Prágai Magyar Hirlap, 1926. április (5. évfolyam, 76-99 / 1114-1137. szám)

1926-04-07 / 79. (1117.) szám

8 )( öó i!\- uudapést—SK Brátislava 2:1 (1:0% (Hétfő.) Bíró: Feuer Gábor. A 33-asok az utolsó 25 perc kivételével néni voltak jobbak, mint va­sárnapon. Egy tévesen megítélt 11-es azonban uj energiát öntött beléjük, amennyiben az utolsó 25 percen át óriási ambícióval és tempóval ját­szottak. A csapat lelke ma is Zsák volt, aki mind­végig kitünően oldotta meg feladatát. A kapott tizenegyest nem védhette. Rajta kívül csupán Pipa balösszekötőt és Újvári balszélsőt lehet dicsérni, ámbár tőlük is többet, vártunk. Bratisla- va egyszerűen szánalmas futballt játszott. Külö­nösen csatársora teljesen tehetetlen. Ilyen csatár­sornál még a legprimitiv ellenféllel szemben sem lehet győzni. Amenyire rossz volt a csatársor, annál jobban játszott a közvetelen védelem és nem kevésbbé a halfsor. Á csapat és mezőny leg­jobb embere Culik volt. — A játék az első fél­időben változatos, a másikban erős 33-as fölény jegyében folyt le. A 44-ik percben Pipa rúgja a magyarok első gólját. Helycsere után a 7-ik perc­ben Bratislava, egy a bíró által tévesen, illetve tulszigoru Ságból adott tizenegyesből, kiegyenlít. A pestiek óriási tempót diktálnak és szebbnél- szebb egyéni akciókat vezetnek. A 26-ik percben Újvári kitör és védhetetlen lapos lövéssel győ­zelemhez jutattja csapatják Feuer Gábor, szoká­sától eltérően indiszponáltan , bíráskodott. — Pozsony: Rapid—Makkabea 1:1 (1:1)- Bíró: Brüll Gyula dr. Erős küzdelmet vívott a két csapat, melynél igen sokszor a játékosok meg nem enge-. dett eszközökhöz folyamodak és amelynek ered­ménye, hogy a futballjáték nívója elég alacsony fokon állott és igen sokszor volt kénytelen a biró tulerélyes játék miatt a mérkőzést megszakítani. Az első félidőben a Rapid volt a jobbik fél, azon­ban a csatársor a gólképes Szloboda nélkül nem volt erdeményes. Zeumann korneréből éri el a Rapid a vezetést. A Makkabea ritkábban, de veszélyesebben támad. A támadások vezetője a. jó formában levő Taglicht, azonban szépen ke­resztül vitt támadásait centerezés helyett autba rúgta. Schwartz labdájával a kiszökni készülő Mayer Arnoldot az ötös vonalon faultolják. A megítélt tizenegyessel Schwartz védhetett erűi kiegyenlít. A második félidőben az iram erősen fokozódik. Makkabea nagy fölénybe kerül, azon­ban Schwartz két tiszta helyzetben hibáz. A Rapid jórészt védekezésre szorítkozik és sikerül is ka­puját a góltól mentesíteni. Makkabeánál a köz­vetlen védelem gyenge volt. A csapat legjobb része a fedezetsor volt, Weisz Árminnal az élén. A csatársorban csak Grosz és Taglicht elégítettek ki, mig a belső trió nem felelt meg. A Rapidnél Dworák hibátlan, Precs az első félidőben bizony­talan, míg a második félidőben kielégített A hali sorban csak Molnár tűnt ki, mig Schwartz volt a csapat leggyengébb embere. A csatársor­ban a legjobb ember az újonnan átigazolt Seidl volt, Zeumann szokot formáján alul szerepelt, a két szélső átlagjátékos és a tőlük telhetőt nyuj.- tották. Kitűnő biró volt Brüll dr. (Husvét hétfő.) Rapid Pozsony —Nyitrai AC 6:0 (4:0). Szigeti pálya. Biró Róth (NAC). A va­sárnapi erős iramú mérkőzéstől fáradt nyitrai csapat csak az első percekben mutatott elfogad­ható játékot. A 16. percben esett az első gól. Ra­pid állandó támadásaival még öt gólt ért el, mig Nyitra ellentámadásai elakadnak a biztosan mti- ködő Rapid védelmén. A második félidőt a NAC 8, Rapid 9 emberrel játszotta végig. A biró indo­kolatlanul túl erélyes volt. Kassai AC—Miskolci VSO 3:2 (1:2). Hús- : vétvasárnapján hatalmas közönség jelenlétében mérkőzött a kitűnő miskolci vasutas csapat, az északmagyarországi bajnok team a jelenleg jó formát játszó KAC-al. Élvezetes sport után várat­lanul az MVSC egy tizenegyessel vereséget szén- ' vedett. Az MVSC a következő csapattal áll föl: ' Zsiday—Kovács, Eperjessy—Hernády, Grendorf| Kádár—Mayer, Kiss, Horváth, Muhoray, Czapá- ry. — A csapatot Sárkány elnök vezette s a kas­sai kerületi vezetőség, valamint a KAC és Slávia vendéglátó elnöksége üdvözölte a pályán a jeles együttest. Az első félidőben változatos, időnként nívós játékot láttunk. A lelkesen játszó KAC a technikásabb vasutas csapatot 10—10 perces idő­szakaszon át szorongatta, főleg Kenedich áttöré­sei révén. A KAC csatárok kedvező helyzetekből kapu fölé suttolnak. Majd az MVSC vezet táma­dást, melyet főleg Mayer jobbszélső és a rutino- zott Muhoray nagyszerű elánnal irányítanak. Ké­sőbb a Kőszegi, Kenedich, Drab triász jut kapu­közeibe és Kenedich suttja a KAC 1 gólját ered­ményezi. A miskolci védelem a csapat gyengébb része, viszont az együttes tavalyi oszlopa, vitéz Patakv centerhalf hiánya is erősen érezhető. KAC elleni kornerből azonban Mayer pompás lö­vésével a kiegyenlítést, nemsokkal később Hemá- dy szép fejelésével a vezető gólt éri el az MVSC- nak. Félidő előtt a KAC sorozatos támadását, biz­tosnak: látszó gólhelyzeteket Zsiday kapus hideg­vérrel tisztázza, A II. félidő 2. percében Drab bombalövése védhetlenül a. hálóban akad meg. (2:2) Az MVSC ezután fölénybe kerül élvezetes passz játéka, Mu­horay és Mayer jobbszél szemrevaló, ötletes játéka révén, aminek több korner a fokmérője. Répás kapus is résen van és a Radacsovszky, Duma erős KAC védelem dicséretesen fungál. A KAC ellentámadásai veszélyesekké válnak. Egy 16-oson belül abszolvált és már-már ,sikerrel keresztül­vitt Drab-féle akciót többé-kevésbbé szabálytala­nul szerelnek le, mire az eddig alig interveniáló és kevéssé reagáló biró, Árva 11-est ítél s Rada­csovszky védhetien lövéssel a KAC győzelmévé biztosítja a barátságos mérkőzést. A hátralevő időt az MVSC pompás, nívós finise, elkeseredett KAC védelem és Kenedich, Kőszegi áttörései töl­tik ki. ■ Az MVSC a vereséget nem érdemelte meg; a technikásabb és pechesebb csapat gyak­ran előforduló sorsa érte utói. A KAC csapatát dicséret illeti a nála szokatlan lelkes, tüzes és gól rátörő játékáért, minden egyes tagját beleért­i»tia:<;aí-MacíVau.hiruat> iaiwjiasie«Bgggiras«.gay<reggflgM^^ !. )( Slavia Kassa—Miskolci VSC 1:0 (0:0). —­j Nagy közönség előtt a miskolciak uj felállításban- szerepeltek. Szép, de csatársoruk puha játéka j miatt az utolsó percben Regéczy 30 méteres bün- 5 tető rúgásával szenvedtek vereséget. A mecc3- mindvégig nyílt és hullámzó volt. A Slaviából Re­- géczy centerhalf, Fischer, Pocsányi tűntek ki. A t vendégcsapat Pataky és Gyurioskó hiányában í klasszissal gyengébb a tavalyi együttesnél. A t meccset Ratiborszky kisebb hibáktól eltekintve,- elfogulatlanul vezette. — Diósgyőr—Kassai Tö­- rekvés 5:2. A Diósgyőrött lefolyt mérkőzés a ha­• zai csapat biztos győzelmével végződött. i )( Szezonnyitó futballmérkőzés Ungvirott. UAC—UTIi 2:1 (1:0). — Annak idején részlete- i sen beszámoltunk arról a véres verekedésről, • amely 1924-ben az UTK—UAC meccs alkalmával lejátszódott. A két ungvári egylet azóta hadilábon állt egymással. Ungvár sporttársadalma természe­tesen erősen érezte ezt, mig végül az idén a jobb belátás győzött a két egyletben és békejobbol nyuj attak egymásnak. A békét a vasárnapi UTK— UAC meccs pecsételte meg. Nagy közönség előtt találkozott a két csapat. A mérkőzés megkezdé­se előtt az UTK zászlót adott át a vendég egye­sületnek, mit az UAC hasonlóval vilszonzott, majd Havas szerkesztő, a kerület elnöke mondott rövi- debb beszédet. Mindkét oldalon a védelem dom­borodik ki; az UTK csatárai szebb játékot produ­kálnak, de mindkét részen eltechnikázzák a kapu előtt. A 38-ik percben rúgja Molnár gyönyörű beadásából Platzer az UAC vezető goalját. A má­sodik félidő első tíz percében az UAC veszi át a vezetést s a 4-ik percben Choma révén megszerzi az UAC javára a második goalt; a 9-ik percben egy korner labdái Horváth (UTK) érvényesít goallá. Elvkor cirka 20 percre az UTK veszi át a fölényt, az erősebb tempó azonban mindkét csa­patot kimeríti és kapkodássá degradálódik a fél­idő további része. A játék egyébként szép volt, erős, rámenő; Hegyi Il-őt (UTK) durvasága miatt több Ízben leinti a biró. Czink (Kassai Törekvés) elfogadhatóan bíráskodott, kár, hogy hallgat a já­tékosokra és a közönségre. )( Nyitra. (Husvét vasárnap.) Nyitrai AC—Do- naustadt Pozsony 3:0 (1:0). Szigeti pálya. Biró Kessler (ÉSE). 600 néző. A jőnevü pozsonyi csa­pat nyitrai szereplése nem járt sikerrel. Nyitra egy klasszissal állott felette ellenfelének és a mér­kőzést megérdemelten, biztosan nyerte. Az első félidő 6. percében éri el a NAC a vezető gólt Friml révén. Donaustadt lelkesen fekszik a já­tékba az egyenlítő gólra törekedve. Változatos mezőnyjáték a félidő végéig, mely az eredményen nem változtat A második félidő NAC fölény je­gyében telik: el. Állandó támadások veszélyeztetik a pozsonyi kaput, melyek számos komért és két gólt eredményeznek. Pozsony újabb erő'eszttés- sel fekszik a játékba, de a N \C védelmét nem tudja éttömi. Biró kifogástalan. A mezóny legjobb embere Takács- (NAC) volt. ; ~ ­BUDAPESTI SERLEG, SLAVIA—MTK 2:1 (2:0). Husvét vasárnapján a Hungária-uti pályán 25.000 néző előtt folyt le a Slavia—MTK revans- mecese, amely hasonló eredménnyel végződött, mint a tavalyi első találkozás az elberieldi semle­ges pályán. Mindkét csapat komplett felállításban szerepelt és elsőrangú futballt nyújtott. A Slavia az első félidőben fölényben volt, amit Kratochwill és Pucs góljai fejeztek ki^ Helycsere után a ma­gyar bajnok csapat kerül frontba és Jenny egyéni akcióból megszerzi a becsületgólt. Kiegyenlíteni azonban a kék-fehérek nem tudnak, mert a Slavia védelme precízen működik. A prágai csapatban főleg Pleticha, Silny és Kratochwill magaslottak ki, mig az MTK-ban csak Remete és Braun elégi- tettek ki, Molnárnak és Opatának csak egyes jó momentumai voltak, mig Jenny góljával tűnt ki. Orova kitünően bíráskodott. — FTC—UTE 2:1 (0:1). Mindkét csapat a hétfői döntő meccsre való tekintettel erősen tartalékoltan állott fel. Első félidőben az UTE fölényben. A 20 percben Mers- va lövi a vezető gólt. A második félidőben a játék megfordul, az FTC gyakori lerohanásokkal kísér­letezik, támadásai a'att az UTE fedezetsora összeroppan. A 20. percben Palcsek kiegyenlít, majd a 30.-ban Kohut a győztes gólt szerzi meg. SLAVIA—UTE 3:3 (2:1). Budapestről jelentik: A Slavián rögtön kez­detben észrevehető volt a tegnapi erős mérkőzés. Az UTE lelkesedéssel feküdt a játékba és a győ­zelmet megérdemelte volna. A meccs heves iram­mal kezdődik és a Slavia fölényével- A 10. perc­ben Silny 20 méterről veédhetetlen gólt lő. Rövid hullámzó játék után. Kratochwill ofszájd állásból gólt plasszitoz, amit a biró ne mitél meg. — A 23. percben Schalier beadását Grossmann góllá értékesíti. 1:1. A 30. percben Soltys a kapus hi­bájából újból vezetéshez juttatja a Slaviát. — A második félidőben az UTE lelkesen támad, a meccs eldurvul. Hoyer felöki Pribojt, a megítélt 11-est az élesen a kapuba továbbitaj. 2:2. — A 17. percben Schalier beadásából Leitner az UTE harmadik gólját lövi. Az UTE egyre támad, ennek dacára a 37. percben az elcsúszó Vogl mel­lett Pucs kiegyenlít Salgó biró erélyesen látta el tiszjét. — A húsvéti serleg mérkőzés azonban nem várt kínos csattanóval végződött. Az MTK— FTC mérkőzés levonulással és bírói beavatkozás­sal fejezte be a két napos jubileumi — különben szép sportot hozó — meccseket. Az ügynek ter­mészetesen a Szövetségnél lesz folytatása. — 30.000 néző előtt folyt le a kért ősrivális csapat mérkőzése. Az FTC kezd és állandó fölényben játszik. Pataky, Tóth és Mácsay tűnnek főleg ki. A második félidőben az MTK ideges kapkodó já­tékot. produkál. A 30. percben Nadler megsérül, helyébe Braun kerül, aki Blumot, akinél nem is volt a labda, lerúgja, úgyhogy az összeesik. A biró erre Braunt kiállítja. A pályára visszatérő Nadler beleavatkozik a vitába. mire az ügyeletes rendörlisztniselö Braunt és Nádiért kivezetteti a pá­lyáról. Nemsokára Molnári állítja ki a biró, mire \ ■ az MTK levonul. Az FTC a szabályos öt percet i megvárja, ezután a biró a meccset lefütyüli. Á . húsvéti serleget igy valószínűleg az FTC-nek Ítéli ■ a szövetség. i )(Osztrák futball. Bécs: Vasárnap. Florisdorfer- Wiener SC 3:1 (2:0). Brigittaenauer AC—Grazer AC 2:1 (1:1) — Hakoah—Amateur 1:0 (1:0). — A győztes gólt Nemes lőtte 11-esből. — Rapid— Slovan 4:4 (4:0). A bécsi cseh csapat a második félidőben kitűnő játékot produkált. — Hertha— International 2:2. — Germánia—WAF 3:2. — Bécsújhely: Sportclub Wiener Neustadt—Hakoah Graz 4:2. — Graz: Arbeiter SC—DSV Loeben 4:0. — Hétfőn: Bécs: Hakoah—Rapid 4:3 (3:1). Egyen­lő ellenfelek küzdelme. A győztes gól Schőnfeld gyönyörű fejeséből esett az utolsó percekben. A Hakoahnál Fábián kapus heroikus munkát vég­zett. — Amateur—Slovan 3:2 (1:0). A döntő gólt a befejezés előtt Cutti lőtte, aki a mezőny leg­jobb embere vol. — Grazer AC—Wiener SC 2:1 (0:0). A vidéki együttes mindkét nap nagyszerű teljesítményt nyújtott. — BAC—Florisdorfer 3:0 (1:0). — Barátságos meccsek: Hertha—•Vorwárts 5:1. — Vorwárts—Rudolshügel 1:0 — Vasárnap. Rudolshiigel—Internacional 3:2. )( Osztrák csapatok a külföldön. Vasárnap. Simmeringer FC—Mülhausen 6:0. — Simmerin- ger FC—-Cercle Brüsszel 1:1. — Wiener AF— Berchem Antwerpen 1:1. — Admira—Pera Kon­stantinápoly 0:0. 3000 néző előtt folyt le ez az ér­dekes mérkőzés, amelyben a török csapat igen jó játékot produkált. Zágráb: Gradjansky—Vienna 5:2 (3:1). — Vienna II—DBC Budweis 2:1. )( Antwerpeni körmérkőzés. Royal Anvers— wich Hamlet 4:0, Berchem Sport—W. A. C. Wien Velocitas Gronimgen 6:2, Beerschort A.C.—Dul- 1:1, Royal Anvere—Dulwich Hamlet 0:3. )( Az angol ligában a nagy héten hatalmas programot bonyolítottak le. Pénteken nagy meg­lépést keltett a kupafavorit Bolton Wanderers veresége a Liverpooltól 1:0 arányban. Ugyancsak kikapott az Arsenai is az Aston Villától 3:0 sco- reral. A Manchester City pénteken és szombaton is vereséget szenvedett. Részletes eredmények. Péntek: I. osztály: Aston Villa—Arsenai 3:0, Bolton Wanderers—Liverpool 0:1, Burnley—New- castle United 1:0, Everton—Bury 1:1, Manchester City—Birmingham 2:4, Notts County—Manchester United 0:3, Tottenham Hotspurs —West Bromwich Albion 3:2, West Ham United—Leicester City 1:1. — II. osztály: Blackpool—Hull City 2:2, Chelsea —Southampton 0:0, Clapt.on Őri ént—Notts Forest 0:1, Oldham Athletic—Swansea Town 0:0, Ports- mouth—Fulham 0:0, Vale—Bradford City 2:0, Preston NF—Darlington 0:0, South Shields— Middlesbrough 2:2. — Szombaton. I. osztály: Ar­senai—Blackburn Rovers 4:2, Aston Villa—Ever­ton 3:1, Bolton Wanderers—Tottenham Hotspurs 1:1, Burnley—West Bromwich Albion 8:4, Leeds United—Sheffield United 2:0, Leicester City— Huddersfield Town 2:0, Liverpool—Birmingham 2:2, Manchester United—Bury 0:1, Newcasle Uni­ted—Cardiff City 0:1, Notts- County—Manchester City 1:0, West Ham United—Sunderland 3:2. — II. osztály: Blackpool—Oldham Athletic 2:0, Ful­ham—Notts Forest 0:2, Middlesbrough—Port Vale 3:1, Portbsmouh—Barnesley 1:2, Peston NE —Bradford City 3:1, Sheffield Wednesday—Hull City 2:0, South Shields—Derby County 0:0, Stock- port County—Southampton 1:2, Stoke—Darling­ton 6:1, Swansea Town—Chelsia 1:1, Wolver- hampton Wanderers—Clapton Orient 8:0. X Skót liga. — Szombaton: Aberdeen—Dun- dee U. 1:0, Oelltic—Kilmarnock 0:0, Dundee— Airdrieonians 0:1, Hamilon Acad.—Clydebank 2:0, Heait of Midi.—Raith Rovers 5:1, Morfon— Rangéra 1:3, Motherwell—Partick Thistle 1:0, Queen’s Park—Falkirk 3:1, St. Mirren— St. John- stone 8:1. )( Németbirodalmi futball. Vasárnap: Ham­burg: HSV—Tennis Borussia Berlin 2:2 (1:0). — Neukölln: I. FC Neukölln—Fortuna Leipzig 2:2 (2:1). — Dresdcn: Guts Muts—VfB Leipzig 3:1. — Rostock: Viktória Kopenhagen—Rostock 6:4. — Hannover: Braunschweig—Hannover 2:1. — Augsburg: Schwaben—Ballspielklub 4:0. — Bay em München—FV Saabrücken 8:3, VfR Mann- heim—Spielvereinigung Fürth 2:1, Karlsruher FV —FSV Frankfurt 1:1) VfR Köln—Alten-Essen 2:1, Viktória Hanau—FC Basel 2:1, Boldklobben Kopenhagen—Viktória Hamburg 4:2, Pforzheim —FC Aarau 3:1, Offenbacher Kickers—FC Basel 1:0, Stuttgarter Kickers—Leytonstonel Koblenz 3:3. — )( Olaszország. Vasárnapi bajnoki mérkőzé­sek: Udinese—Casale 2:1, Hellas—Internazionale 1:0, Novara—Andrea Doria 3:1, Brescia—Modena 2:2, Bologna—Legnano 6:0, Pisa—Torino 1:1, Mi­lán—Alessandria 2:2, Juventus—Pro Vercelli 2:1, Reggiana—Livorno 0:2, Genova—Parma 3:0, Cremonese—Mantova 0:0. )( Belgium. — Brüsszel: Leopold Club— Bishop Auckland 1:1, SC Andsrlecht—Union St. Gilloise 2:2. — Körmérkőzés: SC Brugge—Sim- rnering Bécs 1:1, Daring CB—Stoormvogeh 2:2, Selection Brabantoise—Highgate London 5:0, White Star Bruxelles—US Paris 4:5. — Lüttich: Urania Geneve—South Bank 1:0, Standard Liege —Philipps Findhoven 6:4, Racing Bruxelles— Stade Deudelingen 2:0, C-harleroi SC—Stade Lor- rain Nancy 0:4, SC la. Forestoise—Tufnell Park 0:2, CS Verviers—Xerxes Rotterdam 4:2. )( Budapesti II. osztályú bajnokságok. Föv. TK—BSE 1:0. — UTSE—RÁC 4:1. — KAOE-- Világosság 1:1. SPORTHÍREK X Az UTE nemzetközi kerékpárversenye nagy sikerrel folyt le. A 3X1350 m. lóverseny győztese Reischl lett 13 ponttal. 2. Scbefer Bécs, 3. Tóth Pál UTE. — Nemzetközi selejtezőverseny: 1. Vi- da László BTC 5:14.6. 2. Wolwarth Nándor. 3. Viktori. — 20 km. tempóverseny: 1. Reischl, 32 pont 30:0.4, 2. Vida BTC, 3. Kozdony Gyűli pont 30:0.4, . 2. 1926 április 7, szerda. MTE. 20 km. motorvesetéses verseny: 1. Bámcz- ky (vezető Nagy K.) 17,: 15.3, 2. Bartos testvérek 3. Piriti Savanov. — 40 km. motorverseny: Bar­tos 34:36.2, 2. Schröter, 3. Piriti. — 50 km.-e% páros verseny: 1. Reischl-Schaffer 41 pont. 2. Welwarth—Vida 21 pont, 3. Kozdony—Ortner 18’. 2X30 km.-es nemzetközi vezetékes motorverseny: 1. Bániczky 26:41.4, 2. Schröter pár, 3. Piriti pár. X Hubbard megjavította a fávolugrás rekordé ját. Csikágóból jelentik: A néger Hubbard 7.49.8 méterrel uj világrekordot állított fel a távolug- rásban, ezzel megjavítván Hoff 7.20 méteres re­kordját. )( Csehszlovákia mezei bajnokságát 8 krn-es távon husvét vasárnap futották le. 1926. évi baj­nok Drozda (Kolin) lett 24:59.8 alatt országos re­korddal. 2. PyteLa (Zsidenice Brünn), 3. Vohralik, 4. Strhiste. -— A klubcsapatok közül 1. Zsidenice lett 10 ponttal (Pytela, Vohralik, Strniste), 2. SK Zsidenice II., 3. Sparta. X A bécsi WAC Szombathelyen. A Wiener AC egy kombináltja a húsvéti ünnepeken Szom­bathelyen vendégszerepeit, ahol vasárnap a Szélű­ét 1:0 arányban legyőzte, hétfőn pedig a SzAK- tól 1:0 arányú vereséget szenvedett. X Spanyol bajnokságok. Espagnol—Ibéria 3:1. — Sevilla—Reál Madrid 3:2..— Racing San- bander—Bilbao 1:4. — FC Barcelona—Saragos-sa 3:0. )( Svájc. Hétfő: Zürich: Grashopers—Nord­stern 8:1. — FC St. Gálién—Schwalben Ulm 5:2. — Modéna—FC Lugáio 2:2. — FC Bern—Solo- tura 1:0. X Amszterdam. Servette Géni—Blauw Witt Amszterdam 2:2. — Wimbledon—Ajax Amszter­dam 4:2. — Montepellier: Joung Fellows Zürich —Stade Olimpique 5:2. X Jéghockey. Berlin: London Lyons—Berli­ner Schlittschuhclub 7:2 (2:1). A hétfői revans- meccsen a berliniek a bécsi Watsonnal állottak ki é9 ugyancsak 7:2 arányban győztek. X Frippó legyőzte Spallát. Buenos Airesből jelentik: Az argentínai Firpo Spalla Európa-haj- nokot 12 menetben pontozással legyőzte. )( Gyephockey. Angol— Szász női válogatott 14:0 (8:0). Az angol nők elsőrangú játékot produ­káltak. — Brünn: Bewegungsspieler Bécs—Br. SC 3:2 vasárnap és 1:1, hétfőn. LC5PORT )( A prágai ügető és lóversenyek gyönyörű időben élénk látogatotság mellett igen jó sportot hoztak. A kuchlei megnyitó verseny bukmékerek nélkül folyt le, miután — amint már említettük — a Jockey Club és a könyvesek között mege­gyezés nem jött létre. Sok fogadó azonban nem sajnálta a könyvesek távoliéiért, miután a megnyi­tó verseny szenzációsan rekord kvótát 1044:20-at adott A versenyt az autszajder Pampeliska nyer­te, mig a favoritok hátul maradtak. Az Elbe-han- dikap győztese Roksbore lett. A Lada istálló „Erosa“ a Zsidovitzi és az Orkán welter-handicap versenyt nyerték meg szép küzdelem árán. A húsvéti handicap győztese a Valci lett, az éladási versenyt Mimikri nyerte. A Stadionban gyönge mezőnyök indultak, úgy látszik azonban, hogy az ügető versenyek kedveltebbé kezdenek válni Prágában. Most már csak a győztes dijakat kell emelni, hogy idegen istállók is kedvet kapjanak a startra. A drezdai sakkverseny A Szász Sakkszövetség jubileumi verse­nye husvét vasárnap kezdődött meg. A ver­senyen 10 nemzetközi játékos vesz részt Az első nap eredményei voltak: Johner legyőzte a magyar Steinert, Rubistein Yatest, Aljechin S&mischt, Niemzovitsch Blümischt A német Holzhausen Tartakowerrel remisre végzett — A hétfői második fordulón Rubinstein le­győzte Holzhausent, Niemzovitsch Johnért Aljechin Blümischt. A Steiner—Yates és a Samisch—Tartakower játszmák függőben ma­radtak. — A verseny állása a második for­duló után: Aljechin, Niemzovitsch, Rubin­stein 2, Johner 1, Tartakower 0.5 (1), Holz­hausen 0.5, Samisch, Steiner, Yates 0 (1), Blümisch 0. — Kedden Yttes—Johner, Sa­misch—Rubinstein, Blümisch—Tartakower és Niemzovitsch—Aljechin partiek kerülnek el­döntésre. Az Ausztria—Németország amatőr sak­kozóinak válogatott versenyén Ausztria 5.5: 4.5 ponttal vezet. — A Carls—Becher játszma függőben maradt. Amennyiben Carls remi- zál, Németország utoléri Ausztriát. X | Egyetlen magyar családnál sem hiányozhat! § Megjelent! Djdonság! Ifjúsági könyvtár 1. kötete. Seidl. Sándor: á Tapsifüles Nyuszika és egyéb csodatorténetek. >' Sk Hármon Károly fe*Wtnüvcsx 30 művészi J illusztrációján-*', kötve, 100 oldal térje- A delemben, elsőrendű kiállításban csak V Hí. H._ Megrendelhető lapunk könyvosztályában. A pénz előzetes \ beküldi se esetén phis Ki. 1.30 portó. \ \S ve.