Prágai Magyar Hirlap, 1935. március (14. évfolyam, 51-77 / 3603-3629. szám)

1935-03-12 / 60. (3612.) szám

1935 március 12, kedd* T^GM-MAGfcAR-HÍRLAP 9 A sztovenszkói divízió nagy szenzációja: A Füleld TC legyőzte az SK Bratislavát A Komáromi FC is győzött Ruttkán ■ Eldöntetlenül mérkőzött Pozsonyban a két magyar csapat ■ Trencsén legyőzte Zólyomot FTC-SK Bratistava í:0 (0:0) KFC—FC Rutíha 4:3 (1:0) Főlek, március 11. (Tudósítónk távirati je­lentése.) Mintegy 3000 néző előtt folyt le a nyugati divízió élcsapatainak derby-méukőzése, amely nem várt szenzációt hozott A Füleld TC-nak sikerült a kitűnő formában lévő Bra- tislavát 1:0 (0:0) arányban megadásra késztet­ni és ezzel revánsot venni múlt évi súlyos ve­reségért. Az FTC győzelme teljesen megérde­melt volt és főrészét benne a védelem vette ki. A győztes gólt a II. félidő 14. percében a Ru- szinszkóból átigazolt Horátius szerezte meg. A Bratislavában Hubek kapus és a csatársor­ban Bulla volt a legjobb. Spiegler kitünően bí­ráskodott. A Bratislava teljes csapatával állott ki, mig az FTC a beteg Tóth helyén Zupkóval állott ki. A Bratislava kiesé elbizakodva vette fel a küzdelmet, addig a magyar bajnok ,,mindent e kártyára vetve*', nagy lelkesedéssel küzdött. Fülek mindenegyes já­tékosa becsületesen oldotta meg feladatát és a nagyszámú -- Losoncról, Feledről, Rimaszombatból is összegyűlt — közönség a meccs végen lelkesen ün­nepelte a győztes csapatot és a kifogástalan besz­tercebányai bírót. Ruttka, március 11. A ruttkai uj pálya fel­avatásán a Komáromi FC kitünően szerepelt. A KFC már 4:0-ra vezetett Kovács, Virúgh, Enoch és egy öngól révén, amikor a hazai csa­pat — részben a bíró segítségével felnyomult és Skoriva, Farhay, valamint Farkas révén szé­pített az eredményen. A KFC játéka tetszést aratott. Kitűntek belőle Ványa kapus, Virágk, Csivre és Kovács. — Ruttkánál Farhay, Vaizer és Chodák volt jó. Vas—Ligeti 1:1 (1:1) Pozsony, március 11. (A pozsonyi szerkesz­tőségünktől.) Havas és sáros pályán folyt le a két helyi rivális diviziós találkozója, mely vé­gig izgalmas és kemény küzdelmet hozott. A jobbik csapat határozottan a Vas volt s a győzelemtől csak a balszerencséje fosztotta meg. A mérkőzés nagyobb részében fölényben volt s emellett egy csomó helyzetet hagytak ki csa­tárai. A Vas végig lelkesen 6 nagy elánnal ját­szott s főleg kondíció tekintetében múlta felül a Ligetit. A védelemben Újvári I. és Lukács volt jó, mig Wegebauer 6okat bizonytalankodott. A halfsor magasan felülmúlta a Ligeti hasonló formációját s főleg nagy munkabírásukkal tűntek ki. A csatársorban & jobbszárny táma­dott többet, de kapu élőt tehetetleneknek bizo­nyultak. A Ligeti csapatában egyedül a közvetlen vé­delem emelkedett ki, ahol főleg Meidlinger kitűnő teljesitménye keltett meglepetést. Mel­lette Antos volt még jó, aki rengeteget mentett. A halfsor nagyon szürkén mozgott, dn baj volt elől is, ahol ezúttal Miiller se mutatta a szokott játékát. A két összekötő, de főleg Lakatos ab­szolút gyenge vo't. Váltakozó játék után a Ligetinek van az első jó helyzete, nvkor is Vinkovics büntetője a Vas védőkről Stori elé pattan, aki azonban gyengén lő s Lukács kiütéssel menthet. A 22 percben Wegebauer elengedi Storit, akinek be­adását a nagy rössel érkező Újvári I. a saját kapujába sodorja. Öngól. Innentől kezdve a Vas van fölényben, de csatárai mindent ronta­nak a kapu előtt. A 37. percben Földes elsza­lad Unger I. mellett s lapo6 beadását Motheil kapja, akraek középre iveit beadását Unger I. kézzel üti le. Tizenegyes, amit Fürst értéke­sít. A félidő végén Müller jól ugrik ki, de No- vák biró offszájd címén megál'itja. — Szünet után a L:geti erősen belefekszik s mintegy tiz percig fölényt, is harco' ki. Később Vas fölény, mégis a L;getinek alkalma nyílna a győztes gólt megszerezni, araikor is a 41. percben Mül­ler remekül lő a kapura, de Lukács az utolsó pillanatban kiüti a labdát. — 800 néző. Biró: Novák. Trencséni TS Zólyomi TK 3:1 <3:n Treticsén, március 11. A trencséni csapat jó csatárjátékkal győzte le középszlovenszkói el­lenfelét. Gólok: Hála, Bartek, Svec, illetve Stric. A divízió állása: 1. SK. Bratislava 12 9 1 2 42:17 19 2. Füleki TC 11 7 1 3 24:17 15 3. Ligeti SC 11 5 3 3 22:15 13 4. Ruttkai FC. 11 5 0 6 31:31 10 5. Vas, Pozsony 10 3 4 3 15:16 10 6. Zólyomi TK 11 3 3 5 16:23 9 7. Nyitrai AC 11 3 3 5 26:32 9 8. Pőstyéni FK 11 2 5 4 15:22 9 9. Trencséni TS 10 3 3 4 17:20 9 10. Komáromi FC 12 3 18 16:31 7 Prága, március 11. Az állami liga tavaszi évad­jának III. fordulója Prágában a letnai csapatok nagyarányú győzelmét hozta, minek folytán a liga élén a helyzet változatlan maradt. 14 mérkőzés­ből a Slavia 23 ponttal vezet a Sparta előtt, amely 21 pontot ért eddig el. Harmadik lett a Viktória Pilsen, amely 19 pontot szerzett és vasárnap a Teplitzer FK-ot verte meg. Negyedik a brünni Zsidenice 17 ponttal. 5—6. a Teplitzer FK és az SK Prostejov 14—14 ponttal. 7. SK Kladuo 13, 8. SK Pilsen 12, 9. DFC 12, 10. Cseohie Karlin 8, 11. Boliemiaus 7 és 12. AFK Kolin 6 ponttal. A va­sárnapi eredmények: SPARTA—SK 'PROSTEJOV 6:0 (3:0). A nehéz terepen a honi csapat jobban érvényesült. A gólo­kat Faczinek és Nejedly 2—2, valamint Kalocsay és Braine érték el. SLAVIA—BOHEMIANS 4:1 (0:1). Erős ktizde­lem, a vrsovícefl csapat az első félidőben jól tar­totta magát és Stumpf szép fejesével szerezte meg a vezetést, egyben azonban egyetlen góljukat. A második félidőben a mérkőzés eldurvult, a Slavia Budapest, március 11. (Szerkesztőségünk te­lefonjelentése.) A magyar bajnokságban esedé­kes mérkőzések közül kettőt már szombaton játszottak le. Az újpesti stadionban igen kevés néző előtt az Újpest a miskolci Attilát erős küzdelem után tudta csak 4:2 (2:0) arányban legyőzni. Vincze volt az Újpest legjobb csatá­ra, azonban csak egy gólt lőtt. Kocsis, Avar és Jávor szerezték az Újpest többi góljait, mig az Attila részéről Szegő és Doczé (11-esből) szépített Az Üllői-uti sporttelepen a Szeged FC és Budai XI. találkozott szombaton. Szeged nagy­szerű csatárjátékkal 4:0 (2:0) arányban győ­zött. A gólokat Korányi U., Vastagh (2) és Tombácz szerezték. Rökk (Budai XI.) gólját Majorszky biró kezelés miatt nem Ítélte meg. HUNGÁRIA—Hl. KERÜLET 2:1 (0:1). A kék-fehérek csak szerencsével és 11-essel tud­ták legyőzni a Hirczert szerepeltető HL kerüle­tet Az első gólt is ő szerezte meg. amit a II. félidőben Cseh II. egyenlített ki. Ugyancsak Cseh n. lőtte azután 11-esből a győztes gólt. A gólok után a III. kerület erősen támadott, de a Hungária már tartotta az eredményt. PHÖBUS—SOROKSÁR 3:0 (1:0). Sáros, mély talajon lefolyt meccs. Az első félidőben egyenlő ellenfelek, később a Soroksár vissza­esett és a Phöbus Béky, Solty és P. Szabó gól­jaival győzött. KISPEST—SOMOGY 3:2 (2:1). Játszották A szabadnapos Pőstyéni FK GALÁNTÁN az ottani TE-t 7:2 (2:1) arányban győzte le. * KÁRPÁTALJAI SPORTHÍREK Ungvárott a szezon első barátságos meccsén az SK Rusj az UTK-t 7:0 (2:0) arányban győzte le Ress bíráskodása mellett. 400 néző. — SK Rusj B. —UTK B. 2:2 (1:2). Munkácson az MSE az Ungvári AC-ot 6:1 (1:0) arányban verte meg. Biró: Gutbmann, 700 néző. Beregszászon a BFTC az Ungvári MTE-t győzte le 6:1 (4:1) arányban. Biró: Vámos rossz, 700 n^ző. fölénybe jutott és Svoboda, Kopeckpy (2) és Sim- persky révén gólozott. P1LSENBEN a Viktória a Teplitzer FK-ot 2:0 (2:0) arányban győzte le Csulik két góljával. Igen jól hirákeödoitt a prágai Friá. KLADNÓBAN az SK a prágai DFC ellen 4:2 (3:1) arányban ért el győzelmet. Holman (2), Kloz, Prochaska, illetve Ullanov II. és Trunschka rúg­ták a gólokat. BRÜNNBEN a Zsidenice csak 1:0 (1:0) arány­ban tudta megverni a Csechie Kariint. A győztes gólt & 40. pereiben Tichy érte el. CSEH- é« MORVAORSZAGI EREDMÉNYEK: AUSSIG: DSFK—Lobositzer FK 4:0. — BRÜX: DSK—DFK Nestomitz 3:1. - BODENBACH: SK Pilsen—SV Bodembach 2:1. — BUDWEIS: DFC— SLavia Budejoviee 10:1. — BRÜNN: Sparta—DSV 4:4. - ÉGER: FC—Siparta Kartebaid 1:0. — GRAS- LITZ: DFK—DSK Zwodau 4:0. — KARLSBAD: DSV Saaz—KFK 0:0. — GABLONZ: BSK—DSV Reiclbenberg 7:0 (4:0). a Hungária-uton. Szerencsés győzelem. Gólo- zók: Privaszky (2) és Nemes a Kispest, Ordó- di és Galambos a Somogy részéről. FERENCVÁROS—BOCSKAI 1:0 (1:0). játszották Debrecenben. A Ferencváros teljes csapatával, a Bocskai Markos és Teleki helyén Jandával és Bőr Hl.-mal tartalékoltan állott ki és ennek dacára megnyugtató fölényben volt, de nem tudott gólt elérni. A Ferencváros egyet­len gólja a 19. percben Sárosi gyönge lövéséből esett, amit az elcsúszó Varga kapus maga mel­lett engedett a hálóba. A mérkőzés után Gombos Ferenc bírót, aki a meccset erélye­sen és jól vezette, rendőri kiséret mellett vit­ték ki az autóállomáshoz. Útközben a Nagy­erdőnél a bírót és a határbirákat vivő taxit megkövezték. A kődarabok Gombost az ar­cán, a határbirákat pedig a kezükön sebez­ték meg. Az I. osztály állása: 1. Újpest 22, 2. Hungá­ria 21, 3. Ferencváros 21, 4. Szeged FC 15, 5. Kispest 15, 6. Attila 13, 7. Phöbus 13, 8. Bocskai 12, 9. Soroksár 12, 10. Budai XI. 11, 11. III. kerület 10 és 12. Somogy 3 ponttal. H. osztály: Vád Remény—Nagytétény 3:1, Nemzeti—Erzsébetváros 3:2, Csepel—Millená­ris 3:0, Drogisták—VÁC FC 2:1, Budafok— Budatétény 12:1. A Szürketaxi—Vasas meccs — a rossz pálya miatt— elmaradt. Tiszta arcbőr 14 nap alatt a valódi CORALL CRÉMTÖL (száraz vagy zsíros). Már harmadik nap után javul ax arcbőr észrevét­lenül éa az összes hiba, u. xn. szeplő, pattanás, mitesszer, májfolt, nagy pórus, ráncos bőr, öreges kinézée teljesen megszű­nik. Biztos eredmény. Ara KÍ 11.— VÖRÖSRÁK GYÓGYSZERTÁR Bratislava, Mlhály-ucca 20. A kassai AC fölényes győzelme az ETVE ellen Kassa, március 11. A kossal futballszezón tavaszi nyitányának remek idő kedvezett ég igv a hirdetett barátságos meccseiknek szépszámú kö­zönsége volt. A KAC ég a Törekvés nagy gól- arányban győzött. Eredmények: KAC—Eperjesi TVE 9:2 (4:1). Biró: Bemos. 400 néző. A KAC Lebemsz'kyt kivéve*, komplett csapattal állt ki. Az ETVE-ben sok ifjúsági játé­kos szerepelt. Az eperjesiek csak az első félóráig voltak a KAC-ra veszélyesek, utána a KAC tet­szés szerint érte el góljait, melyből Vitéz 4-et, Fazekas 3-at, Jureanko és D rótt ár 1—1-et rugóit. Az ETVE mindkét gólját Padiba jeciky szerezte. A KAC-ban a csatársor máris jó formát árult el. A többi résziben azonban még sok 'hibát találni. — Különösen a védelem volt bizonytalan. K. Törekvés—K. Makkabi 10:1 (5:0). A Törek­vés könnyti és fölényes győzelme. — A gólokat Drab (3), Peksz (2), Ho>lubecaky (2), Zámmermann (2) és Ulek (1) rúgta. A Makkabea gólrugója Fried- mann volt. CsSK komb.—KSC komb. 3 2 (1:1). Baraki SC—KAC II. 1:0 (1:0). A győztes gólt K ruipa lőtte. A Donaustadt győzött Szencen a nyugati kupameccsen Pozsony, március 11. (Pozsonyi gport-szenkesiz- tőségünktől.) A nyugati kupa másodfok fordulója volt, vasárnapra kitűzve, melynek programján három mérkőzés szerepelt. A hétvégi havazás azonban használhatatlanná tette a PTE és a Vas pályáját s igy az ezekre a pályákra kitűzött PTE—Viktória (volt Kábelgyár) és & Vas—ílusos kupamérkőzés elmaradt. így mindössze csak a szenei mérkőzést tartották meg, melyen a Donau­stadt 2:0 arányban győzött a Szenei SC ellen. SZENC: Donaustadt—Szenei SC 2:0 (1:0). Biró: Farkas (Pozsony). A szemelek Dömény, Csánó és Zapletál, miig a Donaustadt Nágel nélkül állt ki. Szenei fölény után a 12. percben Pfeilffel beadá­sát Relnthal befejeli. A félidő végén a pozsonyi csapat is feljön, de gólt már nem tud elérni. Szü­net után a 10. percben tizenegyes a Donaustadt ellem. Tham lövését azonban Szedlacsek kifogja*. Némi Donaustadt fölény után a 32. percben újra tizenegyeshez jutnak a szendék, de most meg Szalay mellé lövi a labdát. Erős SzSC fölény gól nélkül s végül is a 40. percben Mellis kapus Rein- thal után rúg, amiért a biró tizenegyest ad s ezt Proksch értékesíti. A győzteseknél Szedlacsek és Zankl, mig a 6zewcáeknél a közvetlen védelem és Hronyec tűnt ki. )( Nagyszombatban a tavaszi fufballévad vasár­nap két mérkőzéssel vette kezdetét. Minkét nagy­szombati csapat még szezonelőtti formát árult el, ennek dacára ellenfeleiket klasszissal múlták felül. A két nagyszombati mérkőzésről a következőkten számolunk be: SK Rapid, Trnava—Modransky SK 7:0 (4:0). A hazai csapat az első félidőben er<een tartalékosán állt ki és csak a második félidőben szerepelt teljesen. Jók voltak Meliska, Tomecsek, Zsigárdy, Novák. A gólok: Tomecsek 4, Zsigárdy 2 és Meliska 1. — SK Trnava—Váguijheyi VC 7:2 (4:1). A hazai csapat uj akvizícióival sze­repelt, de ezek az első mérkőzésen nem mutattak, sokat. A csatársor volt a csapat legjobb része, ahoi Závod6zky máris jó formában van. A vágujholyi csapat gyengének bizonyult. A győztes csapat gól­jait Závodszky 5, Jankovics 2, a vendégekét a bal- összekötő lőtte. A HC Poprád Szlovenszkó jégkorong bajnoka Poprád, március 11. Szlovenszkó jégkorong- bajnokságáért folyó kétnapos küzdelmek győztese a tavalyi bajnok HC Poprád lett, amely szomba­ton a Zsolnai SK-ot 7:3 arányban győzte le, mig vasárnap a Ski Club Pozsonnyal 3:3 arán* bán el­döntetlenül játszott. A Ski Club Zsolnát 4:2 arány­ban győzte le.-----Ili----­)( A finnországi lahtl-i verseny győztese a svéd Österklöft lett a finn Valonen előtt. Az ugrást Valómén nyerte 46.5 méterrel. A 17 kilométeren Nurmela (finn) győzött 1 óra 20.17 perc alatt. )( A mürreni , Kana^ahar*' verseny győztese a svájci Glatthard lett. A sl&lom-vensemyt Steuri és Rüegg kisasszony nyerték. )( Langenbruckban a norvég Reidar Andersen 76 méterrel győzött Sörensem és Ba ’nift H"tt. Andersen teljesítménye sánoreko: I. )( A Winnipeg Monarchs f or.dou r.-yá o> vett a kanadai játékos teámon 7:4 arányban legutób­bi vereségéért. Á íetnai csapatok fölényes győzelme a ligában A Teplitzer FK kikapott Pihenten, a DFC vereséget szenvedett Kladnón A vezetőcsapatok nehéz küzdelme a pontokért a magyarországi ligában Az egyetlen meglepetés? a Szeged FC nagy győzelme Budapesten Megköveztek Gombos Ferenc bírót Debrecenben