Nagy Béla: Nosztalgia napló 1-3. A Fradi műsorlap különkiadása

Nosztalgia napló 1. A Fradi Műsorlap 100. számának különkiadása

a labda a felugró kapust is érintve a hálóba hullt". 1960. AUGUSZTUS 29. NÁPOLY MAGYARORSZÁG-PERU 6 :2 Olimpiai csoportmérkőzés Góllövő: Albert 2, Dunai 2, Rákosi, Göröcs. Faragó (Honvéd)—Novák (Haladás) Várhidi (Ü. Dózsa) Dalnoki (FTC)— Solymosi (DVTK) Kovács III (MTK) —Pál T. (Csepel) Göröcs (Ú. Dózsa) Albert (FTC) Dunai (Pécs) Rákosi (FTC) „Biztosan győztünk s ebben nagy része volt annak is, hogy a fiúk szív- vel-lélekkel küzdöttek és betartották a taktikai utasításokat. A peruiak némelykor képtelenek voltak feltar­tóztatni a magyar ohamokat, mert a mieink ötletesen, sok mozgással épí­tették támadásaikat". A hatodik gól volt a leglátványo­sabb: A 87. percben Pál hátraadott Al- berthez, s a magyar középcsatár mintegy 20 méterről nagy lövést eresztett meg. A pózoló kapus kezei és feje fölött a labda a hálóba hullt, 6 :2. 1960. SZEPTEMBER 1. RÓMA MAGYARORSZÁG- ' FRANCIAORSZÁG 7 :0 Olimpiai csoportmérkőzés. Góllövő: Göröcs 3, Dunai 2, Albert 2­............. T örök (U. Dózsa)—Dudás (Honvéd) Várhidi (Ú. Dózsa) Dalnoki (FTC)— Solymosi (DVTK) Kovács III (MTK) —Pál T. (Csepel) Göröcs (Ú. Dózsa) Albert (FTC) Dunai (Pécs) Rákosi (FTC) A támadósorban Göröcs, mint a csapat „karmestere" sok szép táma­dást kezdeményezett és fejezett be. Nagyszerű labdakezeléséért és bom­balövéseiért sokszor nyíltszíni tapsot kapott. A magyar csapat ezzel a győ­zelmével mint csoportelső, az elő­döntőbe jutott. 1960. SZEPTEMBER 6. RÓMA DÁNIA-MAGYARORSZÁG 2 : 0 Olimpiai elődöntő. Török (Ú. Dózsa)—Novák (Haladás) Várhidi (Ú. Dózsa) Dalnoki (FTC)— Vilezsál (FTC) Kovács III (MTK)— Orosz (FTC) Göröcs (Ú. Dózsa) Al­bert (FTC) Dunai (Pécs) Rákosi (FTC) A sorsdöntő tíz perc története: „A 65. percben nagy gólszerzési alkalmat hagytak ki támadóink. Pil­lanatokig ott pattogott a labda a dán kapu előtt, de egyetlen magyar csatár sem vállalkozott lövésre. A 69. perc­ben Novák elengedte Sörensent, aki bekanyarodott és a kapura tört. No­vák, Várhidi és Vilezsál közrefogták Sörensent, aki elesett. A játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt F. Nielsen lőtte, mintegy 5 méterrel a kapu mel­lé! A 75. percben Rákosi futott el a keresztező Andersen a 16-oson belül felvágta a balszélsőt. A megítélt 11- est Várhidi rúgta, s a gyenge, rosszul helyezett lövése, a jobbra mozduló From ölében halt el." Egy perc múlva a dánok megsze­rezték második góljukat... 1960. SZEPTEMBER 9. RÓMA MAGYARORSZÁG- OLASZORSZÁG 2 : 1. A III. helyért Góllövő: Orosz, Trebbi (öngól) Török (Ú. Dózsa)—Dudás (Honvéd) Várhidi (Ú. Dózsa) Dalnoki (FTC)— Solymosi (DVTK) Kovács III (MTK) —Sátori (Csepel) Göröcs (Ű. Dózsa) Albert (FTC) Orosz (FTC) Dunai (Pécs) „A magyar csapat nagyon élénk iramú, változatos, érdekes, de nem magas színvonalú mérkőzésen harcol­ta ki a győzelmet, és szerezte meg ez­zel az olimpiai labdarúgó torna har­madik helyét. Válogatottunk vi­szonylag ezen a mérkőzésen játszott legjobban az olimpiai torna során. A fiúk úgyszólván nem ismertek el­veszett labdát. A küzdőképességnek nagy szerepe volt abban, hogy ezt a győzelmet kiharcolták." 1960. SZEPTEMBER 28. BÉCS AUSZTRIA B-MAGYARORSZÁG B 2 :2 Góllövő: Hajós, Novák Szentmihályi (Vasas)-Novák (Hala­dás) Mészöly (Vasas) Dudás (Hon­véd)—Nagy (MTK) Solymosi (DVTK) -Kékesi (Vasas) Vasas (SBTC) Hajós (SZEAC) Bodor (MTK) Szimcsák (MTK). Csere: Kovács III (MTK) Ta­liga (SBTC). 1960. OKTÓBER 8. BUDAPEST, NÉPSTADION MAGYARORSZÁG IFJ.- JUGOSZLÁVIA IFJ.2 :0 Góllövő: Káposzta, Filipovics (öngól) Varga L. (BVSC)—Vági (Honvéd) Kohlmayer (Vasas) Szániel (Veszp­rém)—Balázs (Szegedi VSE) Káposz­ta (Ú. Dózsa)—Faliszek (MTK) Nagy Gy. (Törekvés) Fórizs (Goldberger) Farkas (Vasas) Földi ( ). Csere: Ádám (Szolnok) Nell (Vác) 1960. OKTÓBER 9. BUDAPEST, NÉPSTADION MAGYARORSZÁG- JUGOSZLÁVIA 1 :1 Góllövő: Göröcs Török (Ú. Dózsa)—Rajna (U. Dózsa) Sipos (MTK) Novák (Haladás)— Bundzsák (Vasas) Berendi (Vasas)— Sándor (MTK) Göröcs (Ú. Dózsa) Albert (FTC) Kuharszki (Ú. Dózsa) Fenyvesi (FTC). Csere: Molnár (MTK) Szövetségi kapitány: Baróti Lajos A magyar gól története: A 10. percben Kuharszki jó labdájával Gö­röcs néhány lépést tett, majd a kifutó kapus mellett 8 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1 : 0. A jugoszlávok a 70. percben egyenlítettek. A magyar csapatnak néhány jó helyzete kihasz­nálatlan maradt, de a döntetlen ered­ményt a szakemberek, szurkolók reá­lisnak tartották. 1960. OKTÓBER 9. OSIJEK MAGYARORSZÁG B- JUGOSZLÁVIA B :