Nagy Béla: Nosztalgia napló 1-3. A Fradi műsorlap különkiadása

Nosztalgia napló 1. A Fradi Műsorlap 100. számának különkiadása

(Ü. Dózsa) Mészöly (Vasas) Dunai (MTK)—Bánkúti (Ü. Dózsa) Szalai (SBTC) Menczel (Vasas)—Szőke (FTC) Branikovits (FTC) Sárközi (MTK) Zámbó (Ü. Dózsa). Cs: Szur- gent (Honvéd) Konrád (Pécs) Keg- lovich (Győr) Szarka (Haladás) Oláh (Dunaújváros) 1969. FEBRUÁR 11. LYON MAGYAR VÁL. KERET- FRANCIAORSZÁG U 2 :2 G: Albert, Rákosi Fatér (Csepel)—Novák (FTC) Soly- mosi (Ú. Dózsa) Ihász (Vasas)-Ju- hász (FTC) Szűcs (FTC)—Fazekas (Ü. Dózsa) Albert (FTC) Farkas (Vasas) Rákosi (FTC) Napy L. (Ú. Dózsa). Cs: Dunai III (U. Dózsa) Göröcs (Ú. Dózsa) 1969. FEBRUÁR 12. LEON LEON CLUB-MAGYAR LIGA VÁL. 3 :0 Szentmíhályi (Ú. Dózsa)-Káposzta (Ü. Dózsa) Oláh (Dunaújváros) Bánkúti (Ü. Dózsa)—Szalai (SBTC) Dunai (MTK)—Szőke (FTC) Brani­kovits (FTC) Szurgent (Honvéd) Sárközi (MTK) Zámbó (U. Dózsa) 1969. MÁRCIUS 26. NANTES MAGYAR VÁLOGATOTT- NANTES3:0 G: Dunai II 2, Bene Szentmihályi (Ú. Dózsa)—Káposzta (Ü. Dózsa) Solymosi (Ü. Dózsa) Páncsics (FTC) Noskó (Ú. Dózsa) Szűcs (FTC)—Szőke (FTC) Albert (FTC) Bene (Ú. Dózsa) Dunai II (Ú. Dózsa) Rákosi (FTC). Cs: Dunai III (Ú. Dózsa) Fazekas (Ú. Dózsa) Göröcs (Ú. Dózsa) Szép gólokat lőtt és nagy közön­ségsikert aratott válogatottunk ezen az előkészületi mérkőzésen. Bene gól­ja után két percig zúgott a taps, még a francia újságírók is elismerték, mes­teri támadás végén került kapuba a labda. 1969. MÁRCIUS 26. BUDAPEST, MEGYERI UT MAGYARORSZÁG- JUGOSZLÁVIA IFJ.3 :1 UEFA selejtező G: Varga, Gass, Radics Kerekes (FTC)-Árvai (MVSC) Viz- keleti (Tatabánya) Csorna (Eszter­gom) Harsányi (Ú. Dózsa)—Pál (Hon­véd) Kiss (MTK)—Török (Vasas) Radics (Vasas) Varga (Vecsés) Mucha (Dorog). Cs: Gass (DVTK) 1969. ÁPRILIS 9. ZÁGRÁB JUGOSZLÁVIA IFJ.— MAGYARORSZÁG IFJ.2 :0 UEFA selejtező Kerekes (FTC)—Árvái (MVSC) Viz- keleti (Tatabánya) Csorna (Eszter­gom)—Harsányi (Ú. Dózsa) Varga (Vecsés) Kiss (MTK)—Radics (Vasas) Török (Vasas) Mucha (Dorog) Szőke (N. Bányász). Cs: Gass (DVTK) A jugoszláv ifjúsági válogatott ha­zai környezetben óriási erővel táma­dott és kihasználta védelmünk megin­gásait. Mivel idegenben ajugoszlávok gólt rúgtak, mi nem - így a 2 : O-ás győzelem a hazaiaknak az UEFA ti­zenhatos döntőbe jutást jelentette. 1969. ÁPRILIS 10. PORTO ALEGRE MAGYAR VÁLOGATOTT- INTERNACIONAL (PORTO ALEGRE) 2 :0 G: Dunai II, Fazekas Szentmihályi (Ü. Dózsa)—Keglovich (Győr) Solymosi (0. Dózsa) Noskó (Ú. Dózsa)—Zámbó (Ú. Dózsa) Gö­röcs (U. Dózsa) Szűcs (FTC) —Faze­kas (Ű. Dózsa) Bene (Ú. Dózsa) Du­nai II (Ú. Dózsa) Rákosi (FTC) A Porto Alegre-i új 120 ezres sta­dion felavatását egy héten át nemzet­közi mérkőzésekkel ünnepelték. A magyar csapat is két találkozóra kapott meghívást. A bemutatkozás nagyszerűen sikerült, 120 ezer néző tapsa köszöntötte a nagyszerűen ját­szó válogatottunk biztos győzelmét. 1969. ÁPRILIS 13. PORTO ALEGRE GR EM IO—MAGYAR VÁL. 1 : 0 Szentmihályi (Ü. Dózsa)—Keglovich (Győr) Solymosi (Ú. Dózsa) Szűcs (FTC) Páncsics (FTC)—Dunai III (Ü. Dózsa) Noskó (Ú. Dózsa)—Faze­kas (Ú. Dózsa) Bene (Ú. Dózsa) Du­nai II (U. Dózsa) Zámbó (Ú. Dózsa) 1969. MÁJUS 7. BUDAPEST, NÉPSTADION MAGYARORSZÁG U- OLASZORSZÁG U 2 : 2 G: Tieber, Kelemen I Rothermel (Tatabánya)—Kelemen J. (Honvéd) Varga (SZEOL) Maurer (Pécs) Hunyadi (Csepel)—Sárközi (MTK) Kelemen I (Csepel)—Szabó (Haladás) Branikovits (FTC) Kocsis (Honvéd) Tieber (Kossuth KFSE). Cs: Kiss (MTK) 1969. MÁJUS 7. BUDAPEST, NÉPSTADION MAGYARORSZÁG-AUSZTRIA 3 : 2 Öregfiúk mérkőzés G: Budai, Fenyvesi, Szusza Grosics—Buzánszky, Kárpáti, Várhi- di—Szojka, Zakariás—Budai, Hideg­kúti, Machos, Szusza, Fenyvesi. Cs: Berendi, Sárosi, Szimcsák, Raduly, Tóth M. Az első gólt a magyarok szerez­ték. Fenyvesi szögletét Budai ragyo­góan sarkaltad) a hálóba. A 17. perc­ben újabb taps, újabb magyar gól. Fenyvesi a bal oldalon elszáguldott s 15 m-ről nagy lövést küldött a léc alá. Az első félidő 2 : 2-es döntetlen­nel zárult. A harmadik — és mint ké­sőbb kiderült a győztes gólt — Szusza 25 m-ről lőtt bombagólja jelentette. A 60. perctől a szakadó eső villámlás­sal párosult és a játékvezető végetve- tett a találkozónak. 1969. MÁJUS 25. BUDAPEST, NÉPSTADION MAGYARORSZÁG- CSEHSZLOVÁKIA 2 :0 VB SELEJTEZŐ