Pest Megyei Hírlap, 1994. október (38. évfolyam, 230-255. szám)

1994-10-17 / 243. szám

14 PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. OKTÓBER 17., HÉTFŐ Tovább nőtt a Pilisvörösvár előnye Dunakeszi-bravúr az Eger ellen A Pomáz tetszés Szerint lőtte góljait Remekeltek a hazai csapatok A labdarúgó NB III-as bajnokság hét végi for­dulójának szenzációját a Mátra-csoportban szerepló' Dunakeszi VSE gárdája szolgáltatta. A Pest megyei csapat az eddig százszázalékos teljesítménnyel vezető' egriek ellen nyert kitű­nő játékkal. Szintén kiválóan szerepelt a Du- na-csoportban jegyzett Pilisvörösvár, ezúttal Bicskén arattak magabiztos győzelmet, s mi­után a rivális Pénzügyőr vereséget szenvedett, tovább nőtt az előnyük az éllovas vörösváriak­nak. Alföldi-csoport Kiskunfélegyháza—Ceglédi Kossuth Honvéd 2-0 (1-0) Kiskunfélegyháza, 300 néző. V.: Zábrák. Cegléd: Fülöp — Zseniben, Kecskeméti, Fe­hér, Kendi, Balogh (Retkes), Gál, Rumy, Magosi (Petyán), Farkas. Veszélyes támadásokkal kezdett a Kossuth Honvéd, de a legnagyobb helyzetből sem tudott gólt szerezni. A másik oldalon a hazaiak kihasz­nálták egyetlen lehetőségüket. Szünet után már felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Rúgott gól nélkül nem lehet pontot szerezni, pedig a játék képe alapján a Pest megyeiek rászolgáltak volna. Jó: Fülöp, Kecskeméti, Lendvai, Fehér. (Ifi: 3-3, tudósító: Ungureán László.) Mátra-csoport Dunakeszi VSE—Eger SE 3-0 (2-0) Dunakeszi, 500 néző. V.: Kiss Gyula. Dunakeszi: Telek — Kiss Z. (Kiss J.), Kecs­kés, Kovács P., Balázs, Pánczél, Törteli, Kekecs, Varga (Kovács M.), Steidl Á., Szűcs (Szabó). Edző: Steidl Sándor. Jó kezdés után már a 10. percben 2-0-ra veze­tett a hazai csapat. A 6. percben pontrúgásból Var­ga lőtt védhetetlenül a hálóba, míg a 10. percben kontrából Törteli növelte az előnyt. Feljött az Eger, de a hazai kontrák mindig veszélyt jelentet­tek a vendégek kapujára. A második félidő nagy egri támadásokkal kezdődött, de a hazai védelem biztosan hárított. A 77. percben ismét egy nagy­AUTÓSPORT. A Forma—1-es gyorsasági vi­lágbajnokság Európa Nagydíján a dobogósok: 1. Michael Schumacher, 2. Damon Hill, 3. Mika Häkkinen. Halálos balesetet szenvedett Hannes Wustin- ger, osztrák versenyző az ausztriai Zeltweg pá­lyáján. A pilóta BMW autójával — eddig isme­retlen okokból — a palánknak csapódott, s a gyors orvosi beavatkozás sem segített rajta. KÉZILABDA. Európa-kupa-eredmények; Férfi BEK: Pivovama Lasko Celje—Fotex VSE 24- 24, férfi KEK: Elektromos—Baia Maré 27-23, férfi City-kupa: Braga—Komló 14-18, női KEK: (első mérkőzés) Dunaferr—Gabrovo 25- 12, női EHF Kupa: DVSC-Symphonia—Ech­ternach 42-4. Továbbjutók: Elektromos, Fotex, DVSC. LABDARÚGÁS. A Bundesliga 9. fordulójá­ban a Kispest Honvéd UEFA Kupa-ellenfele, a Bayer Leverkusen otthonában 1-1 -es döntetlent játszott az Uerdingennel, míg az FC Porto, szerű kontratámadásból növelte előnyét a Pest me­gyei csapat, Kovács M. lőtt az egri hálóba. A hát­ralévő 13 percben már újra a Dunakeszi volt a ve­szélyesebb. Ezzel a vereséggel véget ért az Eger győzelmi sorozata. Most annyi gólt kapott a ven­dégcsapat, mint az előző kilenc mérkőzésen. Gól: Varga, Törteli, Kovács M. Jók: Steidl Á. (a mezőny legjobbja), Balázs, Pánczél, Törteli, Varga. A vendégeknél nem volt átlagon felüli tel­jesítmény. (Ifi: 2-5, tudósító: Buchard Tibor.) Duna-csoport Dunavarsány-Synergv— Fradi Rt 0-3 (0-0) Dunavarsány, 250 néző. V.: Pruzsina. Dunavarsány: Székely — Toroczkai, Krizsik, Kriszt, Kocsis, Nagy, Juhász, Kovács, Nagylaki, Pásztor, Győr. Edző: Weimper István. Az öt játékosát nélkülöző hazai csapat három megingását jól használta ki az egyébként mérsé­kelt teljesítményt nyújtó fővárosi csapat. (Ifi: 1-3. Tud.: Papp Tibor.) Bicske—PSC Pilisvörösvár 0-4 (0-1) Bicske, 700 néző. V.: Kiss Gy. Pilisvörösvár: Tóth I. — Minárik, Whol Z., Mezei, Pfeiffer, Trizna (Horváth), Galambos, Sze- ibert, Brandhuber, Sztrizsakov, Lukács, Szőllősi (Bélik). Edző: Gergely Károly. A pilisvörösvári csapat sziporkázó játékkal és mintaszerű gólokkal szerzett örömet az őket elkí­sérő és biztató, mintegy 400 főnyi lelkes szurkoló- táborának. (Ifi: 0-3. Tud.: Steckl János.) UFC Tatabánya—SZTK 2-2 (1-0) Tatabánya, 300 néző. V.: Géringer. Szigetszentmiklós: Szimandl — Végh, Ba- binszky, Jezsek, Knolmár, Kincses, Herbály (Bo- da), Károly, Kiss Cs. (Halász), Hollik, Király. A lendületesebben játszó SZTK nagyobb arányban is győzhetett volna, ha a helyzeteket job­ban kihasználja. Gól: Hollik, Szimandl (11-es- ből), ill. Kishonti (2). Jók: Kincses, Király, Je­zsek, Babinszky. (Ifi: 5-0. Tud.: Vágner György.) amely a Ferencvárossal találkozik csütörtökön 2-1-es vereséget szenvedett a Maritimo Funchal stadionjában. Az eddig kifogástalanul szerepelt magyar ifjú­sági labdarúgó-válogatott jövő szerda este Por- rentruy városában a svájciak vendégeként lép pá­lyára Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen. KARATE. A Magyar Kyokushin Karate Szervezet 17. alkalommal rendezte meg nyílt clicker országos bajnokságát a budafoki BMTE- Törley-sportcsamokban. A férfiaknál Tóth Zsolt (Sátoraljaújhely), nőknél Leskó Anna (Szolnok) lett a legjobb. TRIATLON. Hawaii szigetén rendezték meg az egyik legnagyob állóképességet igénylő sport­versenyt, a triatlonosok Ironman-viadalát. Az in­dulóknak 3,8 km-t kellett úszni, 180 km-t kerék­pározni és 42,2 km-t futni. A férfiaknál Greg Welch (ausztrál), a nőknél Paula Newby-Fraser- (zimbabwei) lett az első. Összeállította: Réti József Labdarúgó megyei I. osztály Bugyi—Gyömrö 5-3 (2-0) Bugyi, 150 néző. V.: Boros Károly. Bugyi: Bakó — Török, Pokomyik, Csernus, Tokics, Földeák, Socaci, Pa- velcsák, Roksa, Horváth, Beke, Drahos, Orosz, Viola,‘Bay. Gyömrő: Gerhát — Markovits, Sza­bó, Csirkó, Vitárius, Kiss, Józsa, Noszt- rai. Aranyi, Vass, Galambos, Herceg, Pálfalvi, Naszradi. Korrekt játékvezetés mellett, a két egyenlő erőt képviselő csapat közül a hazaiaknak jobban kedvezett a szeren­cse. Még azután is, hogy a félidőben Ba­kó, a hazai kapus sérülése miatt cserére került sor. Az eddig gólszegény Földe­ák most mesterhármassal pótolta eddigi mulasztását. Gól: Földeák (3), Proksa, Horváth, ill. Galambos (2), Aranyi. Jó: az egész hazai csapat, ill. Aranyi, Józsa és Vitárius. (Ifi: 0-3. Tud.: Pál Ferenc.) Dömsöd—Nagykőrös 1-0 (1-0) Dömsöd, 100 néző. V.: Kollár. Dömsöd: Lázár — Herbály, Elekes, Brassó, Balázs, Gégény, Rottenbiller (Pandúr), Ispán, Árki, Vigh, Benkő. Edző: Elekes István. Nagykőrös: Orel — Sós, Topa, Futó, Kovács (Erdélyi), Herczeg (Rátfai), Bé­kési, Valkai, Szabó, Barcsai, Farkas. Edző: Bozsó György. Végig mezőnyfölényben játszó hazai csapat megérdemelten tartotta itthon a bajnoki pontokat. Gól: Gégény. Jó: Ele­kes, Gégény, Benkő, ill. Sós. (Ifi: 3-4. Tud.: Frank József.) Túra—Taksony 3-1 (2-1) Túra, 400 néző. V.: Kassai. Túra: Király — Tóth I, Rózsavölgyi, Kajtor, Mayer, Tóth Balázs (Kajári), Pásztor (Újlaki), Mészáros Csaba, Nagy G., Breznai, Őszi. Edző: Lipcsei Zoltán. Taksony: Sumits — Szabó T., Tál, Bauer, Komori, Kamrás, Reznek (Fe- renczy), Kemény, Száger, Dobos, Sző­ke. Edző: Glász Jakab. Az eredmény alakulása: 10. perc: Nagy Gábor a védőről hozzápattant lab­dát megszelídítette, és 18 méterről kilőt­te a jobb alsó sarkot. 20. perc: folyama­tos hazai hibázások után egy szögletet követően Király még Kemény combjára tenyerelte a labdát, amely onnan a háló­ba pattant: 1-1. 27. perc: Rózsavölgyi szöglete után a kapus fölött elszálló be­adás után Breznai megszerezte a veze­tést: 2-1. 66. perc: mélyről indult a ha­zai támadás, és három érintés után Mé­száros okos és higgadt gólt lőtt a kimoz­duló kapus mellett: 3-1. Jó iramú, közepes színvonalú mérkő­zés, kihagyott helyzetekkel. Meglepetés azonban nem történt, mert a hazaiak he­lyenként határozottabbak és gólratörőb­bek voltak. Jó: Király, Kajtor, Mayer, Mészáros, Breznai, ill. Sumits, Dobos. Lipcsei Zoltán: Gyengébb helyzetki­használások mellett is biztosan tartot­tuk itthon a 3 pontot. (Ifi: 3-0, tud.: dr. Basa Antal.) Nagykáta—Bag 4-0 (2-0) Nagykáta, 400 néző. V.: Széki. Nagykáta: Havasi — Kiss Cs., Ágh, Szécsényi, Lengyel (Iványi), Schmikl, Budai (Dudok), Győré (Szálkái), Kiss A., Burai, Kecsmarik. Edző: Czakó Pé­ter. Bag: Kocsis — Zeindl, Cseke, Kato­na, Szkokán (Horváth), Kiss, Simó L., Simó A. (Bagi), Maglódi, Juhász, Mar- kóczi. Edző: Dobes Attila. A sportszerűen és szimpatikusán ját­szó vendégek nagy szerencsével kerül­ték el a még súlyosabb vereséget. Gól: Kecsmarik (2), Győré, Schmikl. Jó: az egész hazai csapat, ill. Kocsis. (Ifi: 11-1. Tud.: Kocsis József.) Pomáz—GEAC 6-0 (1-0) Pomáz, 350 néző. V.: Darnyik. Pomáz: Puzder —- Boruzs, Melitzer, Loncsák, Orgován (Éberling), Lenorics (Hamvas), Lakatos (Láng), Kovács, Markolt, Borbély, Oláh. Edző: Mezei Miklós. GEAC: Hoka, Nagy, Pulzás, Juhász, Kristyán, Balogh, Hartai, Stefkó, Kispe- ti, Kelenvölgyi, Ferenc. Edző: Nagy Bé­la. Kitűnő játékvezetés mellett az első félidőben egyenrangú küzdelmet látha­tott a közönség. A második félidő elejét leszámítva csak egy csapat volt a pá­lyán, a Pomáz, és tetszés szerint rúgta a gólokat. Gól: Lenorics, Borbély, Ko­vács (2), Oláh (2). Jó: az egész Pomáz, ill. Kelenvölgyi. (Pomáz—Toldi ifi: 2-0. Tud.: Borbély László.) Ráckeve—Kartal 3-1 (1-0) Ráckeve, 350 néző. V.: Karcsú. Ráckeve: Tóth — Feltner (Szanyó Z.), Mester, Bencze, Molnár, Markó (Kiss Cs.), Kécza, Békési, Kovács, Papp, Szanyó T. Edző: Czikora Mihály. Kartal: Nagy — Mózner, Tácsi (Schmidt), Soós, Medveczky, Turcsá- nyi, Bencsik, Augusztin, Sztriskó, Kiss (Csehi), Deli. Edző: Borbély András. Jó iramú mérkőzésen, kitűnő játékve­zetés mellett a nagynevű ellenfelét nem tisztelő hazai csapat, ha helyzeteit job­ban kihasználja, nagyobb arányban is nyerhetett volna. A vendégszurkolók ne­hezen viselték a vereséget, verekedést produkáltak, de a rendezők megakadá­lyozták a rendbontást. Gól: Papp, Sza­nyó T., Kiss, ill. Mózner. Jó: az egész hazai csapat, ill. Deli, Soós, Augusztin. (Ifi: 1-2. Tud.: Pataki József.) További eredmények: Maglód-—Ha­lásztelek 2-0, Dabas—Örkény 2-0. T otóered mény ek 1. Újpest—Debrecen 2-1 1 2. BVSC—Kispest-HFC törölve 3. Bremen—1. FC Köln 2-2 X 4. Bayern München—Frankfurt 3-3 X 5. Dresden—Kaiserslautem 1-0 1 6. Karlsruhe—Dortmund 0-0 X 7. Leverkusen—Uerdingen 1-1 X 8. Mönchengladbach—Duisburg 1-0 1 9. Schalke 04—VfB Stuttgart 1-1 X 10. Brescia—Genoa 1-2 2 11. Cagliari—Cremonese 1-0 1 12. Foggia—Juventus 2-0 1 13. Padova—Milan 2-0 1 Pluszmérkőzés: 14. Sampdoria—Parma 3-1 1 A megyei I. osztáiy állása 1. Túra 7 2 1 23-13 23 2. Nagykáta 6 2 2 19- 5 20 3. Dömsöd 6 2 2 20- 7 20 4. Dabas-Sári 6 1 3 20-17 19 5. Pomáz 5 1 4 27-21 16 6. Ráckeve 4 4 2 21-25 16 7. Kartal 5­5 28-20 15 8. GEAC 4 3 3 16-15 15 9. Örkény 4 3 3 16-15 15 10. Nagykőrös 3 5 2 15-14 14 11. Halásztelek 4 1 5 13-17 13 12. Taksony 3 3 4 17-24 12 13. Bugyi 3 2 5 16-25 11 14. Maglód 3 1 6 11-16 10 15. Gyömrő 1 2 7 14-26 5 16. Bag­­10 3-29­Alföldi csoport 1. Kalocsa 72 1 19- 9 23 2. Kiskőrös 7 1 2 24- 6 22 3. KTE 6 1 3 29-10 19 4. Sz. Dózsa 5 2 3 10- 8 17 5. Szeged FC 5 1 4 16-16 16 6. KSC-RSC 43 3 19-13 15 7. K.-dorozsma 43 3 20-15 15 8. Makó 5­5 17-13 15 9. Gyula 43 3 11- 8 15 10. Félegyháza 43 3 13-12 15 11. Békés 42 4 15-20 14 12 Orosháza 4 1 5 17-17 13 13. SZVSE 3 1 6 14-17 10 14. Cegléd 2 1 7 7-19 7 15. M.-berény 2 I 7 5-26 7 16. M.k.-háza 1 1 8 6-34 4 Duna­csoport 1. P.-vörösvár 9 1­29-10 28 2. Pénzügyőr 6 22 22- 9 20 3. Érd 6 1 2 17- 9 19 4. B.-csemye 5 3 2 16-11 18 5. Szondi 6-4 23-12 18 6. Fradi Rt. 5 1 4 20-14 16 7. Szentendre 5 1 4 22-19 16 8. SZTK 4 24 20-18 14 9. Bicske 3 34 13-22 12 10. UFC 2 5 3 15-19 11 11. D.-varsány 3 25 7-17 11 12. Ercsi 3 1 6 13-13 10 13. M. Viscosa 3 1 5 8-12 10 14. Dorog 2 35 14-14 9 15. Elektromos 2-8 10-22 6 16. RTK 1 27 8-26 5 Ország-világ Mátra-csoport i Eger­9- 1 38 6 27 2 M.-Rocco 7 2 1 25 13 23 3 Jászberény 7 2 1 19 6 23 4 REAC 7 1 2 21 11 22 5 Szolnok 5 5­23­11 20 6 Dunakeszi 5 32 19 8 18 7 Gyöngyös 5 1 4 14 13 16 8 Monor 4 24 17 21 14 9 Pásztó 2 53 16­16 11 10. Recsk 3 25 17 26 1 1 11. F.-abony 2 35 9 11 .9 12. Szécsény 1 36 11­22 6 13. Apc 1 3 6 6­19 6 14. B.-gyarmat 1 36 11­35 6 15. Palotás 1 27 8­23 5 16. Tenk — 37 12­25 3