Nagy Béla: Kik játszottak a Fradiban? Nyilasiék bajnokcsapatától a "Zöld Sasok" kupagyőzelméig, az FTC mérkőzései 1980/81-1990/91 (Budapest, 1991)

1989

1989 Fonnyadt már a 9. percben megszerezte a vezetést, 22 m-ről talált a kapuba. Bánki az egyéni akció után lőtt a hálóba, majd a 48. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa. Wukovics 8 méterről a kapus lábai kö­zött lőtte a labdát a hálóba... Április 29. Békéscsaba: Békéscsaba-FTC 0-0 bajnoki Józsa-Simon, Pintér, Limperger, Keller-Topor, Bánki, Dukon ­Fischer, Dzurják, Fonnyadt. Cs: Wukovics A Ferencváros 36 percig, tehát a II. félidő nagy részében - Fischer ki­állítása miatt - tíz emberrel játszott! Jól játszott és derekasan küzdött a „csabai oroszlánbarlangban’’. Csak hát a tizenegyesek... A 11-es pár­bajt a hazaiak 6-5-re nyerték. (Józsa egy 11 -est hárított.) Rákosi: - Tipikus döntetlen mérkőzés volt. Sajnos a 11-es rúgások nem oldják meg labdarúgásnk helyzetét, sőt inkább rontanak rajta. Fon­tolóra kellene venni a döntést, hiszen a 90 perc alatt tíz emberrel értékes döntetlent értünk el, s nyújtottunk annyit, mint a hazaiak. Rákosinak bár minden vágya ilyen hamar megvalósulna, mint ez a meccs utáni 11 -es rúgás eltörlése... Május 3. Üllői út: FTC-Répcelak 4-1 MNK G:Wukovics 2, Albert, Dzurják Józsa-Vaszil, Pintér, Limperger, Keller-Albert, Topor, Keresztúri-Wukovics, Dzurják, Dukon. Cs: Bús. Ez a mérkőzés az FTC 90. születésnapján került megrendezésre - és stílszerűen gondtalan kilencven percet hozott. Wukovics fejesgólja után Albert is a hálóba talált egy látványos akció végén. Élete első Fradi-gólját névnapjának előestéjén szerezte... Dzurják és Wukovics is fejesgóllal terhelte a vendégcsapat hálóját - így a négyből hármat ily módon juttat­tak a ferencvárosi fiúk a kapuba. Manapság elég ritka az ilyen tett. Egyébként ez volt a Ferencváros 125. olyan MNK (MK) mérkőzése, amikor vidéki csapat ellen lépett a pályára. A fradisták a 125-ből 101 me­cset megnyertek! Május 6. Üllői út: FTC-PMSC 3-3 bajnoki G: Topor, Wukovics, Pintér Józsa-Simon, Pintér, Keller-Topor, Bánki, Limperger, Keresztúri - Páling, Wukovics, Dukon. Cs: Albert 164