Prágai Magyar Hirlap, 1934. július (13. évfolyam, 148-172 / 3479-3503. szám)

1934-07-07 / 152. (3483.) szám

1984 Juliiig 7, szombat. <W«OűMAfifeAR HÍRLAP 9 A bécsi fellebbezési bizottság szenzációs „salamoni" Ítélete Újrajátsszak a Hungária—Sparta Középeurópai Kupa-mérközést Vasárnap Budapesten, szerdán Prágában találkoznak negyedszer, illetve ötödször a nagy ellenfelek ■ ■ Bírót, a 111. kerület válogatott hátvédjét szerződteti a Hungária Béc6, julius 6. Nagy Mitünéfet 'keltett, épért-j körökben a Középeurópai Kupabizotts ágnak csütörtöki számunkban közölt határozata, amely elutasította a Hungáriának a Hungária— Sparta mérkőzései ügyében beadott óvását. A Hungária nem nyugodott meg az ítéletben, fe- lebbezett ée az övezek ivott felebbezési bizottság szerdán este hosszas tárgyalások után döntött is ez ügyiben. A felebbezési bizottság Jogosnak találta a Hungária óvását, elismerte a magyar csapat igazát, de ugyanakkor beigazoltnak látta a Sparta teljes Jóhiszeműségét is és ezért az eddigi eredményt megsemmisítette és két újabb mérkőzés lejátszását rendelte el. A felebbezési bizottság kimondotta, hogy Fa- cinek, aki az első három meccsen jogosulatla­nul szerepelt, csakis abban az esetben játszhat a.z ujaibb mérkőzéseken, ha a Sparta vasárnapig elintézd kiadatási ügyét a. svájci szövetséggel. Az első mérkőzést ugyanis már most vasár­nap tartják meg, még pedig az eredeti sor­solásnak megfelelően Budapesten, a második meccset pedig a jövő hét folyamán, valószí­nűleg szerdán Prágában. A felebbezési bizottság döntése szerint mind­két csapat szerepeltethet két-két olyan játé­kost, akik a megsemmisített . mérkőzésekben nem vettek részt. A Hungária, a legújabb hírek szerint, való­színűleg élni fog e jogával s már tárgyalá­sokat kezdett a III. kerület FC válogatott hátvédjének, Bírónak az átengedése ügyében. A tárgyalások sikerrel kecsegtetnék s a kéb- Miérefc remélik, hogy vasárnap már Bitóval .megerősítve vehetik fel a küzdelmet. Közép­fedezetet is szeretne szerződtetni a Hungária, de egyelőre nem talált megfelelő játékost erre a posztra. FACZINEK JÁTSZHAT! Béc®, julius 6.- (Távirati, jelentésünk.) A svájci 1 ab darugószö v etség. kiadta Faczineket és igy a Sparta-játékos a Hungária ellen játék jogosult. A középeurópai knpabizottság a negyedik Hungária—Sparta találkozást va­sárnapra tette, a mérkőzést Budapesten fog­ják lejátszani, az ötödiket pedig a jövő hét szerdáján, Prágában. A budapesti mérkőzést a bécsi Frankenstein, a prágait pedig Beránek vezeti. E mérkőzések győztesével tudvalevőleg a bécsi Admira kerül össze julius 14. vagy 15-én Becsben és 18-án Budapesten vagy Prágában. Amennyiben egy harmadik talál­kozás is szükséges lenne a Sparta és Hungá­ria között, úgy azt julius 14. vagy 15-én bo­nyolítják le, a mérkőzés színhelyét sorsolással állapítják meg. Ebben az esetben az Admira 18-án játszani le első mérkőzését és 22-én a revámsot. A Hungá­ria és a Sparta hajlandó megtéríteni az Admira költségeit, amit Admirának az elhalasztott mér­kőzései előidéztek. Petty és Ctawiotd a wimbledoni döntőben Huszonöt év után ujru u britteké a tenisz-világhegemánia Wimbledon, julius 0. Trópikus hőségbon kö­zelednek a wimbledoni All-England bajnoksá­gok a befejezés felé. A tegnapi nap meglepeté- j se, hogy a viágbajnoki címet védő Sperling v.- Qr&man vegyespár a Rowalon-G-regory kettőstől 7:9, 7:9 arányú vereséget szenvedett. A mérkő­zésbe© Cramm partmernője feltűnően imdiezpomáilt volt. Szinte már tűrhetetlen hőségben került sor a* ausztráliai Crawford és az amerikai Shields mérkőzésére, amely a férfiegyes közép­döntő első mérkőzése volt. Crawford 2:6, 4:6, 6:4, 6:8, 6:4 arányban győzte le ellenfelét. A férfi egyes másik középdöntőjében az angol Per- ry győzött 6:3, 3:6, 7:5, 5:7, 6:3 arányban az amerikai Wood ellen. Huszonöt év után az első eset, hogy a wimbledoni férfiegyes döntőjébe kizárólag a britt világbirodalom játékosai ke­rülték. A vegyespáros másik lényegesebb ered­ménye a Thomas-Menzel kettős 7:5, 6:4 arányú veresége a Godfree-Kimgsley pártól. A Sorivem. Tuoken kettős a Szapáry-Metaxa pár ellen győ­zött 6:3, 6:4 arányban. A férfipárosban egyet­len mérkőzést bonyolítottak le: Hopman, Brenn- Bnrwel’l, Jones 11:9, 9:% 6:2. MEGLEPETÉSEK WIMBLEDONBAN Heten Jacobs és Round a nőiegyes döntőjében London, julius 6. (Távirati jelentésünk.) A wimbledoni verseny rohamosan halad a befeje­zés felé. A férfiegyes után a nőiegyeeben is el­dőlt, hogy kik lesznek a döntők résztvevői. Áz elődöntőkben Round, az angolok legjobbja 6:4, 5:7, 6:2 arányban győzött a francia Ma- thieu ellen, Helen Jacobs pedig az ausztráliai Hartigan ellen győzött 6:2, 6:2-fe. A férfipárosban is már csak négy kettős áft: Lőtt, Stoeffen-Henkel, Denker 6:1, 13:11, 6:3, Hopman, Prenn-Turnbnll, MacGrath 4:6, 10:8, 6:4, 6:4, Borotra, Brugnon-Wood, WMíiams 8:6, 6:3, 6:3, Coflln6, Wllde-MIkl, Kirby 6:2, 7:5, 6:2. A női páros nagy eseménye, hogy az Andrys-Henrotln kettős a Jacobs-Palfrey párt 6:3, 4:6, 6:1 arányban legyőzte. A ve­gyespárosban a multévl győztes a Sperling- Krahwinkel, Cramm kettős 7:9, 7:9 arány­ban vereséget szenvedett a Rowallan-Collins pártól, mig nem sokkal! később ezek a Lee Janipártól 6:2, 6:4 arányban kaptak ki. J 6:3, Bárczy, Perhácsné (LSE)—dr. Merényi, Bánóné (LAFC. LPTE) 6:0. 6:0. dr. Kakas, ! Kregár (PTE)—dr. Eleöd. Kardosné (LAFC) 6:1. | Féríiegyes 11. o,: dr. Merényi (KAC)—Korá­nyi (LAFC) 6:2, 6:1, Béfáfcs’ (LPTE)—Briger (LAFC) 5:0, \v. o., dr. Roller (LAFC)—Béráts 6:0, 6:2. Gerö (LAFC)—Koudela (LAFC) 6:4, 6:2. Lichtnér. (LAFC)—Beinrohr (LSE) 9:7, 3:0 w. o.,; Horváth (RPS)—Kohn E. (LAFC) 6:0, 6:0. NŐlégyes 111. o. Feledi (LAFC)—Tauszné (LPTE) 6:3. 8:6. Barkász B. (UAC)—Kardosné (LAFC) 6:0. 6:4, dr. Vidáné (LAFC)—dr. Vaj­dáné .(LAFC) . 6:4- 6o3, Rcnoberné (PTE)—dr. Keletiné (LAFC) 6:0, 6:2. A Rimaszombati ME legyőzte az SK ZsiUnát RME—SK Zsilina 2:0 (0:0) A rimaszombati csapa t két tartalék játékosa du­cira szenzációs, de megérdemelt győzelmet aratott a komplett zsolnai együttes fölött. .Noha a zsol­naiak játéka magasabb színvonalom mozgott, még­is a RME volt eredményesebb. Mindkét félnél a védelem remekelt, de kitűnően játszott a RME csatársora is A mezőny legjobb embere Trojka rimaszombati közápfedezét volt. A gólokat Krin- csáfc és Járceii lőtték. A füleld Miiihók jó biró volt. Szlovenszkói eredmények KÉKKŐ. Kékkői SK—Losonci Vasas 5:4 (2:1). Barátságos mérkőzés szépszámú közönség előtt. A vendégek szép játékot mutattak, de a lelkeseb­ben küzdő otthoniak eredményesebbek voltak. A győztes csapat góljait Friedrlch (3). Sohmeck és Fáhry lőtték. Az újonnan alakult kékkői csapat jó bemutatkozása. POZSONY. CsAF—MLSz nyugati Ifjúsági válo­gatott—Zsidó válogatott 0:0. A magyar együttes­ből különösen a védelem és fedezetsor tűnt ki. A zsidó-válogatottnál is ugyanaz volt a helyzet. A mérkőzést 500 néző nézte végig. Cseonny biró megfelelt.-----o-----­)( A vereség következményei. Az FC Nápoly vezetősége az Admira ellen szereplő csapatának minden játékosát 1500 Ura. a csapat kapitányát pedig 2500 líra pénzbüntetésre ítélte, azzal az indokolással, hogy a bécsi csapat ellen nem ját­szottak sportszerűen. mm Az Apátfalusi SC és a Slávia győztek a losonci vöröskereszt-vándorserleg tornájának első napján Nagyszerűen indult a csehszlovákiai magyarok teniszbajnoksága Losoncon Az első nap eredményei ■ Népes mezőnyök, nívós játék Losonc, julius 6. A Losoncon a LAFC rende­zésében lebonyolításra kerülő csehszlovákiai magyarok teniszbajnokságának eleö napján teljes üzemmel indultak meg a küzdelmek. A versenyen több mint félszáz versenyző a köz­társaság minden részéből jött el, hogy össze­mérje erejét. A szolgálat-kész ée igyekvő rende­zőség a résztvevők elsőrendű elszállásolásáról1 gondoskodott, összesen tizenkét magyar egye­sület küldte el legjobb versenyzőit. A verse­nyek szép látogatottság mellett öt pályán foly­tak tegnap egéez nap. A ceütörtöki nap ered­ményei a következők: Férfiegye8: dr. Elsőd (LAFC)—Alton a/nn (RPS) 6:4, 3:6, 6:2, Riszner (LAFC)—Horváth (RPS) 6:0, 6:3, Mankovicb (UAC)—Gerő (LAFC) 6:2, 6:0, Mankovioh—dr. Eleőd 6:0, 8:1, dx. Roller £LAFC)—Szarnák (PTE) 0:3, 6:4, Löwy (LAFC)—dr. Baráti (ESC) 6:0,6:3, Nyáry R. (LSE)—Engel (LAFC) 6:1, 3:6, 6:2, Bartoe (RSO)—Korányi (LAFC) 6:0, 6:0, Kondela (LAFC)—Löwy (ISC) 6:3, 6:2, Guttmann (PTE) —Rováts (RSC) 6:2, 6:2, dr. Kakas (PTE)— Szatmáry (LSE) 6:1, 6:3. Nőiegyes: Barkász Vali (UAC)—dr. Vidáné (LAFC) 6:2, 6:3, Szabó Nyunci (RPS)—<Jr. Ke- ■leitine (LAFC) 6:0. 6:0, Bárczy E. (LSE)— Szabó Nyiunci (RPS) 6:2. 6:4, Perhácené (LSE) —dr. Vajdámé (LAFC) 6:1, 6:1. Férfiegyes, Ifjúsági: Pólyák (LAFC)—Vágó (LAFC) 11:9, 3:0, 6:2, Mankoviob (UAC)—Pó­lyák (LAFC) 6:0, 6:1. Férfipáros: dr. Merényi, Lichtrier—Altmann, Horváth (RPS) 8:6, 6:4. Vegye6páro«: Nyáry I., Herzog M. (KSE, LAFC)—Beinrohr, Tauszné (LSE* LPTE) 6:1, Losonc, jrtiliiaie 6. A LAFC pályáján csütörtökön és pénteken bonyolítják le a Vöröskereszt vándor­dijáért folyó labdarugó mérkőzéseké t. A tornát kör­mérkőzés formájában játszák le s azon a tavalyi védő Slávia, a tavalyi második Apátfaliusi SC, a harmadik helyen végzett LAFC és a Füleki TC is részt vesz A csütörtöki nap eredményei a követ­kezők: Apátiatusi SC - Losonci AFC 4:3 (ti 2) A mérkőzés nagy meglepetésre az apátfalusi csapat győzelmével végződött. Az ASC lelkes já­tékával megérdemelte a győzelmet a rendszer és Szív nélkül játszó LAFC ellen. Az első gólt Hajlik szerezte Tulák sarokrúgásából, amit az ASC Zadro. bitek öngóljával egyenlít. Hullámzó mezőnyjáték után a 36. p.-beu Korec kitör és beállítja a félidő végeredményét. A II. félidőben az ASC fölénybe kerül és már a 6. percben Huszár által egyenlít. A 19. és 30. percben két vilíámgólt ér el az ASC Lipták révén. Az ASC védelembe vo-nui a LAFC- nak a 43. percben tizenegyesből Korec révén elke­rül javítaná a a gól arányon. Egyenliit ésre már nincs idő. A LAFC-nál Cirok, Schönfeld, Korec és Haj­lik, az ASC-ben Lipták Huszár, Rufcovezky és Hropvio voltak jók. Siebert biTÓ erélytelenül vezet­te a mérkőzést. Slávia—FTC L b, 2:0 (t:0) Nivótlan mérkőzés, csapkodó játék. Az FTC csak a második csapatát szerepeltette, mivel vasárnap ■a Ligetivel van mérkőzése. Az FTC b) egyenrangú ellenfele volt a Slaviának és vereségét érdemtele­nül szenvedte el. A Slavúa góljait Pentka és Gor- dos lőtték. Rajtuk kívül még Beráts. MLskey tűn­tek ki az együttesből, az FTC legjobbja Gondos volt. A BLASz amatőrváíogatott sikere Kassán BLASz amatőrváíogatott (Budapest) — MLSz kassai kerülete 5:1 (1:1) Kassa, julius 6 (Kassai tudósítónk távirati jelentés-e.) 2000 néző jelenlétében, hűvös idő­ben játszották le a nagy érdeklődéssel várt mérkőzést. Ai első félidőben a kassai váloga­tott méltó ellenfele volt a magyar amatőrök­nek. A 20. pércben Vitéz átadásából Drotár megszerzi a kassaiak vezető gólját, mely után még rövid ideig Kassa van támadásban. Nem­sokára azonban a BLASz kerekedik felül ós a 40. percben Benedek átadásából Készéi egyen­lít. Szünet után a budapestiek fölénye erősen kidomborodik, a 6. percben Benedek belövi a második gólt és a tartós fölény eredményekép­pen Készéi a kifutó Jeles mögött 3-ra emeli a gólok exámát, A mérkőzés további fotyamán rendkívül gólképes Készei még kétizben ered­ményes. A budapestiek nagy tudása és techni­kai fölénye a második félidőben határozott formában bontakozott ki. Legjobb embereik Belesik, Füstös, Táncos, Készéi. Barna és Bi- hámy voltaik. A kassaiaknál Jeles. Drab. Dro­tár, Bihari és Vitéz feleltek még. Biró Árva. * Kassai MLSz b—Bodvavölgvi válogatott 5:2 (2:1). A jobb csatársorral rendelkező kassaiak biztosan győztek a lelkes vidéki válogatott fe­lett. A győztesek góljait Ulek (2). Szabó (2), Bednarik, a bodzavölgviekét Jánosi szerezte. * KAC gyemekcsapata—CöS Kosice 2:0 (1:0).