszott, akinek lövését azonban Rapp hárítani tudta. Aztán is­mét a Kinizsi veette át a játék irányí­tását, s a vendégek beszorultak. A le­vegőben lógott a Kinizsi-gól, amikor a 23. percben váratlanul a vendégek sze­rezték meg a vezetést. Kendi és Szili harcoltak a labdáért. A Kinizsi hátvédje volt előnyösebb helyzetben, nyugodtan hazagurít- hatótt volna kapusának, aki kimoz­dult kapujából, Szili hazaadása azonban tül erős volt, s a labda védhetetlenül vágódott a bai alsó sarokba, öngól. 0:1. Kapkodás követte a váratlanul beka­pott gólt. Ennek »eredményeként« egy perc múlva ismét a Kinizsi hálójában táncolt a labda. Ez alkalommal Szigeti és a védelem a félpályáról adott »díszkíséretet« Nellernek, hogy aztán a középcsa­tár a 11-es pontról védhetetlenül küldje a labdát Rapp kapujába. 0:2. A gól után a Kinizsi lassan isimét ma­gára talált. Néhány formás Kinizsi tá­madás adott hangot a kaposvári szur­kolóknak, akik lelkesen buzdították csapatukat. Hiába volt azonban a biz­tatás. mert a Kinizsi , fölényét csak a szögletek sorozata jelezte. A gól csak nem akart megszületni. Részben célt tévesztettek a Kinizsi csatárok lövései, részben pedig a kitűnően védő zala­egerszegi kapus könnyein hárította előbb Mózsi gyenge fejesét, majd pedig Stadlernek ugyancsak gyenge lövését. A 37. percben az ötödik szögletét rúgta a Kinizsi. Horváth ívelte be nagyszerűen a labdát az ötösre. Mózsi jól emelkedett ki, s fejese nyomán a hálóba jutott az első Ki­nizsi-gól. 1:2. A Zalaegerszegi Dózsa, amely már 0:2 után is teljesen védelemre rendezke­dett be, körömszakadtáig harcolt az eredmény megtartásáért. Sokszor ki­lenc egerszegi játékos tartózkodott a zalaegerszegi 16-oson belül. A Kinizsi csatárok egyszerűen nem tudták szét­húzni a mezőnyt. Rendszerint csak tá­voli lóvőhelyzet alakult ki, ezeket a labdákat azonban előbb Mózsi küldte mellé, majd Gergely kapu főié. A 44. percben Várvizi—Horváth—Stadler volt a labda útja, a szélső azonban szinte az égbe küldte a labdát. Szünet után már az első percben kiegyenlített a Kinizsi. Mózsi a fél­pályáról indult el, Horváth—Szent­gróti— Mózsi—Szentgróti— Mózsi adogatás következett, s a minta­szerű támadás befejezéseként a közópcsatár védhetetlen góllal ki­egyenlített. 2:2. A vendégek megzavarodtak, s ettől az időszaktól kezdve félórán át szinte nem is jutottak el a Kinizsi-kapu elé. Roha­mozott a Kinizsi, s a 8. percben Mózsi 18 méteres sza­badrúgása csattant a kapufán. Lassan azonban kezdett ellaposodni a játék, szórványosabbak lettek a Kinizsi támadások, erőtlenek, veszélytelenek a befejező lövések. Komoly gólhelyzet csak Stadler előtt alakult ki a 33. perc­ben. A csatár azonban kivárt, aztán a védők elkaszálták az ötös sarkán. A játékvezető azonban kirúgást ítélt. A 34. percben született meg a mér­kőzés sorsát eldöntő gól. Gergely egy ártatlannak látszó támadást ve­zetett a jobbszélen. Kicselezte a rá­futó Lőrinczit, az alapvonalról min­taszerű beadást küldött középre. Most Horváth emelkedett ki jól, s az ő fejese jutott Trasszer kapu­jába. 3:2. Most már alább hagytak a védekező taktikával a zalaegerszegiek, akik a 40. percben vezették a második félidő­ben első támadásukat a kaposvári kapu ellen. Nailer távoli lövése azonban célt tévesztett. Az utolsó percek változatos játékot hoztak, előbb Stadlernek, aztán Szentgrótinak lett volna alkalma újabb gólszerzésre, de mindketten gyámolta­lanul kivártak a kapu előtt. A 44. perc­ben Mózsi kapu mellé küldött labdája jelentette az eseményt, s aztán véget is ért a mérkőzés. Kaposvárott általában bizakodással tekintettek a szakvezetők és ai szurko­lók a Kinizsi—Z. Dózsa mérkőzés elé. Ennek a bizakodásnak volt is alapja, mert a zalaegerszegi osiapat lényege­sen gyengébb, mint tavaly. A fiatal erőkből álló zalaegerszegi együttes lel­kesedése hosszú időn keresztül ellen­súlyozni tudta a Kinizsi nagyobb tudá­sát. A lelkes vendégek jól használták ki a Kinizsi védelem zavarát, s utána, amíg erejükből futotta, védekeztek. Tu­dásban nagy különbség mutatkozott a két csapat között. Ezt nemcsak a 10:l-es szögletarány jelzi híven, hanem az is. hogy amíg Trasszer kapuja szinte per­cenként forgott veszélyben, addig Rapp- nak, a Kinizsi kapuvédőjének alig öt­hat ízben kellett az egész mérkőzés fo­lyamán közbeavatkoznia. Hogy a talál­kozón mégis csak keserves Kinizsi győ­zelem született, annak legfőbb oka a Kinizsi csatársor tehetetlensége. A me­zőnyben ügyön még a tartalékos táma­dósor is helyenként jól és ötletesen játszott, de a kapuralövés már »nem kenyere« a Kinizsi ötösfogatának. Jel­lemzője ennek az a tény, hogy 0:0-ás állásnál sem akadt Kinizsi csatár, aki a megítélt 11-est rúgni merte volna. A zalaegerszegi együttes még kifor­ratlan csapat. Ha azonban összeková- csolódik ez a tizenegy, akkor lelkes játékával esetleg okoz majd néhány meglepetést. Egyénileg a Kinizsi csapatában Rapp megnyugtatóan védett, talán az első gólnál, ha nem mozdul ki. háríthatta volna a helyzetet. A hátvédhármasból Pálfalvai játszott legjobban, Szigeti és Szili többször bizonytalankodtak. A fe­dezetsorban találjuk a Kinizsi legjobb emberét, Várvizit, aki e mérkőzésen a mezőny fölé nőtt. Oroszlánrésze van abban, hogy győzött a csapat. Barna csak addig játszott elfogadhatóan, míg erővel bírta. Szünet után sokszor tel­jesen eltűnt. A támadősorban egyedül Mózsi jelentett veszélyt a zalaegerszegi kapura. Rajta kívül Horváth a belső csa­tárposzton nyújtott időnként jót. A szé­len azonban ő is veszélytelen volt. Szentgrótinak csak percei voltak, a ka­pu előtt határozatlan és gyámoltalan volt. Stadlerre nem lehetett ráismerni korábbi játékai nyomán. Mindent elkap­kodott. Gergely, tudjuk, hogy nem szél­ső, lelkesedése nem volt elég. Érdeme, hogy kitűnően sikerült beadásából szü­letett meg a Kinizsi győztes gólja. A zalaegerszegi együttesből a kapu­védő Trasszert, továbbá Hemzőt és az igen szemfüles Kendit lehet kiemelni. A többiek mérsékelt teljesítményt nyúj­tottak, de lelkes játékukért dicséretet érdemelnek. Völgyesi játékvezetőnek nem volt ne­héz dolga. Feladatát jól oldotta meg. Kovács Sándor ZALAI TUDÓSÍTÓNK TÁVBESZÉLŐ JELENTÉSE: Nem volt ekkora különbség a két csapat között Zalaegerszegi TE —Kaposvári MTE 3:0 (2:0) Üataegerszeg, 2ÓÖÓ néző. Vezette: Nyeste. Zálaegerszeg: Barna — Németh, Dom- bai, Petrik — Bélák, Madár — Maran- usics, Kovács, Miilei, Bölcsföldi, Durgó. Edző: Szeder István. KMTE: Kovács — Takács, Egres, Dar­vas _ Vajda, Pammer — Jutási, Szvath, Zsoldos, Papp, Szili. Edző: Rad- nai István. Napsütéssel szemben, a hazai csapat kezdi a játékot és rögtön veszélyes tá­madást vezet a ZTE. Egres csak nagy üggyel-bajjal tudja menteni a kitörő zalaegerszegi középcsatár veszélyes tá­madását. A 4. percben a rohamozó ZTE már megszerezte 3 vezetést. Bölcsföldi a kaposváriak kapujától mintegy 40 méterre kapja a labdát, támad­ják a kaposvári védők, látja, hogy Miilei szabadon marad, kiugratja cs^tárfársát. z Miliői tíz méterről védhetetlenül lövi a hálóba a lab­dát. 1:0. Kapkodni kezd a kaposvári védelem, de aztán fokozatosan magára talál a KMTE. Több veszélyes támadást vezet a ka­posvári csapat, csakhogy a befejezéssel adósak maiadnak a kaposváriak. Kide­rül. hogy nincs lövőcsatáruk. A 12. percben a lestaktikávnl játszó zala­egerszegi védelem mellett szabadon tör a kapura Szili. A csatár azonban elhi­bázza a jó helyzetet. Aztán Papp egyen­líthetne, de az ő lövését véd: Barna. Kiegyenlített a játék, a 30. percben mégis újabb gólt ér el a zalaeger­szegi csapat. Miilei Vajdától szerez meg egy labdát, a kapu elé játszik Durgóhoz aki 10 méterre állva a kaputól, bombagólt lő. 2:0. Egy perccel később ismét Durgó kerül jó helyzetbe, majd Szvath—Szili ös«z- játék után a kaposvári csatár ügyotlen- kedi el a helyzetet. Ostromol a KMTE. Főként jobbszárnya révén, mert a ka­posváriak észrevették, hogy a zala­egerszegi h úi véöh; r roasaiak baloldala sebezhető. Hiába támad azonban a ka­posvári csapat, a támadások meddők. A legjobb helyzetek is elhalnak a tehe­tetlen csatárok lábún. •Szünet után sem változik lényegesen a játék képe. Mindkét csapat oldalán sok a kapkodás. Az 5. perctől fokozó­dik az iram. Ennek ellenére a kapuk nemigen forognak veszélyben. Jórészt azért, mert a csatárok mindent túlkom­binálnak. A 20. perc eseménye Zsoldos 16 méterről küldött !:.eejnovs lövése, Barna azonban ment. A 22. pestben Madár Szilit »szökteti«. Szili azonban maga is megijed a helyzettől, nem mer lövésre vállalkozni, illetve mikorra lő­ne, addigra közbelépnek. Sorozatos KMTE támadások következnek, s egy ízben a Papp—Jutási adogatás után ke­letkezik meleg helyzet a zalaegerszegi kapu előtt, Barna azonban most is ment. A 28. percben Zsoldos éles szög­ből küldött hatalmas bombát Barna ka­pujára. a labda azonban mellé szállt. Az utolsó negyedórában inkább a ha­zaiak támadtak. Ennek nyomán Bölcsföldi a 34. percben kiugratta Kovácsot, s Kovács közelről meg­szerezte csapatának a harmadik gólt. 3:0, Ez a gól végképp letörte a kaposvári csapatot, amely szinte feladta a küzdel­met, s nem a kaposváriakon múlt, hogy a mérkőzés hátralévő időszakában nem esett több gól. Az eredmény hallatára alig hinné va» laki, hogy ezen a találkozón mindvégig kiegyenlített játék folyt. Sőt, talán a Kaposvári MTE csapata volt a valami­vel többet támdó. Helyenként iskolázot- tabban is futballozott a kaposvári csa­pat, mint a Zalegerszegi TE. A mérkc- kőzés sorsát két. támad ósor közötti kü­lönbség döntötte el. A védelmek egy­aránt jól tömörültek mindkét oldalon. Hasonlóképp a fedezetek Is jól oldották meg feladataikat, viszont latolgatva a teljesítményeket, a támedősor határo­zottan a zalaegerszegi csapat javára billenti a mérleget. Mert amíg a zala­egerszegi csatárok csaknem valameny- nyi helyzetüket kihasználták, addig a kaposvári támadók, különösen Szili, a jobbnál jobb helyzeteket is kihaszná­latlanul hagyták. Erőnlét tekintetében is nagyjából egyenlők voltak a csapa­tok. Egyénileg a ZTE Csapatában Barna, Németh, Dombai és Miilei játéka emel­kedett ki. A KMTE együttesében Kovács jól láttál el feladatát, a gólokat nem védhette. A hátvédek közül Egresre há­rult a legnehezebb feladat. Ennek elle­nére ő volt a legjobb védő. Két hátvéd­társa — Takács és Darvas — már sok­kal halványabb teljesítményt nyújtott. A fedezetek a védekezésben és táma­dásban egyaránt kivették a “részüket. Vajda átlagos teljesítményt nyújtott, Pammer magasan az átlag felett ját­szott, s csí pata legjobbja volt. A táma- dósorbain Papp a hátravont középcsa­tár szerepét töltötte be. így a támadá­soknál csak e'őkészítő szerepe volt. A befejezésre, lövésekre nemigen vállal­kozott. Ebből a sorból még Jutási gyor­saságával tűnt lei. A másik három csa­tárról alig lehet' valami érdemlegeset említeni. A játékvezető nem követett el külö­nösebb hibát. Pécsi Fasas—Csurgói TK 4:0 (4:0) Csurgó, 1500 néző. Vezette: Szollár. P. Vasas: Szederi — Helesfai, Becsei, Danajka — Szommer, Halasi — Eger­vári, Somogyvári, Szopkó, Rákóczi, Ka­rácsonyi. Csurgó: Kepler — Szainyi, Jakoda, Hottó II. — Nagy I., Molnár — Pápa, Hottó I., Szabó, Nagy II., Németh. Nagy lendülettel kezdett közönségé­nek harsány buzdítása mellett a csur­gói csapat. A kezdeti lendület azonban mindössze 10 percig tartott, utána a pécsiek vettek át a játék irányítását. A csurgói védelem azonban ez időszakban jól állt a lábán. Szórványosan támadott a csurgói csapat is, és Nagy II-nek nyílt volna alkalma a gólszerzésre, de labdája a kapu mellé szállt. A 16. perc­ben Hottó I. kapáslövése jelentette az eseményt, melyet' Szederi pompásan vé­dett. A 21. percben Szopkó lesen állva kapta a labdát, a védelem leállt, a játékvezető azonban tovább engedte a kitörő pécsi csatárt, aki a hálóba vágta a labdát. 1:0. kirúgás után máris Szopkó szágul­dott a csurgói kapu felé, s mielőtt Jakoda visszaérkezett volna őrizni a közőpesatárt, máris a hálóban táncolt a labda. 3:0. A 41. percben Karácsonyi rázta le védőit és szinte akadálytalanul tört a kapura, hogy hálóba lője a mérkőzés legszebo gólját. 4:1. Szünet' után magára talált a csurgói védelem, kemény és lendületes játék következett, mindkét kapu gyakran forgott veszélyben, de az eredmény már nem változott. A technikailag képzettebb pécsi csa­pat1 megérdemelten szerezte meg a győ­zelmet a lelkes csurgóiakkal szemben, a gólarány azonban túlzott. Jók: Kará­csonyi, Szopkó. Rákóczi, Becsei, illet­ve, Jakoda, Molnár, Hottó II., a mezőny legjobbja. , _ . Halmai Emil NB l-ES EREDMÉNYEK: Megzavarodott és fejvesztetten játszott ezután a félidő végéig a korábban jól működő csurgói védelem. A 30. percben Szopkó egyedül tört ki, a védők nem avatkoztak közbe és o közópcsatár másodszor sem­hibázott. 2:0. Tatabánya—Bp. Honvéd 2:1 Ferencváros—Komló 3:1 Diósgyőr—Dorog 2:0 MTK—Szeged 2:1 Salgótarján—Ujpesiti Dózsa 3:1 Csepel—Szombathely 1:1 Vasas—Pécs-Baranya 1:1 A 35. percben Egervári 18 méterre a pécsi kaputól kézzel ütött le egy labdát. Jakoda hatalmas szabadrúgását azon­ban Szederi kivédte, sít — A totó 12 találatos szelvénye: 1 2 12xxxl 1 12 2. A 12 találatos szel­vény 9922 forintot', a 11 találatos 399 forintot, a 10-es pedig 55 forintot fizet. Küzdelemben győztek a K. Dózsa öklözöl K. Dózsa vegyes—Bp, Honvéd vegyes 16:12 A Dózsa-pálya szabadtéri szárítójában 1100 néző előtt került sor a két NB I-es ökölvívó csapat' barátságos találkozó­jára. A mérkőzéseket mindvégig Kecs­kés (Kaposvár) vezette, Szabó dr. (Ka­posvár) és Zádori (Budapest) pontoztak. Eredmények (elöl a kaposvári ver­senyzők): Makk vesztett André ellen. Malik fo­kozatosan 'endült bele, a harmadik me­netben jobb is volt, de André előnyét — aki többet és keményebben ütött — már behozni nem tudta. 0:2. Illés győzött Ackermann ellen. Igen jó mérkőzés volt. mindkét versenyző sokat és pontosan ütött. Két kiegyenlí­tett' menet után a harmadikban Illés erősíteni tudott és roggyanttá verte el­lenfelét. 2:2. Horváth vesztett Kurucz ellen. A ka­posvári versenyző biztató kezdés után a második menetben visszaesett és fel­adta. 2:4. Papp kiütéssel győzött Dienes ellen. Dienes a magyar ifjúsági öklözés egyik legnagyobb reménységének számít. Pappnál egy súlycsoporttal feljebb ma­gyar bajnokságot nyert. Kölcsönös ta­pogatózás után pompás második menet következett, ebben Papp már előnyt szerzett. A harmadik menetben Papp ellenállhatatlan volt s a közönség lel­kes biztatása mellett kiütötte ellenfelét. 4:4. Dunajecz vesztett Kiinger ellen. Az igen keményen öklöző pesti verseny­zővel szemben Dunajecz nagyon óvatos volt. Különösen, amikor a második me­netben megroggyant. Kiinger végig jobban öklözött és biztosan győzött. Bednanics —Fehér III. döntetlen. Az első menetben csak simogatták egy­mást a versenyzők, a második menetben Bednanics fölénybe került, a végén azonban nem használta ki hosszabb karját. Igazságos döntetlen. 5:7. Kalmár — Kozár döntetlen. Kozár nagy lendülettel kezdett. Kalmár védekezett és visszavert balegyenesei rendszerint tisztán ültlek. A harmadik menetben már mindketten fáradtan küzdöttek. Döntetlent hirdettek, bár szerintünk Kalmár jobb volt. 6:8. Tóbi vesztett Pagonyi ellen. A két gyors és igen kemény öklöző sokat ve­rekedett. A pesti fiú sokat fogott, az Intés azonban elmaradt. Tóbi a harma­dik menetben fölénybe került és győz­tesnek látszott, a pontozók azonban másként látták. Hatalmas tüntetés kö­vette az eredményhirdetést és percekig szünetelt a verseny. 6:10. Hegedűs győz Dobos ellen. Az eisí menetben minőikét versenyző óvatos volt. A másodikban Hegedűs sorozásá­tól Dobos roggyant lett, s csak a gong menti meg. A harmadik menetben a kö­zönség Hegedűst biztatta, hogy üsse k ellenfelét, de ütéseinek már nem voll ereje, báj- egy ízben Dobosra isméi nyolcat számoltak. 8:10. Füzesi győz Török ellen. Füzesi az első menetben igyekezett kifárasztom ellenfelét, hagyta őt kiütni, de rendre ellépett a nagy ütések elől. A második menetben Füzesi erősít. Török kétszer is földre kerül. A harmadik menetben, amikor már negyedízben roggyant meg a pesti fiú, feladta a kilátástalan küz^ delmet. 10:10. Hergert győzött Fehér II. ellen. Kez­dés után Hergert! -alig ütött, jóformán csak védekezett. A második menetben 9ok volt a dulakodás, a harmadik me­netben valamivel jobb volt Hergert és kis különbséggel győzött. 12:10. Dőri veszt Szakács II. ellen. Dőri könnyelműen kezd és Szakács minden alkalmat kihasznál, hogy pontokat sze­rezzen. Dőri semmi gondot nem fordil a védekezésre, bár támad, mégis c kapja az ütéseket. Egy ízben nyolcat számolnak is az erőtlen kaposvári ver­senyzőre, akit Szakács szinte ott üt meg, ahol akar. Dőri Kaposvárott, de talán versenyzői pályafutása alatt sem szen­vedett ilyen súlyos vereséget. Csak ár­nyéka volt önmagának. Igaz ugyan, a mérkőzés után kiderült, hogy nem volt egészségileg rendben. Éjszaka hányt, s a mérkőzés előtt is hányingere volt. De joggal tesszük fel a kérdést, mi szük­sége van Dőrinek arra, hogy betegen szorítóba lépjen? Miért nem közölte ed­zőjével a mérkőzés előtt, hogy nincs egészségileg rendben. Ez esetben el­kerülhette volna a súlyos vereséget, s azt, hogy a közönség joggal tüntessen ellene. 12:12. _---­M iklai kiütéssel győz Purczel ellen. Miklai okosan versenyzett, hosszabb karjával kiszurká ta ellenfelét. A har­madik menetben aztán egy nagy Mik- lai-horogtól a pesti fiút ölben vitték ki a szárítóból. 14:12. Gerber ciyőz Grösszer ellen. Az első menetben nagy iramot diktálnak a ver­senyzők, a második menetben viszont már mindkét versenyző fáradt. Gerber ütéseitől azonban Így is támolyog Grösz- szer, a kiütés azonban nem sikerült. 16:12. Mayer Géza Csak a K. Dózsa szerzett pontot az MB III-as csapataink közül Nagykanizsai Építők—K. Textiles 3:2 (1:2) Kaposvár, 500 néző. Vezette: Ligeti. N. Építők: Németh — Maderka, Hor­váth, Kovács III. — Bodnár, Király — Mlkó, Kovács II., Kovács I.. Fekete, Szé­lig. Textiles: Nagy — Szűcs, Susenka, Jusits — Lovkó, Műdig — Végh, Pe- resztegi. Nagyréti, Palkovics, Bállá. Rögtön a K. Textiles vette át a játék irányítását. A vendégek csak védekez­tek. A 12. percben született meg a ka­posváriak vezető gólja. A labda a 16-os sarkán Baliához perdült, akinek jól irányzott lövése utat talált Németh hálójába. 0:1. Eléggé unalmas, csapkodásokkal tar­kított mezőnyjáték következett, melyet kaposvári fölény jellemzett A Textile­sek sok-sok támadásából egy a 42. percben érett góllá. Maderka »felszabadító rúgása« Nagyrctihez került, a csatár jól felismerte a helyzetet cs hálóba vágta a Textilesek második gólját. 0:2. A vendégek nem adták fel, s a 43. percben szögletet harcoltak ki. A be­ívelt szögletnél Nagy rosszul jött ki kapujából, s Kovács II. fejesével szépített. 1:2. Szüaet után megváltozott a játék ké­pe. A Textilesek támadásait ugyanis a nagykanizsai csapat erőteljes rohamai váltották fel. A kanizsai nyomás a 13. percben érett góllá, amikor Szélig labdáját Nagy kiejtette, s a befutó Mikó megszerezte a ki­egyenlítő gólt. 2:2. Teljesen a kanizsai csapat került fö­lénybe. A Textilesek tervszerűtlsnül csapkodtak. A 28. percben eldőlt e mér­kőzés sorsa, egy jobboldali kanizsai támadás nyomán az átívelt labda a balszélső Szélighez került, aki nem hibázott. 3:2. Eléggé alacsony színvonalú játékot, két ellentétes félidőt hozott* az NB III. kaposvári nyitánya. A látottak alapján második félidőbeli jobb teljesítményük­kel a vendégek , rászolgáltak a győze­lemre, bár az első félidőben a Textiles csatársor több gólt is rúghatott volna. Jók: Németh, Horváth, Kovács III., Szé­lig, Illetve Jusits. Műdig, Bállá. K. Dózsa—Mohácsi TE 0:0 Mohács, 1500 néző. Vezette: Nagy. K. Dózsa: Molnár II. — Csima, Illés, Güth — Kutasi, Nagy II. — Németh, Kecskeméti, Hornyák, Nagy I., Veverán. Mohács: Varga — Kaposvári, Párácz, Tófej — Kővári, Mremka — Rózsaii, Mercz, Heim, Test, Kispál A hazai közönség lelkes biztatása mellett az első tíz perc a mohácsi csa­pat támadásainak jegyében telt el. A 12. percben már harmadik szögletét rúgta a mohácsi csapat. Negyedóra ut’án azonban feljött a Dózsa, s Németh har­colt ki szögletet, de a belsők nem tud­ták hasznosítani a jól beívelt labdát. A másik oldalon ugyancsak a mohácsiak szögletrúgása jelentett gondot Molnár II-nek, aki azonban szépen lehúzta a labdát. Védés közben azonban a kapu­védő összecsapott Heimmel, s megsérült. Tíz percre kiállt, s addig Illés őrizte a kaposváriak hálóját. Tíz emberrel is a Dózsa támadott. A középcsatár Hornyák lövéseit azonban nem kísérte szeren­cse. Szünet után fokozódott az iram. Ke­mény, jóiramú mérkőzés alakult ki, _ _a védelmek azonban mindkét oldalon jól zártak. A Dózsa támadások befejezése^ ként előbb Veverán, majd Kecskeméti Pécsújhegyi Bányász Nagyatád, 1000 néző. Vezette: Boda. P. Bányász; Krausz — Sértő L, Lón­kat, Kesztyűs — Réti, Hertelendi — Dévai, Pintér, Vámos, Sértő II., Varjas. Nagyatád: Horváth — Papp, Dénes, Tát­rai — Bicsáki, Vucskics — Szabó III., Selmeczi, Kanizsai, Makkos, Po9ta. Mindkét csapat idegesen kezdett. Az első támadásokat az atádi csatárok ve­zették. A 6. percben Selmeczi a 16-oson Kanizsai elé gurított, akinek nagy lö­vését Krausz csak bravúr árán védte. A 10. percben Posta—Selmeczi támadás nyomán Szabó III. került lövőhelyzetbe, az ötösről azonban kihagyta a »holtbiz­tos« gólszerzési lehetőséget. Az állandó atádi fölény ellenére a 36. percben a vendégek szerezték meg az első gólt. Dévai megugrott, a 11-esről nagy lövést küldött kapura, a labda Hor- váthról kipattant, éppen Vámos elé, s a középcsatár nem hibázott. 1:0. Az első félidőben épp úgy, mint szünet után, továbbra is az atádi csapat tá­madott. Mégis védelmi hibából a ven­dégek szereztek újabb gólt. Az 55. percben Dénes egy partdo- bást Horváthnak szánt. Felismerte a helyzetet azonban Dévai, aki még küldött elég gyenge lövéseket Varga kapujára. A 11. percben Molnár II. me­rész előrevet'ődéssel mentett egy kifu­tás alkalmával. Kispál megrúgta a föl­dön fekvő kapust, az idegeskedő Güth azon nyomban elégtételt vett Kispálon, mire a játékvezető mindkettőjüket ki­állította. Még hevesebbé vált a küzde­lem, melynek nyomán a 20. percben sajnálatos sérülés történt. Nagy II. tört a mohácsiak kapuja felé. azonban a 16-oson belül a védők dancsolták a nyurga fedezetet, aki oly szerencsét­lenül esett, hogy alsó kartörést szenve­dett és azonnal kórházba kellett SBállí- umi. A játékvezető a 16-osra vitette a labdát és szabadrúgást ítélt. Ezt Né­meth kapu fölé bombázta, épp úgy, mint a 34. percben egy újabb 18 méteres szabadot. Az utolsó percekben a mo­hácsi csapat támadott, de a Dózsa vé­delem meggátolta a támadókat abban, hogy gólt szerezzenek. A mindvégig jóinamú mérkőzésen a Dózsa tetszetősebben, .a mohácsi csa­pat lendületesebben játszott. A döntet­len megfelel a játék képének és igazsá­gosnak mondható. Jók: Molnár II., Csn- ma. Illés, Nagy II., illetve Tófej, Mercz. Mremka és Heim. —Nagyatád 2:0 (1:0) a levegőben elérte a labdát, mi­előtt az a kapushoz juthatott volna és gólba juttatta azt. 2:0. A pécsiek védekeztek és csak az ered­mény tartására törekedtek. A mutatott játék azt bizonyítja, hogy nem elég a csapatnak csak támadni. Ezen a talál­kozón ugyanis a játékidő nagyobbik fe­lében a hazaiak irányítottiák a játékot, de a taktikailag és technikailag képzet­tebb pécsi csapat így Is megérdemelten nyerte a mérkőzést és szerezte meg a két pontot. Jók: Krausz, a mezőny leg­jobbja, Sértő I., Dévoi, illetve Dénes és Bicsáki. Horváth Miklós Somogyi Néplap Szerkeszti a szerkesztőbizottság. Felelős kiadó: Az MSZMP Megyei Végrehajtó Bizottsága Szerkesztőség: Kaposvár. Sztálin u. 14. sz. Telefon 15-10, 15-11. Kiadóhivatal: Latinka Sándor u. 4. Telefon: 15-16. Somogy megyei Nyomdaipari Vállalat Nyomdáért felel: László Tibor.