Pest Megyei Hírlap, 1994. október (38. évfolyam, 230-255. szám)

1994-10-03 / 231. szám

# PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. OKTÓBER 3.. HÉTFŐ 15 Kettős vereség a labdarúgó NB II.-ben Hét gól — válasz nélkül Labdarúgó NB II. Nyugati csoport Keszthely—Százhalombattai FC 4-0 (1-0) Keszthely, 2000 nézó'. V.: Makai. Keszthely: Kuczkó — Körösi, Szabadi, Tábori (Csör- nyei), Bokodi (Sipőcz) — Panghy, Vágó, Szoboszlai, Ga­zsó — Sebők, Ruskó. Edző: Pusztai László. Százhalombattai FC: Lipták — Sípos, Németh, Nagy — Kövesi, Beringer (Kovács), Patkós, Dobesch, Károlyi R. (Csorba) — Horváth II T., Károlyi Gy. Edző: Hegedűs Béla. Gól: Sebők (3), Sipőcz. Sárga lap: Beringer, Nagy, Károlyi R., Horváth II. T., Németh. A táblázaton előkelő he­lyen álló százhalombattaiak a győzelem reményével utaztak Keszthelyre is. Az I. félidőben ennek megfele­lően végig mezőnyfölény­ben játszott a vendégegyüt­tes, miközben a hazaiak kontratámadásaik révén pró­báltak helyzetet teremteni. Már úgy nézett ki, hogy a szünetig nem esik gól, ám egy hazaadást követően Lip- ták megfogta a labdát, így közvetett szabadrúgáshoz jutott a Keszthely, melyből sikerült a vezetést megsze­rezniük. A II. játékrészben alig telt el pár perc, amikor a me­gyeiek védelmének jóvoltá­ból a Balaton-partiak értek el találatot. A kétgólos hát­rány tudatában Hegedűs Béla edző játékosai megpró­bálták a lehetetlent, azaz az egyenlítést, de játékuk csak a mezőnyben volt elfogadható. A mérkőzés végén — ismét a battai védelem hibáit kihasz­nálva — tovább növelte el­őnyét a Keszthely, és ezzel sú­lyos vereséget mért az elmúlt fordulókban kiválóan játszó olajvárosiakra. Ezzel a fiaskó­val a százhalombattaiak egy hellyel estek vissza a tábláza­ton, az éllovas Siófok győzel­mével 3 pontos előnyre tett szert előttük. Hegedűs Béla: Elkerülhe­tő gólokat kaptunk, sajnos a védelmünk a mérkőzés egyes szakaszaiban teljesen össze­omlott, így nem is lehetett más az eredmény, mint a 4-0-ás vereség. Fazekas Csaba Labdarúgó NB II. Keleti csoport Gödöllő'-Verzál—Kazincbarcika 0-3 (0-2) Gödöllő, 500 néző. V.: Mezei Gödöllő: Nagy D. — Balogh, Kiss, Somogyi, Stra- nyóczky — Török (Dvorszki), Bábik, Ivanovics (Szamosi), Hutter — Burzi, Szász. Edző: Garaba Imre. Kazincbarcika: Nagy G. — Raducu, Sztahon, Pribék — Hamocz (Balogh), Gödnör, Molnár, Kaser, Lukács — Hanyecz, Csipke (Smolniczki). Edző: Lipcsei Imre. A gólok története: 9. perc: egy ellentámadás után Lukács beadását Csipke 16 méterről a felső léc alá bombázta (0-1). A 38. percben Csipke vitte a labdát a félpályától, a kaputól 14 méterre lövésre szánta ma­gát, Nagy D. csak beljebb tud­ta segíteni (0-2). A 47- perc­ben Hanyecz Csipke beadását a bal alsó sarokba pörgette (0-3). A mérkőzés több gödöllői helyzettel indult, de ezeket el- ügyetlenkedték, amire a barci- kaiak góllal válaszoltak. A fél­idő hátralévő részében a hazai­aknak semmi sem jött össze, még a legnagyobb helyzete­ket is ki tudták hagyni. A II. félidő elején lőtt barcikai gól után néhány hazai játékos már feladta a mérkőzést. Összessé­gében a Gödöllő veresége még ilyen arányban is megér­demelt. Garaba Imre: Nehéz bár­mit mondani, a minden csapat­részében jobb Kazincbarciká­tól kaptunk ki hazai környezet­ben. A múlt heti nyilatkozato­mat csak megerősíthetem, hogy néhány játékos hozzáál­lásával baj van. Lipcsei Imre: A csapat megint azt játszotta, amit már régóta elvárnak tőlünk. Sze­rencsére a hazaiak a kontrájuk­ra nem figyeltek oda, ez döntő momentum volt. Gratulálok a játékosoknak. Jók: Hutter, ill. Raducu, Nagy G., Molnár, Hanyecz, Csipke. Könczöl Gábor Nyugati csoport 1. Siófok 7 5 1 1 18- 6 16 2. BKV E. 7 5 I 1 14- 9 16 3. Mohács 7 4 1 2 13- 8 13 4. Bajai FC 7 4 1 2 12-10 13 5. Százhalombatta 7 4 1 2 8- 8 13 6. Veszprém 7 3 3 1 10- 4 12 7. Dunaferr 7 3 3 1 5- 2 12 8. Keszthely 7 3 2 2 15-10 11 9. Paks 7 3 2 2 11- 9 11 10. Haladás 7 3­4 11- 8 9 11. Budafok 7 2 2 3 9-14 8 12. Matáv SC 7 2 1 4 11-14 7 13. Beremend 7 •2 1 4 8-12 7 14. Tatabánya 7 1 1 5 5- 9 4 15. Pécsi VSK 7 1­6 6-17 3 16. ESMTK 7 1­6 6-22 3 Debrecenben félbeszakadt a meccs, Újpesten megtört a varázs A Vác megkezdte a felzárkózást Labdarúgó NB I, 9. forduló. Vác FC-Samsung—Parmalat FC 4-0 (3-0) Vác, 2000 néző. V.: Vágner. Vác FC-Samsung: Koszta — Puglits, Kasza, Aczél, Aranyos — Sallai, Kriska (Nyikos, 46.), Nagy (Víg, 70.), Romanek — Dzutják, Füle. Parmalat FC: Mitring — Disztl — Varga, Németh — Dubecz, Zimmermann, Darha, Keresztúri, Dvéri (Varsá­nyi, 79.) — Pálfi, Horváth. Gólszerzők: Füle (23., 39.), Aczél (17.), Nyikos (81.). Sárga lap: Dzurják (55.), illetve Varga (19.), Darha (56.). Mivel mindkét együttes meglehetősen gyengén mu­zsikált eddig a bajnokság­ban, a váci és a fehérvári já­tékosok egyaránt a győze­lem reményével léptek pá­lyára. Ami a hazaiakat ille­ti, az őszi idényben még nem játszottak ugyanabban a felállásban, s a Fradi elle­ni kezdőcsapathoz képest is eszközölt változtatásokat Csank János edző. Az egyes számú mezt újra Kosz­ta húzta magára, a söpröge- tő posztját Aczél foglalta el, a karmesteri pálca pedig Nagy Tibor kezébe került. A mérkőzés első negyed­óráját kisebb tanácstalanság jellemezte, nem igazán tud­tak mit kezdeni a labdával a játékosok. A 17. percben — kissé váratlanul — vezetést szerzett a Vác. Nagy vég­zett el szabadrúgást balról, labdája átszállt a hosszú ol­dalra, s az ott érkező Aczél a léc alá bombázott (1-0). Hét perc múlva újabb gólt ért el a Samsung. A szituáció megegyezett az első találat előtti pillanatokkal, ám Nagy ezúttal Romaneket hozta játékba, aki az alapvo­nalról nagyszerűen emelt középre, s a berobbanó Füle két méterről a hálóba fejelt (2-0). Továbbra is váci akci­ókat szemlélhettünk, me­lyek kevés kivételtől elte­kintve a csapatkapitány Nagy Tibortól indultak. A hazai kettes rengeteget fu­tott, labdáinak szeme volt, egyszóval kitűnően játszot­ta az irányító szerepét. A Parmalat csapata eközben szenvedett, erőtlenül próbál­kozott, igazi helyzetet nem sikerült kialakítania. A 38. perc aztán végképp megpe­csételte a vendégek sorsát. Ismét Romanek adta a gól­passzt, s újra Füle talált Mit­ring kapujába (3-0). A félidőre tehát teljesen nyugodtan mehetett pihenni a bajnok, amelytől végre azt a játékot láthatta az egyéb­ként igen gyér számú közön­ség, amit az utóbbi években megszokhatott. Fordulás után az addig teljesen észre­vehetetlen Vágner játékveze­tő megunta, hogy senki sem foglalkozik vele. Előbb ró­zsaszín mezét átcserélte szür­kére, majd jó néhány érdekes döntéssel borzolta a nézők A váciaknál ezúttal Koszta védett, aki letöltötte a há­rom hétre szóló eltiltását idegeit. Ilyen eset volt Dzur­ják fejes gólja, amit — ő tud­ja, miért — érvénytelenített. Nyikos megmozdulásánál azonban már nem lehetett ki­fogása a találkozó bírójának. A csereként beállt játékos tíz perccel a vége előtt elrobo­gott a jobb oldalon, s mikor beért a tizenhatoson belülre, a vetődő kapus mellett a háló­ba lőtt (4-0). A váci sikerhez tulajdon­képpen egy percig sem fér­hetett kétség, s amennyiben a váci gárda helyzetkihasz­nálása továbbra is olyan eredményes marad, mint ezen a délutánon volt, akkor hamar felzárkózhat az él­bolyhoz. Csank János: Féltem, hogy görcsösen fogunk ját­szani, de a gyors gólok meg­nyugtatták a fiúkat. A máso­dik félidőben már kivárásra játszottunk, de mivel a Par­malat nem támadott ki, nem kockáztattunk mi sem. Jenei Imre: Játékosaim túlzottan tisztelték a Vácot, s ezért megilletődötten fut­balloztak. A védelmünk na­gyon nagy erősítésre szorul. Réti József Nagy vihart kavart, hogy a labdarúgó NB I. 9. fordulójában, szombaton Hartmann Lajos játékve­zető a 84. percben félbesza­kította a Debreceni VSC—Vasas-Ilzer találko- zóL — A jelentéseket csak hétfőn kapom kézhez, de már valamennyi érdekelt­tel, Hartmannal, Márton­nal és Győri Lászlóval, a mérkőzés JT-ellenőrével is sikerült beszélnem tele­fonon — mondta Nagy Miklós, a Játékvezetői Tes­tület elnöke. — Márton Sándor azt mondta, hogy a 84. percben homlokon ta­lálta egy tökmagos zacskó, ezt azonnal jelezte Hart- mannak, aki odament hoz­zá, és lefújta a találkozót. Érdekesség egyébként, hogy a játék éppen a má­sik térfélen zajlott. Dzurják (sötét mezben) a labdát, a váci csatárt pedig a fehérvári játékos üldözi. A megyeiek győzelmével talán a lelátók is megtelnek legközelebb Váci balett, Füle előadásában. A csatár két góllal járult hozzá a győzelemhez Krekács Róbert felvételei Totóeredmények A totó 39. játékhetén szereplő mér­kőzések eredményei: 1. ETO FC Győr—BVSC I -3 2 2. ’Kispest—ZTE 5-1 1 3. Újpest—Békéscsaba 2-2 x 4. Uerdingen—Dortmund 0-2 2 5. Schalke 04—Frankfurt 0-0 x 6. Leverkusen—Stuttgart 3-1 1 7. Karlsruhe—Kaisersl. 3-3 x 8. B. München—1. FC Köln 2-2 x 9. Bari—Cagliari 0-0 x 10. Cremonese—Foggia 1-3 2 11. Fiorentina—Lazio 1 -1 x 12. Parma—Torino 2-0 1 13. Roma—Sampdoria 1-0 1 Pluszmérkőzés: 14. Napoli—Padova 3-3 x AíNBláttá&a 1. ÚTÉ 98 1 ­35-10 25 2. Kispest 96 2 1 22- 8 20 3. Ferencváros 85 1 2 20-13 16 4. BVSC 95 1 3 19-13 16 5. Békéscsaba 944 1 18-14 16 6. Csepel 84 1 3 7- 4 13 7. PMSC 93 33 11-15 12 8. ETO FC Győr 93 24 10-10 11 9. Vác 93 24 13-15 11 10. Debrecen 83 23 10-14 11 11. Zalaegerszeg 93 24 11-21 11 12. Nagykanizsa 93 1 5 10-23 10 13. Vasas 82 1 5 13-16 7 14. Stadler FC 82-6 7-11 6 15. Soproni LC 9 1 26 16-25 5 16. Parmalat FC 8­35 9-19 3 További eredmények Kispest—ZTE 5-1 (4-0), ETO FC Győr—BVSC 1-3 (1-2), ÚTÉ—Bé­késcsaba 2-2 (0-1), PMSC—Sop­ron 4-3 (2-1), Nagykanizsa—Stad­ler FC 1-5 (0-3), Debrecen—Vasas 0-0 (félbeszakadt). A góllövőlista élcsoportja: 9 gólos: Bognár (BVSC-Dre- her), Wukovics (ÚTE-Novabau). 7 gólos: Kovács K. (Kispest- Honvéd FC), Egressy (UTE-Nova- bau). 6 gólos: Füle (Vác FC-Sam­sung). 5 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC). 4 gólos: Sándor T. (Debreceni VSC), Orosz, Illés (mindkettő Kis­pest-Honvéd FC).