Pest Megyei Hírlap, 1994. október (38. évfolyam, 230-255. szám)

1994-10-03 / 231. szám

14 PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. OKTÓBER 3., HÉTFŐ Elvesztette veretlenségét az Örkény A Túra az első osztály élén A labdarúgó NB Ill-ban a 8. fordulóra ke­rült sor. Az eddig veretlen Dunakeszi hazai pályán kapott ki a szolnokiaktól. Duna-csoport Fradi Rt.—Érd 0-2 (0-1) Népliget, 200 néző. V.: Ánczi. Érd: Schmitt — Kovács, Pánczél, Versits (Habos Tamás), Mészáros, Vanczó (Molnár), Horváth, Csizmadia, Juhász, Varga, Ungi (Ha­bos Gábor). Edző: Gálvölgyi István. Végig fölényben játszottak a vendég érdiek, és biztos győzelmet arattak a lelkes hazaiak el­len, feledtetve a múlt heti kínos velencei veresé­get. Gól: Varga, Versits. Jók: Pánczél, Versits, Csizmadia. (Ifi: 3-1. Tud.: Harmath József.) Bicske—Szigetszentmiklós 0-4 (0-2) Bicske, 400 néző. V.: Szűcs. Szigetszentmiklós: Fidman — Károly, Végh, Babinszki, Herbály (Balogh), Knolmár, Kincses, Halász (Juhász), Kiss, Hollik, Király (Petruska). Edző: Sinkovics Ferenc. A jobban felkészült Szigetszentmiklós megér­demelte a győzelmet, sőt nagyobb gólaránnyal is nyerhettek volna. A csapat minden tagja jól játszott. Az ellenfél ezúttal tudása alatt szere­pelt, így a vendégcsapat megérdemelt győzel­met aratott még ilyen arányban is. A biró kitűnő­en vezette a mérkőzést. Gól: Hollik, Végh (2), Herbály. Jó: az egész hazai csapat. (Ifi: 1-4. Tud.: Vágner György.) Dunavarsány-Sinergy—Ercsi Kinizsi 1-0 (0-0) Dunavarsány, 350 néző. Dunavarsány: Székely — Krizsik L. (Ta­kács), Gergényi, Nagy, Kriszt, Ágoston, Török, Juhász, Kovács (Nagylaki), Pásztor, Toroczkai. A szezont jól kezdő ercsiek azóta alaposan visszaestek, és edzőváltás is történt a csapatnál. A Dunavarsány javuló játékot nyújtva nyerte a találkozót. Gól: Nagylaki. Kiállítva: Török, ill. Szabó és Lengyel. (Ifi: 1-3. Tud.: Papp Tibor.) Mátra-csoport Dunakeszi VSE—Szolnoki MÁV MTE 0-1 (0-1) Dunakeszi, 500 néző. V.: Bartos Sándor. Dunakeszi: Telek — Kiss Zoltán (Szűcs), Kovács, Kiss J., Kecskés, Páncél, Törteli, Ke- kecs (Jeszenszky), Varga, Steidl Á., Kovács N. (Balázs). Edző: Steidl Sándor. Lendületes támadásokkal kezdett a hazai csa­pat, 20 perc elteltével azonban a Szolnok is többször veszélyeztetett. A mérkőzés egyetlen gólja a 43. percben esett egy kapu előtti kavaro­dás után. Ä II. félidőben a vendégek kezdtek jobban, de az első negyedórát követően a Duna­keszi játszott már veszélyesebben, sokat táma­dott, de a Szolnok jól védekezett. Ezzel a vere­séggel elvesztette a Pest megyei csapat az őszi veretlenségét. Gól: Méri. Jók: Kecskés, Steidl Ákos, ill. Ko- hári, Major, Draszkocsi, Majos Sándor. (Ifi: 2-1. Tud.: Buchard Tibor.) A további NB III-as, megyei érdekeltségű mérkőzésekről nem érkezett tudósítás, így csak az eredményeket tudjuk közölni. Az Alföldi csoportban folytatódott a ceglédi­ek rossz sorozata, miután idegenben 3-0 arányú vereséget szenvedtek a Békés együttesétől. A Duna csoportban viszont tovább menetel a Pilisvörösvár gárdája. A hét végén megyei ran­gadón a Csákvár—Szentendre ellen léptek pá­lyára a vörösváriak. Ezúttal is győztesen vonul­hattak le a találkozó után a játéktérről, mivel 2-1 aranyban nyertek. Ezzel a 8. forduló után is vezetik a Duna-csoport tabelláját, immár öt pont az előnyük a második helyezett Pénzügyőr­rel szemben. Ugyancsak ragyogó a gólkülönbsé­gük is, hiszen újonc létükre eddig a legtöbb gól­lal büszkélkedhetnek és elmondhatják, hogy a legkevesebbet is ők kapták. A megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság legutóbbi fordulójában a hetek óta kitűnően szereplő kartaliak ezúttal Túrán szerepeltek. Dömsöd—Örkény 2-0 (0-0) Dömsöd, 250 néző. V.: Viszkó. Dömsöd: Lázár — Herbály, Elekes, Bras­só, Balázs, Gégény, Rottenbiller, Kiss Pál, Árky, Vigh, Lacza. Örkény: Fodor — Szőllősi, Batta, Bajnok, Sinkó, Mogyorósi Péter, Horváth, Csima, Tú­ri, Mogyorósi Zoltán (Sponga), Gödény Z. A végig mezőfölényben játszó Dömsöd Gé­gény két szép fejes góljával megérdemelten nyerte a mérkőzést. Jó: Lázár, Herbály, Gé­gény, ill. Gödény. (Ifi: 7-1. Tud.: Frank Jó­zsef.) Bag—Nagykörös 0-1 (0-0) Bag, 100 néző. V.: Mocsai. Bag: Kocsis — Horváth, Cseke, Katona, Dobes (Kiss), Aszódi, Simó I. (Zeidl), Simó II., Póth, Juhász, Markóczi. Edző: Dobes Atti­la. Nagykőrös: Orell — Soós, Popa, Hege­dűs, Kovács (Rátfai), Békési (Balkai), Bori, Szabó, Barcsay, Lantos. Edző: Bozsó György. Az első félidőben a bagiak támadtak töb­bet, de gólhelyzeteiket rendre elhibázták. A második játékrészben a körösiek „találtak” egy gólt, és hiába támadott ezután is a hazai csapat, maradt az eredmény. (Ifi: 0-9. Tud.: Giczi Rudolf.) Nagykáta—Gyömrö 2-0 (1-0) Nagykáta, 450 néző. V.: Sütő. Nagykáta: Havasi — Kiss Cs., Szécsényi, Budai, Lengyel, Németh (Szalkay), Schmikl, Győré, Kiss András, Burai, Kecsmarik (Ivá- nyi). Gyömrő: Gerhárt — Markovics, Szabó, Csirkó, Nosztrai, Vitárius, Vass (Kiss A.), Jó- zsa, Aranyi, Kiss I., Galambos. A jobb játékerőt képviselő hazaiak kiszen­vedték a győzelmet a lelkes és a mezőnyben jól játszó Gyömrő ellen. Gól: Győré, Kiss A. Jók: Kiss Cs., Szécsé­nyi, Kiss A., Schmikl, Aranyi és Kiss I. (Ifi: 0-0. Tud.: Kocsis József.) Pomáz—Taksony 3-1 (1-1) Pomáz, 400 néző. V.: Zagiba. Gól: Orgován (2), Oláh, ill. Reznek. Jók: Puzder, Loncsák, Orgován — a mezőny leg­jobbja, ill. Gál, Szabó. Kiállítva: Komori. A nagyiramú mérkőzésen a győzelmet job­ban akaró pomáziak megérdemelten nyertek. (Ifi: 2-4, Tud.: Borbély László.) Bugyi—GEAC 0-3 (0-1) Bugyi, 200 néző. V.: Bállá. Bugyi: Bakó — Csernus, Tokics, Földeák, Sotati, Broksa, Horváth, Beke, Pavelcsák, Tra- kos, Orosz. Csere: Szőke, Viola, Haute. A minden részében jobb vendégcsapat telje­sen megérdemelten nyert a gyenge teljesít­ményt nyújtó hazaiak ellenében. Gól: Kispeti, Kelenvölgyi, Varga. Jók: a hazaiaknál senki, ill. az egész csapat. (Ifi: Bu­gyi—Nagykőrösi Toldi DSK 2-2. Tud.: Rácz Zsolt.) Túra—Kartal 3-1 (0-1) Túra, 700 néző. V.: Deme István. Túra: Király — Tóth L, Rózsavölgyi, Mé­száros, Mayer, Pásztor, Krucsó (Újlaki), Lip­csei (Tóth B,), Nagy G., Breznai, Őszi (Kajá­nk). Edző: Lipcsei Zoltán. Kartal: Nagy A. — Mózner, Tácsi, Soós, Medveczki (Labáth), Kiss F. (Cseh), Bencsik, Augusztin, Sztriskó, Botszki, Deli. Edző: Bor­bély András. A gólok története: 25. perc: egy gyors sza­badrúgás után Király bennragadt, a védők is egymásra vártak, és Deli közelről megszerez­te a vezetést (0-1). 48. perc: Lipcsei szabadrú­gására Őszi mértani pontossággal emelkedett és máris 1-1. 72. perc: Tóth Balázs az alapvo­nalról adott be, és az Őszi elől menteni akaró Soós a léc alá fejelt, öngól, 2-1. 85. perc: Botszki sárga lapot kapott, majd megsértve a játékvezetőt, kiállították. 89. perc: Kajári be­adását Breznai visszagurította, és Tóth Balázs elegánsan beállította a végeredményt: 3-1. A megilletődötten kezdő hazaiak ellen a ru­tinos vendégek az egyetlen megingást kihasz­nálva vezetést szereztek. A második félidő­ben egy másik Túra jött ki a pályára, és nem hagyott kétséget afelől, hogy a mai napon me­lyik a jobb csapat. Jók: a második félidei hazai csapat, ill. Sztriskó, Kiss F. Lipcsei Zoltán: Változatos, nagyiramú, iz­galmas mérkőzésen a második félidei játé­kunkkal tudtuk megőrizni veretlenségünket egy jó képességű ellenféllel szemben. Borbély András: Az első félidőben mi, a második félidőben a hazaiak voltak jobbak. Megérdemelt győzelem. (Tud.: dr. Basa An­tal.) Dabas-Sári—Halásztelek 1-2 (0-0) Dabas, 300 néző. V.: Geyer. Dabas-Sári: Glonczi — Mráz, Podova, Horváth, Kosznovszky, Bodó, Suhajda (Újvá­ri), Iszák, Farkas, Danyis (Szlama), Pacsirta (Tóth K.). Halásztelek: Szentgyörgyi — Juhász, Tá- los, Barcza, Knolmár — Csirinyi, Oláh, Ko­vács B., Ruff, Kalácska, Grittó (Végh, Ilu). ' Gól: Újvári, ill. Végh, Oláh. Jók: a hazaiak­tól senkit sem lehet kiemelni, ill. Szentgyör­gyi, Tálos, Oláh, Kovács és Gáspár. Az első játékrészben — a várakozásnak megfelelően — a listavezető dabasiak irányí­tották a játékot, igaz, eredmény nélkül. A ven­dégek célja egyértelmű volt, szervezett véde­kezésből szórványos kontrákkal próbáltak „operálni”. A félidőig néhány le nem fújt sza­bálytalanság tette zaklatottá a nagyérdeműt. Fordulás után megtört a jég. A csereként be­állt Újvári 25 méterről megeresztett bombájá­ba belelépett egy vendégvédő, és a labda be­vágódott a Halásztelek kapujába (1-0). Úgy tűnt, a vezetés sem nyugtatta meg a házigaz­dákat, mert az egyenlítés nem ért senkit sem váratlanul... Sőt! A 68. percben a sok hazai védelmi bizonytalanság egyikét — kell-e mondani — ismét egy cserejátékos, Végh használta ki (1-1). És következett a hidegzu­hany: egy perc múlva szélvészgyors kontratá­madás végén újabb hazai megingás követke­zett: a védőkről lepattanó labdát Oláh 15 mé­terről vágta a jobb alsó sarokba (1-2). A daba­siak szakvezetője summázta a dolgot találó­an: az I. osztályban újonc vendégek voltak a lelkesebbek, rámenősebbek, míg a hazaiak já­téka ezúttal csalódást okozott... Valóban nem tűnt egységesnek, egyet akarónak a hazai együttes, míg a Halásztelek lelkesedésből ki­tűnőre vizsgázott. (Tudósító: Papp B. László.) Maglód—Ráckeve 0-2 (0-0) Maglód, 200 néző. V.: Székely. Ráckeve: Tóth — Bencze, Mester, Pataki, Kiss, Békési, Kovács, Kécza, Szanyó, Búzás. Edző: Czikora Mihály. Az első félóra végén a játékvezető túl szigo­rúan kiállította Patakit, ám a tíz emberrel ját­szó ráckeveiek így is magabiztosan szerezték meg a győzelmet. Gól: Molnár, Búzás. Jó: az egész ráckevei csapat. (Tud.: Pataki József.) Megyei I. osztály állása 1. Túra 6 1 1 19-11 19 2. Nagykáta 5 1 2 14- 4 ló 3. Dabas-Sári 5 1 2 18-13 16 4. Örkény 4 3 1 15-11 15 5. Dömsöd 4 2 2 16- 7 14 6. Nagykőrös 3 4 1 14-12 13 7. Kartal 4­4 21-16 12 8. Ráckeve 3 3 2 17-13 12 9. GEAC 3 3 2 12- 9 12 10. Taksony 3 2 3 12-17 11 11. Pomáz 3 1 4 19-20 10 12. Halásztelek 3 1 4 9-15 10 13. Maglód 2­6 5-12 6 14. Gyömrő 1 2 5 11-18 5 15. Bugyi 1 2 5 9-21 5 16. Bag 1­7 5-16 3 Alföldicsoport 1. Kalocsa 62 _ 16­6 20 2. Kiskőrös 6 1 1 21­4 19 3. KTE 5 1 2 28­9 16 4. Békés 42 2 13­ló 14 5. Szeged FC4 1 3 14­14 13 6. Makó 4­4 14­9 12 7. Gyula 33 2 10­7 12 8. Sz. Dózsa 32 3 8­8 11 9. SZVSE 3 1 4 12­11 10 10. Orosháza 3 1 4 11­15 10 11. K.dorozsma2 3 3 13­13 9 12. K.k.f.háza 23 3 8­10 9 13. KSC-RSC 23 3 8­11 9 14. M.berény 2 1 5 3­17 7 15. Cegléd 1 1 6 6­17 4 16. M.k.háza 1 1 6 5­23 4 Duna-csoport 1. P.vörösvár 7 1 ­21- 7 22 2. Pénzügyőr 5 2 1 18- 8 17 3. Érd 5 1 2 15- 8 16 4. B-csernye 4 1 3 16-12 15 5. Fradi Rt. 4 1 3 16-12 13 6. Csákvár 4 1 3 18-16 13 7. Bicske 3 32 12-12 12 8. H. Szondi 4-4 20-21 12 9. D.varsány 3 23 6-12 11 10. SZTK 3 1 4 16-15 10 ll.UFC 2 42 13-13 10 12. M.Viscosa 3 1 4 7-10 10 13. Ercsi 2 1 5 10- 9 7 14. Dorog 1 34 8-12 6 15. Elektromos 1-7 6-18 3 16. RTK­26 6-24 2 Mátra-csoport 1. Eger 8 — — 34- 2 24 2. M. Rocco 6 1 1 20-11 19 3. Szolnoki 5 3­21- 9 18 4. Jászberény 5 2 1 17- 6 17 5. REAC 5 1 2 16- 9 16 6. Dunakeszi 4 3 1 16- 7 15 7. Pásztó 2 4 2 13-12 10 8. Gyöngyös 3 1 4 10-11 10 9. Monor 3 1 4 11-14 10 10. Füzesabony2 2 4 9-10 8 11. Recsk 2 2 4 15-22 8 12. Szécsény 1 3 4 9-16 6 13. Apc 1 3 4 5-14 6 14. Tenk­3 5 11-22 3 15. B-gyarmat­3 5 8-32 3 16. Palotás­2 6 5-19 2 Puhl Sándor játékvezetésével Hiába játszott jól a Kartal Az elmúlt hét végén öregfiúk labdarúgó-mérkőzésen a kar­taliak az egri csapatot fogad­ták.- A találkozót a vendégek városában élő Puhl Sándor VP7PttP Kartal SE—Eger SE 1-2 (0-1) Kartal, 700 néző. V.: Puhl Sándor. Kartal SE: Adamek — Kovács J., Magony, Gohér, Varga — Kovács B., Nagy, Száraz Z., Száraz Á. — Ger- hát, Juhász. Csere: Pintér, Ur- bán, Barna, Károly. Edző: Je- lencsik István. Eger SE: Sipeki — Váraly- lyai, Lánczos, Mezei, Varga L. — Buda, Tóth B., Sza­bad — Gergelyi, Gombos, Bartos. Csere: Kórodi, Tu­csai, Berta. Edző: Bartos Sándor. Gól: Száraz Á„ ill. Buda, Bartos. Sárga lap: Bartos és Sza­bad. Tapogatózó kezdés után vil­lámgyorsan váltott mindkét együttes nagy iramra. A karta- li legények többet birtokolták a labdát, több veszélyes táma­dást vezettek, de gólt elérniük nem sikerült. Egy váratlan kontratámadásból szereztek a vendég egriek vezetést. Ezt követően Száraz Zoltán már csák Sipekivel állt szemben, de ahelyett, hogy átemelte vol­na a kapus felett a labdát, hosz- szan szöktette magát. A fordu­lás után a hazaiak teljesen be­szorították kapujuk elé az egri­eket, egymás után dolgozták ki helyzeteiket, de egyszerűen képtelenek voltak a kiválóan védő Sipekinek a kapujába be­találni. Az egyik gyors ellentá­madásból növelték előnyüket az egriek. A 65. percben aztán megtört a jég, ugyanis Gerhát beívelésénél a védők közül ki­ugró Száraz Árpád a kapu bal oldalába fejelte a labdát. To­vábbra is a hazaiak veszélyez­tettek, de már az eredmény nem változott. Erre a találko­zóra nyugodtan mondhatjuk azt, hogy nem a jobbik, ha­nem a szerencsésebbik csapat győzött. Jók: Száraz Á„ Gerhát, ill. Sipeki (a mezőny legjobbja), Lánczos, Buda, Szabad. Könczöl Gábor Öt pont a Pilisvörösvár előnye A Dunakeszi első veresége