Prágai Magyar Hirlap, 1933. április (12. évfolyam, 78-100 / 3188-3210. szám)

1933-04-19 / 90. (3200.) szám

fO ro^GAr/AAGVAR-HTRMP nem mutatta vasárnapi nagy játékát és csak Schönfeld elégített ki teljesen. A támadésorban föltűnt a lövéskészség, aminek nem is maradt el az eredménye. LAFG indít szél ellen, fölénybe is jut, de a lövések, amelyek sűrűn hullnak, elkerülik a ka­put, vagy a kapus zsákmányává lesznek. A Sla- via keveset támad, de támadásai veszélyesek. Különösen a balszárny operál sikeresen, mert Zdechován elengedi a szélsőt, egy ilyen táma­dásból meg is szerzi a vezetést. A második félidőben megváltozik a játék képe A Slavia nem tud a széllel megbirkózni és mindinkább védelembe húzódik. A második percben Rainiss szép volileylövés- sel kiegyenlít. A LAFC-ot fölvillanyozza az eredmény, tovább támad és az 5-ik percben Mohiár 2:l-ro javít. A LAFC továbbra is frontban van, állandó fölényben játszik. A 14. percben 16-on belül hands. a megítélt 11-est Tulák értékesíti. Az újabb gól a levegőben lóg, amikor Elér­ésű th a 26. percben gyönge lövést küld a ka­pusra. aki a labdát a hálóba ejti. A Slavia teljesen deprimált, kétségbeesetten védekezik, de az eredmény már nem változik. Sicvert biró, több hibától eltekintve, tűrhető. KÉSMÁRK. CsSK Kassa—Haladás, Késmárk 6:2 (2:1). — Elektromos, Budapest—Törekvés 2:0 (0:0). EPERJES. Varanói SC—ETVE 3:1 (1:1). IGLÓ. ACN—SK Szepesolaszi 4:0 (0.0). — ACN —-FC Ruítka 7:2 (2:1). Kiadós revans. POPRÁD. PÁC—FC Ruttka 1:2 (1:2). ROZSNYÓ. RSC—SKN Igló 1:2 (0:2). Meglepetés. Bító: Griinner. NAGYSZOMBAT. SK Trnava—Donaustadt Po­zsony 4:1 (1:1). Tudósítónk jelenti: Husvétvasárnap a pozsonyi MLSz egyik legjobb csapata, a Donau stadt volt a nagyszombati SK Trnava vendége. A pozsonyi együttes súlyos 4:1 arányú vereséget szenvedett. Mindjárt az elöljáróban megjegyezzük, hogy a Donaustadt semmivel sem volt rosszabb a hazaiak csapatától és csak a csatársoruknak a ka­pu-előtti góiképtele-nsége, valamint a kapusnak ka- tasztrófáiisan gyenge védése okozta a súlyos ve­reséget. A játék lefolyásaként döntetlen ered­mény felelt volna meg a mutató Italénak, szól ez különösen a második félidőre, amikor a Donaustadt csapata állandó fölényben volt. A vendégcsapat a mezőnyben elsőrangú teljesítményt nyújtott, de mire a csatársor a tizenhatos tájékra érkezett, a tudomány teljesen csődöt mondott. Porulezky. aki a mezőny égjék legjobb embere volt, mindég ér­tette a módját, hogy a csatársort az ellenfél kapuja elé hózza, de társai nem értették meg. Krocán bí­ró 4:l-es állásnál megkárosította a vendégeket, miután egy a tizenhatoson belül kézzel leütött- lab­dáért a hazaiak ellem nem Ítélt ll-cst. A hazai Csapat nagy kedvvel játszott, de nem vélt--jőbb ellenfelénél és csak a- vendégcsapat- kapusának hibáiból érte el góljait. A hazaiak részéről Kraj- csovi-cs, Sidlik, St-rbik és Vorel, a vendégek részé­ről Porubszky voltak eredményesek. A b ró a játé­kot diplomatikusan vezette és a vendégeket ér­zékenyen megkárosította. GALGÓC. CSE -Pozsonyi TE 3:0 (1:0). SK—Wiener Sportverein 4:2 (2:1). TRENCSÉN. TTS—VAS, Pozsony 2.0 (2:0). TTS—Sportclub Briimn 5'0 (3:0). ZÓLYOM. ZTK.—Trinec 4:0. U BESZXÁRT—KFC 5:2 (3.0) Nemzetközi m-ér­Az Ipolyságiak legyőzték a budapesti Sziirketaxit Ipolyság, április 18. Esős, szeles időben, nagy közönség előtt játszotta az ipolysági csapat ba­rátságos mérkőzését a budapesti Szürketaxi II. osztályú proficsapat ellen, mely nagy meglepe­tésre a vendéglátók győzelmével végződött. A bajnokságban gyöngén induló IFC nagyszerű játékával bebizonyította, hogy csak balszeren­cséjének köszönheti vezető helyének elveszté­sét a déli kerület tabelláján. A játékidő első fe­lében csak nehezen talál magára a hazai csapat és a rutinosabb pesti játékosok sokszor veszé­lyeztetik az IFC kapuját. A 23. percben Iglódi (Szürketaxi) lövését László az IFC kapusa há­lójába ejti. A második félidő meglepetést hoz. Az IFC mindjobban feljavul és különösen fede­zetsora túlszárnyalja a vendégcsapat csatárso­rát. Most Pivarcs tűnik ki jó játékával. A csa­tárok is formába lendülnek. Főképpen Halász .mutat jó játékot. A gólok a- következőképpen estek: A 2. percben Pivarcs Gáliéi beadásából Halász a labdát a hálóba fejeli. (1:1). A 8. perc­ben Gynricsek iveit beadását Pivarcs továbbítja Halásznak, ki gólt lő. (2:1). A 20. percben sú­lyos védelmi hibából a pestiek egyenlítenek. Most egymásután éri el az IFC három gólját Weisz, Halász, Daucsik révén. — Takács I. a sokszoros válogatott hátvéd nyilatkozott a mér­kőzésről: Az IFC lelkesen és szépen játs-zott, győzelmét megérdemelte. A biró helyenként eléggé elnéző volt. A mérkőzést Bugár lévai biró vezette. Kárpátaljai sporteredmények Ungvár, április 18. Nagypénteken a prágai Sparía Románkba való utazása közben Ung- várott a CsSK. ellen vendégszerepelt. A prágai csapat iskolajátékra törekedett és 15:2 (9:2) arányban győzött. A kettős ünnep eredményei: A nagypénteken a prágai Sparta ellen ját­szott CsSK-n kívül a húsvéti mérkőzéseken a négy legjobb ungvári csapat vett részt. A sor­solás szerint vasárnap az UTK—UMTE, majd az UAC—SK RUSJ mérkőzésekre került a sor. UMTE—UTK 7:0 (4:0). Bíró Dobroyolezky. Váratlanul súlyos vereséget mért a bajnokcsa­pat legveszélyesebb ellenfelére, az UTK-ra. Az UMTE-t Kahán I., aki nem tudott Pozsonyban profinak leszerződni, erősítette meg. A bajnok- csapatnak különösen közvetlen védelme és tá­madósora emelkedett ki. Séidl három gólt lőtt. az egyiket tizenegyesből, ö volt a csatársor legjobb embere. Á másik tizenegyest Hornyák értékesítette. Kahán I. két gólt rúgott, míg a hetediknek szerzője Komenda volt. Az UTK- nak rossz napja volt. Füiöp, a csapat legjobbja a második félidő elején Komendával összefejelt, harcképtelenné vált, igy a mérkőzés hátralévő részében tiz emberrel voltak kénytelenek küz­deni. SK RUSJ—UAC 3:0 (3:0). Biró Kurz (CSSK Ungvár). — Az UAC közismerten az a csapat, | amely a Rusjt legjobb formájukban is megszo­rítja. Az elmúlt évben kétszer késztette meg­adásra a 6zláv bajnokot. Két kitiltott játékosuk helyén tartalékosán állottak ki a kéksárgák.'Az SK RUSJ az első nervedórától eltekintve alig Magyarország boxvátogatottja 12:4 arányban legyőzte a csehszlovákokat Budapest, április 18. (Szerkesztőségünk je­lentése.) Szombaton este a Belketow-cirkusz zsúfolt nézőtere előtt folyt le a magyar box- válogatott mérkőzése Csehszlovákia ellen, amelynek jubiláns jellege is volt, amennyi­ben ez volt a magyar csapat 50. országközti mérkőzése. A verseny az amatőr Rox-serleg keretében a magyar csapat 12:4 pontos, nagy­arányú győzelmét hozta. Az első sikert a lég- sulyban a magyar Bcnácsi knock-auttal érte el Fiala ellen. A bantámsulyban Lovas győ­zött Proehaska ellen. A pehelysúlyban a vi­lágbajnok Énekes kemény küzdelem után verte Chundelát. A weitensulyban Tokay el­döntetlenül mérkőzött Stöekllcl. A középéüly- ban esett az egyetlen csehszlovák győzelem, amennyiben Skrivanek pontozással győzte le a magyar Orsolyákét. A kisnehézeulyban Szi­geti győzött Havelka ellen és a nehézsúlyban a brünni Ambroz eldöntetlenül mérkőzött Györfyvel. — Magyarország vezet az Európa- serlegben. Csehország-Szlovenszkó 14:2 Pozsony, április 18. A Tátra-szálló zsúfolá­sig megtelt nagytermében folyt le a Buda­pestről visszatért csehszlovák válogatott és Sjrlovenszké boxcsapatának mérkőzése. A csehszlovák csapat könnyen győzött. Szlovén­eké két pontját Ambroz lemondása révén ér­te el. A versenyben Fiala Slenket, Proehaska Slovákot, Chundela Pocholdot, Stépanek a PTE Metzelét, Stöckl az érsekujvári Gallast, Skrivanek Karikást, Havelka pedig Kovacsi- ket verte meg. jutott szóhoz, de ez és a szerencse elég volt a győzelemhez. Az UAC az első tizenegy percben három gólt kapott, amelyek közül védhetett is volna a különben jól védő'Kies.-'— Ettől kezdve a helyzetek tömegét hagyta kiaknázatlanul a kéksárga támadósor, amelynek két szélén két tehetetlen tartalék szerepelt. Minden támadás j megakadt rajtuk. Volt legalább öt olyan biztos I helyzet, amiből szinte lehetetlen volt gólt nem I lőni. A férfias, lelkes mezőnyjáték hőse és er­kölcsi győztese a vesztes csapat volt, amelyből Placzer játéka emelkedett ki, aki a középfede­zet helyén a mezőny legjobb embere volt. Ple- tenyik I., Hiimley, Bohra I., és Molnár voltak még jók, míg a sérült Nagydarcsi csak statisz­tál t. A hírneves ruthén támadóéért teljesen akció- képtelenné tette az UAC védelem, Legjobbjaik Boksay kapus, Krizs II. hátvéd és Kovács jobbszélső voltak. A gólokat Szukovszky, Krizs í, és Kobzár lőtték. Kurz jól bíráskodott, Husvét hétfő: UTK—UAC 4:1 (2:1). Mindkét ampát húsvéti hangulatban játszott, Góllövök: Hőmig, Landesmann, illetőleg Amdr éjik o vice. — SK. Rusj—UMTE 2:1 (1:1). Kétszer 10 perces meghosszabbítás után győzve. A mérkőzés erős hóviharban folyt le. Góllövők Sándor, Kovács, illetőleg Seidl. * * ¥ Miskolci Vasutasok—Beregszászi MSE 3:1 (2:0). A vendégek elsőnapi, szombati mérkőzé­sükön félgőzzel játszva, is biztosan győztek a beregszászi maink ás együttes ellen, amely nagy igyekezettel és szépen játszott. Az első félidő­ben két góllal vezetnek a miskolciak, de a má­sodik részben feljön a BMSE és döntetlenné te­szi a, második félidőt Csepák góljával. A győz­tes vendégek góljaiból kettőt Mayer, egyet pe­dig Simonyi lőtt. Miskolci Vasutas S. C.—Beregszászi FTC 4:2 (4:0). Az erősebb . ellenféllel szemben a mis­kolciak a szombatinál jelentősen nagyobb len­dülettel fekszenek a játékba és végig fölényben játszva, megérdemelt, szép győzelmet aratnak. Játékuk a hétszáz néző egyhangú elismerését vívta ki. A győztes együttes legeredményesebb csatára ezúttal is Haver volt, aki mesterhár- i inassal terhelte a BFTC kapuját, tmig a negye­Jz&zés Komáromban. Tududtónk jelenti: A KFC husvét vasárnapién a budapesti első osztályú ama­tőr bajnokság 4. helyezettjét, a BESZKÁRT-ot látta vendégül. A mintegy 1000 főnyi néző előtt lejátszott mérkőzés a pestiek jól megérdemelt, de tűzött gólarányu győzeimét hozta. Az első félidő­ben Gergely (2) cs Bereoz góllá, val a vendégcsapat már bebizt oltja magának a fölényét, míg a KFC a csatársorának erőtlensége miatt csupán két kapu- fa-rugást tud elérni. Szünet után feljavul a komá­romi együttes s Cslvre. majd Bognár révén ered­ményes. azonban Ványa kapus nem tudja megaka­dályozni Bor szék y és Gergely újabb góljait. A mérkőzés nagyobbik felében a vendégek uralták a mezőnyt. Különösen a csatársoruk nyerte meg a komáromiak tetszését. Prec'z osszjátékuk, gyors előretöréseik mindig veszélyt jelentettek. Legjobb­jai: Lóimé r. Őry, Gergely és Báder. A KFC-nál a kát hátvéd: Csizrr.cz'a és Gallé, valamint a Kuezola •—Simon III.—Simon II. fedezetkor tűnt ki. Brüll bírónak nem volt nehéz do’ga — A játék megkez­dése c olt Forgács üdvözölte a vendégeket, majd Lovász meleg beszédben üdvözölte Gáliét, aki most 10 éve öltötte először magára a KFC-trikót. Érté­kes cigarettatárcát ajándékozott a klub vezetősége Gáliénak. — Az élőmérkőrzésen a K.VITE 3:1 (2:1) arányú vereséget szenvedett a helyőrségi katona- válogatottól. — Husvét hétfőjén az SK Kcmárno pályáján játszottak a csapatok. Eredmények: KMTE-E. Rapid komb.—KFC l-B. 5:1. — BESZ­KART—Katonai válogatott 4:0 (3:0). Sima győze­lem. Biró: Lovász. ' • ÉRSEKÚJVÁR. ÉSE—Váci SE 4:3 (1:1). • SZENC. Váci Reménység—SzTK 3:2 (2:1). — SzTK—Donaustadt 2:2 (0:1). DIÓSZEG. Váci Reménység—Dióezeg 4:1. Az A fsánál, angol bajnok London, ápoló 18. Nagypénteken és nagyszom­baton, valamint husvét hétfőn az angol liga nagy üzemi on volt. A londoni Arsenal kettős győzel­met ar 'o'.t és igy a bajnokságért való küzdelem­ben már utói nem érhető. — A második ligában a Siokc City és a Tottenham Motspurs egyenlő eséllyel küzdenek a bajnokságért, illetve az I. osztályba való jutásért. A II. ligáha valószínül g a Leieesler City és a Blackpool jutnak. dik gólt Király szerezte. A beregszásziak mind­két gólja a vendégek négygólos vezetése után, a második félidőben esett, Erbach, illetőleg Fu- rik lövéséből. Munkácson: MSE—Kassal Törekvés SE 6:1 (3:1). Vasárnap találkozott az MSE gyönyörű Rákóczi-ligeti pályáján a többszörös kassai ke­rületi CSAF—MLSZ bajnok az országos baj­nokságok során régi riválisával, a kárpátaljai kerület bajnokságának második helyezettjével. A játék a közel ezerfőnyi nézőben megerősítette azt a tényt, hogy a kassai csapatok gyengeség! időszakukat élik és ma nem egyenrangú ellen­feleik a legjobb kárpátaljai egyesületeknek. Visszatetszést keltett, hogy a vendégek közűi egyesek tudásukat erőszakoskodással igyekez­tek pótolni. Egyetlen góljukat tizenegyesből ér­ték el. Biró Molnár István (Ungvár) volt. Nagy nemzetközi forga­lom Be'gumban Antwerpen, április 18. Az antwerpeni serleg- mérkőzések első napján a bécsi Rapid a Beer- sebottot 6:2, a Vienna pedig az Antw-frp FC-ot 4:2 arányban győzte le. Hétfőn a két bécsi csa­pat a döntőben 3:3 arányban eldöntetlenül ját­szott. . „ Brüsszelben a Wiener SC az Excelsior Rou- baix-t 3:0 arányban verte meg,,.míg az Union St. Gilles a Daringgal 1:1 arányban eldöntet­lent játszott. — Hétfőn a WSC a Daringot 3:2 arányban verte meg. Lütticbfcen vasárnap a Bocskai az FC Wien- től 1:2 arányban kapott ki. A lüttichi kombi­nált csapat Lilié ellen 3:1 arányban győzött. — Hétfőn az FC Wien a lüttichi válogatottat 7:0 arányban verte meg, míg a Bocskai a Lille-től is kikapott 1:2 (0:2) arányban. * )( A bécsi Wacker Zágrábban vasárnap a HASK­kal 2:2 eldöntetlenre játszott, mig hétfőn a Grad- jar.skytól 1:4 arányban kikapott. )( Az olasz bajnokságban a vezető Juventus a Casalet 6:0, az Aleesandria pedig a Triesztet, 4:1 arányban verte meg. Egyéb eredményeik: La.záo— FC Patria 3:2. — Róma—Palermo 3:0. — Gémua— FC Milánó 2:2. — Pro Veroaílt—Pádua 3:1. — Fio- rentina—Bologna 1:0. — Ambroeiana—Turin 5:1. )( Deventerben Kelethollandia válogatottja a zürichi Grasshopperstől 1:3 (0:1) arányban kika­pott. )( Franciaország. Páris város válogatott—Portu­gál hadsereg 2:2. — Club Francais—CA Paris 6:2. — SC Moritpellier—Würzburger Kiokens 6:2. — FC Nimes—VfB Karlsruhe 2:2. — FC Rouen—FC Würzbürg 4:0. )( A skót serleget 15-ször a Celtic nyerte meg, amely szombaton a döntőben 1:0 arányban győ zött a Montherwell ellen. — A bajnokságban a.z Aberdeen 1:1 arányban eldöntetlenül játszott a ve­zető Rangere-szel, szén rendkívüli produkciók és joggal vívták ki a közönség elismerő csodálatát. A Makkabi tornászai közül ez egyesület leánymimta-csapata korláton mu­tatott be szép gyakorlatokat. Ügyes gyakorlatokat mutattak be azonkívül a fink és a fiatalabb ’eányok csapatai. Az akadémiát telt ház nézte végig és kü­lönösen a pesti vendégtoroászokat részesítette me­leg ünnep] étben. Misar nyerte Sztovenszkó asztaíi-tennisz bajnokságát Nyitra, április 18. (Saját munkatársunktól) Szom- Misar nyerte Szlcvenszkó aszta'i-tennisz bainoksá haton és vasárnap bonyo’itatták le Nyítrán az 1933-as Szlcvenszkó egyéni asztali-tennez bajnok­ságot a Szarvas-s.zál!ó nagytermében. A bajnokság­ban a sz’ovemszkói versenyzőkön kívül indult több prágai, briioni játékos. A vég’eges eredmé­nyek a következők: Férfi egyes: 1. M sav (Prága), akinek sikerült a pozsonyi Simbochot nehéz küzde­lem után a második helyre szorítania (18:24, 16:21, 21:17, 21:17, 21:16). Nöiegyes: 1. Paulik, a máso­dik helyre a nyitrai Fiscker Roky került (21:13, 21:19, 21:14). A férf!párosban a pozsonyi Hranko- vidh—Síim'booh pár biztosította magának az elsősé­get az ugyancsak pozsonyi Léderer—Salzer párral szemben (21:14. 16:21. 21:13. 21:15). A vegyes­párosban a Paulik—Simboch pozsonyi együttes vit­te el az elsőséget, a második helyet a nyitrai Fi- echer—Fríed párnak engedve át (21:13, 20:22, 25:23, 15:21. 21:16). A második osztályban a po­zsonyi Simboch lett a győztes, mig a párosban a Wertheimer—Simboch pár jutott az első helyre. A győztesek szép és értékes dijakat kaptak. A prágai Misar nagyszerű szereplése és első helye­zése a férfiegyesben várható volt. * )( Kelen nyerte Középcsehország asztaü-tennisa bajnokságát. Husvétvasárnap és hétfőn bonyolítot­ták le a Kladnó melletti Motyosinban Középcsehor- szág asztali-tennisz bajnokságát A versenyt a ma­gyar Ke’en István nyerte. A bajnokságot körmér­kőzés formájában bonyolították le. Kolár Ke'eniől elszenvedett veresége után a többi meccsét feladta. A csehszlovák bajnok Petricsek újra verte H.amrt, de meglepetésszerü vereséget szenvedett az isme­retlen Kloudátóh Eredmények: Férfiegyes: 1. Kelen, 2. Kiouda, 3. Pitthart, 4. Kolár. Kelen—Ko­lár 3:0, Kiouda — Pitthart 3:2. Kelen — Pitthart 3:0, Kelen—Kiouda 3:0. Kiouda—Kolár w. o., Pitthart—Kolár w. o. Nőiegyes: 1. Schwarc, 2. Koudel, 3. Rocská, 4. Poltvka. Férfipáros: 1. Kolár-Keien, 2. Bejbi-Petricsek, 3. Hamr-Klouda, 4. Bayer-Mervart. Vegyespáros: 1. Hamr-Koudel, 2. Kolár-Rocská, 3. Fidrmue-Styasztuá, 4. Soliön- Oevaild. SPORTHÍREK )( Az amerikai Sáling, a lo« angedeei olimpiászon a 110 méteres futás győztese halálos autószeren­csétlenség áldozata lett Miamiban. )( A 16 éves Flanagán Newyorkban a 400 yandoe g^rarsuszásban 4:21.4, az 500 yardon pedig 5:31.2 perces kitűnő eredményt ért el. )( 45. európai meccsét játszotta le Londonban a Massachusetts Rangers az angol jéghokki váloga­tott ellen és győzött 4:2 arányban. )( Olaszország—Magyarország válogatott tennisz- mérkőzés folyik le április 21—23-án Budapesten­)( A kassai Makkabi tornaakadémiája. Kassai szerikeeztőségünk Jelenti: A kassai Makkabi sport- egylet szombaton este sikerült tomeaikadémiát rendezett a Schalkhüz nagytermében. Az akadémiám a pesti V.AC neves tornászai vendégszerepeltek nagy sikerrel, azonkívül a rendező egyesület Pelle István; magyar világbajnok szereplését te hirdette, aki azonban ez utolsó pillanatban lemondta jövete­lét és az nagy veszteséget Jelentett az akadémia nívója szem pontjából. A VÁC tornászai 'közül Rndó, S<íhwartz. Sárkány, Tauber, Stein, Geiringer, Grtln- feld, Bcrkovies, Laufer, Feldmann Jelentek meg, akik korláton, nyújtón és lovon mutattak be jwni- pás gyakorlatokat. Különösen Berkovics, Laufer és Feldmann akrobatikus mutatványai voltak , LÖSPORT A vasárnapi chuchlei lóversenyek liüvös, eeős időben, gyeug-e látogatottság mellett zaj­lottak le. A nap lóversenyében, a Chotebor- si hendiikepbera a Trial Stakes és a Derby fa- voritja, Oáreviő félhosszal vereséget szenve­dett a szeszélyes Postillonlól, mely ezúttal ki- tünő'en került el a starttól. Részletes eredmé­nyek : I. f- 1. Reos (Bycek 1 yí). 2. Dagoibert (Mau- ve 1H). 3. Erbkou'ig (Mikes 4). F. ni.: Lili. Tót.: 20:30, 28, 20. II. f. 1. Luxor (KoJoc 6)- 2. Bluesiras (Dan- uegger 2‘A). 3. Ideálist (KleÓka 4). F. an.: Barmaid, SybiHa. Tót.: 20:60, 124, 60. III. f- 1. Artan (A. Richter 8).. 2. Ltunk (Dannegger 2). 3. Demmoch (Celer 6). F. m.: Jasan, Little Lark. IV. f. 1. Postillon (Celer 2). 2- Gárevig (A. Richter 7:10). 3. Nótás (Koloc 4). F. ni.: Ljgh- tening, Heimw,elir. Tót.: 20:32, 22, 23. V. f. 1. Scamp (I^omax 7:10). 2. Talon (Houra 1H). Tót.: 20:24. VI. 1. Dodosa ((Koloc 12). 2. Spiros (Celer 4). 3. Talisman (pari). F. m.: Doro§i, Bristol, Pepiina, Majdanka, Oslia, Gonvertneu'D Tót.: 20:220, 48, 30, 28. Kettősfogadás: Artan—Dodosa: Nyerő Holtét nem volt, r