Nagy Béla: Kupakönyv. A magyar csapatok BEK, KEK, UEFA-Kupa mérkőzései 1955-1989 (Budapest, 1989)

BEK 1955-1989

Cs.: Dalglish h. Case (87. perc) Real Madrid: Augustin - Cortes, Sabido, Navajas, Camacho - Del Bosyue, Stielike, Angel - Juanito, Santillana, Cunningham. Cs.: Juanito h. San Jose, Cortes h. Pineda (87. perc). A győztes gól története: a 82. percben baloldali partdobás után nagy len­dülettel érkező A. Kennedy mellel elvitte a labdát. Cortes lyukat rúgott. Au­gustin kimozdult a kapujából, vetődött, de a hátvéd 10 méterről, éles szögből a kapus fölött a hálóba talált. SZUPERKUPA: A Liverpool — D. Tbiliszi találkozót nem rendezték meg. 1981-1982 I. FORDULÓ 1981. szeptember 16. Üllői út, 28 000 nézó'. V.: Eschweiler (NSZK). FTC - BÁNIK OSTRAVA 3-2 (2-0). G.:Pogány, Pogány, Szokolai, Licka, Knapp. FTC: Kakas - Jancsika, Judik, Szántó — Ebedli, Nyilasi, Rab,Pölöskei — Kvaszta, Szokolai, Pogány. Cs.: Jancsika h. Takács (80. perc) Edző: Novák Dezső. Bánik Ostrava: Macák — Matustik, Vojacek, Radimes, Rygel — Sreiner, Knapp, Nemec, Antalik — Valek, Licka. Cs.: Vojacek h. Sramek (szünetben), Valek h. Danek (69.). Hadamczik edző: — 0—3 után azt hittem, mindennek vége, de így most már nekünk kell következni! Novák Dezső: — Döbbenten állok a történtek előtt, hiszen annyira biztos­nak látszó továbbjutás lehetősége csúszott ki csaknem teljes mértékben a ke­zünkből, hogy ezt egyszerűen nem bocsájthatjuk meg önmagunknak! 1981. szeptember 30. Ostrava, 28 000 néző. V.: Zsezsov (bolgár). BÁNIK OSTRAVA - FTC 3-0 (2-0). G.-.Sreiner, Knapp,Knapp. Bánik O.: Macak — Sramek, Vojacek, Radimec, Rygel — Sreiner, Knapp, Antalik — Licka, Danek, Valek. Cs.: Danek h. Nemec (80 perc). FTC: Kakas - Szántó, Judik, Rab, Jancsika — Ebedli, Nyilasi, Pölöskei — Kvaszta, Szokolai, Pogány. Cs.: Kvaszta h. Szabadi (76. perc). Edző: Novák Dezső. 62