Karczag György - Krasznay Mihály - Sályi István: A szabadalmi, védjegy-és mintajogra vonatkozó háborus kivételes jogszabályok egységes szerkezetben (Budapest, 1948)

A) Az 1947:XXVII. törvénycikk (T.) és a 41.700/1948. Ip. M. sz. rendelet. (R.) - M. 1. cikk (Elsőbbségi határidők) - R. 1. §. Elsőbbségi határidők

tolt cselekmény tekintetében irányadó,131 azzal a meg­szorítással, hogy a szabadalmi bíróság bejelentési osz­tálya minden esetben tanácsban- határoz. (8) Ha az előző bekezdés értelmében szóbeli tárgya­lás vagy nyilvános előadás tartandó,132 a cselekmény elfogadásának vagy elutasításának kérdését előzetesen kell tárgyalni és eldönteni. (9) A (7) bekezdés értelmében kitűzött szóbeli tár­gyalás vagy nyilvános előadás határnapját legalább két hónappal előbb a Szabadalmi Közlönyben, illetve a Központi Védjegyértesítőben ki kell hirdetni, az ügyre vonatkozó lényeges adatok feltüntetésével. (10) Felszólalási ügyekben az előző bekezdés előírá­sain túlmenően azt is ki kell hirdetni, hogy a szóban- forgó cselekmény elfogadása vagy elutasítása kérdésé­ben az 1911:1. te. 84. §-ának keretein belül mellékbeavat­kozásnak van helye.133 d1' A cselekményt elfogadó, visszautasító, vagy el­utasító végzés ellen az 1911 :T. te. 551. §-ának keretein belül fel föl vamodásnak van helye. A felfolyamodás határideje 30 nap. eu Szóbeli tárgyalás vagy nyilvános előadás e bekezdés alap­ján e.s t ' a \-f or tartandó, ha a pótolt cselekmény felett az útta- I ti no* szabályok értelmében szóbeli tárgyalás vagy nyilvános előadás alapján kellett volna határozni. így pl. az elmulasztott évi díj elfogadásának kérdésében akkor sem kell nyilvános elő­adás, ill. szóbeli tárgyalás alapján határozni, lm az illető beje­lentés vagy szabadulom ellen felszólalás, illetve semmisségi per van folyamatban; spt, ugyané § (5) bekezdés;- értelmében e kérdésben nem is a perbíróság hivatott határozni. Ugyanígy a közzétételt megelőző eljárásban elmulasztott és a T. vagy a lí. alapján pótolt cselekmény felett a szabadalmi bíróság bejelen­tési osztálya zárt ülésben határoz, az ügyben net/tu folyó felszó­lalásra vagy semmisségi perre tekintet nélkül. I"2 V. ;i. a 131 lábjegyzettel. Az ott felsorolt példákkal ellen­iéiben szóbeli tárgyalást, illetve nyilvános előadást kell tartani pl. felszólalási eljárásban hozott elsőfokú határozat elleni fel- folyamodás elfogadása tárgyában. 13 3 Az. 1895:XXXV11. te. 35. §-ára alapított felszólalásban mellék beavatkozásnak a szabadalmi bíróság gyakorlata szerint egyébként helye nincs; perek esetében a mellékbeavatkozns te­liét séges.

Next

/
Oldalképek
Tartalom