Pest Megyei Hírlap, 1982. augusztus (26. évfolyam, 179-203. szám)

1982-08-31 / 203. szám

1982. AUGUSZTUS 31. Tolncában Portisch diadala Toluciban befejeződött a sakkvilágbajncki zónakezi dön­tő utolsó fordulójában függő­ben maradt három játszma. Adorján — sötéttel e'.vaszle.te a szovjet Ealasov elleni mér­kőzését, s így végeredményben a szovjet nagymesterrel holt­versenyben a kilencedik helyen végzett. A végeredmény: 1—2. Portisch Lajos és Eugenio Tor­re (Füiöp-szigetek) 8,5—8,5 p. 3. Szpasszkij (szovjet) 8 p., 4—7. Polugatevszkij (szovjet), Iva­nov (k adai), Juszupov (szov­jet), Seirawan (amerikai) 7,5— 7,5 p. JubiíáJt az idén az ifjúsági ú:zók Európa-bajuoksága: ti­zenöt éve, hogy megrendezik a kontinens fiataljainak sereg­szemléjét. A magyarok mindig résztvevői voltak a versenyek­nek, s az 19S7-es linköpingi első találkozótól Innsbruckig 19 aranyérmet: nyertek. A ti- roli fővárosban kivivőit 6 el­ső hely pedig annyit jelent, hogy most már 25 magyar győzelem került a sportág kró­nikájába. Innsbruckhoz hasonló nagy sikert csak az 1971-es rotter­dami EB hozott, amikor szin­tén 6 , aranyérmet sikerült nyerni — de azt egyetlen sportoló, Hargitay András gyűjtötte össze. Most hárman .osztoztak az elsőségeken, ami a sokoldalúságot bizonyítja. A szép eredményeknek élénk visszhangja lett, s az elisme­résből kijutott az Ausztriában járt valamennyi versenyzőnek, nemcsak a győzteseknek. Ruza József, a szövetség fő­titkára: — Ismerve fiataljaink ké­pességeit, gondoltunk arra, hogy a korábbi éveknél jobb eredményeket érhetünk el, s a hat aranyat is elképzelhető­A megyei I. osztályban Törökbálinti bravúr Bombameglepetés a javából. A megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság harmadik fordu­lójának szenzációja, hogy a Törökbálint futballistái le­győzték a második helyen álló Fótot. A siker értékét növeli, hogy a találkozó előtt a Fót még pontot sem vesztett, a tö­rökbálintiak még nem szerez­tek, sőt már kilenc gólt kaptak és csak egyet rúgtak. Mivel a Dunai Kőolaj otthon dön­tetlenre játszott Százhalombat­tán, így az újra két pontot szerzett Dunavarsány, száz szá­zalékos teljesítménnyel a ta­bella élére került. DABAS—SÜLYSÁP 5-1 (3-0) Dabas, 500 néző. V.: Győr. A házai gárda a kezdést kö­vetően azonnal. Becséri’talála­tával meg is szerezte a veze­tést. Nagyon jó iramú volt a mérkőzés, a Sülysáp mezőny­ben egyeníagú ellenfele volt a Dabasnak. de kapu előtti hatá­rozottságával a Dabas fölényes győzelmet aratott. Szurkolói örömmel töltheti el az a tény. hogy a megfiatalított c-apat hétről-hétre jobban játszik. G.: Bee-éri. Zöldi. Krajcs, Tóth. Szolnoki, ill. Márton. J: Komlósi, Bálint, Borbás. A Sülysápból senkit nem lehet ki­emelni. CEGLÉD—VOSE 1-1 (1-0) Cegléd. 300 néző. V.: Halász. Cegléd: Andrus — Ecser, Petró, Kökény. Klein, Kazai (Dudás), Zugon, Varga. Fekete T. (Kreisz). Szanyi, Fekete I. VOSE: Szarka — Valovits, Csajka. Tóth, Réti. Molnár. Ka­rács (Gábori), Dániel, Hentes, Bakos, Deák. A Ceglédiek kezdtek lobban s remek fejes góllal, Petró a 11. percben megszerezte a ve­zetést. Szünet után a tavasszal még a területi bajnokságban szereplő VOSE átvette a játék irányítását, a 68. percben egyenlített ki. Az eredmény igazságosnak mondható. G.: Petró. ill. Deák. J.: Pet­ró,-Fekete ■ T„ ill, C-ajka. Dá­niel és Deák. (Tud.: Ungureán László) SZIGETSZENTMIKLÓ3— TÁPIÓSZENTMARTON 0-0 Szigetszentmiklós, 400 néző, V.: Mészáros. Jó iramú, élvezetes mérkőzé­sen a hazai csatársor nem bírt a határtalan lelkesedéssel ját­szó vendégvédelemmel. A 75 percben az SZTK jutott bünte­tőhöz, Hegedűs kapus 11 réséi azonban kollégája hárította. J.: Tóth, Kirchner, illetve Aszódi (a mezőny legjobbja) Simon, Laczkó. (Tud.: Bertáti Attila). DUNAVAR3ÄNY—SZENT­ENDRE 1-0 (1-0) Taksony. 500 néző. V.: Tóth Erős iramú mérkőzésen, csal nagy küzdelemben nyert a varsánvi együttes, a gólhelyze­teit kihasználatlanul hagyó, a mezőnyben viszont jól látsz' vendégek ellen. G.: Szekeres. ,1; Bírta König Pogács. ill. Stuller. Knvác- Pü-nöki. (Tud.: Barna Barna bás) VECSÉS— PU ISVÜXÖSVAR 4-0 (3-0) Pilisvörösvár, 300 néző. V.: Szarka. A vendégek már az első per­cektől kezdve átvették a játék irányítását. Ozsváthnak jó napja volt — a 23., a 28, és a 30. percben is gólt szerzett, ez­zel mesterhármast ért el. A szünet után a vendégek lefé­keztek. a hazaiak erősítettek. áVn a Vecsés, védelme egyszer sem hibázott. A 80. percben Buronyi állította be a vég­eredményt. G.: Ozsváth (3), Buronyi. J.: Kiss A. (a mezőny legjobbja). Ozsváth, Tunner, Török, Zádor, ill. Vidor, Czieger, Lőrincz. (Tud.: Fekete József) TÖRÖKBÁLINT—FŰT 2-1 (1-1) Fót, 300 néző. V.: Temesvári, . A hazai csapat nagyon-nagy meílénnyél játszott, s ez meg­bosszulta magát. A vendégek összesen kétszer jutottak el a kapuig, de mindkét esetben eredményesek voltak. A gólok nagy védelmi hibából estek a végiig szakadó esőben lejátszott találkozón. A Fót is sokat tá­madott — eredménytelenül. Megismétlődött a tavaly őszi meglepetés, akkor is szinte mindenki egyest tippelt volna, mégis kettes lett. Az idén is. G.: Fregár, Gonda ill. Becsei. J.: Oláh, Gonda, Pénzes. A Fót- ból senkit nem lehet kiemelni. (Tud.: Földes György) GÖD—IKLAD 4-0 (3-0) Göd, 2C0 néző. V.: Horváth! A valamennyi csapatrészé­ben jobb hazai együttes ilyen nagy gólkülönbséggel is meg­érdemelten tartotta otthon a két bajnoki pontot. Az ikladiak igen rossz napot fogtak ki. G.: Mészáros (3). Mundri. J.: IClőzsir. Variga A., Mészáros, Vásári, ill. Ungi. Benkő. Ba- zsik. d. kőolaj—kartal 2-2 (1-0) Százhalombatta, 500 néző. V.: Kapitány. A vendégek egygólos vezeté­se után a játékvezető nem ad­ta meg a helyiek gólját. Amint az lenni szokott, ez a másik csapatnak adott szárnyakat, újabb gólt ért el. A battaiak első góljukat büntetőrúgásból szerezték, az egyenlítés éppen csak sikerült. Több sérülés miatt a játékvezető hosszabbí- I ott is. i A bajnokság állása: nek tarloítuk — válaszolta Küza József főtitkár. I Igaz, más megoszlásban, — | DarnyUól esetleg négy és Szi- I lágyítói két elsőséget vártunk, j Orosz Andreától csak a leg­jobb esetben egyet. Rendkívül sokra tartjuk, hogy a Szovjet­unió és az NOÍC mögött a leg­több érmet mi szereztük. Egyébként a tavalyi IBV már megmutatta, a mostani EB- résztvevősök rendkívül tehet­ségesek, s a szakembereket di­cséri, hegy tanítványaik előbb­re tudtak lépni. A főtitkár, mint érdekessé­get említette, hogy 1981-ben az egyik fontos feladat volt meg­találni azokat a fiatalokat, aki­ket három év alatt sikerül majd felhozni a Los Angeles-i olimpiára. Ügy látja, ez az elképzelés megvalósult, s el­sősorban a mostani legjobbak, Wladár Sándorhoz és néhány társához csatlakozva erősebb csapatot alkothatnak, mint amilyen idén a világbajnoksá­gon vett részt. Jelentős állo­más lesz az olimpiához veze­tő úton a jövő évi római Eu. rópa-bajnokság. A magyarok eredményei kö­zül melyeket tartja a legérté­kesebbeknek? — Talánemeglepetés, de az egyik legjobb, amelyet a mindössze 13 éves Szabó Jó­zsef ért el a 400 m vegyesen 4:50,95 perccel. Ilyenre a vilá­gon — ebben a korban — ke­vesen képesek. Darnyinak ugyanebben a számban a 4:36 22 perces győztes ideje is értékes, akárcsak Orosz And­reának a 109 női gyorson 57.93 mp-cel felállított országos csú­csa. Sporí és egészség Megá l lapodás Megállapodást írt alá hét­főn az OTSH székházéban Bu­da István államtitkár, az Or­szágos Testnevelési és Sport- hivatal elnöke és dr. Medve László egészségügyi államtit­kár, a testnevelési és sport­egészségügyi ellátás fejlesztése terén, jelentkező közös felada­tok sikeres megoldása, a kap- csőlatők további erősítése, és az eredményes esvüttműködés biztosítósa érdekében. SO. játékhét Nincs telitalálat A totrt 315. látékho'én 13 n’usz 1 13 ialálatot nem ír* cl c"vet'-n íozadé sem. Ij. 12 f'is.’ataso'; S"á- ma 11 darab, ezrenként 3'*íl 6*2 fc- -i-iio* fizetnek ér+o. A 151 darab *1 ta’á'ata-j sae’”én-t n-'ere"én-*e -s-3 fori--, a 13 tat-í*a*,'s ti-mrit a 1586. c—'énként 1351 forin­tot ér*.o. A helyes ti*>r>: 1. 2, x, 2, x, x, X, 1, 1, 2, 2, 2, 2, X. 1. Dunavarsány 3 3 — — 4- 1 fi 2. D. Kőolaj 3 2 1 — 5- 3 5 3. Fót 3 2 — 1 0- 4 4 4. Göd 3 l 2 — fi- 2 4 5. Kartal 3 1 2 — 7- 3 4 fi. Dabas 3 2 — 1 9- 5 4 7. SZTK 3 1 2 — 2- 1 4 «7. Cegléd 3 1 1 t 7- 2 3 0. VOSE 3 1 1 l fi- 3 3 ,r). Tápiószcntm. 3 — 2 1 1- 2 2 ' 1. Vecsés 3 1 — 2 5- 3 2 V’. Sülysáp 3 1 — ■ 2 3- 7 2 ' 1. Szentndre 3 — 2 1 2- 3 2 ' Törökbálint 3 1 — 2 3-10 2 Ti. Iklad 3 — 1 2 2- 9 1 !C. Pilisvörösvár 3 — — 3 1-13 — Ifjúsági eredmények: Göd— (kind 5-0. Pilisvörösvár—Ve­rsé'! 4-1. D. Kőolaj—Kartal 2-2 'ZTK—Tápiószentmárton 2-0 Oumvarsány—Szentendre 1-0. Cegléd—VOSE' 1-1, Fót—Tö- -ői-bálfnt 6-0, Sülysáp—Daba­3-2. Az Iflbajnoksáz élmezőnye: 1 rőt 3, 2. Pilisvörösvár 5, 3. D. Kőolaj 5 pent. ITttttákcszfiií kiihö^t'k Ráckevei ranga dós iker A veterán Csordás két góljával döntő érdemeket szerzett az érdiek e.leni győzelemben. A felvételen Víg és Kiss között kapura lő Hancsovszki János felvétele A területi labdarúgó-baj-1 nokság harmadik fordulójára került sor a hét végén, mely­ben a Pest megyei együttesek jól szerepeltek. A Duna-cso- portban a szurkolók két talál­kozótól is sokat vártak. A me­gyei rangadón, Ráckevén nem is csalódtak, a hazai csapat az Érddel jó mérkőzést vívott. A másik meccs a fővárosban volt, a listavezető Dunakeszi látogatott a BKV Előre ottho­nába, ahol kiütéses vereséget szenvedett. Á Fest megyei együttesek közül a Duna-cso- portban — döntetlenjével — az ÉGSZÖV vette át a veze­tést. Több Pest megyei csapat szerepel a csoportok éllovasai között. így például a Duna­keszi harmadik, a Kossuth KÉSE negyedik (Duna-cso- port). A Bem SE (Tisza-cso- port) folytatta sikersorozatát, a második helyen áll. A Vác (Mátra-csoport) is feljött az élmezőnybe, jelenleg harmadik. Duna-csaport Ráckeve—Érd 3-2 (1-1) Ráckeve, 600 néző. V.: Fe­hér- . Ráckeve: Fekete — Stier, Bodoki, Dani, Cséve, Huber, Drahos, Pandur (Rékási), Vaj­da, Csordás (Kántor), Kaposi. Érd: Fellegi — Kiss, Vigh, Boross (Várnai), Borbély (Se­bestyén), Juszkó, Balogh, Gál- völgyi, Pauli, Karalyos, Sze- kulidisz. A Pest megyei rangadón a hazai csapat már az első percben megszerezte a veze­tést. Vajda futott el a jobb- széien, az 5-ös sarkából be­adott lövése a védőkről ki­pattant, s a jól érkező Csor­Málraháza előli Siófok Az új vívómenetrend Szeptember első négy nap­ján Siófokon rendezik meg a vívók hagyományos Balaton- bajnokságát, amelyre ezúttal is sok külföldi vendég érke­zik. A magyarok részvétele nem kötelező,, ezért a közvet­len élvonal tagjai közül csak néhányan vesznek kezükbe fegyvert, a többiek később kezdik meg az őszi verseny- ! idényüket. A közelgő új évad- ról nyilatkozott Kovács Ta­más, a szövetség főtitkára. — A római világbajnokság után válogatottjaink megérde­melt pihenőt kaptak, de most már vége a nyaralásnak, s szeptember 0-án a klubokban megkezdődnek az edzések — mondta. — Az eddig jói be­vált gyakorlaton nem akarunk változtatni, szeptember 20-tól Mátraházára utazik a keret, amelynek a kijelölése néhány napon belül megtörténik. A? ősz legjelentősebb eseménye a Bécs melletti Mödlingben ok­tóber 28—november 1. közötti Európa-bajnokság. Ezen, mini ismeretes, csak egyéni verseny lesz, s fegyvernemenként min­den ország 3—3 vívót indíthat. Kik alkotják majd a magyal küldöttséget? — Tartjuk magunkat a ta­valy adott szavunkhoz, misze­rint az országos bajnokok biz- ios részvevői az EB-nek. ste ffinek Gertrud, Gcdövári lm re. Pap András és Takács Pé <er páholyban érezheti masá‘ de a további 2—2 fegyverne menkénti helyre éles versen cés várható. Mindenképpen szeretnénk, ha újdonsült pár­bajtőr-világbajnokunk, Pap Jenő is ott lenne az ausztriai pástokon. Az Európa-bajnok- ságot megelőzően edzőtábor­ban fejeződik be a felkészülés. Forma—I Rosberg az első Soha még ilyen szezon a Forma—1-ben nem volt! Ti­zennégy futam és tíz győztes! Lauda, Pironi, Prost és Wat­son két-két versenyt nyert, ám az év nagy esélyese, az éle­te első győzelmét arató Keke Rosberg. A finn versenyző ulán így fest a befutó: 2. Prost, 3. Lauda, 4. Piquet, 5. Pat- rese. 6. de Angelis. A VB pontversenyének állá­sa pedig: 1 Rosberg 42, 2. Pi róni 39, 3. Prost 39 pont. így. ha a finn pilóta még minimum 7 pontot összehoz, akkor leg­rosszabb esetben is holtver senyben világbajnok. R. P. Megyei (o(ú Öt egyes 1. Rákóczi—ÉGSZÖV ‘2, Ráckeve—Érd 3. BIÍV Előre—Dunakeszi 1. Dabas—Sülysáp 7. CVSE—Soroksár 6 Pilisvörösvár—Vccscs 7. Dnnavarsány—Szentendre 1 S. Göd—Iklad 1 dás közelről fejelt a hálóba. Ezután változatos, helyenként kemény volt a küzdelem, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. A félidő vége felé mezőnyfölénybe került a ven­dég együttes., Az utolsó előtti percben Balogh szabadrúgása a vetődő Fekete mellett kötött ki a hálóban. A második já­tékrészt is az érdi csapat kezdte jobban, mégis az ellen­fél szerzett vezetést. Az 50. percben Vajda lefutotta a partdobást reklamáló védői, majd a jobb alsó sarokba lőtt. Nem sokkal később Csordás nagy szóló után növelte a ha­zai csapat előnyét. Az Érd újra rohamozni kezdett, de már csak a szépítésre futotta ere­jéből. A 89. percben Karalyos, Pauli akció után Gálvülgyi bomoázott a jobb felső sa­rakba. Góllövő: Csordás (2), Vaj­da, ill. Balogh, Gálvülgyi. Jó: Bodoki, Dani, Csordás, Vajda, illetve Vigh, Juszkó, Balogh, Gálvülgyi. Ilancsovszki János KKFSE—Dunaújváros 0-0 Szentendre, 200 néző. V.: Komlósi. KKFöE: Pleskó — Gróf, Mészáros, Szőke, Havasi, Pak­si, Hetzmann, Halász, Héli. (Szávai), Törő, Simon (Kró- mer). A végig zuhogó esőben le­játszott találkozón a csúszós, mély talaj ellenére is jó mér­kőzést vívott a főiskolás gárda az elmúlt szezonban meg az N3 II-ben szereplő Dunaújvá­rosi Kohásszal. A mérkőzés nagy részében a két 16-os kö­zúti folyt a játék, gólt azon- oan egyik csapatnak sem si­kerűit elérnie. Jó: Mészáros, Paksi, Hetz- mann, Törő, illetve Németh, Tóth. BKV Előre—Dunakeszi VSE 4-0 (1-0) Knopp I. utca, 300 néző. V.: Kara. Dunakeszi: Herczeg — Lő­rincz, Szilágyi, Dévai, Bodó, Szaniszló (Bursi), Sólyom, Sponga, Herr (Tóth), Nazáth, Bayer. A vendég együttes viharos támadásai vezették be a ta­lálkozót, Nazáthékat több­ször is csak szabálytalanu: tudták szerelni a hazai védők. Ám ilyen a foci, amíg a BKV megúszta gól nélkül, addig a Dunakeszi első komolyabb szabálytalanságáért góllal fi­zetett. A 33. percben Szilágji teljesen fölöslegesen hátulról felvágta Kapcsost. A büntető! Gergely értékesítette. A gól felhozta uz Előrét. A második félidőben a Pest megyei gárda teljesen alárendelt szerepet iátszott, a hazai együttes egy- -nás után vezette támadásait melyekből játékosai három­szor a hálóba talállak. Az ed- ligi éllovas elvesztette veret­lenségét, de nincs oka a szé­gyenkezésre, hiszen az Előre t.avalv még az NB II-ben sze­repelt, s ezen a mérkőzésen szinte minden sikerült a köz "kedésieknek. Jó: Sólyom. ö. B, P. I. Rákóczi SE-KGSZÖV 1-1 (M) Tata. 300 néző, V.- Juhász P A kiskunlacházi csapat az első félidő 14. percében sze­rezte gólját. Az egyenlítő ta­lálat rosszul átvett kidobásból született. G.: Kiss ill. Váczl. J.: Pá­linkás, Kindornai, Pirisi, Pat­kós ill. Váczi. Mátra-csőport Váci Izzó—Edelény 3-2 (2-1) Vác: 500 néző. V.: Mészáros. Vác: Pajer — Kurnász, Strausz, Asztalos, Ádám, Be- ra, Tóth (Janik), Bartik, Sza­bó, Cseri (Sebestyén), Frid- mann. A vendégek a 15. percben szerezték meg a vezetést, Hu- bi faképnél hagyta a váci védelmet, lövése a kapufa tövéről vágódott a hálóba. A gól felrázta a hazaiakat, s a 24. percben Szabó indításából Fridmann szerzett gólt. Né­hány perccel később az ede- lényi kaputól mintegy 25 mé­ternyire szabálytalanul szerel­ték Szabót, a szabadrúgást Bera lőtte a kimozduló kapus mellett a hálóba. A második já­tékrész felénél szintén sza­badrúgásból ért el gólt a ven­dég csapat. Tíz perc volt hátra a mérkőzésből, amikor a cse­reként beállt Janik nagysze­rű keresztlabdával indította a szintén csereként pályára lé­pő Sebestyént, akinek beadá­sát a jókor érkező Bcra nyolc méterről küldte a kapuba. A váciak mindkét félidőben csak a második játékrészben játszottak elfogadhatóan. G.: Fridmann, Bera (2). Jó: Kurnász — Asztalos, Bera, Szabó. László Attila Körös-csoport Dömsöd—Kecskemét 11 (i-o) Dömsüd, 600 néző. V.: Var­ga. Dömsöd: Szőke — Jaksa (Hegedűs), Bieber, Egervári, Bilzk, Aszalai, Elekes, Tóth, Fekete, Máté (Zima), Gyulo- váth. A csúszós talajhoz jól al­kalmazkodott a hazai csapat. Mezőnyfölénye a 20. percben góllá érett, s hogy további ta­lálatokat nem sikerült elér­nie, az a játékvezetői hár­masnak is köszönhető. A má­sodik félidőben is a Dömsöd játszott jobban, kapu előtti kavarodást követően a ven­dégeknek azonban sikerült ki­egyenlíteniük. Góllövő: Aszalai. Jó: Bieber, Egervári, Elekes. Szurgcnt Lajos Tisza-csoport ÍI. Bem SE—Püspökladány 3-2 (0-0) Püspökladány, 400 néző. V.: Hettman. Bem SE: Tóth I. — Jcra­bek, Baumann, Kertész, Sza­kái, Csornai K., Lengyel, Tóth K., Néder, Bozsik, Varga. Az első félidő kiegyenlített mezőnyjátékot hozott, a ka­pura egyik támadósor sem je­lentett veszélyt. Szünet után a Bem SE vette át a mérkőzés irányítását, az 55. percben Tóth K., majd mintegy 15 perc múlva Csornai szerzett gólt. Ezután is több vendég­helyzet maradt ki, ez felhozta a hazai együttest. A Püspökla­dány szépített. A lefújás előtt néhány perccel Baumann szabadrúgásból növelte az előnyt, míg az utolsó percben az ő rossz hazaadása nyomán újabb gólt ért el a hazai csa­pat. Második félideji jobb iátékával a Bem SE rászolgált a győzelemre. G.: Tóth IC., Csornai, Bau­mann. Jó: Csornai, Lengyel Szakái. Ungureán László (llbcHirsán a* FTC Hazai két pont A labdarúgó NB I. e!ső for­dulójában vasárnap a Népsta­dionban játszották le az FTC— Srnmla'hcly találkozót, me- lyet a fővárosi zöld-fehérek 4-0 "-0) arányban nyerlek meg. A budapesti rnvütlessel kap- -snlztos az a hírünk is, hogy ~na 17 órai kezdette! barátsá­gos mérkőzést vív Albartirsán, i mo'"ei II. osztályú bajnok­ság A-csopnrtjában szereplő helyi csapattal. laí iiszóarany Timiitől Az olimpiához vezető út I