Pest Megyei Hírlap, 1994. október (38. évfolyam, 230-255. szám)

1994-10-31 / 255. szám

14 PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. OKTÓBER 31., HÉTFŐ Csaka gólarány dönt az első' három helyen Döntetlen a dömsödi rangadón Labdarúgó NB III Duna-csoport Szigetszentmiklósi TK— Szondi Velence 0-3 (0-1) Szigetszentmiklós, 300 néző. V.: Lovász. Szigetszentmiklós: Szimandl — Székely, Babinszky, Jezsek, Károly (Boda), Kincses, Herbály (Halász), Végh. Kiss Cs., Hollik, Ki­rály. Edző: Sinkovics Ferenc. Esélyesként érkezett a Szondi Velence együttese a szigetszentmiklósiakhoz. Ezt nem­csak a táblázaton elfoglalt (negyedik) helyezé­sük, hanem az alaposan megerősített csapat összetétele is sejtette. Edzőjük pedig, az egy­kori népszerű ferencvárosi csatár, Szokolai László, újabb garancia lehetett a jó szereplés­re. Ennek ellenére hazai támadásokkal kezdő- tött a mérkőzés, a vendégek gyors kontrákkal próbáltak eredményt elérni. Egy ilyen táma­dást követően — a játék képe alapján — némi meglepetésre, az első negyedóra végén Tieber révén sikerült is megszerezniük a veze­tést. A gól után Hollikék többször is nagy helyzetben hibáztak, vagy a Szondi kosaras termetű kapusa, Boronics védett bravúrosan. A második játékrészben folytatódtak a ha­zai rohamok, ám ez csak a mezőnyfölény ki­harcolásához volt elegendő. A velenceiek gyors csatáraikban bíztak, s Tieber a bizonyta­lan szigetszentmiklósi védelem mellett immár második gólját szerezte. Nem sokkal később Szekeres találata végleg eldöntötte a meccs sorsát. A biztos Szondi-győzelem annak kö­szönhető, hogy a vendégek kevés helyzetüket értékesítették, míg a hazaiaknak a jobbnál jobb szituációk sem voltak elegendőek a gól­lövéshez. Sinkovics Ferenc: A labdarúgást a Sziget­szentmiklós játszotta, a sportszerűen küzdő Szondi három kontratámadása gólt eredmé­nyezett. Több százszázalékos ziccert hárított az ellenfél kapusa. Jó: Babinszky, Hollik, Je­zsek, Székely. (Ifi: 2-2. Tudósító: Vágner György.) Elektromos—Érd 1-3 (1-3) Népfürdő utca, 300 néző. V.: Szabó. Érdi VSE: Schmidt — Mészáros, Pánczél, Horváth Zs., Kovács, Vanczó (Fazekas), Hor­váth S., Ungi, Molnár, Juhász (Szepessy), Varga (Habos G.). Edző: Gálvölgyi István. A hetek óta jó formában lévő érdi csapat esélyesként érkezett az Elektromos élleni mér­kőzésre is. A találkozó elején a budapestiek megpróbálták meglepni a megyeieket, de ha­mar kiderült, Pánczélék szervezettebb és ve­szélyesebb játéka ellen nincs mit tenniük. Az érdiek szereztek vezetést egy gyors támadás után. Molnár elé pattant a labda a kaputól hat méterre, s a játékos perdítése a hálóban kötött ki (0-1). Nem sokkal később gyönyörű góllal növelte előnyét a Duna-csoport másodikja. Ungi futtából 16 méterről lőtt szépségdíjas gólt (0-2). A folytatás pedig mint az álom, hi­szen középkezdés után egy jobb oldali beadás­ból Varga bólintott a kapuba (0-3). Ezt köve­tően több szempontból is sajnálatos esemé­nyek történtek. Kezdődött egy kihagyott (Schmidt) 11-es, majd folytatódott Varga sé­rülésével, akinek belefejeltek az arcába. Az érdi játékost mentővel kórházba szállították. Az eset után újabb 11-est rúghattak az érdiek, de ez is kimaradt. A második játékrészben a megyei csapat inkább az eredmény tartására törekedett, a játékosokra hatással volt társuk sérülése. Az Érd nagyobb arányban is nyerhe­tett volna. (Tudósító: Oláh György.) A fehér mezes érdiek hetek óta kiváló for­mát mutatnak Krekács Róbert felvétele UFC Tatabánya— PSC Pilisvörösvár 3-2 (2-2) Tatabánya, 600 néző. V.: Pápai János. Pilisvörösvár: Tóth I. — Bálik (Szvitna), Lőzsi, Mezei, Pfeiffer, Tóth L., Galambos, Brandhuber (Gergely), Sztrizsakov, Szeibert, Horváth (Wohl L.). Edző: Gergely Károly. A három kulcsemberét nélkülöző PSC (Lu­kács, Wohl, Minárik) elszenvedte első veresé­gét az igen agresszíven játszó tatabányai csa­pattól. Bálik súlyos csonttörést szenvedett. Gól: Tóth L., Szeibert. Jók: Tóth L., Szeibert. (Ifi: 2-2, tud.: Steckl János.) Mátra-csoport Dunakeszi—Pásztó SE 2-0 (0-0) Dunakeszi, 400 néző. V.: Kalics József. Dunakeszi: Telek — Kiss Zoltán, Kecskés (Jeszenszki), Kovács Péter, Balázs Zoltán, Pánczél, Törteli, Kekecs (Kiss József), Varga (Kovács M.), Steidl Ákos, Szűcs. Edző: Ste- idl Sándor. Kényelmesen kezdtek a csapatok. Jobbára a játék csak a mezőnyben volt. Három gól­helyzet adódott ugyan a hazai csatárok előtt, de ezek mind kimaradtak az első félidőben. A második félidőt már nagyobb iramban kezd­ték a hazaiak. Az 5. percben a félpályáról Ste­idl Ákos tört ki, és lőtt a hálóba. A 74. perc­ben pedig Törteli beállította a mérkőzés vég­eredményét. Gól: Steidl, Törteli. Jók: Steidl, Szűcs, Törteli, ill. Visivölgyi, Varga, Veres. (Ifi: 1-0, tud.: Buchardt Tibor.) Labdarúgó megyei I. osztály Túra—GEAC 1-1 (1-0) Túra, 700 néző. V: Székely, Túra: Király — Tóth I., Rózsavölgyi, Kaj- tor, Mayer, Mészáros, Pásztor (Kajári), Nagy G., Lipcsei (Sabin), Őszi (Tóth B.), Breznai. Edző: Lipcsei Zoltán. GEAC: Hóka — Nagy N, Puskás, Juhász, Kristyán, Balogh, Ecker, Stefko (Tóth J.), Kis­pesti, Kelenvölgyi, Ferencz. Edző: dr. Nagy Béla. Az első félidőben több góllal kellett volna vezetni a túrái csapatnak, ehelyett a négy zic­cerből csak egyet sikerült értékesíteni. A máso­dik félidőben is a hazai csapat maradt támadás­ban, de egy ellenakció lévén a GEAC engyen- líteni tudott. A hátralevő időben a vendégcsa­pat minden energiáját a védekezésre fordítot­ta, sikerrel. A helyzetek alapján a hazai csapat­nak győzni kellett volna. Gól: Breznai illetve Ecker. Jó: Tóth I., Mayer, Mészáros, Breznai, illetve Kelenvölgyi, Puskás, Hóka. (Ifi: Tú­ra—Toldi SE 2-0 Tud: Lipcsei Zoltán.) Pomáz—Gyömrö 0-1 (0-1) Pomáz 300 néző, V.: Kollár Pomáz: Puzder — Boruzs, Loncsák, Me- licsher, Orgován, Lenorics, (Éberling), Antal, Kovács, Markolt, (Hamvas), Borbély, Oláh. Edző: Mezei Miklós. Gyömrő: Gerhát — Csikó, Szabó, Kiss András, Nászatrai, Vitárius, Vas, Józsa, Pálfal- vi, Baranyi, Galambos. Edző: Tóth János Gól: Galambos, Jók: Puzder, Meliher, ill. az egész Gyömrő. A mérkőzést végig támadó Pomáz nem tud­ta feltörni a jól védekező Gyömrő védelmét. (Ifi: 1-3, tud.: Borbély László.) Taksony—Kartal 1-0 (1-0) Taksony, 350 néző. V: Nagy. Taksony: Sumits — Kátai, Szabó T., Sza­bó Z., Gál, Komori, Bauer, Kamrás (Pöltz), Fe- renczy, Reznek (Szédeli), Nemes. Edző: Glász Jakab. Kartal: Nagy — Mózner, Smitt, Soós, Med- veczki, Turcsányi, Bencsik, Augusztin, Botsz- ki (Lábát), Deli, Kis (Cseh). Edző: Borbély András. Meddő hazai mezőnyfölény jellemezte az első félórát, míg a Kartal egy-egy kontratáma­dást vezetett. A három pontot jelentő szépség­díjas gól a 33. percben született, amikor Kam­rás több vendégvédőt kicselezve, a hálóba lőtt. Ezt követően kétszer is bravúrral hárított a ha­zai kapus. A 60. percben Turcsányit a játékve­zető kiállította, mert a jól cselező gólszerzőt buktatta. Később meglepetésre feljött a tíz főre olvadt vendégcsapat, de a szerencse elpár­tolt tőlük, s nem a hazaiakon múlt, hogy nem egyenlítettek ki. A mérkőzés egyik legna­gyobb helyzetét a kartaliak döngő kapufája je­lentette. Gól: Kamrás. Jó: Sumits, Szabó Z., Ferenczy, Gál, Nemes, ill. Augusztin, Cseh, Smitt. Glász Jakab: Küzdelmes, közepes színvo­nalú mérkőzésen a szerencsével sem álltunk hadilábon, a Kartal igen közel állt a pontszer­zéshez. Borbély András: Küzdelmes mérkőzésen megérdemelt a Taksony győzelme. (Ifi: 1-1, tu­dósító: Barna Barnabás) Dömsöd—Nagykáta 2-2 (0-2) Dömsöd, 200 néző, V.: Bakos, Dömsöd: Lázár — Vígh, Elekes, Benkő, Balázs, Gégény, Rettenbiller, Ispán, Árky, Pandúr, Lacza (Brassó). Edző: Elekes István. Nagykáta: Havasi — Kiss Cs., Szécsényi, Ágh, Budai (Szálkái), Kecsmarik, Kiss Ä., Győré (Lengyel), Varga, Burai, Tóth. Edző: Czakó Péter. Küzdelmes, nagyon jó mérkőzésen a hazai csapat hatvan percen át rohamozott. Az ered­mény a vendégekre nézve hízelgő. Gól: Ba­lázs, Gégény, ill. Kecsmarik, Burai. Jó: Ba­lázs, Gégény, Árky, ill. Szécsényi, Kecsmarik, Varga. (Ifi: 4-3, tud.: Madarász András.) Bugyi—Bag 3-2 (2-1) Bugyi 150 néző, V.: Illyés Bugyi: Bai — Török, Csemus, Földeák (Vi­ola), Socaci, Proksa, Horváth Z., Beke (To­kios), Pavelcsák, Draos, Orosz. Bag: Kocsis — Aszód, Horváth J., Gubik, Simó, Kiss (Reidl), Katona, Smigol (Tóth), Maglódi, Juhász, Markóczi. A remekül kezdő hazai csapat sorozatos tá­madásai a 15. percben értek góllá Proksa egyé­ni alakítása eredményeként. Az ezután ki­egyenlítettebbé váló mérkőzést a 26. percben egy szöglet utáni Proska fejes gól már-már el- döntötté tette. Az első igazi vendégtámadás azonban öngóllal ért véget Orosz révén a 38. percben és felhozta a Bagót, amely egy gyors kontratámadás végén az 53. percben Markóczi góljával kiegyenlített. A hazaiak sorozatos helyzetkihagyásuk után a maguk számára tet­ték nehézzé a mérkőzést, s csak a 88. percben Tokics gyönyörű fejesével tudtak nyerni. Gól: Proksa (2), Tokics, ill. Orosz (öngól), Markóczi. Jók: Bai, Horváth Z., Földeák, Proksa, ill. Kocsis, Horváth J., Markóczi. (Ifi: 8-0, tud.: Rácz Zsolt.) Ráckeve—Halásztelek 2-5 (1-3) Ráckeve 400 nézó', V.: Kóródi Ráckeve: Tóth — Szanyó Z. (Feldner), Mester, Pataki (Markó), Molnár, Kiss Cs., Kécza, Kovács, Szanyó T., Békési, Búzás (Papp) Edző: Czikora Mihály. Halásztelek: Szentgyörgyi — Juhász, Tálos, Kálmán, Knolmár, Kovács, Csirinyi, Gáspár, Kiss, Kalácska, Grittó. Edző: Mészöly József. Az ifista játékosokkal felálló Halásztelek nem tisztelte nagynevű ellenfelét, s a 15. perc­ben már 3-0-ra vezetett. A hazai csapat két ti­zenegyest is hibázom, ám így is egyértelmű volt a vendéggyőzelem. Gól: Szanyó T., Kéc­za, ill. Kiss (2), Kalácska, Grittó, Csirinyi. Jók: Szanyó T., ill. az egész halásztelki csapat (Ifi: 3-2, tud.: Pataki József). Maglód—Örkény 2-1 (0-1) Jó iramú, izgalmas mérkőzésen tartotta otthon a három pontot a maglódi csapat. Mivel Gu- gyerás Sándor, az Örkény edzője lemondott, Sebestyén Ferenc irányítja ideiglenesen az együttest. Duna-csoport Alföldi csoport Mátra-csoport 1. P.-vörösvár 10 1 1 34-14 31 1. Kalocsa 82226-12 26 1. Eger 11 - 1 42- 6 33 2. Érd 9 1 2 26-11 28 2. KTE 8 1 3 35-13 25 2. Jászberény 8 2 221- 8 26 3. Pénzügyőr 8 2 2 25- 9 26 3. Kiskőrös 72 3 26-10 23 3. M.-Rocco 8 22 27-15 26 4. H. Szondi 7 1 4 26-22 22 4. Szegedi D. 63 3 11- 821 4. Dunakeszi 73 223- 8 24 5. B.-csemye 63 3 22-15 21 5. Makó 6 1 5 22-17 19 5. Szolnoki 65 1 25-13 23 6. Csákvár 6 1 5 24-22 19 6. Gyula 543 13- 9 19 6. REAC 7 1 4 22-15 22 7. Fradi Rt. 5 25 20-15 17 7. K.-félegyh. 54 3 18-15 19 7. Gyöngyös 6 1 5 16-15 19 8. Tatabánya 45 3 20-21 17 8. Szeged FC 6 1 5 21-20 19 8. Monor 5 3 4 23-22 18 9. Bicske 43 5 19-26 15 9. KSC-RSC 5 3 422-15 18 9. Recsk 4 2 6 22-30 14 10. Sz.-miklós 4 2 6 20-22 14 10. SZVSE 5 1 6 18-16 16 10. F.-abony 3 36 11-15 12 11. D.-varsány 345 7-17 13 11. Orosháza 5 1 6 20-19 16 11. Szécsény 3 3 6 14-23 12 12. Dorog 32 7 16-17 11 12. K.-dorozsma 4 3 5 23-23 15 12. Pásztó 25 5 16-19 11 13. Viscosa 327 7-17.11 13. Békés 42 6 15-24 14 13. Apc 1 5 6 7-20 8 14. Ercsi 3 1 8 16-20 10 14. Cegléd 2 2 8 11-24 8 14. Palotás 2 2 8 12-27 8 15. Elektromos 3-9 14-27 9 15. Mezőberény 2 1 9 6-33 7 15. B.-gyarmat 1 3 8 11-42 6 16. RTK 22 8 13-33 8 16. M.-kovácsh. 2 1 9 8-37 7 16. Tenk-4 8 12-26 4 Totóeredmények 1. Újpest—Kispest-HFC 3-1 1 2. BVSC—Vác FC-Samsung 3-0 1 3. Bremen—Frankfurt 2-0 1 4. B. München—VfB Stuttgart 2-2 X 5. Dresden—Dortmund 0-1 2 6. Freiburg—1. FC Köln 4-2 1 7. Leverkusen—Schalke 04 2-2 X 8. M.gladbach—1860 München 2-0 l 9. Bari—Genoa 4-1 l 10. Brescia—Fiorentina 2-4 2 11. Cagliari—Torino 1-0 1 12. Juventus—Milan 1-0 1 13. Lazio—Cremonese 1-0 1 Pluszmérkőzés: 14. Sampdoria—Napoli 0-0 X Megyei I. osztály 1. Nagykáta 7 3 2 24- 9 24 2. Dömsöd 7 3 2 24-10 24 3. Túra 7 3 2 26-18 24 4. Dabas-Sári 7 1 4 21-18 22 5. Maglód 6 1 5 17-13 19 6. Halásztelek 6 1 5 22-22 19 7. Taksony 5 3 4 22-26 18 8. Pomáz 5 2 5 29-24 17 9. Bugyi 5 2 5 20-27 17 10. Ráckeve 4 4 4 25-24 16 11. Örkény 4 4 4 19-19 16 12. GEAC 4 4 4 17-17 16 13. Nagykőrös 3 5 4 15-16 14 14. Kartal 4­8 26-26 12 15. Gyömrő 3 2 7 16-26 11 16. Bag — — 12 6-34 Elszenvedte első vereségét a Pilisvörösvár Két büntetőt is hibázott az Érd