Nagy Béla: Kik játszottak a Fradiban? Nyilasiék bajnokcsapatától a "Zöld Sasok" kupagyőzelméig, az FTC mérkőzései 1980/81-1990/91 (Budapest, 1991)

1985

1985 percben Bánki öt méterről fejelte kapu fölé Ebedli pontos beadását. A 91. percben Zsivótzky zúgó kapufát lőtt... Október 9. Népstadion: FTC-Vasas 1-0 bajnoki G: Szántó Zsiborás-Pintér, Szántó, Jancsika-Hámori, Palkovics, Strausz, Takács-Zsinka, Bánki, Zsivótzky. Cs: Fischer, Kvaszta A győztes gól a 24. percben esett: az előretörő Takács beadását a fel­futó Szántó 14 m-ről lőtte a hálóba. A csapatból egyébként Zsiborás kapta a legmagasabb osztályzatot, hiszen sok bravúros védésével méltán „ünnepelte" 300. Fradi mérkőzé­sét! Október 16. Kecskemét: FTC-Kecskeméti TE 2-0 MNK G: Zsinka, Fischer Zsiborás-Hámori, Szántó, Pintér, Jancsika-Palkovics, Strausz, Takács-Zsinka, Bánki, Zsivótzky. Cs: Fischer, Kvaszta A 35. percben Pintér kihagyott egy tizenegyest, így az első félidő gól nélkül zárult. A 59. percben Kvaszta lövése kipattant a védőkről, és Zsin­ka a hálóba vágta a labdát. Három perc múlva egy előrevágott labdára Varga későn indult ki és Fischer az üres kapuba fejelte a labdát. Október 19. Debrecen: FTC-DMVSC 0-0 bajnoki Zsiborás-Hámori, Pintér, Szántó-Palkovics, Strausz, Takács, Keller, Jancsika-Zsinka, Fischer. Cs: Bánki, Ebedli Gyenge kis mérkőzés volt - a végén ferencvárosi pontszerzéssel. Igaz, még 2 pont is lehetett volna, ha az 50. percben Takács kihasználja a kínálkozó nagy gólszerzési lehetőséget. Október 26. Üllői út: Videoton-FTC 1-0 bajnoki Zsiborás-Hámori, Pintér, Szántó, Keller-Palkovics, Strausz, Takács-Zsinka, Fischer, Kvaszta. Cs: Bánki, Zsivótzky Két, számunkra keserves „hagyomány" is folytatódott ezen az Üllői úti találkozón: továbbra is a volt fradisták neve került a villanyújságra az el­lenfél gólszerzőinél - ezúttal Kerekesé. A másik bosszúság: ismét kísér­tett a kapufa. Szántó távoli bombája a bal kapufát találta el, így az egyen­lítés elmaradt. Az őszi idény ezzel a mérkőzéssel befejeződött, a Fradi négy 16 pon­104