Nagy Béla: Kupakönyv. A magyar csapatok BEK, KEK, UEFA-Kupa mérkőzései 1955-1989 (Budapest, 1989)

BEK 1955-1989

II. FORDULÓ 1980. október 22. Madrid, 30 000 néző. V.: E. A. Farrel (ír). REAL MADRID - BP. HONVÉD 1-0 (1-0). G.: Santillam. Real Madrid: G. Remon — Isidró, Sabido, Camacho — Gallego, Stielike, Angel, G. Hernandez - Cunningham, Santilla, Juanito. Cs.: Stielike h. Pineda (67. perc) Isidro h. Garcia Perez (80. perc). Honvéd: Gujdár — Kocsis — Paróczai, Garaba, Lukács, Varga — Dajka, Nagy, Kozma — Bodonyi, Esterházy. Edző: Tichy Lajos. A magyar bajnok nem rogyott össze a Bernabeu „nehéz levegőjében”, ellencsapásaival többször is kínos helyzetbe hozta hírneves ellenfelét, és tulaj­donképpen azzal a tudattal vonulhatott le a gyepről, hogy nem is használta ki a mérkőzés kínálta meglepő, de tényleges lehetőségeket. 1980. november 4. Népstadion, 25 000 néző. V.: Redelfs (NSZK). REAL MADRID - BP. HONVÉD 2-0 (1-0). G.: Cunningham, Hernandez. Real Madrid: G. Remon — Isidro, Stielike, Benito, Camacho — Hernandez, Gallego, Angel - Juanito, Santillana, Cunningham. Cs.: Benito h. Sabido (75. perc), Juanito h. Pineda (86. perc). Honvéd: Gujdár - Paróczai, Kocsis, Garaba, Varga - Dajka, Nagy, Lukács - Bodonyi, Esterházy, Kozma. Cs.: Nagy h. Gyimesi (szünetben), Dajka h. Kerepeczki (74. perc). Edző: Tichy Lajos. Tichy Lajos: — Kint többet nyújtottunk minden tekintetben, védekezés­ben, támadásban egyaránt. A Real akkor gyengébb volt, mint most. Sajnálom, hogy így alakultak a dolgok. Mi ennél sokkal jobban tudunk játszani. De, és ez sajnálatos tény, megbénítja a mieinket a LEHETŐSÉG. Ilyenkor elszáll a magabiztosság, s ez lesz belőle. A Real Madrid megvert minket. Megérdemel­ten maradtunk alul. ELŐDÖNTŐ: LIVERPOOL - BAYERN MÜNCHEN 0-0, 1-1. REAL MADRID - INTERNAZIONALE 2-0, 0-1. DÖNTŐ: 1981. május 27. Párizs, 49 000 néző. V.: Palotai. LIVERPOOL - REAL MADRID 1-0 (0-0). G.:zl. Kennedy. Liverpool: Clemence — Neal, Thompson, Hansen, A. Kennedy — Lee, McDermott, Souness, R. Kennedy — Johnson, Dalglish. 61