Nagy Béla: Kik játszottak a Fradiban? Nyilasiék bajnokcsapatától a "Zöld Sasok" kupagyőzelméig, az FTC mérkőzései 1980/81-1990/91 (Budapest, 1991)

1986

1986 Szeptember 3. Győr: FTC-MÁV DAC 3-0 MNK G: Szántó, Pintér, Dukon Zsiborás-Hámori, Pintér, Strausz, Keller-Szántó, Palkovics, Kincses-Kvaszta, Dzurják, Dukon. Cs: Takács, Batári Nagy iramú mérkőzésen a ferencvárosiak rutinos játékukkal nyertek. A gólok sorrendben: Szántó szép fejesből, Pintér tizenegyesből, Dukon távoli nagy lövésből talált a kapuba. Szeptember 6. Tatabánya: FTC-Tatabánya 2-1 bajnoki G: Dzurják 2 Zsiborás-Hámori, Pintér, Keller-Palkovics, Szántó, Strausz, Kincses-Kvaszta, Dzurják, Dukon. Cs: Takács, Zsivótzky Dzurják tíz perc alatt kétszer talált a kapuba és máris szomorú lett a bányásznap Tatabányán. A hazaiak „vígaszdíja" a 90. percben elért Vincze gól volt. Szeptember 13. Üllői út: FTC-Békéscsaba 1-0 bajnoki G: Kincses Zsiborás-Hámori, Pintér, Strausz, Keller-Palkovics, Szántó, Kincses-Kvaszta, Dzurják, Dukon. Cs: Zsinka, Takács Küzdelmes mérkőzés volt. Kincses győzelmet jelentő gólt szerzett, még az első félidőben. „Szünet után gyűrte, gyömöszölte egymást a két gárda, de a darálásban a játék elsikkadt. A ferencvárosi szurkolók azon­ban így is elégedetten távoztak, mert játék ide, játék oda, a 2 pont végül is azt Üllői úton maradt." Szeptember 20. Népstadion: FTC-Ú. Dózsa 0-0 bajnoki Zsiborás-Hámori, Pintér, Strausz, Keller-Szántó, Palkovics, Kincses-Kvaszta, Dzurják, Dukon. Cs: Takács, Zsivótzky Csak az első tíz perc elégítette ki a nézőket. A gyenge mérkőzés elle­nére az NB I. táblázata akkor így kezdődött: 1. Ferencváros 10 pont, 2. Ú. Dózsa 9 pont. Egyébként a Ferencvárosnak ez volt a harmadik O-O-as eredménye a budapesti rangadókon! Az MTK és a Honvéd után a lila-fehérek ellen is gólnélküli döntetlen született. Különös „mesterhármas"... Szeptember 27. Eger: FTC-Eger 1-1 bajnoki G: Dukon 122