Pest Megyi Hírlap, 1971. június (15. évfolyam, 127-152. szám)

1971-06-08 / 133. szám

8 MS I megyei kMírlap 1971. JÜNITTS 8., KEDD Ififináié A Pest megyei ifjúsági labda­rúgó-válogatott ma Tatabányán vívja a selejtező utolsó csoport- mérkőzését Heves megye ellen. A találkozó bizonyára finálét jelent a csapat számára, hiszen az eddigi két nagyarányú vereséget figye­lembe véve teljesen esélytelenek a továbbjutást jelentő csoportelső­ség megszerzésére. A mérkőzésre a következők hi­vatalosak: Katonás (Bag), Böjté, Görög (Budaörs), Bozső, Darányi, Juhász, Kaczur (Ceglédi VSE), Bólya (Gödöllő), Adám, Sram (Du­nakeszi VSE), Zombori (Isaszeg), Cavalloni (Nagykőrös), Gere (SZTK), Urbán (Váci Híradás), Nagy, Nagymarosi (Vecsés). Kőrösön és Tökölön „elkapták" a ké A megyei labdarúgó-bajnok­ság éllovasa, s a két ponttal nyomában levő Bem SE egy­aránt alulmaradt vasárnap. így tovább tart párosversenyük. A kiesők frontján csak az biztos, hogy Gödöllő már nem mene­külhet meg, s hogy még ki búcsúzik, azt jelenleg nem le­het pontosan megállapítani, Remek Kabak-go! 0:2-ről fordított az MGM Hajrához ér- kezett a küzde- A Ceglédi mrj Bral Vasutas élve- ¥§11 g f!Ím§ zetes mérkőzé- sen diadalmas- kodott az igen jó képességű Debreceni EAC felett. Jelenleg négy ponttal előzi meg nagy vetélytársát, a Pénzügyőrt. Azért néggyel, mert a fővárosiak eggyel ke­vesebb mérkőzést vívtak, s szerdán lesz az elmaradt Pénzügyőr—Szolnoki MÁV ta­lálkozó. Vecsés számára az újabb vereség miatt szinte az utolsó reménysugár is szerte­foszlott a bennmaradáshoz. Északon a Kossuth KFSE foly­tatta jó sorozatát, újabb győ­zelmet aratott. Keleti csoport Cegléd—Debreceni EAC 3:2 (1:1). Cegléd, 1500 néző. V: Zsolt. CVSE: Rétfalvi — Zsemlye, Tóth, Labor ez, Kresják, Halmi, Csurgai, Kökény, Kábák, Lip- •U, Török (Csontos). 6. perc: Ritkán látható szép akcióból szerzett vezetést a Vasutas. Liptai Csurgóit szök­tette, s a csatár kapu elé ívelt labdáját. Kökény kapásból a jobb felső sarokba lőtte. 1:0. 15. perc: Szabadrúgás után a hibázó ceglédi védelem mellett Tóth (DEAC) egyenlített. 1:1. 63. perc: Kökény átadását Kábák kitűnően tette maga elé, s néhány lépés után 12 méterről a hosszú sarokba lőtt a tehetetlen kapus mellett. 2:1. 65. perc: Korszerű támadás után Csontos első lövése le­pattant a védőkről, aki nyolc méterről másodszor már nem hibázott. 3:1. 68. perc: Szabó egy hosszú átadással kiugrott és biztosan lőtt a kimozduló Rétfalvi mel­lett a hálóba. 3:2. Két jó formában levő csapat találkozott. A ceglédiek gyors vezetését hamar kiegyenlítet­ték a vendégek. S bár az első játékrészben ezután már nem esett gól, a játék érdekes volt, mindkét kapu sokszor forgott veszélyben, de a kapusok jól helytálltak. A hazai védelmet ekkor a gyors debreceni csatá­rok többször megzavarták. A második félidőben Kábák gól­ja remek, Csontosé pedig meg­nyugtató volt. A DEAC még ekkor sem adta fel, szépített, s ezzel is biztosította, hogy vé­gig izgalmas és jó legyen a mérkőzés. G: Kökény, Kábák, Csontos. Jó: Kökérty (a mezőny leg­jobbja), Liptai, Csontos. Ungureán László MGM Debrecen—Vecsés 3:2 (0:1). Vecsés, 1000 néző. V. Bor­zas!. V. VIZÉP: Drágán — Szűcs J., Makovecz, László, Kalmár, Sztanev, Kiss B., Kuharszki, Fodor I, Kiss A., Szűcs A. 17. perc: Kuharszki közeli fejesét a felső léc mentette. 31. perc: Kiss B. 11-est érté­kesített. 0:1. 48. perc: Kuharszki ragyogó­an szöktette a jobbszélsőt, alá nehéz szögből a hálóba bom­bázott. 0:2. 53. perc: 30 méterről a ve- esési kapura ívelődött egy labda. Drágán a vonalon ra­gadt és Kovács I. az ötösről nem hibázott. 1:2. 67. perc: Szándékos tál palás miatt Patait a bíró kiállította. 72. perc: A vendégek 11-es- ből egyenlítettek. 2:2. 80. perc: A VIZÉP-védők so­rozatos könnyelműségét ki­használva Szóráth belőtte a győztes gólt. 3:2. Az első félidőben jól játszó vecsésiek szünet után a tíz fő­re alvadt vendégek ellen ki­ábrándító játékot nyújtottak. Elsősorban taktikai fegyelme­zetlenségüknek „köszönhetik” a vereséget. A játékvezető­hármas kitűnően működött. G: Kiss B. (2, egyet 11-es- ből). Jó: Kiss B., Kalmár. Fekete József 1. Cegléd 27 16 8 3 52—26 40 2. Pénzügyőr 26 15 6 5 49—20 36 3. Sz. Dózsa 27 13 7 7 45—32 33 4. Lehel SC 27 11 10 6 24—16 32 5. SZVSE 27 10 7 10 47—40 27 6. Szóin. MÁV 26 8 11 7 38—32 27 7. DEAC 27 10 7 10 46—41 27 Ő. KISTEXT 27 8 11 8 27—27 27 9. MGM Debr. 27 9 9 9 32—33 27 10. Budafok 27 8 10 9 36—34 26 11. Középül. 27 8 8 11 24—34 24 12. Gyula 27 8 7 12 37—41 23 13. Szarvas 27 6 10 11 32—43 22 14. Bocskai 27 8 6 12 42—55 22 15. Vecsés 27 6 8 13 25—42 20 16. K.-félegyh. 27 6 5 16 24—59 17 Északi csoport Kossuth KFSE—BEAC 3:1 (3:1). Szentendre, 400 néző. V: Tóth József. Kossuth KFSE: Franczia — Vígh, Vida, Popelka, Márkus II, Hoffmann, Vass, Márkus I, Burányi, Hajdú, Pusztai (Me­gyeri). 10. perc: Márkus I jól be­ívelt szabadrúgását Sarlós ki­ejtette és a szemfüles Pusztai közelről bevágta. 1:0. 25. perc: Márkus I beadásá­ra Sarlós alászaladt. A gólba tartó labda a menteni akaró Korpa lábán irányt változtat­va a bal sarokba vágódott. 2:0 (öngól). 30. perc: Márkus II rossz hazaadását Molnár elcsípte és okosan odapasszolta Daróczi- nak, akinek lövése a kapus kezét érintve a hosszú sarok­ba jutott. 2:1. 35. perc: Márkus I a jobb­szélen elviharzott. Élesen be­lőtt labdáját a berobbanó Bu- ronyi a bal sarokba lőtte. 3:1. 65. perc: Az ördöngősen cse­lező Daróczi beadását Kalo- csay dr. közelről fölé lőtte. 70. perc: Megyeri lefutotta a védelmet és éles lövése a bal kapufát találta el. A vissza­pattanó labdát Megyeri másod­szor is a bal kapufára lőtte, de most már a kint tanyázó Sarlósnak sikerült mentenie. A mérkőzés első percében Háry József alezredes, katonai főiskolai testnevelő váratlan elhunyta elkalmábói egyper­ces gyászszünetet tartottak. A Kossuth KFSE az első fél­időben többet birtokolva a labdát, gyorsan hosszú előre­vágott labdákkal ötletesen szőtte támadásait. Ha kis sze­rencséje van és a helyzeteit jobban kihasználja, akkor nagyobb gólaránnyal is győz­hetett volna. Szünet után a nagy melegben ellaposodott a játék. G: Pusztai, Korpa (öngól), Buronyi. Jó: Vida, Popelka, Márkus I, Buronyi, Hajdú. Ungi Sándor 1. Volán SC 27 15 10 2 61—25 40 2. Kazinb. 27 13 8 6 48—27 34 3. Nagybátony 27 12 10 5 43—28 34 4. IZZÓ 27 13 7 7 41—31 33 5. Ikarus 27 14 3 10 45—34 31 6. MVSC 27 12 5 10 43—25 29 7. S.-újhely, 27 12 5 10 33—32 29 8. Esztergomi 27 11 6 10 28—30 28 9. Nyfregyh. 27 10 8 9 22—26 28 10. Kisterenye 27 10 6 11 29—26 26 11. KKFSE 27 9 8 10 24—33 26 12. Lenlnváros 27 8 7 12 35—43 23 13. S. Kohász 27 5 10 12 29—43 20 14. KELTEX 27 7 6 14 27—51 20 15. BEAC 27 7 4 16 28—49 18 16. Borsodi B. 27 3 7 17 26—59 13 márcsak azért sem, mert ez az , NB Ill-as csapatok szereplésé­től is függ. Nagykőrösi Kinizsi—Törökbálint 2:1 (1:1). Nagykőrös, 300 néző. V: Schuck. A vendégcsapat lesgyanús helyzetből már az első percben megszerezte a vezetést. A gól a hazaiakat nem törte le, erősen tá­madtak, s több jó helyzet után a 40. percben egyenlítettek. Szünet után is Nagykörös birtokolta a labdát, s a 72. percben előnyhöz jutottak. Törökbálintnak csak ez-, után akadt igazi helyzete, de a bálinti csatár az üres kapu mellé lőtte a labdát. Rég látott jó mér­kőzésnek voltak tanúi a szurko­lok. Sportszerű küzdelem, változa­tos iram, jó játékvezetés jellemez­te a 90 percet, s a helyiek jobb helyzetkihasználása döntött. G: Kecskés III (2), ill. Takács. Jó: Juhász (a mezőny legjobbja), Vass. Kecskés III, Józsa, Balogh, ill. xLLs, Papp, Takács, Tóth. Pécsi Sándor Tököl—Bem SE 1:0 (0:0). Tököl 400 néző. V: Soós G. A nagyiramú, változatos mérkőzés első húsz per­cében mezőnyben a Bem SE ját­szott szebben. Az első félidőben felváltva maradtak ki a helyzetek. Szünet után Tököl erősített, s a 69. percben Legutkó távolról kapu elé ívelt labdáját három megtor­panó vendégvédő mellett Micheller csukafejessel a hálóba küldte. Ez­után a Bem SE hiába próbált egyenlíteni, nem boldogult a meg­erősített hazai védelemmel. Az utolsó tíz perc ismét Tökölé volt, az elfáradt vendégek ellen. Kitűnő játékvezetés mellett, magasszínvo­nalú, sportszerű mérkőzésen dia­dalmaskodott a tököli gárda. G: Micheller. Jó: Tokics J., Barkóczi, Legutkó, Gergényi, ill. Tűri, Zá­tonyi. Pomáz—Maglód 4:0 (2:0). Pomáz, 400 néző. V: Pintér. Az első fél­időben több gólt is lőhettek volna a fölényben levő hazaiak. A ven­dégek 2:0 után nem adták fel, he­lyenként szép támadásokat is ve­zettek. Szünet után azonban el­vesztették a fejüket, sportszerűt­lenségek, durva belemenések tar­kították a játékot. Az 55. percben a maglódi P. Nagy Il-t — aki be­lerúgott ellenfelébe — kiállították. G: Szekeres (3), Mikula. Jó: Kiss, Zeglin, Kincses. Borbély, ill. Fi­tos, Végh, Gombkötő. Majorosi Antal Űjhartyán—Fóti SE 2:f (1:0). Űj­hartyán, 300 néző. V: Faragó. A gyors vezetés után sok helyzetet elügyetlenkedtek a hazai csatárok, sőt Tunner egy tizenegyest is mel­lélőtt. A második félidő első per­cében egyenlített FÓt, s bár to­vábbra is Űjhartyán volt fölény­ben, a győztes gólt csak nehezen tudták megszerezni. A két gólon kívül Öt kapufát is rúgtak. G: Svébis I, Tunner, ül. Hajdú. Jó: Kancsár (a mezőny legjobbja), Rizmayer, Svébis I, Tunner, ill. Hajdú, Pektor. Szolnoki Ferenc Bag—Gödöllői Vasas 1:0 (0:0). Bag, 200 néző. V: Mészáros. A 25. percben Gödöllő egy tizenegyest kihagyott. Bár a hazaiak többet támadtak, csak egyszer, a 70. percben tudták bevenni a bravú­rosan védő vendégkapus hálóját. G: Berla. A bagiak közül Palya a mezőny legjobbjának bizonyult, kívüle még Berla és Gódor tűnt ki. Budaörs—Szigetszentmiklósi TK 1:1 (0:0). Budaörs, 300 néző. V: V. Oszáczki. Jó iramú, közepes színvonalú mérkőzésen a 60. perc­ben szerzett hazai gólra a 80. perc­ben válaszoltak a vendégek, r igazságos döntetlen született. G: Lukács K., ül. Hollós!. Jó: Né­meth, Szalai, Berger, Séf fér, ül. Tálas, Gere, Hollóst. Kovács István Kartal—Budakalász 2:1 (1:0). Kartal, 500 néző. V: Sándor. Gá­bor és Csóri hiányzása miatt tar­talékosán álltak ki a hazaiak, akik a 17. percben a budakalászi j.obb- fedezet öngóljából jutottak előny­höz. A 65. percben kiegyenlített Budakalász, majd Karácsondi állí­totta be a végeredményt. Kitűnő játékvezetés mellett Kartal na­gyobb arányban is győzhetett vol­na a lelkes vendégek ellen. G: Karácsondi (11-esből), Baranyák (öngól), ill. Csápori. Jó: Bereczki (a mezőny legjobbja), Tóth I., Tóth L., Tóth-Ilkó, Ül. Czímer, Puha. Deák István Isaszeg—Váci Vasutas 4:3 (1:1). Vác, 300 néző. V: Lellei. A váci vezetést háromszor is kiegyenlí­tették a vendégek, sőt, 3:3 után a győzelmet is megszerezték. A csap- kodój alacsony színvonalú mérkő­zést két öngól — mindkettőt az isaszegiek „szerezték” —, valamint két tizenegyes tarkította: egy ide, egy oda alapon. 1. Törökbálint 26 17 2 7 53—28 36 2. Bem SE 26 13 8 5 51—z: 34 3. Karlal 26 13 6 7 34—23 32 4. Pomáz 25 12 4 10 40—40 28 5. Tököl 26 10 7 9 30—26 27 6. Isaszeg 26 9 9 8 33—32 27 7. Nagykőrös 26 10 6 10 45—41 26 8. Váci VSE 26 9 8 9 33—36 26 9. Üjhartyán 26 10 8 8 43—48 26 10. Budakalász 26 9 8 9 37—43 26 11. SZTK 26 8 7 11 33—35 23 12. Maglód 26 7 9 10 32—37 23 13. Budaörs 26 8 6 12 37—42 22 Fóti SE 26 8 6 12 30—35 22 15. Baj? 26 7 7 12 36—47 21 16. Gödöllő 26 6 3 17 26—48 15 Üjhartyántól két büntetőpont le­vonva. Célfotó A hét végén Dunakeszin rendezték meg a megye) felnőtt és ifjúsági atlétikai pályabajnokságot. íme, a 100 méízres if­júsági síkfutás célfotója: az élen Szabados Gábor (regiéül VSE). Második Kovács II Gyula (Vác, Géza király téri Gimná­zium), harmadik Weisz Gábor (Dunaharaszti Gimnáziunx) lett, Megyei totóeredmények 1. Pilisvörösvár—Autótaxi 3:1 1 2. Tököl—Bem SE 1:0 1 3. Nagykőrös—Törökbálint 2:1 1 4. Bag—Gödöllő 1:0 1 5. Monor—Ceglédi MEDOSZ 2:1 1 6. Pilisi KSK—Üllő 2:0 1 7. Szigethalom—K.-lacháza 3:1 1 8. Solymár—Csepel Autó 3:2 1 Veretlen hétvége A 26. fordulót i — amelyet szer- *0» Mái dán újabb követ $ * jjjua — valamennyi SÉTírPest megyei ] W I I Ha együttes győze- I lemmel vette. A listavezető Váci ^**BÖ*^ Híradás, ha ne­hezen is, de győzött az utolsó előtti Csillaghegy otthonában. Többi együttesünk hazai pályán szerezte meg a két pontot amely elsősorban a veszélyes zónában levő Pilisvörösvár, Szigetújfalu, valamint Aszód helyzetét jelentő­sen segítette. DUNA MENTI CSOPORT Vác—Csillaghegy 1:0 (1:0) Csülaghegy, 300 néző. V. Mol­nár Gy. V. Híradás: Drajkó — Molnár, Néder, Jeszenszky, Pindes, Böhm, Laczkó, Pintér, Bednarik, Kri.ska, Pálinkás. Az első negyedóra hazai fölényt hozott. A 26. percben a kapus ki­ejtette a labdát, s a szemfüles Kriska a hálóba gurított. A potya­gólt később a csillaghegyiek ka­puvédője több bravúros védéssel ellensúlyozta. Persze hogy újabb gólt nem kapott, ebben a váci csatárok is ludasak, ugyanis a szép támadások végén nem tudták az „i” betűre feltenni a pontot. A fiatal, lelkes hazai gárda nem boldogult a váci védelemmel. A Pest megyei csapat a szokottnál lényegesen gyengébb teljesítményt nyújtott, így például a játékosok állva várták a labdát, s az ellen­félnek ezzel alkalmat adlak táma­dásindításra. G: Kriska. Jő: Néder (a mezőny legjobbja), Molnár, Jeszenszky. Breznay István Szigetújfalu—Sárisáp 2:0 (1:0) Szigetújfalu, 300 néző: V. Bauer. Sz. Vörös Meteor: Kovács — Ko­roknál, Hartai, Burst, Fazekas, Varsányi vizeken A Dunavar- sányban rendezett kétnapos nemzet­közi kajak-kenu viadalon hét or­szág sportolói — 115 külföldi és 65 magyar — vetél­kedtek. A 16 ver­senyszám közül a magyarok 12-t, a nyugatnémetek 3-at, a románok pedig 1-et nyer­tek. Az egyik ma­gyar győzelem a váci Völgyi nevé­hez fűződik, aki kajak egyes 10 ezer méteren el­sőként ért célba, Bakó és Tímár előtt. Képünkön a tízezresek élmező­nye. Glöckl, Tóth (Urbancsik), Lerncr, Szigetvári, Juhász, Vígh T. A 40. pereben Vígh T. a bal sarokba lőtt. A 70. percben Lerner 16 méteres lövése a kapufáról ki­pattant és a jó ütemben érkező Szigetvári nem hibázott. Tíz perc­cel később Szigetvárit a 16-oson belül szabálytalanul szerelték, de a megítélt 11-est, Vígh T. jobb sarokba küldött gyenge labdáját a kapus védte. A végig irányító Pest megyei együttes megérdemel­ten nyert. G: Vígh T., Szigetvári. Jó: Ko­roknál, Juhász. PSC—Autótaxi 3:1 (1:1) Pilisvörösvár, 500 néző. V. Szabó I. F. PSC: Gubán — Schuck, Peiler II, Magyorósi (Bruckner), Stiffter, Peiler I, Mannhercz I, Sodró, Mannhercz II, Bartl (Ivies), Há- ber. Az első húsz perc változatos Jó játéka során Stiffter, majd Sodró lövése adott munkát a vendég­kapusnak. A 25. percben váratla­nul a Taxi jutott előnyhöz. A 28. percben Hábert buktatták, 11-esből egyenlített a PSC. Szünet után élénkült az iram. A vendégek ka­pusa a szerencsével nem állt ha­dilábon. A 71. percben azonban Sodró lövése felpattant előtte, s a labda a hálóba jutott. A 79. perc- Den született meg a végeredmény. A jóiramú mérkőzésen nehezen találták meg .góllövő cipőjüket a vörösvári csatárok. G: Bartl (11-esből), Sodró, Ivies. Jó: Peiler II, Stiffter, Sodró. Kovács Tibor Dunakeszi—ÉRDÉRT 3:1 (1:0) Dunakeszi, 200 néző. V: Kovács II. F. D. Vasutas: Csernák — Kiss S., Gál, Smál, Erdész, Juhász (Sza­badi), Hegedűs, Kiss L., Heiczin- ger (Itunstár), Dósa, Zoller. A hazaiak már az első percben gólt lőhettek volna, de hibázlak. A sorozatos rohamok a 39. perc­ben eredményt hoztak. A máso­dik félidő első negyedórájában nagy nyomás nehezedett a Vas­utas védelemre. Később ismét a Pest megyeiek Irányítottak, s a 75. percben Gál 17 méteres szabad­rúgása a bal alsó sarokba vágó­dott. Két perccel később egy jobb oldali beívelést Dósa három mé­terről a kapu közepébe fejelt. A 85. percben szabadrúgásból szépí­tett az ÉRDÉRT. A Vasutas minden részében jobb volt. G: Gál. Dósa. Zoller. Jő: Cser­nák, Zoller, Dósa. Solymosi László ESZAKKOZÉP CSOPORT IM Vasas Aszód—OGSC 4:2 (2:0) Aszód, 400 néző. V: Csizmadia. IM Vasas: Karlovics — Stefkó, Katonás, Nagy S., Tégen (Ma­gyar), Raffai, Tukora (Bíró), Mudri, Huszár, Gergely, Nagy Já­nos. A találkozó elömérkőzéseként a járási győztes hévízgyörki női focicsapat l:0-ra nyert Aszód ellen a „félbevágott” nagypályán. Az NB IH-as találkozót hazai támadások s a 9. percben gól ve­zette be. A 21. percben Gergely fejjel Mudri elé tálalt, aki a jobb sarokba lőtt. Az 56. percben szé­pített az OGSC, majd 10 perccel később Gergely visszarántása miatt 11-es következett Aszód ja­vára, s 3:1 lett az eredmény. A 80. percben szögletrúgásból növelte előnyét a Vasas. A 89. percben a fellazult védelem mellett újabb gólt lőtt a vendégcsapat. Gólokban gazdag mérkőzésen a technikai fölényben levő Aszód számos helyzetet elhibázott, há­romszor pedig a kapufa mentett, G: Raffai, Mudri, Huszár (11-es- ből), Gergely. Jó: Stefkó, Bíró, Mudri, Gergely. Szatmári Sándor NB I es folytatás A labdarúgó NB I vasárnapi folytatásán újabb négy találkozó került sorra. Érdekesség, hogy Győrött, Rába ETO—Ferencváros l:l-es találkozón mindkét gólt a győriek lőtték, ugyanis az első öngólból esett. A Fradi pontvesz­tése miatt a Vasas most egy pont előnnyel birtokolja a második he­lyet. A csatárok egyébként vasár­nap nem tündököltek, hiszen ösz- szesen csak hét gól esett. Ferencváros—Kába ETO 1:1 (1:0). Győr, 12 000 néző. Videoton—Tata­bánya 2:1 (1:0). Székesfehérvár, 6000 néző. Salgótarján—Szegedi EOL 1:0 (1:0). Salgótarján, 5000 néző. Diósgyőr—MIK 1:0 (1:0). Diósgyőr, 5000 néző. 1. Ü. Dózsa 27 18 5 4 68—25 49 2. Vasas 27 18 2 7 58—20 44 3. Ferencváros 27 13 9 5 41—21 43 4. Bp. Honvéd 27 14 6 7 49—30 41 5. MTK 27 9 11 7 42—34 36 6. Csepel 27 8 12 7 31—25 34 7. S.-tarján 27 13 5 9 43—42 S3 8. Tatabánya 27 11 5 11 39—29 31 9. Diósgyőr 27 10 6 11 24—41 31 10. Pécs 27 7 11 9 26—29 30 H. Rába ETO 27 11 5 11 31—33 28 12. Videoton 27 7 11 9 24—32 28 13. Szombathely 27 7 7 13 34—47 24 14. Komló 27 6 10 11 30—47 24 15. D.-újváros 27 3 6 18 22—64 16 16. SZEOL 27 3 5 19 24—67 12 Hat 13+1 találat A vasárnapi totófordulóban 32 pályázó ért el lí találatot,, egyenként 16 579 forint nye­reménnyel. Közülük hatan a-fl-et is jól tippelték, s nekik 81 296 forint Jut. A 12 találatosok 475, a 11 találatosok 53, a 10 talá­latosok pedig 19 forintot kapnak. Totóereűmények: x, 1, 1, 1, x, 1» x, 1, 1, 1, 2, x, x, 1. PEST MEGYEI HÍRLAP • Magyar Szocialista Munkáspárt Pest B!f«l Bizottsága et a Pest megyei tanács lapja. Főszert esrtA: DR. LORDS ZOLI AN Főszerkesztő-helyettest 1 SÁGI ÁGNES K)ad)a a Hírlapkiadó Vállalat 1 Felel«» kiad«; CSŐILÁNY FERENC Szerkesztőség: Budapest. VIIL, somogyi Béla a. I IL em. Levélcím: Bp It Posta fiók n. Kiadóhivatal! Budapest, Vili. Blaba Lujza tét i. % szerkesztAség és a kiadóhivatal központi telefonja: S43—100. 142—220. Titkárság I 110—447. Előállítja: Szikra Lapnyomda, Budapest. INDEX: 25 064 terjeszti a Magyat Posta tloritf*. net« Oármeiy postahivatalnál, a tezneaitoknel. a posta Hírlapüzle­teiben és a Posta Központi Hírlap Irodánál (Bp„ V. József nádor tér L (aj. Előfizetési 41) l nőnapra M forint.