Nagy Béla: Kik játszottak a Fradiban? Nyilasiék bajnokcsapatától a "Zöld Sasok" kupagyőzelméig, az FTC mérkőzései 1980/81-1990/91 (Budapest, 1991)

1989

1989 A pécsiek a mérkőzés elején és a végén is vezettek! A Fradi Pintér 25 rmről leadott bődületes erejű szabadrúgás-góljával egyenlített. Az Üllői úti stadion órája a 90. percet mutatta... Pintér után Józsa-bravú- rok következtek: a 11-es párbajban két büntetőt is kivédett - „győztünk"! Május 10. Siófok: Siófok-FTC 2-1 MNK G: Keller Józsa-Simon, Pintér, Vaszil, Keller -Topor, Bánki, Keresztúri ­Báder, Wukovics, Dukon. Cs: Strausz, Albert Keller látványos gólja után, az első félidő egyértelmű Fradi fölénnyel zárult. A 46. percben az élete első díjmérkőzését játszó Báder, majd egy perc múlva Wukovics hagyott ki 100 %-os gólhelyzetet... Aztán feljöttek a hazaiak, egyenlítettek - majd a győztes gólt is megszerzték. Ha ugyan gól volt? Meksz az alapvonal közeléből kapura lőtte a labdát, Józsa elér­te ugyan, de a partjelző intésére a bíró gólt adott! Na persze, ha a nagy ferencvárosi helyzetek bemennek, ez a „gól" nem oszt, nem szoroz - így viszont egy érdemtelen vereséget jelentett. Józsa: - Életem egyik szomorú pillanata marad ez a gól-ítélet. Én ugyanis úgy rúgtam ki a kapuból a labdát, hogy az nem haladt át a gól­vonalon. A közelben álló játékvezető először nem is ítélt gólt - csak az­után, hogy a taccsbíró jelzett neki, ő - aki értelemszerűen távol volt a ka­putól és az alapvonalon sem állhatott, hogyan ítélhette gólnak az esetet, amikor ráadásul még én is takartam előle a labdát, hiszen úgy mentet­tem a szituációt?! Nagyon fájó volt ez az igazságtalan ítélet - ráadásul a döntőbe jutásunk is elmehetett volna ezen... Május 13. Győr: Rába ETO-FTC 1-0 bajnoki Józsa - Vaszil, Simon, Limperger, Keller - Albert, Strausz, Topor ­Páling, Wukovics, Dukon. Cs: Bánki Limperger és Topor Kapufája is „tanúsította", hogy a Ferencváros ér­demtelen vereséget szenvedett a majd végig védekező győriektől. Rákosi: - Ezért a vereségért egyetlen Fradi játkosnak sem kell szégyen­keznie. Mindent megtettünk, a helyzeteket azonban nem tudtuk kihasználni. Május 17. Üllői út: FTC-Siófok 3-0 MNK G: Páling, Aczél (öngól), Topor Józsa-Vaszil, Pintér, Limperger, Keller-Albert, Bánki, Topor­Páling, Fischer, Dukon. Cs: Keresztúri 165