Prágai Magyar Hirlap, 1926. október (5. évfolyam, 223-248 / 1261-1286. szám)

1926-10-05 / 226. (1264.) szám

1926 október 5, kedd. 8 Hungária—Slavia 1:2 (1:2) Egyenrangú ellenlelek iskolaküzdelme — Orth mestergólja Prága, október 4. A vasárnapi Hungária—Slavia meccs igazi élményt nyújtott annak a hatalmas közönségnek, amely a meccs kezdetének idejére zsúfolásig meg­töltötte a Slavia pályáját. 16.000 főnyi tömeg gyűlt össze ami a Slavia-pályán rekordközönséget jelent. A közönség nem is csalódott számításaiban, mert az, amit látott, a legmagasabb futballmüvészet volt, amely mindvégig a legnagyobb élvezetet nyújtotta. Különös dicsérettel kell kiemelnünk a két csapat abszolút fair játékát, amely úgy a vendéglátóknak, mint a vendégek­nek megszerezte a közönség abszolút szimpátiáját. A futball szépségeire, technikai finom­ságaira helyezte mindkét csapat a fősulyt és a közönség nagy élvezettel szemlélte a szebb­nél szebb akciókat és hálásan megtapsolta azokat. A mérkőzés egyenrangú ellenfelek nemes vetélkedése volt és győzött a szerencsésebb csapat. Nem akar­juk ezzel azt mondani, hogy a győzelem meg nem érdemelt volt, a Slavia csatársora kiegyenlítettebbnek bizonyult és ez döntötte el a küzdelmet a piros-fehérek számára. A Hungária csatársora elsőrendű erőkből áll, azonban Braun kissé kényelmeskedett, mig Jenny szemmel láthatólag nem nyerte vissza régi formá­ját. Orth játékára volt mindenki kiváncsi, öröm­mel állapíthatjuk meg a tegnap mutatott játéká­ból, hogyha még nem is teljesen fitt, ha termé­szetszerűleg nem is bocsátkozik közelharcokba, régi nagyszerű tulajdonságait nem veszí­tette el. Kevés akciót csinált, de technikai trükkjei, melye­ket egy artista ügyességével hajtott végre, általá­nos bámulatot keltettek, okos irányítása, gyönyö­rűen leadott labdái sok veszélyes helyzetet terem­tettek, gólja pedig, amelyet szorongatott helyzet­ben, két bekk között 30 méteres távolságról kül­dött Planicska kapujába, a legszebb gól volt, amit az utóbbi idők­ben láttunk, úgyhogy a közönség elragadtatásában tomboló tapsviharral jutalmazta és a pálya Orth nevétől visszhangzott. örömmel állapítjuk meg azt is, hogy a magyar centerhalf, Kiéber, az egész mér­kőzés folyamán olyan kiemelkedő játékot muta­tott, hogy a mezőny legjobb embere volt, aki klasszisokkal szárnyalta túl az ellenfél center- halfját. Kropacsek, bár szintén lábbajjal állott ki, egészen elsőrendű játékot mutatott, igen nehéz labdákat fogott. A győztes csapatban Bejbl, a Vrsovicébőü szerzett uj akvizíció bevált. Gyors, ügyes dirigens és veszedelmes lövő. Gólja, mellyel csapatának a vezetést szerezte meg, csodaszép volt. Pucs veszé­lyes volt, mint mindig, suttjai most is biztosak, erősek. Planicska a kapuban újból kitűnő játé­kot mutatott. Az MTK, illetve Hungária, most harmadszor került össze a Slaviával a sportbéke megszületése óta és mindhárom mérkőzést 2:1 arányban vesz­tette el. Ez alkalommal döntetlen eredmény igazságosabb lett volna, amennyiben a második félidőben Vodicska büntető területen belül tiszta handset vétett, ami megtorlás nélkül maradt. A mérkőzés lefolyását a következőképpen foglalhatjuk össze: Braun és Hojer kapitányok sorsolnak. Braun választ. Zwicker bécsi biró sípjelére a következő­képpen állanak fel a csapatok: Hungária: Kropacsek; Kővágó, Kocsis; Rebró, Kléber, Molnár; Braun, Tritz, Orth, Opata, Jenny. Slavia: Planicska; Hojer, Kummermann; Vo- dicska, Sykora, Seifert; Podrazil, Soltys, Bejbl, Pucs, Simonek. A játék Slavia-lámadással kezdődik és Kro- pacseknek már az első percekben dolga van, a labdát kornerre üti. A nyolcadik percben a Slavia ellen korner. A tizedik percben Kropacsek ment. Lassan a Hungária is frontba jön. Támadását kor­nerre szerelik, Jenny kitűnő beadását Orth ideá­lisan fejeli nyolc méterről a felső sarokba, Pla­nicska repülve fogja. A játék most a mezőnybe terelődik, mert a két védelem mesésen dolgozik, 'A 30. percben a magyar védelem pillanatnyi meg­ingását Bejbl gyorsan kihasználja és 20 méterről védhetetlen lövést küld a háló baloldali felső sar­kába. A játék megélénkül. Orth, majd Tritz küld veszélyes labdát, amit Planicska nehezen fog. 1 36. percben Soltyst nem fedezi Kővágó, Kropacsek nem szalad ki, mire Soltys nyugodtan a kapuhoz vezeti a labdát és belövi. Két perccel rá Kiéber előreadott labdáját Orth a bekkek között 30 mé­terről küldi a jobb felső sarokba. A félidőben az eredmény nem változik. Egy percnyi szünet után kezdődik a második félidő, amelynek folyamán a magyar csapat van fölényben, de az eredményt nem tudja megvál­toztatni. Az ötödik percben Orthoz kerül a labda, Hojer mellett fejével balra előre adja és balláb­bal suttol, a helyezett lövés Planicska martaléka. A hatodik percben újabb Orth-labdát fog Pla­nicska. Orth a kifutó kapust átugorja, gentleman- szerű viselkedéséért tapsot kap. A tizedik percben Braun gyönyörű bombáját Planicska a mezőnybe öklözi. A 13. és 14. percben a technikailag ki­váló Pucs okbz gondokat. Első bombája kapu mellett süvít, a másodikat Kropacsek szépen fog­ja. Változatos mezőnyjáték kezdődik, a 20-ik perc­ben Orth kisebb rándulást kap és elhagyja a pályát, Pasztorovics áll be helyébe. Vodicska a büntető területen belül handset vét, amely következmény nélkül marad. A 40-ik perc­ben a magyarok finist diktálnak. Egy támadást kornerre szerelnek, Braun ideális beadásából újabb komer, melyet most Jenny küld, a kapás­ból továbbított löveget Planicska újabb kornerre vágja, a Braun szép kornerét tisztázzák.. Az utolsó pillanatban Tritz kitör, de Planicska leszereli. Ko-’herarány 6:4 a Hungária javára. A mérkőzésről Pluchert, a Slavia igazgatósági tagja a következőket mondotta munkatársunknak: A mezőny legjobb embere Kiéber volt. Orth bá­mulatos technikája most is csodálatot keltett, de még nem érzi magát biztosnak, lehet, hogy part­nerei sem mindig értették meg. Molnár a fedezet­poszton hasznos munkát végzett, de ő mégis csak a csatársorba való. Kropacsek kitűnő volt. A mér­kőzés abszolút fair keretekben mozgott. A Hun­gáriánál hiba az, hogy félmagas labdával játszik, hiába vezette Orlh mindig a földön a labdát, tár­sai nem vették át tőle ezt a stílust. A Slavia ez alkalommal nem játszott olyan jól nagy ellenfelé­vel, mint legutóbb Budapesten, mig a Hungária most jobb játékot produkált. Fodor Henrik dr., a Hungária vezetője, a kö­vetkezőket mondotta: A Slavia csatársora ki­egyenlítettebb volt és ezért a 2:1 eredmény meg­felel a mutatott játéknak. Nálunk éppen a csa­társor hagyott sok kívánni valót hátra. A cseh csapatból legjobban tetszett Simunek, Pucs, Vo­dicska és Planicska, mig csapatomban Orth, Tritz, Kiéber és Kropacsek munkájával voltam meg­elégedve. A Hungária vasárnap este utazott vissza Bu­dapestre. A Slavia a Vasassal folytat most tár­gyalásokat a jövő vasárnapra vonatkozólag. )( A Spárta újból győzött Amerikában. Az Amerikában turnézó prágai Spárta 1:0 (1:0) arányban legyőzte a chikágői All Stars csapatát. A gólt Polacsek lőtte az első félidő 19. percében. Állandó Spárta fölény, de Silny minden lövése kapus mellé, vagy a kapus kezébe küldte a Lab­dát. Carvan a 70. percben megsebesült. Káda és Steiner kitűnőek voltak. 35 ezer néző és kitűnő biró. )( Prágai eredmények: DFC amatőr—Sport­brüder 5:3, Rapid—Meteor VIII. 9:0, Vrsovice— CAFC 4:2. — Csehországi vidéki eredmények: Brüx: Sparta Karlsbad—DSK 3:1, Brünn Zide- nice—rProstejov 3:2, Mór. Slavia—Brüuner SK 4:2, Teplitz: Nuselsky—TFK 5:2, Máhrisch-Ostrau: Cseh középzsupa válogatott—Sziléziai zsupa válo­gatott 2:2. A középzsupát a Viktória Zsizskov képviselte Meduna, Jelinek, Mikse és Kristál nélkül. )( A prágai DFC csúfos veresége egy amatőr csapattól. A prágai német DFC profi csapata az elmúlt hónapok kitűnő szereplése után teljesen visszaesett. Szombaton 6:2 arányban vereséget szenvedett a Viktóriától és vasárnap az amatőr Csechoslovan Kosire 7:2 (2:1) arányban verte meg. A német csapat minden ambíció nélkül és még a vidéki legrosszabb csapat nívóján alul is játszott. A pozsonyi MLSz bajnoki mérkőzései PTE—Donaustadt 3:1 (2:1). Biró: Hladky. A két csapat mérkőzése gyenge sportot hozott. Donaustadt több tartalékkal játszott, akik fizikai erejükkel akartak érvényesülni s ezt a PTE is elég helytelenül — átvette. PTE technikailag fö­lényben volt s megérdemelten győzött. A csapat­ban most már négy Ligeti ember: Unger, Tau- ber, Siebenstich és Procházka játszik. A csapat legjobb emberei Bt-olly, Krallinger és Kropf vol­tak. A Donaustadtnál Ruzics és Minarik végeztek hasznos munkát. Az első félidőben változatos me­zőnyjáték. Minarik a 10. percben rúgja a vezető gólt. Negyed óra után Krallinger kiegyenlít, majd Steiner 11-esből megszerzi a vezetést. A második félidőben állandó PTE fölény, de Donaustadt szi vősan védekezik, sőt néhányszor veszélyes le­futásai vannak. Az utolsó percben megítélt újabb 11-esből Krallinger rúgja a PTE utolsó gólját. — Vas—Virágvölgy 1:1 (1:0). Biró: Brüll dr. Az első félidőben Vas, a másodikban Virágvölgy volt a jobbik csapat. Az előbbi technikailag és takti­kailag jobban játszott, mig Virágvölgy lelkesen és szívósan szerepelt. Vas gólját szabadrúgásból Angermayer rúgta, mig Virágvölgyét Kores. A mérkőzés befejezése előtt három perccel Tran- csik a Virágvölgy kapusa oly szerencsétlenül üt­között össze Monárttal, a Vas csatárával, hogy az lábát törte. )( Kassai kerületi bajnoki mérkőzés. Tudósi tónk táviratozza: Kassán elég szépszámú közön­ség előtt játszott a Húsos a KMSE ellen. Egyenlő ellenfelek erős mérkőzése, a szerencsésebb csa­pat, azaz a Húsos, 2:1 (1:1) arányban győzött. A gólokat Húsos részéről Klein és Zimmermann lőtték, a KMSE részéről pedig Molitorisz. — Az Eperjesi TVE lemondta a KAC elleni mérkőzést. — Eperjesen az eperjesi Törekvés megérdemelten verte meg 3:1 arányban a kassai Törekvést. )( Nyilrai Atlétikai Club—Érsekújvárt Tö­rekvés 9:1 (3:1). Barátságos mérkőzés a nyitrai szigeti pályán, 700 néző. Biró: Dániel. Az ambi- ciós játékot produkáló érsekujvári legénység meg nem érdemelt súlyos • vereséget szenvedett a lom­hán játszó nyitrai egyesülettől. Dacára a nyitrai csapat állandó fölényének, a vendégcsapat mind­végig ambícióval küzdött. Az első félidőben rövid ideig tartó mezőnyjáték után a nyitrai csapat ke­rül frontba é9 fölényét a mérkőzés végéig meg­tartotta. Érsekújvár ritkán jut támadáshoz, me­lyek a védelmen megtörnek. )( A zsolnai SK Zilina 3:1 (1:0) arányban megverte a pozsonyi Makkabeát. Nagy botrány az érsekujvári futbailpályán Példátlan botrány színhelye volt az ÉSE pá­lyája a vasárnapi mérkőzésen. Miután az ÉSE— Cérnagyári meccs eseményei a szövetség elé ke­rülnek, kötelességemnek érzem, beszámolómat a legobjektivebben megírni s igyekezni fogok ma­gyarázatát adni azoknak a sajnálatos események­nek, amelyek csak azért nem jártak súlyosabb kö­vetkezményekkel, mert az ÉSE egész vezetősége s az egé:z legénysége valóságos önfeláldozással állták útját a botrány elfajulásának. Mint már annyiszor, ilyen nagyobb botrá­nyoknál, ezúttal is egyesegyedül a mérkőzést ve­zető biró tartozik felelősséggel azért, hogy a mér­kőzés alatt és után kinos jelentekre került a sor. Brüll Emil, a birák testületének elnöke, aki oly sok nehéz mérkőzésen állotta meg a helyét dere­kasan, aki elismerten a legjobb szlovenszkói bi­rák egyike, ezúttal a mérkőzés kezdetétől végig a legnagyobb indiszpozicióval küzdött, téves Ítél­kezések sorozatával egyformán sújtotta mindkét csapatot s a végén öt perccel a mérkőzés befeje­zése előtt, egy mindenképpen indokolatlan 11-el eldöntötte a mérkőzés sorsát. A rendkívül nagy­számú közönség, amely már az első félidőben a legnagyobb idegenkedéssel, de kifogástalan fe­gyelmezettséggel figyelte a többnyire a helyi csa­patot sújtó tévedéseket, s a második félidőben is tüntetés nélkül tűrte az ÉSE egy szemtanuk által kétségtelennek mondott, de a biró által el nem ismert gólját, — amely a sorozatos ÉSE-támadá- soknak, a tömeg szerint igazságtalannak tetsző megakasztását csak a megszokott „pfuj biró!“ vagy „szemüveget a bírónak!“ kiáltással foga­dott, — a minden szemlélő és az érdekelt Cérna- gyári játékosok szerint is indokolatlan 11-esnek megítélését zajos tüntetéssel fogadta. A néhány perc múlva végetérő mérkőzés lefújása után, a pályára rontó közönség inzultusaitól csak a saját testi épségük veszélyeztetésével tudták csak az ÉSE és a Cérnagyár játékosai megmenteni a bírót. Sajnos, a botrány ezzel még nem ért véget. Jellemző a közönség példátlan izgatottságára, hogy egy órával a mérkőzés befejezése után, teljes szürkületben, még 4—500 főnyi tömeg csoporto­sult a kiürített sporttelep előtt, amelyet sem a kivonult rendőrség erőszakkal, sem Holota dr. nemzetgyűlési képviselő, aki a tömeg megnyugta­tására valóságos beszédet mondott, kérlelő sza­vakkal, nem tudott szétoszlatni. A tömeg ott állt s zugó fujozással tüntetett a biró ellen. Teljes- sö­tétségben indult el Brüll Emil a pályáról. Az ÉSE 11 játékosa vette őt körül, valóságos falanxként s oldalán ment 20—30 vezetőségi tag. Példátlan demonstráció volt, amidőn legalább 500 ember kisérte ezt a menetet, persze minden inzultustól tartózkodva, de fülsiketítő füttyszóval, sípolással, pfuj-kiáltásokkal. A Főtér előtti fordulónál a rend­őrség kordont vont a tömeg elé, azonban ezt pil­lanatok alatt áttörte a tömeg s elözönlötte az egész Battyányi-utat. Ezután Brüll bírót bevezet­ték egyik elnökségi tag lakására, ahol addig tar­tózkodott, amig zárt kocsiban ki nem vitték az állomásra. . Bármennyire végtelenül sajnálatos ez a kinos incidens, annak, aki a tömegpszychét ismeri, meg kell állapítani, hogy súlyos okának kellett annak lenni, hogy erre a hallatlan, elitélendő, de spon- tánságában mégis imponáló, tömegitéletet mondó demonstrációra sor kerülhetett. A botrányba fulladt mérkőzés részletezése a következő: ÉSE—Cérnagyári SC 2:2 (2:1). I. osztályú bajnoki mérkőzés. Az ÉSE Lehoczky, Faludy, Kalmár és Hocbfeld I. nélkül teljesen felforga­tott csapattal kénytelen kiállni, azonban az uj em­berek igen jól beváltak. Nagy bele fog illeszkedni a hátvédposztra s a Zsarnóczay—Néder I. jobb­szárny a csapat legveszedelmesebb része volt. Molnár debüje kitünően sikerült. Kétségtelenül ő volt az egész mezőny legjobb embere. Szigethy akcióit nem kisérte szerencse s a Kompis—Laczkő szárny a leggyengébb része volt a csapatnak. A Gérnagyárnál különösen Siegl volt kitűnő. Bün­tető rúgásai még ha a félpályáról jöttek is, min­dig igen nagy veszélyt jelentettek az ÉSE kapu­jára. A csatársorban Fekete III. volt a legvesze­delmesebb, de igen ügyesen mozgott Siska is. Mahács szürkén játszott. A védelemben Császár volt a legszilárdabb. Turnann sok nehéz helyze­tet tisztázott, de az első gól az ő hibájából esett. — A mérkőzés maga igen sima lefolyású volt. A küzdelem igen heves volt, a tempó mindvégig erős, de a játékosok mindkét oldalon fairül ját­szottak s ha a biró fentebb részletezett sajnálatos tévedései nem zavarták volna szüntelenül a játék reális kialakulását, úgy bizonyosan szebb sportot nyújtott volna. A jobbik csapat minden kétséget kizárólag az ÉSE volt, amely a mérkőzés nagyob­bik részében határozott és eldöntő fölényben volt. A halfsor állandóan tömte labdákkal a csatár­sort, amely sokat és stílusosan támadott s ha a biró engedte, lőtt is kapura. — Az első gólt a 7. percben Zsarnóczay lőtte egyéni támadásból. A 18. percben Siegl félpályáról küldött gyönyörű büntető rúgását Siska, a tétovázó ÉSE védelem mellett belőtte. A 26-ik percben Zsarnóczay szép átadását Néder I. védheteflenül behelyezi. Szünet, után ÉSE megsemmisítő fölénybe kerül, de a tá­madásokat nem kiséri szerencse A 26. percben Kompis lövése a belső kapufáról a hálóba vágó­dik, onnan halássza ki Tuman, de a. biró nem Ítél gólt. A 40-ik percben Mikóczy éles lövését Czingel DIRIHON olajos xöklcenéstompiaö (ölstossfanger) minden országban és minden úton barátja az automobdistáknak. Főlerakat: Al. Payer, Prága II., Krakovská 21. a levegőben úszva fogja, ekkor terül el mellette Siska, mire a biró 11-est ítél, amelyet Fekete III. a rendeltetési helyére juttat. A kétségbeesett ÉSE támadások nem vezetnek eredményre. A mérkő­zés befejezése után került sor a fentebb ismerte­tett sajnálatos jelenetekre. Budapesti I. oszt, profiligameccsek Budapest, október 4. Budapesti szerkesztőségünk táviratozza: Ferencváros—Újpest 0:0. Heroikus küzdelem, ahol Ferencváros a támadásokban, Újpest pedig védelemben tűnt ki. Fogl kitűnő szerelése kö­vetkeztében FTC nem tudott gólhoz jutni, jóllehet korneraránya 8:3 volt. Újpest eleinte veszélyesen támad, de Hungler mindent véd. Schlosser a jó helyzeteket előkészítette, de a Fogl testvérek rombolnak. Az FTC védelme is kitünően szu­perált. Vasas—Bástya (Szeged) 2:1 (1:1). Vasas tá­madt eleinte, de Bástya mindent parírozott. Jelű­nek a 19. percben Szentmiklóssynak adja ki a labdát, aki 18 méterről kapásból belövi. A 32. percben Bástya felnyomul, Abrahám Soltinak, ez meg Wampeticsnek adja ki a labdát, aki a ve­tődő Nyerges mellett a hálóba juttatja a labdát, tehát egyenlít. A 35. percben Király beleugrik Emmerlingbe, akit a mentők kórházba visznek. A második félidőben a 10 emberrel lelkesen ját­szó Bástya nem tud eredményt elérni, sőt a biró még elnézésből tizenegyest ítélt, amit Szentmik- lóssy góllá érvényesít. III. kér.—Nemzeti 2:0 (2:0). Eleinte a III. kér. fölénye, a 15-ik percben Szabó szabadrúgá­sát Horváth II. befejeli. A 17. percben Kocsis hátra játszik, Augusztinovics kapus előre esik s a labda a hálóba esik. A második félidőben a Nemzetiek csapata tehetetlen volt a 10 emberrel játszó óbudaiakkal szemben. )( 33-as—Kispest 0:0. Mindkét kapus, de kü­lönösen Zsák kitünően védett. A második félidő­ben Zsák kornerkor Wagnert a kapuba löki, mire tizenegyest Ítél a biró, c|,e Gulyás Zsák kezébe lövi. Mindkét csatársor rengeteget hibáz. Bécsi eredmények: Rapid—Hakoah 2:1 (1:0), Simmering—Watzker 2:1 (1:0), BAG—Amateure 3:1 (1:4), Rudolfshügel—Admira 6:2 (1:2. Némefországi eredmények: FC Fürth—VfR Fürth 3:1, Herta—Tennis Borussia 1:0, Watzker —München 1860 1:1. Országközi mérkőzések: Koppenhágában Dánia 2:0 (1:0) arányban verte meg Svédorszá­got. Románia Zágrábban 3:2 (1:2) arányban győ­zött Jugoszláviával szemben. Stockholmban Svéd­ország második csapata 3:1 (3:0) arányban le­győzte Lengyelországot # A bécsi WAC megverte 3:2 arányban a Va- lencie CF csapatát. # ÚSZÁS A bécsi Dianná fürdőben rendezett uszóver- senyen 100 méteres szabaduszásban Gáborffy, Budapest győzött 1 p. 3.3 mp. alatt. — 400 mé­teres női mellúszásban Bienenfeld kisasszony győzött 2 p. 27.2 mp. alatt Uj osztrák rekord. Második Tautermann kisasszony Prága 7 p. 31.3 mp. alatt. Uj cseh rekord. — 400 méteres sza­baduszásban Jung Budapest győzött 6 p. alatt. 400 méter meghivási versenyben győzött Pa- hok, Budapest 5 p. 41.4 mp. alatt. — 100 méteres női szabaduszásban győzött Lechmann kisasszony 1 p. 15.01 mp. német rekordidőben. — Vizipolő Hakoah—JUG Zágráb 3:1 (2:1). ATLÉTIKA A Kassai AC szezónzáró atlétikai versenyén elért eredmények közül említésre méltók a követ­kezők: 800 méteres síkfutásban Nussenzweig 21.6 mp., 400 méteresben (ifjúsági) Treza diák 58.6 mp., 1500 méteresben Nyigocsik 4.49 p., tá­volugrásban Trizna diák 540 cm. A budapesti FTC atlétikai bajnokságok ered­ményei: 400 m.: 1. KAOE/a csapata 43.4 mp., 2. MAFC, 3. KAOE/b. — Négyszer 400-as: 1. KAOE 3 p. 24.8 mp. (Országos rekord!) Négyszer 1500-as: 1: MAC 10.04 p. (Országos rekord!) 5000 méteres csapatverseny: 1. MAC 29 pont, 2. MTK, 3. MTE. Egyénileg Gross (MTK) 15:53.2. Az 50 kilométeres német gyalogló bajnoksá­got Hahnel (Ehrfurt) 4 óra 37 p. 39.5 mp. alatt nyerte meg Siewer és Schulke előtt. A bajnoksá­got Berlinben rendezték s azon 32 gyalogló vett részt. A német- női könnyüa-tlélák sikeres szerep ■ lése Pártsban. A német női könnyüatléták első párisi szereplése szép győzelemmel végződött. Reuter kisasszony megnyerte a diszkoszdobást 85.75 méterrel, Von Btedow kisasszony győzött magasugrásban 136 cm-rel. Az angol mis Ed- wards a 200 méteres síkfutásban 26 másodperccel megjavította a világrekordot. TENNISZ Kozseluh Károly a profi tenniszbajnokok is­kolaversenyén 6:2, 6:2, 6:1 arányban megverte Landmann dr.-t. Ezután Landmann llarts, n né­met juniorbajnokkal együtt játszott Kozseluh és Menzel ellen és a Landmann-pár győzött 3:6, 6:3, 6:1 arányban. 'DMíTZuA'VAGteűl'HTRItAE