Pest Megyei Hírlap, 1994. szeptember (38. évfolyam, 204-229. szám)

1994-09-19 / 219. szám

i PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. SZEPTEMBER 19., HÉTFŐ 15 37. hét Totóeredmények 1. Ferencváros—Kispest 3-2 1 2. Zalaegerszeg—Békéscsaba 1-1 x 3. Dresden—Duisburg 4-2 1 4. Leverkusen—Dortmund 2-2 x 5. B. München—Hamburg 1-1 x 6. Schalke 04—FC Köln 3-1 I 7. Stuttgart—Frankfurt 4-1 1 8. Uerdingen—Kaiserslautern 1-3 2 9. Bari—Reggiana 1-0 1 10. Brescia—Inter 0-0 x 11. Milan—Lazio 2-11 12. Parma—Cagliari 2-1 1 13. Sampdoria—Foggia 1-1 x Pótmérkőzés 14. Vasas—Vác FC-Samsung 0-2 2 NB I-es focisorrend 1. UTE 6 6 — 25- 6 18 2. BVSC 64 1 1 14- 7 13 3. Kispest 63 2 112- 6 11 4. Békéscsaba 6 3 2 1 12- 9 11 5. Ferencváros 6 3 1 2 13-13 10 6. Debrecen 6 3—3 7-11 9 7. Nagykanizsa 6 3 - 3 8-15 9 8. ETO FC Győr 6 2 2 2 5- 6 8 9. PMSC 6 2 22 7- 9 8 10. Zalaegerszeg 6 2 2 2 9-12 8 11. Vác FC 62138-97 12. Csepel 6 2 1 3 3- 4 7 13. Vasas 6 1 1 4 10-14 4 14. EMDSZ 6 114 12-18 4 15. Stadler FC 5 1-4 2-4 3 16. Parmalat FC -2 3 7-11 2 Az első fordulóban elmaradt Stadler FC—Parmalat FC ta­lálkozót későbbi időpontban játsszák le. Hámori nagyszerűen helyettesítette Kosztát Vácott végre van minek örülni NB I-es bajnoki labdarúgó mérkőzésen: Vasas-Ilzer—Vác FC-Samsung 0-2 (0-1) Fáy u„ 2000 néző. V.: Tóth V. Vasas-Ilzer: Sáfár — Galaschek — Juhár, Erős — Máriá- si, Szenes, Faragó (Claude, 79.), Simon, Mónos — Földes, Jo- ván. Vác FC-Samsung: Hámori — Nagy — Kasza, Aczél — Nyilas, Aranyos, Kriska, Víg (Farkas, 64.), Rontanék — Füle, Burzi (Nyikos, 80.). Gólszerzők: Faragó (18. — öngól). Füle (89.) Sárga lap: Erős (70.), Sáfár (88.), Máriási (88.), illetve Nyi­las (36.), Aczél (62.). A csapatok eddigi gyengébb szereplése, a televíziós közve­títés és a rideg időjárás egy­aránt közrejátszott abban, hogy alig kétezren fagyoskod- hattunk szombat délután a Fáy utcai összecsapáson. Mi­vel mindkét együttes a bajno­ki táblázat második felében tudta magát a mérkőzés előtt, hajtós, célratörő játékra szá­mítottunk. Ha nem is sokkal, de a Vác kezdett jobban. Egyre másra szövögették támadásai­kat, a Vasas pedig lestaktiká­val próbált védekezni. Elein­te sikerrel tette ezt, mert a partjelző rendre a magasba emelte zászlaját, ám a kétes esetekben olykor tévedett. .Jó negyedóra, elteltével fordult elő először, hogy továbben­gedték a Samsung támadását a játékvezetők, s ez gólt is eredményezett. Nyilas lépett meg a jobb oldalon, beadását pedig a menteni igyekvő Fa­ragó a hálóba sodorta (0-1). A találat teljesen megnyugtat­ta a Vácot, amely ezután már kényelmesen, kapkodás nél­kül játszott, míg az angyalföl­diek szinte el se jutottak Há­mori kapujáig. Az eseményte­len percekben egy-egy kima­radt váci lehetőség jelentett halvány színfoltot, melyek közül mindenképp kiemelke­dik Füle helyzete. A 40. perc­ben Burzi kitűnő ütemben ug­ratta ki csapattársát, aki mi­után Sáfár mellett is elvitte a labdát jobb külsővel — az üres kapu helyett — az oldal­hálóba lőtt. Hatalmas ziccer volt! Bizony nem sok említésre méltó esemény történt az első félidőben, s mivel a Va­sas lelkesedése csapnivaló volt, visszafogottabb játékkal is előnyt szerezve mehetett pi­henni a megyei gárda. A második negyvenöt perc gyökeres változást hozott a mérkőzés képében. Tóth Bá­lint alaposan feltüzelhette já­tékosait a szünetben, aki az eddig látottakkal ellentétben elkezdtek hajtani, futni, s en­nek következményeként be is szorították a bajnokot. Az öt­venedik percben vette kezde­tét a hazaiak fölénye, amikor Földes lövését tolta fölé Há­mori. Az egyre veszélyesebb szituációkban a szerencse tel­jes mértékben cserbenhagyta a fővárosiakat, hisz Simon előbb fejjel, majd szabadrú­gásból lábbal is a kapufát ta­lálta telibe. De, hogy vég­képp ne tudjanak gólt szerez­ni Mónosék, kellett hozzá Há­mori is, aki nagyszerűen he­lyettesítette az eltiltott Kosz­tát. Ebben az időszakban Csank János gárdája nem is foglalkozott támadásvezetés­sel, kizárólag biztonságra tö­rekedtek. A legveszélyesebb Vasas-csatárt, Jovánt hol Ac­zél, hol Kasza semlegesítette, Nagy Tibor pedig tanári mó­don söprögetett. A hazaiak tu­lajdonképpen mindent meg­próbáltak, de a nagy akarás­nak nyögés lett a vége, mert Földes, Máriási és Jován kép­telenek voltak kihasználni a nagyobbnál nagyobb helyze­teket. Ahogy pedig ilyenkor lenni szokott, az első valami­revaló ellenakció gólt hozott. Nyilas volt ekkor is a fősze­replő, aki a teljes védelmet ki­cselezve már csak Sáfárral állt szemben, de a kapus el­húzta a lábát. A tizenegyest Füle — másodjára — a kapu­ba küldte (0-2). A találkozó összképe alap­ján a Vasas talán rászolgált volna az egyik pontra, de a nagyszerűen védekező Vác, Hámorival az élen, megaka­dályozta ebben. Csank János: Nagyon jó minőségű pályán két ellenté­tes félidőt láthattunk. Az első­ben mi voltunk a jobbak, a Az elsó' váci gól előtti pillanat, Faragó, a Vasas játékosa kéz­zel sem tud hárítani. A világos mezes Füle és Kriska nem sokkal később már a vezetésnek örülhet Krekács Róbert felvétele másodikban azonban fölénk nőtt a Vasas, de semmi sze­rencséjük nem volt. Nagyon örülök, mert ami az eddigi meccseken nem jött be, az most végre sikerült. Tóth Bálint: Képtelenek voltunk betalálni a szenzáció­san védő Hámori kapujába. Nem hajtották végre játékosa­im a megbeszélteket és való­ban pechesek voltunk. Réti József A forduló tegnapi ranga­dóján: Ferencváros—Kispest- HFC 3-2 (2-1) Üllői út, 12 000 néző. V.: Puhl. Ferencváros: Balogh — Lipcsei — Kuznyecov, Szeke­res — Nagy Zs., Albert (Za- vadszky, 74.), Szűcs, Lisztes, Keller (Hrutka, 37.) —Christi­ansen, Neagoe. Kispest-HFC: Brockhau- ser — Bánfi, Hahn (Duró, a szünetben), Mátyus — Szaba­dos, Forrai, Illés, Milinko- vics, Csehi — Kovács (Ha­mar, 61,), Orosz. Gólszerzők: Kuznyecov (8.), Lisztes (44.), Nagy Zs. (51.), illetve Csehi (25.), Duró (78.). Sárga lap: Lipcsei (12.), Nagy Zs. (89.), illetve Forrai (31.), Szabados (56.). További eredmények: BVSC-Dreher—Debreceni VSC 5-1, PMSC-Fordan— Csepel-Kordax 0-1, EMDSZ-Sopron—Nagyka­nizsa 7-2, UTE-Novo- bau—Stadler FC 1-0, Par­malat—ETO FC 0-1, ZTE—Békéscsaba 1-1. A maglódiak öngóllal járultak hozzá a tavaly még NB III-as Kartal győzelméhez ® Körösi és dömsödi gólfesztivál hazai pályán A megyei első osztályú labdarúgó-bajnokságban a hato­dik fordulóra került sor. A tavaly még NB III-as bagiak gyengélkedése tovább tart, ezúttal hazai pályán szenved­tek vereséget az Örkény együttesétől. Javított ellenben a szintén harmadik vonalból az elmúlt szezonban kiesett kartalí gárda, miután a maglódiak ellen idegenben, fölé­nyes biztonsággal szerezték meg a három pontot. Dömsö- dön és Nagykőrösön is kitett magáért a hazai csapat, öt, illetve négy adott gólukkal. Bag—Örkény 0-2 (0-0) Bag, 150 néző. V.: Bartos. Bag: Rózner — Szobo- nya (Péter), Cseke, Juhász, Kubik, Aszódi, Katona, Simó I, Simó II, Bagi (Ze- idl), Markóczy. Örkény: Fodor — Batta, Baunek, Sinkó, Katona, Csi- ma, Túri (Mogyorósi II), Mo­gyorósi I, Szöllősi (Gö­dény), Kucsván, Horváth. Az első játékrészben ki­egyenlített játék folyt a pá­lyán. A második félidőben aztán eldőlt a mérkőzés. Egy jobb oldali akció végén Túri beadását Katona fejelte a há­lóba, majd hat perccel a vége előtt Mogyorósi egy jól eltalált szabadrúgással bizto­sította be a vendégek győzel­mét. Gól: Katona, Mogyorósi. Jó: Simó I, Simó II, Aszódi, Fodor, Horváth, Simkó, Bau­nek. Kiállítva: Katona. (Tud.: Giczy.) Maglód—Kartal 1-4 Maglód, 200 néző. Megilletődött, elképzelés nélküli játékot nyújtott a ha­zai csapat a tavaly még NB III-as Kartal ellen. Miután két - százszázalékos helyzetet is kihagytak, egy öngóllal já­rultak hozzá a vendégek győ­zelméhez. Dömsöd—Halásztelek 5-0 (2-0) Dömsöd, 150 néző. V.: Nagy. Dömsöd: Lázár — Her- bály, Elekes, Brassó, Balázs, Vigh, Rottenbiller, Ispán, Árki (Dudás), Pandur (Nagy), Lacza (Bozai). Halásztelek: Szentgyör­gyi — Juhász, Tálos, Kál­mán, Ruff, Knolmár, Csiri- nyi, Oláh, Kiss (Horváth), Kalácska (Végh), Gáspár. A minden csapatrészében jobban akaró dömsödi gárda ilyen arányban is megérde­melten verte sportszerű ellen­felét. Gól: Vigh (2), Ispán, La­cza, Bozai. Jó: Ispán (a me­zőny legjobbja), Elekes, Vigh, Herbály, ill. Kalácska. (Ifi: 4-0. Tud.: Frank József.) Kőrös Kinizsi SE— Gyömrő 4-1 (3-0) Nagykőrös, 300 néző. V.: Kiss Tibor. Kinizsi: Korell — Her­czeg, Popa. Futó, Hegedűs R. (Erdélyi), Barcsai (Béké­si), Bari, Soós, Kovács A., Valkai (Lengyel), Lantos. Edző: Bozó György. Gyömrő: Gerhard — Csir- kó, Kürtösi, Szabó, Balogh, Vitárius, Aranyi, Józsa (Naszvadi), Kiss, Galambos, Nosztrai (Vass). Edző: Sza­bó Béla. Az első félidőben jelentős fölénybe került hazaiak na­gyobb arányban is nyerhet­tek volna tudásuk alapján, de a csapat a második félidő­ben a szerdai ráckevei mér­kőzésre tartalékolt. Gól: Lantos (2), Popa, So­ós, ill. Vitárius. Jó: Popa, Fu­tó, Hegedűs R., Bari, Soós, Lantos, ill. Gerhard, (ifi: 3-0. Tud.: Máté József.) Pomáz—Túra 2-4 (0-2) Pomáz, 300 néző. V.: Ré- pási György. Pomáz: Szeifert — Láng (Lenorics), Boruzs (Meli- her), Loncsák, Antal, Jakab, Orgován, Kovács, Markolt, Borbély, Oláh. Túra: Kioly — Tóth, Ró­zsavölgyi, Kajtor, Hojer, Pász­tor, Mészáros, Lipcsei (Kajá- ri), Nagy, Breznai, Takács. A mérkőzést gólra játsz- szák, nem helyzetekre, ezért jobb volt a túrái csapat. Gól: Antal, Orgován, ill. Mészáros (2), Nagy, Brez­nai. Jó: Orgován, Loncsák, ill. az egész vendégcsapat. (Ifi: 1-0. Tud.: Ruskó János.) Nagykáta—GEAC 1-2 (0-1) Nagykáta, 300 néző. V.: Kassai. Nagykáta: Havasi — Kiss Cs., Ágh, Budai, Var­ga, Tóth, Schmikl (Iványi), Győré, Kiss A., Kecsmarik, Burai (Szálkái). Edző: Cza- kó Péter. GEAC: Hóka — Nagy, Seregi, Juhász (Stefkó), Kris- tyán, Balogh (Balázs), Var­ga, Hartai. Kispeti (Tóth J.), Kelenvölgyi, Ferencz. Edző: dr. Nagy Béla. A tartalékos hazaiak mér­sékelt teljesítményt nyújtot­tak, így a GEAC közepes já­tékkal és némi szerencsével győzni tudott. A második fél­időben sajnos a játékvezető vált főszereplővé, mivel nem adott meg egy nyilván­való tizenegyest, és több in­dokolatlan sárga lapot is ki­osztott mindkét csapat játé­kosainak. Gól: Kecsmarik, ill. Kris­tyán, Ferencz. Jók: Ágh, Kiss A., ill. Hóka, Seregi, Kelenvölgyi, Ferenc. (Ifi: 2-1, tud.: Kocsis József.) Dabas-Sári—Ráckeve 4-3 (1-1). Dabas, 200 néző. V.: Kol­lár. Ráckeve: Tóth — Szanyó Z. (Markó), Mester, Pataki, Molnár, Kiss, (Papp), Ben- cze, Békési, Búzás, Szanyó T., Kovács. Edző: Czikora Mihály. A szerencsésebb, illetve a helyzeteit jobban kihasz­náló hazai együttes ellen kétszer is vezetett a Rácke­ve. Ennek ellenére a gyen­ge játékvezetői teljesít­mény mellett az eredmény igazságosnak mondható. A ráckeveiektől Búzás két­szer, míg Békési egyszer talált be a kapuba. Jó: Bé­kési, Bencze, Búzás. (Tud.: Pataki József.) Megyei L osztály állása 1. Dabas-Sári 4-2 11- 3 15 2. Túra 4 1 1 15-10 13 3. Nagykáta 4-2 11-3 12 4. Örkény 32­10-6 11 5. Dömsöd 3 1 2 13- 6 10 6. Taksony 3 1 2 10-13 10 7. Nagykőrös 23­10- 6 9 8. GEAC 2 1 ­5- 2 7 9. Ráckeve 2 1 2 11- 9 7 10. Kartal 2-3 14-13 6 11. Pomáz 2-4 14-16 6 12. Maglód 2-4 5- 9 6 13. Halásztelek 2-4 6-13 6 14. Bugyi 1 í 4 8-17 4 15. Bag 1-5 5-13 3 16. Gyömrő- 1 4 9-16 1 A táblázat a GEAC—Kartal mérkőzés eredményét nem tartalmazza.