Pest Megyi Hírlap, 1973. május (17. évfolyam, 101-125. szám)

1973-05-08 / 105. szám

V 6 1973. MÁJUS 8., KEDD Gólzáporos forduló Üllőt verő hartyániak LABDARUGÓ NB I A Labdarúgó NB I 24. fordulójá­ban a szombati két találkozó után a vasárnapi hat meccs — egy ki­vétellel — a pályaválasztóik sike-. rét hozta. Csupán a listavezető Új­pesti Dózsa győzött idegenben. A Ferencváros 23 000 néző előtt alul­maradt Zalaegerszegen. Egyenlítési lehetőséget is kihagytak a fővá­rosiak, ugyanis Juhász István ti­zenegyesét Déri kivédte. Egyéb­ként összesen hét 11-est ítéltek meg a hét végi fordulóban, s eb­ből ötöt értékesítettek. A forduló összesen 34 gólt hozott. ZTE—Ferencváros 1:0 (Irt)), Va­sas—Diósgyőr 4:1 (3:1), Újpesti Dózsa—Videoton 5:1 (3:0), MTK— Tatabánya 3:1 (2:1), VM Egyetér­tés—Salgótarján 2:1 (2:0), Komló- Szegedi EOL 4:2 (1:0). 1. Ü. Dózsa 24 18 2 4 69-16 38 2. Vasas 24 15 5 4 45-25 55 3. FTC 24 13 5 6 48-28 31 4. Honvéd 24 10 9 5 46-27 29 5. Csepel 24 8 11 5 38-27 27 6. ETO 24 12 2 10 40-39 26 7. ZTE 24 11 4 9 30-29 26 8. Videoton 24 11 3 10 32-32 25 9. Egyetértés 24 7 7 10 24-39 21 10. MTK 24 5 10 9 25-36 20 11. Saig. BTC 24 7 5 12 31-40 19 12. Tatabánya 24 7 5 12 22-32 19 13. SZEOB 24 5 9 10 25-41 19 14. Pécs 24 4 9 11 18-34 17 15. Komló 24 4 9 11 23-43 17 16. Diósgyőr 24 3 9 12 15-43 15 Jónyerék Cegléden A Ceglédi Vasutas férfi asztali­tenisz-csapata a helyi sportcsar­nokban közel 300 néző előtt fo­gadta NB I-es mérkőzésen a BEK és magyar bajnok Bp. Spartacus együttesét. Bp. Spartacus—Ceglédi VSE 21:4 Egy pillanatig sem volt vitás a fővárosiak győzelme, annak elle­nére, hogy a találkozó kezdetben szoros volt, de 6:4 után egy ceg­lédi sem tudott nyerni. Győztesek: Jónyer, Kocsis, Marosffy (5—5), Tímár, Frank (3—3), illetve Réthi dr., Bodrogi, G. Bíró, Farkas. Akárcsak a labdarúgó NB I­ben, a megyebajnoksagban is nagy volt a góliermés. Össze­sen harminchetszer zörgőit a háló, s ehhez többek között a perbáliak járultak hozzá a Kar- tal ellen aratott 7:l-es győzel­mükkel. Fölényesen nyert Budaörs Monor ellen, s a per­báliak riválisa, a Gödöllői Va­sas idegenből is elhozta a két pontot. A forduló szenzációját az újhartyániajt szolgáltatták, a tavasszal nyeretlen helyiek kétvállra fektették a 4. helye­zett Üllőt. Gödöllői Vasas—Pomáz 3:1 (1:1). Pomáz, 400 néző. V: Darula. Az első félidőben Pomáznak volt több helyzete, ők is szerezték meg a vezetést, majd a szünet után ki­tünően hajrázó Gödöllő megérde­melten győzött. 3:l-es állásnál a helyiek 11-esét kivédte a gödölllői kapus. G: Molnár, Kaiser, Juhász. A győztes csapatban Kaiser (a mezőny legjobbja), Molnár, Juhász és Kupecz tűnt ki. Perbál—Kartal 7:1 (6:0). Perbál, 500 néző. V: Töreki. A fergeteges tempót diktáló hazaiak az első fél­időben szinte tetszés szerint érték el góljaikat. Szünet után lefékez­tek a helyiek, Kartal magára ta­lált, s kiegyenlített játék folyt. Az utolsó percben a perbáliak 11-esét a vendégkapus kivédte. G: Cser- nai (3), Kovács II. (3), Nyíri, ül. Bereczki A. Jó: Kovács II., Cser- nai, Juhász, ül. Gluber, Tóth I., Anitái. Bélik Pál Pilisi KSK—Fóti SE 6:3 (2:0). Pilis, 800 néző. V: Somén. Végig Pilis vezetett. Szünet után 4:3-ra feljött Fót, a hazaiak azonban az utolsó percekben is újítani tudtak, s újabb két gólit szereztek a lel­kesen küzdő fótiak ellen. G: Pe- tyán (3), Földvárszki (2), Halgas, ill. Hajdú (2), Lant. Jó: Petyán, Mátrai, Halgas, Földvárszki, ill. Ig- nácz, Kalmár, Hajdú. Csikós Pál Budaörs—Monor 5:1 (3:0). Buda­örs, 300 néző. V: Hűvé. Nagy iramú, színvonalas, sportszerű mérkőzésen jobb csatárjátékkal eb­ben az arányban is megérdemel­ten nyert Budaörs. Monor 5:0 után szépített. G: Mündler (2), Herczog (2), Mezei, ill. Halápi. Jó: Her­czog (a mezőny legjobbja), Lu­kács, Mündler, Mezei. A vendégek közül senki sem tűnt ki. Kovács István Üjhartyán—Üllő 5:3 (2:3). Az első félidőben védelmi -hibákból fel­váltva estek a gólok. Szünet után az újhartyániak többet kezdemé­nyeztek, s nemcsak kiegyenlítet­tek, hanem az utolsó percekben két szép egyéni alakításból bebiz­tosították győzelmüket. Üllő mé­lyen formája alatt játszott, a ha­zaiaknak minden sikerült. G: Far­kas (2), Szolnoki (2), Tunner (ll-esből), ül. Pénzes (3). Jó: Gyöngyösi, Farkas, Márta, Szol­noki, ill. Pénzes. Szolnoki Ferenc Csepel Autó—Nagykőrösi Kinizsi 1:0 (i.*0). Millennium-telep, 100 néző. V: Aranyosi. Közepes iramú mérkőzésen, a 17. percben lőtt góllal szerezte meg az Autó az ér­tékes két pontot, öt perccel ké­sőbb a körösi Szomolányi ll-esél Szalinai kivédte. Az Autó többe* támadott, több helyzete volt, egy kapufát is lőtt, míg a Kinizsi szór­ványos lefutásokkal veszélyezte­tett. G: Cseh. Jó: Szalinai, Gre- men, Papp, Cseh, ill. Juhász, Ko­vács, Kalmár. Bertóti Attila Maglód—SZTK 1:0 (1:0). Sziget- szentmiklós, 200 néző. V: Kaiser. A 7. percben kapott öngól után hiába támadtak többet a helyiek, sorra kimaradtak a helyzetek. Maglód lelkes játékával, ha sze­rencsével is, de megérdemelten nyert. G: Ágh (öngól). Jó: Rakita, Galambos, Füleki, ill. Varga. Gere András 1. Perbál 22 17 — 5 58-27 34 2. Gödöllő 21 14 4 3 45-18 32 3. Monor 21 ÍZ 3 6 38-28 27 4. Budaörs 22 10 4 8 38-25 24 5. Üllő 21 11 2 8 37-32 24 6. Pilis 22 11 2 9 39-39 24 7. SZTK 22 10 2 10 35-32 22 8. Isaszeg 21 9 3 9 33-28 21 9. Nagykőrös 21 7 5 9 20-23 19 Pomáz 22 8 3 11 29-32 19 11. Csepel Autó 22 7 4 11 31-36 18 12. Maglód 21 7 3 11 24-38 17 13. Fót 21 5 5 11 27-45 15 14. Kartal 21 4 6 11 27-40 14 15. Üjhartyán 22 6 — 16 27-65 12 Budakalász visszalépett. Ferencsikék csak 80 percig állták az ostromot A kézilabda férfi NB I 5. fordulójában nagy küzdelem után bravúros győzelmet ara­tott az újonc Csömör, s öt ponttal, a táblázat 6. helyén álL Csömör—Szondi SE 17:16 (8:10). Csömör, 1000 néző. V: Keszt­helyi, Márki. Cs. TSZ SK: Fábián — Ba- gyánszki (5), Bátovszki (6), Fabók, Seffer, Halász 1 (4), Bánszki (1). Csere: Mezőbuk­ta, Paulinusz (1), Fábián 11. Nemcsak Tóth-Fekete, ha­nem Halász II is a sérültek listájára került, s ők ketten csak a nézőtérről figyelhették a mérkőzést. A bajokat tetéz­te, hogy a 3. percben Ba- gyánszki is megsérült, s csak negyedórás ápolás után térhe­tett vissza. Az átlövök hiánya miatt az első félidőben egy­két góllal vezettek az igen jó­képességű vendégek. Szünet után már 12:9-re ve­zetett a Szondi SE, de a helyi kék-sárgák nem adták fel. Mezőbukta parádés védései is szárnyakat adtak a csapatnak, amely befejezés előtt három perccel már 16:15-re vezetett. Ekkor Bátovszkit csak sza­bálytalanság árán tudták sze­relni a fehérváriak. Először — mint egy korábbi .találkozón — nem volt, aki vállalja e sorsdöntő helyzetben a bünte- tödobást. Végül is a cserepa­don ülő Bánszki vállalkozott erre a szerepre, sikerrel. Ez­után a vendégek már csak szépíteni tudtak. A csömöriek elsősorban lel­kesedésüknek köszönhetik, hogy tartalékosán kiállva, 3 gólos hátrányt ledolgozva for­dították a maguk javára az eredményt. Jó: Bagyánszki, Bátovszki, Halász I és Mező­bukta. Megyei totóeredmények 1. Rudabánya—Váci H. 1 2. VCS DUTRA—D.-keszi V. 2 3. Budaörs—Monor 1 4. Üjhartyán—Üllő 1 5. Pomáz—Gödöllő 2 6. Szigeth.—K.-lach. II. kér. 1 7. Ócsa—Iklad 1 8. Űri KSK—Bag 2 Tovább tart az Északi cso­portban a két Pest megyei csapat páros­versenye. A Kossuth KFSE meglepetésre otthonában csak döntetlent ért el, s jobb gól- különbségével visszaszerezte múlt héten elvesztett elsősé­gét, ugyanis a Váci Híradás alulmaradt Rudabányán. A Ceglédi , Vasútas Hajdúbö­szörménytől hozta el két pontot. ÉSZAKI CSOPORT Rudabánya—Váci Híradás 2:0 (0:0) Rudabánya, 1100 néző. V.: Tóth. V. Híradás: Ferencsik — Molnár I., Néder, Kovács, Szu- nyogh, Pálinkás 1, Fedor (Pá­linkás II), Kriska, Molnár, Bednarik, Balogh. A 80. percig, a váci véde­lem Ferencsikkel az élen jól hárította a hazai rohamokat. A 81. percben védelmi hibá­ból jutott előnyhöz a helyi gárda. A Híradás már nem tudott újítani, sőt a 88. perc­ben újabb gólt kapott. Csa­társora, főként a két szélső, nagyon gyenge napot fogott 'ki. A középpályások közül Szunyogh végig kitűnően ját­szott. A kemény mérkőzést a bíró jól vezette. Jó: Szunyogh (a mezőny legjobbja), Ferencsik. László Attila Kossuth KFSE—Ózdi Ko­hász 2:2 (1:1) Szentendre, 300 néző. V.: ‘Boros J. Kossuth KFSE: Szűcs — Öze, Wéber, Erőss, Staller, Ebedli, Antoni, Karalyos, Vad (Angelmayer), Pogács, Jernei. A rekkenő hőség rányomta a bélyegét a játékra. Az első félidőben a főiskolások töb­bet támadtak, de a csatárok a helyzeteket sorra kihagy­ták. Szünet után kiegyenlí­tettebbé vált a közepes iramú és alacsony színvonalú talál­kozó. Mindkét félidőben a Kossuth szerezte meg a veze­tést. A játékvezetői hármas jól működött. G.: Erőss, Antoni. Jó: Erőss, Antoni, Karalyos. Ungi Sándor Z3 U 3 6 37-18 31 23 12 7 4 33-19 31 23 11 5 7 34-28 27 23 9 9 3 29-24 27 23 10 6 7 31-25 26 23 10 5 8 36-24 25 23 9 7 7 19-21 25 23 9 6 8 30-23 24 23 8 8 7 27-23 24 23 7 8 8 27-27 22 23 8 6 9 30-33 22 23 8 6 9 29-32 22 23 5 11 7 20-29 21 23 4 7 12 15-32 15 23 2 9 12 18-34 13 23 3 7 13 23-46 13 1. KK.FSE 2. Vác 3. Kazincb. 4. Rudabánya 5. Kisterenye 6. BVSC 7. S.-újhely 8. Lenlnváros' 9. Gyöngyös 10. Izzó 11. Nyíregyháza 12. N.-bátony 13. Űzd 14. Esztergom 15. Törekvés 16. KELTEX Baj-e Baja Pest megyei sorozata? A Középcsoport éllovasa, a Bajai Vasas a 22. for- : dulóban Vecsésen iwSvM csak döntetlent Pisil ért el, s most Cegléden, a Bem SE elleni találko- zón alulmaradt, — így elkerült az első helyről. E sorozat segítségé­vel a második helyre jött fel a csoport harmadik Pest megyei csa­pata, a Jánoshalmát legyőző lac- házi EGSZÖV MEDOSZ. A két em­lített Pest megyei csapaton kívül, a Dunakeszi Vasutas, valamint az IM Vasas Iklad győzelemmel vette az akadályt, Törökbálint pedig pontot hozott el a harmadik he­lyezett UFC-töl. ÉSZAKKÖZÉP CSOPORT IM Vasas Iklad—Tűzoltó Dózsa 2:1 (0:1) IM Vasas: Juhász — Stefkó, Mald- rlk, Raffai, Szászi, Bankó, Ma­gyar, Farkas, Gohér n. (Babinka), Gergely, Huszár. Az lkladon 300 néző előtt sorra került találkozón, már a harma­dik percben nagy védelmi hibából előnyhöz jutottak a vendégek. Emiatt idegesen, kapkodva játszott a helyi együttes, több biztos hely­zetet kihagyva. Szünet után eny­he mezőnyfölényt harcoltak ki az ikladiak, s a 65., valamint a 80. percben szerzett góllal megfordí­tották az eredményt. Végered­ményben: nagy küzdelemben ne­hezen nyertek a Pest megyeiek. G: Bankó, Magyar. Gohér Mihály KÖZÉPCSOPORT Bem SE—Bajai Vasas 3:2 (1:1) Cegléd, 200 néző. V: Budavári. Bem SE: Németh — OH, Czibere, Petőfi, Karikó, Repka, Raffael, Szőlősi, Uhlmaun, Szakács, Da­rányi. Végig nagy iramú, izgalmas mér­kőzésen mindkét együttes nagy becsvággyal játszott. A 8. percben a vendégek jutottak előnyhöz, de az 51. percben már a Bem SE ve­zetett 2:l-re. Ezután látványos ak­cióból egyenlített az éllovas. Ki­hagyott helyzetek után, a 86. perc­ben vívta ki győzelmét a Pest me­gyei csapat. G: Szakács (2), Szőlősi. Jó: Sza­kács, Uhlmann, Czibere, Petőfi. Haffner Vladimir EGSZÖV MEDOSZ—Jánoshalma 1:0 (0:0) Kiskunlacháza, 500 néző. V: Sár­kány. EGSZÖV: Szeles — Fejes, Mai­sai, Varsányi, Hartmann, Glotz, Sallai, Szűcs, Zsoldos, Szondi (Prádel), Pergel. Mivel mindkét csapatnak esélye van még az elsőségre, ideges han­gulatban kezdődött a játék, amely végig nagy iramú küzdelmet ho­zott. Majsal ll-ese döntötte el az eredményt a jó játékvezetés mel­lett lezajlott találkozón. G: Majsal (ll-esből). Jó: Majsal, Zsoldos, Pergel. Kálmán János Április 4. Vasas—Vecsés 4:0 (1:0) Kelenvölgy, 200 néző. V. Mravik. VSE: Horváth — Bódi, Pintér, Czinkos, Szűcs J. (Subcrt), Szűcs A., Czimbal (Dávid), Nagymarosi, Kalina. Makovecz, Nagy A. Az első félidő még két egyen­rangú fél küzdelmét hozta. Szü­net után a vecsési védelem rövid­zárlatai eldöntötték a mérkőzést. Mindehhez még hozzájárult, hogj a tehetetlen csatársor a biztos gól­nak látszó helyzeteket is kihagyta. Vecsés messze elmaradt legutóbbi jó játékától. Jó: Pintér, Nagymarosi, Mako­vecz. Fekete József DUNA MENTI CSOPORT UFC—Törökbálint 1:1 (1:0) Bécsi út, 200 néző. V: Márton. TTC: Farkas — Miskei, Pető, Grimm, Gyűrűs, Kiss (Czabadai), Pecsenka, Gelmár, Papp, Horváth, Orbán. Az első félidőben Törökbálint irányított, mégis a 42. percben les­gólból az UFC jutott előnyhöz. Szünet után feljött az UFC, majd a bálintiak három kapufa után a 80. percben kiegyenlítettek. A Pest megyei csapat javuló játékkal hoz­ta el az egyik pontot. G: Orbán. Jó: Farkas, Gyűrűs, Horváth, Pető. Fűrész János Fővárosi Sütőipar—Szigetújfalu 2:1 (1:0) Pillangó utca, 150 néző. V: Zen- tai. Sz. Vörös Meteor: Kovács — Ju­hász I., Glöckl, Vigh L., Burst, Schuszter, Erdei, Tóth, Fazekas, Vigh T„ Kaltenecker. A salakos pályához és a nagy meleghez jobban alkalmazkodó Sütőipar megérdemelten győzött a gyengén játszó Szigetújfalu ellen. A hazaiak mindkét gólja szöglet- rúgás után esett: az elsőnél a labda érintés nélkül hullott a hálóba, a másodiknál a beívelt lab­dát fejjel továbbították a kapuba. A Szigetújfalu csak az utolsó perc­ben tudott szépíteni. G: Kaltenecker. Jó: Juhász I., Vigh L., Schuszter. KELETI CSOPORT CVSE—H. Bocskai 1:0 (Irt)) Hajdúböszörmény, 1000 né­ző. V.: Ludányi. Ceglédi Vasutas: Fényi — Cseh, Tóth, LaborczZátonyi, Halmi, Csurgat (Kresják), Pintér, Kábák I, Liptai, Ká­bák II. Hazai fölény után, a 17. percben született meg a Vas­utas győztes gólja, A ceglédiek ügyesen lelassították a játé­kot, így a labdát többet bir­tokló hazaiak nem tudtak helyzetet kidolgozni. A 78. percben Fényi kétszer is bra­vúrral mentett. A közepes színvonalú talál­kozón, a taktikai utasítást be­tartva, megérdemelten, nyer­tek a ceglédiek. G.: Kábák II. Halmi vezér­letével az egész csapat lelke­sen küzdött, időnként jól is játszott. Ungureán László 1. Budafok 23 15 3 5 50-25 33 2. Sz. D 3zsa 23 13 6 4 39-18 32 3. FÖSPED 23 11 8 4 32-18 30 4. Bp. Építők 23 9 9 5 28-19 27 5. SZVSE 23 10 6 7 23-23 26 6. III. kér. 23 9 8 6 32-31 20 7. MGM Debr. 23 9 8 6 26-25 26 8. Cegléd 23 8 9 6 30-24 25 9. Láng 23 7 9 7 25-30 23 10. DEAC 23 6 9 8 31-31 21 11. K.-halas 23 9 3 11 23-34 21 12. H.-böszörm. 23 6 7 10 18-31 19 13. KISTEXT 23 4 9 10 23-28 17 14. BVTSK 23 4 8 11 24-34 16 15. Szóin. MÁV 23 3 8 12 15-36 14 16. Gyula 23 2 8 13 20-37 12 Tartalékos tisztek lövészversenye A Magyar Honvédelmi Szö­vetség vasárnap a magyar néphadsereg budaörsi lőterén rendezte meg első ízben a tar­talékos tisztek és -helyettesek lövészversenyének első orszá­gos bajnokságát. A verseny felett a Magyar—Szov)e‘ Ba­ráti Társaság vállalt védnök­séget. A versenyben az MHSZ bu­dapesti és megyei vezetőségei által nevezett négy-négy tagú csapatok indultak: géppisz­toly- és pisztolylőgyakorlato- kat hajtottak végre. Meghívás alapján részt vettek a cseh­szlovák Svazarm tartalékos tisztek és tiszthelyettesek szö­vetségének csapata, valamint az ideiglenesen Magyarorszá­gon állomásozó szovjet déli hadseregcsoport csapata. Kálazi József vezérőrnagy, ! honvédelmi miniszterhelyettes üdvözölte a verseny résztve­vőit, a vendégeket, többek kö­zött Trombitás Dezső minisz­terhelyettest, a kormány hon­védelmi bizottságának titká­rát, Kiss Lajos vezérőrnagyot, az MHSZ főtitkárát. APRÓHIRDETÉSEK ÁLLÁS Magyar Lóverseny Vállalat íelvesz egy műszakos munkára patkókészítő kovács, szíjgyártó, kőműves, vízvezetékszerelő, motorszerelő szak­munkásokat, kazán­fűtői versenyló­ápolói munkára 14 évet betöltött fiata­lokat, , kertészeti és takarítási munkára férfi és női pálya­munkásokat. Jelent­kezés: a vállalat munkaügyi osztályán Budapest Vili., Ke- repesi út 9.____________ Kőműveseket, víz- szerelőket, asztalo­sokat, betanított la­katosokat és férfi se­gédmunkásokat fel­veszünk. Jelentkezés: Budapest XIV., Ko- mócsy u. 51. _________ MN B ügyintéző pénztárost vesz tel a nagykőrösi Hunya­di Mg. Tsz. Jelentke­zés a tsz főkönyvelő­jénél: Hunyadi Mg. Tsz. Nagykőrös, Szurdok dűlő 11. A Híradótechnikai Vállalat Budapest XL, Daróci út 1—3. azonnali felvételre keres: műszaki rajzolót, legalább 5 éves gyakorlattal, önálló szerkesztőt, főiskolai végzettséggel, fejlesztőt (főiskola nagyfrekvenciás területre), automata­gép-beállítót, anyagmozgatót, szabványügyi előadót. TAURUS Campingárugyár autóbuszvezetői vizsgával rendelkező üllői lakosú gépkocsivezetőt keres munkásszállítás céljából. Továbbá üllői lakosú női dolgozókat ideiglenesen budapesti munkahelyre. A dolgozókat vállalati autóbusszal szállítjuk a budapesti munkahelyre és vissza. Telefon: 140—aeo, 136— 880. A maglód! Univerzál Mg. Tsz. autójavító üzeméhez azonnali belépésre felvesz autó­szerelő, autófényező és autóelektromos szakmunkásokat. Je­lentkezés: az? Univcr- zál Mg. Tsz. Maglód, Jászberényi úti tele­pén.. A Gyógyáruértékesítő Vállalat alkalmaz érettségivel rendelke­ző fiatalokat, gyógy­szertári, asszisztens ta­nulónak, továbbá fői fi és női raktári segéd­munkásokat. Munka­hely : Gödöllő, Tán­csics Mihály út 80. Jelentkezés ugyanott, telepvezetőnél. A Pest megyei Vegyi- és Divatcikkipari Vál­lalat tmk üzemébe fel­vételre keresünk fia­tal, de ka topái idejét már letöltött 1 fő vil­lanyszerelőt és 1 fő festő és mázolót. Je­lentkezés személyesen a PEVDI tmk üzeme vezetőjénél, Budapest Vili., Kőfaragó u. 10. sz. alatt. Egyetemi végzettség­gel és energiagazdál­kodási gyakorlattal rendelkező energeti­kai Üzemvezetőt (fő­energetikust) kere­sünk felvételre. A jelentkezéseket Ipari Műszergyár Személy­zeti és Oktatási Osz­tály, Aszód, Pf. 2. címre kérjük küldeni. A Hazai Pamutszövő­gyár Soroksári Gyára azonnali belépésre ke­res vidéki munkaerő- toborzót. Jelentkezni lehet: Budapest, XX., Soroksár Marx Károly u. 294. sz. Munkaügyi osztály.________________ A Dabasi Költségveté­si Üzem felvételre ke­res leiró könyvelőt, bérszámfejtőt, vala­mint 3 éves gyakor­lattal rendelkező épü­letgépész és szerkezeti lakatosmunkában jár­tas kivitelezőt, műve­zetői beosztásba. Cím: Dabas III., Biksza Miklós út 473?a. Te­lefon: Dabas 107. Ügyintéző: Vörös Fe- renc üzemvezető. Az Albertirsa és Vidé­ke ÁFÉSZ Ceglédber- celi 62-es sz. Vas­műszaki boltjába szakképzett vezetőt keres. Fizetés: kollek­tív szerződés szerint. Jelentkezés: az ÁFÉSZ albertirsai irodájában. ADÁS­VÉTEL Eladó háromszobás ház, nagy portával. Irinyi u. 17. _________ Na gykőrös VII. kér. Puskás T. u. 12. szá­mú ház eladó. 408 -as Moszkvics el­adó. Nagykőrös, Ház­tartási bolt. Két szoba komfortos ház eladó, 343 négy­szögöl telekkel. Cím: Gödöllő, Illés út 31. Import apától 6 hó­napos, törzskönyve­zett német juhász- kölykök eladók. Kecskemét, Vacsi- hegy 164. (Cegléd útban)._______________ Jó állapotban lévő Steyr—Dutra vontató eladó. Érdeklődni a 252—475-ös telefo­non lehet, Klinka László főmérnöknél. Budakömyéki Vízi Társulat Budapest XI., Szabados S. u. 147. sz._______________ Az onnal beköltözhető kertes ház eladó. Nagykőrös VIII., Ese- di u. 2. Érdeklődni: VIII., Csiga u. 12. Eladó ház. Nagykőrös, Dankó Pista u. 20. szám. Karambolos 350-es Jáwa eladó. Cegléd, Dózsa György utca 20. Eladó 2 db bikaborjú 3—4 q. Nagykőrös, Lencsés V. d. 2Í2. Kál­lai László. Kettő db hasas üsző eladó. Nagykőrös, Csíkvár dűlő 16. Sződligcti másfélszo­bás ház, 25Ö négy­szögöl telekkel, beköl­tözhetően eladó. Meg­tekinthető : vasárnap 10 órától. Cím: Rá­kóczi Utca 53. Simson Schwalbe el­adó. Nagykőrös, Ceg­lédi úti lakótelep 1/8. épület HL em. 13. 15 óra után. 2 db gyengefias tehén eladó. Nagykőrös, Kecskeméti út 47. Ezüstszürke Ford Cap­ri 2000 LX kivitelben, 42 000 km-rel, kifo­gástalan állapotban, alumínium sporttár­csás radiálkerék kész­lettel, új telikerék készlettel, Blaupunkt- Köln 2 hangszórós rá- dióberendezéssel, automata antennával eladó. „Capri 136050” jeligére, a Fedszaba- dulás téri hirdetőbe. 900-as Wartburg, 15 ezer Ft-ért eladó. Ceg- léd, Percei u. 12. sz. Láncúidnál egy szo'pa, hálófülkés öröklakás 390 ezerért eladó. „Igényesének H 63 499” jeligére a kiadóba._____________ Bö sendorfer rövid fe­kete zongora antik- bútorok eladók. Ceg- léd, Rákóczi u. 47. Ford Taunus 17 MP 5-ös 1068-as típusú kitűnő állapotban el­adó. Tóth Z. Bp. II., Battai út 11/b._______ He lyi zöldségboltjá­ba eladót keres a nagykőrösi- Hunyadi János Mg. Tsz. _____ Gö döllő központjában eladó saroktelken be­költözhető ház, ugyan­ott társasháznak is beépíthető terület. Érdeklődni lehet: Gö- dölló, Szilkát u. 37. Nagykőrösön 20 hóna­pos üsző eladó. Pálffai, Bánom u. 7.__________ Eladó 14 hónapos bika. Csemő, III. kér. Irsai u. 10. Fehér jó­zsef.___________________ El adó T—5-ös Pannó- nónia motorkerékpár. Érdeklődni: Nagykő­rös HL, Féry u. 9. Megbízhatóan üzem­képes Warszawa 202-es olcsón eladó. Cserháti, Cegléd, Rákóczi út 19/ b. fszt. 3.____________ El adó kettő szobás, összkomfortos, gáz­fűtéses lakás. Garázs is van. Éfdékiődni: Cegléd, Gubodi u, 14. Kuvaszkölykök el­adók. Érdeklődni: Nagykőrös. Telefon 144. Jó állapotban levő egyéves Simson Schwalbe eladó. Ceg- léd, Dugonics u. 2/a. Süldők eladók. Ceg- léd, Búvár u. 12/a. Eladó kettő db nyolc- hónapos hasas üsző. Szabó István. Mike- buda, Ereklyési út 8. Eladó 750 cm3-es ol­dalkocsis motorke­rékpár, áruszállításra alkalmas és tigris- csíkos boxer szuka. Cegléd, Kossuth Fe­renc u. 40,09. I. lép- csö II/7. Melegéknél. Skoda Octávia 22 000 Ft-ért eladó. Cegléd, KüLső Pesti út 6016/2. Fekete József. VEGYES Közületek országos bolthálózatában vil­lamos szabványossági szerelést, érintésvédel­mi javítást, motori­kus nagyüzemben háztartásipép-j avítást, villanyszerelést csa­ládi házba, társasház­ba, leválasztáshoz, vi­déken is bárhol, bala­toni övezetben is. Te­lefonügyelet: Négy­huszonnégy—hét- kilencvenhárom, reg- gel 7—19-ig. _________ 40 éves elvált, barna asszony társaság hiá­nyában keresi hozzá­illő intelligens férfi ismeretségét, házas­ság céljából. „Boldog­ságra vágyom” jel­igére, Cegléd, Gubodi út 14. sz. Óriáskrizantém, 70 féle, válaszbélyegért árjegyzéket küldök. Tőkés kertészete, Sal­gótarján _________, Ha tvanéves, nyugdí­jas özvegyasszony, korban hozzáillő intel­ligens férfi ismeretsé­gét keresi házasság céljából. Leveleket: „Nem jó egyedül” jel­igére Cegléd, Gubodi u. 14. 48 éves egyedülálló szakmunkás férfi, megismerkedne há­zasság céljából, őszin­te, rendezett családi körülmények között élő nővel. Leveleket „Kaland kizárva” jeligére kérem. Ócsai, Cegléd, Gubodi u. 14. Vállalkozó a cserepadról Csömöri kézilabdabravúr