Nagy Béla: Nosztalgia napló 1-3. A Fradi műsorlap különkiadása

Nosztalgia napló 1. A Fradi Műsorlap 100. számának különkiadása

G: Dunai 11, Albert Szentmihályi (Ü. Dózsa)—Káposzta (Ü. Dózsa) Noskó (Ú. Dózsa) Mé­szöly (Vasas) Páncsics (FTC)—Szőke (FTC) Albert (FTC) Szűcs (FTC)— Bene (0. Dózsa) Dunai II (Ú. Dó­zsa) Zámbó (Ú. Dózsa). Cs: Farkas (Vasas) Fazekas (Ú. Dózsa) Szövetségi kapitány: Sós Károly A 12. percben az előretörő Pán- csicsot szerelték. A partdobást a 16- os magasságában Zámbó végezte el. Páncsics visszaküldte a labdát Zám- bóhoz, a szélső középre adott. Dunai II villámgyorsan ott termett és 7 m- ről térdmagasságban kiugrott közé­pen, elhúzta a labdát a kifutó Vencel mellett is, mire a kapus elrántotta a csatár lábát. A játékvezető azonban érthetetlenül továbbot intett! Albert „bosszúja" az utolsó előtti percben következett: Fazekas a jobb szélen nyargalt el, bekanyarodott a kapu fe­lé, s noha két védő is szorongatta, a 16-os oldalvonalától a kapu elé ívelt. Bene lábban kitűnően csúsztatta to­vább, s a berobbanó Albert 3 méter­ről a kapu jobb oldalába fejelt, 2 : 0. 1969. JÚNIUS 8. DUBLIN MAGYARORSZÁG-IRORSZÁG 2 : 1 VB selejtező G: Dunai II, Bene Szentmihályi (Ú. Dózsa) —Káposzta (U. Dózsa) Mészöly (Vasas) Szűcs (FTC) Ihász (Vasas)—Zámbó (Ü. Dó­zsa) Albert (FTC) Göröcs (Ú. Dózsa) —Bene (Ú. Dózsa) Dunai II (Ü. Dó­zsa) Kozma (Honvéd). Cs: Farkas (Vasas) Szövetségi kapitány: Sós Károly 1 : 1-es állás után az utolsó perc története: A 80. percben Göröcs hozta fel a labdát, Farkast szöktette. Két ír védő akarta szerelni a magyar csatárt, de összefutottak és elestek. Farkas kö­zépre adott, a beadásra Albert és a kapus ment fel, Kelly a labda mellé ütött, s Bene fordulásból 10 m-ről óriási erővel a bal felső sarokba vágta a labdát, 2:1! Végre a magyar csapat maradt támadásban. Albert a kifutó Kellyt becsapva lőtte a kapufa mellé a labdát, majd Farkas 22 m-es lövése adott gondot az ír kapusnak. Már mindenki a mérkőzés befejezését vár­ta, amikor a védőktől „ellopták" az írek a labdát és csak Szentmihályi bra­vúrja mentette meg a kapunkat a góltól! A kirúgás után megszólalt a hár­mas bírói sípszó, amely a találkozó végét jelezte. A legyőzött ír csapat tagjai rendkívül sportszerűen sorfalat alkotva engedték előre a magyar együttest, s tapssal köszöntötték le­vonuló labdarúgóinkat! Egyébként a mérkőzés érdekes egyéniségének az ír Hurley számí­tott. Egyszemélyben volt szövetsé­gi kapitány, csapatkapitány és közép­csatár. Azt, hogy nem volt elfogult, féldiőben bizonyította: gyengén ját­szott és szünetben lecserélte — ön­magát ... 1969. JÚNIUS 8. SZÓFIA BULGÁRIA A-MAGYARORSZÁG U 3 :2 G: Sárközi, Kocsis Bicskei (Honvéd)—Kelemen (Hon­véd) Ruzsinszky (Honvéd) Megyesi (FTC)—Halmosi (Haladás) Vidáts (Vasas)—Szabó (Haladás) Kocsis (Honvéd) Somogyi (Győr) Sárközi (MTK) Pusztai (Honvéd) Szép sikert aratott jó erőkből álló csapatunk. Ha a gólhelyzeteket ki­használjuk, akkor akár le is győzhet­tük volna a bolgárok A csapatát. M 1969. JÚNIUS 14. SZOMBATHELY MAGYARORSZÁG U-BULGÁRIA B 2 : 1 G: Pusztai, Kocsis Bicskei (Honvéd)—Kelemen (Hon­véd) Ruzsinszki (Honvéd) Megyesi (FTC)—Halmosi (Haladás) Vidáts (Vasas)—Szabó (Haladás) Kocsis (Honvéd) Somogyi (Győr) Sárközi (MTK) Pusztai (Honvéd). Cs: Kulcsár (Haladás) Kelemen (Csepel) 1969. JÚNIUS 15. KOPPENHÁGA DÁNIA-MAGYARORSZÁG 3 : 2 VB selejtező G: Bene, Farkas Szentmihályi (Ú. Dózsa)-Káposzta (Ú. Dózsa) Mészöly (Vasas) Szűcs (FTC) Páncsics (FTC)—Juhász (FTC) Göröcs (Ú. Dózsa) Albert (FTC)—Be­ne (Ú. Dózsa) Dunai II (Ú. Dózsa) Farkas (Vasas). Cs: Dunai III (Ú. Dó­zsa) Zámbó (Ú. Dózsa) Szövetségi kapitány: Sós Károly Nagyon fájó vereség volt ez, hi­szen egy szerényebb képességű csapat győzte le válogatottunkat. A mieink azonban ezen a találkozón rendkívül mérsékelten szerepeltek. Kétszer még egyenlítettünk, de a győztes gólt a hazaiaknak sikerült elérni. A mér­kőzés után a magyar öltözőben na­gyon szomorú volt a hangulat. A játé­kosok szótlanul üldögéltek, vagy ép­pen a nagyon súlyosan sérült Alber­tet ápolták, öltöztették. Sós Károly szövetségi kapitány is görnyedten járt fel és alá. Mégis, amikor nyilatkozni kérték az újságírók, meglepő higgadt­sággal válaszolt: — Két játékosunk, a gólerős Albert és Duna II kiválása után nagyon nehéz dolgunk volt. Saj­nos nagyon idegesen és kapkodva ját­szottunk, míg a dánok lelkesen és időnként jól. Elvégre három gólt lőt­tek! Győzelmük mindenképpen meg­érdemelt. 1969. JÚLIUS 23. VARSÓ LENGYEL OLIMPIAI VÁL.- MAGYARORSZÁG U 1 :0 Rothermel (Tatabánya)—Fábián (Spartacus) Mester (Haladás) Répás (SBTC) Láza (Békéscsaba)—Szalai (SBTC) Dávid (SZEOL)-Szabó (Ha­ladás) Mezei (FTC) Zöldi (SBTC) Bartosik (Ganz-Mávag). Cs: Filó (ZTE) Tieber (Kossuth KFSE) Papa- dimitriu (Szf. MÁV) 1969. AUGUSZTUS 27. FIRENZE MAGYAR VÁLOGATOTT- FIORENTINA4 :2 G: Dunai II 3, Fazekas