Pest Megyei Hírlap, 1994. október (38. évfolyam, 230-255. szám)

1994-10-31 / 255. szám

i PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. OKTÓBER 31., HÉTFŐ 15 A szünet jót tett a gödöllői játékosoknak Öt pontra nőtt az újpestiek előnye Beringer a battai pontmentő Labdarúgó NB II Nyugati csoport Budafok—Százhalombattai FC 1-1 (1-0) Budafok, 500 néző. V.: Makai. Budafok: Szieben — Takó, Kroner, Sza­mosi, Szabó V. — Gál, Bősze, Vanicsek, Nagy S. (Somogyi 80. p.) — Balogh, Wend- ler. Edző: Krivitz Tamás. Százhalombattai FC: Lipták — Fekete (Serfőző 46. p.), Kövesi, Sipos, Tolnai — Nagy, Beringer, Dobesch, Károlyi R. — Csor­ba (Kovács 65. p.), Károlyi G. Edző: Hege­dűs Béla. Gól: Balogh a 13., ill. Beringer a 47. perc­ben. Sárga lap: Wendler a 21., Balogh a 28., Szabó V. a 67., ill. Sipos az 57., Serfőző a 61. percben. Kiállítva: Sipos a 75. percben. A mérkőzés első húsz percében a hazaiak já­tékán egyáltalán nem látszott, hogy tisztelnék ellenfelük tabellán elfoglalt harmadik helyét. A budafokiak támadásai két magas játékosukra, Baloghra és Nagyra épültek. A battaiak ebben az időszakban jobbára csak védekeztek, s ezt mindössze 13 percig tudták kapott gól nélkül megtenni. Ekkor Balogh kapott labdát a tizenha­tos jobb oldalánál, és éles szögből lőtt Lipták kapujába (1-0). A hátrány „ébresztőt fújt” a me­gyeieknél, fokozatosan vették át a játék irányítá­sát, ám mezőnyfölényük az eredményben nem mutatkozott meg. A második játékrész edző- és közönségnyugtató góllal kezdődött a százha- lombattaiak részéről. A kitűnően játszó Berin­ger vezette fel a labdát, majd húsz méterről, bal­Keleti csoport Gödöllő-Verzál LC—Nyíregy­házi FC 2-0 (0-0) Gödöllő, 600 néző. V.: Hidasi Gy. Gödöllő-Verzál LC: Nagy — Balogh — Kiss, Somogyi, Ivanovics — Simon, Török (Dvorszki), Bábik, Szász (Nagylaki) — Burzi, Szamosi. Edző: Garaba Imre. Nyíregyházi FC: Feke — Szatke, Dabni, Cselószky (Bessenyei), Fudák — Kovács, Bar­na, Bagoly, Papp — Szkunt, Kapusztyin (Mo­hács). Edző: Buús György. Gól: Burzi az 52. és a 78. percben. Sárga lap: Gerószki az 51. percben. A sáros, mély talajú pályán nem nagyon tu­dott folyamatos jó játék kialakulni. Az első fél­időben jobbára csak a két 16-os közt pattogott a pettyes. A fordulás után egy egészen más já­tékfelfogású Gödöllő lépett pályára. Azonnal magához ragadta a kezdeményezést, egymás után vezette a veszélyesebbnél veszélyesebb tá­madásokat a nyírségiek kapuja felé. Egy gyors támadás befejezéseképpen Dvorszki az 52. percben a védőkről a jobb oldalra kipattanó lab­dát laposan középre lőtte, és a berobbanó Burzi a védők között a kapu bal oldalába bombázott (1-0). Továbbra is a hazaiak uralták a mezőnyt, Károlyi Róbert (jobbról) ezúttal kűzdöképes- ségével tűnt ki. Krekács Róbert felvétele lal, nagy lövéssel egyenlített (1-1). Továbbra is a vendégek maradtak támadásban, több lehető­ségük is adódott a vezetés megszerzésére, de ez­úttal nem sikerült megismételni az elmúlt sze­zon 2-1-es battai sikerét. Ennek ellenére egy iz­galmas találkozón megérdemelten szerzett pon­tot Hegedűs Béla edző együttese. Hegedűs Béla: A második félidőben akár a három pontot is megszerezhettük volna. A kiállítás után hősiesen küzdött a csapat. Oláh György s ennek következtében a 78. percben a kaputól mintegy 35 méterre Dvorszki végezhetett el szabadrúgást, s a magasan beívelt labdájára az alacsony termetű Burzi emelkedett a legmaga­sabbra, és mintegy 8 méterről a léc alá fejelte a pettyest (2-0). Ezt követően a nyírségiek min­dent egy lapra feltéve lendültek támadásba, töb­bet birtokolták a labdát, de támadásaikban nem volt kellő átütőerő. A második félidőben muta­tott játéka alapján a Verzál LC teljes mérték­ben rászolgált a kétgólos győzelemre, amely rendkívül fontos volt számára, hogy a tabellán ne szakadjon le az üldözőbolytól. A mérkőzés krónikájához tartozik még a bírói hármas rend­kívül korrekt és kiváló közreműködése, amely az ilyen mély talajú pályákon nagyon ritka je­lenség. Jók: Burzi (a mezőny legjobbja), Ba­logh, Szamosi, Szász, ill. Feke, Szatke, Drobni. Garaba Imre: Nem értem a játékosaimat, miért kell megvárni azt, hogy az edzőnek a szü­netben emberi mivoltából kivetkőzve kelljen rendre utasítani őket. A második félidőben nyújtott játékunk alapján megérdemelten gyűj­töttük be a három pontot. Buús György: Fegyelmezetlenségünknek és figyelmetlenségünknek köszönhető ez a ve­reség. Könczöl Gábor Továbbra sem megy a Szőnyi úton Labdarúgó NB I BVSC-Dreher—Vác FC- Samsung 3-0 (1-0) Szőnyi út, 2000 néző. V.: Kiss G. BVSC-Dreher: Tarlósi — Csábi — Nagy P., Szalma — Marozsán, Komódi, Urbányi, Bognár, Farkas (Bondarenko, 69.) — Bükszegi, Kovács. Vác FC-Samsung: Koszta — Puglits, Nagy T., Kasza, Aranyos — Nyikos (Nyilas, 29.), Kriska, Víg (Sallai, 57.), Romanek — Szedla- csek, Füle. Gólszerzők: Komódi (21.), Szalma (52.), Bognár (57.). Sárga lap: Farkas (55.), Marozsán (56.), illet­ve Nagy T. (22). Nem a legkedvezőbb előjelekkel érkezett a BVSC-stadionba az ősszel váltakozó teljesít­ményt nyújtó váci gárda. Amióta az első osztály­ban szerepel az együttes, még egyszer sem tud­ta otthonában megverni a vasutascsapatot, sőt mindannyiszor gólképtelennek bizonyultak. Az elmúlt fordulóban szerzett öt találat azonban re­ményeket adhatott volna az esetleges jó ered­mény, vagy talán a győzelem elérésére az idei bajnokságban igen fegyelmezetten játszó BVSC ellen. A találkozó elejét jellemző eseménytelen per­ceket a hazaiak szakították meg jó negyedóra el­teltével. Előbb Farkas lövését védte Koszta, majd a kipattanót Urbányi bombázta a váci kapu felé, de a kapus ezúttal is a helyén volt. A 18. percben láthattuk a mérkőzés első váci lehe­tőségét, amikor Puglits bal oldali beívelését Füle fejelte alig mellé. Nem sokkal később Szed- lacsek került ajtó-ablak helyzetbe, de lövése kö­zépre tartott, így Tarlósi hárítani tudott. Ki­egyenlített, de ugyanakkor nem túl színvonalas A váciaknak most sem sikerült nyerni a Sző­nyi úton Krekács Róbert felvételei játék folyt a nagyon nehéz talajú pályán, míg­nem vezetést szerzett a BVSC. Egy bal oldalról érkező beadás után az elfekvő Koszta előbb megfogta a labdát, ám — a lelátóról úgy tűnt — az arra járó Komódi kisodorta a kezéből, s az üres kapuba továbbított (1-0). (A játékvezető Kiss Géza szerint Koszta kiejtette a játékszert, s Bognár György (csíkos mezben) utolérte Fü­lét a góllövőlistán. ezért adta meg a gólt.) Az eset után reklamáló csapatkapitány, Nagy Tibor sárga lapot kapott. A bekapott találat után valamelyest belekap­csolt a Vác, de egy-két helyzet kialakításán kí­vül többre nem futotta erejéből. A 4L percben lehetett hallani az első tapsot a vendégszurko­lók részéről, ám ez nem a csapatnak, hanem az oldalvonal mellett többször is bizonytalankodó Kurmai partjelzőnek szólt, aki az összecsapás során először emelte fel zászlaját les miatt. Volt némi igazság a közönség ironikus viselkedésé­ben... Az egygólos előnnyel teljesen elégedet­ten vonulhatott pihenni a Vasutas, amely, akár­csak ellenfele, pontatlanul játszott. Fordulás után aztán eldőlt a három pont sor­sa. Az 51. percben egy beívelt szögletnél rosz- szul jött ki kapujából Koszta, így az üresen álló Szalmának nem volt nehéz dolga a hálóba fejel­ni (2-0). Öt perc múlva a BVSC legtöbbet futó játékosa. Bognár György növelte csapata előnyét, amikor Nagy rosszul sikerült felszaba­dítására csapott le, s a tehetetlen váci portás mel­lett a jobb sarokba lőtt (3-0). A meglehetősen nagy hátrány tudatában megpróbálták a lehetet­lent a váciak, de rendkívül görcsösen és idege­sen futballoztak. Ahogy közeledett a mérkőzés lefújását jelző hármas sípszó, egyre nyilvánva­lóbbá vált, hogy tovább tart a Samsung Szőnyi úti mélyrepülése, s ismét rúgott gól nélkül kell hazatérnie erről a pályáról. A mai találkozón mindenesetre jogos, megérdemelt budapesti győzelem született. Ezzel a vereséggel a Vác to­vábbra is a bajnoki táblázat közepén tudhatja magát, s egy előkelőbb őszi helyezés megszerzé­se bizony nem lesz könnyű feladat a Békéscsa­ba, az ÚTÉ és a Győr ellen. Egervári Sándor: Gratulálok csapatom vala­mennyi játékosának, hiszen harcos és fegyelme­zett, s olykor szemre is tetszetős játékkal vertük meg a tavalyi bajnokot. Csank János: Nagyon kapkodóan játszot­tunk, a középpályánk igen gyenge volt, s védő­im se azt a teljesítmény nyújtották, amit elvár­tam volna tőlük. A BVSC minden tekintetben jobb volt, azzal együtt, hogy az első gól szerin­tem szabálytalan körülmények között esett. Réti József Nyugati csoport 1. Siófoki BFC 11 7 2 2 25-11 23 2. BKV Előre II 7 2 2 18-12 23 3. Százhalombatta 11 6 3 2 17-14 21 4. Veszprém 11 5 4 2 13- 7 19 5. Keszthely 11 5 3 3 20-14 18 6. Mohács 11 5 3 3 18-13 18 7. Paks 11 5 2 4 15-13 17 8. Bajai FC 11 4 4 3 18-19 16 9. Budafoki LC 11 4 4 3 15-17 16 10. Haladás . 11 5­6 21-17 15 11. Dunaferr 11 3 5 3 7- 6 14 12. Matáv SC 11 4 1 6 18-19 13 13. Beremend 11 3 1 7 12-18 10 14. Tatabánya 11 3 1 7 10-16 10 15. ESMTK 11 3­8 8-25 9 16. Pécsi VSK 11 1 1 9 8-22 4 Keleti csoport l.MTK 11 9 1 1 19- 2 28 2. Salgótarján 11 8 2 1 31-14 26 3. Kaba 11 7 2 2 14- 8 23 4. Tiszakécske 11 5 4 2 20-10 19 5. Kazincbarcika 11 6 1 4 23-19 19 6. Nyíregyháza 11 5 2 4 12-15 17 7. Szarvas 11 4 3 4 12-13 15 8. Diósgyőr 11 3 5 3 14-13 14 9. Balmazújváros 11 4 2 5 23-23 14 10. DI. Kér. TVE 11 3 3 5 12-14 12 11. FC Hatvan 11 3 3 5 13-16 12 12. Gödöllő 11 3 3 5 12-16 12 13. Hódmezővásárhely 11 3 3 5 13-18 12 14. Hajdúnánás 11 3 2 6 5-11 11 15. Tiszavasvár 11 1 3 7 10-27 6 16. Miskolc 11 I 1 9 8-22 4 Az NB I állása 1. UTE 12 10 1 1 40-14 31 2. Kispest 12 8 2 2 28-14 26 3. Ferencváros 12 8 2 2 31-18 26 4. Békéscsaba 12 6 4 2 23-17 22 5. BVSC 12 6 1 5 25-18 19 6. Debrecen 11 5 2 4 15-17 17 7. Zalaegerszeg 12 5 2 5 19-28 17 8. Vác 12 4 3 5 19-21 15 9. PMSC 12 4 3 5 13-20 15 10. Csepel 12 4 2 6 10-10 14 11. ETO FC 12 4 2 6 14-16 14 12. Stadler FC 12 4 1 7 11-15 13 13. Nagykanizsa 12 4 1 7 12-28 13 14. Sopron 12 2 3 7 21-28 9 15. Vasas 11 2 2 7 15-23 8 16. Parmalat 12 1 5 6 12-21 8 További eredmények További eredmények: Parmalat—Vasas 0-0, Békéscsaba—Nagykanizsa 1-0, ZTE—Cse- pel-Kordax 3-2, ETO FC—Debrecen 1-3, UTE—Kispest 3-1, Stadler FC—Pécs-Fordan 2-0, FTC—Sopron 2-2. A góllövőlista élcsoportja: 10 gólos: Füle (Vác FC-Samsung), Bognár (BVSC-Dreher) 9 gólos: Wukovics (UTE-Novabau), Preisin- ger (ZTE), Lipcsei (Ferencváros) 8 gólos: Kovács K. (Kispesti-Honvéd FC) 7 gólos: Egressy (UTE-Novabau) 6 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC), Sándor T. (Debreceni VSC) 5 gólos: Szanyó (UTE-Novabau), Orosz (Kis­pest-Honvéd FC)