Pest Megyei Hírlap, 1970. november (14. évfolyam, 257-280. szám)

1970-11-17 / 269. szám

8 res» uecrei 1970. NOVEMBER 17., KEDD PORTISCH GYŐZÖTT Palma de Mallorcán a sakk- világbajnoki zónaközi verse­nyen a hatodik fordulóra ke­rült sor. Portisch az argentin Rubinetti ellen játszott és a 39. lépésben győzelmet aratott. A nagy érdeklődéssel várt Fi­scher—Reshevski „amerikai rangadó” előbbi győzelmével ért véget. A mongol Ujtumen, aki kezdetben a mezőny élén állt, döntetlenül játszott. TELEFONGYÁR! HÍRADÁS A bugyi Telefongyárban nép­szerűek a tömegsportrendezvé­nyek. Nyáron a labdajáték — a kézilabda és kispályás foci — hódít, most pedig az aszta­litenisz időszaka következik. Méhész János, a gyár KISZ szervező titkára elmondotta, hogy népes mezőnyt várnak a kieséses rendszerű pingpong­viadalon, és elsősorban a fér­fiaknál lesz sok induló A küz­delmeket a KISZ-klubban ren­dezik két asztalon. HÉTPONTOS FOR Nagykőrös elcsúszott... Eső áztatta vasárnap reggel a labdarúgó-pályákat, s így a me­gyei bajnokság 14. fordulója leg­több helyen csúszós játéktéren került sorra. Az éllovas Török­bálint biztosan nyert a második helyezett Nagykőrös ellen, s elő­nye már 7 pont, mivel a Bem SE meglepetésre csak döntetlent ért el otthonában. Az egyetlen vendéggyőzelem az újhartyániak nevéhez fűződik, akik Foton diadalmaskodtak. A forduló egyébként foghíjas volt, mert a már szombatra kitűzött Váci Vasutas—Isaszeg találkozóra a vendégek nem jelentek meg. Törökbálint—Nagykőrösi Kini­zsi 2:0 (1:0). Törökbálint, 400 né­ző. V.: Vasas. Bokáig érő sárban Nagykőrös az első félidőben tet­szetősen játszott, s 0:0 állásnál egy óriási helyzetet kihagyott. Ezután az éllovas átvette az irá­nyítást, s a 44. percben Takács fejesgóljával vezetéshez jutott. Szünet után folytatódott a hazai fölény, s a 77. percben ezt újabb gól jelezte. Az utolsó negyedórá­ban ismét feljöttek a vendégek. VASUTAS VASTAPS Csak Cegléd Az őszi utol- só előtti fordu- ■jBklóban rnindhá­HMoti Kcrnnt rorn csapatunk wf|P gj S) otthon játszott, de csupán Ceg- lód szereplését kísérte szerencse. Az éllovas gólarányt javítva diadalmas­kodott. Szentendrére a korábbi második helyezett Kazincbar­cika látogatott, amely biztos győzelmet aratva az Északi csoportban az élre tört. Keleti csoport Cegléd—MGM Debrecen 4:1 (2d>). Cegléd, 1200 néző. V: Jármai dr. CVSE: Rétfalvi — Laborcz, Tóth, Zsemlye, Zátonyi, Kres- ják, Kábák, Csurgai, Kökény, Liptai, Czopkó. 5. perc: Liptai Kresjáík elé fejelte a labdát. A fedezet 22 méteres, jól eltalált lövése a jobb kapufáról a bal sarokba pattant. 1:0. 25. perc: Tűzijáték után Csurgai 8 méterről hatalmas kapufát lőtt. 43. perc: Kresják Czopkót futtatta a szélen, aki az alap­vonal rod beadott, s a labdát Csurgai egyből a léc alá to­vábbította. A remek támadás után zúgott a vastaps. 2:0. 49. perc: Gyors debreceni el­lentámadás során Szórád tisz­ta helyzetből a kapujából kiin­duló, de aztán megtorpanó Rét­falvi mellett szépített. 2:1. 57 perc: Kresják Liptainak adott, akiről a labda a jó ütem­ben érkező Csurgai elé pattant, s ő nem hibázott. 3:1. 72. perc: Kökény ravaszul ívelt szögletrúgása átszállt a kapu előtt, s Kábák az ellen­kező kapufánál állva, fejesgól­lal növelte a hazaiak előnyét. 4:1. Góllal kezdett a Vasutas, s ez megnyugtatta a játékosokat. A mezőnyben ekkor Debrecen irányított, de komoly helyzetet nem tudott kidolgozni. Húsz perc elteltével ismét Cegléd került fölénybe. A szünet után bekapott gól nem zökkentette ki stílusából a hazai együttest, amelynek játékosai közül Czopkó, Kábák és Kökény ha­gyott ki nagy helyzetet. Cegléd a védekezésre beren­dezkedett MGM ellen ebben az arányban is megérdemelten nyert, különösen szünet után ment jól a játék. A találkozó kitűnő bíráskodás mellett zaj­lott le. G: Csurgai (2), Kresják, Ká­bák. Jó: Zátonyi, Kökény, Kresják. Ungureán László Szolnok—Vecsés 2:1 (1:1). Vecsés, 1000 néző. V: Va­das J. V. VÍZÉP.- Drágán — Szűcs, Corti, Sztanev, Makovecz, Kal­már, Nagymarosi (Czimbal), László, Nagy Gy. (Fodor A.), Fodor 1., Kiss B. A VIZÉP az első negyedórá­ban három nagy helyzetet ha­gyott ki. A 21. percben egy gyors szolnoki ellentámadásnál a hazai védők késlekedtek, és Kántor nem hibázott. A 27. perdben Kiss Béla lövését a vendégkapus már csak a vo­nalon túlról tudta kihalászni. A második félidő első félórá­jában szinte egy kapura ját­szott a Pest megyei csapat, s a helyzetek sorát hagyta ki. A 82. percben egy gyors lefutás­ból Tóth bebiztosította a Szol­noki MÁV győzelmét. A Pest megyei gárda balsze­rencsés vereséget szenvedett, hiszen a szolnokiaknak a két gólon kívül alig volt helyze­tük. G: Kiss B. Jó: Szűcs, Corti. Fekete József 1. Cegléd 14 9 4 1 28-15 22 2. Pénzügyőr 14 8 4 2 26-11 20 3. Sz. Dózsa 14 7 3 4 23-15 17 4. Lehel 14 6 5 3 14- 8 17 5. SZVSE 14 6 4 4 21-15 16 6. Budafok 14 5 5 4 21-17 15 7. Bocskai 14 5 4 5 23-23 14 8. Szóin. MÁV 14 3 7 4 16-17 13 9. Szarvas 14 3 7 4 14-19 13 10. DEAC 14 4 4 6 26-24 12 11. KISTEXT 14 3 6 5 14-19 12 12. MGM Debr. 14 4 4 6 18-24 12 13. Gyula 14 4 3 7 22-25 11 14. Középítők 14 3 5 6 10-16 11 15. Vecsés 14 3 5 6 8-16 11 16. Kiskunf. 14 2 4 8 12-32 8 Északi csoport Kazincbarcika—Kossuth KFSE 3:0 (0:0). Szentendre, 500 néző. V: Ka­tona. Kossuth KFSE: Furák — Da­rázs, Egervári, Márkus, Vigh, Sas, Megyeri, Hajdú, Szűcs (Bihámi), Bodó (Reich), Dusák. A nagy iramú első félidőben a hazai védelem jól rombolta a csoportelsőségre pályázó ven­dégek rohamait. Fordulás után a vendégek jobb helyzetkihasz­nálása döntött. Jó: Márkus, Darázs, Vigh, Hajdú. 1. Kazincb. 14 10 3 1 30- 9 23 2. Volán 14 9 4 1 36-17 22 3. Izzó 14 7 3 4 26-16 17 4. Nagybátony 14 6 5 3 21-24 17 5. MVSC 14 6 4 4 19-12 16 6. S.-új hely 14 7 2 5 14-11 16 7. Ikarus 14 7 1 6 25-22 15 8. Kisterenye 14 5 4 5 13-13 14 9. Esztergom 14 6 2 6 15-19 14 10. Nyíregyháza 14 5 3 6 10-19 13 11. SKSE 14 3 6 5 20-20 12 12. KKFSE 14 4 4 6 13-21 12 13. BEAC 14 4 2 8 14-21 10 14. Leninváros 14 4 2 8 23-32 10 15. KELTEX 14 2 3 9 13-30 7 16. Borsodi B. 14 2 2 10 12-33 6 FEJRŐL - FEJBE A labdarúgás történetében példátlan eset fordult elő szombaton a West Ham Uni­ted—Wolverhampton Wande­rers angol mérkőzésen: Bobby Moore egy feléje szálló labdá­ba óriási erővel fejelt bele — olyannyira, hogy a labdával eltalált játékvezető, John Le­wis úgy esett a földre, mint az ökölvívó, akit egy óriási jobbhoroggal kiütnek. Kiesett a kezéből a síp is, mire Moore odaugrott, felvette a sípot és lefújta az akciót. A játék néhány percig szünetelt, amíg a sérült bírót kisebb agyráz­kódásából magához térítették. A súlyemelő csapatbajnokság második fordulójában Nemessányi Árpád (Tatabánya) nagy formá­ban versenyzett a nehézsúlyban. Szakításban 155.5 kg-ra javította saját országos csúcsát, lökésben pedig Tóth Géza eddigi országos rekordját módosította 190.5 kg-ra. Sportszerű mérkőzésen a hazaiak jobban bírták a nehéz talajt, s en­nek köszönhetik győzelmüket. G.: Takács, Gelmár. Jó: Szolnoki, Papp, Gelmár, Krizmanics, ill. Vilcsák, Szomolányi, Lányi. Szentkút! Ferenc Bem SE—Tököl 1:1 (1:0). Cegléd, 100 néző. V.: Aranyosi. Alacsony színvonalú mérkőzésen, gyenge csatárjátéka miatt érte el a Bem SE a vereséggel felérő döntetlent. Mindkét fél támadott, de igazi helyzet úgyszólván egy sem akadt. Az unalmas mezőnyjátékot a gó­lokon kívül egy-egy kapufa tarkí­totta. G.: Tűri, ill. Timár. Jó: Ve­res, Márkus, Mannhercz, ill. Mi- cheller, Jarosi, Gólya. Haffner Vladimir SZTK—Budaörs 1:1 (0:0). Szi- getszentmiklós, 400 néző. V.: Ba­logh. A sáros, mély talaj ellenére végig nagyiramú, érdekes küzde­lem folyt. A 65. percben szerzett hazai gólra befejezés előtt 1 perc­cel válaszoltak a budaörsiek. A csatársorok nem tündököltek, so­kat csúszkáltak a nehéz talajon. G.: Varga, ill. Mezei. Jó: Szerem- lei, Boltos, Tálas, ill. Vastagh, Berger, Haffer, Lukács. Becz András Maglód—Pomáz 3:1 (2:0). Mag­lód, 300 néző. V.: Varjú. A 17. pereben Fülek! 3 védőt kicselezve szerzett gólt, majd a 32. percben csavart szögletét a pomázi kapus márcsak beljebb tudta segíteni. Szünet után a vendégek ll-esből szépítettek, majd a 65. percben kapott újabb gól megpecsételte sorsukat. A több helyzetet kidol­gozó maglódiak Füleki vezérleté­vel megérdemelten nyertek a me­zőnyben meglepően jól játszó Po­máz ellen. G.: Füleki (3), ill. Pin­tér (ll-esből). Jó: Füleki, Klim, Rakita, Bógyis, ill. Szabó, Leidin- ger, Pintér. Budakalász—Kartal 2:1 (1:1). Bu­dakalász, 100 néző. V.: Glózik. A 6. percben elért kalászi gólt a 30. percben egyenlítették a vendé­gek. A 75. percben biztosította be győzelmét a hazai csapat, amely a helyzetek alapján nagyobb arány­ban is nyerhetett volna. G.: Diós (2, egyet ll-esből), ill. Vineze. Jó: Kovács, Balló, Czermann, Bara­nyák, ill. Karácsondi, Bereczki, Tóth. Vészits János Gödöllői Vasas—Bag 2:1 (1:1). Gödöllő, 100 néző. V.: Petró. Ala­csony színvonalú, csapkodó játék. A hazaiak szerezték meg a veze­tést, de Bag pár perccel később egyenlített. Szünet után feljött Gödöllő, s ha némi szerencsével Is, de kivívta második győzelmét. A 75. percben a bagi Bodát fele­selésért kiállították. G.: Hegedűs, Bara, ill. Gödör. Jó: Bara. Kassai F., Tamás, ill. Angyal, Sőregi, Ju­hász. Tamási László Üjhartyán—Fóti SE 2:1 (1:1). Fót, 100 néző. V.: Vrezgó. A fél­órás késéssel érkező hartyániak ellen Fót állandó fölényben volt, de két váratlan lefutásból gólt ka­pott. A második gól után, a 66. perctől hiába rohamozott a helyi csapat, csatársora góliszonyban szenvedett. G.: Klemencz I, Tun- ner, ill. Csarnai. Jó: Svébis II, Klemencz I, Tunner, ill. Mojzes (a mezőny legjobbja). 1. Törökbálint 2. Bem SE 3. Tököl 4. Nagykőrös 5. Budakalász 6. Budaörs 7. Váci VSE SZTK 9. Kartal 10. Maglód 11. Üjhartyán 12. Fóti SE 13. Isaszeg 14. Pomáz 15. Bag 16. Gödöllő 14 11 14 6 14 14 14 14 13 14 14 14 14 14 13 1 33-11 24 3 21-13 17 4 18-13 17 5 31-24 16 4 24-25 16 5 25-18 14 4 21-18 14 5 22-19 14 4 17-17 14 6 22-23 13 3 24-27 13 7 15-23 11 5 15-21 10 7 14-27 10 7 20-30 9 14 3 14 2 14 2 2 10 15-28 6 Kartaltól és Üjhartyántól két büntetőpont levonva. Az elmaradt Váci Vasutas—isaszeg mérkőzést nem számítottuk be. MAGYARORSIÁG-SVÁJC 1:0 (0:0) Rothermel-parádé a válogatoüfináSén Az egyetlen. Fazekas gólját dermedten nézik a svájci védők A magyar labdarúgó-váloga­tott idei utolsó, országok kö­zötti mérkőzésére vasárnap délután került sor a baseli St. Jacobs stadionban, Svájc el­len. Szeles, hűvös időben bo­nyolították le a találkozót, mintegy 25 ezer néző előtt. Az olasz Lo Bello sípjelére a csa­patok az alábbi összeállítás­ban kezdték a játékot: Magyarország: Rothermel — Noskó, Mészöly, Komád, Pán- csics. Dunai III, Kocsis, Hal- mosi (Vidáts), Fazekas, Bene, Szuromi. Dunakeszi döntetlennel — Vác az élen © Az idei utolsó előtti forduló őszi verőfényt és megyei rangadót hozott. Sok váci szurkoló is át- rándult a szom­szédvárba, ahol megosztozott a pontokon a két csapat. Ez azt je­lentette, hogy a Váci Híradás jobb gólkülönbségével felváltotta az élen a K. Húsost, amely 2:0-ás vereséget szenvedett. Szigetújfalu és Pilisvörösvár győzelemmel vet­te az idei utolsó hazai akadályt, míg Aszód döntetlent ért el. Duna menti csoport Vác—Dunakeszi 1:1 (1:1) Dunakeszi, 1000 néző. V.: Lellei. V. Híradás: Drajkó — Molnár, Néder, Jeszenszky, Pindes, Böhm, Dudás, Laczkó, Ottó, Ozsvári, Pá­linkás (Hugyecz). D. Vasutas: Solymosi — Ra- kovszki, Szabadi (Nagy), Smál, Gál, Kiss S., Hegedűs, Kiss L., Zoller (Heinczinger), Kunstár, Dósa. A két szomszédvár rangadóját a dunakeszi és a váci közönség hangpárbaja, valamint mindkét ol­dalon egy-egy érvénytelen lesgól vezette be. A félidő közepén Pá­linkás a tizenhatosról leadott lö­vése a későn vetődő Solymosi mellett jutott a hálóba. Nem sok­kal ezután érdekes körülmények között egyenlített a Vasutas. Zol­ler begurított, Kunstár rálőtte a labdát, amely Drajkóról a lécre perdült, s a berobbanó Zoller a hálóba továbbított. A változatos mérkőzésen felváltva veszélyeztet­tek a csapatok, s a félidő befe­jezés előtt Laczkó nagy helyzet­ben az üres kapu felé küldte a labdát. Az 50. percben a váci kapufa tetején gurult végig a labda, majd tíz perccel később Gál mentett a kitörő csatár elől. A 62. percben Kiss L. húszméteres szabadrúgása jelentett eseményt. A' 70. és 71. percben Drajkónak háromszor is közbe kellett avatkoznia. A két szomszédvár rangadóján a nagy tét miatt nem alakulha­tott ki igazán jó játék. Ennek el­lenére változatos, érdekes küzde­lem folyt, a védelmek jóvoltából jobbára a 2 tizenhatos között. Az első 25 perc Szabadi sérüléséig hazai fölényt hozott, majd hul­lámzó játék következett. de a csatárok nem tündököltek. A helyzetek alapján Dunakeszi kö­zelebb állt a győzelemhez a tarta­lékos Vác ellen. G.: Pálinkás, ill. Zoller. Jó: Mol­nár, Néder, Laczkó, ill. Smál, Gál. Solymosi László PSC—Z. Danuvia 2:1 (1:1). Pilisvörösvár, 300 néző. V.: Tóth III. PSC: Gubán — Mogyorósi, Schuck, Szauter, Peiler II, Peller ^ I, Mannhercz, Sodró, Bartl, Stiff- ter, Háber. Az első 20 percben a PSC táma­dott, de Mannhercz, majd Stiffter a kapu mellé lőtt. A 24. percben Gubán egy beívelést csak kiütni tudott, s a vendégek jobbszélsője 10 méterről a hálóba lőtt. Fergete­gesen rohamozott a hazai csapat, de az egyenlítés csak a 44. perc­ben sikerült, Peller I közeli lövé­séből. A második félidőt hazai táma­dások vezették be, de Sodró, majd Háber lövését védte a kapus. Az 56. percben Gubán hozta izgalom­ba a szurkolókat, kiejtette a lab­dát, szerencsére az ellenfél csatá­ra 10 méterről fölé lőtt. A 74. percben Háber elfutott a halszé­len, beadására Mannhercz érke­zett és csukafejessel megszerezte a vezetést. A hátralevő negyed­órában még mindkét kapu ve­szélyben forgott, de az eredmény nem változott. A közepes iramú mérkőzés meg­érdemelt hazai győzelmet hozott. G.: Peller I, Mannhercz. Jó: Mogyorósi, Schuck, Peller I, Há­ber. Kovács Tibor Szigetújfalu—Magnezit 4:1 (1:1). Szigetújfalu, 200 néző. V.: Ár­vái. Sz. Vörös Meteor: Kovács — Har- tai (Glöck), Erdei, Burst, Fazekas, Vigh L., Juhász I, Tóth, Sziget­vári, Juhász II, Vigh T. A hazai támadások a 26. perc­ben gólt hoztak. Bár továbbra is Üjfalu támadott, kiegyenlített a vendégcsapat. A második félidőt hatalmas lendülettel kezdték a helyiek és egymásután estek a gólok. Szünet utáni teljesítményé­vel a Pest megyei csapat nagyobb arányban győzhetett volna. Vala­mennyi játékos dicséretet érde­mel, elsősorban Fazekas, Vigh L. és Tóth tűnt ki. G.: Szigetvári (2), Fazekas, Vigh T. Északközép csoport IM Vasas Aszód—Törekvés 0:0 Aszód, 200 néző. V.: Darnyik. IM Vasas: Karlovics — Palik, Katonás, Turcsányi, Truzsi (Tuko- ra II), Raffai, Tukora I, Magyar, Mudri, Huszár, Tégen. Meglepetésre az első negyedóra vendégfölényt hozott, a 12. perc­ben a Törekvés középcsatára a kapufát találta el. A 17. percben Huszár elfutott, de lövését a ka­pus bravúrral hárította. Változatos játékkal ért véget a félidő. A második 45 perc már Vasas fölényt hozott, de csak a kapufát sikerült eltalálni Turcsányi 15 méteres szabadrúgásából. Közepes iramú mérkőzésen Igaz­ságos döntetlen született. Jó: a közvetlen védelem és Tő- gen. Szatmáry Sándor Meglepő 1:1 A labdarúgó Európa-bajnokság második selejtező csoportjában, amelynek Magyarország is részt­vevője — Szófiában Bulgária vá­logatottja Norvégia együttesét fo­gadta. A 25 ezer néző előtt lezaj­lott találkozón, meglepetésre 1:1 (1:0) arányban döntetlen született. A 29. percben Atanaszov szerzett a bolgároknak vezetést, a 83. perc­ben Olsen egyenlített. Ifi-kupa Az országos ifjúsági kézi­labda kupa területi döntői be­fejeződtek. Hat területi via­dalt rendeztek. A lányoknál az egyik csoportban a Ceglé­di Építők szerezte meg az el­sőséget, s ezzel bejutott az or­szágos döntő hatos mezőnyé­be. Tizennégy 13+1 telitalálat A vasárnapi totófordulóban 25 pályázó ért ei 13 találatot, egyen­ként 24 592 forint nyereménnyel. Közülük 14-en a -J-l-et is jól tip­pelték, s nekik egyenként 40 857 forint jut. 12-es 620, 11-es 6432, 10-es 36 386 darab akadt. Nyere­mények egyenként: 661, 64, illetve 20 forint. Totóeredmények: 2, x, 1, 1, 2, 2, X, 2, 2, 1, 2, x, x, 1. Megyei totóeredmények 1. Dunakeszi VSE—Váci Híradás 1:4 X 2. Törökbálint—Nagykőrös 2:0 1 3. Gödöllő—Bag 2:1 1 4. Maglód—Pomáz 3:1 1 5. SZTK—Budaörs 1:1 X 6. Üllő—Pilisi KSK 1:2 2 7. Péteri—Ocsa 1:0 1 8. Albertirsa—Kakucs 2:2 X Pályázóink figyelmébe. A 32. számú szelvényről töröltük a Telefongyár—Pilisvörösvári SC mérkőzést, mert ezt hét köz­ben játsszák le. Helyére a Tú­ra—Malinovszkij SE találkozó lép elő fő mérkőzéssé. Svájc: Prosperi — Boffi, Weibel, Chapuisat (Perroud), Bérsét, Odermatt, Kuhn, Bla- ottler. Rutschmann (Künzli), Jeandupeux, Wenger. A magyar válogatott Oslo után újabb győzelmet aratott idegenben — a gólt a 82. perc­ben Fazekas szerezte — gs ezt a győzelmet értékes­nek kell elkönyvelni. Svájcban igen sok nyugatné­met labdarúgó szerepel, nyu­gatnémet edzők is dolgoznak, az egész svájci labdarúgás az NSZK futballját másolja. Já­tékosai nem ragaszkodnak a posztokhoz, sok emberrel tá­madnak és ugyanúgy sok em­berrel védekeznek is. Az első félidőben nem volt olyan nagy az iram, mint szü­net után. A magyar együttes is akadozott az első 45 perc­ben, főleg azért, mert Oder- mattot, a svájciak játékmeste­rét Halmosi nem tudta kikap­csolni a játékból. Szünet után az átcsoporto­sítás használt a magyar együttesnek, a megbízható és fegyelmezett Konrád vette át Odermattot, a védelembe beállt Vidáts- csal magassági előnybe is ju­tottak a magyar hátsó alak­zatok. Odermatt kikapcsolása után már számyszegettebb volt a svájci együttes. A mérkőzésen sok döntő pillanat akadt, néhány esetben a magyar válogatottnak szerencséje is volt, hiszen a svájciak a. magyar kapu közvetlen közeléből tisz­tán lőhettek, vagy fejelhettek, de ugyanakkor a magyar csa­patnak is adódtak nagy hely­zetei, ha minden helyzet be­megy, akkor is a magyar vá­logatott nyerte volna a mér­kőzést. Külön sikere a találkozónak, hogy a legjobb svájci és ma­gyar labdarúgók küzdelme igen sportszerű légkörben zaj­lott le, kitűnő bíráskodás mel­lett, valóban jó futballcseme- gét nyújtottak az együttesek. A magyar válogatott kapu­ját Rothermel ragyogóan őrizte, a mezőny legjobbja volt, s a svájci együttesben is a kapus, Prosperi tűnt ki el­sősorban. PEST MEGYEI KIRLAP * Bagyar Szocialista Munkás pírt Pest megyei Bizottsága *» a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő t SUBA ANDOR Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat. Felelős kiadó I CSOLLANY FERENC Szerkesztőség: Budapest, vm,, Somogyi Béla u. 6. n. na. Kiadóhivatal: Budapest, VUl., Blaha Lujza tér 3. Egész nap hívható központi telefon: 343—100, 142—220. Gépíró szobák: *43—100/280, illetve 343—100/41*. Titkárság: 131—248. Egyéb számok: 141—462, 141—25*. Előállítja: Szikra Lapnyomda, Budapest. INDEX: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető bármely postahivatalnál, > kézbesítőknél, a posta hírlap­üzleteiben és a Posta Központi Hirlap Irodánál (Bp., V., József nádor tér 1. sz.). Előfizetési dij * hónapra 20 forint.