Somogyi Néplap, 1956. október (13. évfolyam, 232-257. szám)

1956-10-02 / 232. szám

4 SOMOGYI NÉPLAP Kedd, 1936. sktóber 2. HIRER­Várható időjárás kedden estig: kevés felhő, száraz, meleg idő, helyenként reggeli köd. Mérsékelt déli. délnyugati szél. Vár­ható legmagasabb nap­pali hőmérséklet kedden 24—27 fok között. M U ¥ E L Ö ß L g z ó R fl K 0 z ü s Színház: Kálmán Imre: Csárdáskirály­nő. Este 7-kor. Gárdonyi-bérlet. Pártoktatás Háza: Könyvkölcsönzés és egyéni tanulási idő 9—19-ig. Megyei Könyvtár; Könyvkölcsönzés és olvasótermi szolgálat 9—11-ig. délután zárva. Rippl-Rónai Múzeum: Mikus Gyula keszthelyi festőművész képkiállítása. TTIT Klub: Élet a tenger mélyén. Elő­adás a biológiai szakosztály rendezésé­ben. Este fél ö kor. Előadó: dr. Weism- ger Márton zoológus. MOZIK: Vörös Csillag: ünnepi vacsora. Szabad Ifjúság: Buksi megkerül. Csurgó: U| ember kovácsa. Barcs; Folyón túl. Marcali: Északi Robinsonok. Tab: Páncélos dandár. Lengyeltóti: Egy nap a bíróságon. Iqal; Gyötre lines éjszaka. Siófok: Egy szép lány férjet keres. Balatonföld'-ár: Idegen tollak. Balatonboqlár: Csavargó. — OKTÓBER 4-ÉN MUTATJÁK BE Karinthy Frigyes humoreszkjé­ből készült Tanár úr kérem című magyar filmet. A filmet MamcseroV Frigyes készítette. Operatőr Hegyi Barnabás, zeneszerző Polgár Tiber. — ÜJ KÖNYV. Beszéljünk ko­molytalanul címmel gyűjtötte össze Kellér Dezső az elmúlt 12 év során elmondott legsikeresebb konfenan- szait. — ÍZLÉSES KIVITELŰ PORCE­LÁN ÉTKÉSZLETEK ÉRKEZNEK Lengyelországból és a Német De­mokratikus Köztársaságból. Az új­szerű porcelánárut a szaküzletek hozzák forgalomba. — LEFÉKEZETT FÉRJEK EGYE­SÜLETÉT alakították meg Rómában. Az egyesület tagjai azt állítják, hogy nagyszerű karriert futottak volna be, ha feleségük nem gátolja őket. Az új klub alig néhány nap alatt 162 «szerencsétlent« vonzott tagjai sorába. — ORSZÁGOS állat- és kirakodó- vásár lesz október 10-én Balaton- szentgyörgyön és Somogyváron, 15- én Nágocson, 17-én pedig Siófokon. — A MEGYEI NÉPMŰVELÉSI OSZTÁLY értesíti a népitánc-okta- tókat, hogy október 6—7-én rendezik meg az oktatók felülvizsgálatát. Et­től kezdve csak az oktathat, aki mű­ködési ^engedéllyel rendelkezik. A to® 12 találatos szelvénye: x x 2 x 1123x12 x. A 12 találatos szelvény 298 963 forintot, a 11 találatos 9490 forintot, míg a 10 találatos szelvény 974 forintot fizet. — SZÍNHÁZI HÍR: A Csárdáski­rálynőt kedden és szerdán este 7-kor. a Csongor és Tündét csütörtökön és pénteken este 7-kor játssza a szín­ház. Szombatom délután 4-kor Cson­gor és Tünde előadás. A darabnak ez az egyetlen délutáni élőadása. — ÜJ SZEREPOSZTÁSBAN KE­RÜL SZÍNRE A CSÁRDASKI- RÁLYNÖ. A vasárnap esti előadá­son a másik szereposztással .kerül előadásra a Csárdáskirálynő. Cecília Röhanczy Mária, Sylvia Olgyai Mag­da, Edvin Takács Lajos, Stázi Mé­száros Joli, Báni Gáify László, Leopold Máiba Kcinlós István, Mis­ka Zách János, Kiss közjegyző Tóth Béla. — A NÉPI TÁNCOSOK BEMU­TATÓ. SZÍNPADA is a Berzsenyi- terem. Október második felében a Textilművek központi tánckara mu­tatja be tudását a művelődési terem­ben. Az előadáson részt vesznek a támccscport-oktatók és tagok is. — A HIBÁSBESZÉDÜEK ÁLLA­MI TANFOLYAMA októberben megkezdi működését a Beloiannisz utca 24. sz. alatti iskolában. A tan­folyam pöszeség, hadarás és dadogás javításával foglalkozik. E beszédhi­bák gyakran zavarják a gyermeket a tanulásban, a felnőttet a társadal­mi érintkezésben. A beszédhiba javítható. A most meginduló tanfo­lyammal — mely teljesen ingyenes — államunk módot nyújt a beszéd­hibában szenvedőknek, hogy e fo­gyatékosságukat szakszerű vezetéssel és irányítással leküzdhessék. A tan­folyamra jelentkezhetnek általános és középiskolai tanulók, és bármi­lyen munkaköriben dolgozó felnőt­tek. Beiratkozás október 2—3—4-én reggel 8 árától délután 5 óráig az is­kola igazgatójánál. — KÉTÉVES TOVÁBBKÉPZŐ TANFOLYAMON vesznék részt a megye népművelési dolgozói. A tan­folyama hallgatói a művészeti munka irányításának kérdéseivel és a tamí- tjárf módszerekkel ismerkednek meg. A kétéves tanfolyam elvégzése után a hallgatók ciklevelet kapnak. Megkönnyíti a közlekedést, vásároljon Dongó segédmotorkerékpárt. Kerékpárral együtt 9 havi részletre kapható a kiskereskedelmi szaküzlctben. HIRDETMÉNY A fertőző betegségek elleni őszi vé­dőoltásokat október hó 10. után fogjuk* megkezdeni. 1. Dlftéria — pertussis — tetanusz el­leni védőoltásban kell részesíteni: a) azokat akik 1955. év október hó 1-től 1956. év március hó 31. közötti időben születtek; b) azokat, akik 1953. év október hó 1-től 1954. óv március hó 31. között születtek. 2. Himlő elleni oltásra kerülnek azok, akik 1955. év április hó 1. és 1955. év szeptember hó 30. között születtek. Az oltásra kötelezettek idézést fog­nak kapni az oltást végző körzeti or­vosoktól. Az oltásokat a körzeti orvosok kör­zeti rendelőhelyiségeikben végzik ren­delési idejük alatt. Kérem a szülőket és az oltásra köte­lezett gyermekek gondozóit, hogy gyer­mekük egészségének érdekében az idé­zésen feltüntetett helyen és időben pon­tosan Jelenjenek meg oltandó gyerme­kükkel együtt. Ha a gyermek beteg, azt az illető ol­tó orvossal az idézés napján feltétlen tudassák. Aki idézést nem kapna, de fenti kor­csoportok valamelyikébe tartozik, szin­tén jelenjen meg a lakóhelye szerint il­letékes körzeti orvos rendelőhelyiségé­ben a rendelési idő alatt és oltássá be gyermekét. Az oltások védik a gyermeket a fer­tőző betegségek ellen. Az indokolatlan elmaradás pénzbüntetést von maga után. Dr. Szabó Zoltán városi főorvos- M ' í 'í ?■:m & • • - ;• ..jé*0* ,, UcMAy/YS— fr I Ifa l^esH-ŐTŐL míg ■//Sv mwM; •vlv-ly PH vfk°v * II ÚJ időt ' :;. v,-.v,y-v,x-x-x-xx-xx x::-:-v.y.r x »SPORT • Határtalan lelkesedésével értékes pontot szerzett a Kinizsi K. Kinizsi—Nagykanizsai Bányász 1:1 (1:0) ' , Nagykanizsa, 2500 néző. Vezette: Pál- di. Kinizsi: Molnár II. — Szigeti, Mol­nár I., Pálfalvnt — Bódis. Gergely — Szentgrótí, Mózsi, Vigh, Szabó Stadler. Edző: Szeder István. Nagykanizsa. Za­lán — Balogh, Zsidó, Lervencz — Szlraka, Kerkai — Andris, Kovács. Hor­váth, Szabó. Lakatos. Edző: Csöngey Pál A Kinizsi kezdte a Játékot, de a ha­zaiak vezették az első támadásokat, öt perc után jött fel először a Kinizsi. Vigh szabadrúgása azonban elszállt Stadler feje felett, s oda lett a kínálkozó alkalom. Vezetést szerez a Kinizsi A 6. percben egy gyors Kinizsi-táma­dásból megszületett a Kinizsi vezető gólja. Mózsi a félpályán kapta a labdát mellyel egész a Jobbszélre kanyaro­dott ki. átlátszotta a ráfutó védő­ket, lefutott az alapvonalig, ahon­nan lövésszerű beadást küldött a kapu elé. A fiatal Szabó jó ütem­ben érkezett, s védhetetlenül vágta a labdát a léc alá, 1:0. A gól a Kinizsit rázta fel jobban, s a 11. percben majdnem megismétlődött az előbbi eset. Újra Mózsi nyargalt el a jobbszélen, három védőn is átment, beadása azonban Stadler mögé szállt. S így a gól elmaradt. A másik oldalon egy előre vágott labda Lakatos elé ke­rült. Mólnál- II. azonban jó érzékkel vetődött a csatár lábára és megkapa­rintotta a labdát. A játéknak ebben a szakaszában tet­szetősen játszott a Kinizsi. A támado- sor elég ötletesen, sokat mozogva te­remtette meg helyzeteit. Előbb Vigh fe­jesét kellett Zalánnak védenie, majd Stadler fordulásból, kapásból lőtt’ lab­dája jelentett gondot a kitűnő nagyka nizsai kapusnak. Aztán ismét Szabó előtt kínálkozott alkalom, amikor Szent- grótl szögletét Zalán csak kiütni tudta. A labda Szabó fejére szállt a megle­pett fiatal csatár fejese azonban kapu mellé jutott. A kanizsai csatárok nem­igen jutottak szóhoz a kitűnően játszó Kinizsi-védelemmel szemben. Csaknem félóra felt el, amikor Molnár II-nek is­mét védenivalója akadt. Aztán majd­nem lesgólt kapott a Kinizsi. A lesen álló Lakatost a partjelző elengedte. Mol­nár rí. azonban ismét jó ütemben futott ki merzavarta a szélsőt, akinek lövése fölé szállt. Veszélyeztet a bányászcsapat is A meddő Kinizsi-támadásokat lassan felváltották a. Nagykanizsai Bányász meg-megújuló rohamai. A 38. percben izgalmas jelenetek játszódtak le a Kinizsi kapuja előtt. Pálfalvai rosszul sikerült ha­zaadását a Kinizsi-kapu előtt ta­nyázó Szabó elcsípte. Molnár II. kétségbeesetten vetődött a lőni ké­szülő csatár lábára. A labda kiper­dült Lakatos elé. aki megcélozta az üres kaput. Bódis azonban befutott, s kivágta a labdát. Az ismét kani­zsai látékoshoz került. Az újabb lö­vést Szigeti mentette a gólvonalról. Keményebb is lett a játék, a nagykani­zsai csapat minden áron egyenlíteni akart. Ilyen kemény összecsapások al­kalmával Szabó, majd Vigh szenvedett könnyebb sérülést. Szünet után a Bányász irányította a játékot Az első |tereden Stadler került jó helyzetbe, az utolsó pillanatban azon­ban a védők hazaadással mentettek. Aztán Bányász-támadások következtek. A 10. percben Szabó hatalmas bombá­ját Molnár II. parádés vetődéssel tudta csak a felső lécre öklözni. A játék ez- ldőben állandóan a Kinizsi térfelében folyt. A Kinizsi-csatárok nem tudták tartani a labdát. Hatalrmis munka hárult a Kinizsi­védőkre, a kapus Molnár és a hát­védhármas azonban jól állt a lábán. Különösen Molnár I. Játszott tet­szetősen. A középhátvéd szinte korlátlan úr volt a földön és leve­gőben egyaránt. A 17. percben egy 18 méteres szabad­rúgás a Kinizsi-kapufáról hagyta el a játékteret. A 20. percben a kanizsai Szabó lövése csattant a felső lécen. A Kinizsi elkeseredetten védekezett. Bó­dis és Gergely szinte hátvédet Játszot­tak. A két összekötő szerepelt! a fede­zetek helyén. A 29. percben ismét ve szélyes jelenet adódott a Kinizsi-kapu­nál. Lakatos a kimozduló kapus felett kapura fejelt, már mindenki gólt lá­tott, amikor Molnár I. szinte a levegő­ben úszva fejjel szögletre mentette a labdát. Aztán háromízben is hatalmas kavarodás keletkezett a Kinizsi-kapu előtt a védelem azonban mindig felsza­badított. A 38. percben viszont Stadler nyargalt el. a 16-os sarkánál azonban felvágták. Mózsi szabadrúgása kapu fölé szállt. Már-már úgy látszott, hogy megszületik a Kinizsi-győzelem, amikor a 89. percben kiegyenlített a Nagykani­zsai Bányász. Andris beívelt szöglete elszállt a fejek felett, s a szabadon hagyott Kovács senkitől sem zavarva, véd- hetetlenül fejelte a hálóba a lab­dát. 1:1. Újrakezdés után a Játékvezető sípja hamarosan a mérkőzés végét jelezte. A Kinizsi lelkesedése egy pontot eredményezett Korábban azt Irtuk, hogy a nagyka­nizsai mérkőzés esélyese a hazat együt­tes. A nagykanizsai közvélemény, de maguk a Bányász SK vezetői és sporto­lói ts győzelmet vártak a kanizsai csa­pattól. A Kinizsi azonban rég nem lá­tott, hatalmas lelkesedéssel vetette ma­gát a küzdelembe Nagykanizsán, amely aztán csaknem két pontot jelentett a Kinizsinek. Az első félidőben különösen tervszerűen játszott a kaposvári csapat, s a Kinizsi pontos adogatásait tetszetős öaszjátékát1 a tárgyilagos nagykanizsai közönség is megtapsolta. Szünet után már nem ment a Kinizsi csatároknak a játék. Igaz, hogy a teljes erőbedobás­sal küzdő Nagykanizsával szemben a Kinizsi védekezni volt kénytelen, s a csatároknak is védekezniük kellett. A két félidő alapján igazságos eredmény született, A Nagykanizsai Bányász töb­bet veszélyeztetett de a Kinizsi az egyik pontra első félidei jó játékával mégis rászolgált. Egyénileg: a Kinizsinél Molnár II. tartja kitűnő formáját. Merész, de jól sikerült kifutásaival sok nehéz helyze­tet mentett. A hátvédhármas szinte em­berfeletti munkát végzett. Molnár l„ aki élete egyik legjobb játékát nyújtotta, a mezőny fölé nőtt. Szigeti és Pálfalvai hű segítőtársai voltak Molnárnak. Pálfal­vai azonban nem tud leszokni könnyel- müsködéséről. Bódis és Gergely elfogó- dottan kezdett. Aztán fokozatosan bele­melegedtek, a játékba, mikor a kanizsai nyomás következett, már mindketten jól iátszottak. Szentgrótí mindjobban meg­szokja az NB II. légkörét. Jól küzdött, s végig bírta az iramot. Mózsi a csatár­sor legjobbja volt. Az első félidőben szinte nem is tudták tartani. Szünet után ő is inkább a védekezésből vett3 ki részét. Viqhnek még mindig nem megy a játék. Nála erőnléti hiányossá­gokat láttunk. Szabó első bemutatkozása jól sikerült. Szinte elfogódottság nél­kül játszott, nagy területen mozgott, szemfülessége eredményezte a góli 19 A félidő végén megsérült, ezután kissé visszaesett. Stadler lelkesen harcolt, de e mérkőzésen nem ment neki a játék. Sokszor el is kalandozott. A nagykanizsai együttesből Zsidó, Szabó és Balogh Játéka emelkedett ki. Páldi játékvezető jól kézbentartotta a mérkőzést, bár egy pár téves lesltéle- tével nem értettünk egyet. EZ TÖRTÉNT MÉG AZ NB ll-BEN: Komlói Bányász—Győri Vasas 2:2 Pécsi Törekvés—Vác 6:0 Bp. Szikra—Pénzügyőrök 3:2 Sztálinváros—Budafok 0:0 Sopron—Vasas Dinamó 2:0 Vasas Izzó—Gázművek 3:2 A Zalaegerszeg—Szállítók mérkőzést későbbi időpontban bonyolítják le. Az NB II. Nyugati-csopjortjának állása: 1. Komló 21 13 6 2 43:17 3‘! 2. Sztálinváros 21 13 4 4 44:21 30 3. Vasas Izzó 21 12 4 5 39:21 28 4. Győr 21 11 4 6 40:23 26 5. Budafok 21 8 8 5 27:26 24 6. Nagykanizsa 21 6 11 4 24:19 23 7. Pénzügyőrök 21 9 3 9 31:24 21 8. Bp. Szikra 21 6 8 7 27:32 20 9. Vác 21 7 6 8 28:37 20 10. Zalaegerszeg 20 7 5 8 26:26 19 11. Pécsi Tör. 21 8 3 10 32:39 19 12. K. Kinizsi 21 8 2 11 35:46 18 13. Dinamó 21 5 7 9 19:28 17 14. Szállítók 20 5 5 10 24:40 15 15. Sopron 21 4 12 20:35 13 16. Gázmüvek 21 4 í 16 27:52 9 II megyei bajnokságért K. V. METEOR —NAGYATÁD 2:2 (2:1) Kaposvár, 800 néző. Vezette: Hencz. Meteor; Tóth — Takács I. Hámori. Ta­kács II. — Németh, Pammer — Witz- mann, Biczó, Morvái, Tiszagáti, ^ Gál. Nagyatád: Köves — Szabó, Bicsáki, Tát­rai — Tálas. Simon — Frányő, Dénes, Kanizsai, Makkos. Vucskics. Rögtön a mérkőzés kezdetén kitűnt, hogy a Me­teor túl könnyen veszi a játékot. A Me­teor-játékosok könnyelműsége aztán ha­marosan meg is bosszulta magát. A lel­kes atádi csapat Makkos révén a 30. percben megszerezte a vezetést. F.rre aztán rákapcsolt a Meteor. A Meteor- csatárok heves ostrom alá vettek Kö­ves kapu lát s a 32. percben Tiszagati remek góljával egyenlítettek is. A iáték ettől kezdve helyenként túl kéménnyé vált. Tálast egy összecsapás után a já­tékvezető kiállította. A nagyatádi csa­pat meg7.avarodott. s Gál pompás gól­jával a Meteor a 35. percben már ve­zetést is szerzett csapatának. Szünet után a Meteor érthetetlenül ismét lagy­matagon kezdett játszani. A Meteor-já­tékosok szinte csak sétáltak a pályán. Annál inkább küldöttek a tíz főre ol­vadt atádiak, akik Vucskics révén egyenlíteni Is tudtak. A közönség, látva a Meteor lélek nélküli Játékát, a nagy­atádi csapatot kezdte buzdítani. Erre aztán újra rákapcsolt a Meteor, s ka­puiéhoz szeaezte a nagyatádiakat, akik azonban körömszakadva védekezve meg tudták akadályozni a Meteort a góllövésben. Jók: Hámori, Pammer, Witzmann, illetve Bicsáki, Kanizsai, Szabó. K. V. LOBOGÓ —MARCALI 1:0 (0:0) Kaposvár. 150 néző. Vezette: Horváth Zoltán. K. V. Lobogó: Ruzsás — Máté. Serdán Szilvási — Műdig. Bognár — Susenka, Varga, Horváth. Szvath, Végh. Marcalt: Pápai — Bősz, Jakab, Hajdú — Grujber, Király — Fábián, Kelemen, Péter, Szabó, Farkas. Az első félidőben kiegyenlített volt a játék. A Lobogó-csa­tárok számos helyzetet hagytak kihasz­nálatlanul. A marcaliak főleg a belső játékot erőltették, és így nem tudták áttörni a Serdán által kitűnően irányí­tott Lobogó-védelmei Szünet után nagy hajrát vágott ki a Lobogó, s a 80. perc­be« Szvath megszerezte csapatának a győzelmet Jelentő gólt. Jók: Serdán Má­ié. Szvath. Műdig, illetve Jakab. Farkas, •ősz. K. DÓZSA-BALATONBOGLÁR 2;t (1:0) Balator boglár, 400 néző. Vezette: Ma­tyó. K. Dózsa: Kovács — Béki, Dékány. 11 iklósfalvi — Janda, Dull — Tóth. 131a- zinovics, Süki. Kecskeméti, Németh. Ba- latonboglár: Kovács — Bíró Gerei. Erő- di — Fodros, Székely — Bukó, Kiss. Kadlicskó. Egres. Laki. Heves balaton- boglári támadásokkal kezdődött a mér­kőzés. A 8. percbon azonban mégis a Dózsa szerzett vezetést: egy Blazinovics — Sükl adogatás után a középcsatár véd­hetetlenül lőtt a hálóba, 1:0. A Dózsa azonban csak percekre jött fel. aztán ismét a balatonboglári csapat vette át a Játék irányítását. Csatárai előtt há­rom-négy Ízben is alkalom kínálkozott a gólszerzésre, de Kadlicskó és íüss több­ízben is hibázott. Egres lövése pedig a kapufán csattant. Szünet után is a lel­kes bal aton boglár iák voltak a többet tá­madók. A bogiári fölény azonban csak lassan érett góllá. Azt is véletlenül sze­rezte meg a bogiári csapat. Kovács, a Dózsa kapuvédöje nekirúgta a labdát az őt zavaró Egresnek, akiről a hálóba vá­gódott a labda, 1:1. Nem sokáig tar­tott azonban a bogiáriak öröme, mert két perccel később Németh fejesével szemben a bogiári kapus tehetetlennek bizonyult. Ezután a bogiári csapat már feladta a mérkőzést s az eredmény nem változott. A mutatott játék alapján a boglár! együttes legalább az egyik pontra rászolgált volna. Jók: Kovács. Dékány. Miklosfalvi, illetve Gerei, Erő- di. Székely, Egres, a mezőny legjobbja. BARCS —K. TÖREKVÉS 3:2 (2:0) Barcs. 600 néző. Vezette: Hajdú. Barcs: Gál — Kővári II.. Czeczeli. Kiss — Spievla. Semsi — Rózsavölgyi. Göncz, Kimpf Kovács, Barakonyi. Törekvés: Illés — Györki. Nagy. Jónás — Molnár, Vörös — Farkas, Gelencsér. Benedek. Beck, Németh. Jóiramú, mindvégig szép mérkőzésen a hazaiak a 15. percben mái- 2:0-ra vezetlek. A lelkesen játkzó Törekvés azonban nem adta fel a küz­delmet, s szünet után hamarosan egyen­lített is a kaposvári csapat. Nagy küz­delem indult meg a győztes gólért, s ezt a 68. percben a pompásan jáíszó barcsi középcsatár, Kimpf szerezte meg. A gól után csapkodó lett a játék, több szabálytalanság is becsúszott, de a já­tékvezető erélye megakadályozta hogy a mérkőzés elfajuljon. Góllövök: Kimpf 3. Uefve Beck és Györki. Jók: Czeczeli. a mezőny legjotbja. Spievla. Kimpf, il­letve 3eck, Györki és Illés. Joó József SIÓFOK—K. KINIZSI II. 3:1 (1:1) Siófok, 500 néző. Vezette: Széki (Za­la). Siófok: Gersei — Vörös II.. Var­ga dr.. Egyed — Papp, Csepeli — Szi­lágyi. Horváth. Bujtor. Németh II. Bú­za. Kinizsi: Tóth — Csima, Szatyrn, Subosits — Hideg. Valkó — Rosta. Ju­tási. Zsoldos. Horváth. Suszter. A nagy meleg ellenére is jó iramban kezdődött ,a mérkőzés. Változatos játék után a 20. percben Horváth a siófoki csapatnak sze­rezte meg a vezetést. Fölénybe került a Bányász csapata, csatárai azonban há­rom nagy helyzetet is kihagytak. A fél­idő utosá percében Jutási egyenlített. Szünet után ismét a bányászcsapat ke­rült fölénybe, s Búza góljával 2:l-re, maid Bujtornak 11-esből rúgott újabb góljával 3:l-re elhúzott a siófoki csa­pat. A továbbiak során Is a siófokiak szerezhettek volna újabb gólokat de az eredmény már r.em változott. Jók: Var­ga dr.. Egyed Szilágyi, Bujtor. illetve Csima, Hideg, Jutási. Zsoldos. Dr. Újvári István BALATONLELLE — FONYÓD 2:2 (1:0) Fonyód. 300 néző. Vezette: Biró. Ba- latonlelle: Hartmann — Klngler, Vörös. Rezi — Németh. Szűcs — Mátyás. Pesti, Gróf Horváth, Petrus. Fonyód: Szabó — Oláh. Liszkai. Vitális — Hajba, Mol­nár TI. — Farkas, Kárpáti, Molnár I. Bihalovics, Szánló. Kezdés után rögtön Fonyód vette át a játék Irányítását, a fonyódi támadások azonban meddöek votak. A leheleknek egy gyors lefutása viszont gólt eredményezett. Szünet után aztán góllá érett a fonyödiak fölénye, akik nemcsak egyenlítettek, de a veze­tést is megszerezték. Elkeseredett haj­rába kezdett ezután a lehel csapat, s Rezi egy 30 méteres szabadrúgást véd- he<etlenül vágott a hálóba. A fonyö­diak szebben játszottak, a lehelek vi­szont lelkesedésükkel rászolgáltak az egy pontra. Góllövők: Mátyás, Rezi, il­letve Bihalovics, Farkas. Jók: Hart­mann, Vörös. Rezi. illetve Liszkai. Haj­ba. Molnár II. Ghnesi László K. TRAKTOR —CSURGÓ 4:0 (2:0) Csurgó. 400 néző. Vezette: Szigetvári. Traktor: Katafn.1 — Sajti, Güth, Illés — Tóth II.. Rab II. — Schrenk. Tóth I., Kiss, Bedics. Giesz. Csurgó: Kepler — 1 Nagyvlzeli, Hottó II.. Németh — Pápa. Nagy I. —1 Sebestyén, Vida, Vörös, Ja- kocia. Nagy II. Kezdés után a hazaiak léptek fel támadólag, de lendületük ha­marosan alább hagyott. A Traktor erő­teljesebb támadásai hamarosan góllá értek, sőt szünet után Is a Traktor i használta ki ügyesebben a kínálkozó ! helyzeteit, míg a csurgói csatárok a leg- 1 jobb helyzeteket la kihagyták. A lelke9 kaposvári csapat rászolgált a győze­lemre a rossz napot kifogó Csurgói I Bástyával szemben. Góllövők: Kiss 2, Tóth I. és Bedics. Jók: Kiss. Güth, Rab II.. Iletve Hottó. Németh. Halmai Emil Nagy teljesítményű, kifogástalan álla­potban lévő 6-os Buksi kötőgép eladó. Bánhidiné. Zrínyi u. 16. _________(22 m4) S zennában beköltözhető kétszobás konyhás. kamrás ház gazdasági épüle­tekkel eladó. Salamon János Kiss. 162 házszám. _______(22781) 2 00-as DKW motor sürgősen, olcsón eladó. Dózsa György u. 5. (22778) Eladó szőlő 400 négyszögöl terméssel 40 db gyümölcsös, kaszáló 10 000-ért. Házhely 20 perc állomástól 8000-ért. Székely. Gorkij u. 20/c._________(22777) H ázhely eladó Oncsa-telepen. Érdek­lődni lehet Árva ház u. 4. sz. alatt. (1406) Eladó Falusomodoron 1400 négyszög­öl házhely, gyümölcsös. Méhkaptár, me­hészeti kellékek, óvónő,___________(1403) E ladó kétszobás, konyhás. előszoba speizból álló családi ház. Siófok, Dózsa György u. 40. (11575) Vágóhíddal szemben, Nyugativánfa u. 22. sz. ház eladó. 1 szoba, konyha, speiz, előszoba, 224 négvszőgöl "terüle­ten. Vétel esetén beköltözhető. 45 000-, ért.__________________________ (1401) E gy 2 szoba-konyhás családi ház és egy 125-ös Csepel motorkerékpár sür­gősen eladó Bárdudvarnok községben. Ház azonnal elfoglalható. Érdeklődni lehet Kaposvár, Vörösmarty üt 23. _____________________ (1407) 400 néayszöqöl telken fekvő kétazo- ba-konyhás lakás eladd. Mucsl Mihály. Balatonlelle. Nagyobb mennyiségű tetőcserép el­adó. Kaposvár, Hársfa u. 8. SE. (22780) Segédmunkásokat felveszünk. Bér tetjesftmény szerint. Munkaruhát és üzemi étkeztetést biztosítunk. Csak helybeli dolgozók Jelentkezzenek. — Somogy megyei Mezőgazdasági Gépi- Javító Vállalat. Építkezéshez szállítunk vöröa ciklop követ, vagononként 15 tonna, 1550 fo­rintért. falazókövet 1250 forintos árban. Érdeklődésre megrendelőlapot küldünk. Vörös Csillag Termelőszövetkezet. Kö­veskál.______________________________(1387) Gyümölcsös szőlővel, lakóházzal. 2400 négyszögöl. 60 000 forintért, megosztva Is eladó. Cfm megtudható: Oseofszky é Lajosné, Kaposrétsor út 10. se. alatt. (22782) Eladó egy géphajtásos, szelektoros ku- koribamorzsoíö, bizományin Is. Ugyan­ott 70 liter 52 fokos szilvapálinfca. Fo- nyód. Rákosi út 10._______________(1408) S OMOGYI NÉPLAP Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: Tóth István Szerkesztőség és kiadóhivatal: Kaposvár. Latlhka 9. u. 7. Tel.: 15-11 Somogy megyei Nyomdaipari V ál Iáját Nyomdáért felel: Hidas János