Pest Megyei Hírlap, 1994. szeptember (38. évfolyam, 204-229. szám)

1994-09-19 / 219. szám

14 PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. SZEPTEMBER 19., HÉTFŐ * Újra gödöllői góloknak örülhettek Mohácson vesztett a Batta NB II -es bajnoki labdarúgó mérkőzésen: Mohács—Százhalombatta 3-1 (1-0). Mohács, 1500 néző. V.: Fodor. Mohács: Kovácsevics — Rigó, Katona, Burai, Kosa — Meksz, Tóth, Hrotkó, Csoboth — Lovász, Horváth. Vezető edző: Botos András. Százhalombatta: Lipták — Sipos, Németh, Nagy, (Schróth), Horváth I. — Kövesi, Beringér, Patkós, Dobesch, (Horváth II.), Károlyi G. Edző: Hegedűs Bé­la. Gól: Lovász 29. p., 58. II. 88. p. Sárga lap: Nagy 8. p., 28. p„ Károlyi G. 68. p. Az NB II Nyugati cso­portjában rangadóra ke­rült sor tegnap Mohá­cson, ahol a harmadik he­lyezett hazaiak a máso­dik Százhalombattai FC-t fogadták. Az erre a szezonra alaposan meg­erősített mohácsiak és ter­mészetesen az eddig kitű­nően szereplő megyeiek is a három pont begyűjté­sének reményével kezd­ték a találkozót. A battai- aknál ezúttal sem tudott a kezdőcsapat tagjaként pályára lépni egyik meg­határozó játékosuk, Schróth Lajos. Az első félóra jó játékot hozott, mindkét együttes igazol­ta a táblázaton elfoglalt előkelő helyezését. A 29. percben aztán a mohácsi­aknak sikerült megszerez­ni a vezetést. Az „elal- vó” SZFC-védelem mel­lett Lovász tört kapura, és 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt; 1-0. A félidő hátralévő részében hiába támadott a Százha­lombatta, az egyenlítés már nem sikerült. A második játékrész­ben tovább tartott a bat- tai védők gyengélkedése, tizenhárom perc telt el, amikor Németh Gábor rosszul adott haza, az el­lenfél játékosa, Lovász is­mét résen volt, „elcsípte” a labdát, s akárcsak az első gólnál, most is a jobb alsó sarkot választot­ta. Még hat perc sem telt el, s háromra növelte előnyét a hazai gárda. A változatosság kedvéért p., Hrotkó 64. p, Horváth Horváth I. 22. p., Dobesch most az egész védelem egymásra várt, hogy tisz­tázzon valaki, Hrotkó vi­szont nem tétlenkedett és tulajdonképpen biztossá tette a Mohács győzelmét. A százhalombattaiak ennek ellenére egyenran­gú ellenfélnek bizonyul­tak a mezőnyben, ám már csak a szépítésre tel­lett erejükből. A csere­ként beállt Horváth II. Tamás egy szép jobb ol­dali támadás végén vette be Kovácsevics kapuját. Ezzel a battai csapat első idei vereségét könyvel­hette el. Botos András: Mohá­cson az utóbbi évek egyik legszínvonalasabb mérkőzését láthatták a né­zők. A Pest megyei csa­pat védelmének gólképes­sége döntött. Hegedűs Béla: Jó ira­mú mérkőzésen a véde­lem nagyobb koncentrálá­sával pontokat vihettünk volna el. A döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. Dörnyei Tamás Az NB II Keleti csoport­jában, a Gödöllő Verzál együttese Balmazújváros­ban lépett pályára, és 1-1-es félidő után 2-2-es döntetlent ért el. Ezzel az elmúlt hetek gólképtelen­sége után újra gödöllői góloknak örülhettek szur­kolóik. A Nyugati csoport állása 1. Siófoki BFC 54 1­16- 5 13 2. Mohácsi FC 54-1 11- 5 12 3. BKV Előre 54-1 10- 6 12 4. Százhalombattai FC 53 11 7- 4 10 5. Dunaferr 5 2 3­4- 1 9 6. Budafoki LC 5 22 1 8-9 8 7. Bajai FC 52 12 7-7 7 8. Veszprém FC 5 13 1 3-3 6 9. Beremendi Építők 52-3 7-9 6 Matáv SC Sopron 52-3 7-9 6 11. Keszthelyi Haladás 5 122 8-10 5 12. Paks 5 122 5-7 5 13. Tatabánya 5 113 3-5 4 14. Haladás VSE 5 1 -4 6-8 3 15. Pécsi VSK 5 1-4 5-10 3 16. ESMTK-Hungaplast 5 1 -.4 6-15 3 Kétszer vezetett a Dunakeszi a Multi elleni rangadón A Pilisvörösvár továbbra is a Duna-csoport élén A labdarugó NB Ill-ban a 6. fordulóra került sor az elmúlt hét végén. A Duna-csoportban két megyei rangadót is játszottak, a Dunavarsány az éllovas Pi- lisvörösvárt, míg a Csákvár-Szentendre a sziget- szentmiklósiakat fogadta. A 3. helyezett Érd az Er­csi gárdájával szemben kivívott győzelmével maradt az élcsoport tagja. Az Alföldi csoportban a ceglédi­ek a szintén négypontos Kecskeméti RSC-től kaptak ki. A Mátra-csoport rangadóján a táblázat második helyén álló Dunakeszi a 3. Multi Roccóval döntetle­nezett. Alföldi csoport Kecskeméti RSC— Cegléd Kossuth Honvéd 2-0 (0-0) Kecskemét, 300 néző. V.: Serfőző. Cegléd: Fülöp — Kor- pácsi, Kecskeméti, Herc- zeg, Kendi, Gál, Lendvai, Stummer, Sándor (Pe- tyán), Magosi, Farkas. Edző: Rákosi János. Az eső áztatta, csúszós talajon sok hibával játszot­tak a csapatok. A bajnoki pontok sorsa a második félidő közepén, tíz perc alatt dőlt el, amikor a ha­zaiak a ceglédi térfél köze­pén két rossz átadást „fü­leltek” le, és a hibákat gó­lokkal büntették. A hajrá­ban a Kossuth Honvéd erőtlen próbálkozásait könnyedén verték vissza a kecskemétiek. Jó: Korpá- csi, Kecskeméti, Gál (ifi: 1-5). Duna-csoport Érd—Ercsi 1-0 (0-0) Érd, 500 néző. V.: Péter. Érd: Schmidt — Mé­száros, Habos T., Pánczél, Kovács — Horváth S. (Csányi), Versits, Csizma­dia (Vanczó) — Molnár, Varga (Juhász), Ungi. Edző: Gálvölgyi István. Ercsi: Holló '— Póth (Kovács L.), Gróf, Tőké­si, Tolnai — Simon, Sza­bó A. (Hodula), Szabó Z. (Henrik), Lehota, Hargi­tai, Murguly. Edző: Matuz Gyula. A „majdnem szom­széd” érdi és ercsi csapat mindig kiélezett küzde­lemben dönti el a pontok sorsát. így volt ez a mosta­ni találkozón is, hiszen, hogy csak egy példát em­lítsünk, a tavasszal még az Ercsiben játszó Csányi most a hazaiaknál szere­tett volna bizonyítani. Rá­adásul az „éppen nem Pest megyei” riválisnál egy másik szomszédvár­tól, a Százhalombattától kölcsönadott játékosok sora is pályára lépett. Az első félidőben az érdiek tá­madtak többet, ám igazi gólhelyzetet nem sikerült kialakítaniuk. A második játékrész már több szem­pontból is izgalmasra sike­redett. Kezdődött a csere­ként beállt Csányi góljá­val, melyet tizenegyes után szerzett. Folytatódott két kiállítással, miután Tő­kési és Simon rendre nem értett egyet a játékvezető ítéleteivel, s ezt „szóvá is tették”. A válasz mindkét esetben a piros lap volt. A kilenc főre fogyatkozott vendégek, becsületükre mondva, megpróbálták az egyenlítést, s ezalatt az ér­diek többször is betalálhat­tak volna kapujukba. Gól: Csányi. Jó: Mészá­ros, Kovács, Versits, Mol­nár, ill. Tolnai, Hargitai, Murguly. Kiállítva: Tőké­si, Simon, (ifi: 2-0) Gál völgyi István: Kriti­kán aluli játékot láthat­tunk. Nagy küzdelemben sikerült nyernünk, csak a három pontnak tudok örül­ni. Matúz Gyula: Vélemé­nyem szerint egyenrangú ellenfele tudott lenni csap­atom az érdieknek. A já­tékvezető azonban nem te­remtett egyenlő feltétele­ket. Dunavarsány Synergy—Pilisvörösvár 0-5 (0-3) Dunavarsány, 400 né­ző. V.: Koszorús. Dunavarsány: Székely (Mészáros) — Toroczkay (Papp), Gergényi, Takács, Kocsis, Nagy János, Tö­rök, Krizsik K., Nagylaki, Pásztor, Juhász, (Krizsik G.). Edző: Weimper István. Pilisvörösvár: Tóth J. — Minarik (Trizna), Wolh, Mezei, Pfeiffer, Tóth L., Galambos, Sze- ibert, Brandhuber (Sztri- zsakov), Lukács L., Szől- lősi (Horváth). Edző: Ger­gely Károly. Sárga lapok: Pfeiffer, Lukács. Kiállítva: Nagy J. 75. perc. Gól: Szeibert, Brandhu­ber, Szőllősi, Sztrizsakov, Horváth G. Sérülések, eltiltások mi­att tartalékosán, egy jó mérkőzésre, s legalább döntetlenre számítok — la­tolgatta az esélyeket kez­dés előtt a Varsány edző­je, az egykori kiváló kö­zépcsatár Weimper. A cí­meres nemzeti válogatott mezben pályára lépő haza­iak irányították a játékot, a listavezető kontrákra spekulált, ami a 20. perc­ben be is jött. Szeibert ka­nalazta két lépésről kapu­ba a labdát. A gól megza­varta a varsányiakat, 6 perc múlva Brandhuber szépségdíjas találatot ért el, amitől Szőllősi nem akart elmaradni, a 35. percben 14 méterről kapás­ból emelte a labdát a bal felső sarokba. A szünetet követően tíz percen belül tértek maguk­hoz a sokkból a hazaiak, helyzeteket dolgoztak ki, kapufát rúgtak, majd min­den visszaállt az első fél­idő forgatókönyvéhez. A vörösváriak uralták a me­zőnyt, sőt Nagy kiállítása után Sztrizsakov és Hor­váth révén padlóra küld­ték az ellenfelet. A mérkőzést teljesen megérdemelten nyerte ilyen gólkülönbséggel a listavezető. Weimper ráér­zett a veszélyre, játékosai nem tudtak ellenállni a vö­rösváriaknak, s egy köze­pes színvonalú, viszony­lag küzdelmes csatában alulmaradtak. Jó: Lukács, Szeibert és Szőllősi. A hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni. (Ifi: 3-2) Mátra-csoport Dunakeszi VSE—Mul­ti Roccó 2-2 (1-1) Dunakeszi, 600 néző. V.: Berta. Dunakeszi: Telek — Kiss Z., Kovács P., Kiss J., Szűcs (Márta), Pánczél, Törteli, Kekecs (Szabó), Varga, Steidl Ákos, Ko­vács M. Edző: Steidl Sándor. Multi Roccó: Nagy E. — Szepesi, Ambrus, Nagy S. (Horváth), Balázs (Ta­más), Killik, Holczer, Len­gyel (Sinkó), Konsa, Feke­te, Kuczi. Edző: Vaiser Zoltán. Jó iramú első félidőt ví­vott a két csapat. A hazai­ak kétszer is megszerezték a vezetést, de a 68. perc­ben tíz főre fogyatkozott budapestiek mégis egyenlí­teni tudtak. A mérkőzés alakulása: Varga révén 1-0 (15. p.), Balázs 1-1 (28. p.), Kovács 2-1 (73. p.), Fe­kete 2-2 (82. p.). Jó: Kiss J., Pánczél, Varga, ill. Nagy S., Balázs, Fekete. Kiállítva: Szepesi (Multi) a 68. percben. (Ifi: 1-0) Tudósítóink voltak: Unguerán László, Harmat Jenő, Oláh György, Buchard Tibor, Törűcsik Béla Alföldi csoport Mátra-csoport Duna-csoport l.KTE 5 - 1 26- 6 15 1. Eger 6-­29- 1 18 1. Pilisvörösvár 5 1 - 17- 6 16 2. Kalocsa 42­10- 4 14 2. Dunakeszi 42­15- 5 14 2. Pénzügyőr 5 - 1 15- 5 15 3. Kiskőrös 4 1 1 15- 2 13 3. Jászberény 4 1111-5 13 3. Érd 4 1 1 12- 4 13 4. Szeged FC 3 1 210- 9 10 4. Multi-Rocco 4 1111-9 13 4. Bakonycsemye 4 1 1 11- 6 13 5. Békés 3 1 2 9-15 10 5. Szolnoki MÁV 33­16- 8 12 5. Bicske 3 2 111-711 6. Makó 3-3 10- 5 9 6. REAC 3 1 2 9- 6 10 6. Fradi Rt. 3 1 2 14- 9 10 7. SZVSE 3-3 11-9 9 7. Monor 3 1 2 9-11 10 7. Csákvár 3 1 2 15-13 10 8. Gyula 222 8- 6 8 8. Pásztó 222 10- 9 8 8. H. Szondi 3-3 16-18 9 9. K.-félegyh. 222 6- 6 8 9. Füzesabony 2 1 3 7- 7 7 9. Ercsi 2 13 9-6 7 10. Sz. Dózsa 2 1 3 5- 7 7 10. Gyöngyös 2-4 6- 9 6 10. M. Viscosa 2 13 6-8 7 11. Orosháza 2 1 3 8-11 7 11. Szécsény 1 23 7-11 5 11. Dunavarsány 2 13 5-12 7 12. KSC-RSC 2 1 3 6- 9 7 12. Recsk 1 23 8-17 5 12. UFC Tatabánya 1 32 10-12 6 13. K.-dorozsma 1 3 2 9- 9 6 13. Apc-33 0- 6 3 13. Szigetszentmiklósl 1 4 8-15 4 14. Cegléd 1 1 4 6-13 4 14. Balassagyarmat-33 5-22 3 14. Dorog-33 6-10 3 15. Mezőkovácsh. 1 I 4 3-17 4 15. Palotás-24 5-13 15. Elektromos 1-5 6-13 3 16. Mezőberény 1 1 4 2-16 4 16. Tenk-24 7-16 2 16. RTK- 1 5 6-23 1