Nagy Béla: Kik játszottak a Fradiban? Nyilasiék bajnokcsapatától a "Zöld Sasok" kupagyőzelméig, az FTC mérkőzései 1980/81-1990/91 (Budapest, 1991)

1986

1986 Zsiborás-Hámori, Pintér, Strausz, Keller-Szántó, Takács, Dukon-Kvaszta, Dzurják, Kincse. Cs: Zsinka, Palkovics A gólok az utolsó hét percben estek! Előbb az egriek találtak Zsiborás kapujába, majd a 87. percben Dukon közelről egyenlített. Ez volt Dukon első gólja bajnoki mérkőzésen! Egyébként mindkét edző elégedett volt a döntetlen eredménnyel. Október 4. Üllői út: FTC-Dunaújváros 2-1 bajnoki G: Dzurják 2 Zsiborás-Hámori, Pintér, Keller-Bánki, Strausz, Szántó, Dukon-Kvaszta, Dzurják, Kincses. Cs: Takács, Zsinka Zsiborás 200. bajnoki mérkőzését győztes csapatban „ünnepelhette" Dzurják góljain kívül 2-3 kihagyott helyzet, kapufán csattanó labda bizo­nyította - óriási fölényben játszott a Fradi. Október 8. Dorog: FTC-Dorog 2-1 MNK G: Simon, Kvaszta Zsiborás-Takács, Pintér, Simon, Keller-Szántó, Bánki, Palkovics-Kvaszta, Dzurják, Dukon. Cs: Zsivótzky, Fischer Az első félidő fordulópontja: Dukont a 16-oson belül felvágták - de Körös játékvezető nem adta meg a nyilvánvaló 11-est... Az ellentáma­dásból - leshelyzetből! - a hazaiak megszerezték a vezetést... Simon látványos bombagóllal egyenlített - este a televízióban lassítva is mutat­ták! - majd Kvaszta talált a kapuba. Október 18. Népstadion: Vasas-FTC 1-0 bajnoki Zsiborás-Keller, Pintér, Strausz, Zsivótzky-Palkovics, Szántó, Dukon-Kvaszta, Dzurják, Zsinka. Cs: Fischer, Bánki Az öltözőben Zsiborás, az ekkor születő hármasikrek apukája volt a „sztár!”- Ha minden gyerekem tiszteletére rúgnánk egy gólt, biztos nyernénk - mondta a derék kapus. - Mert annyit nem fogok kapni még ebben a megviselt állapotban sem... Zsiborás nem is kapott csak egyetlen pi­cinyke gólt, de végül az döntött. Persze az is döntő lehetett volna, ha 0- 0-nál Zsinka felvágásáért a játékvezető megítéli a vitathatatlan 11-est! Zsinka egyébként úgy megsérült az esetnél, hogy azonnal le kellett cse­rélni... 123