Nagy Béla: Nosztalgia napló 1-3. A Fradi műsorlap különkiadása

Nosztalgia napló 1. A Fradi Műsorlap 100. számának különkiadása

Góllövő: Vasas, Hajós Faragó (Honvéd)—Szöcs (Honvéd) Mészöly (Vasas) Ihász (Vasas)—Nagy (MTK) Solymosi (DVTK)—Bödör (MTK) Vasas (SBTC) Hajós (SZEAC) Polyvás (SZEAC) Szimcsák (MTK). Csere:Taliga (SBTC). „A magyar együttes igen nagy becsvággyal és akarással vetette ma­gát a küzdelembe. Ez eredményezte azután, hogy a mérkőzés első 20 per­cében, olyan küzdelem alakult ki, amelyet ritkán lehet látni. Szinte percenként változott a játék képe, de inkább némi magyar fölénnyel. Jellemző volt a játéknak erre a szaka­szára, hogy tizedmásodpercig sem le­hetett tartani a labdát, mert mindjárt ott termett két-három játékos is a labda közelében. Ezért volt ebben az időszakban rendkívül gyors és válto­zatos a játék. Ha a magyar együttes­nek ekkor jobban ment volna a kapu- ralövés, többgólos vezetéshez is jut­hatott volna." A mezőny legjobbja Mészöly Kál­mán volt, aki földön és levegőben egyaránt átjátszhatatlannak bizo­nyult. 1960. OKTÓBER 9. KOSZOVSZKA MITROVICA JUGOSZLÁVIA U- MAGYARORSZÁG U 4 :0 Cserháti (SBTC)—Szabó (Tatabánya) Orbán (Győr) Kürtösi (SZEAC)—Sas (MTK) Szepesi (Tatabánya) —Kékesi (Vasas) Sátori (Csepel) Rádi (Pécs) Dunai (Pécs) Mathesz (Vasas). Csere: Dezsőfi (SZEAC). 1960. OKTÓBER 30. BRÜSSZEL BELGIUM—MAGYARORSZÁG 2 : 1 Góllövő: Tichy Grosics (Tatabánya)—Dudás (Hon­véd) Sipos (MTK) Novák (Haladás) —Szojka (SBTC) Berendi (Vasas) — Sándor (MTK) Göröcs (Ú. Dózsa) Albert (FTC) Tichy (Honvéd) Tóth (Haladás) Szövetségi kapitány: Baróti Lajos „Sajnálatos tény, hogy a magyar válogatott itt, Brüsszelben nagy csa­lódást keltett, s régen játszott már olyan rosszul, tervszerú'tlenül, sőt az első félidőben lelkesedés nélkül, mint most a belgák ellen. Szünet után né­mileg feljavult válogatottunk játéka, ekkor lelkesebben küzdöttek a fiúk, néhányszor jó támadásokat is vezet­tek, de ez még a döntetlenhez is ke­vés volt." 1960. OKTÓBER 30. BUDAPEST, HUNGÁRIA ÜT BELGIUM B-MAGYARORSZÁG B 1 : 0 Faragó (Honvéd)—Szőcs (Honvéd) Mészöly (Vasas) Ihász (Vasas)—Nagy (MTK), Kovács III (MTK)-Pál T. (Csepel) Machos (Vasas) Hajós (SZE­AC) Rákosi (FTC) Fenyvesi (FTC) Csere:Sándor (SBTC). 1960. NOVEMBER 2. MÜNCHEN DÉL-NYUGATNÉMETORSZÁG- KÖZÉP-MAGYARORSZÁG 3 :3 Góllövő: Solymosi 2, Vasas Szentmihályi (Vasas)—Novák (Hala­dás) Sipos (MTK) Várhidi (Ü. Dózsa) —Solymosi (DVTK) Berendi (Vasas) —Sándor (MTK) Göröcs (Ú. Dózsa) Tichy (Honvéd) Vasas (SBTC) Tóth (Haladás). Csere: Albert (FTC) Taliga (SBTC) „Hatalmas érdeklődés kísérte a ta­lálkozót. A pályára 10 ezerrel több nézőt engedtek be, mint amennyi be­fér. Ezért például a játékosok nem tudtak a szögletrúgáshoz felállni, mert egyszerűen nem volt helyük a nekifutáshoz. És a rengeteg néző elé­gedetten távozott..." Csapatunk számára nagy támoga­tást jelentett a friss erő, Solymosi, aki ennek a mérkőzésnek legkelle­mesebb meglepetése volt. Baróti La­jos szövetségi kapitány szerint is Solymosi korát és nemzetközi tapasz­talatlanságát meghazudtolva, nyúj­tott kiváló teljesítményt. Nagy eré­nye volt a magyar csapatnak, hogy ezúttal becsvággyal küzdött. Vonat­kozik ez a szinte bemelegítés nélkül beállt Albertra is, aki brüsszeli adó­ságából most sokat törlesztett. Herberger a nyugatnémetek szö­vetségi kapitánya mondta: — Szép volt a mai mérkőzés, az el­ső perctől az utolsóig izgalmas volt a játék. A látottak alapján igazságos az eredmény. 1960. NOVEMBER 13. BUDAPEST, NÉPSTADION MAGYARORSZÁG- LENGYELORSZÁG 4 : 1 Góllövő: Monostori 2, Göröcs, Sán­dor Grosics (Tatabánya)—Novák (Hala­dás) Sipos (MTK) Sóvári (Ú. Dózsa) —Solymosi (DVTK) Borsányi (Ú. Dó­zsa)—Sándor (MTK) Göröcs (Ü. Dó­zsa) Albert (FTC) Monostori (Dorog) Fenyvesi (FTC). Csere: Molnár (MTK) Szövetségi kapitány: Baróti Lajos. A magyar csapat 2 : 0-ás félidő után biztosan győzött. Két gól is érdekes körülmények között esett. A 20. percben Sándor cselezte át magát a jobbszélen, aztán befelé húzódott, három védőtől is zavarva a kapu elé tudta emelni a labdát, majdnem az alapvonalról, s a jó ütemben befutó Monostori a kapu közepébe fejelt. A 65. percben Mol­nár labdájával Sándor befelé tört. Monostorihoz adott, a balösszekö­tőtől visszakapta a labdát és nagy lendülettel ráfutott. Amikor a lab­da felpattant a földről, szinte a pat­tanással egyidőben 6 m-ről bal bel­sővel a kimozduló kapus mellett a jobb sarokba továbbította a magyar csapat negyedik gólját. 1960. NOVEMBER 13. BYDGOSZCZ MAGYARORSZÁG B- LENGYELORSZÁG B 5 :2 Góllövő: Machos 2, Vasas, Taliga, Pál.