Prágai Magyar Hirlap, 1931. augusztus (10. évfolyam, 173-197 / 2690-2714. szám)

1931-08-19 / 187. (2704.) szám

^m>nÁ2KöY^KabizmA Zeuíefa-drámát mutattak be Parisban Páris, augusztus hó. Nagy sikerrel mutattak be most Parisban egy uj darabot, amelynek cime: A kuruzsló. A Théatre Fontaine színpadán lett színpadi figura korunk egyiik érdekes alakjából, a kuruzslóból. Maguk a szerzők, André Karquel és Alfréd Tirard a bemutató előtt nyilatkoztak drámájukról és elmondották, fcog’y a dráma megírására a Zeileis-eset inspirálta őket. Nemcsak Ausztriában, hanem Franclaorezág- bau is elszaporodott a modern kuruzelók száma. Ezek a csodadoktorok, akiknek nincs orvosi diplo­májuk. megnyerik a tömegek bizalmát. A háború- utáni kor, melynek embere előtt egyre jobban ki­bontakoznak a modern technika és a tudomány cso­dái, furcsa paradoxonként kitermelte a modern osodadoktorokat is, akikről azt hiszik a hiszéke­nyek, hogy természetfeletti erők és hatalmak lap- panganak bennük, liyen a francia Zeileis is, Cardal ur, A kuruzsló hőse, aki meg van győződve arról, hogy missziót teljesít a földön. De nincs villája és gazdagon berendezett szanatóriuma, mint gallspha- chi kollégájának. Cardal szegény ember, aki nem fogad el honoráriumot betegeitől. A dráma ütközőpontjában szemben áll egymással a kuruzsló ’és a párisi egyetem orvosi fakultása, amely minden eszközzel lehetetlenné akarja tenni Cardal működését s lesi az alkalmat, hogy halálos csapást mérhessen a kuruzsló ténykedéseire. Car- dal fanatikusa mesterségének, árad belőle a jóság és az emberszeretet. Meggyógyítani és megjavítani az embereket: ez Cardal ur életcélja és épp úgy vállalja egy gyomorrákos, mint. egy önmagával és a világgal meghasonlott lelkibeteg gyógyítását. Pá­ciensei között van egy csinos, fiatal leány. Made- léine, aki nemrég szabadult ki a börtönből. Az volt a bűne, hogy rovolvcres merényletet kísérelt meg Franciaország köztársasági elnöke ellen. Madeleine tagja volt egy anarchista összeesküvésnek és annak ellenére, hogy törékeny, gyenge leány, elszánt har­cot vívott a társadalmi rend ellen. A börtönbünte­tés. amit kitöltött, nem változtatta meg gondolko­zását és az volt a terve, hogy a- börtön után felve­szi az érintkezés fonalát anarchista társaival és újabb merényletet készít elő a köztársasági elnök ellen. De Cardal, azt leket mondani, erőszakosan páciensévé teszi és kigyógyitja az anarchizmusból. A gyógyult Madeleine-nek most már eszeágában sincs, hogy revolvert süssön el vagy bombát dob­jon. Ott lakik Cardaléknál és a kuruzsló feleségének segit a háztartás dolgaiban. De kitör a botrány. Garda! egyik páciense meg­hal és a párisi orvosegyetem feljelentésére a kuruzs­ló bíróság ©lé kerüL A tárgyaláson kiderül, hogy az, amit a gyanútlan Cardalné nem is ©ejtett, a kuruze- ló olymódon gyógyította ki anarchizmusából Ma- deleime-t, hogy kedvesévé tette. A* egészben nem volt semmi varázslat vagy kuruzslás. Érthető és ter­mészetes volt, hogy a börtönből szabadult, min­denünnen kitaszított fiatal leány „megtért1*, mi­helyt nyugodt polgári otthont talált a kuruzslónál és gyöngéd szeretőt. Cardal helyzetét a törvényszé­ken súlyosbítja az a körülmény, hogy egy anarchis­ta leányt fogadott házába és börtönben kell bűn­hődnie kuruzslásáért. Cardalné hirtelen megszökik egy könnyelmű csábitóval, de az anarchista leány utána siet és rábírja, hogy térjen haza s várja tü­relmesen, amig a kuruzsló leüli büntetését, ő pedig, a „nagyszivü11 és áldozatkész leány örökre eltűnik Cardal és felesége életéből, hogy hirdesse az embe­reknek: A kuruzsló megtérítette öt s életét ezentúl ő is az emberek megjavításának akarja szentelni. Az ellentmondások szellemes kiélezése, a „vi­lágmegváltó11 gondolatok és az arpó szerelmi és házi ügyek összekeverése teszi érdekessé és mulat­ságossá a francia Zeileis-ról Írott darabot, melynek főszerepét, a kuruzslót Henri Lesieur játssza nagy sikerrel. lí>Bl augusztus 19, szerda. (*) Forradalom a hangosfilm iparában. Mint isme­retes, a hangosfilm-felvevőgépek körül évekig pe­reskedtek a különböző vállalatok. Ezeknek a ha­talmas jelentőségű szabadalmi pereknek nemrégen megegyezés lett a vége. A két nagy cég felosztotta egymásközött Európát. A hangosfilm-felvételt meg­nehezítette az a körülmény, hogy egy felvevőgép 15.000—20.000 dollárba került. így aztán kisebb tőkével rendelkező vállalkozók nem foghattak hoz­zá hangosfilm-felvételhez, hanem csak úgy, ha a nagy cégek kölcsöngépeit használhatták. Egy forra­dalmi jelentőségű találmány most véget vabett en­nek az állapotnak. Berlinben nemrégen egy fiatal mérnök szabadalmat kapott egy uj hangosfilm fel­vevő eljárásra. A gépezet, amelyet szakkörökben tökéletesnek tartanak, mindössze 100 dollárba ke­rül. Az érdekelt gyárak részéről természetesen nagy kampány indult meg a találmány ellen és az is le­hetséges, hogy a patentét meg fogják vásárolni, még mielőtt az forgalomba kerül. (*) Bandita a színpadon. Londonból jelentik: Spike 0‘Donne!, Csikágó egyik legrettegettebb ban­davezére egy londoni színháztól ajánlatot kapott, hogy heti 3000 font tiszteletdijért játssza el egy uj bűnügyi dráma főszerepét. A banditának természe­tesen egy híres gonosztevőt kell alakítania a színpa­don. 0‘Donnel volt egyike a legelső amerikai ban­davezéreknek, akiket a rendőri .bizottság a közve­szélyesek lajstromába felvett. Edward Hayes csiká- gói rendőrfelügyelő kijelentette, hogy maga 0;Don- tiel erősítette meg a londoni szerződés hirót azzal, hogy a családját is magával vjszi az angol fővá­rosba. —B———1 DÓRT­^BgBBBgBKgaagaeBBSSBaaBBBBSBgBM!— Nagy erkölcsi és sportbeli sikerrel zárait a Lévai SE nemzetközi tenniszversenye A pozsonyi Weidenhofferné és a budapesti Bánó Lehel a bajnokok Léva, augusztus 18. Az LSE XI. nemzetközi ten- niszversenyének utolsó napján a következő fonto­sabb mérkőzéseket játszották le, az elő- és közép­döntőkben, valamint a döntőben. Elődöntők: Női- egyes: Bárczy Emese—Perhácsné 3:6, 6:3, 8:6, a nap legnagyobb meglepetése! Weidenhofferné— Szabó Nyunczi 6:0, 6:0, Fischer Roky—Tihanyiné 6:8, 8:3, 6:2. Szenzációs győzelem! Középdöntők: Weidenhofferné—Fischer R. 6:1, 6:3, Bárczy Emese —Krásny Háry 6:4, 4:6, 7:5, nagy küzdelem után nyerve. A döntő mérkőzést Bárczy Emese w. o. adta fel Weidenhoffernénak fáradságára és sérült lábára való hivatkozással. — Férfipáros: Elődöntő: Nyári, Rlesdorfer—Weidenhoffer, Bittere dr. 7:5- 6:4. Középdöntő: Bánó, Révay—Nyáry, RiesdorJer 6:1, 6:1, Bárczy O., Rudls dr.—Somogyi, Weber 6:2, 6:3. Döntő: Bánó, Révay József—Bárczy, Rudis dr. 6:2, 8:6, 7:5. A nap legszebb versenye. — Vegyespáros: Elődöntő: Bárczy, Bárczyné—Zaihu- reczky, Fischer E. 7:5, 6:1. Középdöntő: Bánó, Tihanyiné—Bárczy, Bárczyné 4:6, 6:3, 6:2, Révay J., Weidenhofferné—Rudis dr., Szilassy Sári 6:3, 6:4. Döntő: Bánó, Tihanyiné—Révay József, Wei- denhofferué 6:0, 6:1. Bánó nagyszerűt nyújtott! — Férfiegyes: Elődöntő: Somogyi—Bittera dr. 6:0, 6:4, Középdöntő: Bánó—Somogyi 6:2, 6:2, Rudis dr.—Révay József 6:2, 7:5. Döntő: Bánó—Rudis dr. 6:2, 6:2, 4:6, 3:1, ser. — Férfiegyes II. osztá­lyú. Elődöntő: Nyári—A'be'lesz 6:2, 6:4, Riesdorler —Hegedűs 6:3, 5:7, 8:6, Bittera dr.—Beinrohr 6:2, 4:2 w. o. Valent—Kurucz w. o. Középdöntő: Bittera dr—Riesdorfer 6:4, 6:4, Valent—Nyári 7:5, 4:6, 6:3. Döntő: Valent—Bittera dr. 6:2, 6:0. — Női- egycs II. osztályú; Fischer Roky—Bellágh Dalma 6:0, 6:3. Középdöntő: Fischer Roky—Szabó Nyun­czi 6:2, 6:8, 6:1. Bárczy Emese.—Fischer Emmi 6:4, 6:1. Döntő: Fischer Roky—Bárczy Emese 6:2 w. o. VÉGEREDMÉNY: Férfiegyes: I. A Barsmegyei Népbank báréi vándordíjának védelmeért: Bánó Lehel (BBTE Budapest) nyerte Majthényi László serlegét. II. Rudis István dr. (Brünn) nyerte Engel és Tsa cég tiszte le tdáját, III. Révay József (BLTC Budapest) és Somogyi Béla (LSE Léva). -— Női- egyes; I. Weidenhoffer Józsefné (PTE Pozsony) nyerte Kmoskó Béla dr., az LSE elnökének tiszte- letdiját. II. Bárczy Emese (LSE Léva) nyerte Ba­log Sándor dr. tiszteletdiját. III. Krásny Máry (Korpona) és Fischer Roky (AC Nydtra). — Vegyespáros: I. Tihanyiné (FTC Budapest) és Bánó Lehel (BBTE Budapest) nyerték Szent Ivány Egon és Móricz tiszteletdijait II. Weidenhoffer Józsefné (PTE Pozsony) és Révay József (BLTC Budapest) nyerték Haupt-Stummer Leó, é6 Per- hács Imre tiszteletdijait. III. Bárczy Oszkárné és Bárczy Oszkár, Szilassy Sári (LSE Léva) és Rudis István dr. (Brünn). — Férfipáros: I. Révay Simon emlékverseny. Bánó Lehel és Révay József nyerték Itévay István. Csehszl. MTSz elnök és az LSE dísz- elnöke 'tiszteletdijait. II. Bárczy Oszkár és Rudis István'dr. nyerték a Slovenská Banka és a Lévai Első Bank tiszteletdijait. III. Nyári József és Ries­dorfer Károly (KSE Komárom), Somogyi Béla (LSE Léva) és Mister Weber (Anglia). II. osztályú: Nőiegyes: I. Fischer Roky (AC Nyitra), Pető Imre dr. vezérigazgató tiszteletdiijö. II. Bárczy Emese (LSE Léva). III. Szabó Nyunczi (RPOS Rimaszombat) és Fischer Emmi (AC Nyitra). — II. osztályú: Férfiegyes: I. Valent István (AC Nyitra), Weisz Kálmán igazgató tiszteletdija. II. Bittera György dr. (SK Slávia Besztercebánya), Sommsich Ödön tiszteletdija. III. Nyáry József és Riesdorfer Károly (KSE Komárom). A harmadik helyezettek e LSE ezü6t poharait nyerték. A verseny után több, mint 400 terítékű ban­kett volt a klubház terraszá®. Schubert Tódor, a versenybizottság elnöke üdvözölte a megjelent versenyzőket. Megköszönte nekik a nyújtott nívós sportot, megköszönte a város és környéke sport- társadalmának, hogy tisztel etdijeikkal és nagy anyagi támogatásúkkal lehetővé tették a verseny sikeres megrendezését. Megemlékezett Révay Si­mon volt disselnökrő!, ki 12 évvel ezelőtt vetette fel e versenyek megrendezésének eszméjét. — Majd Majthényi Lászlónó osztotta ki az értékes 'tiszteletdijakat a versenyzőknek, Bárczy Oszkár először a versenyzők nevében köszönte meg a nagyszerű fogadtatást és ígéretet tett, hogy jövőre le mindannyian eljönnek Lévára, utána, mint a Csehszl. Lawn Tennisz Szövetség elnöke köszönetét mond Révay Istvánnak, a Csehszl. MTSz elnöké­nek, és a LSE vezetőségének, valamint a verseny rendezőségének a nagyszerű propagandáért és a nagysikerű versenyért. Hajnaliig tartó legjobb hangulatban maradt együtt a nagy sporttársaság. Jelenleg KSE Komárom és LSE Léva serlegmérkő­zés folyik, erről és a verseny egyes fázisairól leg­közelebbi számunkban még visszatérünk. Kitűnő sportot és meglepetéseket hozott a Losonci AFC jubileumi tatballtornája Losonc, augusztus 18. Tegnapi számunkban rövid távirati jelentés alapján beszámoltunk a LAFC négyéves futballtornájáról, amely nem várt nagy­szerű küzdelmet eredményezett. A résztvevő csa­patok közül az Érsekújvár! SE mindkét nap egy­forma lelkesedéssel és biztonsággal játszott. A ju­biláló LAFC sok balszerencsével küzdött és ha kompletten szerepelhetett volna, úgy az ÉSE győzel­mét kétségessé tette volna. A salgótarjáni csapat az első nap gyöngén, vasárnap a legszebben szerepelt. A Rimaszombati POS nagy meglepetést keltett. Sok lelkesedéssel legyőzte az SSE-t és döntetlent érde­melt volna az ÉSE ellen is, mert a II. félidőben csak 10 emberrel játszott. A meccsekről az alábbi részletes jelentésünk szól: 1. ÉSE 4 pont 10:6 gólarány. 2. SSE 2 pont 5:3 gólarány. 3. RPOS 2 pont 3:5 gólarány. 4. LAFC 0 pont 6:10 gólarány. Rimaszombati POS—Salgótarjáni SE 1:0 (0:0). RPOS: Andrásik, Durda., Markos, Ofcsárik, Kovács, Kocsis, Szmrekáos, Altmann, Páricska, Durda III., Simon. — SSE: Csala, Yics, Vaskó, Jancsi, 'Sott, Vieszt, Danosár, Viroszták, Márkus, Rigó, Novoszel- szfcy.. — Meglepő győzelem a favorit SSE felett. Az első félidő változatos mezőnyjátékot hozott. A töb­bet támadó fél a SSE volt, de a RPOS kitűnő vé­delme ellen nem tudott érvényesülni. A má&odilk félidő ugyancsak mezőnyjátékkal kezdődött; a 27-ik percben a RPOS a 16-os oldalvonalról rúgott sza­badrúgása Durda III. által továbbítva váratlanul gólt hoz. Ekkor a RPOS védelembe vonul, s bár a SSE mindenáron egyenlíteni törekszik, sikerül az eredményt megtartani. A SSE a 43-ik percben egyenlíthetett volna, de Rigó egy ll-est mellé rú­gott. A RPOS megérdemelte a győzelmet, mert az egész csapat szívvel játszott; a csapat legjobb ré­sze a közvetlen védelem volt. A SSE teclvnikásab- ban, de kedv nélkül játszott. A mérkőzést Lampert Leó (Érsekújvár) kissé bizonytalanul, de objektiven vezette. — A tervezett 4X100 méteres LAFC— RPOS stafétaverseny a RPOS lemondása miatt el­maradt. Érsekujvári SE—Losonci AFC 5:4 (2:1), ÉSE: Séda, Néder II.. Chinoránszky, Tóth, Keller, Sid- rony, Zsarnóczay, Pintér, Szigeti, Kovát®, Lehoczky. LAFC: Eszter, Zadrobilek, Agócs, Zcleehován, Kostyál (Molnár), Schönfeld (Kostyál), Schleicher H., Szirák, Paragi, Molnár (Schönfeld), Mráz. A mérkőzés hőse a LAFC volt, mert az első félidő 25 percét és a második félidő 20 percét 10 emberrel játszotta. Az első gólt a LAFC rúgja a 18. percben Szirák 11-eséből, amit két percre rá Chinoránszky ugyancsak ll-esből kiegyenlít. Most Schönfeld a fején megsérül és a kórházba viszik. Az ÉSE a 41-ik percben éri el 2-ik gólját Pintér révén. — Helycsere után már a kórházból kötéssel visszatért Schönfeld is játszik. A LAFC nagy tempót diktál, s Paragi 20 méteres léc alá küldött bombájával már a 2-ik percben egyenlít. Egy újabb LAFC táma­dásnál a kiszökött Paragit Chinoránszky veszélye­sen fantolja; Paragit kiviszik, de a megítélt ll-est Szirák mellé küldi. A LAFC újból 10 emberrel ját­szik, az ÉSE feljön és a 14-ik é>s 20-ik percben Ko­vács ér el gólokat. Paragi sántítva a 28-ik percben visszatér. A 30-ik percben az ÉSE kornerből Szigeti góljával 5:2-re javít. A LAFC nem C6ügged, s most állandóan támad. A 31-ik percben Schönfeld ér el helyezett gólt, amit három perc múlva Schlei­cher II. bombagólja követ. Még 10 perc van hátra, mialatt a LAFC döntő fölénybe jut, az ÉSE kétség- beesetten védekezik, s csak a szerencse menti meg a kapujukat az újabb góloktól. Mátidy (Rimaszom­bat) jól bíráskodott. ÉSE—RPOS 5:2 (2:1). Ez a mérkőzés döntötte el a jubileumi torna első helyét, ezért nagy küzdelmet hozott. Az ÉSE megérdemelten győzött, de a gól- arány nem felel meg az erőviszonyoknak. Két gólt az ÉSE a 10 emberrel játszó RPOS ellen ért el. A RPOS az első félidőben fölényben volt, de csatárai nem tudták kihasználni a sok jó helyzetet. A csapat szépen küzdött és szebben játszott, mint a SSE el­len. Az első gólt Laczkó (ÉSE) rúgja az 5-ik perc­ben, amit a 33-ik percben Zsarnóczay gólja követ. A RPOS gólját Markos ll-esből rúgja a 41-ik perc­ben. Szünet után változatos, erős iramú játék után a 12-ik percben Szigeti (ÉSE) ér el gólt. A 19-ik percben egy RPOS-támadássa! Chinoránszky már nem tud menteni s öngólt rúg. A 21 dk percben Si­mon (RPOS) inszakadást szenved és kiáll. A 10 em­berrel játszó RPOS most visszaesik és Kovács a 31-ik, majd Szigeti a 42-ik percben újabb gólokat rúgnák. A mérkőzést Dolyák rozsnyói biró jól vezette. SSE—LAFC 5:2 (4:0). Megérdemelt győzelem. A SSÉ-re nem lehetett, ráismerni a tegnapi játék után. Nagy lelkesedéssel és végig szép játékkal győzött a gyenge védelinü LAFC ellen. A SSE pompás csatárjátókkal Novoszelszky, Viroszták, Márkus és Vics (11-es) góljaival 4:0-ra végzi a félidőt. A 2 LAFC egy ll-est mellé rúgott. A 2-ik félidőben az el6Ő percben Novoszelszky újabb gólt lő, de a LAFC védelem feljavul s a csapat gyenge fölénybe jut. A 35. percben Schleicher II. ideális centerezcsót Schleicher III. védhetetlenül befejeli. A 43. percben Schleicher III. ll-esből szépít az eredményen. A LAFC gyengébben játszott mint az ÉSE ellen, de hozzájárul ehhez az is, hogy több játékos sérülten játszott. A mérkőzést Siebert Rimaszombatból bi­zonytalanul vezette. * A LAFC jubileumi ünnepségei egyébként nagy érdeklődés mellett folytak le. A LAFC vasárnap dél­előtt megkoszorúzta néhai nagy érdemeket szerzett elnökének, Mühlstein Bernátnak sírját. Az emlék­beszédet, valamint a diszközgyülés megnyitó beszé­dét Molnár Gyula hittanár, a LAFC örökös diszel- nöke tartotta. A díszközgyűlésen a város lakossá­ga, a környék és a szomszédos városok klubjainak kiküldöttjei nagy számban jelentek meg. Kisorsolták a párisi Európa-vizipoló- és uszábalrwkságot Páris, augusztus 18. Tegnap este sorsolták ki a vasárnap kezdődő uszóbajnokságok férfiszámait, valamint a vizipolómeccseket. Eszerint a vizipoló játékok a következő sorrendben folynak le: Augusztus 23: Ausztria—Svédország, Csehszlová­kia—Németország, Franciaország—Magyarország. — Augusztus 24: Magyarország—Ausztria, Franciaor­szág—Svédország, Belgium—Németország. — Au­gusztus 25: Csehszlovákia—Belgium, Franciaország —Ausztria, Magyarország—Svédország. — Augusz­tus 26: Belgium—Ausztria. — Augusztus 27: Cseh­szlovákia—Magyarország, Franciaország—Németor­szág. — Augusztus 28: Svédország—Belgium, Fran­ciaország—Csehszlovákia, Magyarország—Németor­szág. — Augusztus 29: Németország—Ausztria, Svédország — Csehszlovákia, Belgium — Magyaror­szág. — Augusztus 30: Csehszlovákia—Ausztria., Franciaország—Belgium. Amint látható, a bajnokság körülbelül már au­gusztus 28-án eldől, amikor Németország és Ma­gyarország mérkőznek egymással. A 100 ni. gyorsuszás első előfutamában Taris, Székely és Steiner találkoznak. A II. előfutamban a német Haas, a lengyel Bochensky, az olasz Bia- celli és Bárány dr. startolnak. A III. előfutamban a német Schubert, a prágai Getreuer és a belga Cop- petiers indulnak. A 400 m. szabaduszásban az első futamban Ge­treuer ellenfelei: Deitexs (német), Bochensky (len­gyel és Roig (francia). — Tarig ellen a II. előfutam­ban a magyar Mihályfy, az olasz Baldo, az osztrák Rödiger és a német Schrader úsznak, — A III. elő­futamban Bárány dr. Co&tolit (olasz), a svéd Petter- sont és a finn Ttilikainent kapja partnerül. 1500 méteren az első előfutamban Taris, Costoli, Pábok és Bochensky úsznak. — A II előfutamban Halasy, Roig, a német Neitzel és Getreuer találkoz­nak. A 100 m. hátuszásban az I. előfutamban a magyar Nagy az olasz Ornerot és az osztrák Rödigért kapta ellenfélül. — Bicskeynek a H. előfutamban a német Deutsoh-sal, az osztrák Rollerrel és a francia Noualiel kell végeznie. A 200 méteres mellúszásban Van Parys (belga), a finn Reingold és az olasz Fadhinetti kerültek össze az I. előfutamban. — A magyar Hild a második előfutamban a belga Decombe-bal, a német Sietas- szal és a francia Cartonet-vel került össze. )( Négy szlovenszkói bírót ajánlottak a CsAF-nak az 1931/32. évi ligameccsek vezetésére. Ezek a ruttkai Bízik, a pozsonyi Brüll Emil és Brüll Gyu­la dr., valamint a kassasi Ratiborsky dr. )( Nyugatszlovenszkói eredmények. Diószeg: Li­geti—DSX 4:2 (2:0). — Dunaszerdahely: DAC— Thalia, Bécg 5:3 (3:1). Nemzetközi. — Somorja: Győri DAC—STK 3:1 (1:1). Egy győri játékos lábát törte, akit a pozsonyi állami kórházba szállítottak. — Ipolysági FC—Párkányi TE 9:0 (4:0). A pesti játékosokkal megerősített IFC fölényesen győzte le a tartalékolt PTE-t. — Tapolcsány: Komáromi FC— SK Tapolcsány 3:1. — Galgóc: Olympia, Brünn— SIv Hlohovec 3:0. — Galánta: GSE—Pöstyéni FK 0:0. Varga biró tehetetlensége miatt a meccs csak­nem botrányba fűlt. )( A luhacsovicei nemzetközi tenniszverseny ve­gyes-páros bajnokságát az Ertl-Klein pár nyerte, amely a Redlich-He.cht kettőst 6:3, 6:4 arányban legyőzte. )( Koz9eluh Károly újból legyőzte Tlldent. A Laké Forest-ban lefolyt meccs öt szetes küzdelem után 3:6, 9:7, 6:1, 4:6, 6:3 arányban végződött az exvilág- bajnok javára. )( A „Budai 11" Prágában vendégszerepel csü­törtökön. Ellenfele a kitűnő Burian XI. lesz. A meccs a Slavia-pályán folyik le. A Burian XI. egyébként szerdán Kladnóban az SK ellen vendégszerepei. )( A női sulydobás világrekordját (13.16 ra.) ja­vította meg a német Haublein kisasszony 13.70 mé­terre. )( A Sátoraljai AC Club Ruszinszkóban vendég­szerepeit a kettős ünnepen. A Nagymihályi FAK-ot a magyar csapat 6:1 arányban győzte le, a Homou- nai AC-bal azonban csak 3:3 (1:1) arányú eldön­tetlenre tudott végezni. A HAC három tartalékkal játszott és igy is egyenrangú ellenfél volt. Kitűntek benne Dely, Retteghy, H»dák és Nemec. A gólokat Hildák (2) és Retteghy lőtték a HAC részéről. )( Az lglói AC vasárnap a Zsolnáról hazatérő ung­vári SK Rusjt 2:1 arányban legyőzte.