Nagy Béla: Kik játszottak a Fradiban? Nyilasiék bajnokcsapatától a "Zöld Sasok" kupagyőzelméig, az FTC mérkőzései 1980/81-1990/91 (Budapest, 1991)

1985

1985 tos csapattal holtversenyben a 6. helyet foglalta el. Ha csak a Videotont legyőzik, harmadikok... A bajnokság azonban még ebben a naptári évben folytatódott, a ta­vaszról előrehozott mérkőzésekkel. Október 30. Peremarton: FTC-Peremarton 2-0 MNK G: Kincses, Hámori Zsiborás-Hámori, Rab, Jancsika, Keller-Bánki, Szántó, Takács-Zsinka, Palkovics, Kincses. Cs: Strausz, Fischer A kupamérkőzés teljes bevételét az FTC felajánlotta az augusztusi földrengés kárvallottjai javára... Szántó ezúttal fejessel találta el a kapufát! Aztán Kincses majd az el­őretörő Hámori közelről helyezte a hálóba a labdát. November 2. Üllői út: FTC-Rába ETO 1-1 bajnoki G: Palkovics Zsiborás-Strausz, Pintér, Keller, Jancsika-Bánki, Szántó, Takács-Zsinka, Palkovics, Kincses. Cs: Fischer A mérkőzést megtekintette Joao Havelange, a FIFA elnöke, aki az iz­galmas 90 perc után sajtótájékoztatót tartott az Üllői úti klubház Csaná- di-termében. Őt, és kíséretében lévő Joseph Blatter főtitkár urat termé­szetesen az FTC vezetői is köszöntötték. Ami pedig a mérkőzést illeti, ar­ról Dalnoki Jenő keserűen jegyezte meg:- Olyan nagy fölényben voltunk, hogy szinte egyoldalúvá vált a játék, majd felbillent a pálya. Játékunkból, a csapat teljesítményéből változat­lanul az hiányzik, ami a futballnak a savát-borsát jelenti - a gól. Ráadásul a szerencse is elpártolt tőlünk, mint ősszel már annyiszor. A mai mérkő­zésen is mi voltunk a jobbak, győzni kellett volna. November 9. Üllői út: FTC-Tatabánya 2-0 bajnoki G: Palkovics, Kvaszta Zsiborás-Hámori, Pintér, Strausz, Keller-Szántó, Bánki, Takács-Zsinka, Palkovics, Kincses. Cs: Rab, Kvaszta Bánki kihagyott tizenegyesével kezdődött a találkozó... Félidőben mégis a Fradi vezetett: Palkovics az ötösről fejelte a hálóba a labdát. A második gólt a 81. percben csereként beállt Kvaszta szintén az ötösről szerezte. A 11 -esre visszatérve a két „résztvevő" alaposan ismerte egy­mást - a Fradi ifiben együtt rúgták a labdát... 105