Nagy Béla: Nosztalgia napló 1-3. A Fradi műsorlap különkiadása

Nosztalgia napló 1. A Fradi Műsorlap 100. számának különkiadása

tott, Tichy kapta a labdát majd Sán­dor futott el. A jobbszélső az alapvo­nal közeléből hátragurított Albertnak s középcsatárunk hasonlóan az első gólhoz, szinte ugyanabból a helyzet­ből a kapu bal oldalába vágta a lab­dát." Azt, hogy az egyiptomi csapat milyen nehéz ellenfélnek bizonyult mutatja az is, hogy Sárosi volt a me­zőny legjobb embere. Egyébként 0 : 0-ás állásnál Tichy kihagyott egy 11-est, 2 : 0 után pedig Sándor csu­kafejessel elért látványos gólját a játékvezető leshelyzet miatt érvény­telenítette. 1961. FEBRUÁR 19. KAIRO BUDAPEST-KAIRO 5 :2 Góllövő: Tichy 3, Sándor, Albert. Grosics (Tatabánya)—Mátrai (FTC) Sipos (MTK) Sárosi (Vasas)—Sóly­mos! (DVTK) Kotász (Honvéd)— Sándor (MTK) Göröcs (Ü. Dózsa) Albert (FTC) Tichy (Honvéd) Bo­dor (MTK). Csere: Szentmihályi (Vasas) Sóvári (Ú. Dózsa) Palotai (Győr) Kuharszki (Ú. Dózsa). A mérkőzés legszebb gólja a 18. percben esett: „Sorozatos jó támadások után egy ellentámadásból ismét Mátrai indí­tott. Tichyhez játszott, aki az előre­ívelt labdát átfejelte a középhátvé­den, majd anélkül, hogy a labda föl­det ért volna, Tichy másodszori fe­jessel juttatta a kifutó kapus mellett a léc alá, 2 :0". 1961. ÁPRILIS 5. BUDAPEST, HUNGÁRIA UT VÁLOGATOTT KERET—CCA BUKAREST 3 :2 Góllövő: Sándor 2, Tichy Grosics (Tatabánya)—Mátrai (FTC) Sipos (MTK) Sárosi (Vasas)—Soly- mosi (DVTK) Kotász (Honvéd)—Sán­dor (MTK) Göröcs (Ü. Dózsa) Al­bert (FTC) Tichy (Honvéd) Fenyvesi (FTC). Csere: Dalnoki (FTC) Ku­harszki (Ü. Dózsa) Bundzsák (Vasas) A VB-re készülő magyar váloga­tott a CCA elleni előkészületi mér­kőzésen nehéz ellenfélre talált. Az I. félidőben kiábrándítóan játszott a magyar csapat, főleg a csatársor, an­nak is a belsőhármasa. Szünet után megváltozott a játék képe, s ez elsősorban Kuharszki be­állításának és Sándor kitűnő teljesít­ményének köszönhető. 1961. ÁPRILIS 15. HALLE MAGYARORSZÁG B—NDKB 1 : 0 Góllövő: Ihász Török (Ü. Dózsa)—Novák (Haladás) Mészöly (Vasas) Kovács III (MTK) —Nagy (MTK) Ihász (Vasas)—Pál T. (Csepel) Vasas (SBTC) Monostori (Dorog) Rákosi (FTC) Taliga (SBTC) 1961. ÁPRILIS 15. GERA NDK U-MAGYARORSZÁG U 2 : 1 Góllövő: Rossi Landi (FTC)—Bendes (Pécs) Marosi (Honvéd) Kürtösi (SZEAC)—Galam­bos (Honvéd) Szepesi (Tatabányai- Kökény (Bp. Előre) Tuschinger (Ganz-MÁVAG) Dunai (Pécs) Rádi (Pécs) Rossi (Ü. Dózsa) 1961. ÁPRILIS 16. BUDAPEST, MEGYERI UT MAGYARORSZÁG—NDK 2 :0 VB SELEJTEZŐ Góllövő: Albert, Göröcs Grosics (Tatabánya)—Mátrai (FTC) Sipos (MTK) Dalnoki (FTC)-Soly- mosi (DVTK) Kotász (Honvéd) — Sándor (MTK) Göröcs (Ú. Dózsa) Albert (FTC) Tichy (Honvéd) Feny­vesi (FTC) Szövetségi kapitány: Baróti Lajos Az első VB selejtező mérkőzésen a magyar csapat biztos győzelmet aratott. A 2 pontot jelentő 2 gól tör­ténete: „A 13. percben Kotász Albertet szöktette középen. Albert két cselt csinált, utána a mellette álló Heinét is becsapva 10 méterről ballal lőtt a bal alsó sarokba. Az 53. percben Al­bert a 16-os előtt 10—12 méterrel két-három csel után a lyukrafutó Göröcs elé irányította a labdát, a jobbösszekötő nagy lendülettel tört a kapura, Spickenagel észrevette a veszélyt, kiindult a kapujából, de hi­ába, mert Göröcs mellette mintegy 7 méterről a jobb sarokba helyezte a labdát, 2 : 0." Volt még egy szép Albert fejes­gól, amelyet a németek a gólvonalon túlról rúgtak ki — ezt a játékvezető úgy látta, hogy a labda nem volt a kapuban . . . 1961. ÁPRILIS 16. BUDAPEST, MEGYERI UT MAGYARORSZÁG IFJ.-NDK IFJ. 1 :0 Góllövő: Varga Takács (Goldberger)—Teveli (Kerá­mia) Szániel (Veszprém) Vági (Hon­véd)—Fórizs (Goldberger) Káposzta (Ú. Dózsa)—Burányi (Előre) Ráczi (DVTK) Varga Z. (FTC) Farkas (Vasas) Katona (Törekvés). Csere: Varga L. (BVSC) Bárczi (Egyetértés) 1961. ÁPRILIS 30. ROTTERDAM MAGYARORSZÁG-HOLLANDIA 3 :0 VB SELEJTEZŐ Góllövő: Sándor, Fenyvesi, Tichy Grosics (Tatabánya)—Mátrai (FTC) Sipos (MTK) Dalnoki (FTC)-Soly- mosi (DVTK) Kotász (Honvéd)— Sándor (MTK) Göröcs (Ú. Dózsa) Kuharszki (U. Dózsa) Tichy (Hon­véd) Fenyvesi (FTC). Szövetségi kapitány: Baróti Lajos A magyar válogatott csapat győ­zelme a Feyenoord-stadionban mind a jelen volt szakemberek, mind a holland közönség körében általános elismerést aratott. Ezt bizonyítja az a tapsvihar is, amely levonuló fiain­kat az öltözőbe kísérte. Barcs Sándor, az MLSZ elnöke boldogan nyilatkozta: — Az első félidőben a klasszikus magyar labdarúgást láttuk válogatott csapatunktól. A csatárok játéka ötle­