Nagy Béla: MLSZ kiskönyvtár 1. Futballkrónika 1901-1959 (Budapest, 1981)

1954. október 24., Brno MAGYARORSZÁG U.-CSEHSZLOVAKIA U. 2:0 Góllövő: Varga, Bédi. Faragó (Honvéd) - Rajna (Dózsa), Henni II. (Kinizsi), Dudás (Diósgyőr) - Csernai (Csepel), Kleibán (Csepel) - Bencsics (Sz. Lók.). Varga (Do­rog), Orosz (Kinzisi), Szolnok (V. Lobogó), Bédi (Sztálinváros). Csere: Sárosi (Vasas). 1954. október 24., Budapest, Népstadion CSEHSZLOVÁKIA IFJ.-MAGYARORSZÁG IFJ. 4:2 Góllövő: Tichy 2. Várhidi (V. Lobogó) — Sebestyén (Bp. Építők), Móré (Debr. Lók.), Szim- csák (V. Lobogó) - Karácsonyi (Vasas), llku II. (Dorog) - Csóka (Hon­véd) Bukovi (V. Izzó), Tichy (Honvéd), Taliga (Ózdi V.). Farkas (Vasas Atra). 1954. november 13., Bécs MAGYARORSZÁG B-AUSZTRIA B 3:1 Góllövő: Csordás 2, Szusza. Gellér (V. Lobogó) — Kovács II. (V. Lobogó), Börzsei (V. Lobogó), Dal­noki (Kinizsi) - Kovács I. (V. Lobogó), Dékány (Kinizsi) - Tóth II. (Cse­pel), Csordás (Vasas), Virág (Dózsa), Szusza (Dózsa), Tóth M. (Dózsa). .,A magyar B-válogatott lelkes, odaadó, jó játékkal nagyszerű győzelmet aratott és nyugodtan elmondhatjuk, hogy a játék képe és a helyzetek alapján, ez az elismerésre méltó győzelem nagyobb arányú is lehetett volna.” 1954. november 14., Budapest, Népstadion MAGYARORSZÁG-AUSZTRIA 4:1 Góllövő: Czibor, Palotás, Kocsis, Sándor. Grosics (Honvéd) - Buzánszky (Dorog), Lóránt (Honvéd), Lantos (V. Lo­bogó) — Szojka (Salgótarján), Kotász (Sztálinvárosi V.) — Sándor (V. Lobogó), Kocsis (Honvéd). Hidegkúti (V. Lobogó), Czibor (Honvéd), Fenyvesi (Kinizsi). Csere: Palotás (V. Lobogó), Oláh (Salgótarján). Szövetségi kapitány: Sebes Gusztáv. A félidei 1:1-es eredmény után a magyar csapat a második játékrészben nagyon feljavult. íme 6 perc története a mérkőzés leglátványosabb részéből: „A 66. percben Kocsist szögletre szereli az osztrák védelem. Fenyvesi berúgása után Kollmann az utolsó pillanatban ment szögletre Palotás elől. Sándor rúgja a szögletet. A labda remekül ívelődik a kapu elé és a berohanó Kocsis bom­216