Pest Megyei Hírlap, 1994. október (38. évfolyam, 230-255. szám)

1994-10-17 / 243. szám

SPORT PEST MEGYEI HÍRLAP 1994. OKTÓBER 17., HÉTFŐ 15 Gödöllőn újra győzelemnek örülhettek Károlyi Gábor főszerepben Labdarúgó NB II, Nyugati csoport Dunaferr—Százhalombattai FC 2-2 (1-0) Dunaújváros, 500 néző. V.: Horváth O. Dunaferr: Bita — Masinka, Salamon, Mik- ler — Szauer, Tóth Gy. (Horváth Cs.), Popo- vics, Ruppert — Miklya (Török), Szabó Zs. Edző: Tajti József. Százhalombatta: Lipták — Tolnai, Né­meth G. (Nagy I.), Horváth I T. — Fekete, Kövesi, Beringer, Patkós, Dobesch — Csor­ba, Károlyi G. Edző: Hegedűs Béla. Gól: Szabó Zs. a 36., Popovics az 56., ill. Patkós az 50., Károlyi G. a 63. percben. Sárga lap: Ruppert, Horváth Cs., Szend- rei, ill. Károlyi G., Horváth I J., Kövesi, Be­ringer. Kiállítva: Török. A mérkőzés előtt a Nyugati csoport harma­dik helyén álló százhalombattai együttes min­den bizonnyal kiegyezett volna a döntetlen­nel, a szezon elején feljutási terveket szövöge­tő dunaújvárosiak ellen. A megyeiek ügyanis több kezdőjátékosukat is nélkülözték ezen a találkozón, sérülések és a begyűjtött sárga la­pok következtében. Ennek megfelelően óvato­san kezdett Hegedűs Béla edző csapata, a ha­zaiak pedig egy gyors gól elérésével szerették volna tudatosítani, hogy ők a jobbak. Ám hiá­ba játszottak mezőnyfölényben Salamonék, igazi helyzetet mégis a Pest megyeiek alakí­tottak ki, Csorba fejese alig kerülte el a ka­put. Az első félidő 36. percéig tartott a battai védelem ellenállása, ekkor Szabóról feledkez­tek meg Némethék, s a csatár 10 méterről lőhe­tett a kapuba. A második játékrész elején 11-esből egyenlített az SZFC. Károlyi Gábort buktatták a 16-oson belül, s a megítélt bünte­tőt Patkós előbb a kapusba, majd a Bitóról visz- szapattanó labdát már a hálóba lőtte. Nem sokkal később viszont a Dunaferr játékosát, Szendreit rántották le a 11 -es pontnál, ezúttal Popovics volt az „ítéletvégrehajtó” és nem hi­bázott. Hét perc elteltével ismét Károlyi Gá­bor volt a főszereplő, most szabálytalanul sem tudták megakadályozni, hogy Patkós ke­resztbe lőtt labdáját közelről a kapuba perdít- se. A mérkőzés hátralevő részében a dunaúj­városiak mindent megpróbáltak a győzelem érdekében, de maradt a döntetlen. Tajti József: Egy ilyen kitűnő ellenféllel szemben egyetlen hibát sem lett volna szabad elkövetni. Hegedűs Béla: Pontért jöttünk Dunaújvá­rosba. Az első félidő gyengébb játéka után a második játékrészben már egyenlő ellenfelek voltunk. Az idei bajnokságban eddig senki­nek sem sikerült két gólt lőni a Dunafermek, csak nekünk. A 17 pont jó alap lehet a jövőt il­letően. Oláh György Labdarúgó NB II, Keleti csoport Gödöllő-Verzál LC—FC Hatvan 2-1 (1-0) Gödöllő, 1000 néző. V.: Tóth S. Gödöllő: Nagy D. — Balogh — Somogyi, Kiss, Hutter — Simon, Török, Dvorszki, Szász (Ivanovics) — Szamosi, Grezsák. Edző: Garaha Imre. FC Hatvan: Nagy I. — Szabados, Károly, Cseresznyik, Krasjánszky (Orovecz) — Kar- kusz (Németh), Gephard, Lénárt — Swarch, Nagy G., Bíró. Edző: Tóth Dénes. Gól: Szamosi a 13. és a 76. p., ill. Németh a 84. percben. Sárga lap: Gephard a 42. p., Grezsák az 54. p., Szamosi a 69. percben. Ideges, kapkodó játékkal indult a találkozó. A hazaiak nyugodtak meg hamarabb, és a 13. percben Szász beadásából Szamosi 10 méterről a kapu bal oldalába fejelt (1-0). A gólt követő­en kitámadtak a vendégek, előbb Swarch két fe­jesét, majd pedig Bíró kapáslövését védte óriási bravúrral a hazaiak kapusa. A gödöllőieknek is volt több gólszerzési lehetősége, de ezeket sor­ra elpuskázták. A fordulás után Orovecz beállí­tásával megváltozott a vendégek játéka, többet támadtak, de támadásaikban nem volt elegendő átütőerő. A hazaiak a széleken próbálták veszé­lyeztetni az ellenfél kapuját, s egy ilyen táma­dást követően a 76. percben Ivanovics kapásból rálőtte a labdát, amely a védőkről lepattant, és a berobbanó Szamosi a kapu közepébe kotorta a pettyest (2-0). Ezután mindent egy lapra téve tá­madott a hatvani együttes, és a 84. percben egy felesleges szabálytalanságot követően végezhe­tett el pontrúgást Orovecz. Magasan beívelt lab­dáját Németh 8 méterről a kapufa segítségével A gödöllőiek (sötét mezben) hetek óta tartó nyeretlensége ért véget tegnap a hatvaniak elleni mérkőzésen , Krekacs Robert felvetek a kapu jobb oldalába fejelte (2-1). Ezt követően mindkét kapu előtt adódtak még gólszerzési le­hetőségek, de ezekkel egyik csapat sem tudott élni. Jók: Nagy D., Szamosi, Balogh, Szász, ill. Nagy I., Swarch, Károly. « Garaba Imre: Hosszú idő után végre a csa­pat megérezte a győzelem ízét. Úgy gondo­lom. megérdemelten szereztük meg a győzel­met, mely rendkívül fontos volt számunkra. Tóth Dénes: Eddig a hatvani meznek nagy becsülete volt, de most úgy néz ki, hogy egy­két játékosra nem illik ez a szerelés. Könczöl Gábor Nyugati csoport 1. Siófoki BFC 9 6 2 1 23- 9 20 2. BKV Előre 96 12 17-12 19 3. Százhalombatta 9 5 2 2 15-13 17 4. Veszprém FC 944 1 12- 5 16 5. Mohácsi FC 943 2 16-11 15 6. Bajai FC 9432 16-14 15 7. Keszthely 942 3 17-13 14 8. Paks 94 2 3 13-11 14 9. Dunaferr 9 3 42 7- 5 13 10. Haladás VSE 9 4-5 17-15 12 11. Budafoki LC 93 3 3 12-15 12 12. Tatabánya 9 3 1 5 7- 9 10 13. Matáv SC Sopron 92 16 12-17 7 14. Beremendi Építők 92 16 11-17 7 15. ESMTK-Hungaplast 9 2-7 7-24 6 16. Pécsi VSK 9 117 7-19 4 Keleti csoport 1. Salgótarjáni BTC 9 7 2 - 29-11 23 2. MTK 9 7 1 1 15- 2 22 3. Kábái Cukor FC 9 6 2 1 12- 6 20 4. Kazincbarcika 95 13 18-15 16 5. Tiszakécskei FC 94 3 2 18- 9 15 6. Szarvasi Vasas 9423 11- 9 14 7. Nyíregyházi FC 942 3 11-13 14 8. Balmazújváros 9 4 1 4 21-19 13 9. Diósgyőri FC 9243 10-10 10 10. FC Hatvan 9 23 4 8-12 9 11. Gödöllői Verzál 9 23 4 9-14 9 12. Hódmezővásárhely 92 34 10-16 9 13. III. kér. TVE 92 25 9-12 8 14. Hajdúnánási FC 9 2 25 4—10 8 15. Tiszavasvári 9 1 3 5 10-25 6 16. Miskolci VSC 9 1 -8 8-20 3 Csak a Kispest és a Fradi tart lépést az újpestiekkel Sajnálhatják a váciak Labdarúgó NB I Vác FC-Samsung—Stadler FC 1-1 (0-0) Vác, 3000 néző. V.: Puhl. Vác FC-Samsung: Koszta — Aczél'— Puglits, Kasza (Nyikos, 46. p.) — Nyilas, Sal- lai (Víg, 74.), Nagy T., Aranyos, Romanek — Dzurják, Füle. Stadler FC: Babócsy — Oprisan — Mak- rickij, Kecskés — Linnyikov, Nagy N., Ker­tész (Cigan, 54. p.), Molnár, Csehi I. — Hle- ba, Csehi Z. (Rumán, 89.). Gólszerzők: Dzurják (51. p.), illetve Hleba (69.). Sárga lap: Kasza (38. p.), Dzurják (54.), il­letve Csehi 1. (4.), Kertész (32.), Hleba (73.). Piros lap: Aczél (78.). A Samsung hét végi ellenfele, a Stadler FC, mely a még készülő akasztói stadion mi­att az őszi idényben sorozatosan vendégként lép pályára, első NB I-es bajnoki labdarúgó­mérkőzését játszotta Vácon. A sporttörténeti találkozó egyperces gyászszünettel kezdődött Kriska Gábor közelmúltban elhunyt nagypa­pája emlékére, majd Puhl Sándor sípjelére a labda is elindult útjára. Az összecsapás elején a hazaiak birtokol­ták valamivel többet a játékszert, s mivel a Stadler sem adta fel a támadásvezetés lehető­ségét, nem lehetett panasz az iramra. Az első igazán veszélyes gólhelyzet a vendégek előtt adódott. Az ötödik percben remek ütemben ugratták ki Hlebát, aki talán megijedhetett a kifutó Kosztától, és a földre huppant. Szabály­talanságról szó sem volt. Ezt követően egyre nagyobb elszántsággal lendült akcióba a váci gárda, s az első negyedórán belül akár három­szor is megadásra kényszeríthették volna Ba- bócsyt. A 11. percben Nagy indította Ara­nyost a bal oldalon, ő Fülének játszott vissza, a házi gólkirályjelölt azonban a kapu fölé küldte a labdát. Egy perccel később Aranyos került nagyon jő pozícióba, ám lövése szintén célt tévesztett. Továbbra is inkább a samsun- gosok lábán vándorolt a labda, de az ellentá­madások igen ígéretesek voltak, s bizony nem­egyszer Kosztán múlt, hogy nem kapott gólt a Vác. Az összecsapás legnagyobb helyzetét Csehi Z. hagyta ki. aki miután rávezette a lab­dát a váci portásra, a háló helyett a kapusba lőtt. Tulajdonképpen igazságos eredménnyel zárult a félidő, melyben fegyelmezetten és ma­gabiztosan védekezett az első osztályú újonc. A szünetben cserére határozta el magát Csank János vezető edző, s az addig sokat hibázó Kasza helyére az elmúlt fordulóban is eredmé­nyes Nyikost hozta be. A csatár beállításával nagymértékben megerősödött a váci jobb ol­dal, s kicsit meglepő volt, milyen kevés alka­lommal kapott indítást a rendkívül gyors játé­kos. A vezetést mindenesetre meglehetősen gyorsan megszerezték fordulás után a hazai­ak. Nyilas passzolt ügyesen Dzurják elé, aki miután fordult egyet, Babócsy mellett a háló jobb oldalába bombázott (1-0). A találat azon­ban nem nyugtatott meg senkit, hiszen a kis­kőrösiek kontrái rendre életveszélyesek vol­tak, sőt az egyik ellentámadás eredményes is. Dzurják adott túl erős átadást Nyilasnak, aki­Puglitsnak a labdáért, a csapatnak az ered­ményért kellett megküzdenie Krekács Róbert felvétele tői elpattant a pettyes. Csehi Z. fülelte le a vá­ciak hibáját, gyorsan indította Hlebát, s a csa­tár — tanulva első félideji felesleges színész­kedéséből — nem próbálta feldobni magát Koszta közelében, hanem miután elhúzta mel­lette a labdát, a visszafutó Aczél lábai között a kapuba továbbított (1-1). Az egyenlítés után Stadlerék mindent megtettek azért, hogy ne változzon az állás. Eddigi kemény védekezé­sük azonban átváltott durva belemenésekkel tűzdelt vagdosásba, s a játékvezető jóindula­tán múlt, hogy nem villant a piros lap. A sors iróniája, hogy végül mégis előkerült a neveze­tes cédula, ám ezt a piros-kék mezes Aczél könyvelhette el — jogosan. A sokat mozgó Csehi Z. indult el a váci kapu felé a 77. perc­ben, amikor a söprögető — utolsó emberként — buktatta. A tíz főre olvadt bajnokcsapat­nak egyre kevesébb esélye volt a győzelem ki­csikarására, hisz az idő telt, a vendégek pedig tördelték a játékot. A találkozó végére pedig már kettős emberhátrányba került a Samsung; Dzurják lépett rosszul, s le kellett vinni a pá­lyáról. Az eredmény igazságosnak mondható, s mi­vel hatalmas küzdelmet produkált a két együt­tes, jól szórakozhatott a kilátogató nézősereg. A váciak csak az eredményt sajnálhatják, mely nem túl kedvezően alakult számukra a sokat szabálytalankodó ellenféllel szemben. Csank János: Magabiztosan futballozott a Stadler, mi pedig sok hibát vétettünk. Nagy iramban folyt a mérkőzés, melynek végén csökkent létszámmal nem tudtunk újabb gólt elérni. Sándor István: Ha szerencsénk van, a győ­zelmet is megszerezhettük volna. Úgy érzem, kezd formálódni csapatom. „ , v Réti József A félbeszakadt Debreceni VSC—Vasas (0-0) mérkőzés eredménye nem szerepel a táblázatban. Az MLSZ Fegyelmi Bizottsá­gának a Vasas javára született ítéletét (3-0) ugyanis a debreceniek megfellebbezték. A labdarúgó NB I állása: 1. UTE-Novabau 10 9 1 -37-11 28 2. Kispest-Honvéd FC 107 2 1 25-10 23 3. Ferencváros 10 7 1 2 25-14 22 4. Békéscsabai EFC 1054 1 21-15 19 5. BVSC-Dreher 105 1 421-16 16 6. Csepel-Kordax 10424 8- 6 14 7. Zalaegerszegi TE 10424 14-21 14 8. Vác FC-Samsung 10 3 3 4 14-16 12 9. PMSC-Fordan 103 34 11-18 12 10. ETO FC Győr 103 25 11-13 11 11. Debreceni VSC 9324 11-16 11 12. Nagykanizsa 10 3 1 6 10-26 10 13. EMDSZ-Sopron 10226 19-25 8 14. Stadler FC 92 1 6 8-12 7 15. Vasas 92 16 13-19 7 16. Parmalat FC 9-4 5 9-19 4 További eredmények BVSC—Kispest-HFC 2-3, Sopron—Vasas 3-0, Parmalat—Csepel-Kordax 0-0, UTE— Debrecen 2-1, Békéscsaba—ETO FC Győr 3-1, ZTE—Nagykanizsa 3-0, Ferencváros— PMSC-Fordan 3-0. A góllövőlista élcsoportja: 9 gólos: Bognár (BVSC-Dreher), Wukovics (UTE-Novabau). 8 gólos: Kovács K. (Kispest-Honvéd FC). 7 gólos: Egressy (UTE-Novabau). 6 gólos: Füle (Vác FC-Samsung). 5 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC), Lip­csei (Ferencváros). 4 gólos: Sándor T. (Debreceni VSC), Orosz, Illés (mindkettő Kispest-Honvéd FC), Lisztes, Neagoe (mindkettő FTC), Szarvas (Békéscsa­bai EFC), Szanyó (UTE-Novabau), Preisinger (ZTE).