Pest Megyei Hírlap, 1982. május (26. évfolyam, 101-125. szám)

1982-05-25 / 120. szám

A váci telefonon Közbeszólt a Kőbányai út Kapuzárás — érdi bia|nokiinne|sléssc] Váci Izzó—Bábolna 3-0 (1-0) Vác, 1800 néző. V: Szabó P. V. Izzó: Páyer — Kumisz (Cseri), Schuszter, Strausz, Ádám, Bera, Szakái, Mudri, Szabó, Tóth, Adi. A Vác nagyon készült a mérkőzésre, hiszen a győzel­me egyik előfeltétele volt az esetleges bennmaradásnak. Magabiztos játékkal szerezték meg a két pontot. A 30. perc­ben 11-esből szereztek előnyt. A 67. percben Szabó beadását Strausí értékesítette, majd ugyanő remek szóló után állí­totta be a végeredményt. G: Strausz (2), Ádám (11-es- ből). Jó: Strausz, Ádám, Bera, Mudri. Kossuth KF3E-BKV Előre 2-0 (2-0) Szentendre, 300 néző. V: Bodrogi. KKFSE: Erdélyi — Huszá- rik, Mészáros, Szőke, Havasi, Krómer (Paksi), Hetzmann, Csikós, Erdövcgi (Szávai), Ha­lász, Törő. A két együttes számára már különösebben nem volt tét, hisz mindegyik búcsúzónak számított. Az élénk iramú ta­Egcr SE—Bem SE 1-1 (0-0) Eger, 2500 néző. V: Úrbán. Bem SE: Tóth I. — Kertész, Baumann, Csepregl, Kelemen, Bozsik, Tóth K., Hájer, Jáno­si, Peják (Néder), Petrák (Da- nyi). Az egriek pontatlanul, gyen­gén játszottak, Jgy az első fél­időben csak * Bem SE-nek volt helyzete, kettő is, de azok kihasználatlanul maradtak. Szünet után valamit élénkült a játék. A hazaiak a 47. perc­ben szereztek vezetést. A ceg­lédiek változatlan harcmodor­ban küzdöttek és a 78. perc­ben ki is egyenlítettek: Tóth lálkozó 33. percében Csikós mintegy 22 méterről bombá­zott a bal sarokba. Nem sok­kal ezután egy vaktában elő­re vágott labdát Béres köny- nyedén el akart rúgni. Közben megbotlott, elesett, Törő rá­csapott a labdára, s a hálóba gurította. G: Csikós, Törő. Jó: Csikós, Havasi, Szőke, Erdélyi, Halász. K. szabadrúgása — melyet 35 méterről eresztett meg — a vetődő Baár fölött pattant a kapuba. Az utolsó percben még Horváth előtt adódott nagy lehetőség, de a jobb ka­pufa mellé lőtt, így elmaradt a várt hazai győzelem. A bajnoki címre még esé­lyes Eger semmivel sem nyúj­tott jobb teljesítményt, mint a végül kieső, 11. helyezett Bem SE, így a pontosztozkodás igazságos. G: Tóth K. Jó: Tóth K., Já­nosi, Baumann. Ungureán László Cjabb érdi gúl A területi labdarúgó-baj­nokság vasárnapi kapuzárá­sára az Érd már biztos baj­nokként áll ki. A VOSE vi­szont, szinte menthetetlen po­zícióból, amelyhez hozzájárult, hogy az esztergomi ismétlésen — szerdán vihar miatt félbe­szakadt a találkozó — 2-0-ra kikapott a helyiektől. Az első tíz maradt benn, a VOSE ti­zenegyedik lett. ÉGSZŐV—DUNAÚJVÁROSI ÉPÍTŐK 1-0 (0-0) Kiskunlacháza, 500 néző. V.: Juhász Imre. EGSZÖV: Gendur — Pirisi, Stamler, Patkós, Konrád, Pa- licskó (Zeidl), Riépási, Rozsnyó, Király, Horváth, Kónya (Be- recz). A búcsúmérkőzésre készülő Rotschild Tamás edző jó já­tékos és tisztes eredményt kért játékosaitól. Azt nehéz lenne megállapíta-íii, hogy ki­nél milyen hatást ért el az edzői útmutatás. A találkozó nagyobb részben a sok kiha­gyott és elpuskázott helyzet, valamint a lacházi csatárok játékukkal „naggyá” tették az ellenfél kapuvédőjét, Hancsá­kot. Sokszor tapsot érdemlő védésével hívta fel magára a íigyelmet. Az egyetlen, de két pontot érő találat szerzőié Horváth Ferenc volt, aki a 65. percben egy ügyes csellel le­rázta magáról a védőket és a jobb sarokba helyezett (1-0). Bár a 72. percben egyenlített volna az Építők, de a 25 mé­teres lövést Gendur érintésé­vel a kapufa hárította, így megmenekült a góltól a hazai csaoat G. Horváth F. Jó: Konrád, Rozsnyó, Horváth, Zeidl. Bálint Ferenc ÉRD—ESMTK 3-0 (3-0) Érd, 2000 néző. V.: Varga. Érd: Gádor — Kiss Cs., Vigh, Boross, Csaja — Balogh, Tátrai — Pauli, Gálvölgyi, Kapa, Szekulidisz. Pezsgőt bontottak az érdi szurkolók a bajnokság meg­nyerésének örömére. Mindez a 91. percben történt, ezt azonban még megelőzte az az utolsó másfél óra, amely az érdieknek az aranyérmet — az erzsébetieknek a búcsút jelen­tette. Mégis mintha nem is egy osztálynyi különbség lett vol­na a két csapat között: az er­zsébetiek ügyesen húzták meg a hazaiak jobb oldalát, s né­hányszor Gódor kapus macs­kamozdulata kellett a veszély elhárításához. A vendégtáma­dások azonban egyedül az érdieken múltak: abban a pil­lanatban, hogy nem komoly­talanul játszadozott a már bajnokságot nyert együttes, nem volt kérdés Horváth György főszurkoló kérdése: ki a jobb? Negyed óra elegendő volt ennek eldöntéséhez: előbb a 8. percben a higanymozgású Balogh kotorta be a labdát (1-0). Majd Kapa a vendégka­pus segítségével csúsztatott a hálóba (2-0). Végül a 27. perc­ben Szekulidisz döntött: 3-0. Ezzel el is lőtte a bajnok a puskaporát, s hiába követelte az erzsébeti négyes visszavá­góját a közönség, hiába volt lelkes Kiss Csaba, s hiába cserélt Németh edző (a szer­dai csoportválogatott mérkő­zésen játszó Balogh helyett a búcsúzó Nagy András jött be) — a háromgólos különbség maradt az eredmény. G.: Balogh, Kapa, Szekuli- disz. Jó: Gódor, Kiss Cs., Ba- logh. (major)' DÖMSÖD—VOSE 1-1 (1-0) Soroksár. 300 néző. V.: Ra dics. Dömaöd: Szabó — Jaksa, Horváth, Szili (Túrosán), Bi- lek, Karácsony, Straub, Asza­lói, Tóbisz, Máté, G. Fekete. VOSE: Szarka — Tóth (Valo- vics), Megyést, Hofmann, Ré­ti, Dániel, Frankó, Káposztás, Deák, Bakos, Fejéri-ári. Az ellentétes félidők alapján igazságos végeredmény az erőviszonyokat tekintve in­kább a hazaiaknak hízelgő. G: Aszalai, ill, Megyesi (11 esből). Jó: Jaksa, Horváth, Aszalai, ill. Valovics. Megyesi, Réti. Várkonyi Ferenc OROSZLÁNY— ARANYKALÁSZ 0-0. Oroszlány, 300 néző. Rácke­vei Aranykalász: Horváth — Stier, Bodoki, Rékási, Nagy, Drahos, Cséve, Csukás, Tatár, Csordás, Kapusi. Meddő hazai fölény, mind­két oldalon sok kihagyott helyzet jellemezte a találko zót, amely igazságos döntet­lent hozott. Jó: Stier, Bodoki, Cséve, Drahos. Feledi László A Duna-csoport további eredményei: Mezőfalva—Esz­tergom 2-2, Medicor—Ikíirus 1-4, Mány—111. kér. 1-4. NB II Végeredmény Keleti csoport 1. Kazincbarc. 30 18 7 5 51-22 43 2. Eger 30 15 11 4 47-20 41 3. Hüdmezőv. 30 14 8 8 53-32 33 4. Debr. Kinizsi 30 12 12 6 50-37 36 5. Salgótarján 30 12 11 7 38-29 35 6. szabó L. SE 30 12 9 9 46-34 33 7. Gyulai SE 30 lg 7 11 46-43 31 8. Szarvas 30 12 6 12 42-41 30 9. Szolnok 30 8 12 10 22-27 23 10. Papp J. SE 30 10 7 13 41-46 27 11. Bem SE 30 7 12 11 35-41 26 12. Lehel SC 30 9 8 13 33-39 25 13. Debreceni Un. 30 8 9 13 31-39 25 14. Asztalos J. SE 30 6 10 14 28-53 22 15. Miskolci VSC 30 5 11 14 28-55 21 16. Gyöngyös 30 6 8 16 20-48 20 Középcsoport 1. MTK-VM 30 21 2 7 67-23 44 2. 22. SZ. volán 30 17 5 8 53-32 39 3. Dorog 30 16 6 8 45-27 38 4. Kecskemét 30 13 10 7 47-35 36 5. Ganz-M. 30 13 9 8 48-35 35 6. Váci Izzó 30 13 9 8 39-34 35 7. Budafok 30 13 6 11 40-44 32 8. Szív. MÁV 30 12 7 11 54-49 31 9. BVSC 30 12 6 12 46-42 30 10. Balassagy. 30 9 9 12 37-38 27 11. Pénzügyőr 30 6 16 9 26-36 28 12. KKFSE 30 9 8 13 41-53 26 13. BKV Előre 30 7 9 14 32-47 23 14. Szegedi D. 30 7 7 16 37-58 21 15. Eoítők SC 30 7 5 18 33-57 19 16. Bábolna 30 6 6 18 36-71 18 A három csoportgyőztes — a Nyugatiban a Nagykanizsai Olaj­bányász — az NB 1-be jutásért látszik, a Nyíregyháza társasagá­ban. A 6—16. helyezettek kiestek a területi bajnokságba. Megyei L osztály Végeredmény 1. Dunakeszi 30 19 7 4 58-24 45 2. SZTK 30 18 8 4 61-25 42 3. D. Kőolaj 30 17 7 6 66-27 41 4. Gödi TSZ SK 30 14 10 6 60-36 38 5. Fóti TSZ SK 30 14 9 7 76-33 37 6. Kanal 30 15 6 9 58-33 36 7. ceglédi VSE 30 13 9 8 41-34 35 8. DunaVarsány 30 14 5 11 52-42 33 9. T.-márton 30 8 13 9 34-34 29 10. Dabas 30 11 7 12 40-34 29 11. Ikíád 30 11 4 15 43-46 26 12. Szentendre 30 10 6 14 44-57 26 13. Sülysáp 30 6 1 13 31-63 23 14. Pilisvörösvár 30 6 6 18 48-68 18 15. Gödöllő 30 4 4 22 27-97 12 16. Piüs 30 2 4 24 18-105 8 Az elmaradt Iklad—Dunakeszi Vasutas mérkőzés két pontját já­ték nélkül a Dunakeszi kapta. A Szigetszentmiklósi TK-tól két bün­tetőpontot levontak, mert a Pilis illeni bajnoki mérkőzésen Kiss Károly két sárga lappal játszott — szabálytalanul. 1982. MÁJUS 25., KEDD A 41. SZ1ÍII Ujságiró-siker A Népstadionban telt ház előtt rendezték meg a színé­szek és az újságírók hagyo­mányos rangadóját. A rang­adón a toliforgatók módfelett magabiztosan, 7-4-re győztek. Gólszerzők: Németh, Hegyi (2—2), Módos, Szabó, Várkonyi, ill. Rácz (2), Cseke, Juhász. Asztalitenisz Jutalmazás Páder János, az OTSH el­nökhelyettese hétfőn fogadta és jutalmakat adott át a bu­dapesti asztalitenisz Európa- bajnokságon sikeresen szere­pelt versenyzőknek és szak­vezetőknek. A fogadáson meg­jelentek a Magyar Asztali- tenisz Szövetség vezetői, az érdekelt versenyzők egyesü­leteinek vezetői és a felkészí­tést végző szakemberek. A 21. héten Sok telitalálat A totó 21. fogadási hetén 12 pá­lyázó ért el 13 + 1 találatot, egyen­ként 201 796 forint nyereménnyel. A 20 darab 13-asra szelvényenként 129 726 forint jut. Tizenkettes 389, tizenegyes 4062, tízes 28 348 darab volt. Nyeremények egyenként: 4446, 426, ill. 92 forint. Totóeredmények: 1, 1, l, X, X, 2, 2, 1, X, 1, 2, 2, 1, 1. Sportrepülők temetése Végső búcsú Farkasréten Mély részvéttel kísértek utolsó útjára hétfőn a Farkas­réti temetőben a május Il-i repülőgépszerencsétlénség ki­lenc áldozata közül hármat, az MHSZ sportrepülőit. A te­mető díszravatalozója előtt, a virágokkal borított ravatalnál, az MHSZ vezetői, sportrepülő­társak álltak díszőrséget. A szövetség, a sportbarátok, a repülők népes családja nevé­ben. Pentz János alezredes, az MHSZ repülőfőnóke mondott búcsúbeszédet. Utalt arra, hogy a néhány napja bekövet­kezett tragikus repülőszeren­csétlenségnél pótolhatatlan veszteség érte a hozzátartozó­kat, a sportrepülők népes tá­borát. a Magyar Honvédelmi Szövetséget. — Három olyan baráttól, Vincze Lajos parancsnoktól, Weingartner Ferenc és Witek Péter repülőgépvezetőktől ve­szünk most itt búcsút. akik közös életutat, közös hivatást vállaltak, akik közös szenve­délyüknek, a repülésnek hódol­tak — mondotta. A tragikus repülőszerencsét­lenség következtében elhuny­tak között nagy tudású repülő­oktatók. a magasba törő, „só- lyomszárnyhikat” most bon­togató tehetséges sportrepü­lők. és a repülőgép-vezetők­kel mindenkor közös sorsot vállaló és élő műszaki szak­emberek, repülőgépszerelők voltak. Emléküket az utódok kegyelettel megőrzik. A repülős társak, a barátok nevében a sírnál Baros László, a MÁV Repülőklub titkára mondott búcsúszavakat. A sí­rokat elborították a megemlé­kezés virágai. A repülőgép-szerencsétlen­ség további áldozataitól a na­pokban vettek, illetve vesznek végső búcsút. Megyei I. osztály Befutott a Vasutas Befejeződött a megyei első osztályú labdarúgó-bajnok­ság. A Dunakeszi Vasutas ért elsőként a célba. Igaz, a sűrí­tett hajrában otthoni veresége miatt kitérőt tett s ekkor az SZTK került az élre. Az utolsó két helyezett automatikusan búcsúzik. Dunakeszi VSE—Sülysáp 3-1 (3-1) Sülysáp, 500 néző. V: Kál­mán. A játékon nem látszott a két csapat táblázaton elfog­lalt helyezése. A listavezető vendégek egy akciógóllal és két védelmi hibából szerzett találattal elhúztak. Szünet után a helyiek két kapufát lőttek, és négy száz százalékos helyzetet elügyetlenkedtek, hiányzott a befejező csatár. G: Sólyom (2), Szaniszló. ill. Tóth S. Jó: Balogh, Lőrincz, Sólyom, Játék reggeltől estig Szecsői kötélhúzás Játék reggeltől estig — írtuk a tápiószecsői sportnap beha- rangozójában, s a változatos vasárnapi műsornak magunk is nézői voltunk. Bemutatót tartott a nemrég alakult Dosz- pod Péter irányításával műkö­A TFSE ellci Duplázott a Csömör A kézilabda férfi NB I B- ben akárcsak múlt szerdán, vasárnap is a Testnevelési Fő­iskola volt a Csömör ellenfe­le. Szerdán őszről előreho­zott találkozót játszottak, most pedig az eredeti program sze­rint tavaszi meccset. Akárcsak szerdán a fővárosban, most is a Pest megyei csapat nyert. Szilasmcnti SK—TFSE 30-24 (14-10) Csömör, 300 néző. V.: Hett- ler, Kálinger. Szilasmenti SK: öry — Fá­bián P. 3, Mihályi 4, Bátovsz- ki 2, Paulinusz, Tóth-Fekete 16, Trnka. Csere: Fábián F., Bagyánszki 2, Makai 3, Szovsz- ki. A mérkőzés elején a TFSE vezetett 2-0-ra, de hamar ki­A rövid futőtávot nem mindennapos akadály nehezítette: egy nylon­zsákon átbújva kellett folytatni az utat, majd az ugrószekrényt meg­kerülve visszatérni a váltótárshoz. Flachner István szccsöi téstneVelö volt a játékvezető Renter László felvétele dő karateszakosztály. Érdekes­ség, hogy két Mészáros Ferenc is van a versenyzőjelöltek so­rában, urtokatéstvérek. A helyi általános iskolások bemutató­ját, majd játékos vetélkedését a fiatalok nagy ovációja köze­pette tartották. A végső sor­rendet a kötélhúzó verseny döntötte el a VIII/B javára; Mögöttük a C és az A követ­kezett. Nem hiányzott a labda sem. A foci mérkőzések nyilányát a Tápiószecsői—Zríhyi SE öreg­fiúk találkozó jelentette, ame­lyet 5-1-re nyértek a sze- csőiek Dósa, Makos, Szatmári, Tóth, valamint Szűcsi László tanácselnök góljaival. Az el­lenfél büntetőből szépített, Nagy Sándor talált a hálóba. Zrínyi SE—Tápiógyörgye nagykátai járási bajnoki talál­kozó nyitotta meg a délutáni labdarúgóműsort. A vendégek e találkozó keretében búcsúz­tatták Lévai Györgyöt, aki húszéves pályafütás ütári akasztotta szögre bőrszéges ci­pőjét. Góllal búcsúzott. A Tá- piószecső—Bag megyei II. osz­tályú mérkőzés 3-1-es szecsői sikert hozott. derült, hogy Tóth-Feketét ezen a találkozón nem lehet tartani. A szünet után még ember- hátrányból is a Csömör dobott gólokat, s biztosan nyert. Jó: Tóth-Fekete, Makai, Szovszki. Megyei totóeredmények 1. Eger—Bem SE st 2. Vác—Bábolna 1 3. KKFSE—BKV Előre 1 4. Sülysáp—Dunakeszi 2 5. Iklad—SZTK x 6. CVSE—Dabas 1 7. Kartal—Göd I 8- Dunavarsány—D. Kőolaj 2 Szaniszló, Mojzer, ill. • Békési, Motolai, Szabó P„ Szabó Gy., Turcsik. (Tud: Csaba János) T. Márton—Főt 1-1 (1-1) Tápiószentmárton, 700 néző. V: Lázár. Jó iramú mérkőzé­sen egyenlő erők küzdelmében igazságos döntetlen született G: Laczkó, ill. Bódis. Jó: Bez- zegh, Schmikli L., Laczkó, Si­mon II.. ill. Becsei, Karácsony, Mező, Papp. (Tud: Mészáros Károly.) Szentendre—Gödöllő 3-1 (3-1) GEAC-tartalékpálya, 50 né­ző. V: Angyal. A gödöllőiek szombatra kérték a mérkőzést a GEAC-pálya vasárnapi el­foglaltsága miatt végül is va­sárnap játszottak. A helyiek ifistákkal teletűzdelt csapattal álltak ki. Kántor szerezte a becsületgólt. (Tud: Dán László.) Iklad—SZTK 1-1 (1-0) Iklad, 300 néző. V: Temes­vári. Támadó szellemű fiatal hazai csapat közelebb állt $ győzelemhez. A rutinosabb, de fáradt Szigetszentmiklós a 89. percben egyenlített. G: Bayer, ill. Kovács. Jó: Bazsik, Eoker, Rózsavölgyi, ill. Kovács, Kiss T. Pilis—PSC 2-1 (2-1) Pilis, 100 néző. V: Szarka. A hazai csapat jó játékkal bú­csúzott a megyei első osztály­tól. Már 2-0-ra vezetett, s a nagy igyekezetben öngólt vé­tett. G: Gajdos. Hegedűs, ill. Gajdos (öngól). Jó: Gajdos (a mezőny legjobbja), Kalina, Hegedűs, Kovács, Haluszka. (Tud: Csikós Pál.) Kartal—Gödi Tsz SK 3-1 (1-0) Kartal, 400 néző. V: Gál. Helyezéséhez méltóan játszott a két csapat az izgalmas, vál­tozatos, jó iramú mérkőzésen. A jobb helyzetkihasználás döntött a helyiek javára. G: Szabó (2). Németh, ill. Vásári. Jó: Pásztor, Németh, Nagy, Szabó, ül. Krőzsér, Vásári. (Tud: Sinkó István.) D. KŐOLAJ—DUNAVAR­SÁNY 1-0 (8-0) Taksony, 1000 néző. V.: Soós G. Dunai Kőolaj: Kolozsi — Nagy J., Kövesi, Oláh, Török, Zopka, Ferenczi, Fiilöp, Len­gyel, Henrik, Nagy I. Duna- varsány: Vajda — König, He­gyi, Szebelkó (Sas), Császár, Kreisz, Glász, Tóth (Nemes), Gyurgyák, Kanta, Patai. Színvonalas mérkőzésen a varsányiak több helyzetet ki­hagytak, így mézőnyfölényük ellenére is alulmaradtak. A Kőolaj 20 méteres szabadrú­gásból szerezte a győztes gólt. G.: Fülöp. Jó: Kolozs}, Török, Lengyel, Nagy J., ill. Hegyi, Császár, Gyurgyák, Patai. CEGLÉDI VSE—DABAS 2-1 (1-0) Cegléd, 400 néző. V.: Nagy J. Az első félidőben fölény­ben játszottak a ceglédiek, néhány tetszetős támadás után a helyzetek sora alakult ki, de vagy a csatárok hibáz­tak vagy a vendégek kapusa, Dómján védett bravúrosan* Szünet után feljöttek a ven­dégek, ki is egyenlítettek, majd a hajrá újra a Vasutasé volt. A CVSE egy idényre való helyzetet hagyott ki, így csak nagy nehezen tudta megszerezni a győzelmet. G.: Petró (2), ill. Borbás. Jó: Pet- rő, Klein, ill. Dómján (a me­zőny legjobbja), Komlósí: Persze nemcsak a hazai győzelmen, hanem a vetély- társ Ganz-MÁVAG eredmé­nyén is múlt a bennmara­dás. Már szünetben bemond- ták Vácott a Kőbányai úti ta­lálkozó félidei eredményét (1-0), s amikor a mérkőzés után ismét felhívták a főváro­si pályát, a Pest megyei csa­pat számára kellemetlen ered­ményt hallottak, majd ismer­tettek a közönséggel. A Ganz- MÁVAG 2-0-ra legyőzte az MTK-VM együttesét, s így jobb gólkülönbségével a gép­gyári gárda végzett a benn­maradást jelentő ötödik he­lyen.