Nagy Béla: Az Erdélyi Kupától az Erdélyben nyert magyar kupáig. 1940. január-1944. december (Budapest, 1989)

81 rohamhoz, egészen a korzóüléses nézők mellől indul el dobni. A dobás valóban nagy. A labda az ötös sarkán tanyázó Sárosi dr. fe­jére száll és ő már fejeli is a bal alsó sarokba!" + Az 1942 —43-as bajnokság még be sem fejeződött, már nagyban folytak az új idényre az új játékosszerzések. A Fradi legnagyobb ,,fogása" — Lakat Károly volt. — Gyermekkori vágyam volt, hogy a Fradiba kerüljek. Ha a zöld-fehéreknek sikerül megegyezniük a Szegeddel, szívesen me­gyek a Ferencvárosba. Most a tanítóképző elvégzése után tovább szeretnék tanulni, s a Testnevelési Főiskolára iratkozom be. így minden körülmények között a fővárosba kerültem volna. Három csapat is hívott. A Gammába Tóth Gyuri, a Csepelbe Jávor edző, személye vonzott, de aztán mégis a szívemre hallgattam. A Fradit választottam... + Ferencváros—Újvidék 2—1. Több, mint egy év után először győzött újból a Ferencváros vi­déken. Pedig Újvidéken is balsors üldözte a fradistákat. Ónodi ll-nek még Budapesten megrándult a lába, amikor leugrott a pálya előtt a villamosról... Gyetvai a meccs előtt belázasodott! Schaffer így a ,,sánta" Önodit volt kénytelen beállítani a bal­szélre... A fiúk azonban nagy elszántsággal hajtottak, küzdöttek, hiszen a harmadik helyük függött ettől a mérkőzéstől. Sárosi III nagy partdobását — éppúgy, mint az Újpest ellen — Újvidéken is sikerül kihasználni. Béla ezúttal is a kapu elé dobta a labdát és Toldi a hálóba fejelte! Ez volt Toldi Géza utolsó gólja a Fradiban — és a ferencvárosiak ezzel a győztes góllal a 3. helyet szerezték meg! + A Magyar Kupa középdöntőben: Ferencváros—Csepeli MOVE 4—1. A 30. és az azt követő percben Sárosi Béla volt a főszereplő. „Gyetvai íveli be a labdát, ezt Horváth kézzel üti le a 16-oson belül. Tizenegyes! Sárosi III rúgja a büntetőt, de Temesvári kivédi a labdát szögletre. A szögletet Sipos íveli be, a labda pontosan Sárosi Béla fejére száll és onnan a tömeg között a kapu jobbsar­kába repül. + A Magyar Kupa döntőt ezúttal is a Hungária körúti pályán játszották — és ezúttal is ferencvárosi siker született: Ferencváros— SBTC 3-0! ,,A Ferencváros megérdemelten nyerte a mérkőzést és ezzel a Magyar Kupát. Jobb volt ellenfelénél és érdekes, hogy a játéka a II. félidőben volt jobb, akkor, amikor szél és nap ellen kellett játszania."