Pest Megyei Hírlap, 1982. november (26. évfolyam, 257-281. szám)

1982-11-16 / 269. szám

Kikapott a Dnna-csoport éllovasa D anakcszln Tucatnyi Pest megyei pont Köz^píárfntók Jutalma Ebéd előtti torta Három csoportban az őszi utolsó előtti fordulót játszot­ták csapataink. A területi labdarúgó-bajnokság Duna­­csoportjában viszont még há­rom akadály van hátra, hiszen itt 18-as a mezőny. A 14. for­dulóban a Pest megyeiek 12 pontot gyűjtöttek. A Vác ide­genben nyert, a Dunakeszi pedig az éllovas Dunaújvárost fektette kétvállra. DUNA-CSOPORT Dunakeszi VSE— Dunaújváros 1-0 (1-0) Dunakeszi, 400 néző. V.: Bauer. Dunakeszi VSE: Herczegh — Lőrincz, Balogh, Kiss, Dé­vai 'Horváth , Sólyom, Bodó, Bursi (Szaniszló), Nazáth, Ba­yer. A területi labdarúgó-baj­nokság Duna-csoportjának el­ső és tizenegyedik helyén álló csapatainak találkozóján az első játékrészben a vendégek támadtak többet. A listaveze­tő rohamait azonban jól ver­te vissza a dunakesziek tömö­rülő védelme. A 25. percben Bodó bal oldalról beadott, a be­robbanó Bayer 5 méterről gu­rított a hálóba. A Kohász to­vábbra sem tudta bevenni a remekül védő Hercegh háló­ját. Sőt a 70. percben Sólyom előtt adódott gólszerzési lehe­tőség, de a középpályás hibá­zott. A mérkőzés lefújása előtt nem sokkal vitatható 11-eshez jutott a Dunaújváros. Sajó a labdát a bal kapufa mellé lőtte. A lelkes hazaiak meg­érdemelt győzelmet arattak a listavezető ellen. G.: Bayer. Jó: a hazaiaktól mindenki dicséretet érdemel, de különösen Herczegh, aki a mezőny legjobbja volt. S. L. Aranykalász—Esztergom 1-0 (0-0) Ráckeve, 300 néző. V.: Var­fa. Aranykalász: Fekete — Stier, Bodoki, Nagy P., Dani, Drahos, (Rékasi), Hangai, Hu­ber, Vajda (Kántor), Csordás, Kapusi. Esős időben, mély talajú pályán, alacsony színvonalú találkozón csupán meddő fö­lényre tellett a hazaiaknak. A 8—9 emberrel védekező ven­dégekkel szemben gólszerzési lehetősége sem akadt a ke­­veieknek. Már-már úgy lát­szott, érintetlenek maradnak a kapuk, amikor a 86. perc­ben Kapusi szöglete az esz­tergomi Huszákról a hálóba pattant. G.: Huszák (öngól). Jó:Bo­­doki, Nagy P., Drahos. Bábolna—Érd 3-1 (1-1) Bábolna, 200 néző. V.: Kom­­lósi. Érd: Fellegi — Sebestyén, Vígh, Boros (Spörk), Csaja, Kiss, Balogh, Gálvölgyi, Pau­li, Juszkó (Kaba), Várnai. Már az első negyedórában megszerezte a vezetést a Bá­bolna. Tíz perccel később a 16- oson belül támadó Paulit a kapus szabálytalanul szerelte, s a játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőt a „sérelme­zett” értékesítette. A harma­dik bábolnai gól a vendégek szerint lesből született, a part­jelző azonban nem osztotta ezt a véleményt. G.: Pauli. ÉGSZÖV—Mezőfalva 1-0 (0-0) Kiskunlacháza, 300 néző. V.: Radics. ÉGSZÖV: Kellner — Pa­­licskó, Patkós, Balázs, Pirisi, Szeidli, Rozsnyó, Kónya, Ki­rály, Kiss, Ács. Szinte egy kapura játszott a lacházi gárda a védekezésre berendezkedett Mezőfalva el­lenében. Már-már úgy tűnt, hogy a helyiek nem tudják bevenni a kitűnően védő ven­dégkapus hálóját, de a 88. percben megtört a jég. G: Kónya. Jó: Palicskó, Patkós, Rozsnyó. Oroszlány—KKFSE 2-2 (2-1) Szentendre, 50 néző. V: Ko­vács L. Az esős, rossz idő elriasztot­ta a nézőket, no és talán a Kossuth KFSE különös hazai sorozata is. Otthon döntetlen­nél alig futja többre, jóllehet idegenben bravúrosan szere­pel a gárda. Legutóbbi két vendégeskedése két győzelmet hozott. Az eredmény ellenére csupán két pont választja el a harmadik helyen álló Pest megyei gárdát, a Dunaújváros és a Budafok (mindkettő 21 pontos) együttesétől. G: Schmutzer, Halász. TISZA-CSOPORT Kisvárda—Bem SE 0-0 Kisvárda, 600 néző. V.: Faze­kas. Bem SE: Tóth I. — Len­gyel, Baumann, Kertész, Sza­kái, Csornai, (Németh), Var­ga, Kovács, Néder, Bozsik (Petrák), Voltig. Jó iramú, küzdelmes, időn­ként szikrázóan kemény mér­kőzésen kiegyenlített erők csatáztak. A szemerkélő eső­ben nem alakulhatott ki jó já­ték, s a kapuk ritkán forog­tak veszélyben. A bíró öt sár­ga lapot mutatott fel, hármat 1 a Ceglédnek. A Bem SE megőrizte őszi idegenbeli veretlenségét, négy győzelem és négy döntetlen a mérlege. A vasárnapi finálén otthon játszanak majd. Jó: Tóth I., Baumann, Var­ga. MÁTRA-CSOPORT Váci Izzó—Olefin SC 2-1 (0-1) Lenin város, 200 néző, V.: Bodó. Vác: Pa jer — Kurnász, Schuster, Asztalos, Ádám./ Ja­nik, Bera, Bartik, Sebestyén, Cseri. Fridmann. A 12. percben szöglet után, kapu előtti kavarodásból sze­reztek vezetést a hazaiak. A váciak számára a második fél­idő az emlékezetesebb. Az 55. percben Bera átadását Sebes­tyén a jó helyzetben lévő Fridmann elé pörgette. A szélső tizennégy méterről nagy erejű lövést zúdított Do­hány kapus feje fölött a háló­ba. A győzelmet jelentő gól a 70. percben született. Bartik Fridmannhoz továbbított, aki a védők gyűrűjéből kiugró Cseri elé tálalt. A fiatal csa­tár, akit hiába üldöztek a vé­dők, a megtorpant kapus mel­lett laposan a kapuba lőtt. Aki nem látta, az nem hi­szi, hogy mennyire különbö­zött a Duna menti együttes két félidei játéka. Az első játék­részben megdöbbentően rosz­­szul játszottak, a második 45 percben viszont kicserélték az izzós- gárdát. Óriási iramot diktálva térdre kényszerítet­ték a mérkőzés végére telje­sen elfáradó Olefin SC-t. A győzelem értékét növeli, hogy vert helyzetből tudott talpra állni és diadalmaskodni a csanat. G.: Fridmann, Cseri. Jó: Asztalos, Bera, Bartik, Frid­mann. L. A. KÖRÖS-CSOPORT Dömsőd—Szegedi VSE 4-0 (2-0) Dömsöd, 200 néző, V.: Ka­rácsony. Dömsöd: Lázár — Elekes (Zima), Bieber, Egervári, Bi­tek, Tóth K., Aszalói, Straub, Fekete, Máté, Simon. Az őszi idény végére for­mába lendülő hazaiakat nem zavarta meg a váratlan időjá­rás. A mérkőzés irányítását végig a kezükben tartották. Elosztották a gólokat. Az első játékrészben Aszalai vette be a szegediek kapuját, az ötödik percben fejesből, a huszadik­ban lövéssel. Szünet után Má­té húzta fel a dömsödiek gól­lövő cipőjét, aki az utolsó, a legszebb találatot 18 méterről, a 70. percben érte el. G.: Aszalai (2), Máté (2). Jó: Lázár, Aszalai, Máté, Bi­tek. 1982. NOVEMBER 16. Finálé Caracasban Öt magyar érem Caracasban befejeződött az elég hosszúra nyúlt sportlövő­világbajnokság, amelyen 54 számban versengtek a leg­jobbak. A sorozat páratlan szovjet sikert hozott, hiszen 34 arany-, 16 ezüst- és 15 bronzérmet nyertek, s az utá­nuk következő ország, az Egyesült Államok csak 3 arany-, 9 ezüst- és 8 bronz­éremmel büszkélkedhet. A magyarok összesen 5 érmet gyűjtöttek, 1—1 aranyat és bronzot s 3 ezüstöt. Az éremtáblázat végeredménye (egy-egy számban két aranyat, Il­letve két bronzot osztottak ki, ezüstöt viszont nem). arany ezüst bronz 1. Szovjetu. 34 16 15 2. Egy. All. 3 9 8 3. NDK 3 1 2 4. NSZK 2 3 3 5— 6. Olaszo. 2 1 3 Svédo. 2 1 3 7. Spanyolo. 2 1 — 8. Norvégia 1 4 4 9. Kína 1 3 6 10—11. Magyaro. 1 3 1 Svájc 1 3 1 12. Nagy-Brit. 1 2 3 Megyei totó Hazai sikerek 1. KKFSE—Oroszlány x 2. Dunakeszi—Dunaújv. K. 1 3. ÉGSZÖV—Mezőfalva 1 4. CVSE—Fót 1 5. Iklad—Vecsés 1 6. Dunavarsány—VOSE 2 7. Szentendre—T.-szentm. 1 8. P.-vörösvár—T.-bálint 1 A forduló meglepetése Kartól beíratta Gödöt Nagy meglepetést hozott a megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság őszi utolsó előtti fordulója. A Göd elvesztette veretlenségét, otthonában ka­pott ki a kartali gárdától. Ide­genben nyert a Fót, valamint a VOSE is. Pilisvörösvárott a budai rangadó hazai sikert hozott. KARTAL—GÖD 2-1 (1-0) Göd, 200 néző. V.: Kapitány. A két együttes a hagyomá­nyokhoz hűen most is nagyon jó, színvonalas izgalmas küz­delmet vívott. A 81. percben 1-1-es állásnál erősen vitat­ható 11-es megadásával a játék­vezető döntően befolyásolta az eredmény alakulását. G.: Szá­vai Á., Jakus (11-esből), ill. Herédi. Jó: Nagy J., Gerhát, Berták, ill. Zámbó (a mezőny legjobbja), Krőzsér, Herédi. (Tud: Simkó Géza). IKLAD—VECSÉS 4-1 (2-0) Iklad, 200 néző. V.: Kerényi. Az esőtől felázott csúszós ta­lajhoz jobban alkalmazkodtak a helyiek, s biztosan győztek. A Vecsés a 89. percben szépí­tett. G.: Réb Pál (3), Angyal. ill. Osváth. Jó: Benko. Huszár, Ungi, ill. Buronyi, Osváth. VOSE—DUNAVARSÁNY 1-0 (0-0) Taksony, 300 néző. V.: Hűvé. Végig esőben, dicséretesen küzdött egymással, s az irreá­lis talajjal a lelkes, közel azo­nos képességű két csapat. Mindkét együttes helyzeteket hagyott ki, s a kapusok bravú­rosan védtek. A döntetlen igazságosabb lett volna. G.: Csajka. Jó: Szolnoki, Hoff­mann, Szarka, Molnár, ill. Bírta, Tóth I., Sas, Kőnigh. (Tud: Barna Barnabás). PSC—T.-BÁLINT 3-2 (1-1) Pilisvörösvár, 100 néző. V.: Szabó K. A csúszós talajon, izgalmas mérkőzésen megérde­melten nyert a tartalékos ha­zai gárda. G.: Turpisz (2, mindkettő 11-esből), Haluk, ill. Barta, Hegedűs. Jó: Vidor. Jó­nás, Nagy, Király, ill. Hege­dűs, Pénzes, Barta, Maszárik. SZTK—SÜLYSÁP 2-1 (0-0) Szigetszentmiklós, 200 néző. V.: Szarka. Az első félidőben ki­maradtak a hazai helyzetek. A szigetszentmiklósi gárda az 51. percben jutott előnyhöz, majd szöglet utáni fejes góllal egyenlített a Sülysáp. A haj­rában elkeseredett küzdelem folyt a győzelem kivívásáért, amely a hazaiaknak sikerült jól eltalált szabadrúgásgóllal. G.: Tóth (2), ill. Marton. Jó: Kovács F., Kovács T., ill. Bakos, Merczel. (Tud.: Bar­na Barnabás.) FŐT—CEGLÉDI VSE 1-0 (0-0) Cegléd, 350 néző. V.: Oláh. Jó iramú, izgalmas mérkőzé­sen az első játékrészben a fó­tiak voltak fölényben, de a hazai kontratámadások veszé­lyeseknek bizonyultak. A fél­idő utolsó perceiben a kiugró Fekete I-et a kapujából kifutó Gerdán „Schumacher módra” elütötte. Villant a sárga lap, sőt később a piros is, a 65. perc­ben Fekete T.-t kiállították. Levonulás közben erre a sors­ra jutott a reklamáló Kazai is. Az egyetlen gól az 56. perc­ben esett. G.: Tóth. Jó: Mészá­ros, Tóth, Becsei, ill. Ambrus, Fekete I. (Tud: Vngureán László.) D. KŐOLAJ—DABAS 2-0 (1-0) Százhalombatta, 200 néző. V.: Detre. Végig szakadó eső­ben lelkesen küzdött a két csapat. A Kőolaj harcolt ki mezőnyfölényt, első gólját a 24. percben szerezte úgy, hogy Zsabka beadását Palotai fejel­te a hálóba. A második fél­idő 15. percében Pákái a kapu­fáról visszapattanó labdát ér­tékesítette. G.: Palotai, Pákái. Jó: Berta, Kránitz, Oláh, Fe­renci, ill. Szabó, Berényi. (Tud: Szvoboda Miklós.) SZ. PETŐFI— TÁPIÖSZENTMÁRTON 1-0 <0-0) Szentendre—ízbég, 150 néző. V.: Bokor E. Végig a hazaiak játszottak fölényben, de a tu­catnyi ziccerből csak a máso­dik játékrész közepén esett gól: formás akció végén Ko­vács F. átadását Korcsog lőt­te a kapuba. Az utolsó perc­ben az addig veszélytelen ven­dégek óriási egyenlítési lehető­ségét mentette bravúrral. Ka­sza. G.: Korcsog. Jó: Michna, Korcsog, Spáth, Kovács F. (a mezőny legjobbja), ill. Simon II. Bezzegh, Aszódi. Megyei ifjúsági bajnokság. Ceglédi VSE—Fót 3-0, Pilisr vörösvár—Törökbálint 6-0, Szigetszentmiklósi TK—Süly­sáp 2-0, Iklad—Vecsés 14-0, Dunavarsány—VOSE 2-3, Göd —Kartal 0-1, Szentendre—Tá­­piószentmárton 0-1, D. Kőolaj —Dabas 0-1. A múlt héten a Dabas—Pi­­lisvörösvári SC ifimérkőzésen a PSC 2-0-ra nyert A forduló legjobb játékve­zetője címet a Szentendrei Pe­tőfi—Tápiószentmárton mér­kőzés bírája, Bokor Elemér érdemelte ki. Megyei I. osztály 1. D. Kőolaj 14 10 2 2 31-17 22 2. SZTK 14 8 6 — 24- 6 22 3. Göd 13 8 4 1 23- 8 20 4. Fót 14 9 1 4 31-19 19 5. Kartal 14 6 6 2 23-12 18 6. VOSE 14 8 2 4 28-12 18 7. T.-márton 14 5 5 4 18-16 15 8. Cegléd 14 4 5 5 25-14 13 9. Dabas 14 5 2 7 25-19 12 10. D.-varsány 14 5 2 7 20-21 12 11. Vecsés 14 4 3 7 20-31 11 12. Szentendre 14 2 6 6 11-23 10 13. P.-vörösvár 14 3 3 8 16-38 9 14. Sülysáp 13 3 3 7 14-25 9 15. Iklad 14 3 1 10 15-35 7 16. T.-bálint 14 1 3 10 9-37 5 Negyedszázados jubileumát sportversenyekkel is köszön­tötte a Fóti Gyermekváros. A közelmúltban írtuk: a fizikai erőpróbák hagyományosak a gyermekvárosban. Általában az időjárás is kegyes a viada­lokhoz. Vasárnap nem volt az, mint másutt, Foton is szakadt az őszi eső. Bár a felnőttek javasolták: halasszák el a versenyeket, a fiatalok nem zavartatták ma­gukat, inkább vállalták a bő­rig ázás kockázatát, mintsem tétlenek maradjanak délelőtt. Ezerkilencszázötvenhét mé­tert futottak hetvenötén. Há­rom huszonöt fős csapat ver­senyzett az elsőségért. Egyikük sem maradt nyeretlen, hiszen a célban három hatalmas tor­ta fogadta őket. Az első ket­tő csokoládés, a harmadik dobos! Aki az utóbbit szereti, talán jobban is járt, ha las­sabban futott. A tortaszeletek már a hiva­talos ebéd előtt elfogytak. Dr. Barna Lajos, a gyermekváros igazgatója: — Nem az a fon­tos, hogy mitől laknak jól ma, hiszen ünnepelünk. A kézilabdapályán két ta­lálkozóra került sor, a régi nö­vendékek és a mai gyermek­városiak között. A lányoknál a növendékek nyertek 21-16- ra, a fiúknál' egyik csapat sens volt jobb, az eredmény 11-11. A labdarúgó-mérkőzést nem tudták befejezni, mert kezdőd dött a központi ünnepség. KI törődött Itt a szakadó esővel? Helyzetben a kézilabda-mérkőzésen A jutalomból egy morzsa sem maradt! Erdősi Agnes felvételei mmlNNEN-ONNAN B Monte Carlóban Juan Antonio Samaranch elnökletével kedden vi­­lágszimpozion kezdődik a sport-Gnczoghj csonttörése Gyűrűn még indult Balszerencsésen zárult a hét végén Győrben megren­dezett Magyarország—NDK nemzetek közötti válogatott tornaverseny Guczoghy György számára. A Budapesti Honvéd 20 esztendős válogatottja a gyűrűmelegítésnél sérülést szenvedett — ennek ellenére ezen a szeren még vállalta a versenyzést —, s nem sokkal később feladásra is kénysze­rült. Jobb lábfején az egyik középcsont körött. A győri kórházban látták el elsőse­géllyel, lábát gipszbe tették, így tért vissza Budapestre. — Soha nem volt még tö­réses sérülésem, ez az első olyan baleset, amely miatt hoszabb kényszerszünetre szá­míthatok — mondta Kisteleki Antal tanítványa. — Néhány nap múltva járógipszet kapok a Sportkórházban, addig ott­hon kell maradnom. Ebben az évben semmiféle versenyen sem indulhatok, jó lenne vi­szont, ha legalább az edzé­seket hamarosan újra kezd­hetném, mert minden kiha­gyott edzésnap óriási hát- j rányt jelent. Remélem, a mos- ' tani volt pályafutásom legsú­lyosabb sérülése, s a jövő évi budapesti világbajnokság előtt már semmi sem jön közbe. ban egyre inkább megnyilvánuló durvaságok elkerüléséért, a fair playért. A kétnapos tanácskozáson a NOB elnökén kívül jelentős sze­mélyiségek vesznek még részt, köztük világhírű sportolók. ■I Seattle: bemutató teniszmér­kőzés keretében találkozott egy­mással a 30 éves idei wimbledoni bajnok amerikai Connors és a ná­la 4 évvel fiatalabb, ugyanezt a cí­met öt alkalommal elnyert svéd Borg. Nagy küzdelem után az ame­rikai teniszező győzött, 6:4. 3:6, 7 :# arányban. ® New Yorkban a 16:8-as ven­déggyőzelemmel végződött Kuba— Egyesült Államok válogatott ököl­vívó-mérkőzésen Stevenson kiütés­sel győzött Biggs ellen. Kéí telitalálat Nagy nyeremény A totó 46. fogadási hetén két pá­lyázó órt el 13+1 találatot, egyen­ként 1 141 230 forint nyereménnyel. A négy darab 13-asra szelvényen­ként 684 738 forint jut. Tizenkettes 234, tizenegyes 3037, tízes 21 858 da­rab volt. Nyeremények egyenként 7803, 601, ill. 125 forint. A totóeredmények: x, 1, l, l, f, ** X, 1, X, X, X, 2, X, 1.