Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 1. Futballkrónika 1901-1959 (Budapest, 1981)

Kocsis (Honvéd), Hidegkúti (V. Lobogó), Puskás (Honvéd), Fenyvesi (Kinizsi). Szövetségi kapitány: Sebes Gusztáv. Három svájci nyilatkozza a háromgólos mérkőzésről. Helmut Käser, a svájci szövetség elnöke: — Sportszerű keretek között folyt le a mérkőzés. A magyar győzelem nemvolt kétséges, de szemmel láthatóan zavarta a csatárokat a svájci retesz. A magyar csapat védelme nem állt nagyobb feladat előtt, de nem volt olyan biztos, mint máskor. A magyaroknál Fenyvesi tehetséges szélső. Hans Ruegsegger edző: — A magyarok győzelme ebben az arányban is megérde­melt, bár mi is lőhettünk volna egy—két gólt. A magyar csapat gyors, robba­nékony és nagy technikával rendelkező játékosokból áll. Nekem nagyon tet­szett a balszélső Fenyvesi. Parlier, a svájci kapus: - Érdekes mérkőzés. A magyar a legjobb csapat, amely ellen valaha is játszottam. Több gólt is kaphattam volna, örülök, hogy hárommal megúsztam. 1954. október 24., Budapest, Népstadion MAGYARORSZAG-CSEHSZLOVÁKIA 4:1 Góllövő: Kocsis 3, Sándor. Grosics (Honvéd) — Buzánszky (Dorog), Lóránt (Honvéd), Lantos (V. Lo­bogó) — Bozsik (Honvéd), Szojka (Salgótarján) — Sándor (V. Lobogó). Kocsis (Honvéd), Hidegkúti (V. Lobogó), Puskás (Honvéd), Fenyvesi (Kinizsi). Csere: Palotai (Győr), Czibor (Honvéd), Kárpáti (Győr). Szövetségi kapitány: Sebes Gusztáv. Hét perc alatt két szép gólt szerzett a magyar csapat. „Az 53. percben Fenyvesi villámgyorsan fut el a balszélen, középre ad Kocsisnak, Kocsis Sán­dor elé perdíti a labdát és az óriási lendülettel befutó jobbszélső az ötös sarkáról, futtából a bal sarokba lövi a labdát, 2:0! A 60. percben Fenyvesi re­mekül fut el a balszélen, nagyszerűen ívelt labdája az ötös felé száll. Kocsis emelkedik ki a védők közül és a homlokáról a léc alá vágódik a labda, 3:0! 1954. október 24., Pozsony MAGYARORSZAG B-CSEHSZLOVAKIA B 2:2 Góllövő: Szusza, Palotás. Gellér (V. Lobogó) — Kovács II. (V. Lobogó), Börzsei (V. Lobogó) Dal­noki (Kinizsi) — Kovács I. (V. Lobogó), Dékány (Kinizsi) - Tóth II. (Cse pel), Csordás (Vasas), Palotás (V. Lobogó), Szusza (Dózsa), Tóth M (Dózsa). Csere: Fejes (Sztálinváros) 215