Pest Megyi Hírlap, 1971. május (15. évfolyam, 102-126. szám)

1971-05-25 / 121. szám

8 ““'Z/Círlap 1971. MÁJUS 25., KEDD A PAROSVERSENY UJ FEJEZETE A Bem SE felváltotta Törökbálintot A megyei labdarúgó-bajnokság páros versenyében erdekes állo­más következett. Törökbálint, amely az őszt hatpontos előnnyel zárta, s azzal a tervvel rajtolt, hogy nem hagyja „kiénekelni szájából a sajtot”, immár negye­dik vereségét szenvedte el ide­genben, ezúttal Tökölön, s a jobb gólkülönbséggel rendelkező Bem SIS felváltotta a bálíntiakat az élen. Az „őrségváltás” mellett említésre méltó a Váci Vasutas kartali pontszerzése. Gödöllő újabb vereségével egyre jobban leszakad. I őrs a 10. percben vezetést szerzett, s szünet után is többet támadva az 51. percben növelte előnyét. Üjhartyán csak szórványos lefutá­sokkal kísérletezett, s egy szöglet­rúgásból szépített. Ezután teljesen beszorult a vendégcsapat, s újaDb két gólt kapott a sportszerű mér­kőzésen. G.: Lukács K. (2), Bajnó- I czi, Árendás, ill. Svébís I. Jó: Szá­lai, Berger, Lukács K., Seifer, ill. Svébis I, Farkas, Fajt. Kovács István Nagykőrösi Kinizsi—Gödöllői Va­sas 2:1 (1:0). Nagykőrös, 200 né­ző. V.: Szécsényi. A többet támadó Nagykőrös kimaradt helyzetek után a 27. percben lőtte az első gólt, majd a 47. percben a máso­dikat. Ezután feltámadt Gödöllő, erősen rohamozott, s nagy nyomá­suk a 76. percben szépítést hozott. Az újabb gödöllői góloktól Kocza nagyszerű védései mentették meg a hazai hálót. A jó iramú, szín­vonalas, kitűnő játékvezetés mel­lett lefolyt találkozón a második félidőben meglepő jó játékot nyúj­tott Gödöllő, csaknem megfordí­totta az eredményt. G.: Juhász, Bata, ill. Hegedűs. Jó: Kocza (a mezőny legjobbja), Vass, Juhász, (Zsoldos rajza) Tököl—Törökbálint 3:0 (1:0). Tö­köl, 400 néző. V.: Dorozsmai. Har­minc percig mezőnyjáték folyt, tá­voli lövésekkel kísérleteztek a csa­patok. A 32. percben bal oldali be­adás után a bálintl csatár három méterről kapu mellé fejelt. Feljött a hazai együttes, s a 42. percben gyors támadásból a kifutó vendég­kapus mellett vezetést szerzett. A második félidőben Törökbálint nem tudta feltartóztatni az igen jól játszó hazaiakat. A 61. percben, három vendégvédő is hibázott, a Kifutó kapus mellett megszületett a „második”, amelyet a 60. percben nehéz szögből leadott, látványos gól követett. Közben a 73. percben csak egy kapufára telt a bállntíak .erejéből. Nagy Iramú mérkőzésen a szigetiek ebben az arányban is megérdemelten nyertek az elbi­zakodottan, idegesen és szünet után szétesően játszó Törökbálint ellen, amelynek játéka csalódást keltett. G.: Gólya, Legutkó, Tímár. Jó: Gólya (a mezőny legjobbja, Jarosi, Barkóczl, Tokios J., ill. senki. Bem SE—Budakalász 3:1 (1:0). Cegléd, 100 néző. V.: Vrezgó. A na­gyon gyengén bíráskodó Vrezgó a «. percben Aradi szabályos gólját les címén nem adta meg. A Bem SE a 38. percben szerzett előnyt, majd az 51. percben Erdei egy csel után 20 méterről a jobb felső sa­rokba bombázott. Ezt követően tgy szabadrúgás lepattant a sorfalról, s a kalásziak szépítettek. A 63. percben a kiugró Papp állította be a végeredményt. A Bem SE na­gyobb arányú győzelmét csatárai­nak bizonytalankodása és a bíró „jóindulata” akadályozta meg. G.: Széles!, Erdei, Papp, ül. Hor­váth V. Jó: Zátonyi (a mezőny legjobbja). Tűri, Szélesi, ül. Hor­váth V., Kovács. V. L. ' Isaszeg—Szigetszentmiklósi TK 3:0 (1:0). Isaszeg, 400 néző. V.: Somén. A nagy iramú mérkőzésen Isaszeg Irányított, de csak az -első félidő befejezése előtt törte meg a jeget. Szünet után nagy nyomás nehezedett a vendégkapura. A csú­szós talajt Isaszeg jobban bírta, s akár nagyobb arányban is győzhe­tett volna. G.: Rafael (2), Nagy. Jó: Csermák, Skribek, Nagy, ill. Gere, Jahicsek. Harmati Károly Kartal—Váci Vasutas 0:0. Kartal, 400 néző. V.: Kaiser. A találkozó úgy Indult, hogy Kartal gólarányt javít, hiszen már a második perc­ben Urbán öt méterről mellé lőtt. Ezután a helyi együttes kapujá­hoz szegezte ellenfelét. Bár a me­zőnyben szépen adogattak a helyi csatárok, de sorra kihagyták a helyzeteket, nem tudták bevenni a bravúrosan védő Lencsés kapuját. A váciak jó védekezésükkel meg­érdemelten vitték el az egyik pon­tot. Jó: Tóth, Bereezki, ill. Lencsés (a mezőny legjobbja), Mózes, For- berger. Deák István Pomáz—Fóti SE 3:1 (2:1). Pomáz, 400 néző. V.: Vasas. A 30. percig Pomáz — a kartaliakhoz, hason­lóan — kapujához szegezte ellen­felét, akiket a 10. és a 12. percben kapott gól megzavart. Az előny birtokában a pomáziak kicsit lefé­keztek. , Fót átvette az Irányítást, s a 37. percben egy rossz haza­adást megkaparintva szépített. Szü­net után esett a színvonal, ekkor mindkét oldalon adódtak helyze­tek, s a 60. percben Vajas fejes gólja a végeredményt jelentette. Fót csak szünet után nyújtott ki- ilégítő teljesítményt. G.: Szeifert, iátkula, Vajas, 111. Hajdú. Jó: Mikula, Kincses, 111. Csillag, Pek- tor. Marosi Antal Budaörs—Üjhartyán 4:1 (1:0). Budaörs, 300 néző. V.: Kiss dr. A nagy lendülettel kezdődő Buda­Suba, 111. Magyar, Teliér, Bólya, Molnár. Pécsi Sándor Bag—Maglód 0:0. Bag, 200 néző. V.: Balogh. A bagiak irányítottan, — négy kapufát is lőttek —, de nem boldogultak a lelkes Maglód védelmével. 1. Bem SE 2» 13 8 3 49-22 34 2. Törökbálint 24 16 2 6 48-24 34 3. Kanul 24 12 6 6 32-26 30 4. Tököl 24 9 7 8 27-23 25 5. Isaszeg 24 8 9 7 28-26 25 6. Váci VSE 24 9 7 8 28-30 25 7. Budakalász 24 9 7 8 34-39 25 8. Pomáz 24 10 4 10 35-40 24 9. Nagykőrös 24 9 5 10 41 38 23 10. SZTK 24 8 6 10 32-33 22 11. Üjhartyán 24 8 8 8 38-45 22 12. Budaörs 24 8 5 11 36-37 21 13. Maglöd 24 6 9 9 29-32 21 14. Fóti SE 24 7 6 11 25-33 20 15. Bag 24 6 6 12 33-45 18 16. Gödöllő 24 5 3 16 25-47 — Üjhartyántól két büntetőpont le­vonva. A március 28-án lejátszott, s 2:0-ás fóti győzelemmel végződött Fóti SE—Váci Vasutas találkozó eredményét megsemmisítették. A két pontot 0:0 gólaránnyal a vá­ciak javára Írták, mert a fótiaknál jogosulatlan játékos szerepelt. Gólínség Szentendrén Maradt a Vasutas-előny © A Keleti cso­portban a két rivális párhar­cában nem tör­tént változás. Cegléd tartja hárompontos előnyét A Pénzügyőr nagy­arányú, 6:l-es győzelmével fel­javította gólkülönbségét mely most kettővel jobb, mint a lis­tavezetőé. Vecsés otthonában csak döntetlent ért el, s ez nagyon megnehezíti a kiesés ellen küzdő Pest megyei csa­pat további sorsát. Az Északi csoport éllovasa, a Volán SC csak döntetlent ért el Szent­endrén. Keleti csoport Vecsés—Debreceni EAC 1:1 (1:0) Vecsés, 1200 néző. V.: Ma­gyar. V. VlZEP: Drágán — Szűcs J., Makovecz, László, Kalmár, Sztanev, Kiss B., Kuharszki (Fodor A.), Fodor I., Kiss 31., Szűcs A. 12. perc: Fodor A. közeli bombafejesét Palchuber, a debreceni kapus nagy bravúr­ral védte. 25. perc: Szűcs A. kitűnő be­adását Kalmár a hálóba fejel­te. 1:0. 53. perc: Kuharszki — 5 mé­terről — senkitől sem zavar­tatva hibázott 70. perc: Szűcs lövése a DEAC kapufán csattant. 88. perc: Kapu előtti kavaro­dásból Tóth egyenlített. 1:1. Az első- félidőben kiegyenlí­tett játék folyt, mindkét olda­lon kihagyott helyzetekkel. Szünet után a kulturáltabban játszó DEAC magához ragadta az irányítást a visszaesett Ve­csés ellen. G.: Kalmár. Jó: Makovecz, Kalmár, Szűcs A. Fekete József Cegléd—Gyula 2:0 (1:0) Cegléd, 1500 néző. V.: De­meter dr. CVSE: Rétfalvi — Zsemlye, Tóth, Laborcz, Kresják, Halmi, Csurgai, Kökény, Kábák, Lip­tai, Csontos. 39. perc: Látványos, ritkán látható góllal szerzett vezetést a Vasutas. Kökény kitűnően futott el a bal szélen, beadott, s Csurgai jobb külsővel a hosszú sarokba pörgette a lab­dát. 1:0. 89. perc: Csontos a 16-osról nagy lövést eresztett meg. A labdát a kapus csak kiütni tudta, s a jól érkező Csurgai biztosan helyezett a sarokba. 2:0. Gyenge első félóra után rá­kapcsolt a Vasutas. Szép tá­madás után Csurgai, majd Csontos lőtt fölé. A második félidőben is a ceglédiek irá­nyítottak, de a helyzetkihasz­nálás nem sikerült. Kökény kétszer is növelhette volna az előnyt, Csurgai pedig egy hosz- szú labdával a 16-oson belülre verekedte magát, s labdája a már vert kapus mellett alig ment fölé. A Gyulai MEDOSZ előtt is nyílt gól&zerzési alka­lom, de csatáruk hibázott. A javuló formát mutató Cegléd megérdemelten szerezte meg a 2 pontot a védekező vendégek ellen. G.: Csurgai (2). Jó: Kresják, Laborcz, Csurgai, Kábák, Hal­mi. Unguerán László 1. Cegléd 25 13 7 3 48-23 37 2. Pénzügyőr 25 14 6 5 47-20 34 3. Szegedi D. 25 12 7 6 43-29 31 4. Lehel 25 11 8 6 22-14 30 5. D£ÁC 23 10 6 9 43-37 26 6. SZVSE 25 9 7 9 40-33 25 7. Sz. MÁV 25 7 11 7 33-23 25 8. KISTEXT­25 7 10 8 25-26 24 9. MGM 25 8 8 9 28-35 24 10. Budafok 25 7 9 9 29-29 23 11. Középül. 25 7 8 10 23-33 22 12. Bocskai 25 8 6 11 38-49 22 13. Gyula 25 7 6 11 33-39 20 14. Szarvas 25 6 8 11 30-41 20 15. Vecsés 25 6 8 11 23-37 20 16. Klskuní. 25 6 5 14 23-55 17 Északi csoport Kossuth KFSE—Volán SC 0:0 Szentendre, 800 néző. V.: Marton. Kossuth KFSE: Franczia — Vigh I, Vida, Popelka, Márkus II, Hoffmann, Vass, Márkus I, Buronyi, Hajdú (Megyeri), Pusztai. 18. perc: Buronyi átvere- kedte magát a védőkön, de jó helyzetben hibázott. 20. perc: Vass beadása után Pusztai az 5-ösön belül az „égbe” lőtte a labdát.', 22. perc: Mezei közeli lövését Franczia bravúrral szögletre ütötte. 25. perc: Buronyi távoli lö­vését Szegedi szögletre tolta. 38. perc: Török erős lövése suhant ej a bal kapufa mellett. 41. perc: Vass beadásszerű lövését Szegedi szépen lehúz­ta. 53. perc: Vida könnyelmű hazaadását Mezei elcsípte, de a kifutó kapus mellett mellé lőtt. A nagy meleg miatt ala­csony színvonalú és iramú mérkőzés folyt. Sok volt az el­adott labda. A főiskolásoknak az első játékrészben volt két- három gólhelyzetük, de ezeket a csatárok elügyetlenkedték. A Volán a mezőnyben jobban adogatott, a csatárok azonban a kapura nem voltak veszélye­sek. A játék képe alapján az eredmény igazságos. Jó: Vígh I, Popelka, Márkus II, Buronyi. Utigi Sándor 1. Volán se 25 14 9 2 57-24 37 2. K.-barcika 25 12 7 6 44-26 31 3. Izzó 25 12 7 6 40-28 31 4. Nagybátony 25 11 9 5 38-26 31 5. MVSC 25 11 5 9 38-23 27 6. Ikarus 23 12 3 10 41-34 27 7. S.-újhely 25 11 5 9 28-26 27 8. Esztergom 25 11 5 9 25-26 27 9. Nyíregyh. 25 10 7 8 22-25 27 10. Kisterenye 25 9 5 11 27-25 23 11. KKFSE 25 8 7 10 21-32 23 12. Leninváros 25 8 5 12 34-42 21 13. S: Kohász 25 5 10 1« 27-34 20 14. KELTEX 25 6 6 13 23-46 18 15. BEAC 25 7 3 15 26-45 17 16. Borsodi B. 25 3 7 15 25-54 13 A Híradás féllábbal már az NB ll-ben w A 24. fordulót jól vették csapata­ink. Mint már be­számoltunk a Vá­ci Híradás már szombaton leját­szotta mérkőzé­sét, 1:0-ra nyert a Telefongyár el­len, de előnye nem két, hanem há­rom ponttal növekedett, ugyanis a vetélytárs DUTRA ismét csak döntetlen tért el, s így a Híradás már féltucat ponttal vezet. Duna­keszi, Aszód Is Pilisvörösvár győ­zött otthonában, míg Szigetújfalu 2:2-es döntetlen ért el. Duna menti csoport Dunakeszi—XV. kér. Növényolaj 1:9 (1:9) Dunakeszi, 300 néző. V.: Heilin­germann. D. Vasutas: Csernák — Kiss S., Szabadi, Smál, Erdész, Gál, Hege­dűs, Kiss L., Heiczinger, Dósa (Ju­hász), Zoller. Már az 5. percben megszületett a végeredmény. Szögletrűgás után Szabadi fejjel Zollemek tálalt, aki öt méterről a hálóba lőtt. A Vas­utas végi^ fölényben volt, de mert Is adós maradt a helyzetek kihasz­nálásával. Az egyetlen veszélyes Növényolaj lefutás végén, a 75. percben, Csernák bravúrral men­tette meg csapatát a góltól. Dunakeszi lelkes- játékkal ruk­kolt ki, a csatárok sokat lőttek kapura, de az lrányzékkal most Is baj volt. A bíró a szabálytalansá­Áz MLSZ elfogadta Hotter József lemondását A Magyar Labdarúgó Szö­vetség elnöksége hétfő délutá­ni ülésén foglalkozott Hoff er József szövetségi kapitány le­mondásával. Köszönetét fejez­te ki azért, .hogy a sportág ne­héz helyzetében társadalmi munkában vállalta a feladatot. A felmentése iránti kérelmét tudomásul vette, s azt felter­jeszti az MTS Országos Taná­csához. A szövetségi kapitány tisztségének betöltésére ké­sőbb tesz javaslatot. VII fi 11 ÍS ARANYOSI Péntek este a tv népszerű Telitalálat műsorát vezette Viíray Tamás, szombat dél­után pedig ismét vezetett. És­pedig Vácott női labdarúgó- mérkőzést, amelyet a Szállítók fölényesen nyert, s képünkön egyik játékosuk ostromolja az ellenfél kapuját. Ez volt az előjátéka a ma­gyar és osztrák labdarúgó-já­tékvezetők találkozójának, amelyen a magyarok a Pest megyei Aranyosi, valamint Vadas János góljával 2:1-re nyertek. Az érdekes program 1500 nézőt vonzott. Mérsékelt színvonal - kevés néző A labdarúgó NB I 25. fordulójá­nak valamennyi mérkőzését vasár­nap játszották. Változatlanul mér­sékelt színvonal, s néhány helytől eltekintve feltűnően kevés néző te­kintette meg a küzdelmeket. Az él­lovas Újpesti Dózsa Pécsett Is dia­dalmaskodott. A másik vendéggyő­zelmet az MTK aratta Szegedem. Meglepetésnek számít a Bp. Hon­véd szombathelyi veresége. Tatabánya—Dunaújváros 1:0 (0:0). Tatabánya, 5000 néző. Szom­bathely—Bp. Honvéd 2:0 (1:0), Szombathely, II 000 néző. Ferenc­város—Diósgyőr 2:0 (1:0). Népsta­dion, 7000 néző. Csepel—Videoton 4:0 (1:0). Csepel, 1500 néző. Vasas- Komló 6:1 (4:0). Fáy utca, 2000 né­ző. Újpesti Dózsa—Pécsi Dózsa 2:1 (3:0). Pécs, 8000 néző. Kába ETO— Salgótarján 3:0 (2:0), Győr, 5500 néző. MTK—SZEOL 5:2 (2:1). Sze­ged, 2000 néző. 1. Ü. Dózsa 25 17 5 3 60-24 47 2. Vasas 23 16 i 7 54-20 40 3. FTC 25 12 8 5 39-20 40 4. Honvéd 25 12 6 7 45-3Ö ti 5. MTK 25 8 11 6 41-33 34 6. Csepel 25 7 12 6 29-23 32 7. Tatabánya 25 11 5 9 38-26 31 8. SBTC 25 12 5 8 44-40 31 9. DVTX 25 9 6 10 23-40 29 10. Pécs 25 6 10 9 23-27 27 11. ETO 25 11 3 11 29-31 26 *.2. Haladás 25 7 7 11 33-42 24 13. Videoton 25 5 11 9 20-30 24 14. Komló 25 6 9 10 29-44 23 15. Dunaújváros 25 3 5 17 20-54 15 16. SZEOL 25 3 5 17 24-64 12 A gödöllői repülőtéren befeje­ződtek az ejtőernyős négytusa bajnokság küzdelmei. A győzelmet nagy fölénnyel a Budapesí-bajnok csepeli klub versenyzői szerezték meg. gok megítélésében a helyiek ká­rára' tévedett. G.: Zoller. Jő: Csernák, Kiss S.» Smál, Zoller. Solymosi László PSC—Magnezit 3:0 (2:0) Pilisvörösvár, 400 néző. V.: Bukt>- venszky. PSC: Gubán Schuck. Peiler □, Szauter, Stiffter. Peüer I, Ju­hász (Mogyorósi), Sodró, Mann- herez II, Bartl (Ivies), Háber. Kezdetben Mannhercz távoli lö­vései jelentettek veszélyt, majd a 24. percben a középcsatár szög­letét Bartl a iiálifca fejelte. A gól­szerző r,em sokkal később megsé­rül és kiállt. A 43. percben Ivies három védő közt a hal sarokba lőtt. A második félidőt vörősvér végigtámadta, de helyzetei közül csak egyet tudott értékesíteni. A lelkes PSC nagyobb arányban Is győzhetett volna a megfiatalí­tott Magnezit ellen. G.: Mannhercz II. Sodró, Ivies. Jó: Peiler II, Feller I, Mannhercz IL Kovács Tibor ÉRDÉRT—Szigetújfalu 2:2 (3:1) Szigetújfalu, 400 néző. V.: Bán- hidi. Sz. Vörös Meteor: Kovács — Glöukl, Hartal, Burst, Fazekas (Ko­roknál), Erdei, Vigh T., Lemer (Joszkin), Szigetvári, Juhász J., Kaltenecker. A túl keményen és jobban kezdő fővárosiak ellen Szigetújfalu nehe­zen lendült bele. A 17. percben V'lgh T. egy csel után szépen hú­zott el őrzője mellett, jól adott be. Kaltenecker lövését azonban kézzel mentették és a 11-est Vfgh T. fél- magasan, nagy erővel bombázta be a hálóba. Egy ártatlannak látszó Jobb oldali támadás után Kovács a labda alá futott, s kiegyenlített az ÉRDÉRT. Sőt a 31. percben a védőkről lepattant labdát Jakab nagy erővel a bal alsó sarokba vágta. Szünet után folytatódtak a hazai támadások. Az 55. percben a kapu­ra törő Lemert a tizenhatoson be­lül elkaszálták, de Szigetvári gyen­ge tizenegyesét a kapus kiütötte. Vigh T. rálőtte a labdát, de a kapus ismét mentett. Ez nem szeg­te a hazaiak kedvét, s a 70. perc­ben szöglet után Kaltenecker be­adását Fazekas magasra felugorva a bal sarokba fejelte. Jó mérkőzésen, igazságos pont- osztozkodás történt. G.: Vigh T. (U-esből), Fazekas. Jó: Erdei, Vígh T., Juhász J. Északközép csoport IM Vasas Aszód—Mlzserfa 2:1 (2:0.) Aszód, 300 néző. V.: Kocsis. IM Vasas: Karlo'vics — Stefkó, Katonás, Nagy S., Tágén, Raffsi, Magyar (Bíró), Mudri, Huszár, Gergely, Nagy János (Kovács). Szemerkélő esőben aszódi góllal kezdődött a Játék. Huszár—Gergely akció után a balösszekötő a bal sarokba lőtt. Továbbra Is a Vasas támadott, s a 13. percben Gergely átadását Mudri tiz méterről a há­lóba bombázta. Az előny birtoká­ban könnyelmCsködni kezdtek a helyi védők, s Kariovics kétszer Is bravúrral hárított. Szünet után is a Vasas volt fö­lényben. Gergely góltartó labdája Magyarról pattant vissza. A 72. percben szépítettek a vendégek. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen Aszód első negyedórái Jó játé­ka Is elég volt a győzelemhez a kiesőjelölt Mlzserfa ellenében. G.: Mudri, Gergely. Jó: Kario­vics, Stefkó, Nagy S., Gergely. Szatmáry Sándor MA DUNAKESZIN: CSELGÁNCSFINALÉ Göteborgban befejeződtek a csel­gáncs Európa-bajnokság versenyei. A magyar Szabó a könnyüsúlyban eljutott az elődöntőig, de aztán a szovjet Piselauri elleni mérkőzésen pontozásos vereséget szenvedett, s így csak bronzérmes lett. Az erős mezőnyben azonban ez is nagyon szép, figyelemre méltó eredmény. Az E3-n megoszlottak a győzel­mek: Franciaország és az NDK 2—2, a Szovjetunió, Hollandia és Nagy-Britannia egy-egy aranyér­met nyert. HÁROM 13+1 TAIALAT A vasárnapi totófordulóban há­rom 13-fl találatos szelvény akadt 397 063 forint nyereménnyel. A két 13 találatos szelvény tulajdonosa egyenként 118 012 forintot kap. A 12 találatos szelvények nyeremé­nye 2060, a 11-eseké 167, a 10-eseké 36 forint. Totóeredmények: 1, 2, 1, x, x, x, x, 2, X, 1, x, 1, x, 2» Újabb ifi-eröpróba A megyei ifjúsági labdarú­gó-válogatottak tornáján a II. csoportban a második fordulót ma a Dunakeszi Vasutas­sporttelepen bonyolítják le. 15 órakor kezdődik a Heves—Ko­márom találkozó, 17 órakor pedig a Pest—Bp. V. mérkő­zés. A Pest megyei csapatba a következő játékosok hivatalo­sak: Böjté János (Budaörs), Bozsó Ferenc, Darányi Miklós, Juhász Sándor, Kaczur Sán­dor (Ceglédi Vasutas), Kása János (Diósd), Ádám László, Sram Miklós (Dunakeszi Vas­utas), Zombori László (Isa­szeg), Cavalloni József (Nagy­kőrösi Kinizsi), Gere Sándor (SZTK), Urbán Tamás (Váci Híradás), Nagy Aladár, Nagy­marosi József (Vecsés), Farkas Antal (Üjhartyán).’ Megyénk csapata Egerben Megyei totöeredmények 1. Kossuth KFSE—Volán SC 0:0 X 2. Telefongyár—Váci Híradás 0:1 2 3. Tököl—Törökbálint 3:0 1 4. Bag—Maglód 0:0 X 5. Isaszeg—SZTK 3:0 1 6. Túra—Üllő 2:3 X 7. Ocsa—Gr-ömrő 3:1 1 8. Szigethalom—Csepel Autó 2:2 X az első akadályt rosszul vette, 4:0-ra kikapott az NB-s játé­kosokat felvonultató Komá­rom megyétől. Mai ellenfelük Egerben csak nagy küzdelem után maradt alul 1:0 arányban a Heves megyeiekkel szem­ben. Budapest V. csapata igen jó erőt képvisel, s bizony ne­héz feladat előtt áll a Pest me­gyei gárda. PEST MFGVEJ HÍRLAP a Magvai s/oeiaiun# Muoiiaypan Pssi mesvei Bizottsága 8» • Pest menve- Tanáé." lapj& Ttimtesiui! DR. LORDS ZOLI AN Eöszerke.ztö-tielveUes: SÁGI ÁGNES Kiadj. . Hírlapkiadó trallala* íeieiös Kiadó: CSŐI LAW EEBENE Httrietnottgi Budapest.-r ML Somogyi Bela a. A II eat Levélcím: Bp. IB. Postafióh iá Riadob-vatai: Budapest. VUl. Blab* Luiza ter l % szerkesztőség és a kiadóhivatal központi telefonját 143-100. 143—220. Titkárság: 140—147, BJöauitja: Szikra Lapnyomda. Budapest INDEX: 25 064 i erjeszti i Matyit Posta, eiofunt uetb oarmely postahivatamat. I nezoesitokoel. a poéta otrtapuue- «eibeo és a Posta Kozponu tun* t Irodán*) iBp_ V„ József nádor t« L sz.), előfizetési mj | dAnaprs N formt